VILLA Purol geneest en verfraait de PRIJSOPGAVE Goudrenetten beloven U koeien METSELSTEENEN. Het Bonthuis GEISE&STROTMANN BLONK's Ochtendvoer UIT DE OMSTREKEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. Franpais INAVA TE KOOP: Nieuwe Rijn 25 Eerste kwaliteit A. OE VETTE, St. Oedenrode N.B. WARMOND. S. J. SCHOUTEN Let op onzen VERLAAGDEN prijs Firna GEBR. BLONK, LEIDEN Zwammerdam. Op Zaterdag 31 October a.s. zal alhier gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinënting. Be langhebbenden in de wijken A. en B. woon- achtng kunnen zich dien dag daartoe ver voegen des middag1? 12 uur en huize van den gemeente-geneesheer dr. F. Schreuder, die op denzelfden dag, des namiddags twee uur voor de bewoners van wijk C. zitting zal houden ten huize van den veldwachter K Verwey, aan den Overtocht. RECLAME. De jeuk en ontsteking van alle jeukende huidaandoeningen als gordelroos, dauw worm, eczeem enz. moeten spoedig zwichten voor do antiseptische en genezende eigen schappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1.5665 Haarlemmermeer. Woensdagmiddag werd te Abbenes alhier onder groote be langstelling de Bazaar geopend, die vp wege de aldaar gestichte afdeeling tot uit zending van zwakke kinderen voor dit sym pathieke doel op 28. 29 en 30 October zal worden gehouden. De lokaliteit, door den heer D. van Wieringen voor het beoogde doel beschikbaar gesteld, werd een recht gezellig aanzien gegeven en keurig met de vele stands en de theetent van Van Nelle ingericht. De dames, die zich zooveel moei ten en zorgen voor het welslagen van de zen Bazaar hebben Willen getroosten, maak ten dezen eersten dag reeds goede zaken. Het bestuur kan op zijy gewaardeerden ar beid reeds met groote voktoening terugzien, omdat van verschillende zijden voor het schoone doel medewerking en financieelen steun werd ondervonden. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 5 November a.s. des namiddags te 2 uur. Terwijl mej. M. G. Dinsdag op den Akerdijk alhier liep, werd ze plotseling in het gelaat getroffen door een grooten steen, waardoor een der glazen van haar bril ver brijzeld werd en de glasscherven in haar oog gedrongen, zoodat ze dit vermoedelijk zal moeten missen, liet bleek dat eenige jongens aldaar aan 't steenen gooien waren, met het bekende treurige gevolg. De politie heeft reeds een onderzoek ingesteld. Hillegom. De heer E. Pot, candidaat al hier, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Wirdum. Katwijk. Gemeenteraad. Aanwezig 13 leden. Afwezig met kennisgeving de heer dr. Van Walsem. Ook de heer Van Duyn was af wezig. Voorzatter is de heer De Waal Malelijt, die de vergadering met gebed opende. Hierna werden de notulen der vorige ver gadering onveranderd vastgesteld. Daarop deed de Voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken, waaronder eeni ge disposities van goedgekeurde raadsbeslui ten door Ged. Slaten. Medegedeeld werd, dat de Rijksuitkeering voor deze gemeente voor 1925 zal bedragen f 26.617.16. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van het hoofdbestuur van het Instituut tot instandhouding van den Vrijwilligen Land storm om een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen, zooals dit ook door andere gemeentebesturen in Zuid-Holland geschiedt. De Raad overwoog, na advies van den Voorzitter, dat deze kosten door het Rijk moeien worden gedragen, terwijl bovendien in deze gemeente reeds een Burgerwacht bestaat, die door de gemeente wordt ge steund. Een verzoek aan het Comité tot bescher ming van de rechten der vrouw, om niet aan te nemen het voorstel van B. en W. om de onderwijzeres bij het in het huwelijk treden eervol ontslag te verleenen, welk verzoek verwezen werd naar het desbetreffend punt op de agenda. Een verzoek van W. Haasnoot te Katwijk aan Zee om een boom die voor zijn winkel deur staat te mogeiT rooien, werd in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Tot Commissarissen van den Gemeente- Spaarbank werden benoemd de heeren G. de Best Jzn. en L. de Best Dzn., en tot leden der Commissie van Plaatselijk Toezicht op het Lager Onderwijs werden herbenoemd de heeren J. J. Kraal, met 10 stemmen, terwijl 8 stemmen werden uitgebracht op A. den Haanno. 2 der voordracht en G. van Duyn met op één na algemeene stemmen, één stem blanco. Vervolgens kwfiip apm de orde het rapport der Commissie inzake. a. Verordening bevattende bepalingen omtrent verhaal op de gemeenteambtena ren van betaalde pensioenbijdragen; b. besluit tot regeling van het verhaal bijdrage der Pensioenwet 1922; c. besluit tot regeling verhaal bijdrage art. -42a dier wet; d. besluit tot machtiging van B. en W. tot vaststelling der Pensioenbijdrage. De secretaris las het rapport der Commis sie bestaande uit de heeren Van der Perk, W. van Beelen en J. van Duyn voor. Deze Commissie had wel eenige bezwa ren doch met het oog op de wenschelijk ge achte bezuiniging durfde zij niet adviseeren om de verordeningen af te wijzen. De kor ting zou betreffende de eerste verordening voor een salaris van f 3200 f 80 en voor dat van f4500 f150 bedragen. De heer H. Parlevliet voelde voor deze korting niet veel. De salarissen der lagere ambtenaren vooral, worden daardoor wel wat zwaar getroffen, waar deze salarissen niet hoog zijn. De heer Van Tongeren heeft 'onevenredig heid gevonden in de korting van hoogere en lagere ambtenaren. De voorzitter verdedigt de regeling zooals hij daar legt. De hoogere salarissen kunnen niet zwaarder worden getroffen. Van harte gaat ook bij B. en W. deze verlaging niet, maar er moest toch iets worden gedaan. De heer Wouda gaat met B. en W. ac- coord, evenals de heer Van der Swan, die efchter meende, dat dit slechts de eerste stap is, terwijl de heer Van Leeuwen van oordeel was, dat de ambtenaren hun ge- heele pensioenbijdragen zelf behooren te betalen. Is het salaris te laag, dan moet dat verhoogd worden. Alle leden, die het woord voerden, hadden echter een woord van lof voor de Katwijksche ambtenaren. De wethouder R. Ouwehand was het in beginsel geheel eens met den heer Van Leeuwen inzake pensioenstorting, maar de gemeente heeft rekening te houden met wat het Rijk voorstelt. De Vborzitter nam dankbaar nota van de uitingen, door de «leden, die het woord gevoerd hebben en merkt op, dat de ambte naren hier over het algemeen zeer ver dienstelijk werken en de lagere ambtenaren niet te hoog worden gesalarieerd. Te zijner tijd hopen B. en W. zoo noodig met voorstellen te komen (Gelach). De punten a, b, c worden zonder dis cussies of hoofd, stemming aangenomen, terwijl ook punt d na een opmerking van den heer Wouda aangenomen w,prd. Het volgende punt: Rapport der Commis sie inzake een verordening tot regeling van het ontslag aan onderwijzeres aan de O. L. scholen bij huwelijk en van onderwijzers en onderwijzeressen bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, welk rapport in stemming betuigde met het voorstel van B. en W. in dezen, werd eveneens zonder discussie en hoofd, stemming aangenomen. Van het adres van het Comité tot be scherming van de rechten der Vrouw werd geen nota genomen. Niemand roerde 't aan. Op voorstel van B. en W. werd wegens overtolligheid van leerkrachten aan de openbare school te Katwijk aan Zee, hoofd de heer Kraal, eervol ontslag verleend aai» den onderwijzer A. den Haan en de onder wijzeres mej. Ouweelen. Op de vraag van den heer Van Leeuwen, waarom de heer Den Haan wordt ontslagen en niet een andere onderwijzer, antwoordt de Voorzitter, dat deze het eerst voor pen- sionneering in aanmerking komt. Er was echter nog een kwestie hangende of de school van den heer Kraal al of niet als een u. 1. o. school moet worden be schouwd. Wordt in dien geest beslist, dat zij een u. 1. o.-school is dan kan de heer Den Haan nog een jaar worden gehandhaafd Alsnu kwam aan de orde een verorde ning tot wijziging van die betreffende de Slraatpolilie met betrekking tot het toezicht op losloopende honden des nachts van 10 uur 's avonds lot 's morgens 6 uur. Tot dus ver werden deze honden opgevangen en weder losgelaten. Dit schijnt niet wel mo gelijk, daarom werd nu voorgesteld deze honden te dooden. Die maatregel is noodig als men .bedenkt, dat op £én nacht niet minder dan 50 kippen werden doodgebeten door losloopende honden. De verordening werd in handen van een Commissie gesteld bestaande uit de heeren Van der Peri:, Parlevliet en Van Leeuwen. Hierna werd besloten tot aanvulling der algemeene- politieverordening, houdende be paling op het rangeeren der N. Z. H. Tram te Katwijk aan Zee. RECLAME. 5662 Aan C. van Beelen Wzn. werd een stuk grond bij CalToo, groot 20 bij 15 M. tegen een bedrag van f'J2 per jaar verhuurd. Eveneens werd voorgesteld het oude schoolhuis der openbare school te Katwijk a. d. Rijn te verhuren aan het hoofd der Gereformeerde, school tegen f 500 per jaar. De heer Van der Fejjt vond een huur van f 450 voldoende en ./deed in dien geest een voorstel, dal echter na eenige besprekingen waarbij de heer Meerburg opmerkte, dat het toch niet aangaat voor het gemeentebestuur om een geboden huurprijs te verlagen, met 7 tegen 6 stemmen werd verworpen. Vóór slemden de heeren Parlevliet, Van der Perk. Grimbergen, Van Tongeren, v. Beelen Hzn. en Houwaart. Besloten werd na een korte opmerking van den heer Van Tongeren aan J. Haas noot Kzn., aannemer alhier een strook grond van 1 M. en 100 M. lang te verkoo- pen tegen f 1.80, liggende aan de Com mandeurslaan en een stuk grond van 32 bij 50 M. liggende aan de Meerenweide, aan den heer W. van Beelen Dzn., te Katwijk, voor den bouw van woningen voor f 6 per M2.. beide op de gebruikelijke voorwaarden. Op instignatie van het Hollandsche consu laat te Londen werd in overeenstemming met besluiten door andere visschersplaatsen genomen, besloten voor de Katwijksche vis- schers, die in de omgeving van Lerwick piochten sterven een drietal ligplaatsen op de begraafplaats aldaar te reserveeren waar mede een bedrag van f 90 gemoeid gaat. De Reedersvereeniging had voorgesteld 5 ligplaatsen te koopen, doch, naar de heer Meerburg opmerkte, kon deze zich toch ook wel met het voorstel van B. en W. vereeni gen. Het voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van de begrooting, dienst 1925, gaf dit maal aanleiding tot enkele opmerkingen. Er was een bedrag uitgetrokken voor den aan koop van grond, uit .de gewone middelen te betalen. De heer van Tongeren meende dat dit bedrag uit een leening moest worden ver kregen. De voorzitter merkte daartegen op dat door de gemeente die grond onmiddellijk weder wordt verhuurd. Er komen dan ook weder gelden van in, die bij de gewone mid delen behooren. De heer Van Leeuwen zag er een bedrag op van f400 uit te keeren aan de Diaconie der Ned. Herv. gemeente en vroeg of men daarmede nied een precedent zou scheppen en andere ddaconiën ooik zouden aanklop pen. De voorzitter legde uit dat dit bedrag vol doende verantwoord is. De diaconie zorgt daarvoor voor onderdaik van enkele gezin nen, waarvoor de gemeente anders wellicht zou moeten bouwen. Bij de rondvraag maken de 'heeren Van Beolen Wzn., Wouda, Houwaard, Parle vliet en Van Tongeren nog enkele opmerkin gen van diversen aard, waarop door den voorzitter en wethouder Kruit antwoord wordt gegeven waarna de voorzitter de ver gadering met denkgebed sluit. Katwijk-aan-Zee. Van de Katwijksche haringloggers kwam te IJmuiden binnnen en aan de markt de logger: KW 128 met f 107 De. collecte voor de Vrije Universiteit, gehouden in de Geref. Kerk alhier, bracht f 45.65 op. Lisse. De raad der gemeente komt Vrijdagavond te balfacht, in openbare 'ver gadering bijeen om te behandelen: 1. Voorstel van B. en W. om ten behoeve van openbare werken een koetshuis met dubbel woonhuis te stichten langs de Haven. 2. Voorstel van B. en W. om verschillen de rioleringswerken uit te voeren. 3. Verzoek van de R.-K. en Prot. Christ. Landbouwarbeidersbonden in zake de te werkstelling van worklooze arbeiders in den aanstaanden winter. 4. Voorstel van B. en W. tot conversie van een geldileening. 5. ComptaibiHtertsbesluit. 6. Aanbieding van de gemeentebegrooting voor den dienst van 1926. 7. Vaststelling van de begrooting van het Gasbedrijf voor den dienst van 1926. 8. Ingekomen stukken en meggdeelingen. Nccrdwijk aan Zee Onze plaatsgenoot de heer L. v. d. Meer is benoemd tot godsdienst onderwijzer bij de Ned.-Herv. Gom. te Ker- kenbovenveen, gemeente Zuidwolde, in Drente. Het alom bekende meisje N. P. alhier, heeft uit een keuken bij een bewoner der Egbert de Grootstraat een portemonnaie ont vreemd inhoudende pl.m. f 8. Noordwijk-Binnen. Een bewoonster der Kerkstraat alhier deed bij de politie aangifte dat zij door een zekeren N. v. d. W. afkom stig uit den Haag was opgelicht voor f 25. OegstgeesL Er beslaan plannen tot den bouw van 25 woningen aan den Rijn- zichtweg zoodat hierdoor bereikt wordt dat het gedeelte „Bazar" zoo langzamerhand een geheel gaat vormen met het overige deel der gemeente. Saasenheim. Als gemachtigden voor het Kiescollege der Ned.-Herv. Gemeente zijn herkozen de heeren K. Klijn, L. Ouds hoorn Jr., J. D. Papendrecht en H. v. d. Wilden. In het plantsoentje bij de Teylinger- laan zal een fontein worden geplaatst, welke met de officieele opening der water leiding in gebruik zal worden genomen. Voorschoten. - Het winterprogramma van het departement Voorschoten van de „Maat schappij tot Nut van 't Algemeen" werd gisteravond begonnen in hotel Deurloo. Door den voorzitter, den heer R. v. d. Ende, werden met een enkel woord de win ter- werkzaamheden geopend. Hij herinnerde er aan dat de bibliotheek opgeknapt is en de boeken weer kunnen gehaald worden door de leden Aian de groote opkomst der leden met hunne dames was merkbaar dat deze avond wat goeds beloofde en wat aangenaams, want er waren meerdere introducties ge vraagd en verleend. De heer L. W. Nijland, Den H-aag, vond dan ook evenaJs zijn hegeleider op de piano de heer A. v. d. Mey bij het vertolken van hun liederen een aandachtig publiek. Tijdens de pauze werd den heer Nijland door een zeer goeden bekende, een bloem stuk aangeboden. De voorzitter vertolkte aan het einde van den avond de gevoelens van alle aanwezi gen door een hartelijk woord van dank te spreken voor het genotene en een tot weer ziens uit te spreken. De oude brug nabij het Haagsche Schouw over het Galgewater is verdwenen en het rampzalig overschot op een hoop ge worpen aan den kant van den weg. OLYMPISCH NIEUWS. Het nieuwe Stadion. Hoewel nog geen definitieve beslissing in zake den sladionbouw door de gemeente Am sterdam genomen is, zoo staat toch vast, dat deze thans in geen geval nog lang op zich kan laten wachten. Wij kunnen zegt de „Olym piade" mededeelen, dat voor de ophooging der benoodigde gronden de preperatieven ge troffen zijn en dat dus dezer dagen met het eerste werk voor 't nieuwe stadion een aan vang gemaakt is. GYMNASTIEK. K. A. Karstens 25 jaar tnrninstmetenr. I Gisteravond heeft de studenten-gymna- stiek- en scheimvereeniging Arena Sludio- sorum het feit herdacht, dat haar turnin- structeur de heer K. A. Karstens 25 jaar ge leden in functie trad. In een daartoe belegde ledenvergadering in het gymnastieklocaal aan de Pieterskerk- gracht werd hij door den praeses, den heer Gerritzen toegesproken, waarbij deze den heer Karstens dank zegde voor de groote plichtsbetrachting, gedurende die jaren be toond, en.hem namens leden en oud-leden een enveloppe met inhoud aanbood. Tevens» werd hem het zrlveren Arena-insigne op de borst gespeld, en een lauwerkrans om den hals gehangen. Hierna voerde de praeses collegii van 't L. S C. 't woord, om den jubilaris den dank over të brengen van 't Corps voor 't leeuwen aandeel, dat hij zoo langen tijd heeft gehad bij de voorbereiding van de z.g. Arena- avonden in den groentijd. Nadat de verga dering hierop gesloten was, begaf men zich naaT de Sociëteit Minerva, om daar de rest van den avond in een vroolijk bijeenzijn door te brengen. BILJARTEN. Om het kampioenschap van Enropa. De wedstrijd om het kampioenschap van Europa voor amateurs wordt niet, zooals wij gemeld hebben, in Maart doch reeds een maand eerder te 's Gravenhage gehouden en wel op 18, 19, 20 en 21 Februari 1926, waar^ schijnlijk weer evenals het vorig jaar in een der zalen van den Dierentuin. SCHERMEN. De Bnssnmsche Scheimvereeniging afdeelings-kampioen. Gisteravond won de Bussumsche Schermi vereeniging voor de competitie van den K.N.A.S.B. op degen en sabel van zaal Aerts« Zij behaalde daarmede tevens op beide pens het kampioenschap van afdeeling A, - SCHAKEN. Competitie 2e klas, district Zuid-Holland. Vpor de 2e klasse A luidt het programma als volgt: Residentie Schaakclub I-Leidsche Schaakt genootschap I te 's Gravenhage, 12 Novem-» ber; Discendo Discimus II— Scheveningsche Schaaksoeieteit, te 's Gravenhage, 24 Nov.; i Leidsch Schaakgenootschap I—Nieuwe Rott. Schaakvereniging II te Leiden, 8 Decem- i ber; Scheveningsche Schaaksoeieteit—Resi dentie Schaakclub I, te Scheveningen, 10 December; Rolterdamsch Schaakgenootsch.-; Discendo Discimus II, te Rotterdam, 16 Dec.? Nieuwe Rotterd. Schaakvereen. IISchever ningsche Schaaksoeieteit, te Rotterdam, 4 Jan.; Residentie Schaakclub IDiscendo Discimus II te 's Gravenhage (lokaal R.S.G.) 14 Januari; Leidsch Schaakgenootschap té Leiden, 19 Januari; Rotterdamsch Schaakt genootschapNieuwe Rott. Schaakvereenit ging II te Rotterdam (lokaal Rott. Schaakge nootschap) 27 Januari; Discendo Discimus IILeidsch Sehaakgen. I, te 's Gravenhage, 2 Febr.Rotterd. Schaakgen.Residentie Schaakclub I, te Rotterdam; 24 Februari; Nieuwe Rott. Schaakver. IIDiscendo Disci mus n, te Rotterdam, 1 Maart; Scheveningt 9che Schaaksocieteit-Leidsch Schaakgenootn schap I, te Scheveningen, 4 Maart; Rotterd. Schaakgen.Scheveningsche Schaaksocier teit, te Rotterdam, 24 Maart; Nieuwe RotL Schaakvereen. HRes. Schaakclub I te Roti terdam, 29 Maart. Simnltaanséance Jhr. Strick v» Linschoten. De uitslag van de simultaanséance, gis teravond in ,,In den Vergulden Turk" ge geven door jhr. H. Strick van Linschoten voor de leden en introducées van de Leid- sche Studenten-Schaakclub was de vol gende Er waren 18 deelnemers. De heeren H. R. Hymans, W. M. Jongenburger, J. O. vatf Hasselt, M. G. L. Broekstra en O. J. Gor ter wonnen hun partijen, de heeren J. P« Munting, A. Quartel en Th. A. M. Couwen- wenberg wisten remise te behalen. De ove rige 10 partijen werden door den simul- taanspeler gewonnen. De séance duurde 3Vé DAMMEN. Massakamp LeidenLeiderdorp. De uitslag van de gisteravond in lunch'* room „Bernsen", Breestraat 157, gehoudofl massakamp tusschen de dam vereenigingen uit bovengenoemde plaatsen is geëindigd ix£ een groote overwinning aan de Leidsche' borden. Zij wonnen n.l. met 302. Slecht* één partij wisten de gasten tot winst te brengen. Maigneiite Gautier. Het Rika Hopper-Gezelschap uit Amster- 1 dam, zal op Zaterdag 7 November a.8. ia den Schouwburg een voorstelling geven van Marguerite Gautier, beroemd liefde-drama in 5 bedrijven van Alexandre Dumas Fils, met in de hoofdrollen Rika Hopper als Marguerite Gautier en Jacques van Hoven als Armand. Het zal dien avond teveitó de 75e koer wezen, dat Rika Hopiper de titelrol in dit drama vervult. Lemons de conversation Traductions MADAME R. LAMP Breestraat 67 8559a de voor microben vrijwarende TANDPASTA 50 ct.-pertube Alleen-Importeur: G. TIELENS, Postbox 48 Tilbnrg. 48(8 Te Koop aan het sloopwerk der R. K. Kerk te Noordwijk een groote partij Metselsteenen. Te bevragen op het werk. 5610 met gouden horens, maar o wee, als je er om komt, valt he 1 In den regel zoo bitter tegen. Menigeen is dan ook der laatsten tyd bedrogen uitgekomen by het koopen van dekens Wees gewaarschuwd, wil U niet teleurgesteld worden, maar wcrkelyk eens iets byzonders goedkoop hebben, gaat dan eens naar diö partyen dekens kyken, die een tikje be schadigd zyn, en welke verkrijgbaar worden gesteld in den bekenden Goedkoope Beddenwinkel, 111 Haarlem merstraat 111. Zware 2-pers. gebloomde Wollen Dekens van 1 10.voor 7.50. De echte médaillondekens van I lö.f 10. Nog 600 miskleurige dekens groote 2-pers. van I 18.voor f 8.75 en dan die wonderaanbieding le klas Dekens prachtstukken van 1 21.voor f 11.en iets ongelooflijks 180 c.M. breed van I 28.voor f 17.en b(j iedere deken 1 fraaie deken Cadeau. Alleen verkrijgbaar In den bekenden Goedkoope Beddenwinkel, 111 Haar lemmerstraat 111 schuin over de Hartebrugsfeerk. Let goed op de 3 Eenen. Bewaar dit adres. 6989 wegens vertrek, een prachtige onder architectuur gebouwde met grooten tuin aan den Rijksstraatweg, centrum Oegstgeest h. Prins Hendrik park, groot plm 7000 M2. of minder naar verkiezing. Het huis bèvat prachtige hal en 16 mooie kamersin den tuin bevinden zich een tennisbaan, een prieel en verschillend^ opstallen. Te bevragenMaatschappy „Beperkt Bezit*', Rijns- burgerweg 9, LEIDEN, Tel. 628. 5682 gevraagd van het lood gieters- en schilderwerk voor 4 Burgerhuizen. Inlich tingen te bekomen Fa. K. H. MUGGE en Zn., Halrl.weg 49c. 8550a o. d. Korenbeurs ITT unDCC VOOR SOLIDE nu I HUilE.9 BONTWERKEN aangeboden a 30 ct. p. kilo Proefkistjes van 10 kilo na ontj vangst van postwissel gr. f 3.- 5567 Pluimveehouders I t is te Warmond thans alleen verkry gbaar by den Winkelier DORPSTRAAT 5691 5 poncl f 0 60,10 poud f 1.25, 25 pond f 2.75 50 pond f5.25, 100 pond f 9.75

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6