A. HUI SM AN f UIT DE OfêSTiREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Haarlemmermeer. De ziekenvervoer- ftulo, welke de gemeenle in samenwerking met de afdeeling Haarlemmermeer van de Nederlandsche Vcreeniging „Het Roode Kruis" bij. de Amslerdamsche rijtuigmaat schappij heeft doen vervaardigen is gereed gekomen en afgeleverd. De auto was Vrij dagmiddag voor het Raadhuis te bezichti gen, terwijl tevens een demonstratie werd gegeven. Er was veel belangstelling. Na af loop werden de aanwezigen in de raadzaal ontvangen, waar het woord werd gevoerd door burgemeester Slob, en door de heeren dr. Nanninga en ds. Wielenga. Eiilegom. Kerke 1. bericht, voor morgen. Ncd. llerv. Kerk, voorm. 10 u. en nam. 4.30 uur ds. Grolle. Geref. Kerk. voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk, voorin. 10 uur en nam. b uur ds. Zwiep. Woensdagavond 7 uur ds. Zwiep. De oogstcollecle der Gereformeerde kerk heeft opgebracht (in afgeronde cijfers) voor de kerk f 936, Armen f 630, Evange lisatie f 500, tezamen f 1966. Beschrijving der te bou wen S t.-J o s e p h-k e r k. De kerk biedt ruimte voor 1000 zitplaatsen, van waar men overal onbeperkt uitzicht heeft op het Hoofdaltaar. Er is getracht, vooral een devoot karakter le geven aan het inte rieur. Het middenschip is overspannen door grootsche stergewelven, terwijl de zijbeuken (met tonggewelven overmannen) zoo smal gehouden zijn, dat ze alleen voor processie gang dienen, zoodat zich daarin dan ook geen zitplaatsen bevinden. Een breed ont wikkeld transsept geeft gelegenheid voor ruime nissen voor de zijaltaren. Bogen, pij lers en gewelven worden in baksteen uit gevoerd en in het gezicht blijvend gevoegd, dc muurvlak ten worden zoo gepleisto-'1 dat zo gelegenheid bieden tot beschildering en voor de Kruiswegstaties. De kerk kan cen traal verwarmd worden. Wat het uiterlijk aangaat, golden de volgende overwegingen: De situatie van het terrein gaf aanleiding om de kerk niet haaks op den weg te zet ten, ook in het langs van den weg werd hier minder geschikt gevonden, vandaar thans een groepeering der gebouwen is ver kregen, die een schilderachtig geheel zal vormen: de kerk staat n.l. schuin ten op zichte van den weg, terwijl de pastorie evenwijdig met den weg wordt opgetrokken. Een laag gebouw verbindt deze beide hoofd elementen, terwijl op het verbindingspunt een slanke klokketoren ten hemel rijst. Door deze rangschikking wordt een klein driehoekig pleintje tusschen de gebouwen verkregen, waar een waardige plaats is ge vonden voor den Patroonheilige der Kerk: Sint Joseph. De kerk wordt verder opgetrokken in bak steen en gedekt met leien, grootsch van op vatting zooals het eenvoudige grondplan dit vereischt. zal de kerk imponeeren door de harmonische evenwichtigheid der massa's, terwijl alle kleinheid in minutieuse dólails is vermeden; een echte landelijke, waardige dorpskerk van builen, een practische kerk van binnen, dat is de opzet geweest. De prijzen der bijzondere Vrijwillige Burgerwacht voor den gedurende dezen zo mer gehouden schietwedstrijd, zijn met een toepasselijk woord van den leider der af deeling, aan de leden uitgereikt, in een door den heer B. v. d. Heisteeg belangloos afge staan lokaal. Katwijk. Gemeenteraad. Gisteravond te halfaclit kwam de raad dezer gemeente in spoedeischende vergade ring bijeen. Behalve de heeren v. Leeuwen en v. Walsem waren allen tegenwoordig. De voorz., burgemeester J. H. de Waal Malefijt, opende op de gebruikelijke wijze de vergadering en stelde daarna punt één der agenda aan de orde, n.l. goedkeuring van een geldleening. groot f 100.000 ten behoeve der gemeentebedrijven. Dit bedrag is noodig resp. voor uitbreiding gasfabriek, nieuwe gashouder, transportbaan, nieuw buizennet en terreinuitbreiding. Voor het waterleiding bedrijf: het aanschaffen van nieuwe meters en buizenaanleg. Deze leening werd aange gaan voor 5 pCt. Aldus z. h. st. besloten. Als punt 2 was aan de orde de conversie van een leening groot f 28.000, die uitstond vnr>r 6 1/4 pCt. en nu door de activiteit van h dagelijksch bestuur kan wórden omge- 2 in een van 5 pCt. Aldus besloten. Hierna op de gewone gebruikelijke wijze sluiting. Burger 1. Stand. Geboren: Nicolaas Cornelis, Z. v. J. Th. van Paridon en M. G. Olsthoorn. Marijtje, D. v. J. v. Puijn en L. Schaap. Dirkje, D. v. H. van Puijn en J. van der Bent. Jacoba, D. v. A van Rooijen en N. van der Plas. Cor nel js, Z. v. C."van der Plas en G. van der Boon. Teuna, D. v. B. Vis en T. Schuite nmaker. Overleden: Arendje Pronk. 83 j., wede. v; C. van Dorp. Willem Vooijs, 70 j., w - 'uwn. van .T. Vooijs. Ondertrouwd: L. Zwanenburg en M. Mül- ft r A C. S. van Heel en H. G. Meerburg. .1 van der Guglen en A den Haas. Katwijk aan Zee. De collecte voor het ge henk aan H. M. de Koningin en Z. K. H. Pi ins Hendrik bij hun a.s. 25-jarig huwelijk iii l'ehruari 1926. heeft in dit deel der ge- .-nle Katwijk bruto opgebracht f 206.705. Katwijk aan den Rijn was de bruto- e; -;n»st f 91.S65. Zutjaiö uit een advertentie in dit Blad blijkt heeft de heer W. A. Gouw alhier een piano- en orgelmagazijn annex allerlei mu ziekinstrumenten en tevens een muziekhan del geopend. Wat vroeger de sigarenwinkel van den heer Mugge was, is door uitbreiding thans een üinke ruime zaak geworden. Bo vendien is in den gevel aan de Noordstraat een groot spiegelraam aangebracht, wat het geheel een modern aanzien geeft. De heer Gouw, alom bekend als orgel- en piano- leeraar, zal in deze nieuwe zaak ook spoe dig het vertrouwen van het Katwijksche pu bliek winnen. Katwijk-aan-den-Rijn. Vrijdag was het in onze gemeente den dag dat de slachtof fers van de Hanzebank hun eerste uitkee- ring ad 10 pCt. mochten opnemen. Hiervoor was gelegenheid in café „de Kroon". Kleine bedragen werden tot 50 pCt. uitbetaald, mits men dan van de restesrende 60 pCt. geheele afstand deed. Dat er onder de crediteuren geen opgewekte stemming heerschte, laat zich gemakkelijk begrijpen. Er waren ook crediteuren, welke niet voor minnelijke af doening geteekend hadden en 10 pCt. niet in ontvangst wenschten te nemen, doch die 100 pCt. eischlen. Hieraan werd niet vol daan. Naar we vernamen zullen deze cre diteuren met deze weigering geen genoegen nemen en' zal dit muisje nog wel een staartje hebben. Tuinbouw. Het blijft in den handel den gewonen loop van den laatsten tijd zoo ongeveer gaan. Bewaarkool laag in prijs, winterpeen weinig gevraagd, uien op de zelfde hoogte, spruiten erg goedkoop. Het artikel bloemkool is nog goed prijzig. In aanmerking genomen de grootte der kool kan men nog wel van tamelijk duur spre ken. Bospeen komt meer vraag voor. van daar dat de prijs hiervan ook even hooger is, zelfs tot f 8.20 per 100 bos. Er wordt, in verband met de lage'prijzen, nogal wat kool opgeborgen voor den winter. Kerke 1. bericht, voor morgen. Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur ds. Bollee Geref. Kerk, y.m. 9.30 uur en nam. 6 uur ds. Meijering. Lisse. Kerkelijk bericht voor morgen. Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. G. van Dijk. Gerfe. Kerk 9.30 en 4 uur dr. Th. Ruys Jr. Christ. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds. C. S. v. d. Ven. Geref. Gemeente 9.30 leesdienst, 4 uur ds. H. A. Minderman. Bij zekeren V. te W ijkeroog heeft de rijkspolitie van hier een partij bloembollen in beslag genomen, die van diefstal afkom stig moet zijn. Noordwijk. In het gezellige Nuts- zaaltje aan den Ouden Zeeweg, alhier, had gisteravond de algemeene vergadering der Mij. tot Nut van het Algemeen, Departement Noordwijk, plaats. De voorzitter, de heer A. Dorsman, heet de aanwezigen hartelijk welkom en ver zoekt den secretaris de notulen d'er vorige vergadering voor te lezen. Deze worden onder dank gearresteerd. Daarna had de uitloting plaats van twee obligaties. Vervolgens had de verkiezing van twee bestuursleden plaats, vacature de heer Fa- bius en wegens periodieke aftreding vtan den heer Duysler. Bij eerslé stemming werden uitgebracht 10 stemmen op den heer Duysler, 5 op den heer Roodzant, 3 op den heer Wagemaker, 2 op den heer Van Santen, 1 op den heer Veerman, 1 op den heer. TUmmeithaus en 1 op dien heer Van Spanje, zoodiat de heer Duysler weder heilbozen is. Deze neemt zijn heahonoenring aan. Geen der andere heeren,. de volstrekte meerderheid van Stemmen hebbende, moest een herstemming plaats hebben. Thans verkregen de heeren Roodzant 6, -Wagema ker 2, Van Santen 2, VeenmSn 1, Van Spanje 1 9tem, ooik nu 'had geen dór hee ren de volstrekte meerderheid van slem- men, zoodat volgons het Reglement her stemming moest plaats hebben tusschen de heeren Roodzant, Wagemaker en Van San ten, Bij deze stemming verkrijgt de heer Roodzant 7, de heer Van Santen 3 en de heer Wagemaker 2 stommen, zoodat de heer Roodizant is gekozen. Deze neemt de benoeming aan. De penningmeester, de heer Duysler, doet thans rekening en verantwoording over het jaar 19241925. De ontvangsten der reke ning Departement bedroegen f 329.20 en de uitgaven f 321 26Vj, aldus een saldo in kas van f 7.931/», echter bedraagt de nog te betalen schuld f 26.65. De ontvangsten van de rekening nuls- lokaail en bibliotheek bedroegen 1403.54 en de uitgaven f 355.06Va, zoodat hier het kas saldo f 48.471/» bedraagt .Ook hier waren nog te betalen schulden ten bedrage van f 99.70. De heeren Timriierhausen Veerman wor den door den voorzitter verzocht deze re keningen na te zien. Genoemde heeren zullen hiervan verslag uitbrengen. De bogrooting van het Departement over 19251926 sluit in ontvangst en uitgaaf met f 294.50, die van het Nutelokaal en bi bliotheek met f 250. Naar aanleiding van de post zaalhuur brengt de heer Timmerhaus naar voren, dat hij heeft vernomen, dat de heer Leuchlen zijn zaal voor uitvoeringen, lezingen, enz. voor het Nut gratis beschikbaar wilde stel len. Verschillende leden vinden deze gele genheid aan den Z.-Boulevard te afgelegen en vreezen onvoldoende bezoek. Bij punt 3. Winteravondbijeenkomsten, stelde het bestuur voor 3 avonden te hou den als volgt: de 1ste avond: voordrachlen- •avónd, te geven door den heer Frans Hulle- man-v de 2de avond: een lezing over bouw kunst met lichtbeelden, te geven door den heer Van Vliet, en de 3de avond een lezing te doen houden over natuurkunde. Na dat hierover door verschillende heeren den derden avond een muzikalen avond te doen geven. In verband met de hooge kosten dezer avonden, werd op vooorstel van andere le den besloten het bestuur op te dragen zich in verbinding 4e stellen met leerlingen der hoogste klasse Tooneelschool. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Elzinga, hoorden wij dat de biblio theek 977 boeken bezit. De prijs van het leesgeld van 3 ets. was verhoogd tot 4 ota, waardoor de inkomsten met f 30 f 40 per jaar vermeerderden. Er zuilen ontwikke lingscursussen in het Nutolokaal worden ge houden en de dames Duysler en Vermeulen geheel belangloos een handwerkcursue had den gegeven, waarvoor hij dose dames een woord van dank brengt. De voorzitter brengt don secretaris een bijzonder woord van dank voor diens uit gebreid èn keurig verslag. Applaus der vergadering. Bij de bespreking van punt 6, Bibliotheek werd door den voorzitter gememoreerd, dat er 4000 boeken werden uitgeleend en dit aan lee9gel'd f 116 opbracht. De voorzitter vraagt den leden hun hoe kenkast eens na ie zien of or misschien niet eenige aan de bibliotheek kunnen worden gegeven. Alsdan komt punt 6, Ontwikkelingscur sussen. aan de orde. In plaats van de hand- werkcursus, waarvoor de dames Duyster en Vermeulen zich dit jaar niet konden geven, zuilen er verslel-cursussen worden gegeven. De dames Admiraal en Wassenaar stelden zich voor het geven dezer' cursussen be schikbaar. Aan het einde der vergadering gekomen, brengt de voorzitter een woord van bijzon deren dank aan den heer Broekmeiear (wegens vertrek naar elders, niet ter ver gadering aanwezig) voor de vele werkzaam heden, door hem voor het Nut gedaan, en aan don heer Van Santen voor hel getfruik van den lantaarn, die genoemde heer altijd beschikbaar stelt bij lozingen. De heer Timmerhaus heeft een program ma van de Haagsehe Volksuniversiteit medegebrachtbevattende zeer veel slof voor te houden winteravond-bijeenkomsten, waarvan de heer R. de Jonge eenige onder werpen bespreekt. De heer T. stelt dit programma ter be schikking van het bestuur. Geen der hoeren meer het woord ver langende, sluit de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. Ned. M ij. v. Tuinbouw- en P lantenkunde. De maandelijksche vergadering van de afd. Noordwijk van ge noemde Maatschappij, was dezen keer slechts matig bezocht, hetwelk echter aan dc belangrijkheid niets afdeed. Op de ta feltjes in de voorzaal van Hotel Uoyai prijk ten eenige mooie rozen met kleinbloemige chrysanthen als Trijntje Baarse, Miss Mary Otter, Sour d'or en Triumphant, waardoor het zaaltje zooals immer een prettigen in druk gaf. De voorz. de heer H. de Boer, hield zooals altijd een inleiding, welke steeds interessant cn leerzaam is en had nu tot onderwerp gekozen, de mieren in verband met het plantenleven, tevens toe lichtend het werkzame leven dezer diertjes. Vooral interessant was de causerie, welke spr. hield over do Attha's of sleepmicren welke leven in Zuid-Amerika en zelve hun voedsel kweeken, door het doen ontstaan van zwammen. Hiervoor wordt door de beestjes een voorraad bladgroen bijeenge sleept, hetwelk zij door knouzen tot blad moes vormen. Dit opgestapeld in hun cel len, vertoont na eenige dagen schimmel draden. Die myselium van draden wordt telkens in den groei door hen gestuit, waar door zioh knotjes gaan vormen z.g.n. co- rabi en met dit voedsel worden de larven gevoed en groot gebracht. Na deze zeer in teressante lezing werden de uitgebreide no tulen voorgelezen en onder dank gearres teerd. Ingekomen was een solirijven, met aanbieding van een Tuinbouwraadboek, be vattende allerlei nuttige wenken voor den kweeker. Hierop wordt besloten eon proefexem plaar aan te schaffen on dit ter inzago voor de leden te leggen. Een aanbieding van vruchtencarbolineum wordt voor kennisge ving aangenomen. De heer J. v. d. Wilde bracht hierna als afgevaardigde verslag uit van de Algemee ne Vergadering, waarvan hij allereerst kon getuigen dat deze een zeer aangenaam en vruchtbaar verloop had. Als bijzondere pun ten stipte hij daaruit aan dat de financiën der Vereen, welke verleden jaar een bedui dend tekort opleverden in het afgeloopen jaar tot een minimum zijn teruggebracht, alzoo getuigen4e van een zuinig beheer. Ook is veel gesproken over het nietige van het orgaan. Dienaangaande zal een Orgaan commissie zoo mogelijk hierin verbetering brengen. De Moedersdag werd voor 1926 bepaald op 7 Juli De ingetrokken Rijks subsidie bracht veel stof. De aanwezige Inspecteur van Arbeid, liet echter iets doorsohemeren dat dit nog niet van de baan was en verandering dan ook nog mogelijk was, terwijl de Algem. Verg. in 1926 te Aalsmeer zal worden gehouden. Het besluit der vorige vergadering tot net houden eener Propagandavergadering der afd. te Sassen- heim wordt nu ter tafel gebracht. De noo- dige voorbereiding was hierin getroffen. Ze zal gehouden worden op Vrijdag 13 Nov. a.s. in hotel.,,Het bruine Paard". De heer H .de Boer zal daarbij een lezing houden met lichtbeelden terwijl eenige leden voor een feestelijk aanzien der zaal zullen zorg dragen. De leden der afd. zullen per auto bus, welke 6.45 uur vanaf het Lindenplein vertrekt, via Noordwijkerhout naar Sas- senheim gaan. Op de e.v. vergadering'xal de heer H. Wiecherink practisch behande len het snoeien van rozen en coniferen. Na loting en keuring der aanwezige bloe men, sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst deze vergadering, den wensch uit sprekende, dat vele leden de volgende week de Propagandavergadering te Sassenheïm zullen medemaken. De gemeenteraad vergadert op Woens dag 11 Nov., des namiddags te 2 uur. De vergadering wordt zoo noodig 'savonds voortgezet. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Voorstel tot het ver strekken" van een voorschot aan de Bouw vereen. „St. Jeroen" tot dekking van het bedrag, waarmede het door het Rijk tc^>- gekende voorschot is overschreden. 3. Wij ziging besluit geldleening. 4. Herstel kerk toren N.-Binnen. 5. Subsidie gewestelijke landstormcomm. Zuid-Holland West. 6. Vaststelling kohier rioolbelasting 1925. 7. Voorloopige vaststelling Gem.-rekening 1924. 8. Wijziging Gem.begrooting 1925. 9. Vaststelling Begrootingen 1926 (Gemeente en Bedrijven). Burg. Stand. GeborenWilhel mus Mattheu8, Z. van M. J. van Westerop en C. van Eeden. Johannes Cornelis, Z. v. Jac. v. d. Linden en P. K. Weterings. Helena Jacoba, D. v. N. A. V. Vink en J. H. Heemskerk. Ondertrouwd: Leendert Zwanenburg, 31 j., te Katwijk en Margaretha Muller, 28 j. te Katwijk, onlangs te Noordwijk. Getrouwd: P. W. C. Roodenburg 37 j., te Utrecht en Z. M. van Zonneveld, 32 j., te Noordwijk. W. C. Kortekaas 22 j. en D. H. van Heumen 25 j. P. J. Molenkamp, 23 j.> t© Noordwijkerhout en M. C. Ber- bee, 2-1 jaar, te Noordwijk. OverledenJacoba van Beelen, 38 j., ge huwd met C. v. d. Niet. Oegstgeest Voor het examen M. O., staathuishoudkunde en statistiek, is ge slaagd de heer A. Boekkooi alhier. Rijnsbnrg. Gemeenteraad. Voorzr de burgemeester. Aanwezig: alle led. De voorzitter opent de vergadering met gebed en leest daarna de notulen der vo rige vergadering. Deze worden ongewijzigd vastgesteld. Als eerste punt bevat de agenda, verkie zing van een lid van de commissie van toe zicht op het L. O., wegens periodiek af treden van den heer M. Schoneveld. Uit het tweetal, M. Schoneveld en P. Schipperua, wordt de eerstgenoemde met bijna alge meene stemmen herkozen. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten bij de Bank van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, een leening aan te gaan van f 5250 a 5 pOt. Deze leening, dienende tot bestrijermg der kosten bestrating Buitenweg en Vliet N.Z., zal in twintig jaar afgelost worden. Thans is aan de orde afrekening volgens art. 101 der L.O. 1920 over 1922, 1923 en 1924 met de besturen der Bijz. Scholen. Voor de Wilhelminaschool en de schooi aan den Vliet N.Z. zijn de ontvangsten f 12.5S9.85V6, de uitgaven f 11.665.00V6, zoo dat nog f 924.85 van het schoolbestuur ont vangen moet worden. Van laatstgenoemde school zal een bedrag ad f 225 voor ont vangen zaalhuur aan de gemeente worden afgedragen. Voor de Julianaschool en de school aan de Smidsteeg zijn de uitgaven f 17.510.64V6, dc ontvangsten f 17.103.95, zoodat nog f 40Q.69V6 aan de gemeente moet worden afgedragen. Dr. H. G. Jonker vraagt nadere inlichtin gen of zoo mogelijk specificatie der posten, en wil andere de beslissing aanhouden. Wethouder S. Schoneveld maakt de op merking, dat afdoening gewenscht is, om dat deze zaak reed6 zoo lang loopt. Boven dien betreft deze mededeeling slechts bloot een formaliteit, omdat volgens de wet B. en W. toch reeds de beslissing namen en in de cijfers geen verandering komt. Nadat de voorz. nog de posten afzonder lijk heeft voorgelezen, gaat de raad met de afrekening accoord. Aan de orde is thans behandeling van de begrootine 1926. Bij den post salaris gemeenteambtena ren stellen B. en W. verhooging van het salaris van den heer v. H. met f 200 per jaar. De heeren W. L. v. d. Gugten en T. Kralt ^*jn hier tegen, omdat het salaris al leen is toegestaan om zoodoende, als bezol digd ambtenaar den heer v. H., sollicitatie naar elders mogelijk te maken. De heer J. Schoneveld, overtuigd van de drukke werkzaamheden ter secretarie, is voor dit voorstel. Wethouder S. Schone veld zegt, dat ook hem de tegenwoordigo toestand niet geheel bewedigd, gezien de wijze daarop de aanstelling van dezen amb tenaar tot stand kwam. Dit is nu echter eenmaal een feit, waarin berust moet wot- den. Spr. heeft den heer v. H. leeren ken nen als een uitmuntend werker en een on misbare kracht, waarom spr. dit voorstel sterk aanbeveelt, als zijnde zeer billijk. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, wordt aangenomen met 74 stem men. De heer J. Schoneveld vraagt verhoogin§ van het salaris van den gemeentebode, om dat dit thans te laag is. Spr. vraagt ver hooging met f 200. Wethouder S. Schoneveld merkt op, dat dit ook ter vergadering van B. en W. over wogen is, maar de bode is nog niet zoo lang in dienst en toen is dit salaris vastge steld. Op het oogenblik is de omvang van den arbeid van den gemeentebode, die ook voor anderen nog werkzaamheden verricht, niet geheel te overzien. Dit zal echter wor den nagegaan en daarna zullen B. ea [W. met nadere voorstellen komen. Naar aanleiding van deze mededeeling, verzoekt dr. Jonker een instructie voor alle gemeente-ambtenaren, wat wordt toege zegd. Op voorstel van den heer J. Schoneveld wordt dc post „kosten stembureau", thans pro memorie uitgetrokken, op f 100 ge raamd. Tevens wordt f 50 uitgetrokken voor kiezerslijsten. De post onvoorziene uit-g. ad f 6558.57V6, acht do lieer J. Schoneveld veel te hoog, te meer waar Ged. Staten slechts f 3600 eischen. Wethouder S. Schoneveld verdedigt de zen post. Vroeger werd steeds op vtvl»-g;ng van dezen post aangedrongen, toen echter stonden de belastingen in het teeken van stijging. Nu echter gaan we betere tijden en aanmerkelijke verlaging tegemoet, zoo dat het financieel zeer goed gezien is, «on kleine reserve te behouden. De afrekenin gen met de rijksuitkeeringen kunnen dezen post ook nog wel zeer mogelijk maken. Bij stemming wordt het voorstel van B. en W. met 83 stemmen aangenomen. Bij den post losse werklieden, stelt de heer J. Schoneveld voor benoeming van nog eon vasten arbeider. Wethouder S. Schoneveld merkt op, dat daaraan niet gedurende het geheele jaar behoefte is. Soms echter moot in een kort tijdsbestek veel werk verrjcht worden en daarvoor Is dezen post op de begrooting geplaatst. B. en W. zeggen echter nadere overwe ging toe. RECLAME. Bimiciihuis-Arcli. Lccraar iV.o. PO R MOSASÏR A AT 9 A. Ontwerpen en uitvoeren onder Persoonlijke leiding van Moderne Woning inrichtingen zoowel Eenvoudige als Luxe. 6168 Bij den post ontvangsten wegens water leiding, vraagt dr. H. G. Jonker of verla ging van den waterprijs niet mogelijk is. De heeren T. Kralt en M. Brussee wijzen in het bijzonder op het water voor bedrijf, dat dan het eerst in aanmerking komt. De heer J. S. Schoneveld acht de meter- huur veel tc hoog. Wethouder S. Schoneveld beantwoordt dc gestelde viagen. De prijs van het water is ïs>o nauw mogelijk berekend, en spr. er kent Q*t wel eenige winst in de gemeente kas vloeit. Deze winst is echter niet zoo beduidend, dat eenige prijsverlaging van beteekenis mogelijk is. Verlaging van den prijs van water "voor he drijf is reeds meer behandeld, doch daar is de Ra<vd toen niet op ïogegaan. Wat betreft de meterhuur, deze is niet zóó abnormaal hoog als het wel lijkt, want de meters zijn vrij kostbaar, kosten veel aan onderhoud en zijn betrekkelijk gauw op. B. en W. zullen nader overwegen of een van de gevraagde verlagingen mogelijk is, en alsdan nadere voorstellen doen. De behandeling der begrooting wordt thans gestaakt, om Vrijdagavond a.s. te worden voortgezet. Rondvraag. - De heer J. Schoneveld vraagt waarom een lantaarn aan de Vliet N.Z., nabij Patrimonium verplaatst is. De voorz. antwoordt dat daardoor meer gezinnen van het licht profiteeren, doch niettemin vond de heer J. S. Schoneveld de eerste plaats beter. Wethouder S. Schoneveld zegt, dat al eerder een verzoek is gedaan, om de lan taarn te plaatsen waar deze nu staat. Aan dit verzoek is toen Diet voldaan, al leen omdat toen vele leden des avonds naar Patrimonium gingen, zoodat daar wel licht noodig was. Dit is thans niet meer noodig en daarom ia het herhaalde verzoek ingewilligd. De heer J. den Haan vraagt verwijdering van een paal in de Kerkstraat nabij de" Herv. Kerk. Bij het uitgaan der Kerk id deze i*Lal hinderlijk. Aan het verzoek van den beer Den Haan zal gevolg gegeven worden. De vergadering werd hierna door den voorzitter gesloten. Sassenheim. Kerk el ij k bericht voor morgen. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur ds. Krijkamp. Ger. Kerk v.m. halftien en n.m. 5 uur ds. Boeijcnga. De gewone collecten over de maand October bedroegen in de Ned. Herv. Kerk, voor de diaconie f 137.39 en voor de kerk f 106.765. Bij den dankstond waren die be dragen respectievelijk f883.43® en f 199.86. Tot notabelen van de Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de heeren H. de Graaf f en A v. d. Voet. Voorschoten. Kerkelijk bericht Ned. Herv. Kerk Zondag tien uur en vijf uur ds. H. P. Fortgens. Alphen. Kerkelijk berioht. Ned. Herv. Kerk Julian astraat. Zondag v.m. half tien ds. Veldhoen en nam. halfzeven ds. De Bruin. Ned.-Herv. Kerk O.-H.weg vjn. 10 uuï ds. Linsóhoten. Evangelisatiegebouw Hooftstraat v.m. halftien en nam. halfzeven, da. Leemans van Delft. Geref. Kerk. Raadhuisstraat v.m. 10 uur en nam. 6 uur ds. Schouten. Geref. Kerk Hooftstraat v.m. 10 uur ed nam. halfzeven ds. Wientjes. Bodegraven. Kerk el ij k bericht voor morgen. Ned.-Herv. Kerk, voorm. halL tien ds. Pott, nam. 6 uur de heer Müller. Geref. Kerk, halftien en 6 uur, d9. Joh. Dara. Geref. Gem., halftien preeklezen; 6 uur ds. Van Reenen. Boskoop. Kerke 1. bericht, voor morgen. Ned. Herv. (Geref.) Evangeli-; satie. v.m. 9V» en n.m. 6 uur ds. J. C. Klomp van Westbroek. Woensdagavond 7 uur de heer W. v. Leeuwen, van Dordrecht. Dank- stond voor den oogst. Salvatori, v.m. 91/* en n.m. 6 uur de- Osingga van Pernis. Ned.-Herv. Kerk, v.m. 10 uur ds. Glas. Geref. Kerk, v.m. 10 uur en n.m. 6 aut ds. Fernhout. Hazerswonde. De inzameling voor hst huldeblijk aan het koninklijk echtpaar, heeft in onze gemeente opgebracht f 192 191/'. Kerke 1. bericht voor morgen. Ned. Herv. Kerk, voorm. halftien en nam. halfzeven ds. J. Luuring. Geref. Kerk voorm. halftien en n.m. hair Zfrven ds. Gispen. Oude-Weiering. Bij Kon. Besiuit is b®1 ncemd tot notaris ter standplaats alhier, de heer G. W. A. Gründemann, c^-<3 id a at- notaris te Rijswijk (Z.-H.). Woubrugge. Kerkelijk bericht voor morgen. Ned.-Herv. Kerk, voorm. ha11" tien en 's avonds halfzeven ds. Joh. Kijnf- Geref. Kerk, voorm. halftien en 's avond' halfzeven de eerw. heer A. de Koning, canft te Nieuwerbrug. Zwammerdam. Kerkelijk be rich voor morgen. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur, de ne* Brusse, godsdienstonderwijzer te '9-Gravefl' hage en 's avonds halfzeven, ds. bloots. Geref. Kerk, voorm. halftien en 's avon halfzeven, ds. Wissink.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6