Sint-Nicolaas-Cadeau. naai AGENDA. mét uw kinderen. - Voor elk een - TELEGRAMMEN. W HÉS SLIM ÜLBRUIK GLIM LAATSTE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. SPORT. Donderdag. Nutazaal: Lezing dep. Leiden Ned. Mij. .voor Nijverheid en Handel. 8 uur. „Prediker": Openbare vergadering Geref. Bond. Spr. ds. Bieshaar. 8 uur. SladszaalR.-K. Oratoriumvereeniglng „Judas Maccab&us". 8 uur. Volkshuis: Cursus natuurkunde. 8 uur. „Zomerzorg": Bijeenkomst van biljart liefhebbers. Halfnegen. Vrijdag. ,,In den Vergulden Turk": Alg. vergade ring Leidsche IJsclub. 9 uur. LakenhalLeidsche Kunstvereeniging. Lezing met lichtbeelden van den heer O. Veth. 8 uur. „Phcbe": Spr. de heer De Jong. 8 uur, „Prediker": Radio-avond. 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Nov. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer If. Boekwijt, Vichmarkt 8, tel. 652. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 18, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. RECLAME. 6734 Sorrail, de teruggeroepen commissaris van Syrië, is gisteren gehoord door de Kamer commissie voor buiteml. zaken en leger. ENGELAND. Chamberlain over Locaino in het Lagerhuis Het ver drag geratificeerd met 375 13 stemmen Engeland en de dnihbooten. ChamDerlain heeft in het Lagerhuis dan gisteren het Locarno-verdrag besproken. Labour had een amendement ingediend, waarin zij het Lagerhuis uitnoodigt te ver klaren, dat een werkelijke toetssteen voor net tractaat zal zijn, of het door ontwape ning gevolgd zal worden. Voorts dringt het amendement aan op stappen, ten einde Itus- iand's aansluiting bij den Volkenbond en rijn deelneming aan Europeesche overeen komsten te verkrijgen. De liberalen hadden een amendement ingediend, waarbij zij den minister van buitenlandsche zaken geluk wenschten met hetgeen hij bereikt heeft tot bevordering van de goede internationale verstandhou ding en van de vervanging van oorlog door scheidsrechterlijke beslissing. Zij wenschten echter zekerheid dat het tractaat op allo mogelijke onderwerpen van verschil van toepassing ia en verkondigden over de kwesties van ontwapening en Rusland der gelijke opvattingen als in het amendement van de arbeiderspartij geuit worden. Chamberlain merkte met genoegen op, dat geen der beide amendementen op de motie, welke door de oppositie-partijen zijn ingediend, de overeenkomst critiseerde, die te Locarno bereikt is, of de politiek der re geering gispt, omdat zij de beperkte ver plichtingen heeft aanvaard, die door het verdrag zijn opgelegd. De huidige regeering heeft bij haar poli tiek gebouwd op de grondslagen, gelegd door haar ambtsvoorgangers. Het is eeü groot ding geweest voor de huidige regee- ring, dat de schadeloosstellingskwestie van de baan der geschillen was alvorens zij ge roepen werd, om zich met den internatio nalen toestand bezig te houdeD. Hij heeft het gelukkig getroffen met zijn collega's te Locarno. Hij heeft zich zeer tpoedig kunnen overtuigen, dat de Duit- schc collega's aldaar kwamen met hetzelf de verlangen naar vrede en verzoening, dat de Westelijke Europeesche naties be zielde, en dat zij met hen samen werkten in dcnzclfden hartelijken geest, om het doel te bereiken, hetwelk zoo onmisbaar is voor den voorspoed van Europa. Alle gedelegeerden gevoelden, toen zij van elkaar scheidden, dat, hetgeen zij had den bereikt, een keerpunt was in de ge schiedenis van Europa, cn wellicht in die der wereld. Toch is het slechts een ernstig en een gunstig voorteeken van den nieu wen internationalen geest en de betrekkin-, gen, welke tusschen de naties zullen ont- Slaan, naarmate de jaren verloopen. Locarno en de algemeene ontwapening. Sprekende over de eritiek, vervat in het amendement der arbeiderspartij, dat te Locaino geen bepaling is getroffen voor al gemeene ontwapening, zeide Chamberlains ,,Dat is waar. Maar Locarno was niet de plaats, noch waren wij, die aldaar verga derd waren, bevoegd, een plan tot alge meene ontwapening te ontwerpen. Wat wij hebben verricht, is dat wij een nieuwe ver zekering van vrede en veiligheid hebben gebracht aan vele der naties, die zich het meest bedreigd en onveilig achtten. Allen, die zich aldaar bevonden, geloofden, dat wij, door aldus te handelen, de mogelijk heid hebben verhaast, om met succes de Vwe9tio der ontwapening te behandelen, dat wij een nieuwen geest hebben gebracht in de vergadering en den Raad van den Volkenbond, en ik wensch het Huis er op te wijzen, dat de raad ten gevolge van aan genomen moties, binnenkort deze kwestie zelf zal bespreken, en dat een vergadering zal worden gehouden alvorens de raad bij eenkomt", ten einde den weg voor te berei den voor een doelmatige behandeling. Wij hebben te Locarno veel gedaan, om de ont wapening gemakkelijker te maken. Al ons werk moet tot resultaat hebben, dat dit probleem praktisch uitvoerbaar wordt, cn dat de raad en de vergadering van den bond geholpeh worden, het tot een geluk kig einde te brengen. Rusland en de Volkenbond. Chamberlain deed voorts opmerken, dat in een der amendementen het advies is ver strekt, dat het Locarno-verdrag zou wor den gevolgd door positieve etappen, om het toetreden van Rusland tot den Volkenbond te bewerken. Hij wil slechts zeggen, dat het 't verlangen is van de regeering, en naar hij gelooft, van ieder lid van den bond, dat deze zoo uitgebreid en zoo algemeen zal woxden, als mogelijk was. Dat groote naties zich niet bij den bond aansluiten, verzwakt zijn gezag en zijn vermogen, om nuttig werk te doen, maar de toelating van Rusland is in de eerste plaats afhankelijk van de houding der regeering van Rusland. Het voegt den bond niet om te gaan bede len in het een of andere land, waardoor hij zijn gezag en zijn positie zou verspelen, be wil, zich bij den bond aan te sluiten, moet van de betrokken regeering zelf uitgaan. Zijn laatste inlichtingen zeggen dat de Russische regeering niet bereid is, zich on- deor eenigc voorwaarden aan te sluiten, daar zij den bond beschouwt als een ver- eeniging van naties, bestuurd volgens een systeem, onvereenigbaar met de inzichten der Sovjet-regeering. Indien dit zoo is, kan men inderdaad de Britsche regeering niet beschuldigen, een hinderpaal te zijn voor het toetreden van Rusland tot den bond. Charberlain is van meening, dat elke vriend van den bond, en edke vriend van internationalen goeden wil er zich over zaï verheugen, dat de Duitsche regeering het mogelijk heeft geacht, haar toetreden tot den Volkenbond voor te stellen. De geest van de verdragen van Locaino. Overgaande tot het feitelijk verdrag van Locarno verklaarde Chamberlain, dat het een verdrag is, tegen niemand gericht, en niemand bedreigende. He-t is een verdrag van wederzijdschen waarborg. De verplich tingen van Frankrijk tegenover Duitschland zijn dezelfde als die van Duitschland tegen over Frankrijk. Hetzelfde geldt voor België en Duitschland. De verplichtingen der waar borgende mogendheden Italië en Groofc- Britannië zijn dezelfde tegeftover Duitsch land als tegenover Frankrijk of België. Hij maakte het Huis opmerkzaam, dat alle overeenkomsten, die te Locarno gepa rafeerd zijn, daarin strict overeenkomen met den geest van het verdrag van den Volkenbond, dat zij onder garantie van den bond gesteld worden, en deze het hoogste gezag vertegenwoordigt ten aanzien van geschillen, welke mochten ontstaan, en dat, hetgeen tot stand gekomen is, niets ontneemt aan de macht of het gezag van den bond, maar die daarentegen steunt bij de regeling en verzoening bij conflicten tus schen de ijaties. De Engelsche verplichtingen. De minister van BuitenL Zaken behan delde vervolgens de verplichtingen, welke Engeland op zich neemt. Hij zeide, dat er geen geval is, waarbij van Engeland kan worden velangd tot militaire actie over te gaan, behalve om uitvoering te geven aan het bondsverdrag en aan een actie van den bond, of wanneer tot actie wordt overge gaan door een der partijen met schendiüg van haar verplichtingen, welke tot zulk een onmiddellijk gevaar leiden, dat zelfs niet een paar dagen kan worden gewacht, wel ke noodig zouden zijn voor het bijeenroe pen van den Raad, In dit geval kan de Britsche regeering zelf beoordeelen, of dat geval van onmiddellijk gevaar zich voor doet. De Italiaansehe regeering verkeert als gemeenschappelijke garant in geheel dcnzelfden toestand. Hij twijfelt er niet aan, of de beide waarborgers zouden ter stond van gedachten wisselen over den toestand, maar in elk geval zou het aan elke regeering op zichzelf staan, een be sluit te nemen. De Britsche regeering moet er van overtuigd zijn, dat de besproken toestand inderdaad is ontstaan. Er is be paald, dat een onmiddellijke oorlog alleen dan zal volgen, indien de begane hande ling van zoodanigen aard is, dat zij gevaar lijk zou kunnen worden voor een onschul dige partij en noodlottig voor haar veilig heid. Alleen wanneer eenig uitstel de vei ligheid van een onschuldige partij in ge vaar bracht, zouden wij overwegen, tot ac tie over te gaan, alvorens de Raad van den Bond een beslissing heeft genomen, en zelfs in dat geval is het bepaald, dat de Raad alsnog de zaak zal behandelen, en wij, nadat hij een beslissing genomen heeft, ons allen dienovereenkomstig zullen gedragen. Hij gelooft niet, dat de verplichtingen van dit land nauwkeuriger de voorwaarden kon den omschrijven, waarbij inderdaad onze hoogste nationale belangen zijn betrok ken. Chnmberiain gaf zijn voldoening te ken nen, dat het werk te Locarno ook een over eenkomst aangaande de oostelijke grens heeft voortgebracht en er toe heeft bijge dragen, den vrede in dat deel der wereld te verzekeren. Een nieuw tijdperk. Ik zeg niet, voegde hij er bij, dat deze verdragen, wanneer zij geratificeerd zijn, den oorlog onmogelijk maken. Het is aan geen mensehelijk instrument gegeven, dat te doen, maar ik zeg, dat zij den oorlog veel moeilijker maken, dat» zij de kansen veel verminderen, dat er een oorlog zal uit breken over een of ander duister of twijfel achtig incident of eisch, en wanneer deze overeenkomsten in werking zijn getreden, geloof ik, dat het moeilijk zal zijn toot een der natiën, die ze onderteekend heb ben, om een oorlog te beginnen tegen een der naties, die mede hebben onderteekend, zonder zich blijkbaar in het ongelijk te stellen tegenover de geheele beschaafde wereld, en het verwijt op zich te laden, on rechtmatig te hebben gehandeld. Er be staat goede hoop, dat wij heden een nieuw blad hebben omgeslagen, dat wij den oor logsgeest achter ons hebben gelaten, en dat wij met gemeenschappelijken wil zullen werken voor het behoud van den vrede." De dominions en" de verdragen. Chamberlain sprak nog over de positie der overzeesche dominions ten aanzien der verdragen. Het betreurende, dat er geen vertegenwoordigers van de dominions te Locarno aanwezig zijn geweest, zeide hij, dat alleen de regeeringen en de parlemen ten der dominions voor hun volken de ver plichtingen der verdragen kunnen aanvaar den. De regeering hoopt, dat deze kwes tie zou kunnen worden besproken op de aanstaande Rijksconferentie, en deze niet lang zal worden uitgesteld. Het debat en de repliek. Mac Donald wenschto Chamberlain ge luk, omdat hij iets gedaan heeft om den vrede in Europa veiliger te maken. Hij leg de den nadruk op den grooten vooruitgang dien de Duitsche toetreding tot den Vol kenbond beteekent en drong nogmaals aan om Rusland te bewegen ook toe te treden. Lloyd George ook wenschte Chamberlain en Briand geluk en weidde uit over den grooten moed der Duitsche staatslieden, die eerlijk en vrijwillig de grenzen van de nederlaag aanvaard hebben. Lloyd George besloot zijn rede met de verklaring, dat zoolang er geen ontwapening in Europa was, geen verdrag baten zou om oorlog te voorkomen. In zijn antwoord aan MacDonald ontken de Chamberlain uitdrukkelijk, dat de con ferentie van Locarno op touw gezet zou zijn om de Westersche beschaving tegen Rusland te vereenigen, om Duitschland van de sa menwerking met Rusland af te trekken en Duitschland te betrekken in een groep van staten om een blok van Europeesche naties tegen Rusland te vormen. De stemmingen. Het Lagerhuis heeft daarop met 332 stemmen tegen 130 het amendement der ar beiderspartij op Chamberlain's motie tot ratificatie van het verdrag van Locarno verworpen. Eenige liberalen stemden met de regeering, de andere onthielden zich. Vervolgens is de motie van Chamberlain, welke de ratificatie van het Verdrag van Locarno goedkeurt, aangenomen met 375 stemmen tegen 13. De meerderheid der abeidersleden heeft voor de motie van Chamberlain gestemd. Ongeveer 2ö stemden blanco. Een commissie van onderzoek zal worden ingesteld naar het vergaan der M 1. Op de vraag, hoe de regeering denkt over afschaffing van de duikboOten, antwoordde Baldwin, dat het standpunt van de regee ring op de conferentie te Washington is vastgesteld en dat daarin sedeit dien geen verandering is gekomen. D.w.z. Engeland wil wel maar alleen als allen willen en daaraan hapert het. ITALIË. Het parlement bijeen. De Kamer heeft haar werkzaamheden hervat. Alle afgevaardigden der oppositie, behalve die van den Aventino, waren aan wezig. Mussolini werd luidruchtig toege juicht bij zijn intrede. Hij verheerlijkte natuurlijk het fascis me etc. POLEN. n - De crisis. De poging van Skrzynaki om een kabinet te vormen zijn mislukt. Zijn plan om een parlementair kabinet tot stand te brengeD, steunend op de groote partijen der Poolsche rechter- en linkerzijde, is gestrand op den hardnekkigen eisch der nationaal-democra- ten en der christelijke democraten, dat het ministerie van Oorlog opnieuw met gene raal Sikorski zou worden bezet, die zich door disciplinaire maatregelen tegen ver scheidene aanhangers van maarschalk Pil- soudski zeer gehaat heeft .gemaakt bij de linkerzijde. Skrzynski heeft toen zijn opdracht in hau- den van den-president gesteld, die de lei ders der vier groote Poolsche fracties in het Belvédère ontbood om den toestand te bespreken. BUITENLANDSCH GEMENGD. Gravin Botbmer. Het gerechtshof le Potsdam veroordeelde gravin Bothmer tot een jaar gevangenis straf wegens niet minder dan 10 gevallen van diefstal, begaan in hoogere kringen. Zij gaat in hooger beroep. Het brandende schip. De brand aan boord van de Lenape heeft geen menschenlevens geëischL Zij zijn allen gered. In het vaartuig rijn gaten geboord en het is gezonken. De waarde van schip en lading bedraagt 3 milloen dollar. RECLAME. 7269 Een nieuwe delegatie van Frankrijk7 WASHINGTON, 19 Nov. (V.D.) De Arac- rikaansche regeering heelt de Fransche re geering doen weten dat de schulden niet ge regeld kunnen worden via diplomatieke kanalen en dat het wenschelijk is een nieu we delegatie naar Washington te zenden. Een gevecht tusschen communisten en Hittlerianen. CHEMNITZ. 19 Nov. (V.D.) Een groot aantal Communisten en aanhangers van Hittler geraakten gisterenavond slaags in de grootsle vergaderzaal van Chemnitz, waar een van de Volkische leiders sprak over „Lenin of Hittler", voor een groote menigte. 60 deelnemers waaronder twee politie-agen- ten werden ernstig gewond. Meer dan 1000 bierglazen, 500 kopjes en ongeveer 600 ta fels en stoelen weiden volkomen vernield. De schade wordt op 15.000 Goudmark ge schat. Mussolini in de Kamer. ROME, iö Nov. (Belg. Tel. Ag.) De be langrijkste passage uit de rede van Mus solini is be waarin hij gewag maakte van do uit het buitenland geoefende pressie. Dezer dagen nog, zeide hij, hebben vier stommelingen gemeend mij een belachelijk protest te moeten zenden. Hefc oogenblik ia gekomen om aan allen een krachtige waar schuwing te doen hooren dat het niet meer geoorloofd mag zijn dat men in het buiten land Italië beleedigt. Nooit is een regime door druk van uit het buitenland geval len, want geheel Italië zou in dat geval één enkel blok vormen, onze politieke te genstanders daarbij inbegrepen. Twee mil- lioen man zouden aan mijn roepstem ge hoor geven. Ik wil hier volstrekt geen drei gement uiten, maar als verantwoordelijk hoofd der Italiaansehe regeering wil ik een waarschuwing geven, die door de geheele wereld wordt gehoord. De ,,Epoca", de rede besprekend, zegt met stelligheid dat de vier stommelingen" waarover Musso lini het heeft, tot het Amsterdamsche I.V.V. behooren. Uit Turkije. LONDEN, 19 November. (N.T.A. Draad loos). Uit Konstantinopel wordt gemeld dat met het oog op den onzekeren toestand in Koerdistan de staat van beleg in de oos telijke provincies van Turkijo voor 12 maan den is verlengd. Leeningen in Amerika. NEW-YORK, 19 Nov. (Reuter). Een lec- ning van honderd millioen dollar is toe gestaan tot herstel van den gouden stan daard in Italië. Morgan en Co. staat aan het hoofd van het bankiersconsortium dab vermoedelijk Vrijdag een begin zal maken met het uitgeven der leening in den vorm van bons met een looptijd van 20 of 30 jaar met een rente van 7 percent. WASHINGTON, 19 Nov. (Reuter). De Amerikaansche handelsattaché te Bexluijn seinde aan het departement van handel, dat Duitsche staten en gemeenten de Duit sche regeering er van in kennis stelden, dat zij te zamen een bedrag van 250 mil lioen dollar in het buitenland zouden wil len opnemen, hoofdzakelijk in de Ycreenig- de Staten. De Chineesche Conferentie. PEKING, 19 November. (Reuter). In vereenigde zitting werd door het Eerste en Tweede comité der Tariefconferentie een resolutie aangenomen, waarin de mogend heden het recht van China erkennen van tariefautonomie en waarin zij toestemmen in afschaffing der tariefbeperkingen in de bestaando tractaten alsmede goedkeuren dat de nationale tarief wet op 1 Januari 1929 in werking treedt. China zal dan de Likin-rechten afschaffen. Dreioende slaking in Mexico. LONDEN, 19 Nov. (N.T.A. Draadloos). Naar uit Mexico wordt gemeld, dreigt daar heden een textielstaking uit te breken, dio het halve land zal omvatten. STADSNIEUWS. Naar wij vernemen beslaan hier ter slede plannen tot oprichting van een Leid sche Politie-schietvereeniging, welke haar oefeningen zou houden in overleg en in samenwerking met de Leidsche Burger wacht. Hedenmiddag omstreeks kwart voor drie viel de 8-jarige Jan M., terwijl hij voor de opengedraaide Haagbrug stond te wach ten, in het Rijn- en Schiekanjjal. Doordat de schipper van de passeerende motorschuit den drenkeling een voerboom toereikte, was de jongen spoedig weer op liet droge gebracht. Overigens wel wat frisch, zoo'n bad. Mr. C. W. de Vries hoogleeraar. Naar wij vernemen is mr. G. W. de Vries, referendaris bij den Raad van State, be noemd tot gewoon hoogleeraar aan de Han- delshoogeschool te Rotterdam, om onderwijs to geven in het Slaals-, administratief- en arbeidsrecht. RECLAME. Gistermiddag kwam de clectricien B. Assink te Hengelo met een electrischen draad in aanraking. Hij was kort daarop dood. Dei blaoe Vogel. Gezien de groolc belangstelling komt dit gezelschap hier Woensdag 25 dezer een tweede voorstelling geven- Deze tweede opvoering zal echter een ge heel nieuw programma bevatten, zoodat voor iedereen de gang naar den Schouw burg de moeite zal loonen. Ruwe en Schrale Huid van Handen en Gelaat verzacht en geneesj men het beste met PUROL. Doos 80, 60, 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apolth. en Drogisten. 672(1 SCHAATSENRIJDEN. JA' Het jaarverslag van den K.N.S.B. V Wij ontvingen het jaarverslag van der Koninklijken Nederlandschen Schaatsen rij dersbond. Na een bespreking van de vorig* jaarvergadering wordt medegedeeld, dat in het jaar 1923'24 de bond 503 donateurs telde. Het jaarverslag gaat dan verder: In den loop van het jaar 1924'25 slonk dit aantal door bedanken ol overlijden met 48, welk verlies ruimschoots werd gedekt door het binnentreden van 56 nieuwe dona teurs. Hun aantal tteeg dus tot 511 Daarbij gevoegd 21 donateurs voor het leven en bel totaal stijgt tot 532 een record. Het boekjaar begon met 51 leden Thiall Arnhem had bedankt In den loop van dal jaar sloten 11 IJsclubs zich aan als nieu we leden, zoodat alweer een record i het ledental zich uitbreidde tot 62, waarvan één de „Ilollandsche Club", te St. Moritz ge vestigd. „Eén nacht van vorst werd ons gegeven in het seizoen, en wel, o grillig lot, juist den nacht van de algemeene vergadering, toen het over 't geheele land hard vroor; maar ook alleen dien nacht. Van winter-seizoen en wodstrijden dan ook geen sprake, wat aangaat den gewonen dienst. Maar in Zwitserland en Noorwegen was ruimschoots gelegenheid voor vlagver toon, en werd dan ook de K.N.S.B.-vlag dool onze rijders voor het eerst op de baan ge bracht". Gememoreerd worden dan do wedstrijden le Davos en St. Moritz. Over de rijders het volgende: „Direct te komen na de 3 besten de kampioenen van de andere naties op zij schuivend, inderdaad daarmede kunnen zij genoegen nemen. Boot en Roelfsema zijn zonder twijfel rijders die nog wat beloven. Over Pronk kan thans geen oordeel worden geveld. Maar ook Lex Ilaag cn Chef Blaisse i die ook in Noorwegen was. good vooruitging, maar vlak vóór do wedstrijden te Oslo, waar voor hij op grond van zijn daar gemaakte tijden was ingeschreven, ongesteld werd zullen nog lastige knapen blijken op onze banen". Ook Jaap Eden wordt herdacht: „Niets kon beter Eden's glorie op de schaats schet sen dan het feit, dat bij zijp docd van ver schillende vooraanstaande lichamen cn per sonen uit het buitenland brieven van rouw beklag bij hel Bestuur inkwamen, vol sym pathie en bewonder;! voor zijn persoon en zijn jaren - ongekende r»or:c." BILJARTEN. Leidsche Biljartbond. De uilslag van den wedstrijd D. O. S. IITe Veltman voor do 3de kt., gehouden in café „Zomerlust", luidt als volgt: car. brt. b.s. gem. P. v. d. Berg 77 38 12 2.02 N. N100 39 12 2.56 N. v. Berge Hene gouwen 100 29 16 3.44 A. K63 29 7 1 82 D. Fasseur tres.) 93 58 8 1.63 L.A.v.d.Heyden(id) 100 58 11 1,72 J. L. de Groot 88 61 9 1.44 IC. Keilman 100 62 6 1.61 D. Fasseur (res.) 100 45 10 2 22 J. Everts 77 45 8 1.71 D. O. S. Ill 458 car. en Veltman 430 car, R. A. V. II Roelolarendsveen heeft nog in geschreven en is ingedeeld in de 2dt ld, L. B. B. SCHERMEN. Om den „Goedewaagen-beker". De Leidsche Schermvoreeniginj neemt deel In het gebouw der Incasso-Bank te Am sterdam worden Zondag nationale équipe- wedstrijden op degen gehouden om den „Goedewaagen-beker". Er wordt geschermd om één treffer. De schermers van een ploeg worden na loting in vier aldeelingen inge deeld. De ploeg, waarvan de schermers In totaal het grootst aantal gewonnen partijen hebben behaald, is voor een jaar winnaar van den beker. Voor de Leidsche Scherm- vereeniging zal worden getrokken door de heeren De Jong, Verkuyl, Bruins en Henny, DenemarkenNederland. Voor den op 29 cn 30 November en 1 December te Kopenhagen te houden wed strijd DenemarkenNederland op floret, degen en sabel waren, zooals wij hebben" gemeld, bereids aangewezen de heeren A. E. W. de Jong, II. J. M. Wynoldv Daniels, ,W. Brouwer en D. de Jong. Wij vernemen thans dat als vijfde man is aangewezen dq heer O. Schiff (zaal BouilleO. SCHAKEN. Leidsch Schaakgenootschap. Van den winterwedslrijd van bovenge noemd Genootschap kunnen we nog de vol- gtnde uitstagen vermeiden: Groep A: W. DemmendalW. II. v. tl, Nat Jr. 10; Ir. II. N. FrancoisD. P. Kar- nin 10. Groep B: M. J. Diebcn—M. Bloem 01, Groep C: C. H. HinsD. Noleboom (af- gebr. p.) 10; D. Noteboom—W. H. Bosscha (afgebr. p. 1—0; D. de JongM M. Segaar (afgebr. p.) 01; De JongNoteboom afge broken partij; SegaarHins Groep D: G. BolG. Schoppen afgebro ken partij; A. Th. CahenDs. G. R. Rijnen berg 10. Groep E: M. B. HofmanJ. J. Swaan Jr, 10; SwaanTh. A. M. Couwenberg 1Oj CouwenbergHofman afgebroken partij.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2