No. 20141. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 7 November Tweede Blad. Anno 4925. BINNENLAND. PitOJECTSE- LÜÜTAARNS 142.- SERIES LANTAARNPLAATJES JOHAN GEIJTENBEEK GEMENGD NIEUWS. SPIEGELS EN LIJSTEN. RADIO-PROGRAMMA. IVOfti Jongenstruien Tabakswet. ^Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp sist verlenging van den termijn, genoemd in Wrt. 88a der Tabakswet, zooals dat artikel li gewijzigd bij het eenig artikel der wet yan 30 December 1924. De vaste commissie voor de belastingen, |n welker handen dit wetsontwerp is ge steld, is van meening, dat geen bezwaar be staat tegen de bedoelde verlenging. Gaarne gal zij echter vernemen of op 1 Januari 1927 de centrale werkplaatsen geheel gereed zul len zijn en of na dien datum niet wederom een voorstel tot verlenging zal behoeven te Worden gedaan. Een .overzicht werd verzocht van de maatregelen, ter tegemoetkoming aan de moeilijkheden van kleinhandelaren en fa brikanten. die het hier betreft. Gevraagd werd of tot die maatregelen niet moet be- booren het vcrleenen in bepaalde gevallen van een redelijk voorschot, ten einde hen, die niet over genoegzame contante middelen beschikken, in staat te stellen de inrich ting van hun bedrijf in overeenstemming te brengen met de in art. 23 tweede lid en art 10 der wet gestelde eischen. „Meyendell". De perceelen, bij Kon. besluit van 4 Sept. jangewezen om ten name van de gemeente Den Haag onteigend te kunnen worden voor 4e uitbreiding van de spranken der Gem. Puinwaterleiding in verband waarmede f 1.940.000 ter gemeentebegrooting werd gebracht zijn thans voor een groot deel Onteigend. B. en W. aldaar stellen daarom yoor, hen als kapitaalbezitting in het be drijf der Duinwaterleiding in te brengen, tegen de bedragen, waarvoor de gemeente ze in eigendom heeft verkregen. Hierdoor wordt vastgesteld, dat „Meyendell" geheel jn beheer zal komon bij den Dienst der Duinwaterleiding, zoodat andere diensten pis Stadsontwikkeling en Plantsoendienst daarmede geen bemoeiingen zullen hebben. Zulks is. naar B. en W. meenen, het logisch r'olg van de omstandigheid, dat het eeni- doel der onteigening is geweest het veilig Stel i en van de drinkwatervoorziening der gemeente door uitbreiding van het water wingebied. Daaruit volgt eveneens, dat in gevallen, waarin onverhoopt het belang der Waterwinning in strijd mocht komen met Ëidcre belangen, bijvoorbeeld die van eyendell als „Natuurmonument"*of als geliefkoosde ontspanningsplaats voor het rijdend en wandelend publiek, in laatste fcslantle het belang der watervoorziening Set meeste gewicht in de schaal zal moeten B. en W. voegen echter ter geruststel ling èn van natuurvrienden èn van het ont spanning zoekend publiek, hieraan toe, dat Jij na voorloopige besprekingen met de di rectie der Duinwaterleiding overtuigd zijn, dat het zeer wel mogelijk zal blijken met «enig beleid die drie belangen tot een alles zins bevredigende harmonische samenleving la brengen. De directie der Duinwaterleiding zal thans spoedig een aanvang maken met het vsrzamelen van de gegevens van geologi- J «chen en hydrologischen aard, welke noo- dig zijn voor de vaststelling van het meest r economische en doelmatige tracé der nieuw kan te leggen spranken. Zoodra daarom- trent zekerheid is verkregen, zullen de noo- I dige voorstellen worden gedaan. Het Postverkeer met Inditi. Van brieven en andere stukken, postwis sels en postpakketten in het wedereiJdach zerkeer met Ned.-Indië, kan voortaan ex presse bestelling worden verlangd. Arbeidstijd in broodbakkerijen. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft onder bepaalde voorwaarden Van hoofden of bestuurders van broodhak- kerijen, waarin tevens koek-, banket-, cho colade- en suikerwerken worden vervaar digd, in alle gemeenten des Rijks vergund, dat in het tijdvak van 16 November tot en met 5 December 1925 op werkdagen en bo yendien op 23. 24, 26, 30 en 31 December 1925: lo. de werktijd van de in hun onderne ming werkzame bakkerij-gezellen per dag met ten hoogste twee Uren en per week met ten hoogste twaalf uren wordt verlengd; 2o. door de in bun onderneming werkzame Jongens van 16 en 17 jaren gedurende ten hoogste 10 uren per dag arbeid wordt ver richt RECLAME. HOEDT U VOOR NIERZWAKTE! Al wordt onnoemelijk veel last veroor zaakt door zwakke of zieke nieren, toch wor den de eerste verschijnselen vaak verwaar loosd. De zorgen en eischen van het boden jdaag3che leven leiden tot nierzwakte, ten gevolge waarvan het bloed niet behoorlijk gefiltreerd wordt. Zoodoende blijven ver giften in het lichaam achter, die de zenu wen aantasten, de gewrichten cn spieren doen ontsteken en tot pijnlijk© en telfe ongeneeslijke nierkwalen aanleiding geven. Eheumatische pijnen, hoofdpijn, rugpijn en kwellende blaaskwalen zijn er het gevolg vangij wordt zenuwachtig, prikkelbaar en moedeloos, vermoeid, afgemat en zwak, de eenvoudigste taak schijnt u een zware last. Het is gevaarlijk deze waarschuwingen te veronachtzamen het verstandigst is de nieren zonder uitstel bij tc staan en te versterken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterke/i de nieren, zij maken u gezond en houden tl gezond. Laat een flacon halen en over tuigt uzelftal van mensohen in uw om geving kwamen tot dezelfde ondervinding. Let op de verpakking in glazen flacons met geel eliket (alom verkrijgbaar) waar door gij zeker rijt geen verlegen buiten- lanchch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per Bacon. 6125 Conferentie Indnstrieele Eigendom. In de vergaderzaal van de Eerste Kamer heeft gisternamiddag de sluitingszitting plaats gehad van de Conferentie van de In ternationale Unie ter Bescherming van den Industrieelen Eigendom. Op de gereserveerde tribune hadden eenige. dames van de gedelegeerden en'van het secretariaat plaats genomen, terwijl zich in de zaal de administrateur-chef van de afdeeling Handel van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid, de heer He ringa, bevond. Op het podium voor het presidium, dat opgesteld was aan den kant van den Hof vijver, waar zich in de gewone omstandig heden de ministerstafel bevindt, namen ter weerszijden van den president, mr. Al inch Prins, de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, mr. Kooien, en de directeur van het Internationaal Bureau te Bern, prof. Rötlieberger plaats. Daarvoor was een tafel, waarop de akten lagen, welke na af loop der zitting door de gedelegeerden moesten worden onderteekend. Nadat de president de zitting had ge opend, gaf hij 't woord aan minister Kooien (met applaus begroet), die een rede hield. De voorzitter van de conferentie, mr. J. Alingh Prins, antwoordde daarop. Daarna voerden nog eenige personen het woord. Naat „De Resb." meldt, heeft minister Kooien een mooi voorbeeld gegeven aan het groote diner, dat de Regeering aan de leden Van deze conferentie aanbood in het restau rant „De Twee Steden". Daar waren aanwezig behalve de leden van den Ministerraad en de gedelegeerden dezer conferentie, bijna het voltallige corps diplomatique, de burgemeesters onzer drie groote steden en verder eenige hoogwaardig heidsbekleders in den lande. Terwijl dit druk converseerende gezel schap, waarbij haast alle beschaafde talen der wereld beluisterd werden, zich aan de rijk voorziene tafels begaf, klonk plotseling de bel van den voorzitter der tafel, minister Kooien. Men keek even op, niet vermoedende wat dit ongewone signaal nog vóór de tafel be gonnen was beduidde. Maar veel tijd voor verbazing was er niet, want de heldere stem van den Katholieken minister klonk reeds door de groote zaal en in de Fransche taal verzocht hij een oogenblik stilte om ieder gelegenheid te geven voor een kort gebed. En meteen gaf de Minister het voorbeeld, maakte een kruisteeken en bad. Zijn voorbeeld werd onmiddellijk door ve len gevolgd, onder de diplomaten en gedele geerden en andere gasten maakten velen 't kruisteeken en ook anderen vouwden de handen voor een kort en stil gebed. Wij hebben, voor zoover wij ons kunnen herinneren, zegt het blad, aan een officieel overheidsdiner iets dergelijks nog niet mee gemaakt. Prof. De Haas te Delft onderscheiden. Ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan van de Weensche Technische Hoogeschool, is de nieuwe eeretitel van „Ehrenbürger Wiener Technik" verleend aan een. aantal personen van groote verdienste voor den vooruitgang der techniek, o.a. aan prof. dr. M. de Haas der Technische Hoogeschool te Delft. Mr. Troelstra. In den gezondheidstoestand van mr. P. J. Troelstra is een aanmerkelijke verbetering ingetreden. Naar mevrouw Troelstra aan „De TeK" mededeelde, knapt hij flink op en hoewel hij nog bedlegerig is, nemen de pijnen ten gevolge van de ischias af. Als de winter guur wordt, bestaat de mogelijk heid, dat mr. Troelstra weer een milder kli maat in het Zuiden zal opzoeken. Vast staat dit echter nog niet. Geen Kweekschool te Zierikzee. Op de vragen van den heer Boon, be treffende omzetting van de in de gemeente Zierikzee bestaande dagnormaalschool in een kweekschool heeft minister Rutgers o.a. geantwoord, dat aan de gemeente Zierikzee niet is toegezegd, dat de bestaande dagnor maalschool op 1 September 1926 in een kweekschool zou worden omgezet. Wel be stond het voornemen, om de te Zierikzee bestaande normaallessen in een kweek school om te zetten en kon de gemeente Zierikzee die omzetting verwachten. De in de vraag bcdoele telegrafische me dedeel ing, welke in dit verband als bijkom stige omstandighéid is te beschouwen, is evenwel niet namens het Departement van Onderwijs, K. en W. gedaan. Het door ver bouwing geschikt te maken gebouw der oude ambachtsschool is intusschen door het Rijk van de gemeente gehuurd. De Minister heeft inderdaad besloten, voorloopig niet tot vestiging van een kweek school te Zierikzee over te gaan. Hij gaf er voorloopig de voorkeur aan, de bestaande Rijksnormaallessen om te zetten in een voledige dagnormaalschool, welke in het oorspronkelijk voor de kweekschool bestem de gebouw zal worden gehuisvest. De redenen, welke tot deze beslissing heb ben geleid, zijn gelegen in de omstandig heid, dat uitvoering van de voorgenomen omzetting zou hebben geleid tot een verhoo ging van de kosten der opleiding van onder wijzers, terwijl de minister van oordeel is, dat zoodanige verhooging mede in ver band met het afnemen van het aantal te vervullen onderwijsplaatsen zooveel moge lijk moet worden vermeden. De door de gemeente gedane uitgaven, welke strekken om een gebouw beschikbaar te kunnen stellen, zijn niet tevergeefs ge daan, daar dit gebouw door de gemeente aan het Rijk is verhuurd en daarin thans de dagnormaallessen worden gevestigd. griffiers van de Eerste en Tweede Kamer ge huldigd vóór den aanvang der zitting van de Tweede Kamer. Vele leden der beide Kamers en de griffiers cn comm.-griffiers waren daarbij tegenwoordig, de heer mr. O. J. E. bar. van Wassenaar van Catwijck, lid der Eerste Kamer voerde als plaatsvervan gend voorzitter der gemengde commissie voor de stenographic, bij ontstentenis we gens ongesteldheid van'den voorzitter, den heer Verheyen, het woord. Hij roemde de qualiteiten van den heer Goedhart èn bood hem, namens beide Kamers, de griffiers en comm.-griffiers een groot zilveren inktstel met inscriptie aan. De Chr. Phil. Inrichtingen te Doetin- chem hebben van iemand, die onbekend wenscïit te blijven, een gift van f 1000 ont vangen, RECLAME. Geheel compl. met zwaar statief, extra aanbieding Natuurlijke opn. en gekl. Bybelsche voorradig KING-FILMS TE HUUR. BREESTRAAT 79 - TEL, 1651 38 6176 Bij de te Langend ij k gehou den publieke verkooping van perceelen tuin- I bouwgrond zijn buitengewoon hooge prij zen besteed. Sommige perceelen brachten i tot f 8700 per H.A. op. Het water van de Maas ia, vol gens bericht uit Roermond, nog gewassen, waardoor de lage uiterwaarden onder wa ter staan. Maastricht seint 13 c.M. val. Ten gevolge van den hoogen waterstand heerscht er op de Maas thans een drukke scheep vaart, daar de schepen uit het Luiksche, thans allo de producten over de Maas, in plaats van door de Zuid-Willemsvaart naar Rotterdam vervoeren. Uit Roermond meldt men: De Justitie heeft, na het door haar geleide on derzoek, thans tegen den gearrestoerden arbeider C., uit Nederweert, zoovele aan wijzingen, dat vrijwel vaststaat, dat deze den moord op den veldwachter Vorkennis, te Nederweert. moet hebben bedreven. Zooals gemeld, zijn de gebr. D., uit Ne derweert, die ook werden verdacht in moord een aandeel te hebben gehad, op 1 vrije voeten gesteld. i Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der 1 Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel j zijn over de afgeloopen week, eindigende i 5 November, in Nederland uitgesproken 83 faillissementen, tegenover 108 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari j tot en met 5 November 1925 3614 faillisse- I raenten, tegenover 3868 over hetzelfde tijd- j perk van het vorige jaar. Een jongmcnsch was doode- lijk verliefd en sprak met iedereen over zijn trouwplannen. Maar op een goeden dag j moest hij mededeelen, dat het niet door- I ging; het meisje had hem afgewezen. „Maar, kerel", zei een vriend, „waar- om heb je haar niet verteld van je rijken 1 Oil oom 7 „Dat heb ik gedaan", zuchtte hij, „en nu is zij mijn tante geworden." Men meidt uit Den Haag: Donderdag is de heer G. J. D. C. Goed hart, die als directeur van hel corps steno grafen der Staten-Generaal met ingang van 1 November ontslag had gevraagd,, bij zijn vertrek door de leden, griffiers en commles- Eenige weken terug werd in het „Grand Thó&tre" te Rotterdam e©n film vertoond, getiteld: „De Blikken Domi nee." De film was vooraf goedgekeurd door de Gemeentelijke Bioscoopcommissie. Na dat het filmwerk zeven dagen had gedraaid kwam plots bij de directie van het theater bericht in, dat de bioscoopcommissie het goedkeuringsbewijs introk en de film niet verder mocht worden vertoond. De heer A. Tuschirisky ging daarmee niet accoord en stelde een beroep in bij den burgemees ter, mr. Wytema. Deze heeft thans, na het bestuur der Bioscoopcommissie te hebben gehoord, aan do firma Tuschinsky bericht, zich niet te kunnen vereenigen met de be slissing van genoemde commissie en dus de directie het recht geeft deze film weder te vertoonen. Ten gevolge van deze beslissing heeft verreweg het grootste deel van de commissieleden ontslag als zoodanig ge vraagd. Aangaande het plotseling vertrek van ds. J. W. Roobol, Ned.-Herv. predikant te Egmond-aan-Zee en het nedcr- leggen van zijn ambt, deelt men het volgen de mede Ds. Roobol is van de vrijzinnige richting, hetgeen hij ook deed uitkomen tijdens do godsdienstoefeningen. Hierover beklaagde zich het kerkbestuur, dat een meer ortho doxe richting was toegedaan. Da. Roobol wenschte echter zijn persoonlijke overtui- geen geweld aan te doen, zoodat de verhou ding reeds spoedig te wenschen overliet. Dit zal wel de reden geweest zijn, dat da. Roobol, die zijn ambt liefhad, ten slotte na vijf jaren van fnuikenden 6fcrijd besloot tot deze oplossing. Waarschijnlijk zal hij zijn ambt door dezen stap voorgoed vaarwel gezegd hebben. Luitenant Van Gorkom, die te Soesterberg met zijn machine van ongeveer -100 M. hoogte viel, i9 na in het "Militaire Hospitaal te Utrecht verbondefl te zijn, overgebracht naar het Diaconessenhuis j ter verdere verpleging. Bij informatie deelde j men mede, dat zijn toestand niet onrust wekkend was. Gistermiddag werd op den straatweg Utrecht»Maartensdijk con wiel rijder, die in de richting Utrecht reed, ge grepen door een auto, die zioh in tegen overgestelde richting bewoog. De fietser werd door den auto zóó opgetild, dat hij eenige meters boven den auto uitsloog ©n een eind verder op den weg smakte. Er werd geconstateerd een gebroken arm, een gebroken been en een schedelfractuur. Men vreest voor het leven van den jongen man. Volgens ooggetuigen reed de auto véél te hard. De Zeister politie heeft ein- delijk voldoende bewijsmateriaal in handen gekregen, dat in een pand aan de Laan-van Beek-en-Koyen handelingen plaats hadden in strijd met de Zedenwet. De bewoonster, tnej. R. S., werd gearresteerd en overge leverd aan den Officier van Justitie, en een in bedoeld huis aangetroffen Duitsche vrouw over de grens gezet. Deze laatste hield vroeger ook reeds verblijf te Zeist, in welken tijd zij als aborteuse werd aange houden en veroordeeld. Na een geval van berooving te Rotterdam was zij reeds over de grens gebracht, doch opnieuw naar Zeizt teruggekeerd. InDecember 1920 werd, terwijl de bewoners afwezig waren, in de woning van ds. Van Zwet te Almelo, ingebroken en daaruit eenige geld, enkele gouden en zilveren voorwerpen en eenige kleeding- stukken ontvreemd. Het is de politie thans gelukt, 4» daden van deze inbraak in han den te liljgeo. RECLAME. ALGEHEELE UITVERKOOP wegens uitbreiding. Alles moet weg. Zie étalage. HAARLEMMERSTRAAT 62. 9F57a VOOR ZONDAG 8 NOVEMBER. 8.35. Hamburg (393 M.) Morgenwijding. 9.20. Leipzig (454 M.) Gewijde muziek 10 uur. Blocraendaal (350 M) Godsdienst oefening in de Ger. Kerk. 10,50 v.m. Daventry (1600 M. 5XX) Tijd sein van de Big-Ben Weerbericht. I.05. Parijs*(1750 M. SFR) Concert Lu- cien Paris. 3.20. Bournemouth (386 M. 6BM) Addres by the -ltev. Studdert Kennedy at Mens Service at Holy Trinity Church. 3.50. Londen. Daventry (365 M. 2LO en i 1600 M. 5XX) „Hassan" A poetical Play, door J. Elroy Flecker Muziek van Frc- 1 derik Delius, dirigent van het koor: Percy i Fletcher Donald Calthrop, R. E. Jeffrey. Manchester (378 M. 2ZY) Symphony con cert Helen Dair (contralto) Walter Hyde (tenor) The Augmented Station Or chestra, dirigent: T. H. Morrisson The Orchestra. Belfast (440 M. 2BE) John Vine (tenor) The Show String Quartet The Quartet. 4.20. Bournemouth (386 M. 6BM) The Or chestra „Episode" (Scharwenka). 4.35. Bournemouth (386 M. 6BM) Wil liam Heselline with Orchestra 5 uur. Bloemendaal (350 M.) Godsdienst oefening in de Ger. Kerk. 8 uur nam. Hilversum (1015 M.) Voetbal uitslagen en Persberichten van het Pers bureau Vaz Dias te Amsterdam. 8.05. Birmingham (479 M. 5IT) The Bells of Birmingham Cathedral A Special Armistice Service, dirigent Bishop Hamil ton Baines, uitgezonden door The Cathedral. 8.20. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) St. Martin in the Fields The Bells. 8.35. Londen, Daventry (365 M 2LO en 1600 M. 6XX) Een gewone dienst, door The RT. Rev. Bishop of St. Albans. 8.50. Cardiff (353 M. 5WA) Scout's Own Service door het Cardiff County Boy Scout's Association, Singers and Players Section. 9.20. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 6JCX) Tijdsein van Greenwich Weerbericht. 9.35. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) De Groot en The Piccadilly Orchestra Lenghi Cellini (tenor), uitge zonden door het Piccadilly Hotel te Londen. The Orchestra Reminiscences of Liszt-Cielo e-Mar-Three Dances M'Apparri Grande Fantasie „Afda) van Verdi „Ave Maria" van Schubert. Aberdeen (495 M. 2BD) ,A World Re quiem. Glasgow (422 M. 5SC) „A World Re quiem" The Station Choid, The Augmen ted Orchestra, dirigent Herbert A. Carrulhers Solisten: Ida Cooper (sopraan) Rose Myrtle (Contralto) William Heselline (te nor) Herbert Heyner (bariton). VOOR MAANDAG B NOVEMBER. 9.50. Hamburg (392 M.) Morgenomroep. 10.16. Amsterdam (1960 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam (of- ficieele Amsterdamse he tijd). 10.50. Daventry (1600 M. 5XX) Tijdsein van de Big-Ben Weerbericht. II.50. Cardiff (853 M. 5WA) The Pump Room Quartet, uitgezonden door The Pump Room, Bath. 11.20. Daventry (1600 M. 5XX) The Ra dio Quartet Llla Rosa Franklyn Kel- sey Mercia Stotesbury Helena Millals, RECLAME. 6126 12.50. Parijs (1750 M. SFR) Concert -« Lucien Paris. I.20. London, Daventry (865 M. 2LO en 1600 M 6XX) Tijdsein van Greenwich Organ Recital from St. Michaël's Church, Cornliil-organist Harold Darke. 2.20. Munster (410 M.) Concert. Londen, Daventry (365 M. 2LO cn 1600 M 5XX) The Lord Mayors Show. 3.20. Cardiff (853 M 6WA) Concert, uit- gevoerd door The Pump Room Orchestra, uitgezonden door The Pump Room, Bath, dirigent Jan Hurst. 3.35. Londen (365 M. 2LO) Radiotelefonie voor de school. 3.50. Belfast (440 M. 2BE) Music and Drama The Station Orchestra Ernest A. A. Etonsley (viool) The Orchestra i El Abanico 4.05. Birmingham (479 M. 5IT) The Sta tion Orchestra, dirigent Joseph Lewis. Manchester (378 M. 2ZY) The Sunshine Trio. Aberdeen (495 M. 2BD) Namiddagpraatje. 4.20. Londen (865 M. 2LO) „Women-'e Training and Employement" door Miss Mar garet Bondfield. Bournemouth (386 M. 6BM) The Or- Orchestra Selection „Miss Hoek of Mol- land" (Rubens). 4.35. London (365 M. 2LO) Hongaarsche rnuziek The Hungarian String Quartet The Augustus Milner Vocal Quartet Dora Milncr en Maud Gordan aan de piano. Manchester (378 M. 2ZY) Tea-Time Con cert The Station Quartet. New-Castle (404 M. 5NO) Concert, uitge zonden door Fenwicks Terrace Tea-Room 4.30. Amsterdam (1960 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Officieele Am- slerdamsche Tijd). 5 uur. Parijs (1750 M. SFR) Concert Lucicn Paris. 5.20. Cardiff (353 M. 5VVA) Modern and Gay The Station Orchestra dirigent Warwick Braithwaite The Orchestra Manchester (378 M. 2ZY) The Station Quartet. Aberdeen (495 M. 2BD) The Wireless Dance Orchestra. 5.35. Londen (365 M. 2LO) Kinderhoekje. 6.20. Londen (365 M. 2LO) The Olof Solo ist Sextet. Birmingham (479 M. 5IT) Lozells Picture House Orchestra dirigent Paul Rimmer, Bournemouth (386 M. 6BM) Muzikale In termezzo. Manchester (378 M. 2ZY) The Majestic Celebrity Orchestra, uitgezonden door hotel Majestic St. Annes-on-Sca. New-Castle (404 M. 5NO) Pianoforlo Re cital door Harold Samuel The Station Orchestra The Orchestra-Concert. Glasgow (422 M. 5SC) Weerbericht voor de landbouwers. 6.35. Cardiff (353 M. 5WA; Comedy and Carnival Ronald Gourly (pianist en voor drachtskunstenaar) The Station Orchestra, dirigent: Warwick Brailhwaite The Or chestra. 7.20. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Tijdsein van de Big Ben 1 Weerbericht. 8 uur. Hilversum (1050 M.) Koersen en Weerbericht van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. (Hilversumsche Draadlooze Omroep). 8.20. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX Lamond in a Pianoforto Re cital zang door Mignon Nevada. 9.20. Redevoeringen bij gelegenheid van de „Lord Mayor's Banquet" uitgezonden door The Guildhall te Londen. 10 uur. Hilversum (1050 M.) Koersen en Persberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.20. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Tijdsein van Greenwich Weerbericht Nieuwsberichten. 10.50. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) George Graves Thé Ini mitable Baron Popoff. II.20. Londen, Daventry (365 M. 2L0 en 1600 M. 5XX) Dansmuziek Bert Fir man's Lance Orchestra, uitgezonden door 't Carlton Restaurant. RECLAME. 1.23, 1.15, I.OS, 0.90,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5