UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. RADIO-PROGRAMMA. Boskoop. Zaterdag liad het knechtje van den heer M. alhier het ongeluk zijn rijwiel, waarop een mand met schoenen was bevestigd, in een sloot langs de zijde te laten vallen. De schoenen, welke hij bij de cliënten moest bezorgen, verdwenen in de diepte. Zaterdag had mej. G. alhier bij het ver laten van den winkel van J. v. d. K. het ongeluk in een sloot te geraken. Gelukkig werd dit door eenige voorbijgangers opge merkt, aan wie het gelukte haar op het droge te brengen. Waddinxveen. Burge rl.Sland. Geboren: Arie, Z. v. A. J. de Koning en J. R. D. Geleijnse. Jacobus, Z. v. N. Romeijn en G. Nieuwenhuizen. Overleden: Johanna Hogebrug, 10 j. Gehuwd: J. B. Brinkhorst en M. A. Cam- snerat. P- H. van Gelooven en A. Zwa nenburg. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f 118.28. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand October 1.1. ingelegd f 40S2,66 en terugbetaald f 3931.86. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje heeft het nummer 3327. De bevolking dezer gemeente vermeer derde de vorige maaud door geboorte met 14 personen, te weten 11 meisjes en 3 jon gens; het sterftecijfer beliep 3 terwijl 4 huwelijken werden voltrokken. Hillogom. Candidaten Kamer van Koophandel. Men schrijft ons uit Hillegom: "Het stellen van Oandjdalen voor de Ka mer van Koophandel door de Middenstands organisaties te Haarlem heeft hier de volle aandacht getrokken. Deze streek had in de Kamer drie leden zitten: de heer Weber, te Lisse (middenstand)W. Jonkheer, te Hille gom (bloembollencultuur), en baron Van Hordenbroek, te Hillegom, wonende te Heemstede (industrie) De twee eerstefi heb ben bedankt, de derde zal stellig door de Maatschappij van Nijverheid gecandideerd worden. Nu is door de Middenstandsorganisaties Je vacature-Weber toegedacht aan don heer G. J. W. Mathót, te Hillegom, een winkelier die in de kanier de rechte man op de rechte plaats zal zijn. De vacature-Jonkheer is overgelaten aan het Centraal-Comité voor Bloembollencul tuur, hetwelk iemand uit Overveen heeft gesteld .Dat is niet goed gezien. ^Niet om den persoon, maar om de plaats, jvaar hij woont en welke hij uit den aaerd der zaak vertegenwoordigt. Lisse had een middenstander, die Ver-» vangen wordt door een Hillegommer. De tweede vacature, uil het bloembollen- bedrijf-, behoort nu vervuld te worden door een zelfden vakman uit Lisse, althans uit i deze omgeving. Iemand uit Overveen kan niet oordeelen over de speciale vakbelan- j gen, welke in Hillegom en Lisse beslaan. De handel, het verkeer, het vervoer te land i en te water hebben hier hun eigen karak- ter; daarover kunnen alleen direct betrok kenen oordeelen. Een voor de hand liggend geval, wat- dit betoog steunt, is de kwestie der posterijen voor Hillegom en Lisse, waarvoor de K. v. K. een enpuêle heeft ingesteld en waarover zij haar meening heeft kenbaar gemaakt aan de inspectie der Posterijen. Te Lisse is nog een groot postbelang aan de orde, nl. de degradatie van het hoofdkantoor tot. bij kantoor. Om die redenen is het zeer te be- i treuren, dat door hel Centraal-Comité voor 1 Bloembollencultuur niet oen ingezetene is candidaal gesteld. Hillegom en Lisse kun nen zich met iemand van elders niet ver eenigen en dringen aan op verandering van het gevallen besluit. Dat zou aa-n de recht matige eisch'en tegemoet komen en eventu eel en strijd voorkomen. Het 20-jarig bestaan der R.-K/ Bloeimislenvereeniging „Eensgezindheid" is met twee feestvergadcringen herdacht. De heer B. N. Loerakker, thans vrijgestelde van den Bond „SI Deus Deddt" is van de op richting af onafgebroken haar voorzitter geweest. Bij die gelegenheid hield de heer Loer akker een rede, de geschiedenis van de ver- Vlogen 20 jaar memoreerend. Verder werd er gesproken door pastoor Van Leeuwen, geestelijk adviseur, en A. J. Loerakker, voorzitter van den Bond. De heer W. Mesman, 2de voorzitter der afüeeling, bood een gouden horloge met inscriptie aan, en aan de vrouw van den jubilaris een vaas met bloemen. De retraite-ciuh voor jongelingen en ongehuwde mannen „St.-Paulus" heeft op haar statuten de Biss. goedkeuring onlvan- de zeereenv heer B. van Leeuwen, pastoor van St.-Joseph. Het bestuur is samengesteld als volgt: M. Bakker, voorz.; Q. Smit, seer.; W. Weyers, penningmeester. Haarlemmermeer. De heer H., die Za terdagavond in Haarlemmermeer een fami lielid had bezocht en zich Te voet naar Slo ten wilde begeven, had op den Ringdijk het ongeluk vermoedelijk door verkeerd uit wijken onder een passeerende auto te geraken. Met gescheurde kleeren en een gekneusd been werd hij opgenomen, in de auto gedragen en naar een dokter in Am sterdam gebracht. Voor de betrekking van hoofd aan de openbare lagere school No. 2 aan denAals- meerderweg bij den Vijfhuizerweg alhier (vacature G. M. Klinkenberg, hebben zich ruim 30 sollicitanten aangemeld. Katwijk aan Zee. Aan den gisteren ge houden aislag waren 10 partijen haring aan gevoerd. Prijzen per kantje, een partij haring (volle) werd tegen f 2285 opgehouden. Verder werd verkocht: volle haring voor f 22.95 f 23; steurharing voor f 19.10f 21 en yle haring voor f 22.65f 22.95. Er komt nu meer bedrijvigheid i nden haringverkoop. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept kwamen l'e IJmuiden in de haringhaven bin nen: KW 154 met 206 kantjes steur-, 190 kantjes volle- en 9 kantjes yleharing; KW 33 met 340 kantjes steur- en 20 kantjes yle haring; KW 170 met 130 kantjes 9teur- en 137 kantjes volleharing en KW 38 met 168 steur- en 110 kantjes volleharing. Te IJmuiden kwamen binnen en aan^ de markt de loggers: KW 92 met 12 last en KW 172 met 21 last pekelharing. Lisse. Bij de gehouden stemming in de Ned.-IIerv. Kerk van vier gemachtigden van het kiescollege, werden de aftredenden hee- ren, dr. M. de Graal, G. Oosthoek, Alb. Schaap en J. Hulsbos herkozen. Zondagmorgen om 7 uur deed ons tram metje nog weer eens een uitstapje. Nabij de kweekerij van den heer G. v. d. Veld, verliet ze de rails, ging door een aldaar staande haag, en wanneer daar niet' een diepe greppel ware geweest, dan had ze zoo waarlijk een wandeling gemaakt door de bloembollenvelden. Een en ander gaf nog al eenige vertraging in den dienst. Noordwijk aan Zee. De leerlingen van de Herv. School alhier brachten in de vorige week, (de Zendingsweek) bijeen voor de Zending ruim f 41. Van de haringvisscherij kwamen te IJmuiden binnen en aan de markt de logger NW I met 23 last pekelharing. Noordwijkerhout. In de beide R.K. pa rochiekerken, alhier, werd het patroonsfeest van den R.-K. Volksbond gisteren plechtig, kerkelijk, gevierd. Oud-Tooneellisten hebben in de paro chie van St. Victor een tooneelclub ongericht en bepalen zich slechts tot het geven van liefdadigheids-uitvoeringen. i Rijnsbmg. In ons liiatste raadsverslag j komt' een onjuistheid vooi:, die verbetering behoeft. Niet de heer J. Schoneveld pleitte voor vaste aanstelling van nog een gemeente werkman doch de heer D. Knijff. De heer J. Schoneveld is daar juist sterk tegen en zou aan eventueele voorstellen zeker zijn stem onthouden. Sassenheim. Kerkelijk bericht, voor Woensdag. Ghr. Geref. Gem., voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. J. L. de Vries, uit Rijnsburg (Dankdag). ROEIEN. De actie der bnrger-roeivereenigingen. Een gewestelijke wedstrijd- vereeniging opericht. Naar aanleiding van de ervaring, opge daan bij de wedstrijden tusschen Die Leylihe De Laak, Delftscho Sport en Het Spaarne op Zaterdag 14 October, op het Noorder- Builen-Spaarae te Haarlem, is in het club gebouw van „Het Spaarne" te Haarlem een vergadering gehouden van de voorzitters der betrokken vereenigingen. Op_ die vergadering kwam in de eerste plaats ter sprake, of de wedstrijd eenig nuttig effect heeft gehad en of dit zoo groot was geweest, dat daardoor het voortzetten I der ontmoetingen in toekomstige jarën ge- wettigd werd. Het bleek, dal op alle vier vereenigingen de deelnemende roeiers met de training door waren gegaan ten einde zich zoodoende voor te bereiden voor wed strijden van hel komende jaar. Een mooier succes kon niet verwacht worden en men besloot daarom unaniem de wedstrijden in de toekomst doorgang te doen vinden. Eenigennaie zijn moeilijkheden ontstaan doordat de reglementen van den Nederland- schen Roeihond imperatiefvoorschrijven, dat gewestelijke wedstrijden, waaraan meer dan drie vereenigingen deelnemen .gehou den moeten worden onder de bepalingen van den N. R. B. Dit sluit in, dat elk jaar een schetskaart der baan gedrukt moet wor den en dat deze baan officieel uitgemeten moet zijn, terwijl verder alle vereenigingen, aangesloten bij den Nederlandschen Roei- bond, minstens een maand te voren be richt van plaats, data en te verroeien num mers in den wedstrijd moeten ontvangen. RECLAME. 6250 Deze laatste zijn volkomen in strijd met het karakter der wedstrijden, die strikt on derling gedacht zijn. Dit reglement van den N. R. B. verbiedt echter geen onderlinge wedstrijden van een vereeniging en dus w^d besloten, dat do vier vereenigingen tezamen een nieuwe yer- eeniging zouden stichten, die elk jaar de wedstrijden in verschillende plaatsen zal organiseeren. Voorloopig "zijn dus alleen Die Leythe, Delftsche Sport, de Laak en Het Spaarne lid diaarvan, ze^t „Haarlem's Dag blad", waaraan wij deze gegevens ontlee- nen. Het bestuiur worde gevormd uit de voorzitters der vier vereenigingen. Voorzit tend vereeniging is elk jaar die, welke in die plaats gevestigd is waar in dat jaar dë wedstrijd verroeid zal worden. De mogelijkheid zal open gehouden wor den, dat andere burgerroeivereenigingen zich aansluiten kunnen. Daa/rbij is dan ge dacht aan die vereenigingen, die gei9oleerd liggen en weinig leden, hebben, en door evenliieelen steun van dë gewestelijke ver eeniging tot meer bloed zOudën kunnen wor den gebracht> In 't Loopende jaar fungeert Het Spaarne ails voorzittende vereeniging, terwijl deze waardigheid 't komende jaar aan De Laak ten dèel valt. Deze laatste vereeniging nam op zich statuten en reglementen 9amen te stellen. Zoodira deze goedgekeurd zijn door de be trokken vereenigingen, zal daarop dë Kon. goedkeuring gevraagd worden. Na verkrij ging daarvan zal deze nieuwe westelijke wedstrijdvereenigjng toetreden als lid van den Nederlandschen Roeibond. Voor de regeling, waar elk jaar de wed strijden gohouden zulleö worden, is beslo ten de geographi9che volgorde te nemen, zoodat de volgorde dus in den rogel zal zijn: Haarlem, Leiden, Den Haag en Delft. Mociht een vereeniging een jaar niet in staat zijn de wedstrijden te geven, don treedt dë vol gende jn haar plaats, met dien verstande, dat de eerste 't volgende jaar de laak op zich neemt. Waar Die Leythe het volgende jaar reeds wedstrijden houdt ter gelegenheid van haar 127a jarig bestaan, ml De Laaik dan in de plaats van Die Leythe een wed strijd geven, terwijl Leiden dus in 1927 aan de beurt is. Besloten werd overigens, dat in het ver volg elke vereeniging haar eigen booten mee zal nemen. Bij 't vervoer van de boo ten zullen echter de kosten hoofdHiik om geslagen worden. VOETBAL. Leidsche Boys HIA. S. C. V. De heer Van der Pot, die aanvankelijk als scheidsrechter voor bovengenoemden wed strijd was aangewezen, schrijft ons: „Aan het einde van het verslag van den wedstrijd Leidsche Boys IIIA. S. G. V staat dat de aangewezen scheidsrechter, zonder eenig bericht, eenvoudig wegbleef. Dit is geheel een klakkeloos schrijven en een onbeleefde beschuldiging. Ondergeteekende liet den heer Devilè Zondagmorgen tusschen halfnegen en negen uur opbellen en vragen of de wedstrijd L B. Ill—A. S. C. V doorging, waarop is geantwoord: neen, alles is afgekeurd. Reden dus waarom ik /niet aanwezig was." De A.S.C.-elftallen. Naar wij vernemen is het elftal van A.S.C. I voor d<en Zondag alhier te spelen wedstrijd tegen Haarlem, in zooverre ge wijzigd, dat thans Stephanus in plaats van Bliek linksbuiten zal spelen. De samenstelling van A.S.C. II is onver anderd gebleven. GYMNASTIEK. Nieuw-Brnnliilde. Naar wij vernemen is mevr. A. de Gijse- laarViruly beschermvrouwe geworden van de dames:gymnastiek- en atheletiekvereeni- ging „Nieuw-Brunhilde". KORFBAL. Terrein-afkeuring. In ons overzicht van gisteravond maakten we een opmerking over de afkeuring van het terrein achter de H.B.S., waardoor de wed strijd VitesseFluks niet gespeeld werd. Het is ons gebleken, dat sommigen daarin een verwijt hebben gezien aan het adres van den terreincommissaris. Dit is geenszins de bedoeling geweest. Toen 's morgens het terrein gekeurd werd, regende het hard, en er restte den terrein commissaris dus niets anders, dan tot afkeu ring over te gaan. Doordat het later d^oog werd en bleef, verbeterde de toestand van het terrein zóó, dat toen wij het 's middags zagen, het ons bestelbaar leek. Daarom lijkt het ons beter om bij plaatse lijke ontmoetingen, het terrein door den scheidsrechter te laten keuren. Nagekomen Uitslag. Zutphen: Z.K.C.Noviomagum 2 BILJARTEN. De Coupe Wilhelmina. In het clublokaal van Kras te Amster dam zullen 18, 19 en 20 Dec. de wedstrij den om den Coupe Wilhelmina plaats vin den. Uitgenoodigd worden Nederland: Dommering, Robijns; Frankrijk: twee uit het drietal Corty, Rondel, Faroux; België: twee uit het drietal Seis, Moons, Van Belle; Egypte: Souza en Zwitserland: Martinet. BOKSEN. HoltkampDe Best. In den Dierentuin te Den Haag vond gis teravond de match Daan HoltkampDe Best plaats. De strijd begint met een clinch, waarna De Best een drietal rechtsche hoeken te verwerken krijgt; ook verder in de eerste ronde is De Best in de minderheid, wat niet wegneemt, dat Holtkamp eenige zeer ge vaarlijke stooten moet incasseeren.Ook in de tweede ronde wordt veel lijf aan lijf werk vertoond, In de derde ronde gaat de strijd vrij gelijk op; nu en dan lijkt het ge vecht meer op worstelen dan op boksen. Ook in de vierde ronde komt er nog wei nig teekening in den strijd; beide tegen standers geven eenige gevaarlijke stooten. Hetzelfde geldt yoor de vijfde ronde, waar Zaterdagmorgen zijn te IJmuiden de geredde schip breukelingen van het stoomschip „IJselstroom" docr het stoomschip „Albireo" behouden binnen gebracht. De geredde officieren van de „IJselstroom", iste rij van r. n. 1.: W. Rijst, v. Meerbeek, kapt. L. Verhoef; 2de rij v. r. n. 1. G. Krul, C. M. Bosch, J. Wasch en G. v. d. Laan In het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam werd Zaterdag de Intern. Textiel-Beurs officieel geopend. Het weven van Perzische tapijten door Perzen. Stand van E. Perez uit Amsterdam. in De Best de meeste, doch Holtkamp de hardste stooten toedient. Over het geheel is De'Best Holtkamp in de zesde ronde te vlug af; het plaatsen is niet zeer goed. Hel eenige belangrijke in de zevende ronde is een harde .uppercut van Holtkamp. In de achtste ronde wordt het publiek rumoerig. Een rechtsche hoek van De Best komt krachtig aan. De negende ronde gaat in zonder dat werkelijk fraai boksen te zien is. Wel is waar plaatste Holtkamp een drie tal harde slagen; toch ook deze ronde brengt geen beslissing. Onder groote spannihg gaat de laatste ronde in. De uitspraak der jury luidt: on beslist. SCHAKEN. Leidsch Schaakclub „Philidoi." De Leidsche Schaakclub „Philidor" neemt met h£t' volgende tiental aan de competitie wedstrijden deel: I. C. P. de Blauw, 2. W. Segaar, 3.. II. I de Nie, 4. H. van Duuren, 5. J. Worst, 6. W. F. Sniedcr, 7. E. W. v. d. Burgh, 8. J. de Boer, 9. N. N., 10 P. J. v. d. Zeeuw. Re serves W. Immink en J. J. Abspoel. In de 3e ronde,van den winterwedstrijd verloor W. H. Colpa van P. J. M. Kemperman In de 4e- ronde -werden de volgende par tijen gespeeld: W. F. SniederW. Segaar 0—1, H. I. de Nie—E. W. v. d. Burgh 1—0 (door tijdsoverschrijding), A. J. J. Nicaise J v. d. Wilk afgebroken partij en N. N. A. M. I. 1—0. YOOR WOENSDAG 11 NOVEMBER. 8.50: Hamburg (392 M.) Morgenomroep. 10.15: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbur. Vaz Dias. (Off. Amst. tijd). 10.50: Daventry (1600 M. 5XX). Tijdsein van de Big-Ben. Weerbericht. II.05: Cardiff (353 M. 5WA). Herinne- ringsdienst bij de Cenotaph, uitgezondeu door het „Welch Depot". Manchester (378 M. 2ZY). The Armistice Ceremony, uitgezonden door Albert Square. 11.18: Londen (365 M. 2LO). „Armistice Day". Herinneringsdag der Wapenstilstand 11 November 1918. 11.20: Birmingham (479 M. 5IT). Twee minuten stilte. 11.50: Cardiff (353 M. 5WA). The Pump Room Quartet, uitgezonden door the Pump Room, Bath. Glasgow (422 M. 5SC). Middaguitzending 12.20: Munster (410 M.Concert* 1.05: Parijs (1750 M. SFR). Concert. Lu- cien Paria. 1.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Tijdsein van Greenwich. Bertram Ayrton (bariton). Het Radio Quar tet. 3.20: Londen (365 M. 2LO). „An armisti ce day message to schools". Cardiff (353 M. öWA). Concert uitgezon den door The Pump Room Orchestra, din- gent Jan Hurst. Belfast (410 M. 2BE), ^Armistice Music. The augmented Station Orchestra. Tho Sta- tion Chorus, dirigent: E. Godfrey Browa, Noel Eadi; (sopraan). 3.35Londen* (365 M. 2LO). Radiotelefo* nie voor de school. 3.50: Berlijn (505 M. Concert. 4.05Birmingham (479 M. 5lT). Tho Sta/ Lion Orchestra, dirigent Joseph Lewis. Bournemouth (386 M. 6BM). Talk: Lon don papers read bij Anne Farnoll, Watson, The Wireless Trio-concert. 4.20: Londen (365 M. 2LO). Tijdsein van Greenwich. Manchester (378 M. 2ZY). Namiddag praatje. 4.30: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbur. Vaz Dias. (Off. Amst. tijd). 4.35: Londen (365 M. 2LO). The Band of H.H. Grenadier Quards, dirigent G. Miller. Manchester (378 M 2ZY). Tea-Time Con cert, Mavis Bennett (sopraan), The Station Quartet. New-Castle (404 M. 5NO). Concert, uit gezonden door Fenwick's Terrace Tea- Room. 5*35Londen (365 M. 2LO). Kinderhoekje, zang, koor, enz. 6.20: Londen (365 M. 2LO). The Band of H. M. Grenadier Quards. Birmingham (479 AL 5lT). Lozeils Picture House Orchestra, dirigent: Paul Rimmer. Bournemouth (386 M. 6BM). Muzikale Intermezzo. Manchester (378 M. 2ZY). Lichte muziet, Glasgow (422 M. 5SC). Weerbericht voor de landbouwers. 6.35: Manchester (378 M. 2ZY). The Sta tion Dramatic Company in a fantasy, „The spirit of the Cenotaph" door H. Topliss. 6.50: Aberdeen-(495 M. 2BD). Steadman'a Symphony-Orchestra, uitgezonden door The Electric Theatre. 7.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 160 OM. 5XX). Tijdsein van de Big-Ben. Weerbericht. 7.30: Londen, Daventry (365 M .2LO eil 16C0 M. 5XX). Peace The London Wireless Orchestra, dirigent: Sir Edward Elgar. 7.50: Londen, Daventry (365 M. 2LO cn 1600 M. 5XX). Herdenkingsdienst, uitge zonden door de Canterbury Kathedraal. Prediker: Z. H. de Aartsbisschop van Canterbury. 8 uur: Hilversum (1015 M.) Hilversumsche Draadlooze Omroep. Koersen en Weerbe richt van het Persbur. Vaz Dias te Amst. 8.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). The Spirit of England, El gar), gedichten van Laurence Binyon, Do rothy Silk (sopraan); Tho Wireless Choir and Orchestra „Te fourth of August" (No* 1), „To Women" (No. 2), „For the Falleii (No. 3). 8.35: Brussel (365 M.) Concert. 8.50. Parijs (1750 M. SR) Concert Luh cien Paris. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). The White Chateau, geschreven voor den radio-omroep door Reginald Ber-« keley. Muziek van Norman O'neill. 9.50. Londen, Daventry (365 M. 2LO eü 1600 M. 5XX) The Orchestra „Pomp and

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7