No. 2U1Z». LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 24 October Tweede Blad. Anno 1925. GEMENGD NIEUWS. A. HUISMAN FORMOSASTRAAT 9a. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Het gelukte aan dep kwee- ker G. Spaargaren, te Aalsmeer, in de om geving van den Westpias een tweetal visch- otters met klemmen te verschalken. Het waren flinke dieren, welke ieder ongeveer 1.50 Meter lang wareft. Gistermiddag, omstreeks vier uur, is op de Wesleinderplassen, op den z.g. Groolen Poel, onder Aalsmeer, een diep met suikerbieten geladen motorboot door het stormachtige weer-gezonken. Toen de beide opvarenden, de gebroeders Groen, uit Uit hoorn, bemerkten, dat hun schip begon te zinken,, trachtten zij zich in een roeibootje te redden. Dit zou waarschijnlijk wel ge lukt zijn, indien niet één hunner weer op het zinkende vaartuig-ging, teneinde het nog aanwezige geld van boord te halen. Door den krachtigen wind gelukte het zijn broer niet meer, om de roeiboot dicht langs de motorboot te brengen, waardoor J. Groen, die met het geld uit de kajuit kwam, niet §nders kon doen dan zich zwemmende naar de boot te begeven. Hij bereikte echter het bootje niet meer, maar verdween jammer lijk in de diepte. Daar het ongeluk ongeveer midden op den Groolen Poel gebeurde, kon men niet dadelijk met dreggen beginnen, zoodat het lijk nog niet opgehaald is. Gistermorgen is te Haarlem de 21-jarige schippersknecht J. Both verdron- Bij was in dienst bij de Bus' Stoombootmaat- schapiprj, en men vermoedt, dat hg bij het aan-boord-gaan tusschen de boot en den wal ia geraakt. Om acht uur aag> men bg de boot klompen en een pet in het water drij ven. Het lgk werd sploedig opgehaald. B. was afkomstig van Vlieland en woonde op de boot van de stoombootmaatschappij. De stakingen te Rotterdam. De directie van de Machinefabriek en Scheepswerf P. Smit Jr. bericht, dat er gisteren weer 66 man meer aan het werk tijn gegaan dan Donderdag, dat het totaal er werkwilligen op 638 brengt (van de pïm. 1700 man). Nog steeds zijn onder de werkwilligen geen z.g.n. modernen van den sqc. Alg. Ned. Metaalbewerkersbond. De directie heeft ernstige klachten gekregen over intrappen van deuren, inwerpen van ruiten en bedreiging van de vrouwen der \yerkwilligen, hetgeen velen heeft weerhou den zich weer aan te melden. De politie qoet alles, wat zij kan; maar ia blijkbaar te gering in aantal om overal een oog in net zeil te houden. .Gistermorgen heeft de directeur van Wil ton's Machinefabrieken en Scheepswerf, mr. A. I. Terpstra, eenige journalisten ont vangen ter verstrekking van nadere gege vens omtrent de staking, haar omvang en oorzaken. Het eigenlijke arbeiderspersoneel (zon ieter bazen, voormannen, enz.) ia 3110 man sterk. Daarvan waten er Woensdag, dus v<£ór het uitbreken van de staking, 83 ziek of om andere reden afwezig; 383 man wa ren ingedeeld bij de nachtploeg, zoodat Donderdagmorgen 2644 arbeiders aanwezig hadden kunnen zijn. Van dit aantal heb ben er 1349 onmiddellijk gestaakt, en zijn er 1295 aan het werk gegaan. Van deze l&ateten zijn er om 2 uur nog 90 weggeble ven, zoodat gistermorgen op een totaal van 1205 arbeidswilligen gerekend mocht wor den. Van dit aantal zijn er opnieuw 292 weg gebleven, zoodat gistermorgen met 913 man het werk hervat is. Van de nachtploeg van 383 man zijn Donderdagavond slochts 168 opgekomen, die de directie bij de dag- ploeg heeft ingedeeld, ^oodat zij, afgezien van de mogelijkheid, dat er meer stakers zouden komen, het bedrijf met 1081 maD op liet oogenblik aan den gang houdt. iVan de best geschoolde arbeiders in -de afdeelingen bankwerkerij, draaierij en ke telmakerij iJocht de opkomst nog zeer vol doende genoemd worden. Vervolgens deelde de heer Terpstra het weinig bekende feit mee, dat de arbeiders bij Wilton een onderlinge personeelvereeni- ging gevormd hebben, die ongeveer 1^ jaar bestaat en van welke vereeniging on geveer 2200 man lid zijn. Er zijn 40 bedrijfs- qfdeelingcn, die elk een bestuurslid voor deze vereeniging kiezen, en de 40 aldus ge kozenen bij geheime, vrije stemming, op dit punt legde de directeur eenigen na- uk kiezen een hoofdbestuur van 5 le- dat in voortdurend contact met de rectie staat. Van deze bcstuursledeh staakt niemand. [Wat de mogelijke oplossing van het con flict betrof, deelde do directeur mee, dat de firma besloten had, de extra-toelage van SV$ uur loon voorloopig ad infinitum te wil len blijven doorbetalen, op voorwaarde, 'dat het bedrijf aan den gang gehouden wordt. De directie beschouwt dit echter niet als een gedeeltelijke capitulatie voor de eischen der stakers, maar eenvoudig als een kaufmannische assurantiepremie ter voorkoming van nog grooter verliezen. Ten slotte zeide de directeur nog, dat de directie niet verder had mogen gaan en aan den eisch tot onmiddellijken terugkeer tot de 51-urïgen werkweek niet kon toege- ven worden, zonder met de eenvoudigste beginselen ecner economische bedrijfslei ding to spotten. De voorzitter van den Metaalbond, de heer Schouten, heeft gistermiddag strikt persoonlijk, dus niet in zijn kwaliteit van Voorzitter van den bond van werkgevers, een onderhoud gehad met de héeren Danz en Oosterhoorn van het bestuur, resp. af- deelingsbestuur van den Metaalbewerkers- bond, waarbij gebleken moet zijn dat de toezeggingen alreeds door de firma Wilton gedaan, niet nagelaten hebben indruk te maken, ofschoon de firma met nadruk her haald heeft dat verdere toezeggingen ab- •oluut uitgesloten zijn in hoofdzaken, zoo als b.v. omtrent de verkorting van den ;werktijd. Een officieel bericht van het resultaat dezer conferentie is echter nog niet ver- jfchenen. De Syndicalistische Federatie van Me taalbewerkers heeft Woensdag met haat leden, werkzaam bij Wilton, vergaderd en den ingetreden toestand besproken. Het standpunt van het bestuur, dat iedere strijd voor verbetering van arbeidsvoor waarden gerechtvaardigd is, dus ook in dit geval, en de leden van de afdeeling Rotter dam van de Syndicalistische Federatie van metaalbewerkers naast hun in strijd zijnde kameraden moeten staan, werd met alge- meene stemmen aangenomen. De Syndicalistische Organisatie staat dus naast den Modernen Bond. T T e r-N euzen is een tweeja- rig zoontje van een trambeambte tusschen de buffers van twee tramwagens geraakt. Het jongetje was dadelijk dood. Niettegenstaande de Leer plichtwet al een kwart-eeuw oud is, heeft zich te Nistelrode (N.-B.) het geval voor gedaan, dat bij een huwelijksvoltrekking het bruidje verklaarde^ uit onkunde niét te kunnen schrijven. Gisternacht is ingebro- ken in de pastorie der Gereformeerde kerk te Capelle aan den IJsel, aan den 's-Gra ven weg. De bewoners, ds. Bouwman en fa milie, hebben niets gehoord. Al het tafel zilver is ontvreemd en ook een tweetal oude geelkoperen tabaksdoozen, waarop Bijbel- 9che voorstellingen zijn gegraveerd. Van een ouden Bijbel zijn de zilveren klampen af gebroken en meegenomen. Van de daders geen spoor. O nderhetop schrift,, Kranig, maar droevig" vertelt E. H. B. in liet Chr. Schoolblad ,,Onze Vacatures", dat een jonge onderwijzeres, opgeleid aan een kweekschool, zich aanmeldde als dag dienstbode bij de echtgenoote van het hoofd van een Chr, school, daar zij als onderwij zeres geen plaats kon vinden, 't Is kranig, maar droevig, diep-droevig tevens, ver zucht hij. Van 1 Juni tot 1 September 1926 wordt te Philadelphia een internatio nale tentoonstelling gehouden. Op deze ten toonstelling zullen Nederlandsche planten- handclaren een zeer belangrijke inzending sierplanten exposeeren in den vorm van een Hollandschen tuin, welke een waarde zal hebben van ongeveer f 100.000. Uit Londen wordt g&meld, dat de commissie van onderzoek, welke de Regeering heeft ingesteld, in verband met de beweringen van wreedheden bij den ex port van slachtpaarden naar het vasteland, zegt,: De campagne is grootendeels geba seerd op een stand van zaken, welke heeft opgehouden te bestaan en heeft geen kennis genomen van de groote verbeteringen welke in het vervoer zijn gebracht sedert het mi nisterie in 1921 zijn beschikkingen herzag. De paarden zijn geschikt om te reizeD en te werken zonder te lijden en .de maatre gelen vóór het slachten in Holland zijn be vredigend en steken gunstig af bij die in Groot-Britannië. Volgens mede deeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Cö.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 22 October, in Nederland uitgesproken 74 faillissementen, tegenover 97 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 22 October 1925 3457 faillisse menten, tegenover 3658 over hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. De baas heeft een jongen uit- gestuurd om een schuld betaald te krijgen. ,,En wat zei mijnheer Bruin V' vroeg hij den jongen. De jongenDat hij mij armen en bee- nen zou stukslaan, als ik me ooit weer durfde vertoonen." - „Zei hij dat 1 Ga dan dadelijk weer naar hem terug en zeg, dat hij zich vergist, als hij denkt, dat hij mij met bedreigingen bang maakt." RECLAME. Binnenhuis Arch. - Leeraar N. O. Ontwerpen en uitvoeren van Moderne Woninginrichtingen KUN STBIJVER HEID 5502 Alphen. Iverke 1. bericht voor morgen. Ned.-Herv. Kerk Julianastraat v.m. halfticn en nam halfzeven uur ds. Veldhoen. Ned.-Horv. Kerk Oudshoornscheweg v.m. 10 uur ds. v. Linschooten. Evangelisatiegebouw Hooftstraat v.m. halftien en nam. halfzeven ds. Schimmel, van Lunteren. Geref. Kerk..Raadhuisstraat v.m. 10 uur en nam. 6 uur de heer Nauta. Geref. Kerk Hooftstraat v.m. 10 uur en nam. halfzeven ds. Wientjes. Burg. Stand. Bevallen: G. M. Straathof geb. v. Wijk D. M. Vellekoop geb. Bauerdick Z. E. Bons geb. v. Has selaar D. 9G. Niekerk geb. v. d. Hoef D. Gehuwd: J. P. M. v. d. Zalm jm. 24 j. en A. J. M. v. Leeuwen jd. 23 j. H. J. Otto jm. 28 j. en A. C. Otto jd. 21 j. Overleden Chr. Ruit wed. van J. Tuinen- burg 88 j. A .A. v. Wijk echtgen. v. 8. Dompeling 63 j. H. de Blaauw wedn. van J .Braster 81 j. In het-postkantoor te Aaiianderveen is een directe verbinding aangebracht met hef Aead. Ziekenhuis te Leiden. Men kan zich nu dag en nacht regelrecht met deze inrichting in verbinding stellen hetgeen in mogelijk voorkomende gevallen van veel belang kan zijn. In een gecombineerde vergadering van rijks-, provincie- en gemeente-ambtenaren werd besloten tot oprichting van een in- koopcehtrale welke ten doel heeft op voor- deelige wijze levensmiddelen en brandstof fen in te koopen. AJanvankelijk traden 50 leden toe. Een bestuur werd gekozen, be staande uit de heeron Van Vonderen, Ban ning, Rietveld, Drenth en v. d. Linden. De contributie werd op 50 cents gesteld. Zekere V. té Aarlanderveen werd door een paar Rijksveldwachters op heeterdaad betrapt, toen hij aan stroopen was met vischnetten. De notten werden in beslag genomen, doch V, was het hier niet mede eens en ging tot handtastelijkheden over. Dit nachtelijke knokpartijtje" zal voor V nog wél wat beloven. Evenals elders heeft zich ook hier een comité gevormd tot het inzamelen van gel aden voor het aan H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Kon. echtpaar aan te bieden huldeblijk. De inzameling geschiedt door leden van de Chr. Oranje-Vereen, en de Wilhelmina- Verceniging en wel op Zaterdag 31 Oct. Het comité bestaat uit de hceren dr. H. J. Lovink, D. ten Cate Brouwer, P. Wes- terbrmk, G. v. Gulik en-G. van Staaldui- Alkemade. Burgerlijke Stand. Geboren: Martina Pelronella, d. van Adrianus Johan- nus Zandvliet en Pelronella Wilhelmina Dongelmans Johanna Petronella Arcina, d van Nicolaas Johannes Hoekstra en Ca- tharina Smits Jacoluo Engelbortus, z. van Gerardus Telrus van der Hoorn en Maria Krijger. Gehuwd: Jacobus Johannes van Goozen, j.m. oud 22 jaar met Theodora Cornelia van Leeuwen, jd. oud 24 jaar. Boskoop. De Raad dezer gemeente ver gadert Donderdag 29 October as., des na middags om zeven uur. Te behandelen onderwerpen; 1. Opening Trekking van nummer voor stemming en rondvraag 2. Vaststelling der notulen van de ver gadering van 30 September 1925. 3. Ingekomen stukken 4. Mededeel ingen. 5. Aanbieding door B. en W. van een voordracht voor de benoeming van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur. 6. Aanbieding door B. cn W. van een aanbeveling voor de benoeming van twee leden der Commissie van Toezicht op het algemeen vormend lager onderwijs. 7. Mededeeling van B. en W. naar aan leiding van een vraag Vé'n den heer P. D. Noest, omtrent de overschrijving van een vergunning, ingeviplge de Drankwet, ten name van den heer W. Visbach. 8. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aankoop van de perceelen Dorpstraat W.Z. 24 en Zuidkade 1. 9. Voorstel van "B. en W. om te besluiten lot aankoop van gedeelten van perceelen tuingrond aan de Boezemkade. j 10. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot verhooging met f 2500 van het voor 1925 aan het Burgerlijk Armbestuur ver leende subsidie. 11. Voorstel van B. en W. omtrent het aandeel der gemeente in de kosten van huisaansluitingen, alsmede omtrent het beschikbaar stellen van huurinstallaties, in verband met de electrificalie der gemeente. 12. Advies van B. en W. om te besluiten tot vaststelling der Politieverordening, met in-acht-neming van de door het .College van Gedeputeerde Staten gemaakte opmerkingen. 13. Aanbieding door B. cn W. van de ge- meenle-begrooling met memorie van toe lichting en daarbij behoorende bescheiden, voor den dienst 1926. 14. Aanbieding door B. en W. van de begrootingen vap baten en lasten van Gas fabriek en Waterleiding voor het jaar 1926. 15. Aanbieding door B. en W. ter goed keuring van de begrooting van ontvangsten en uitgaven- van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1926. 16. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot opheffing van de Financieels Commissie. 17. Advies van B. cn W. op de voorstellen van de hceren P. D. Noest en C. J. van der Wolf, strekkende tot terugbetaling aan amb tenaren en werklieden van de 5 pCt. vrij willige bijdrage over het jaar 1924. 18. Rondvraag. 19. Sluiting. Gevonden voorwerpen. 1 tabakspijp, 1 merklap je, 1 huissleutel en een overjas. In lichtingen bij de politie. Kerkelijk bericht voor rgorgen: Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Fernhout. „Salvatori", voorm. halftien en nam. zes uur, ds. Koolhaas, uit Utrecht. Ned.-Herv. (Geref.) Evangelisatie voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. J. H. v. d. Wal, uit Wageningen. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur dr. Glas, bevestiging van lidmaten. Haxerswöude. Er heeft zich in onze gemeente een conp-té gevormd, dat zioh ten doel sftelt gelden in te zamelen tot deelname aan de aanbieding van een huldeblijk aan H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hen drik bij gelegenheid van het zilveren huwe lijksfeest in Februari 1926. Dit comité bestaat uil de heeren B. Of- fringia, C. de Boer, B. den Braver, C. A. van Dam, A Heesterman, N. Kaptein en C. Pa- tijn. Zoo mogelijk zaïl op Dinsdag 3 Novem ber a.s. in de geheele gemeente 'n buscollecte worden gehouden. De leden van Burgerwacht en Bijzon dere Vrijwil ligen Landstorm kwamen in café Natzijl bijeeü, om de film van de Ver eeniging vooiv4eger en vloot ie zien. De burgemeester, de heer J. van der Meulen, die de lerdmg der vergadering had, open'de met een kort woord het samenzijn en heette in het bijzonder de heeren kapt. Linden en luit. Van Pelt hartelijk welkom. 'De film werd door kapt. Linden ver klaard. Aan het einde sprak de burgemees ter een slotwoord en drong er op aan lid le worden van den landstorm. Elk der leden ontving daarna een keurige gedenkplaat. Donderdag is een onbekende zwerver, die gedurende den nacht verblijf had gehad bij den veehouder Zwetsloot in de Bent, levenloos op hot erf gevonden. De heer J. Dekker alhier is benoemd tot oprichter van den'Oost- en Westgeer- polder, en zulks in de plaak van. don lieer A. H. Goldberg, aan wien op zijn verzoek, eervol ontsla-g is verleend. Kerkelijk beficht voor morgen: Ned.-Herv. Kerk, voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Luuring. Geref. Kerk, voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Gispen. Koudekerk. Bij den pannenfabrikanl O. ontstond een begin van brand dat zich in 't eerst ernstig liet aanzien. Eon bus met olie stond, door onbekende oorzaak, in volle vlam en door het ingieten met emmers water spatte de olie uileen, zoodat het dak reeds brandde, doch met vereende krach ten wist men de fabriek té behouden. De autobus der N. V. Moda reed .door het slippen tegen de fabriek van den heer O., waardoor de carrosserie van den wagen ernstig beschadigd werd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor De werkzaamheden vóór het leggen van den electricileitskabel zijn deze week gelukkig klaar gekomen. Leideidorp. Burgert. Stand Geboren: Jan Cornel is, Z. van K. van den Kommer en Joh. Hofstede. Ondertrouwd: Abram Koolmoes j.m. 21 j. en Pietje Blom jd. 21 j. Herman van SLigt jin. 23 j. en Hendrika Maria Brandt jd. 23 j. Overleden. Simon Pioler v. d. Stoel 53 j. Waddinxveen. Kerke 1. bericht voor morgen. Ned. Ilerv. Kerk, voorm. half tien en nam. zes uur ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk, vm. halftien en nam. half- zes ds. W. Veder. Wonbruooe. Kerke!, bericht, voor morgen. Ned. Herv; Kerk, voorm. half tien. zendeling II. J. Eggink uit Oegstgeest; 's avonds halfzeven ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk, voorm. halftien en 's avonds halfze.ven de ecrw. heer S. Ocgema, van Grafhorst. Burger 1. stand. Geboren: Maarten, Z. van Joh. Angefifcnl en A. Los. Grietje Cornelia, D. van J. G. Boer en G. Roos. Zwammerdam. De gröentenhandelaar v. W. alhier had Donderdagmorgen het on geluk Jjij 't lossen van een schip met aard appelen, bij het afduwen van (lat vaartuig in den Rijn te vallen Gelukkig kon zijn personeel, dat zich mede bij het schip be vond, hem. nog weder bijtijds op het droge brengen. De broodprijs is alhier verlaagd. Hel bruine brood zoowel als het witte brood met 2 cent per 8 ons in prijs verminderd. Kerkelijk bericht voor morgen: Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur en de9 avonds halfzeven, ds. Kloots. Geref. Kerk, voorm. halftien preeklezen en 's avonds halfzeven ds. Wissink. Rem. (Geref.) Gem., voorm. 10 uur, ds. Rappold. Burger 1. Stand. Geboren: Lijntje, D. van Willem Domburg en Pietje van Muis winkel. Dat het verkeer ook op minder drukke wegen aan gevaar onderhevig is, onder vonden Vrijdag twee bewoners van den Tempelpolder alhier, de heeren E. en R. Zij kwamen op de fiets zoodanig met elkaar in botsing, dat het voorwiel der fiets van laatstgenoemde geheel werd vernield. Voor den heer E., die geen malerieele schade had te boeken, liet het ongeval een pijnlijke herinnering in den vorm van een bloedneus achter. RECLAME. Hillegom. De afdeeling van den Ned. Protest. Bond heeft haar jaarvergadering gehouden, waarin de jaarverslagen werden uitgebracht Uit deze bleek, dal cr 5 lezin gen en 10 godsdienstoefeningen zijn gehou den, welke goed werden bezocht. Het bezit van een orgel en de nieuwe vergadergelegen heid waren twee factoren van beleekenis. Het godsdienstonderwijs wordt door een toe nemend aantal leerlingen gevolgd, de voor bereidende klasse vooral telt vele kinderen. Het aantal leden en de contributie-gelden zijn vermeerderd door een actie van de propagandacommissie. Het financieel ver slag maakte melding van een klein batig saldo, ondanks grootere uilgaven. De be grooting voor het nieuwe boekjaar werd goedgekeurd, evenzoo de rekening over het afgeloopen jaar. Wegens aannemen van een beroep naar Weslerbork zal ds. P. van der Staay als godsdienstonderwijzer opgevolgd worden door den heer W. N. van Nooten, theologisch candidaat te Leiden. In de vacaturen door periodieke aftreding werd ten slotte voorzien door herbenoeming van mevr. Francken-Van Til en door be noeming van den heer C. L. Weerlec. Kerkelijk bericht voor morgen Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. halfvijf, ds. Grolle. Geref. Kerk, voorm. 10 uur (bed. H. Avondmaal) en nam. 5 uur (Nabetrachting), ds. Van Herksen. Chr. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Zwiep. Woutertje" uit Den Haag, heeft zi;n vroolijken voordrachtavond geopend mei een toespraak, waarin hij zei, dal het niel ge makkelijk was vroolijk gestemd te zijn vour een zaal, die heel slecht bezet is Ondank1» dat bleef hij toch den geheelen avond in de beste stemming; de weinige aanwezigen toonden ten minste werkelijk vrienden en belangstellenden te zijn. De medewerkende pianist en violist gaven goede muziek (cn bcse. De danseres Iris Paolo gaf Egyptische en Spaansche dansen. Woutertje bleek ne vens bekwaam conferencier een uitstekend pianist te zijn; zijn op de piano geïllus treerde liedjes, waren vol humor, in het bij zonder het „Einde van een pianist". De toe hoorders waren ten volle voldaan over dezer? avond Katwijk. Bur g er 1. Stand. Geboren* Cornelia Johanna, D. van T. Vooijs cn Chr. P. Schoondcrwoerd Elisabeth, D. van A Bamhoorn en D. Jonker Dirkje, 1) van G. van Duijn en T. van der Boon Cor nelia Trijntje, .D. van D. IIus cn A Vlie land Lena Cornelia, van C. van Duijn en L. Groen Klasina, 1). van F. van Duijn en'A. van der Plas Willem, Z. van J. van Duijn en W. van Duijn Arie, Z. van J van Rijn en J. van Dijk Maarten, Z. van M. van der Bent cn II. van der Laan Jacob, Z. van J. Hoek cn M van dei Plas Cornells, Z. van A. Messemaker en L. van der Plas Jacoba, D. van W. van der Plas en P. Guijt Johanna Cornelia, D van B. C. van den Vijver cn N. Bol Dirk Jan, Z. van G. Kloog en A. G. Vooijs Gehuwd: N. Ouwehand en L. van Rijn J Parlcvliet en J. C. Geervliet A. van der Leden en P. Geervliet r— J- Bcrkheij cn L. van Duijn P. C. Langmuur en C. Jon ker G. van Rijn cn A. de Vreugd </V. Zandbergen en J. Durjeux. Katwijk aan den Rijn. Enkele dagen geleden is door B. en W. aanbesteed het maken van, een nieuwen verkeersweg van af den Wasscnaarsche-wcg naar den Val kenburgsche-weg over'den „Molentuin". De gunning werd aangehouden. Thans is hel werk gegund 'aan den aannemer Jac. Ilaas- noot-Kz. alhier, op één na den laagslen in schrijver, voor f 9500, zoodat het werk te Katwijk blijft, wat met het oog op de win termaanden is toe te juichen Op 1 Januari moet het werk gereed zijn K erkel ij k bericht vóór morgen Ned. Herv. Kerk, voorm. halftien cn nam. 6 uur, ds. Bollee. Geref. Kerk, voorm, halftien cn nam. 6 uur, ds. Meijering. Katwijk-aan-Zee. Volgens de jongste opgave v. h. gemeentelijk arbeidsbureau was de stand der werkloosheid als volgt: vis- scher8 3, kuipers 1, grondwerkers 1 en ar beiders 2, te zarhen 7 personen. Aan den haring afslag werden vooi na te noemen haringsoortcn, in 4 partijen, per kantje de volgende prijzen betaald: volle haring Zuid f25f25 80, volle haring (En- gelsche wal) f 24.50—f 25.45; ylc haring f21.10122; stourharing Zuid 122.20, steurharing Engelsche wal f25.90129.10; makreel f24. Van de haringjoggers waarvan de vangsten naar Katwijk worden versc&ccpt kwamen in de haringhaven tc IJmuiden aan: 22 October: KW 79, met 85 kantjes volle, en 7 kantjes ijle; KW 67 met 261 kant- tjes volle 9 kantjes ijle en 6 steur; KW 160 met 245 kantjes volle en 10 kantjes ijlc- haring. 23 October: KW 129 mee 34 kantjes volle; KW 43 met 70 kantjes volle; K.W 112 met 188 kantjes volle; KW 105 met 183 kant jes volle, 238 kantjes steur en 4 kantjes ijle KW 39, met 136 kantjee volle haring. Chr.-Hist. Kiesverecniging. Gisteravond vergaderde dc Chr.rHiat. Kiesvereeniging in „Casa Cara". Er waren 34 leden aanwezig. Na het lezen van Lucas 17 5—10 cn j gebed sprak de voorzitter, dc heer W. v. d. Akker, een kort openingswoord. De notulen der vorige vergadering wcr-# den onveranderd goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde: Bespreking agenda. Vergadering Kamerkring Leiden op 2-1 Oct. Als afgevaardigden werden geko zen de heeren B. van Rhijn cn A. den Haan, S. P. Burgerhout cn A. Lens als plaateverv. Vervolgens besprak de voorzit ter een gedeelte der laatat uitgesproken Troonrede en wel: De verdedigingsbelas ting, de verkeerswegen en de Arbeidswet 1019. In verband met het volgende is het niet mogelijk dat Chr.-Hist. en A.-K. samen werken. De A.-R. partij b.v. wil dat leger en vlootpredikanten door de kerk ^'or^J aangesteld ,ook een vrije universiteit W* zeggenVolgens Oodm Woord ïfl d© Over-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5