No. 20130. MAANDAG 26 OCTOBER Anno 1925, Qfficisele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren pnja Kleine AdvertentiBn, uilsluitend bij vooruilbelaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER CODRANZi Voor Leiden per 8 maanden ƒ.2.35, per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post ƒ2.35 portokosten. Sit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. 'Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a fO.130.24, SCHOL, a f 0.16—0.39, GEH. KABEL JAUW a f 0.23 per pond, VOLLE- en IN- MAAKHARING a f 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 28 October 1925. 5558 Eet Stormrampcomité. Bij den Penningmeester van het Storm ramp-Comité zijn nog de volgende giften ingekomen: N. N. f5, N. N. f2.50; van Of ficieren van liet 4de Regiment Infanterie, bijeengebracht tijdens de vervolgoefeningen te Ede f 17.50. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Flantsoen 49, Leiden, postgiro nummer 57471. Kamerkring Leiden van de Chr. Hist.-Unie. Zaterdagnamiddag hield deze Kamerkring in het Nutsgebouw alhier een druk bezochte vergadering onder leiding van den vice-voor- zitter, de heer W. van den Akker, die in zijn nog al uitvoerig openingswoord den overle den voorzitter, den heer Ten Kate herdacht, wiens heengaan hij een groot verlies voor den Kring achtte. Van Zijne Excellentie mr. dr. J. Schok king was een schrijven ingekomen, waarbij hij afscheid nam van den Kamerkring en mededeelde, ook als lid van het Hoofdbestuur .te hebben bedankt. De Voorzitter merkte op, dat het feit, dat het II. M. de Koningin behaagde den heer Schokking tot Minister van Justitie te be noemen, voor het verlies als lid van den Kring een voldoende vergoeding was; te meer, waar het in het voornemen van Zijne Excellentie ligt te Leiden te blijven wonen. Besloten werd tot uitbreiding van het be stuur met twee leden in verband met de meerdere actie in den Statenkring Gouda. Benoemd werden de heeren mr. dr. N. G. Veldhoen, predikant te Alphen a. d. Rijn, en K. Tanis, te Lisse. Tot voorzitter van den Kring werd be noemd de heer H. Boeye, lid van Ged. Star ten in Zuid-Holland. Hierna werden nog verschillende voorstel len behandeld van meer intiemen aard. Tienjarig bestaan van de Woningbouw vereeniging „Tuinstadwijk". De woningbouwvereniging „Tuinstadwijk" herdacht Zaterdagavond in de groote zaal van „Zoraerzorg" haar tienjarig bestaan •Feitelijk had de oprichting der Vereeniging op 30 October 1915 plaats, en bestond het voornemen om de oprichting op Zaterdag 31 October te herdenken; doch er was op dien avond niet een voor dit doel geschikte zaal te krijgen en daarom had het bestuur den herdenkingsavond een week vervroegd. De zaal zag er keurig uit. er waren voor het podium groene plantengroepen geplaatst en op de bestuurstafel stonden bloemen. De opkomst was zeer groot, zoodat de serre naast de zaal ook nog voor het grootste deel gevuld was. Tot de genocdigden behoorden ook de bur gemeester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, en de heer J. F. X. Sanders, wethouder van Financiën, benevens afgevaardigden van de zusterverenigingen ..De Eendracht", „Ons Belang" en „Ons Doel", alsmede de Fede ratie van Woningbouwvereenigingen. Ook dienen nog als aanwezig te worden vermeld de heeren Kiers, directeur van het Bouw- en Woningtoezicht, Van der Heyden, do architect der Vereeniging, en de rechts kundige adviseur, mr. Van Vrijberghp de Coningh. Nadat het strijkje, onder leiding van den heer J. Noordanus Jr., zich al eens had laten hooren, opende de voorzitter der feest commissie uit de feden, de heer H. Muller, dc- vergadering met een korte toespraak, waarin hij de talrijke aanwezigen welkom heette en den wensch uitsprak, dat de leden ook zoo goed mochten opkomen in de ge wone ledenvergaderingen. Op deze verga deringen laat de opkomst wel eens te wen- schen over. Hij dankte den burgemeester en wethou der Sanders voor hun bereidwilligheid om deze vergadering bij te wonen, alsmede den directeur van het Bouw- en Woningtoezicht den heer Kiers, den rechtskundigen adviseur mr. Van Vrijberghe de Coningh en de afge vaardigden van zusterverenigingen, op wier samenwerking het bestuur grooten prijs sjelt. Met het uitspreken van den wensch, dat de aanwezigen prettig zouden feestvie ren. opende hij de bijeenkomst en gaf aller eerst het woord aan den Voorzitter der Ver eeniging, den heer Jac. Tjalsma, die een korte uiteenzelling gaf van het ontstaan en de geschiedenis der Vereeniging gedurende de tien jaar van haar bestaan. Spijt den enkelen Nurksen onder de leden, die er allicht anders over denken zullen, meende hij, dat deze feestavond volkomen te recht vaardigen was. De Vereeniging kan toch bogen op het bezit van 200 éénsgezinswo ningen en 72 dubbele woningen, al zijn deze dan ook nog niet alle voor bewoning gereed. Dat is een feit van groote sociale betcekenis, van moreel, zoowel als van paedagogisch standpunt bezien, van onschatbare waarde voor de volksgezondheid. Aan wie hebben wij dit te danken? Niet aan een persoon of een combinatie van per sonen, maar aan een gedachte, een idee. Om dit te doen uitkomen, trad spr. terug in de i geschiedenis tot in het midden der vorige i eeuw, de eeuw der uilvindingen en ont dekking op velerlei gebied, maar toen het sociaal besef nog niet was ontwaakt. De economen meenden, dat het vrije productie systeem dc voornaamste factor was voor den vooruitgang; met het gevolg, dat een groot deel der bevolking in het gedrang kwam. In 1846 lelde bijv. Leiden 38.000 bewo ners en niet minder dan 16.000 moesten worden bedeeld. Het arbeidende volk was zich die ellende niet bewust. Dat daarin langzamerhand verandering is gekomen, dankt de maatschappij aan mannen als Lasalle, Marx en anderen, die het oude productie-systeem hebben veroordeeld en de idee "van de waarde van ieder individu als mensch hebben gepredikt. Een vrucht van dien geest was ook de Woningwet van 1901, die den Vereenigingsbouw met medewerking van de overheid mogelijk maakte. Dat de spr., in dit verband sprekende als Leidc- naar en te Leiden als Leidenaar en te Lei den aan den Leidschen hoogleeraar, wijlen prof. Drucker niet even herinnerde als aan den „vader der Woningwet" zal misschien j menigeen hebben bevreemd. Dank de Woningwet, kwam in 1903 de Woningbouwvereeniging „De Eendracht" tot stand, die veel en goed werk op het gebied van de volkshuisvesting heeft verricht, ge volgd door andere Vereenigingen van dien aard, waaronder ook „Tuinstadwijk", waar van de opzet te danken is aan den archi tect Kuyper, uit Heemslede, die grootsche plannen te dien opzichte koesterde, waarvan in Leiden iels is verwezenlijkt, dank zij de eerste pioniers en oprichters, waarvan hij onder meer de heeren Koois.tra, Martens en Segaar noemde en die volhielden, ondanks velerlei moeilijkheden en bezwaren, waar van ook de architect de heer Van der Hey den zijn deel kreeg. Met dezen huldigde hij ook het gemeente bestuur voor zijn medewerking. De aanwe zigheid van den burgemeester en den wet houder Sanders op dezen feestavond is een schoon bewijs van belangstelling, door de Vereeniging zeer^p prijs gesteld. Ook hij bracht den heer Kiers, directeur van het Bouw- en Woningtoezicht, voor den raad en daad bij het werk verleend warmen dank, alsmede mr. Van Vrijberghe de Coningh. Dankbaar Voor hetgeen is tot stand gekomen, richtte spr. den blik naar de toe komst en sprak er zijn voldoening over uit, dat B. en W. een woning- en gezanstelling voorstellen, waaruit, volgens hem, zal blij ken, dat er nog veel meer woningen zullen moeten worden gebouwd. Nadat de Voorzitter zijn toegejuichte rede had beëindigd, volgden eenige gelukwen- schen van de zusterverenigingen, verge zeld van de aanbieding van prachtige bloe menmanden en bouquetten. Als woordvoer ders traden daarbij op de heeren Van der Zeeuw („De Eendracht"), Gerritsen („Ons j Belang"), West („Ons Doel") en Kooistra („Federatie van Bouwverenigingen"), ter wijl de architect, de heer Van der Ileyden, I die het bestuur, waarmede hij steeds prettig samenwerkte, daarvoor dankte en nog twee personen noemde, waaraan de vereniging dank verschuldigd is, den inspecteur der Volksgezondheid den heer v. Boven en den directeur van gemeentewerken, ir. Driessen Hierna dankte de Voorzitter kort voor de i gelukwenschen, waarna hij de leiding we der overdroeg aan den Voorzitter der feest commissie, die allereerst het duo Hellman j introduceerde, wiens reperloir zeer in den I smaak van het publiek viel, evenals de voordrachten van J. en anderen. I Een geanimeerd bal besloot den avond. mededeelingen over dan arbeid van het Ned. L. d. II. in het algemeen. Het doel is niet alleen geestelijk, maar ook maatschappelijke hulpverleening aan degenen, die zulks noodig hebben. Uit den aard der zaak is door het Leger, dat noe slechts vier jaar bestaat, nog niet zoo heel veel gepresteerd, maar de vierjarige baby hoeft toch al wel duidelijk geloond den kin derschoenen te zijn ontwassen. Over het geheele land heeft het zijn zegen verbreidende posten in den vorm van tehuizen voor dakloozen, voor meisjes en voor zwervers; voorts heeft het in zeven verschillende plaatsen zgn. barmhartig- heidsposten, die meer in het hijzonder de gezinsverpleging in de achterbuurten behar tigen, terwijl in vele plaatsen de sleunver- leoning geschiedt in overleg met de betrok ken armen- of voogdijraden. Door cel-bezoek wordt ook het reclassee- ringswerk ter hand genomen, terwijl len slotte in drie plaatsen dagelijks aan daar voor in aanmerking komenden gratis warm i voedsel wordt verstrekt. In het aifgeloopen verslagjaar bed-roeg het aantal dier gratie- maaltijden ongeveer zeventigduizendi Tot nu toe is van den geestelijken of corpsarbeid in Leiden nog niet kunnen ko men. Het is die bedoeling hiermede van nu af aan te beginnen, opdat bij iedereen de godsdienstzin worde opgewekt, hetgeen als i can eerste levensnoodzak el ij klheid te be schouwen is, wanneer wij uitgaan van het standpunt, dat God te dienen synoniem is met oprecht leven. De arbeid, welke hier een jaar geleden werd begonnen met slechts één officier, i heeft zich gedurig uitgebreid, zoodat thans vier zusters haar handen vol hebben, om al het werk af te doen. Meerdere uitbreiding van het corps bleef dan ook gewenscht, zoo- dat thans, nu de versterkingstroepen zijn aangekomen, het heilswerk eerst met recht kan worden Ier hand genomen. Binnen zeer korten tijd zullen ook hier dagelijks gratis warme maaltijden worden verstrekt, terwijl oen terzake kundig offi cier eenmaal in de week in het nieuwe ge bouw zitting zal houden tot het geven van adviezen op allerlei gebied. Aldus zullen wij voortgaan met onzen ar beid, zoo zegt spr., tot heil der menschheid en tot meerdere eere Gods. Zoodra de omstandigheden zulks toelaten, zal in de bovenwoning een thuis voor kin deren worden geopend, doch hiervoor is geld noodig. Vrijwillige bijdragen zullen door den plaatselijken officier ten allen tijde gaarne in ontvangst worden genomen. Ten slotte wijdde spr. nog eenige aandacht aan het Leger des Heils en de verhouding tot deze zusterorganisatie. _Ons beider doel, aldus spr., is hetzelfde; onze middelen zijn grootendeels gelijk, ter wijl onze wegen parallel loopen. Onzerzijds waardeeren wij het werk, op dien parallel weg verricht, en wij hopen dat omgekeerd ook ons werk ^gerespecteerd zal worden. Gaarne willen wij samenwerken, maar leert de practijk, dat het niet gaat, welnu, dan zullen wij onzen eigen weg blijven vol gen (applaus). Hinderpalen, heeft eens een groot man i gezegd, zijn er slechte om uit den weg te ruimen. Ten slotte deed spreker een beroep op aller medewerking, hetzij door gebed of door krachtdadigen 9leun, opdat het bann- hartigheidswerk hier ter stede zijn zegen moge verspreiden ter verheerlijking van Gods naam. Nadat nog het woord gevoerd was door kapitein Smit, commandeur Aling en ma joor Kerkhoven werd de rest vam den avond gevuld met zang en muziek. Een groote schare belangstellenden, waar van een gedeelte zich zelfs met staanplaat sen moest vergenoegen, woonde den ope- ningsddenst bij. Chr. Oranje-Vereeniging. De Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging heeft in haar laatst gehouden bestuursver gadering van 23 October benoemd tot haar secretaris den heer L. Boekkooi, Noord- einde No. 41A en tot penningmeester den heer A. Bogaard, Heerenslraat No. 4. Er is besloten op den verjaardag der Ver- I eeniging, op 30 November a.s., voor de leden Opening nieuw gebonw Ned. Leger des Heils. eeD feestavond te geven. Het is nu ongeveer ©en jaar geleden, dat 'het Ned. Leger des Heils niet te verwar ren met het Leger des Heils, stichter Wil liam Booth hier ter stede zijn barmhar- llgheidswerk aanving. Dit werk heeft zich dermate uitgebreid en bleek in zulk een behoefte te voorzien, dat men moest omzien naar een grooter en meer centraal gelegen gebouw, waarin dan tevens een begin kon worden gemaakt met het zgn. korpswerk. Het oude gebouw in de Van-Speyck- slraat no. 12 bood daartoe niet voldoende ruimte. Ten langen leste is men er in ge slaagd beslag te leggen op het perceel Bees tenmarkt 34, dat als vergaderzaal werd omgebouwd. Zaterdagavond had in het keurige zaaltje de openingsdien9t plaats, die werd geleid door den commandant, don heer G. Maste en waartoe het Haagsche muziekcorps cn de Haagsche zangbrigade hun medewerking verleenden. Nadat de commandant in een vurig gebed den zegen des Hemels over dit nieuwe ge bouw had afgesmeekt, deed hij nog eenige Met overgroote meerderheid is door de leden van de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden alhier tot haar voorganger be noemd dr. K. H. Boersema, NecL-Herv. pre dikant te Oosterhesselen (D.) Het bestuur van de medische faculteit der Leidsche Studenten is voor den acada- mischen cursus 1926/1926 als volgt samen gesteldW. F. Noordhoek liegt, praeses; mej. A M. G. Matveld, ab actis; K. A Kreyns, quaestor; P. J. Kooreman, assessor I; M. C. Boon van Ochsée, assessor II; P. Wilder- vanck de Blécourt, assessor in en J. L. Wil- kens, assessor IV. Voor rector aan het gymnasium te Snoek bevelen curatoren aan den ©enigen sollicitant, dr. J. J. E. Hondius, doctor in de klassieke letteren alhier. Drietal voor predikant bij de Doopsge zinde Gemeente alhier (in alphabetische volgorde): ds. L. Bonga, te'Dantumawoude; ds. W. Koekebakker, te Dordrecht, en ds. G. Nijdam, te Veenwouden. Den 16den November a.s. zal het veer tig jaar geleden zijn, dat onze stadgenoot de heer W. F. K. de Kievit, adjunct-boekhouder bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, in dienst der gemeente kwam. Onafgebroken bleef hij aan de Lichtfabrie ken verbonden, waar hij zich het vertrou wen der directie en de vriendschap van zijn mcde-amblenaren verwierf. De „Sts.-Crl." beval de statuten van de vereeniging „De Hengclaarsbond voor Lei den en Omstreken," alhier. Gisteren was het juist 45 jaar geleden, dat onze stadgenoot J. J. van Wecren vóór 45 jaar als broodbakker in dienst trad bij de stoombroodfabriek cn melkinrichting ,,De Vereeniging" (firma Ivoole, Nicola en Co). Hoewel een 45-jarige dienstbetrekking niet bepaald als een te herdenken jubileum wordt beschouwd, en men bij deze firma bovendien niet van uiterlijkheden houdt, ging dit feit toch niet onopgemerkt voor bij. De jubilaris werd hedenmorgen door zijn kameraden hartelijk geluk gewenscht, evenals door den patroon, terwijl dc airec- teur, de heer H. van Dorsten, aan Van Weeren een enveloppe met inhoud aanbood, Gistermiddag werd de 50-jarige mej. M. C. H., wonende aan de Haven alhier, terwijl zij langs den Haarlemmerweg fietste door een auto aangeredeu, waardoor zij kwam te vallen en haar rechterpols brak, terwijl het rijwiel ook ernstig werd be schadigd. Den chauffeur treft geen schuld. De juffrouw passeerde een autobus, waar achter een luxe-auto reed, waarin zij geen erg scheen te hebben en er toen vermoe delijk door zenuwachtigheid tegen aan reed. I De auto behoorde aan den heer J. P. v. i d. E., te O verveen. Zij werd, nadat de Eerste Hulpdienst een voorloopig verband had gelegd, naar hot Academisch Zieken huis vervoerd, om daar verder te worden behandeld. Gistervoormiddag kwam een auto van den heer Passchier, bestuurd door den chauffeur W. N. T., de Kraaiersstraat van uit de richting Nieuwe-Rijn uitrijden, juist op het oogenblik, dat de tram de Hooge- woerd in de richting Hooge-Rijndijk afreed. De chauffeur dacht, dat hij nog wel kon passeeren, in de verwachting, dat de tram passagiers zou uitlaten, en reod door. Dit was echter niet het geval en ondanks het krachtig remmen en het geven van signa- I len door den wagenbestuurder, kon een j aanrijding niet worden voorkomen en werd I de auto vrij-ernstig beschadigd, terwijl ook de tram er niet geheel zonder schade af kwam. De chauffeur kree^ eenige lichte kwetsuren. Van H., alhier, die, zooals wij Zater dag nog onder de Laatste Berichten kon den melden, met ernstige brandwonden overdekt bij de Kwaakbrug aan de Haar lemmervaart werd aangetroffen en naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd werd, is in den afgeloopen pacht aan de gevol gen overleden. Ter opening van de wintercampagnc zal de Aid. Leiden e. o. v. d. Holl. Mij. van Landbouw deze weck een cursus openen in: Veevoeding. Voor bijzonderheden ver- j wijzen we naar een in dit No. voorkomen de advertentie. De deelname is vrij, hoewel verwacht wordt, dat meer speciaal deelge nomen zal worden door hen, die in de praktijd reeds ervaring op dit gebied heb ben opgedaan. Verder stelt het Bestuur zich voor, ver moedelijk op 18 November, een openbare vergadering uit te schrijven, waarin door den Rijksveeteeltconsulent een lezing zal worden gehouden over het zoo belangrijke onderweip: Veefokkerij. Ten slotte zal gebruik worden gemaakt van een aanbod van het Hoofdbestuur, waardoor het mogelijk wordt, dat geduren de de wintermaanden de heeren Ir. Neeb, Rijkslandbouwconsulent, eens per maand in j Leiden zitting zullen houden om de leden in de gelegenheid te stellen adviezen te I vragen. Bijzonderheden hieromtrent volgen later. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen: 231 volwassen personen, 6 kinderen. Totaal 237. LEIDSCHE SCHOUWBURG. N. V. Groot Tooneel. „Het Teeken des Kruises", tooneel spel in 4 bedrijven van W. Barett. Roerende eensgezindheid heerscht er wel zoo langzamerhand, dat er in ons landje te veel gezelschappen zijn. Wat echter niet wegneemt, dat er nog steeds bijkomen. Zoo nu weer bovenstaande troep, georganiseerd door Joh. Langenaken en Joh. Lemaire. Zij bedoelen te brengen „volkskunst". Nu, de keus van stuk „Het Teeken des Kruises", een zeer oude bekende, geheel en al gebor duurd op het welbekende Quo Vadis-slra- mien, is ongetwijfeld van een aard, dat groote geledingen van het „volk" er door worden gepakt en geboeid. Bewijs? Een voudig genoeg: een tot en met baignoires uitverkocht Huis, dat zeer gul was met ap plaus. Wat 10 jaar geleden en meer succes BINNENLAND. Eegrafenis avn den heer W. A. Leem* bruggen. Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de begiooting van Arbeid, Handel en Nijver heid voor 1926. Het wetsontwerp Verdedigingsbelasting II is ingetrokken. Een belangrijke transactie van de Javascha Bank. De stakingen te Rotterdam. Bii Wilton is de slaking geëindigd. BUITENLAND. De Duitsch-nationale partij heeft definitief stelling genomen legen het verdrag van Lo carno. De drie Duitsch-nationale ministers treden af. Groote onzekerheid. Ernstige crisis in Frankrijk. Caillaux' val schijnt zeker. Heden komt de Volkenbcndsraad te Parijs bijeen inzake het Grieksch-Bulgaarsche con flict. Hevige orkaan in de Perzische golf. had, heeft het nu nog bij dit publiek, dat anders den schouwburg niet of althans zeer zelden frequenteert. Is daarom dit ge zelschap een aanwinst, doordat het naar 't tooneel voerf, wie daar verre van stonden? Ziedaar de vraag, die o. i. beslissend is. Wij durven evenwel geen bevestigend antwoord te geven, integendeel, wij vreezen, dat voor het tooneel in het algemeen geen winst is te behalen door en met dit gezelschap, waar er niet van uitgaat een opvoedende kracht, door spel als anderszins. Niet, dat de vertolking nu zooveel minder was dan gewoonlijk op zulke „volks"-avon- den al herinneren wij ons betere voor stellingen maar het spel is toch niet zoo, dat men daarvan mag verwachten het bij brengen van liefde voor het tooneel. Het Quo-Vadis-motief moet het doen, los van ver tolking etc. en dat deecd het. Verder was er geen voldoende stuwende kracht, al was aan aankleeding en decor en zelfs toelich tende muziek veel aandacht geschonken. Juist om bij het „volk" liefde te wekken voor het tooneel, achten wij het beste bij* kans nog niet goed genoeg ONDERTROUWD: F. L Pracht jm. 30 j. cn M. C. S. Verpoorle jd. 26 j. P. Pijnak ker jm. 20 j. en M. Vermont jd 19 j. i H H Haverkort jm. 28 j. en H. M. Snee- boer jd 27 j. J J. Hoff jm 32 j en G. G. Vermeer jd. 26 j. A. J. Hoffmann jm. 27 j. en E. M C. v. d. Meel jd. 30 j. - H Hond ere jm. 21 j. en D. Hoogkamer jd 22 j GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in het Notarishui» le Leiden op Vrijdag 23 October 1925 len overstaan van: C Versluys, notaris te Leiden. Oranje gracht 109. kooper S. J. Beurze voor f 1325; Oranjegracht 23, H. Stakenburg voor f 1360; Schoolsteeg 13, A. Christiaanse voor f 1535; Geeregracht 21, J. J. Wolff voor 12625; Veslestraat 13, 11, 9, 7, 5 en 3, P. J. Harte- veld voor 1 6104. Morschweg 42 is niet ge gund. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: S. Kraaijenveld, tegelzetter, te Veur, R.c mr. A N. Kuhn, Cur. mr. J. Last te Den Haag, Hugo de Grootstraat 75. De Firma Gebrs. Kamp te Leiden, Ilaar- lemmerstr. 36 en de firmanten T. P. J. M. Kamp on P. T. J. M Kamp te Leiden R.c. mr P. W. J. Bijnen. Cur. mr. C, M. A. R. van Roy DE ALGEMEENE TOESTAND. De Duitsch-nationalen tegen Locarno. Groote onzeker heid. I De Duitsch-nationalen hebben zoo waar den moed gehad zich tegen het verdrag van Locarno te keeren- In de overtuiging, dat het verdrag toch zal worden geratificeerd en „groot" zullen kunnen worden door T- i u Het is wel diep-droevig. De drie Duitscn- nationale ministers keuren de politiek der, regeering good, hun pact verwerpt dea»

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1