4 No. 20149. DINSDAG 17 NOVEMBER Anno 1925, Officieele Kennisaevinq. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Ct8. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleio Telefoonnummers voor Olrectie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COüRANTi Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week ....ir..S. 018. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ..TTT. 0,18. Franco per post 2.35 portokosten. nummer bestaat uit ORIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Jfechmarkt 18. tel. 1225 is WOENSDAG ver- feijsbaar- SCHELVISCH a 0.13—f 0.25, SCHOL a f 0.14—10.35 en GEH. KABEL JAUW a f 0.21 per pond. 6648 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 17 November 1925. Nog een Winkelweek. Ook de Breestraat en Maarsmanssteeg zal een winkelweek houden. In de bovenzaal van café „In den Ver dulden Turk" was op initiatief van eenige winkeliers daartoe een vergadering belegd. .Welke vrij goed bezocht was, en waarin na eenige uiteenzetting besloten werd tot een .winkelweek voor genoemde straten over te gaan. Deze zal worden gehouden van 20 Nov. tot 5 Dec., terwijl hieraan aardige attracties, welke nader zullen worden bekend gemaakt, zijn verbonden. Tot uitvoerend comité wer den door de vergadering bij acclamatie be noemd de heeren i. M. Pierrot, B. S. van Kloeten en G. van Dongen. Nieuwe verbindingsweg LangegrachtMaiesmgel, De verbinding van den Maresingel met het centrum der stad, waarmee men reeds enkele maanden bezig is, nadert haar voltooiing. Van de brug over den Maresingel zijn de Joeleidende gedeelten bijna gereed, terwijl yan het beweegbare gedeelte de hameipoort en de balans reeds aangebracht zijn. Het val i ligt klaar om op zijn plaats gebracht te wor den. De verbindingsweg langs de oude be graafplaats naar de Huigstraat is ook nage- b.oeg gereed. De houten beschoeiing en de ongeveer 2 M. diepe ingraving is reeds klaar terwijl het hekwerk voor het grootste ge deelte reeds gesteld is. Er is alleen nog de bestrating met tegels en de bezoding van het talud aan te brengen. Wanneer de vorst niet te groote stagnatie teweeg brengt, bestaat er zeker groote kans, dat bet werk op tijd op geleverd wordt. Leidsche Maatschappij van Weldadigheid ter voorkoming van verval lot armoede. Gistermiddag hield de Leidsc-he Maat schappij tot Weldadigheid ter voorkoming van verval tot armoede onder voorzitter schap van mr. P. A. Pijn acker Hordijk in bet Nulsgebouw haar jaairlijksche algem. vergadering. Aan het jaarverslag, loopende van 1 Juli 1S24 tot 30 Juni 1925, is het volgende ont-# leond: Dit jaar werdon geen circulaires rondgezonden met het doel nieuwe contri buanten te winnen. De giften en inschrij vingen zijn verminderd van f 1519.12 in ihet vorige boekjaar, op f 1450. Het bestuur drukt alle leden op het hart hun best te doen om nieuwe -leden te doen toetreden. In het hoofdbestuur kwam dit jaar eenige verandering door het bodankenVan dr. J. E. Kroon; gebrek aan tijd noopte hem zijn ontslag te nemen. In zijn plaats werd geko zen prof. dr. J. A. Barge. Ook de heer P. E. Briët, daartoe aangezocht, nam een benoe ming aan. De heeren mr. Pijnacker Hordijk ©n S. J. Ie Poo-le L.G.zn., die aa_n de beuri van aftreding .waren, werden bij acclamatie herbenoemd. Het hoofdbestuur is dus nu voltallig en beslaat uit de volgende dames en heeren: mr P. A. Pijnacker Hordijk, voorzitter; mej. D. M. J. Coebergh, penning- meesteres; mevr. prof. dr. S. G. de Vriesi de Vries; prof dr. J. A J. Barge; mr. P. E. 'Briët; A. Couvée; prof. dr. L. Knappert; S. J. Ie Poole L.G.zn., en P. Koumans, secr. Ook in den kring der medewerkers kwam verandering. De heeren prof. dr. H. Oort en j dr. A. Hendriks namen hun ontslag, de j eersle wegens hoogèn ouderdom, de tweede wegens vertrek uit de gemeente. Beiden werd den dank der vereeniging gebracht voor hunne zeer gewaardeerde medewer- Iking. Als nieuwe medewerksters traden op: mevrouw G. F. ReystVreeburg, mevrouw C. H. van SpallHübner, mej. M. C. de Bruyn en mej. C. van Vollenhoven. Bekend fl-ls zij zijn mei de taak die haar wacht, armenzorg had al reeds lang haar sym pathie en haar medewerking durft het bestuur zich veel van haar toetreding voor dellen. Nog valt onder de persoonswisseling te Oermelden de benoeming van een nieuwen bode, als zoodanig werd aangesteld de heer D. G van Noori. Behalve de bij convocatiebiljet uitge schreven algemeene en hoofdbestuursver gaderingen, hield het Bureau der Mij. mn tüeddo Sept. '24 tot April '25 zitting Maatn- Dinsdag en Woensdagmorgen van 10 1" uur in het lokaal Gerecht 7. Elk, die in belang der Mij. iets heeft te vragen of jjteda te deelen en in lichtingen verlangt ten* fcehoeve van zijn ondersteunden, enz., is er Welkom. ^Omtrent de financiën moet in de eeïste f' worden vermeld een milde gave van de geëerbiedigde Beschermvrouw II. M. de Koningin-Moeder. Dit jaar waren er 86 ondersteunden (het vorig jaar 89). Aan hen werd uitgekeerd f 3782.30 (vorig jaar f 3321.10), zoodat de uilkeeringen dit jaar gemiddeld iels hoóger zijn geweest. Aan z.g. „Pauvres honleux" is dit jaar uitgeekerd f 525. Het vorig jaar was dal be drag f 870. Het bestuur acht het jammer, dat dit bedrag achteruit is gegaan. Er is onder de gezinnen, die tot deze categorie behooren, nog zooveel te doen; er wordt on der hen nog veel geleden; maar zij zijn zoo moeilijk te bereiken. In de uitgaven voor onderwijs-toelagen voor schoolgeld en leermiddelen ten behoeve van personen, die bijzondere cursussen van de Ambachtsschool van „Kennis is Macht" en „Mathesis" en ook wel particuliere cur sussen bezoeken, word, evenals verleden jaar uitgegeven f 257. Aan geneeskundige b'haindeling werd f 205 besleed. Kwam en komt de vereeniging dikwijls bij ziektege vallen te hulp door het geven van verster kende middelen, in den laatsten -tijd ver leende zij ook zioo noodig bijdragen in de kosten van apparaten, noodig bij genees kundige behandeling: beugels, krukken, Jcunstgebitten, enz. De kosten zaalhuur, drukwerk, bodeloon, enz., bedroegen f 866.-10, ongeveer overeen komende met die van het vorig jaar. Den 2den April van dit jaar werd een belangrijke vergadering gehouden, waartoe alle medewerkenden waren opgeroepen. Men wenschte de volgende zaak te bespre ken: Voor den oorlog geschiedden de uit- keeringen der Mij. bijna altijd in natura, tijdens den oorlog, toen alle levensmidde len, brandstoffen, enz., alleen op regeerings- hons te verkrijgen waren, moest men ook wel tot uitkeeringen in geld overgaan. Thans, nu de toestand hoe langer hoe meer normaal wordt, was de vraag gerezen, of men niet tot den ouden toestand moest lerugkeeren. Het gevolg der besprekingen is geweest, dat er een circulaire is uitgegaan van het hoofdbestuur aan alle medewerken den, waarin het in overleg met het hoofd bestuur aan hun is overgelaten, welke wijze van ondersteuning zij willen toepassen. De uitslag moet nu nog worden afge wacht. Wat de Hulpbank betreft, kan worden vermeld, dat daarvan een drukker gebruik gemaakt wordt dan de vorige jaren. On danks dit drukker gebruik was de commis sie in slaat de zaken regelmatig af te wik kelen. Het overgroote kapitaal (het nam toe van f 20.000 tot f 30.000) was echter nauwelijks toereikend om alle leeners tevreden to stellen. Christelijke Volkspartij. Gisteravond hield de afdeeling Leiden van bovenstaande Partij in een der lokalen van het Nutsgebcuw een openbare verga dering, die slechts door 5 (zegge en schrijve vijf) personen bezocht werd. De spreker van dezen avond, de heer H. Ververs, uit üegstgeest, opende de verga dering met het lezen der Apostolische Ge loofsbelijdenis, om vervolgens voor tc gaan in gebed Nadat hij vervolgens nog van het 25ste Hoofdstuk van Mattheus verzen 35 tot 41 gelezen had, ving spr. zijn rede aan over het onderwerp: ,,Een tempel Gods", welk onderwerp spr. ontleende aan den Eersten Brief van Paulu3 aan de Korinthiërs. Met den tempel Gods bedoelt Paulus geen gebouw, van steen of hout opgetrokken, doch den mensch. Helaas, het is in onzen tijd zoo heel anders, omdat de mensch niet de stof beheerscht, maar de stof den mensch. In rijkdom ziet men tegenwoordig het hoogste ideaal; rijk is men vaak naar de wereld, maar arme bitter arm is men in God. In het hedendaagsche leven wordt de mensch dienstbaar gemaakt aan het winstbejag; zulk een arbeid is een schen ding van' de menschelijkc waardigheid en ook van God. Rijk zijn is niet het hoogste, neeD, de z g.n. rijken zijn meermalen te beklagen. Heeft niet Christus gezegd: „Eer gaat een kameel door het oog van een naald, dan dat'een rijke ingaat in het Koninkrijk der Hemelen." En hoe is het in onzen tijd Werkloosheid heerscht alom, zelfzucht viert hoogtij, de 8-uren-dag bestaat alleen maar op papier, eerlijke mannen worden door den nood tot diefstal gedreven, de klassenstrijd heerscht sterker dan ooit te voren. Een vreselijke oorlog is thans afgeloo- pen, een oorlog, waarin het wildste dier vergeleken bij den mensch een engel Gods was, maar de oorzaken van dien oorlog be staan nog. En zoo wordt het wel moeilijk om te gelooven, dat de mensch een tempel Gods-zoij zijn. Ook wij moeten tot ons zei ven inkeeren, want dan zullen wij ons be wust zijn van onze schijnheiligheid en el lendigheid en die van de wereld. Oorlog is iets onmenschelijks, en wordt in waarheid voorbereid door Christelijke regeeringen. En daarom zijn wij voor na tionale ontwapening, opdat ons liever on recht geschiede dan dat wij onrecht zouden doen. Moord en doodslag op'^roote schaal wordt onze jeugd nog door dat rreeselijke militarisme bijgebracht. Militaire weerbaarheid is de algemeen© leus en daartegen moeten wij stelling ne men. Wij erkennen den Staat en de gemeeo schap, maar zij hebben dan dok tc zijn Goos dienaressen, en wanneer zij dit niet zijn door handhaving van het militarisme, dan hebben zij zich zeiven reeds veroordeeld. Wij moeten hebben een geincenschaps-' cultuur en geen kapitalistische cultuur. Christenen van dezen tijd, leest eens wat de profeten zeggen in het Oude Testament ten opzichte van de gemeenschapscultuur, i Voor den arbeider is tegenwoordig iedere uitvinding een vloekin een gemeenschaps- oultuur is zij een zegen. slot gaf spr. nog een uiteenzetting van dc verschillende motieven, die in 1919 geleid hebben tot de oprichting der Chr. Volkspartij, alsmede van haar doel en stre ven, waarbij spr. in het bijzonder betoog de, hoe de huidige coalitie voert tot Rome en den duivel. Nadat het hoofdbestuurslid, de heer O. G. Perfors, den spreker bedankt had voor zijn betoog, werd de gelegenheid geopend tot gedachtenwisseling, waarvan door eeni ge personen gebruik werd gemaakt. Over het debat, willep wij, gezien het onaange name karakter, dat het droeg, maar liever i zwijgen R.-Kath. Huisvestings-Comité. In het bovenlokaal van het St.-VincenliU9- gcslicht, Hooglandsche Kerkgracht 32, hield gisteravond het R.-Kath. Huisvestings-comité kring Leiden, een vergadering, die geleid weid door den voorzitter, de Eerwaarde Heer i kapelaan Th. Blom, die de vergadering met den Ghristelijken groet en een hartelijk wel kom tot de aanwezigen opende. De notulen werden door den secretaris, den heer G. J. van Deene gelezen en goed gekeurd. De voorzitter bracht onder applaus der vergadering, den heer Van Deene dank, niet alleen voor deze notulen maai- ook voor het vele dat hij in het belang van het comité deed. Onder de ingekomen stukken vermelden we een schrijven van den heer Jansen dat hij wegens vertrek uit de gemeente bedankt als lid van het comité. Verder werd medegedeeld i dat bedragen van f 758 en f 104.70 aan het Centraal comité zijn gezonden voor den stormramp in N. Brabant, en dat een nota van genoemd bureau is ingekomen van f 1554 voor kosten van uitgezonden kinde ren die verpleegd zijn. Eindelijk deelde de voorzitter nog mede bericht van Z.-Eerw. de ken Dessens te hebben ontvangen dal hij wegens de koude avondlucht van avond niet durfde te komen. De voorzitter gaf daarna een overzicht aan de werkzaamheden van het comité. In de derde vergadering had het bestuur reken schap gegeven van hetgeen in den zomer is gedaan. Het Comité werd geheel gereorgani seerd, waarbij werd bepaald dat de verschil lende organisaties in het Comité zitting zou den hebben. Het spijt den voorzitter alleen dat allen hier van avond niet aanwezig zijn. Waar het blijkbaar nog niet voldoende tot de belangstellenden is doorgedrongen wat het Huisvesting-comité zich ten doel wenscht bij het werk aan dit Comité nog even* in het kort mede tc deelen Tijdens en ook in de eerste jaren na den oorlog belastte het Comité zich uitsluitend met de plaatsing van buitenlandsche kinde ren die door zijn bemiddeling verpleegd en verzorgd werden. Nu met de oorlogsnawecën ook de nood minder groot is in de de diverse omliggende landen,** heeft "het Comité zich een tweede doel voor oogen gesteld, dat lang zamerhand het hoofddoel is geworden nl. het uitzenden aan eigen zwakke kinderen Daarvoor werden reeds eenmaal gelden ver-* zameld, maar het besef dat hiermede een mooi, maar moeilijk te bewerken arbeidsveld is betreden, schijnt nog niet algemeen be kend en daarom verzoekt de voorzitter de afgevaardigde dat in hunne vereenigingen mee te deelen, daaromtrent inlichtingen te verstrekken en, zoo, noodig, mogelijk te op peren bezwaren te weerleggen. In den afgeloopen zomer is heel veel ge daan. De Vereeniging voor R.-K. Vacantie- kolonies werd in het Comité opgelost en heeft haar kas overgedragen. Het Comité heeft zeer veel geprofiteerd van de werk kracht van mej. Van der Meer, bestuurs lid en propagandiste van de oudste ver eeniging, waarvoor de spr. haiarr warme hulde brengt. Spr. strekt zijn hulde ook uit tot den heer Van dor Hey de, die dezen avond niet aanwezig kon zijn, doch veel heeft gedaan voor de buitenlandsche kinderen. Door zijn persoonlijke bemiddeling werden 1400 kin deren in Ledden en omgeving geplaatst. Verder spralk hij zzijn waardeering uit voor mej. Jansen en miej. Hollanle, die in 1914 het R.-K. Huisvestings-comité mede hebben opgericht en daaraan hun beste krachten hebben gewijd. Het bestuur had deze twee dames tot aandenken een souvenir in zilver aangeboden. (Applaus). Dezen zomer werden ook reeds een aan tal Hollandsche kinderen uitgezonden, na eerst door dir. Niemer te zijn onderzocht. Het resultaat was over 't algemeen zeer be vredigend. Een der kinderen was niet min der dan 11 pond in gewicht toegenomen. De gemiddelde gewichtstoename varieerde tusscfoen 8 en 10 pond. Daarmede hield ver band een groofter weerstandsvermogen, waar het ten slotte het meest op aankomt Een kleine tegenslag ervoer het Comité, doordat een drietal kinderen in Noord-Brabant ver pleegd, in lichten graad roodvonk kregen, waarvan zij echter spoedig hereteMen. Er volgde op dit overzicht van den voor zitter een hartelijk applaus. Mej. Van der Ilorst gaf hierna een over zicht van het aantal kinderen, waarvan het Comité zich het lot had aangetrokken. Het waren nog een 40-tal Duitsche en 105 Hongaarsche kinderen. Wat het Leidschte kind betrof: 60 jongens en meisjes met 1008 verpleogdagen werden naar een vacanliekolonie gezonden en 6 jongens en 11 meisjes gonolen tezamen 1654 verpleegdagen in verschillende gezin nen. Het volgende jaar zullen, volgens den voorzitter, minstens evenveel moeten wor den uitgezonden. De gemeentelijke geneeskundige dienst werkt zeer goed mee en apprecieert zeer de werkzaamheden van het Comité, maar de doctoren zouden, volgens spr., wel iets meer bunnen deen. Uit het financieel verslag, uitgebracht door de penningm eest er esse, mevr. Wilmer, bleek, dat in totaal de ontvangsten hebben bedragen f 1813,27 en de uitgaven f 1896,-12, zoodat de rekening een klein nadeelig saldo vertoont, dat echter kan worden gedekt met I het gemeentelijk subsidie van pl.m. f 150. Pogingen zullen worden aangewend om het gemeentelijk subsidie ad f 0.50 per kind, tot een maximum- van f 1.50 te doen ver- hoogen. De voorzitter, mevrouw Wilmer hartelijk dankend voor liaar uitnemend beheer, drong er bij de aanwezige afgevaardigden van j bonden en vereenigingen op aan, bij hun organisaties krachtig op steunverleening aan te sturen. De secretaris zal aan het einde van het i jaar de organisaties nog eens aanschrijven, j De heer Spendel deed namens den Bond voor groote gezinnen reeds een toezegging voor een gift van minstens f 10. j Nadat ook de heeren Creyghlon en Schou- ten, de laatste namens de vereen. „Herwon nen Levenskracht", welke vereeniging eer lang een tentoonstelling zal organiseeren, nog een en ander in het belang van het Comité hadden meegedeeld, werd op voor stel van den voorzitter nog besloten om mej. Van Deene, die haar vader in zijn vele werkzaamheden zoo krachtdadig bijstaat, in het bestuur op te nemen. Hierna werd de zeer geanimeerde bijeen- I komst door den voorzitter met den Chris- j telijken Groet gesloten. Expositie kantooradministratie-machines. Zcoals wij reeds in ons Blad van gisteren j meldden, wordt van heden tot en met Za- j terdag in de kleine Stadszaal een tentoon stelling gehouden van allerlei machines, betrekking hebbende op de mechanisatie, I vereenvoudiging en bezuiniging der kantoor- administratie. Deze tentoonstelling, welke georganiseerd is door Ruys' Handelsvereeniging te 's:Gra- I venhage, biedt een uitstekende gelegenheid voor zakenmenschen om eens te zien, op welke wijze ook in hun administratie ver- eenvoudigd kan worden. Wij willen in het i kort even de verschillende machines noe- men, welke er alzoo staan opgesteld; de verschillende employés van genoemde han- i delsvereeniging zijn ten allen tijde bereid van iedere machine afzonderlijk de meest uitvoerige inlichtingen te verstrekken aan hen, die er nog iets naders van willen weten. In de eerste plaats vinden wij er de Edi son Dick Mimeograph, een machine, die meteen capaciteit van 5000 afdrukken per uur alle mogelijke circulaires, -kantoordruk- ■j werken, briefkaarten drukt. Van deze ma- I chines zijn er verscheidene op de departe- j menten in gebruik en bewijzen daar goede diensten. Van groot belang voor de boek- i houding zijn de drie Elliot-Fishermachines, j een schrijfmachine met groot doorslagver mogen, hetgeen wordt bereikt doordat de schrijfplaat vlak ligt. Voor het rekening- couranlwerk is deze machine bij uitstek ge schikt, doordat men in het geheel niet ge bonden is aan een bepaalde grootte of dikte van het papier en de machine zoowel in horizontale als in verticale richting optelt, terwijl bovendien gemaakte fouten direct gecontroleerd worden, doordat de machine in dat geval weigert. Een groot gedeelte van de boekhouding der Sted. Lichtfabrieken alhier wordt op een drietal machines van dit type" afgedaan Practisch is ook de frankeermachine, op groote kantoren meer en meer in gebruik Telmachines ontbreken evenmin op het appèl, de handige Dalton-telmachine too- vert u in een oogenblik de uitkomst van de meest ingewikkelde vermenigvuldigingen en deelingen voor uw oogen. Voorts vinden wij er nog adresseer- en ponsmachines, zoowel geschikt voor bewer king met de hand als gedreven door elec- triciteit, en diverse bekende merken schrijf machines, waarbij gebruik is gemaakt van de nieuwste vindingen op dit gebied. Inte ressant is ook de schrijfmachine met Braille schrift, zooals die in de meeste blinden-in- stituten en bibliotheken wordt gebezigd. Een tweetal stalen kasten, benevens een stalen schrijfbureau toonen verder, dat zelfs bij den felsten brand het kantoor-ameuble ment nog niet verloren hoeft te gaan. Waarlijk een expositie, die speciaal door de handelsmenschen bezocht moet worden en die ook voor niet-kantoormenschen veel belangwekkends bied'j BINNENLAND. De overeenkomst mei de Fakelvaart. Maatschappij. Advies Loenraad voer het Spoorwegperso neel. De opbrengst van de weldadigheidsposl* zegels 1924'25. Kabel tnsschen Engeland en Nederland gebroken. BUITENLAND. De nota van den Gezantenraad is aan Dnitschland overhandigd. De congressen van Centrnm en Dnitsch- nationalen in Dnitschland. .Tragen in het Engelsche Lagerhnis tot de regeering en het antwoord daarop. Tsjang-tso-lin's macht in China aan het tanen. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 December, benoemd lot directeur van het laboratorium van het Departement van Fi nanciën le Amsterdam dr. J. T. Bornwater, hooldscheikundige bij dat laboratorium. De heer Bornwater is hier (er stede van 1908 tol 1916 assistent geweest, en daarna naar Amsterdam gegaan. Voor het examen boekhouden van do Ned. Ver. tot Bev. der Handelswetenschap pen is geslaagd mr. H. J. van der Veen en voor handelscorrespondentie Engelsch d§ heer J. Bonsel Jr., beiden alhier. In de plaats van wijlen prof. dr. K. H, Roessingh is lot voorzitter van de Theologi sche faculteit der Universiteit benoemd prof. dr. B. D. Eerdmans, llians secretaris, terwijl in diens plaats als secretaris zal optre !en prof. dr. A. Eekhof. De heer J. J. L. Duyvendak, lector in het Chineesch aan de Universiteit alhier, zal een studiereis naar Indië maken. In verband hiermede is hem voor den duur van deze reis verlof verleend. Hedenmiddag werd door B. en W. aan besteed het dempen van slooten en het ma ken van rioleeringswerken bij de Leuven- straat. de Waardstraat, de Drifflaan en- de Wasstraat in 4 perceelen. Ingeschreven werd door 13 personen of firma's: P. de Geus Loosduinen: perceel I f 15200, perc. II f 16300, perc. lil f 7200 en perc. IV f 5200; A J. de Later en P. 1L Meijers: perc. I f 11960, perc. II f21900, perc. III f9806 en perc. IV 13855; A. Lodder, Nieuw-Beijerland, perc. II 118700; Th. da Winter en C. J. van Weeren: perc. Ill f 7300, perc. IV f3400; J. Warnaar: perc. I f 12200. perc. II f 15780, perc III f 6789 en perc. 1V; f 2990; Firma Hoonhout en Brouwer, Haar lem: perc. I f 1295, perc. II 121952, perc. Ill f 7965 en perc. IV f4860; A Timmermant Dordrecht: perc. 1 f 11266, perc. II f 19880 en perc. Ill 16997; D. van Stuivcnberg, Den Ilaag; perc. I f 14932. perc. II f 16500, perc III 18300 en perc. IV f -4-444; H. 'de Weers, Haarlem: perc. I f 33760, perc. II 120800, perc. III f7300; W. de Jong, Alkmaar: perc, II f 18888; II. Bak en H. Steenkist, Haarlem, perc. I f13243, perc. II 120430, perc. III f 6998 cn perc. IV 1 4873; E. v. d. Berg, Voor hout en J. H. v. Wijngaarden, Leiden: perc. I f 13800, perc. II f 17282, perc. Ill 1 6978 en perc. IV 13961; L Kruyt: perc. IV f5200; L P. v. Geer en A. P. Stuifzand: perc. I f10377, perc. III f5399 en perc. IV f2592 Waar de plaatsnaam niet is vermeld, moet dit Leiden zijn. Naar ons wordt medegedeeld en ook uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal mor gen-, Woensdagavond, in het nieuwe Neder- landsch Leger des Heils op de Beestenmarkt No. 34 een zeer bijzondere bijeenkomst plaats vinden. De vrouwenbond uit Den Haag, onder lei ding van majoor J. G. Kerkhoven, zal een aanschouwelijke voorstelling geven van het leven van een dronkaard, jn woord en zang. Deze voorstelling werd reeds eenige malen met succes opgevoerd, o.a. le Dordrecht. Rot terdam en Delft. Gistermiddag omstreeks kwart voor twaaif is op de Haarlemmerstraat, bock Hooglandsche Kerksteeg, een tram in bot sing gekomen met een hondenkar, beladen met twee bussen, inhoudende l&h liter kar nemelk, en bestuurd door den 18-jarigen J. L. De kar viel om en de melk kwam <»i> straat terecht. Van de tram brak een ruit van de reflector. Dc trambestuurder A S. zegt wel signalen te hebben gegeven. Toen het 10-jarige mei-je Corn.. an W. gistermiddag omstreeks 5 uur op den Lage Rijndijk van een- sleej erswagen afsprong, kwarn zij daarbij (e vallen met het gevolg dat een achterwiel over haar rechterbeen ging. Zij bekwam evenwel slechts eenige lichte ontvellingen. Dr. Driessen, van den Eersten Hulpdienst, zorgde er voor dat het meisje thuis kwam. Op den Stationsweg is gisteren door cop i onbekend gebleven jongen een voorruit van i de tram ingegooid.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1