No. 20124. MAANDAG 19 OCTOBER Anno 1925. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. RECHTZAKEN. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB ADVERTENTTEN: 80 Cts. per regel. Bij regelabomiemenl belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags eD Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieveD 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' ."Tkï«- 0.18. Franco per post 2.35 portokosten. OH nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. CSMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, .Vischmarkt 18, lel. 1225 is Dinsdag ver krijgbaar SCHELVISCH a 10.15—f0 23, SCHOL a 10.16. Versche HARING a 1022, Geh. KABELJAUW a f 0.22 per pond In- maak- en volle HARING a 10.06 per stuk. N. C DE GIJSELAAR. Burgem Leiden, 19 October 1925. 5216 Het Stormramp-Comité* Bij den penningmeester van het Storm ramp-Comité is nog de volgende gilt inge komen: van P. J. B. uit Tampico-Temps (Mexico), f 12. Giften worden gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, gironummer 57471. Legatum Visserianum. Door plotselinge onvoorziene omstandig heden zullen de colleges, welke op Dinsdag tot Vrijdag, 20 tot 23 dezer, alhier in de aca demie zouden gehouden worden door de heeren Colenbrander, Tonnet, Van Blom en [Van Eysinga „over Nederland en het Inter nationale Vraagstuk" thans niet doorgaan. De colleges zullen waarschijnlijk plaats hebben in de allereerste dagen van Decem ber. leidsch Volkshuis In „Het Leidsche Volkshuis" is gister- vond de eerste muziekavond van dit sei zoen aldaar, een succes geweest. Met mooi getimbreerde, volkLinkend-e slem en leven dige voordracht heeft mevrouw Scheffer 'Hesseling gezongen twee Italiaansche aria's yan G-luck en Carissimi, twee Lalijnsohe zangen van Geert ruida Vogel, drie liederen yan MahleT en drie van Calh. van Rennes. De tijden veranderen: was vroeger in een Volkshuis hel zingen in het Nederlandsch 'eisch, nu gaat men een vertaling in het Nederlandsoh is steeds bijgevoegd het hooren van vreemde talen op prijs stellen, gewoon vinden. Bij mevrouw Franco-isVan Royen was de begeleiding in zeer bekwajne handen ook het 9olo-nummer voor piano, Nocturne van Fauré, werd door haar met mooien toon en doorvoelde voordracht gespeeld. Het temperamentvol vioolspel van mej. U. M. van Loenen Martinet behalve twee composities van Suk, prijkte een sonate voor viool en piano op het programma lokte warm applaus uit Met dankbaarheid tegenover de concert gevers zullen de toehoorders dezen muziek avond blijven gedenken. Cabaretavond G. S. W. Zaterdagavond vierde de Garnizoenswerk plaats haar eenjarig bestaan met een welge slaagden en uitstekend bezochten cabaret avond in „Zomerzorg". Nadat de sergeant- majoor A. L. van Iterson met zijn cchtge- noole was binnengeleid en de laatste eèn bouquet bloemen in ontvangst had genomen, werd het echtpaar door de aanwezigen staande een welkomstlied op de wijze van „Wicn Neerlands Bloed" toegezongen. Luite nant Bruins was wegens familie-omstandig heden verhinderd aanwezig te zijn. De heer Van Iterson opende hierna den avond met een woord van welkom tot alle aanwezigen. No^ nooit heeft spr., bij welke schoenmakersvereeniging ook, een dergelijke belangstelling meegemaakt. Wat de reden tot dit massale bezoek mag zijn, weet spr. niet, maar het feit is er nu eenmaal. Er is op den eigenlijken jubileumdag, 14 October reeds zooveel gesproken, dat spr. liet ook al met het oog op het uitgebreide programma thans kort maken wil. Een kort overzicht, vermeldende de voor naamste beweegredenen lot het oprichten der werkplaats, acht spr. hier echter wel op zijn plaats. De oorlog, die heel Europa in vuur en vlam zette, was achter den rug; wel is waar was ons land, dank zij wijs beleid der Re geering, er niet rechtstreeks in betrokken geworden, doch zulks verhinderde toch niet, dat van het Nederlandsche volk grccte finan- cieele offers werden gevraagd. De reactie kwam al spoedig en overal luidde de leuze: bezuinigen. Ook spr. was van deze noodzakelijkheid Volkomen doordrongen. Als poging lot bezui niging werd ten slotte in October van het vorige jaar de Garnizoensschoenwerkplaats opgericht. En thans, na een jaar, kan gecon stateerd worden, dat zij in een behoefte heeft voorzien en dat reeds een zeer aanzienlijk bedrag bezuinigd is kunnen worden. Aan het personeel komt hiervoor zeker in de eerste plaats een woord van bijzonderen lof toe. Zij toch maakten, dat de Leidsche werkplaats groeide tot de eerste van het land, yoorat op het gebied van reparaties (ap plaus). Steeds was het personeel op zijn post; van 'e morgens vroeg tot 's avonds iaat werd er met animo en in de beste verstandhouding gewerkt, en de resultaten zijn niet uitgeble ven. Een woord van warmen dank richt spr. ook tot den lieer Spaanderman, die hem zbo dikwijls tijdens zijn afwezigheid, op on verbeterlijke wijze verving (applaus). Spr. besloot met allen een genoeglijken avond toe te wenschen. Nadat door alle aanwezigen drie couplet ten van het Schoenmakers-marschlied ge zongen waren, betrad de lieer Spaanderman het podium, die, in opdracht van eenige vrienden, die.onbekend wenschten te blijven, den heer Van Iterson een prachtige bloe menmand overhandigde. Een begeleidend schrijven gewaagde van des majoors be- langlooze en groote arbeidsprestatie, door hem in het afgeloopen jaar in 's Lands be long verricht. Vervolgens sprak de voorzitter van het feestcomité, de heer J. van Gils, den majoor nog toe. Spr. dankte hem in de eerste plaats voor de prettige samenwerking en sprak de hoop uil, dat deze o.ok in de toekomst moge blijven bestaan. Hard,-ontzettend hard hebt gij in den beginne moeten arbeiden, aldu6 spr. Tegenkanting en lasten zijn u niet be spaard gebleven, maar energiek hebt gij het eenmaal aangevangên werk doorgezet en al ler Bympathie, achting en waardeering zijn thans uw deel. Alvorens met liet cabaretprogramma werd aangevangen, had nog een kleine plechtig heid plaats. Bij monde van mej. Haak werd namens een aantal dames aan het gezamen lijk personeel een vaandel aangeboden, be staande uit de vaderlandsche driekleur, waarop geborduurd: G. S. W. „Willen is kunnen", met den datum van oprichting. Hiermede was het officieele gedeelte afge loopen en kwamen de duo's Martron en Bie- mans aan het woord, die met elkander wed ijverden wie van beide den meeslen bijval kon verwerven. Er is meermalen gegierd van het lachen om de dolle kluchten, die telken male de zaal in flitsten. Intusschen was het zoo vol geworden, dat de zaal stukken te klein bleek om den enor- men toeloop te bevatten, zoodat menigeen teleurgesteld moest huiswaarts keeren. j Een bal onder leiding van den heer van I Iterson vormde het slot van dezen genoeglij ken avond „Willen is kunnen" kan met veel voldoe ning op dezen avond terugzien. Specialiteitenvoorstelling. En overlalrijk publiek was gisteravond in de Stadszaal getuige van de specialiteiten voorstelling, die onder leiding van den heer B. H. Ibelings werd gegeven. Het was er vol, zóó vol zelfs, dat heele rijen stoelen bijgezet moesten worden en nog waren er - velen, die zich met een staan- plaatsje moesten vergenoegen. En het zij di rect gezegd, het programma was een derge lijk bezoek wel waard; vrijwel alle nummers waren aantrekkelijk en oogstten veel bijval; een uitzondering meenen wij te moeten ma ken voor de danseres, wier kleeding wel wat a! te luchtig was. Nu weten wij wel, dat een „hooggehalsde en langgcrokte" danseres nu eenmaal even onmogelijk is als brand zon der vuur, maar een klein beetje meer klee- ren kan ook well Ziedaar de eenige opmer king, die wij op het programma meenen te moeten maken. Het begqn direct al goed met het optreden van de Weensche soubrette Wally Chandony die door haar jolige, leuke voordracht alle harten stormenderhanl voor zich won. Trouwens, voor velen zal mej. Chandony geen onbekende meer zijn, daar zij eenigen i tijd geleden met het gezelschap van Pisuisse in Scheveningen haar lauweren oogstte. Over de danseres, luisterende naar den schoonen naam van Cilly Carla Wilkcns, schreven wij reeds hierboven. De dansen op zichzelf waren niet kwaad, en waren niet beter en niet minder dan de meeste dansen, die doorgaans uitgevoerd worden. Luciën moge zichzelf „Hollands beste hu morist" noemen, het met hem eens zijn wij geendeels. Er werd wel gelachen, maar zijn moppen waren dikwijls erg flauw en smake loos. Veel succes oogstte hierna Delysia Effendi met haar lichtfantasieën. De prachtige toi letjes met hun schitterende kleuren-combi- naties ontlokten het publiek telkenmale een langgerekt: ooooh! Ook een humoristisch goochelaar ontbrak niet op het programma en wanneer de be trokkene eenige handigheid bezit, is reeds van te voren succes verzekerd. Zoo ook hier, de heer John Awagey liet de toeschouwers weer versteld zitten door zijn weergaloos handige trucjes of zooals iemand uit de zaal meende op te moeten merken: „je i wordt bedwaar je zelf bij zit." Even later kondigde de heer Awagey zich I aan als Paul Paulton en zijn wonderkind. I Het meisje, dat geblinddoekt op het tooneel I gezeten was, antwoordde binnen de seconde 1 op alle vragen haar door haar vader vanuit de zaal gesteld. Van een geldstuk noemde zij I zonder dralen het metaal, de waarde en het jaartal. 't Was oogenschijnlijk onmogelijk! Of iedereen het door gehad zal hebben, hoe de vork in den steel zat? Een echt nummer naar den zin van het publiek was het optreden van W. Christ Ro binson, wereldkarapioen-athleet, die met ge wichten van ettelijke tientallen kilo's jung- leerde, alsof het celluloïdballetjes waren en wiens herculische toeren culmineerden in het heffen van zes flinke personen inclusief den geheelen „voorraad" gewichten. Lachwekkend in hooge male was het om te zien, hoe stevige mannen uit de zaal te vergeefs al hun krachten inspanden om slechts een gewicht te heffen. Er is nog wel eenig verschil tusschen spieren en spiercnl Dc liedjes van Woutertje werden een mis lukking, dank zij het onhebbelijk optreden van het publick, dat zich er niets van aan trok, of er iemand stond te zingen en of er soms nog menschen waren, die het wél wenschten te hooren en kalm wegliep, met het gevolg, dat „Woutertje" zich niet meer verstaanbaar kon maken en midden in een lied afbrak. 't Was jammer en voor Woutertje hard hij was dikwerf zeer geestig; hopelijk zien wij hem hier nog eens terug Alles bij alles, was 't een aardige avond. Nederlandsch Leger des Heils. Het Nederlandsche Leger des Heils begon i nu ongeveer een jaar geleden zijn Barmhar- I tigheids- of Achlerbuurtswerk. De Zusters I van het Nederlandsch Leger des Heils hebben I in dit jaar vele armen geholpen, zieken ver- I pleegd, kinderen verzorgd, enz.^ De toeneming van het werk en de alzoo ge bleken behoefte, hebben het Nederlandsch I Leger des Heils doen besluiten zich het ge- 1 bruik te verzekeren van het centraal-gelcgen J gebouw aan de Beestenmarkt 34. Het Nederlandsch Leger des Heils stelt zich nu ten doel zijn maatschappelijk werk uit te breiden, waartoe het door dit gebouw in staat zal zijn, o.m. zal er dagelijks gratis warm voedsel verstrekt worden aan de armste ge zinnen, ontspanningsavonden voor mannen, vrouwen en kinderen met uitdeeling v. koffie en brood zullen worden georganiseerd, even als onderwijscursussen voor de armste kin deren, enz. Behalve de uitbreiding, welke het maat schappelijk werk zal ondergaan, zal in dit perceel ook een aanvang worden gemaakt met het korpswerk, dat is het geestelijk werk van het Nederlandsch Leger des Heils, door hel houden van openbare bijeenkomsten, enz. Dit perceel, aan de Beestenmarkt 34, zal in gebruik worden genomen op Zaterdag 24 en Zondag 25 dezer, door Openbare avondbij- eenkomslen onder leading van den comman dant van het Nederlandsch Leger des Heils, den heer G. Maste, die door verschillende of ficieren en een zangkoor en muziekkorps uit Den Haag zal worden bijgestaan. Kapitein-luilenant-ter-zee H. C. Lou- werse, afgetreden chef van de marine-kust wacht alhier, i9 bestemd voor den dienst in Ooól-Indië en zal 7 November per stoomschip „Prinses Juliana" daarheen vertrekken. Op de onder het ressort van het post kantoor alhier vallende bij- en hulpkanto ren behoort in het vervolg bij verzending van postpakketten van labels in plaats van adres kaarten te worden gebruik gemaakt gemaakt en alsdan zullen de daarop van toepassing "zijnde bepalingen gelden. De in het bezit van het publiek zijnde adreskaarten kunnen worden opgebruikt. Op verlangen kunnen deze echter tegen labels worden omgeruild. Gisteravond hield de aid. Leiden van den Bond van Personeel bij de Gevangenis sen en Rijks-Opvoedingsgesrichlen haar ge wone maandelijksche vergadering. Vele leden waren aanwezig mede aio ge volg van het door de Regeering genomen besluit betreffende den in uitzicht gestelden toeslag. De vergadering nam een motie aan, waarin zij haar diepe teleurstelling hierover uitsprak, en droeg het bestuur der Centrale van Personeel in 's Rijks dienst op, al die maatregelen te nemen, welke alsnog zouden kunnen leiden, om de venvekte verwach tingen te doen verwezenlijken. Na afdoening der overige punten van de agenda, werd de vergadering door den voor zitter gesloten. Het bestuur der „Ver. van Mathesianen" meldt ons: Naar aanleiding van het verslag betref fende het jaarfeest dezer vereeniging van 28 Sept. j.l. zijn op de ledenvergadering, d.d. 17 Octdoor de leden de volgende opmerkingen gemaakt lste. dat mej. dr. W. C. de Baal geen leid ster, doch alleen donatrice van de Vereeni ging is! 2de. dat men uit de revue, welke op gevoerd zou worden, wel gereed gekomen was, doch dat door onvoorziene omstandig heden de medespelenden zich hebben terug getrokken; 3de. dat mej. dr. W. C. de Baat geen enkele stem heeft gehad in de keuze van de opgevoerde tooneel stukjes, doch dat hiervoor speciaal een feestcommissie was samengesteld. De directies van de Noord-Zuid-Hol- landsche en Haagsche Tramwegmaatschap pij hebben gisteren al een bijzonder onge- lukkigen dag gehad. Niet minder dan vier ontsporingen hadden hier gisteren in den loop van den dag plaats. Het begon 's morgens circa kwart voor negen bij het eindpunt van de H. T. M. aan de Haarlemmerstraat, waar door het terug springen van den wissel, nadat de eerste wagen dezen had gepasseerd, terugsprong, waardoor de volgende wagen uit de rails liep en dwars over de straat kwam te staan, 's Middags tegen halftwee, juist toen de trams druk werk hadden om de menschen naar de voetbalwedstrijden in Oegstgeest te brengen, was het al weer mis, thans nabij den overweg aan den Rijnsburgerweg, waar dc stoomtram voor de afwisseling eens naast dc rails wilde gaan rijden. Later op den middag, te omstreeks kwart voor vieren, liep, vermoedelijk tengevolge van een ver keerden wisselstand, een motorwagen van de N. Z. II. T. M. op 't Stalionsemplacement uit de rails. Het duurde volle anderhalfuur, voordat de wagen weer in het rechte spoor was gebracht. Het vierde en laatste bedrijf speelde zich wederom op het Stationsempla cement af, 's avonds legen tienen. Ook hier sprong de wissel ontijdig terug, waardoor de achterste helft van de vertrekkende 4ram naar Scheveningen eveneens naast de ijze ren staven kwam te slaan. 't Was dus wel een ongeluksdagI Door omlegging van het verkeer werd zooveel mogelijk getracht de vertraging tot een minimum te reduceeren. Zaterdagmiddag omstreeks halféén kreeg de 28-jarige J. H., terwijl hij bezig was in een bierbottelarij in de Hoefstraat flesschen te vullen, een glasscherf in de rechterpols, waardoor deze vrij ernstig ver wond werd. Gelukkig was de slagader niet getroffen, zoodat de man, na door den Eerste- Hulpdienst verbonden te zijn, door zijn huis dokter verder behandeld kon worden. Zaterdagmiddag viel het tweejarig zoontje van den heer van W. aan de Haven van de tafel, waardoor het met zijn handje bekneld raakte tusschen tafel en vloer en eenige vingers werden gekneusd. De Eersle-Hulpdienst verbond het knaapje. Zaterdagmorgen werd op den Rijns burgerweg een sleeperswagen, bestuurd door van H., van achteren aangereden door de stoomtram der N. Z. II. T. M met het ge volg, dat de achterveeren van den wagen werden ingedrukt en het voorstel ontzet, iïgl paard sloeg op hol, doch werd spoedig door den eigenaar tot stilstand gebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond een begin van brand ten huize van den heer UKruisstraat 5, vermoedelijk veroorzaakt, doordat de zoon des huizes in zijn bed een sigaret rookte 1 Aan den inboe del werd geen schade toegebracht, daar de brandende dekens door het open raam naar huiten werden gegooid. Ten politiebureele is een oud heeren rijwiel gedeponeerd, dat op den Nieuwe- Rijn onbeheerd is aangetroffen. Gistermiddag omstreeks vier uur had op den Stationsweg een aanrijding plaats tusschen een achteruitrijdenden tramwagen en een autobus van den dienst Warmond Leiden, bestuurd door zekeren H. De car rosserie bekwam eenige deuken; de oorzaak was, dat H. gedacht had nog achter de stil staande tram langs te kunnen rijden. Toen J. H. van L. wegens dronkenr j schap Zaterdag naar het politiebureau ge- leid was, bleek, dat hij nog zes weken ge- I vangenisstraf te ondergaan had, door den I politierechter te Haarlem tegen hem wegens vernieling geëischt. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen: 221 volwassen personen, 6 kin deren, totaal 227. ONDERTROUWD: J. P. Z. Ermers jm. 27 j. cn J. Zwanenburg jd. 29 j. A. Rijns- burger jm. 40 j. en M. Rijnsburger jd 28 j. I G Robbers jm. 24 j. en J. M. M. v. d. Waals I jd 24 j. D. Hartevelt jm. 27 j. en de Ruijter jd. 24 j. M. Kuivcnhoven jm. 23 j. en »N. Scharloo jd. 2G j. J. B. L. v. Reste ren jm. 24 j. en W. M. J. Uljee jd., 26 j. H. Renee jm. 30 j. en M. Hemerik jd. 28 j. W. F. Verver jm. 22 j. en M. M. de Keizer jd. 24 j. S. P. v. d. Laan jm. 30 j. en D. v. d. Wetering jd. 23 j. J. Derogee jm. 19 j. en S. Dongelmans jd. 19 j. F. I. A. Inniger jm. 33 j. en G. Jonker jd. 25 j J. Tegelaar jm. en P. v. d. Kaay jd. J. Baart jm. 27 j. en J. W. Holverda jd. 22 j. P. J. Schouten jm 33 j. en S. Betgem jd. 32 j. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er werden Maandag voor het Kantonge recht 46 zaken behandeld waarvan 44 be stemd voor openbare behandeling en 2 kin- j derzaken. C. C. van B., autobushouder te Voorhout, moest terecht staan, wegens liet in werking- stellen van een autobus-onderneming tus- I schen Noordwijk en Hfllegom, zonder dat hij deze onderneming heeft aangekondigd in een dagblad in de hoofdplaats van de provincie uitgegeven. i Beklaagde was niet verschenen, doch als diens gemachtigde trad op mr. De Haan, al- j hier die vrijspraak vroeg op grond van nie tigheid der dagvaarding. De gemachtigde meende dat de dagvaarding geen ten laste- j legging inhield. Bovendien wordt gezegd dat ook niet in een Haarlemsch blad was gead verteerd wat volgens den gemachtigde niet i nondig was, immers Haarlem ligt niet in I Zuid-Holland. j De Ambtenaar wilde niet toegeven dat de BINNENLAND. De loonvoorstellen der Spoorwegdirectie afgewezen door den B.a.n.s. Resolutie van „Volkenbond en Vrede". Hevige fabrieksbrand te Enschede. De „Eemdijk", van de HollandAmerika- lijn is gezonken. BUITENLAND. De delegaties uit Locarno vertrokken. Zware bedenkingen in Duitsch-nationali kringen tegen het resnltaat van Locarno. Het radicale congres te Nice. Ernstig spoorwegongeluk in Italië. Schip verbrand en gezonken. Tien ver misten. dagvaarding niet deugde en eischte f 5 of 2 dagen. J. van M., veehouder te Stompwijk was ten laste gelegd, het doen aanvoeren van een aan mond- en klauwzeer lijdende koe. Nadat de veearts G. J. Tros alhier en de man j die het rund had aangevoerd, schipper Den Hertog, waren gehoord, eischte de Ambte- I naar f 5 of 2 dagen. Tegen Corn. 13., veehouder te Oegstgeest, werd nadat de dierenarts dr. J. Roos was gehoord f 10 subs. 5 dagen geëischt wegens j een soortgelijke overtreding. Aaltje J., verpleegster in het Academisch Ziekenhuis had haar rentekaart niet tijdig ingezonden aan den Raad van Arbeid. Be klaagde, die het zeer druk heeft, had liet vergelen. Nadat de voorzitter van den Raad van Arbeid de heer Tj. Goslinga was gehoord, eischte de Ambtenaar f 6 of 3 dagen, wat beklaagde te veel vond. J. J. V. te Leiden had op een rijwiel *in deze gemeente te snel gereden en daardoor het verkeer in gevaar gebracht. "De Ambte naar eis'chte f 5 of 5 dagen. G. R. te Leiderdorp had zonder acte en vergunning gevischt. Ondanks liet getuige nis van den verbalisant den rijksveldwach ter De Boer, die zeide dat het geval zich heelt voorgedaan zooals het verbaal luidde, vroeg de Ambtenaar vrijspraak. A. v. d. Br. to Leiden, tijdelijk te Amers^ foort had volgens het proces-verbaal' niet tij* dig bij den Burg. Stand alhier de geboorte aangegeven van een kind. Beklaagde zeide dat hij niet thuis is ge weest, en hij had een briefje gekregen dat alles goed ging. Toen dacht hij dat ook de aangifte was geschied. Als getuige werden de moeder en de zuster van beklaagde gehoord, die meedeelden dat de baker had gezegd dat aangifte op Maan dag ('t kind werd Vrijdagavond geboren) nog vroeg genoeg was. De Ambtenaar metnde, dat de vader aan sprakelijk was voor do overtreding en eischte f3 subs. 3 dagen, wat deze veel vond. Do Kantonrechter zeide, dat het toch nog piaar de eisch is. Er kan dus nog wel j wat afgaan. VV. E. de S., bedrijfsleider opf de fabriek van de firma Z., alhier, moest terecht staan 1 wegens het niet behoorlijk inrichten van een machine, waardoor een ongeluk ontstond. Een drijfriem was niet goed aangebracht, wat' wel het geval had moeten zijn, zoodat een man daardoor werd gegrepen en gedoo<L De fabrikant en directeur der fabriek; de heer Zuurdeeg, verklaarde toen niet in het land te zyc geweest. Hij heeft bij zijn vertrek beklaagde de leiding opgedragen. Nadat de Rijksambtenaar, belast met het toezicht op de fabrieken, de heer De Vries, uit Den Haag, was gehoord, alsmede de werkman Tisseur, die het geval had aan gezien, eischte de ambtenaar f15 subs. 10 dagen. W. M., te Leidon, B. J. Vr., te N. A. J. L., te Voorschoten, en J. F., te Leideö, was ten laste gelegd, het niet be hoorlijk bijhouden van de loonlijsten van da in hun bedrijven werkzame werklieden. De Ambtenaar eischte tegen elk der beklaagden f3 subs 1 dag. H. van Zte Sassenheim moest terecht staan wegens het laten I03 loopien van een gevaarlijken hond, wien gevaarlijkheid was gebleken uit het feit, dat hij eerst twee schapen en daarna een kalf had gebeten. Beklaagde kon zich niet begrijpen, dat het dior gevaarlijk is. Het i3 een kalf van een hond. Als eerste getuige werd gehoord de neer Homan, aldaar, die verklaarde, dat de hond twee schapen van zijn zoon had gebeten. Later zijn ze weer bister geworden, zoodat hg de toegezegde schadevergoeding niet heeft ontvangen. Getuige Harteveld had ge zien, dat de hond achter een kalf had geloopen. De beklaagde kon duidelijk inakej\ dat de hond, die achter de schapen heeft gezeten, niet dezelfde hond was, als in het procesverbaal bedoeld wordt.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1