Fa. H. M. BIESIOT 5 Lunchroom. „NOVA" i No. 20123. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 17 October Tweede Blad. Anno 1925. BINNENLAND. aijnhardt's Hoofdpijntabletten Bezoekt j Donltersteeg 7 UIT DE RIJNSTREEK. Doet Uw Schoenen Goed UIT DE OMSTREKEN. Ruwe, Schrale Handen geneest men met PUROL ■Wxi Kon. Ned. Iandbouw-Comité. r' (Gistermiddag is de dertiende alge«ieene vergadering aangehangen vam het Kon. ïfed. Lanctbouw-Comité. j De voorzitter, ir. V. R. Y.'Croeeen, open de de vergadering. Spr. wijdde vervolgens penige woorden van dank en hulde aan de nagedachtenis van mr. T y de man van Lede pn Oudewaard, die in het afgeloopen jaar ia ^verleden. Spr. wees er op, dat men zoo langzainer- tand ook de landbouworganisaties- hier en daaT dienstbaar maakte aan bepaalde poli tieke oogmerken en drijft o.m. met het oog 5aarop de splitsing in het landbouwver- eenigingsleven steeds verder door. Waar de landbouw als een geheel nog steeds heeft le strijden voor de erkenning van zijn betee- f* kenis voor de geheele samenleving en men pi* herhaaldelijk voor moet waken, dal de nügemeene landbouwbelangen niet ten ach ter gesteld worden bij de belangen van am Üere groepen uit ons volk, daar is deze split sing ten zeerste le betreuren. Intusschen, die splitsing is nu eenmaaü een bestaand feit; dat wij hebben te aanvaarden en spr. 2 wilde zich onthouden daarover in eenig op; I zicht een oordeel uit le spreken. Maar wel wilde hij met klem opkomen te- 'i gen. een gevolgtrekking, als zou ook het Co- I mité oen bepaalde richting zijn toegelaten. 1 Niets is minder waar, zei spT. Waar spr. gezegd heeft, dat men de din- gen heeft te aanvaarden, zooals zij een- l maal zijn, wilde hij daaraan nog toevoegen, dat het Comité ook tot plicht heeft \^n het bestaande zooveel mogelijk de goede zijden K> te zoeken en te trachten daarvan te ma ken water van te maken is. En daarom wordt gestreefd naar een samenwerking op aJLgemeene punten met andere centrale landbouw organisaties, onverschillig van Welke kleur die ook mogen zijn. Spr. uitte verder don Wensch, dat aan de. stelselmatige afbraak van de overheids- zoig voor den landbouw en van de directie Van den Landbouw zoo spoedig mogelijk ;een einde zal komen. Hij wijdlde vervolgens peniige woorden aan het heengaan van Dr. P, van Hoek als directeur-generaal van den 1 Landbouw. Nog Wees spr. er op, dat bij de jongste Kabinetsformatie de landbouw bij het De partement van Binnenlandisohe Zaken is in gedeeld gebleven, terwijl het toch waarlijk niet aan wenschen uit landbouwkringen (Voor een andere regeling ontbroken heeft. (Na nog herinnerd te hebben aan de reor- galnieatie van den Veoarlsenijkundigon Dienst, uiitte 9pr. ten slotte de hoop, dat de landbouw ondier de nieuwe Regeering een betere periode tegemoet gaat, meer in over eenstemming met de groote beleekenis van Öen landbouw voor de geh'eéle samenleving. De heer Oroesen werd vervolgens met al gemeen e stemmen herbenoemd als voorzit ter. De secretaris, dr. Molhuysen, bracht ver- alag uit van de handelingen Van hot comité óver het jaar 1924. Met betrekking tot de samenstelling van Eet K.N.L.C. vermeldt bet verslag dat ge durende 1924 één vereenigirig voor het lid- m&ailschap >hee<ft - bedankt, n'l. de Coöp. Lindbouwbank en Handelsvereeniging (e 'M'&ppel- Zoodat op 1 Januari 1925 nog 20 'Organisaties bij het Comité waren aangeslo ten, tellende te zanien 99.636 leden.. 'De heer J. Smid, te Voorburg, oud-refe rendaris bij de Directie van den Landbouw, hield vervolgens een voordracht voor uit- breiding van cultuurgrond. Ten aanzien van de ontginning beschik ken wij alleen over cijfers van de laa|ple 100 jaren, aldus zeide spr. In het geheel Vermeerderde door indijking,' droogmaking 'én ontginning de oppervlakte cultuurgrond sedert 1833 met 17 pet. De bevolking nam echter toe met 163 pot Zoodoende was in 1833 per inwoner beschikbaar 0.7 H.A. bouwland, grasland en tuingrond en in 1920 nog sleohts 0.32 H.A. Geen wonder dan ook, dat wij steeds meer moeten steunen op den buitenlandschen landbouw. Zal dit in de toekomst anders worden? Spr. geloofde zulks niet. Beschouwd in 't licht van on9 bevolkingsaccres met meer dan 100.000 zielen per jaar beteekent de mogelijkheid j>m onzen cultuurgrond uit te breiden be trekkelijk weinig. Een reuzenwerk als de droogmaking der Zuiderzee zal aan ons land een oppervlakte toevoegen, gelijk aan 4/5 deel der totale oppervlakte van alle in de laatste drie eeuwen plaats gehad heb bende indijkingen cn droogmakingen sa men. En toch zal die droogmaking di- -ect en indirect slechts een bestaan kunnen verschaffen aan hoogstens 500.000 menschen, d.i. aan onze bevolkingsver meerdering gedurende 5 jaren. Veironder- slefld wat spr. niet beaamde dat het grootste deel onzer heidevelden voor cul tuur geschikt is, dan zou daarmede zeker niet meer 4e bereiken zijn, dan met de droogmaking der Zuiderzee. Neemt men voorts aan, dat liet resultaat van de verbe tering van de waterafvoer in verschillende "treken ook voor 500.000 menschén uit komst geeft, dan is daarmede ook wel alles gezegd. Spr. stond vervolgens stil bij het verband lusschen het streven naaT verlaging der pachtprijzen en verbetering van den loon- standaard (e platlemlande eonerzijds en de RECLAME. j stillen spoedig de ergste hoofdpijn I Prij s 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. 5101 uitbreiding van de oppervlakte cultuurgrond anderzijds. Spr. meende, dat beidte niet sa men kunnen gaan. Men klaagt over "hooge lamdprijzen en lage loonen. Misschien te recht. Men moet echter niet vergeten, dat bij lagere pachten en hoogere loonen, ie op pervlakte cultuurgrond in plaats van uitge breid, eer moet worden ingekrompen. Op de voordracht volgde een korte ge dachten wisseling. Op voorstel van den voorzitter besloot de vergadering tot het zenden van telegram men van huldebetuiging aan de Koningin en aan den Prins, eere-voorzittex van het Comité. De Prins liad, evenals o.a. minis ter De Geer, bericht gezonden verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. Heden wordt de vergadering voortgezet. De salarieering van het Rijkspersoneel. Gisteren heeft 'de Minister van Oorlog drie afgevaardigden van het hoofdbestuur van de Nationale Christen Onderofficieren- Yereeniging in particuliere audiëntie ont vangen. Het doel en streven dezer orga nisatie, hetwelk grootendeels bleek te liggen op religieus terrein, werd den Minister kort uiteengezet, terwijl tevens verschillende wenschen betreffende de financieele positie van het personeel onder da aandacht van den Minister werden gebracht. Het werd dooi de afgevaardigden niet mogelijk geacht alle wenschelrjk geachte verbeteringen in de salarisregelingeo te bestrijden met een bedrag van !3 millios» en daarom vroegen zq of de Minister zijn invloed wilde aan wenden voor de verhooging van dit bedrag, opdat de vervulling van meer wenschelijk geachte- wijzigingen mogelijk zou worden. Indien niet alle wenschelijk geachte wij zigingen te bekostigen waren, dan vroegen zij do prioriteit voor de volgende verbeterin gen in de rangorde, waarin zij werden ge noemd; 1. .Waarborg voor de handhaving van de persoonlijke toelage; 2. waarborg voor de handhaving der kindertoelage; 3. wijziging van het garantieloon voor gehuwden door de grens van f2000 terug te brengen tot f1600 en de vermindering der toelage bij verhooging der jaarwedde te doen vervallen; 4. periodieke bevordering van de geschikte onderofficieren; 5. openstelling van de op leiding tot hoogereo rang; 6. een toelage voor gehuwden van één procent met een minimum van f20 en een maximum van f80, geregeld op overeenkomstige wijze als de kinder toelage; 7. correctie der loonschalen. Eer. „generale voorziening" voor al het Rijkspersoneel werd niet begeerd, omdat men bij elk Departement zijn eigen wenschen heeft, die om meerderen voorrang vragen. De Minister gaf de toezegging de peuten van algemeenen aard onder de aandacht van den Ministerraad te zullen brengen en be loofde voorts bij de voorloopjge vaststelling van de door hem noodig geachte wijzigingen in de militaire salarisregelingen, zooals deze aan de Commissie voor Georganiseerd Over leg Landmacht B. (onderofficieren) zullen worden voorgelegd, aandacht aan de uit gesproken wenschen te geven. Vorder werd nog bepleit terwille van de doerstrooming in het onderofficierskader, de gelegenheid om met reserveplicht te wor den gepensionneerd weer open te stellen. De Minister zal, voor wat de doorstrooming betreft, mede in het verband met het be- vorderingsvraagstuk, naar andere middelen zoeken. Pensioen met reserveplicht zal de Minister niet verleenen, omdat de pensioen last daarvan voor den Staat te zwaar is. De gehuwde Vrouw. (Het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging Staatsburgeressen heeft aan de hoofdbesturen van den Vrijheidsbond en van den Vrrjz.-Dem. Bond gelijkluidende brieven gezonden, waarin er aan wordt herinnerd, dat genoemde be sturen vóór de Kamerverkiezingen hun volledige instemming hebben betuigd met de 7 programpunten der Vereeniging, waar van punt 2 luidt: vrijheid van arbeid en beroepskeuze, ook voor de gehuwde vrouw. Niettemin hebben in Apeldoorn en in Winschoten leden van genoemde Bonden in do Gemeenteraden vóór verordeningen op het ontslag van de huwende onderwijzeres. Het hoofdbestuur der Vereeniging van Staatsburgeressen doet een dringend beroep op de genoemde besturen om de betrokken leden aan de beginselen hunner partijen te herinneren en alles in het w§rk te stelle®, ten einde herhaling te voorkom?*. Bij Kon. besluit is, met iugang van 1 November a.s., benoemd tot burgemeester van Drebergen en Rijsenburg jhr. P. P. de Beaufort, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Soest; is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau mr. A, Hilbingh ten Oever, kantonrechter-plaatsvervanger 'in het kanton Assen; is de znveren eere-medaille, ver- bonden aan de orde van Oranje-Nassau, toe- 1 gekend aan J. Bos, opzichter in dienst der familie Wilbrink, te Lunteren; ïs veneend de eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan W. Snoe ren, te Voorburg, hoofdploegbaas bij de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschap pij, te Haarlem. Evenals oud-minister dr. J. Th. de Visser is thans ook de oud-minister van arbeid, prof. mr. P. J. M- Aalberse, de nieuw-beocemde hoofdredacteur van „Het Centrum", toegetreden als lid tot den Ned. Joui nalisten-Kring. Gep. generaal C. J. Snijders heeft aan het hoofdbestuur van de Kon. Nederl. Ver eeniging „Ons Leger" meegedeeld, dat hij met ingang van 1 November a.s. het voor zitterschap dier Vereeniging wenscht neer te leggen. („Ons Leger".) Ingediend is een wetsontwerp tot machtiging tot het aangaan van $en over eenkomst met de N. V. Kon. Paketvaartmij. te Amsterdam, betreffende het onderhouden van scheepvaartverbindingen in Ned.-Indië 'gedurende de jaren 1926 tot en met 1930. RECLAME. 77 m a 402S Naar de „N. Arah. Crt." verneemt, is besloten, dat het instituut van tenten kampen voor het onderbrengen van de man schappen tijdens de janjjlijksche herhalings oefeningen in den herfst zal worden afgeschaft. De opdracht ia gegeven, dat de kazerne te Doesburg voortaan in het najaar voor het onderbrengen van man schappen, deelnemende aan de hsrhalings- j oefeningen, en het materiaal beschikbaar moet zijn. Ook de kazernes te Deventer en Zutpheo znllen, zoo noodig, hiervoor in het najaar beschikbaar worden gesteld. In den ouderdom van 59 jaar is te Utrecht plotseling overleden dr. C. M. A. Hartman, een der directeuren van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. De Hanz-r-bank in Den Bosch zal be gin November tot een uilkecring van 25 pCt. overgaan, terwijl door de IlanzAiank te Delft in deze maand een eerste uitkeering van 10 pCt. zal geschieden. Alphen. Maandag 19 October zal de 1 telepaath Maloïz deze gemeente bezoeken. Er heeft zich een commissie gevormd, be slaande uit dc heeren H. van Beek, inspec teur van politie, G. II. Scholten; 1ste luite nant bij den Vrijwilligen Landstorm, K. J. E Koning, bedrijfsleider van „Het Tegel huis" en M. II. v. d. Hoeven, volontair bij de politie. Genoemde commissie stelt, vóór dat Maloïtz te Alphen komt,, een geheime opdracht samen, sluit deze inleen enveloppe en verlakt ze. Maloïtz zal dan 's middags 4 uur precies datgene doen, wat in de ver zegelde opdracht, waarvan alleen de boven genoemde commissieleden den inhoud ken nen, staat. Daartoe bedient hij zich van een auto en staande op de treeplank geeft hij den chauffeur zijn bevelen. De afrit zal plaats hebben om 7 uur van het politie bureau en het publiek zal deze openbare telepathische opdracht geheel kunnen vol gen. Na afloop wordt dc enveloppe open gebroken en zal de inhoud bckènd gemaakt worden, 's Avonds volgt nog een seance Boskoop. Kerkelijk bericht voor morgen. Ned.-Ilerv. Kerk, voorm. 10 uur, .ds. Glas Ned.-Herv. (Geref.) Evangelisatie: voorm. halftien en nam. 6 uur de.eerw. heer Van Ginkel, van Bilthoven. „Salvatori", voorm. halftien en nam 6 uur de eerw. lieer De Jonge. Geref. Kerk, voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Femhout. Gevonden voorwerpen: 1 teekendoekje, 1 zilveren kinderarmband, 1 rijwielketting en Sleutel. Bodegraven. Burger 1. Stand. Ge huwd: T. Ivwakernaat, wedr. van A. Kaste lein 51 j. en A. H. T. van Wijngaarden 46 j. 18 jaar. Geboren: Adrianus Wilhelmus Marie, Z. van W. F. van Dort en J. F. A. Tonen Johan Ernst Hendrik, Z. van H. de Neysel cn N. Spijker Adriana, D. van II. Schoo en N. Simonse Gijsbert Janna, D. van W. de Huis en N. van 't Hart Antonia Johanna, D. van J. Walraven en N. van Brouwer. Overleden: G. Belsloot 20 j. (wonende le Zwammerdam) A. Hoogendoorn, wede J. van Ingen 85 j. E. Burger 7 maanden. Kerkelijk bericht voor morgen Ned.-Herv. Kerk, halftien en 6 uur, ds. Pott. Geref. Kerk, halftien en 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem., idem preeklezen. Geheel zonder eénig ceremonieel werd Woensdag voor de eerste maal vergaderd in het nieuwe kerkje der Gereformeerde Ge meente aan de Koningsstraat Dit kerkje, dat van voren het aanzien heeft van een gewoon huis, is echter van binnen als kerk gebouw ingericht. Hetgebouwtje is even wel nog niet geheel afgewerkt en zal moge lijk latef nog officieel in gebruik worden genomen. Roelofarendsveen. Donderdagavond hield het R.-K. Ziekenhuisfonds „St. Vin- centius a Paulo" zijn jaarvergadering hi de St. Paneratiuszaal, welke vergadering wegens de drukte van het seizoen in Juni, tot heden was uitgesteld. De voorzitter, de heer G. Hölscher, heet ten aanwezigen van harte welkom en opent de vergadering met den Christelijken groet. De notulen, door den secretaris gelezen, worden goedgekeurd. Vervolgens brengt de secretaris zijn jaar verslag uit, waaruit o.a. blijkt, dat in den loop van het jaar 31 patiënten op kosten van het fonds zijn verpleegd, met een totaal aantal verpleegdagen van 656. Het aantal deelnemende gezinnen bedroeg op het einde van het boekjaar 457, terwijl 342 kinderen boven 16 jaar als betalende leden werden ingeschreven. Ook herinnert het verslag aan het heen gaan van den eere-voorzitter pastoor Her- scheit en diens sympathie voor de vereeni ging. Hierna brengt de penningmeester zijn fi nancieel verslag uit. In totaal is ontvangen f 2890,34, in totaal uitgegeven f 1883,76. Al- zoo een batig slot op 1 Juni 1925 van f 1006,58. De controle-commissie brengt door den heer P. de Jong Czn. haar rapport uit over het nazien der rekening, waaruit blijkt, dat zij alles in de beste orde heeft bevonden. Bij de mededeelingen deelt de voorzitter o.a. mede, dat pastoor Bergansius het eere voorzitterschap der Vereeniging heeft aan vaard. Een Bestuursvoorstel om de vereeniging aan te sluiten bij de K. S. A. wordt z. h. st. aangenomen. Bij de rondvraag worden nog eenige vra gen gesteld, welke door den voorzitter be vredigend worden beantwoord. Hierna sluiting met den Christelijken groet. Woubrugge. Naar men verneemt zal het voetpad aan de Oostzijde van de Woud watering eerstdaags bestraat worden met basattinetegels. Met verlangen wordt daar naar uitgezien. Het zal een geheel ander aanzien krijgen. Te hopen is het, dat bin nen korten tijd ook de andere voetpaden een'beurt krijgen, opdat men met genoegen een wandeling door ons dorp kan maken. De koslelooze inenting zal alhier pi: its hebben ten huize van dr. Loth op 26 October 's nam. halftwee. Kerkelijk bericht voor morgen: Ned.-Herv. Kerk, voorm. halftien II. Avond maal. 's Avonds halfzeven nabetrachting, d9. Joh. Kijne. Geref. Kerk, voorm. halftien en 's avondg halfzeven, de weleerw. heer Ubbink, van Dieren. Burger 1. Stand. Geboren: Adriana Maria, D. van G. J. den Dubbelden en J. G. Straathof Willem, Z. van J. de Blanken en M. van der Pad. Zwaminerdam. Naar wij vernemen be slaat het voornemen om in het Ned.-Herv. Evangelisatiegebouw in den Tempelpolder alhier, welk lokaal het vorige jaar aldaar werd gesticht, voortaan ook des Zondags avonds godsdienstoefeningen te houden. Tot nu toe was het alleen bestemd voor bijbel- lozingen in de week, gedurende de winter maanden en voor catechetisch onderwijs. Voorloopig is het plan deze godsdienstoefe ningen des Zondagsavonds om de veertien dogen le houden. Ds. Kloots alhier en de heer De Jonge, Evangelist te Boskoopr heb ben reeds hun medewerking voor deze beur- len toegezegd. Verder zullen bekende spre kers van elders worden uitgenoodigd. RECLAME. 4046 Haarlemmermeer. De heer G. M. Klin kenberg, hoofd van de openbare lagere school no. 2 alhier, die als zoodanig wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeflijd eervol ontslag heeft aangevraagd, zal den dienst bij het onderwijs verlaten met ingang van 16 April 1926. Hillegom. De gemeenlerekening over het dienstjaar 1924 sluit met de volgende eindcijfers: gewone dienst, ontvangsten f500.160.681/*, idem, uitgaven 1470.703.79; batig saldo gewone dienst f 29.456.89l7*. Kapitaaldienst, ontvangsten f 1.372.815.371/* idem, uitgaven f 1.272.315.591/»; batig saldo kapitaaldienst f 100.499.78. Het batig saldo van den gexyonen dienst zegt het meeste. De gemeenterekeniug 1924 is naar het nieuwe model ingericht en vormt een zwaar boekdeel. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdag avond zijn een drietal liefdadigheidsuitvoe ringen gegeven ten bate der Afrikaansche Missie. Opgevoerd werd de Revue „Daar kan je niet meer af". Op den eersten avond* was de R.-K. geestelijkheid der beide pa rochies aanwezig, de missionaris Pater van 't Westeinde, Kap. Sistermans van Midden Beemster en vele nolabelen Ook de beide andere avonden werd voor tjokvolle zalen gespeeld. De décors zijn mooi, ook spel en zang munten uit. Bijzondere vermelding verdienen: bezoek aan Borculo, hulde aan het Vorstenhuis en afscheid van den zen deling. De humor der hoofdpersonen is ori gineel. Op verschillende plaatsen in den omtrek worden de uitvoeringen gegeven. Ze zijn een bezoek ten volle waard. ,K erkel. bericht, voor morgen. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 en nam. 4 30 u. ds. Grolle. Geref. Kerk, voorm. 10 uur# (voorber. H. Avondm.) en nam. 5 uur ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk, voorm. 10. uur en nam. 5 uur ds. Zwiep. Woensdag nam. 2.15 uur ds. Zwiep (Hu welijksinzegening). Katwijk. Burger 1. stand. Geboren: Jacobus, Z. v. J. Kuyt en G. van Duijvenbode. Pieter, Z. va D. Hoek en I. Barnhoorn. Pieter, Z. v. P. Kuyt en A. van Duijn. Cornelis, Z. v. G. van Rijn en W. Krijgsman. Adriana, D. v. J. Schaap en E. de Jong. Wilhelmina Maria Theresia, Dt v. H. N. van Paridon en M. K. A. van der Drift. Gijsbert, Z. v G. van Duijn en Z. Verburg. Arie, Z. v. C. Jon ker en A. Varkevissen Johannes, Z. v. A. Spierenburg en J. Iloek. Lena, D. v. P. Kuyt en A. Klok. Jacob. Z. v. J. van Dijk en P. van Beelen. Jacob Maarten Z. v. A. van Duijvenvoorde en A. Varke- visser. Willem, Z. v. J. Imlhorn en C van Rijn. Maarlje, D. v. A. den Dikken en K. Blonk. Overleden: Johannes Marinus Boezaaid, 1)., Z. v. C. Boézaard en G. Vlieland. Albert Boezaard, 1 jZ. v. C. Boezaaid e® G. Vlieland. Ondertrouwd: Nic. Ouwehand on L. van Rijn. M. Zandbergen en A. II. Wesse- link. H. Binnendijk en C. W. van der Guglcn. M. van Duijvenvoorde en E. Var- kevisser. G. van der Imijt en A. van der Plas. Gehuwd: M. Ouwchand en J. v. d. Plas. Katwijk-aaa-den-Rijn. K e r k e I. bericht voor morgen. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur ds. Bollee. Gerof. Kerk, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur ds. Meijering. Katwijk-aan-Zee. Aan den afslag van haring waren 2 partijen aangevoerd. Do prijzen, gerekend per kantje, waren: volle haring (Zuid) f 21.65—f 24 70; ijle haring f20.35f21; steurharing ^kuitziek) f20.85 f 20.95; makreel haring f 26f 27. Aan het gemeentelijk arbeidsbureau waren ingeschreven als werkloos: 2 vis- schers; 1 kuiper en 2 grondwerkers, te za- men 5 personen Van de haringloggers waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen in de haringhaven te IJmuidcn aan KW 168 met 130 kantjes volle-, 102 kantjes steur- en 30 kantjes ijle haring, cn KW 42 met 125 kantjes volle-, 51 kantjes sleur- en 30 kantjes ijle haring. Te IJmuidcn kwamen aan dc markt de KW 36 met 16 last en KW 118 mc( ïi last pekelharing Lisse. Burger 1. stand. Ge boren: S ja an tjc„ D. van D. üorlensius en J. van den Aïend. Cornelia Hendrika, D. v. C. van der Berg en C. II. van den Aardweg. K er kei. bericht voor morgen. Ned. Herv. Kerk, 10 en 5 uur ds. G. v. Dijk. Geref. Kerk, 9.30 en 4 uur dr. Th. Ruys Jr. Christ. Geref. Kerk, 9.30 en 5 uur ds. C. S. v. d. Ven. Geref. Gemeente, 10 en 4 uur leesdienst. Woensdag 21 October a.s. zal bij de plaatselijke geneesheeren op de gewone spreekuren de gelegenheid opcnge9leld zijn tot koslelooze inenting of herinenting. De overplaatsing van den brieven- en telegrambesteller J. A. Bocrrigten van Haar lem, waarvan wij onlangs melding maak ten, is weer ingetrokken. Door gebr. Schouten alhier werd aan besteed het bouwen van een smidswerk plaats. De uitslag hiervan is: Vergunst en Daudey voor f4555.55; II. Marseille voor f 4191 en gebr. Moolenaar, allen te Lisse, voor f 3886. Het werk is aan den laagslen inschrijver gegund. Het comité voor christ. winlerlezingen alhier is er bereids weer in geslaagd de hand te leggen op een viertal sprekers voor het a.s. winterseizoen. De volgende spre kers zullen optreden: ds. G. Salomons, Chr. Ger. Pred. le Amersfoort met het onderwerp .Optimisme en Pessimisme"; ds. J. C. Brus- saard, Geref. Pred. te Bloemendaal. Onder werp; Karaktervorming; ds. J. Beunk, Ned. Ilerv. Pred. te Amsterdam, onderwerp „Twij fel en Zekerheid"; mr. H. Bijleveld, lid der Tweede Kamer, onderwerp ..Christendom en Volkenbond". Noordwijk. Bij het alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemiddeling waren deze week als werkzoekende inge schreven 7 personen, n.l. 1 broodbakker, 1 visscher, 1 schilder, 2 kantoorbedienden en 2 losse arbeiders. Gistermiddag werd een zoontje van v. d. D. alhier een eind. met een auto mee gesleurd, daar hij bleef haken bij het af springen. Betrekkelijk liep alles nog goed af, maar wel was het gezicht erg ontveld. Noordwijk-Binnen. De heer P. II. Lind- hout, particulier klerk ten kantore van den ontvanger der directe belastingen alhier ia met ingang van 1 November a.s. bevorderd tot Rijksklerk ter inspectie der directe be lastingen le Amsterdam. Door de politie te Noordwijkerhout werd naar het politiebureau alhier overge bracht ten einde in verzekerde bewaring te worden gesteld, zekere K. uit Den Haag, verdacht van diefstal van de tijdens de kermis te Noordwijkerhout ontvreemde gel den van den ondernemer der Rodelbaan. Noordwijk-aan-Zee. Ds. J. Vermeulen alhier heeft het beroep naar de Ned. Ilerv. Kerk le Groningen aangenomen. Oegstgeesi K erkel. bericht Geref. Kerk: Zondagmorgen, le tien uur, en 's avonds, le halfze3, ds. Schilder. Door de kerkgangers der Ned. Herv. Gein. worden in verband met den winleT- dienst pogingen in het werk gesteld om ge daan te krijgen dat de stoomtram Zondags morgens ten gerieve van kerkgangers stopt voor het Groene kerkje. Voorschoten. Iri hotel Deurloo hield gisteravond de vrijwillige burgerwacht eon algemeene vergadering en feestavond. Al hoewel er een gedeelte officieel was, kwam men bij het binnentreden al direct in een feeststemming. De zaal was met vlaggen versierd, op het podium prijkte het vaan del benevens de prijzen, die in den loop van den avond zouden worden uitgereikt cn aan de piano zat de heer H. L. van Wel, een bekend musicus. De meeste leden en genoodigden waren in RECLAME. 510f

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5