Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leitien. Het voornaamste nieuws van heden. no. 2010.2. WOLN5UAG 26 OCVOBtR Anno 11925. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruübetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week ...vfnr.t,,, SE0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' ,.TJTS~ 0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Mt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, iVischmarkt 18, tel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a fO.lö0.26, SCHOL a f 0.180.42, GEH KABELJAUW a f 0.21 per pond en VOLLE- en INMAAK- HAHING a f 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 28 October 1925. 5657 Archaeijlogische lezingen in het Rijksmuseum van Oudheden. De reeks archacologische lezingen in het j Rijksmuseum van Oudheden alhier is gis- teren geopend met een voordracht met licht- j beelden door dr. P. A. A. Boeser, lector in j de Egyptologie aan de Universiteit alhier. j Zooals in vele andere opzichten was het Oude Rijk 2800—2300 v. Chr. ook syat de architectuur betreft een tydperk van j bloei, aldus ving spr. aan. Dat deze periode hel resultaat eener trapsgewijze ontwikke- ling moet geweest zijn, is duidelijk. Van die voorafgaande tijdperken, d.w.z. 1—i3de Dy nastie, de tijd, hieraan onmiddellijk vooraf- gaande, de voor-dynaslische tijd geheeten, j en de voorhistorische tijden was vroeger niets bekend. De opgravingen der laatste dertig jaren hebben onze kennis in dit op zicht belangrijk verder gebracht, vooral die te Koptos door Flinders Petric, te Ncgada door denzelfden geleerde, te Hieraconpolis door Quibell en Green, te Abydos door Flin ders Pelrie, le El-Ahaiwah en Naga-ed-Deir door Reissner, te El-Amrah door Mac Iver en Wilkin en te Turah door Junker. j Wij zien hieruit, dat er van tempels niets werd gevonden, meer van graven. Een af- beelding van de alleroudste tempels vindt men in het hiëroglvphen-schrift van het Oude Rijk. Het waren kleine houten hutten, met vlechtwerk bedekt, en palen voor den 1 ingang. De graven vertoonen een ovalen kuil, waarin het lijk op de linkerzijde ligt, omgeven door vazen. Soms liggen er in zulk een graf twee of meer lijken. Dat grootere graven toen niet onbekend waren, leert de wand van een dergelijk graf te Hieracon polis, hetwelk voor het grootste gedeelte ge plunderd werd. De voorstellingen op den wand vertoonen teekeningen, die men in later tijd in Egypte weer terugvindt. Terwijl van de graven van den voor-dynastischen tijd niets gevonden werd, vertoont het graf van Menes, den eersten koning van het vereenigd Egypte, een grooten vooruitgang. ,Van buiten heeft het den vorm van de la tere mastaba, van binnen bestaat het uit een vierkant van 16 vertrekken, waarbin nen 5 kamers liggen. De vloer was van 1 hout, het dak werd gevormd door palm- boomstammen. Zoo is het graf gebleven tot de 3de Dynastie, alleen in het graf van ko ning Usaphaïs van de 1ste Dynastie treft foen een granieten vloer aan. Onder Koning Doser komt een groote verandering in den bouw der graven. Evenals vele der voor gaande koningen heeft hij twee graven la ten bouwen, een te Bel-Khall-af, nog ge heel in den ouden trant. Zijn graf le Sak- kara, door den bouwmeester Imholep ge bouwd, en bekend onder den naam van „Irappenpyramide", vertoont de gedaante van 5 mastabavormige lagen, die naar bo ven in grootte afnemen. De pyramiden van de koningen Chufu, Chephrcn en Mycerinus te Giseh vertoonen de grootste bouwwerken van dien aard. Voor ieder dezer was een doodentempol. Al deze tempels zijn geheel vernield. Alleen de overblijfselen voor de pyramide van Chephren maakte een recon structie van dezen tempel mogelijk. Daarop werd aangetoond hoe de tem pels voor de pyramiden der 5de Dynastie een zeer eigenaardigen vorm kregen, terwijl ook daarna de pyramiden der 6de Dynastie ter sprake werden gebracht, welke het meest bekend zijn door de magische teksten op hun wanden. Ten slotte werden de graven der aanzien lijken besproken, bekend onder den naam Mastaba's. Opening concertgebonw „l'Union". Leiden is weer een café-restaurant rijker geworden en ditmaal is de exploitant voor vele stadgenoolen geen onbekende. Want wie herinnert zich niet den oberkelluer „Frans" uit het voormalige hotel „Du Nord" op de Steenslraat? Het was in 1912, dat dit hotel, hetwelk, zooals velen zich zullen herinneren, gedreven werd door den heer Ilünnehens, van het tooneel verdween, om plaats te maken voor de handelsdrukkerij „Futura", waar uitsluitend Katholieke bla den, enz., o.m. „De Voorhoede", werden ge drukt. „Frans", zooal£ hij in de wandeling ge noemd werd, hoewel hij heelemaal niet zoo heet, moest naar een andere betrekking omzien, na gedurende acht jaar in „Du Nord" werkzaam te zijn geweest. Achtereenvolgens werkte hij als kellner in café „Zomerlust", om daarna te verhui zen naar café „Central" op de Breestraat, .waar hij zes jaar bleef, Maar „Frans" wilde hoogerop en niet zijn leven lang kellner blijven. Als caféhouder vinden wij dan den heer Eng. H. Rap Jr. in 1920 weer terug in het café „Frans" op de Haarlemmerstraat, waar hij zich al ras dezelfde populariteit ver overde, die hij ook als ober in zoo ruime mate genoot. De zaken gingen goed en de behoefte aan een grootere lokaliteit deed zich duchtig voelen. Toen dan ook in den loop van dit jaar het perceel Steenstraat 39 weer open kwam te staan, doordat de druk- kerij „Futura" overgebracht werd naar Utrecht, was de heer Rap er als de kippen bij om op dit pand beslag te leggen, waarin j hij zoo lang gewerkt had. En zoo troffen wij gistermiddag den heer Rap als heer en meester aan in de ons zoo welbekende omgeving. Wel is waar is de j zaak reeds van af 1 October jl. voor het publiek toegankelijk geweest, maar de ver- j schillende werkzaamheden waren nog niet beëindigd, waardoor eerst gisteren de defi nitieve opening plaats had. Dat de populariteit bestendigd is gewor- den en dat de vroegere bezoekers van „Du Nord" hun „Frans" niet vergeten hebben, j bewees wel het groot aantal bloemstukken, dat aan de geheele benedenste verdieping een feestelijk aanzien gaf. Tal van Vereeni- gingen zonden afgevaardigden om den heer Rap ook persoonlijk geluk le wenschen; zoo waren er o.m. vertegenwoordigers van „Kunst na Arbeid", „Werkmans Wils kracht"*, „Nut en Vermaak", „Kunst naar Gave", „Kunst en Vriendschap", de afdee- ling Leideji van den Bond van Politieper soneel, de neutrale middenstandsorganisatie, benevens de afdeel ingen Leiden van „Sint Jan" van den Bond van K. R. en S. Een menigte schriftelijke gelukwenschen ge tuigde verder van de achting, die de heer Rap zich in den'loop der laren heeft ver worven. De zaak zelve ziet er keurig netjes uit en doet den verschillenden patroons, die hiertoe medewerkten, alle eer aan. Het algemeen toezicht berustte bij de hee- ren Mugge en Van Klaveren, die tevens het binnenwerk verzorgden; het metsel- en schilderwerk was bij de heeren J. F. Popp en H. G. van Weizen in goede handen, I terwijl ook de heeren P. J. Kerkvliet en Kflkler, die respectievelijk het loodgieters- en stukadoorswerk verzorgden, met ifun werk eer inleggen. Ten slotte is een woord van hulde aan den eleclricien, den heer J. Nijssen, hier ook zeer zeker op zijn plaats. Onmiddellijk j aan het café grenst aan de achterzijde een vergaderzaaltje, waar gistermiddag een j aardig strijkje den talrijken genoodigden op I aangename muziek vergastte. Hierachter ligt de groote tooneelzaal, die reeds in de tijden van „Du Nord" in zulk een behoefte bleek te voorzien en waar toentertijd tal van muziek- en tooneelver- eenigingen haar uitvoeringen gaven. Naar de heer Rap ons mededeelde is ook thans de aanvraag ~om de zaal te huren groot. 't Is ook werkelijk een mooie, ruime zaal en het flinke, diepe looneel is bij uitstek geschikt voor het houden van uitvoeringen enz. De keurige, frissche décors zijn ont worpen en vervaardigd op het atelier van de heeren Isselman en Zoon, te 's-Graven- hage, die hiermee een knap stuk werk le verden. De heer Ph. Rank, die gedurende 25 jaar de zangvereeniging „Kunst na Arbeid" di rigeerde en thans het eere-voorzitterschap dier Vereeniging bekleedt, was zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij den heer Rap en zijn echtgenoole alle goeds toewenschte. Ik lieb u leeren kennen, aldus spr., als een man, die zijn naam eer aandeed en die steeds bereid was bij te springen en te steunen, waan zulks noodig was. Mijn Ver eeniging heeft aan u veel te danken en het verheugt mij dan ook bovenmate deze oude zaak, waaraan ik de aangenaamste herinneringen heb, weer in vertrouwde han den van een ouden bekende te zien. Moge het u en uw familie in alle opzich ten naar wenscli gaan, aldus eindigde de heer Rank, en wij zouden hier nog slechts aan toe willen voegen: Moge het u zóó goed gaan, dat binnen afzienbaren tijd uw toekomstplannen verwezenlijkt moge wor den, waardoor het café-restaurant „l'Union" omgezet zal worden in hotel café-restaurant „rUnion", want op dit gebied is onze oude Sleutelstad niet be paald verwend. Cursus luxe-bakken en suikertrekken. Gisteravond werd de cursus, welke door de afdeeling Leiden van den Alg. Ned. Bond van Arbeiders in het Bakkersbedrijf voor de derde maal gehouden wordt, geopend. Dat deze cursussen in een behoefte voor zien en dat de leeraren, de heeren Koek in het suikertrekken en Schutte in het luxe- bakken er slag van hebben leiding in deze te geven bleek sterk uit het groot aantal deelnemers, dat bijeen was in de bakkerij van de Coöperatie „Vooruit". Het aantal deelnemers was weer grooter dan vorige jaren; er waren er bij, die den derden cursus volgden,# en nieuweün&en. Beide leeraren gaven een kort overzicht van hun werkplan voor de a.s. winter maanden, terwijl door het afdeelingsbestuur mededeeling werd gedaan, dat de lezingen, welke over bepaalde onderwerpen, zooals gist, gisting en meel en warenkennis, voor de cursisten gratis toegankelijk zijn en dat, op verzoek voor deze lezingen ook intro- ductiekaarten verstrekt zullen worden. Hierna werd een aanvang gemaakt met de werkzaamheden. Postzegelbeurs. De eerste avond van de onlangs hier ter slede opgerichte Postzegelbeurs, welke was aangekondigd op gisteren in het gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, mag als buitengewoon geslaagd worden be schouwd. Door het zeer talrijk bezoek werd inderdaad bewezen, dal deze postzegelbeurs in een lang gevoelde Philatelistische be hoefte voorziet. Er heerschte een recht aan gename stemming en al zeer spoedig zat men aan tafeltjes in clubjes bijeen om met elkaar le ruilen, enz. Vele verzamelaars, soms oude bekenden, troffen elkaar hier weer aan en zeiten hun ruilconnecties op deze wijze voort. Wij me enen dan ook te mogen vaststel len dat deze Postzegelbeurs hier ter stede een goede toekomst tegemoet gaal. Wereldreizigers met radio. Twee avontuurlijke jongemannen, waar van één vroeger tot het vak van de journa listen behoorde, onze landgenooten L. Ja- cobi en F. Dekker, zijn sinds 14 Augustus 1924 reeds bezig een reis door de wereld te makën per rijwiel. Aanvankelijk verkochten zij alleen reclame prentkaarten, -maar wel dra kwamen ze op het idéé langs radiogra- fischen weg aan de firma's die daarvoor in aanmerking wilden komen grootere bekend heid te geven. Aan hun rijwielen hebben ze een radiotoestel verbonden en terwijl de twee reizigers op het rijwiel door slad en land peddelen, verkondigt het radiotoestel; waaraan de rijwielen ter weerszijden ver bonden zijn, den lof van een of ander arti kel of maakt muziek. Blijkens ons vertoonde controleboeken reisden zij van Parijs uit reeds door Zwitserland, Italië, Noord-Afrika Spanje, Luxemburg, België en zijn nu we der in Nederland, vanwaar zij naar Duitsch- land hopen te gaan. Tot zes uur in den na middag blijven de heeren. die er monter uilzien en wien dit leven wel bevalt, in: Leiden. Langer hebben ze geen permissie. Wij konden hen er niet toe krijgen om voor ons op straat de radio te laten werken. De heeren wilden eerst de zakenmenschen op zoeken, bereid om voor hun branche re clame te laten maken. Het toestel, dat nog al in het oog loopt, had veel bekijks. Voor. het apothekers-assistent-examen zijn gisteren alhier opgeroepen vier candi- dalen. Geslaagd zijn de dames M. J. H. Ak kerhuis, geb. le Duisburg-Ruhrort; H. J. A. de Vrijer, M. Bosman en M. van Rossen, geb. te Rotterdam. Niet op 1 November, maar op 1 De cember a.s. hoopt de heer W. Vros, hoofd van de Chr. u. 1. o. school aan de Hoog- landsche Kerkgracht alhier, veertig jaar aan het Chr. Onderwijs verbonden le zijn. Bij H. A. M. Roelants, te Schiedam, is verschenen de rede van dr. H. P. Blok, uit gesproken bij het aanvaarden van zijn- les sen als privaat-docent aan onze Universi teit, getiteld: De oudste geschiedenis van Afrika's Noordkust. 1 De adreslijst van belanghebbenden, aan wie de „Mededeelingen". officieel or gaan van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland te Leiden, worden verzonden, is aan een nauwkeurige herzie ning onderworpen, aangezien gebleken is, dat enkelen hunner de „Mededeelingen" niet ontvingen. Verwacht mag worden, dat dit orgaan thans in het bezit zal komen van alle in het Handelsregister ingeschreven zaken. Klachten hieromtrent zullen gaarne bij het Bureau der Kamer, Breestraat 7880, worden ingewacht, waar deze steeds nauw keurig zullen worden onderzocht. Door A. de V. en H. van T., beiden alhier, is bij de politie een klacht ingediend over het feit, dat zij Maandagavond, met een roeibootje varende in de Zijl onder de gemeente Leiden, zijn overvaren door een motorboot, bestuurd door C. en D. van Z. te Katwijk-aan-Zee. De roeiboot zonk naar de diepte; daar een van de beide inzitten den niet kon zwemmen, kostte het den an dere nog eenige moeite om heelhuids op het droge te komen. E. B., huisvrouw van v. d. W. heeft zich bij de politie beklaagd terzake van mishandeling. Maandag- en gisteravond door vrouw K. gepleegd. Terzake van mishandeling is ook al een klacht ingediend door Johanna de Graaf die door zekeren B. tegen de beenen en buik geschopt zou zijn. Gistermiddag omstreeks 4 uur had in het Noordeinde een aanrijding plaats tus- schen een met 'n paard bespannen tent wagen, bestuurd door A. de V. uit Oegst- geest en toebehoorende aan Van S. te Val kenburg en een auto, waarvan de bestuur der nog niet bekend is. Daar de tentwagen vrij ernstig beschadigd werd, wordt door de politie naar de schuldvraag een onderzoek ingesteld. Gecollecteerd is, naar men ons meldt, op den verjaardag van Tante Kee ten bate Bestrijding der Tuberculose f8.50. MUZIEK. Rie Batenburg. In 't publiek op te treden is een vak op zich zelf. Dat moet men kennen. En om het le kennen moet men het geleerd hebben. Én leeren kan men het weer niet zonder het te doen. In dezen vicieusen cirkel ont moeten we dus noodzakelijk mensehen, die het wel doen maar nog niet kennen. Niets bijzonders dus als we moeten constateeren dat mej. Batenburg tot die categorie behoort. Wat met is kan nog komen. Maar de kans om het in deze materie lot een goed eind te brengen kan men door eigen toedoen toch wel vergrooten. Dat is de kwestie van het zelfvertrouwen. Dit zoo hoog mogelijk op te voeren is de eenige weg. Men moet in de binnenkamer, technisch gesproken, een overcompleet hebben bereikt, zeg van 20 percent, opdat men bij het noodzakelijk ver lies in 't publiek 100 percent kan overhou den. Houdt mej. Batenburg met die onaan gevochten stelling wel voldoende rekening? De zenuwen spelen een groote rol. En daar is het zoo moeilijk vechten tegen. De be- oordeelaar moet daar rekening mee houden. We hebben slechts tot de pauze kunnen luisteren naar de Mondschein- en Pathe- I lique-sonate. De Waldstein hebben we moe- ten verzuimen. Mej. Batenburg heeft wat hoog gegrepen naar drie Bcethavensonates. I Om daarmede een publiek te kunnen boeien eischt technische beheersching en muzikale bevatting. Aan den eereten eisch heeft de pianiste nog te werken. Over het tweede punt zouden we dan later eens kunnen spreken. Uit de beide gehoorde werken kre gen we sterk den indruk dat mej. B. veel, allicht te veel. uitsluitend voor zich zelf speelt en te weinig rekening houdt met" de vraag hoe toehoorders op haar spel reagee- ren. We zouden haar dezen goedgemeenden j raad willen geven: speel anderen, binnen- i kamers, veel voor en bij voorkeur anderen, die in slaat zijn een waardig oordeel te zeggen. j De zaal wa9 aardig bezet. Vriendelijk ap- I plaus en bloemen. GEBOREN. Catharina Maria, <L v. M. C. v. Vuuren em J. v. d. Vos. Gornelis, z. v. C. v. Varick en G. Rasser. Petrus Gerardus Henricus, z. v. P. G. H. Vos en A. M. v. Doornen. Gornelis, z. v. J. v. d. Groef en S. W. Blieven. Adri- anus, z. v. J. v. Egmond en M. C. Spiek. Suzanna Jacoba, d. v. J. Taffjjn en J. G. Inunink. Dirkje Geertruida, <L v. C. C. van Venetiën en N. Binnendijk. Catharina, d. v. A. Montague en M. K. de Horn. I Pieter Maximiliaan, z. v. W. M. Guldenaar en G. Smeets. Suzanna Petronella, d. v. i L. v. d. Linden en G. Crama. Elisabeth, d. v. M. O verdijk en E. v. Steenbergen. Hendriks Apolonia, d. v. G. J. Roodakker en j H. T. Luijneeburg. Johanna, d. v. Wi 1KB. Koele wij n en J. van As. Cornelis Gerrit, z. v. W. Bull en H. W. Klein. j Hendrik z. v. ÏL Stouten en M. C. Togni. Catharina, d.- v. I. le Febre en M. H. Schouten. Pieter, z. v. P. van Eede en M. E. Kloot. Nelly, d. v. L. Lasandar en M. Scheen. Maria, d. v. J. Verhoeven en J. Karei. Dirk, z. v. B. Haarland en M. van Hoven. Maart je, <L v. J. de Vos en E. v. Leeuwen. Bartholorneus, z. v. I. Keijaer en S. A. Ditmar. Maart je, d. v. C. H. Roosendaal en S. Philipipo. 1 Johanna Josefina, d. v. W. F. Vinkestein en J. M. de Groot. Cornelia Maria, <L v. L. Zandvliet en S. M. v. d. Post GEHUWD: W. F. Siraa jra. en S. Th. de l Marie jd. A. Gorpel jm. en S. C. Toorens jd. P. J. Schouten jm. en S. Belgem jd. J. Tegelaar jm. en P. v. d. Kaay jd. J. Baart jm. en J. W. Holverda jd. J. Derogee jm. en S. Dongelmans jd. S. P. v. d Laan jm. en D. v. d. Wetering jd. W. F. Verver jm. en M. M. de Keizer jd. H Renee jm. en M. Hemerik jd. M. Kui- venhoven jm. en N. Scharloo jd. D. Hartevelt jm. en A. de Ruijter jd. G. Rob bers jm. en J. J. M. v. d. Waals jd. J. P. Z. Ermers jm. en J. Zwanenburg jd J. J. Simons jra. en L. Segaar jd. W. Riethorst jm. en G. van Putten jd. OVERLEDEN. J. v. Leeuwen, ra., 44 j. M. E. Zwetsloot, gesch., 78 j. M. O. J. Loozenv. d. Steen, vr. 72 j. J. O. F. MingelenHofeer, vr. 76 j. L. HeijnEdelenbosch, vr. 51 j. S. RoodenburgDe Groot, vr. 47 j. G. J. M. v. d. Geest, m., 70 j. E Klink, d., 8 weken. H. VermondBenniog, vr., 62 j. A. v. Heeringen, m. 55 j. J. CL v. <L MoerLambooy, wed., 73 j. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Jhr. J. G. F. v. Spengler, Dordrecht, Sin gel 146. J. Prins, vr., Rheine, Hubertus- straat. J. Janc, vr. Den Haag, Riouwstr. 208. A. C. André de la Porte, Arnhem, Cronjéstr. 15. A. v. d. Burg, Rotterdam, Paradijslaan 26b. H. J. W. N. v. Rand wijk, Dordt, Voorstr. 129. H. P. Korte- kaas, Breda, Haagdijk. H. J. H. v. Bu- chem, Scheveningen, Haagschestr. 55. J. W. F. v. 'fc Wout,, vr., Haarlem, Wilha. park 40. C. M. Kooiman, vr. Rijnsburg, BINNENLAND. Overleden is de advocaat-generaal bij het Haagsch Gerechtshof mr. R. del Campo. Voorloopig verslag dei begrooting 1926 voor Binnenl. Zaken en Landbouw, De „Codro" is ontbonden- BUITENLAND. Het Fransche kabinet Painlevé is afge» treden. De Fransche socialisten eischen een kapitaalsheffing. De Volkenbondsiaad en het Balkan# conflict. De meening der Dnitsche Volkspartij ovei Locarno. Spoorwegongeluk in Amerika. Moleneind. L. O. Schouten, Don Haag, Joan Maetswijckerstr. 179. P. J. v. Amersfoort-, Rotterdam, L. Dijkstr. 30b. A. RoefstraZaal, Haarlem, Korte Hofstr. 2. M. Bergaa, vr., Utrecht, F. C. Donder- straat 21. Elisab. Kosmala, vr. Glad beek, Landstr. 56. Fritz Paradies, vr., Frankfurt a.M., Comtettenstr. 19. M. M. v. d. Vliet, vr., Zierikzee, Oude Haven A 362. O. H. J. Bier, vr., Rotterdam, Beukelsdijk 11a. J. J. Vliegenthart, Oegstgecst, Abspoelweg 16. P. Bisschop, Arnhem, Geitenkamp 75 of 79. P. Catoen Amsterdam, Hahuaheirastr. 15 III. A. Kiel, Zeist, Antoonlaan 3. L. Borst, vr., Den Haag, Gr. Hertog.laan 232. M. Boomsma, vr., Den Haag, Prinsengr. 66a. M. J. H. Marks, vr., Voorschoten, Leid- scheweg 61. N. C. Kleinjan, vr., Don Haag, Gem. Ziekenhuis Z.W. E. Bath, vr., Rotterdam, Robert Fruinstr. 9. J. W. Vuijk, idem, Ammanstr. 7. L. Fr. A. Steijns, vr. Voorschoten, Pens. „Lourdea". G. A. v. Kempen, Noordw.hout, bij v. d. Berge slager. H .F. v. Gelder, Am sterdam, Witte de Withstr. 6. J. Voge lenzang, vt., Voorschoten, Papenlaan lc. H. W. Vervelde, Zutphen, Hanenstr. 41. G. A. Schoonheijk, Den Haag, Pr. Hen- drinkstr. 6. J. Kuperue, Hilversum, Stadh.laan 27. Adr. Severing, Breda, R.-K. Gasthuis. R. Lunshof, Sneek, Kleinzand 18. H. v. d. Wijngaard, Lisse, Kanaalstr. 54. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. A. Kuipers en fam., paardenarts, v. 01- denbarneveldistr. 38. T. Dokter, Oegsl.- laan 16. M. P. Pennenburg, dienstbode, Haarl.slraat 23. H. v. d. Steen, Oude Singel 186. M. v. d. Hurk en fam., chauffeur, Hansenstr. 79. J. Loovcns en fab., los werkman, Bakkerkorffstr. 14. L. en J. Dezsi, J. v. Goyenk. 9. H. Hogewo- ning en fam., koopman, Kloksteeg 4. A. de Jager, dienstbode, Kernslr. 17a. A. van Scliie, dienstbode. Boisotkadc 9. F. J W. Blom, melkbezorger, P. de la Court- straat 1. H. Hans, verpleger, Haverzak- laan 10. E. E. F. H. Haan, Zoelerw. Sin- gei 74. G. A. van Seggelen, dienstbode, Hooigr. 58. F. B. de Swart en fam., chef kok, Mauritsslr. 75. P. van Strien, ijzer- werker, Prinsenstr. 116a.J O. M. öar- luschke, horlogemaker. H Morschweg 43. C. Krijgsman ,L. Rijndijk 142. GA» Gips hoofdverpleegster. H. Morschweg 20. M. J. G. Flötman, verpleegster, Acad. i Ziekenhuis. H. Pich, kinderjuffr.. Witte Singel 19. J- Nanninga, dienstbode, Planlsoen 9. W. J. Verdwijn, handeisrei- i ziger, Oude Vest 13. E. R. Schullz, kapt. i luit. ter zee, Noordeinde 2 B. E. Schmidt, dienstbode, Breestraat 177. C. Rietveld, kantbed, Hoogewoerd 173a. C. M. K tip, poetser N.S, Heijnsiusstr. 12. W- A. Kalloten, Noordeinde 3(5. H. Faber, llior- beckestr. 3. J. S Spierenburg-K'eyn- hans, Vliet IS. G. Rijkee, ijzerwerken, Rijndijkslr. 25. II. Blikman, arbeider, Bloemislenl. 2G. R. Baelde, Noordr.nde 42. G. F. Nieuwonburg. korp bo'.t.. Ma rinekustwacht. C. J. Oud. slager. Man- denm.sleeg F. M Tjeenk Willink, I v. Goyenk. 22. L. Clorassen, los werkman, N. Beestenm. 19. H- Bakker II. Morschweg 17. - S. M. Mul, dienstbode, Korevaarstr. 25. I. F Havelaar. \.ilte Singel 102. A. J. Kosler, Aloêlaan .1 II de Wit en tam., distitlliaur. Rinjiado 12. J. Zanen, dienstbode, Rijnsb.weg 15. T. Oroes. Kagerslr. 2d. 3. de Vries, dienstbode, Haagweg 52. M. Chaudron, Meermanshot 29. G. Belzer, St. Rijn 11. A Grootcman, kaarsenmaakslcr, Uee- ren'singel 3. A Bickes, Haagweg 40. M. Jansen, R-K. Liefdegesticht L den Outer en fam.. touwslager, Aloêlaan 16. D Krama en fam., conducieur N .-alle rumslr. 13. - M H. van Schie, humhoud- sier, W. Singel 30, A. VolkeT-v. Hallen# en fam., Boisotkade 8.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1