AGENDA Leidsche Begrafenis-Onderneming want één dag in October krijgt U alles GRATIS BUITENLAND. Zaterdag. Nutsgebouw: Propaganda-fees tav oud aid. Leiden Jongelieden-Geheelonthoudeis-Boud. 8 uur. Zomerzorg: Cabaretavond G. S. W. 8 tiur. Zondag. „JerueF' (Groeuesteeg 16): Evangeliepre diking. Halfzeven. „Jeruël" (Middelstegracht 3): De heer J. Taal, van Den Haag, te 10 uur. Broeders Dog aards en Den Adel des avonds. Morschwcg 60: Samenkomst. Stadsevan gelisatie. 8 uur. Stadsaaal: Specialiteiten-voorstelling. 8 v- Volkshuis: Muziekavond. 8 uur. Maandag. Stadszaal (kleine): Piano-Tecital Jeanne Marie Darré. 8 uur. Schouwburg: Buitengewone voorstelling 40-jarige tooneelarbeid Gusta de Vos- Poolman. „Om het Kind". 8 uur. Volkshuis: Kunstavond. 8 uur. K a t w ij k-a a n-Z e e, Gemeentezaal Spreker de heer Beekman, van Den Haag. Half acht. WoerdcB: Najaarsmarkt voor paar- len. Dagelijks. Museum ,,De Lakenhal": Leid3che Kunst- club „De Sphinx". Tentoonstelling van 13 October tot 2 November. „Casino-bioseoop". Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en famitie-roatinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. Den Haag, „Scala": „Een droom van liefde." 8 uur. Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 October a.s. waarge nomen door de apotheken van de heeren G. F. Reyst» Steenstraat 35, tel. 13§; en A. J. Donk, Doezastraat 31, teL 1313. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-reccpten. Alleen voor leden van dat fonds. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond, te acht uur, tot Maandagmorgen, te acht uur, waarge* nomen door de doctoren Rassers, tel. 1469; Starck, tel. 2434; en Van Voortbuysen, tel. 7. Deze dienst wordt dan te Oegstgeest waargenomen door dr. Timmermans, tel. 390. RECLAME. Zoolang wij hebben voeten, xiet, Eén om te passen, één om te loopen, Om Pantoffels hij v. ESCH te hoopen; Zoo komen wij tot schande niet 4870 L. VAN ESCH Wzn., Donkersteeg 5. Te Amsterdam ligt bij de N. V. Verschure Co.'s Scheepswerf en Machinefabriek een door deze werf voor Engelsche rekening gebouwde baggermolen Ier aflevering gereed, welke de grootste sta- (ionnaire baggermolen van de wereld zal zijn. Het schip heeft een lengte van 61 Me ter, een breedte van 10.60 Meter en een holte van 3.96 Meter. De baggerdiepte be draagt 23 Meter. Per uur kan een hoeveel heid van 1600 ton grond verwerkt worden. Een vcrticale-triple-expansie-machine van 600 Indicateur paardekrachtcn, opgesteld in de machinekamer brengt door middel van twee kameelharen drijfriemen, elk van 60 c.M. breedte, de tandwieloverbrenging voor den emmerketting in beweging. Als de mo len op de grootste baggerdiepte werkt, is deze emmerketting samengesteld uit 61 em mers. Deze emmers bewegen zich over een ladder, welke door middel van een afzon- derlijko machine hooger en lager gesteld kan worden. De ladder, welke met inbegrip van de emmers cn rollen 150 ton weegt, hangt aan twee stalen kabels, ieder 90 m.M. dik. In het schip bevinden zich de verblij ven voor de bemanning, bestaande uit 23 personen. Het vaartuig is gebouwd onder toezicht van Lloyds en Board of Trade, in negen maanden na ontvangst van de be stelling. en zal Woensdag a.s. door Neder- landsche slecpbooten naar Southampton worden- avergcslcepL Omstreeks zes uur gister- avond is brand uitgebrokeu in het aan de Gelderechekadc te Rotterdam gelegen ho tel „De Beurs" van den heer H. J. Ver- •teegh. De brand werd ontdekt op de vijfde of zolderverdieping waar zich langs eeü portaal oen rij dienstbodenkamertjes be vindt. In een van die kamertjes, in gebruik bij het kamermeisje Elsa Hermann, herkom stig uit Hamburg, ontstond de brand, waarvan dc weerschijn spoedig in de Hoofd- steeg zichtbaar was. Daarop rukte de brand weer uit. De fel uit het kamertje slaande vlammen hadden het portaal en de zolde ring reeds aangetast. Het dreigde een flin ke brand te zullen worden. De op de ver schillende verdiepingen gelegen kamers zijn vrijwel van waterschade verschoond geble ven. Een aantal rappe gasten, fluks van bezems voorzien, veegden het water op de verschillende portalen dadelijk weer de trappen af, waardoor het niet over de drem pels van de kamerdeuren kon rijzen. Te zeven uur was de brand gcbluscht. Het ka mermeisje Elsa Hermann verzekerde sedert gistermiddag twaalf uur niet in haar ka- mertie geweest te zijn. Haar koffer met kleeAng werd gered. De „Codro". Als laatste punt V3D de agenda der algemeene vergadering van do Coop. Groentendrogerg, Inmakerrj en Handel voor de Bloembollenstreek „Codro", die Maandag 26 October te Haarlem zaï worden gehouden, wordt voorgesteld tot ontbinding der Vereeniging over te gaan. Het eiland Marken werd in het afgeloopen zomerseizoen door 75.000 vreem delingen bezocht Het hospitaal-kerkschip „De Hoop' vertrok gisteren andermaal van IJmuiden naar de haringvieschars op do Noordzee. Als bijzonderheid wordt ge meld, dat gisteren voor het eerst een partij Australische boter per vliegmachine uit Londen is aangevoerd, bestemd voor een firma in Den Haag. Van Maandag 19 October toe en met Zaterdag 24 October zullen op alle baanvakken der Ncd; Spoorwegen de rei zigers geteld worden. D e 100-j arigemej. dewed. Vos- Hillebrand, te Utrecht, heeft zich in veel belangstelling mogen verheugen, 's Och tends woonde zij in haar parochiekerk, welke te harcr ecre een eenigszins feestelijk aanzien was gegeven, de Mis bij, en daar na maakte zij een autorit door de stad. In den middag kwamen velen haar gelukwen- schen. De feestcommissie bood haar een enveloppe met inhoud aan en de burge meester, die ook persoonlijk naar de jdrige toekwam zond bloemen en een kistje eau de cologne, 's Avonds heeft de buurt, die druk gevlagd had, haar een serenade ge bracht. In de Sichtiug Hoogendjjk, te Tiel, had gisteren een hevige ontploffing in het fornuis plaats, vermoedelijk doordat tusschen de kolen zich dynamiet bevonden heeft Het fornuis sprong uiteen en de schoorsteen werd ernstig beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op de ijzergieterij der firma Boddaert Co., te Middelburg dreigt te gen Maandag een conflict, omdat de firma weigerde de modellen terug te zenden van eenige cylinders, die aanvankelijk voor een Amsterdamsche firma moesten worden ver vaardigd door de scheepswerf der firma P. Smit Jr., te Rotterdam, waarvan het per soneel, gelijk men weet in staking is'. De vakvereenigingen willen,-dat dit z.g.n. „be smet" werk niet door hun leden te Middel burg wordt afgemaakt, doch de firma meent dit a.s. Maandag toch te moeten beginnen. Te Sas-va n-G entisindenn acht vft Woensdag op Donderdag inbraak ge pleegd ten huizo van dr. P., die midden in de stad woont. Een 'groote hoeveelheid ta felzilver en andere kostbaarheden werden weggenomen, terwijl de oDgenoode gasten zich aan drank, enz. te goed deden. O.a. werd een kast in de woonkamer geheel on dersteboven gehaald en ook in do apotheek werd een en ander uit een lade weggeno men. Van de dieven geen spoor. Het Bvabantsche dorp Nis tclrode heeft gezorgd voor een variant op het thema van het vergeten sehoolkind in den vorm van een „vergeten" conducteur. De tram stond er reisvaardig voor Uden. De conducteur gaf een sein en posteerde zich vervolgens bij den wissel. Daarna wordt gewoonlijk halt gehouden, om, als allen zijn ingestapt, te vertrekken. De ma chinist reed ditmaal echter door, in dc mea ning, dat alles in orde was. Het getoeter van het gefopte conduotcurtje werd over stemd door het lawaai van bet stoomvehi- kel, dat dra op behoorlijken gang was. Het wanhopige zijner onderneming beseffond, gaf de conducteur ten slotte den wedloop op en vervolgde to voet den tramweg. In Uden bemerkte men. bet ongeval. Enkele uitgestapte passagiers rekenden hun verteer met den machinist af, een losse machine werd afgevaardigd om het levende vrachtje op te halen, dat intusschen als bagage op de fiets van den veldwachter al een aar dig eindje in de richting Uden was opge schoten, zoodat per saldo zonder veel ver traging de tram van volledig personeel voorzien, de reis naar Veghel kon vervol gen. In een brooddronken bui ver kocht een veehouder te Gaasterland zijn boerderij: opstal en volledigen inventaris, de kippen incluis, voor f 60.000. Later had hij berouw en wilde twee van zijn beste koeien afstaan voor rouwkoop. Daarmede namen de koopers, twee veehandelaren, geen genoegen, waarna zij afstand deden van hun kooprechten voor twee bankjes van duizend. („Tel.") De radio-verbinding met ln- dië. De radio-verbinding NederlandNe- derlairdsch-Indië bracht, voor zooveel het aan Nederland toekomende aandeel belieft over het derde kwartaal 1925 rond f 123.700 op tegen f 145.800 over het derde kwar taal 1924. Over de eerste 9 maanden van 1925 beliep de opbrengst voor Nederland in totaal rond f 492.500 tegen rond f 395.300 in het overeenkomstige tijdvak van het vo rig jaar. Het Nederlandsche aandeel we gens den sedert de gebruikmaking van den verzendingsweg Malabar—San Francisco New-YorkAmsterdam (15 Augustus 1926) tot uit. September per radio van Amerika ontvangen telegrammen uit«Nedevlandsch- Indië beliep rond f 5050. De ,,E e m d ij k". Lloyds moldt, dat het stoomschip „Ecmdijk", dat, zooals gemeld is, op Bentinck Island aan RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON Sfit - LEIDEN 4039 den grond liep, op ongelijken rotsachtigen bodem ligt, blootgesteld aan den Oosten wind. De waterdichte ruimte No. 1 in het voorschip, is tot zee-niveau onder water. De overige ruimten zijn droog. Pompen zijn in het werk gesteld, en men tracht nu het schip vlot te krijgen. Indien het weer gun stig blijft, verwacht men daarin spoedig te zullen slagen. Wanneer deze pogingen ech ter geen succes hebben, zal een gedeelte van de cargo worden overgeladen. Voor het ri sico van algeheel verlies werd gisteren 15 pCt. genoteerd, tegen 8 pCt. tevoren. Gemeld wordt nog, dat de positie van de „Eemdijk" overeenkomst met die van het Engelsche schip, de „Siberian Prince", dat op 30 Juli 1923 op Bentinck Island is vastgeloopen en 14 Augustus d. a. v. zwaar beschadigd werd vlot gemaakt. Het schip is verzekerd voor 14.100.000. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co-'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 15 Oct. in Nederland uitgesproken 82 fail lissementen tegevore 76 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 15 Oct. 1925 3383 fail lissementen tegenover 3561 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. „Dokter", riep een kleine jongen ang stig, „komt u toch eens gauw bij ons thuis" „Wie is er ziek?", vroeg de geneesheer. „Allemaal, behalve ik," was het ant woord. „Ze hebben gisteren garnalen gege ten, maar ik mocht er voor straf niets van hebben, omdat ik brutaal was geweest." RECLAME. fvooi \Jc VERZUIM dit buitenkansje NIET. HEDEN SPECIALE ZEEPRECLAME. Prima Engelsche Toiletzeep 9 ets. De beste Glycerinezeep slechts 7 ets. Karnemelkzeep 8 ets. Huishondzeep, dubbel stuk,10 ets. Pakjes Waschpoeder 8 ets. Dweilen, maat 75 X 55 22 ets. DE ALGEMEENE TOESTAND. Locarno leveit overeenstemming over de volle linie. De confe rentie geëindigd. Gelijk zoo vaak vlak voor het einde van een conferentie hoeft het te Locarno Don derdagavond en gisteren nog gestormd. .Van allo zijden is toch als het ware een offensief ingezet om nog binnen te halen, wat te halen was. Gevolg, dat er oen soort crisis stemming kwam. In hoofdzaak wae dit de wijten aan een eisch van Polen, dat van Duitschland dezelfde territoriale veiligheid verlangde als Frankrijk in het Westelijk pact De ag. „bykomstigo kwesties die voor Duitschland van groot gewicht zijn, speelden echter ook een rol bij de ingetreden stagnatie, daar Frankrjjk in dezen het been stijf bleef houden. Maar gelukkig is op oen onstuimigen Donderdagavond, toen de hoofden warmer waren geloopen, dan wenschelijk was, een kalme Vrijdagmorgen gevolgd. De Polen hadden schriftelijk 's nachts den Duitschers reeds een tegemoetkomende mededeeling gedaan! Gistermorgen begon met een aubade van het stedelijk muziekkorps van Locarno aan Chamberlain, die 62 jaar werd. Vervolgens werden voorzichtig de voelhorens uitgestoken naar de katerstemming van den vorigen avond. Al ras bleek de nacht zuiverend to hebben gewerkt co alles liep van een leien dakje. Toen dG deskundigen met hun werk klaar waren, vroeg Stresemann nog een onderhoud met Briand en Stresemann en daarmee was alles beslist ten goede. Om 6.20 uur kwam men in slotzitting bij een. Om 7.30 uur verkondigde het handen geklap, dat door de gesloten ramen der con ferentie tot op straat hoorbaar was, den afloop der plechtigheid. Het talrijk opgeko men publiek en de vertegenwoordigers der wereldpers beantwoordden het applaus. Vuurpijlen werden afgeschoten en na ver loop van eenige minuten werden de ramen op de eerste étage, waar de conferentiezaal gelegen is, geopend en in groepen versche nen Briand en Luther, Chamberlain en ver scheidene leden der delegaties, te midden van het toenemend gejuich. Briand en Lu ther reikten elkaar de hand. Ten slotte toonde de Belgische jurist Rolin aan het publiek het geparafeerde do cument. Eerst verliet de Poolsche delegatie hel ge bouw Volgden Van der Velde, Briand en door luidruchtige Viva's" begroet, Musso lini. Toen na een poos de Duilsche gedele geerden, het hoofd ontbloot, op de trap ver schenen, bereikte het gejubel der menigte haar toppunt, om ten slotte aan Chamber lain, die door zijn vrouw werd afgehaald, tot een laatste ovatie aan te zwellen. Het waren onvergetelijke tooneelen en men voelde de nabijheid van historische grootheid. Intusschen hadden in het paleis gedurende de parafeering der verdragen treffende tooneelen plaats gevonden. Cham berlain voerde eerst het woord, maar was door ontroering bijna buiten staat te spre ken. Daarna las Stresemann de verklaring voor. waarin hij zeide met geestdrift zijn handteekening te zetten. Duitschland'9 vol komen loyaliteit bij de uitvoering der ver dragen betuigde en de voorzichtige toespe ling maakte dat Duitschland nu op een tegemoetkomende behandeling rekendo. Daarna hield Briand een rede, die door de toehoorders als grootsch van gedachte en gevoel, wordt gepezen. Hij dankte Strese mann voor de kieschheid van zijn toespe ling en verzekerde, dat het Fransche volk nu spoedig aan het Duilsche volk den vol len omvang van zijn edelmoedige geaard heid toonen zou. Vervolgens sprak hij over het naderende ideaal van de Vereenigde Staten van Europa. Na hem voerden nog Musolini en Vandervelde het woord. Al dien tijd was de stemming in de vergadering uiterst geëmotioneerd. De verdragen zullen Dinsdag gepubliceerd worden; men sprak ook van onderteekening te Londen op 1 Dec. a.s. De laatste instantie zal in alle gevallen dc Volkenbondsraad zijn. Ook'het Fransch-Poolsch waarborgver- drag.is in de Volkenbondsbepalingen inge lijfd. In totaal zijn vijf verdragen gepara feerd en het protocol is onderteekend. Ver der hebben alleen Italië en Engeland een verklaring onderteekend betreffende artikel zestien van het covenant. Het verdrag van Locarno is gesloten! Mussolini ontving voor de slotzitting nog de persvertegenwoordigers. Hij zeide o.a. Italië heeft uit drie overwegingen geen nevenkwesties in de discussie opgeworpen en wel: Ten eerste stelde Italië zich op een zelf de standpunt als Engeland en beperkte zijn garantie tot de Rijngrenzen. In de tweede plaats is er tusschen Duitscn land en Italië geen gemeenschappelijke grens. In de derde plaats garandeert artikel 80 van het Verdrag van Versailles de on schendbaarheid van Oostenrijk. Italië heeft derhalve geen verdere arbi trageverdragen willen sluiten, ook niet be treffende zijn eigen grenzen. Mussolini merkte verder op, dat de arbeid van de conferentie zoo vruchtbaar was, dat zij de economische gezondmaking der volken zal bevorderen. Betreffende de redeD van zijn komst zeide hij, dat het onhoffelijk zou zijn ge weest als hij niet ter conferentie zou zijn gekomen. Ook lag het in zijn bedoeling persoonlijk in contact te komen met de ministers van Buitenl&ndscbe Zaken die te Locarno vertoeveD. De journalisten van vele landen hadden zich echter demonstratief verre gehouden. Mussolini die zichtbaar geërgerd binnen kwam, trad op den vertegenwoordiger van de „Daily Herald", het Engelsche Labour- orgaan toe en vroeg hem: „Gaat het com munisme nog altijd goed", waarop de pers man antwoordde, „dat weet ik niet, ik ben geen communist!" Mussolini zei toen: „Dan heb ik me vergist." „Als zoo dikwijls" merkte een journalist op die er vlak bij stond. Mussolini kon daarop niet dadelijk een gevat bescheid vinden; hij aarzelde en zei toen: „Mis schien". Het voorval vroolijkte de ietwat trieste stemming, die in de bijeenkomst heerschte, wat op. De ontvangst van de bercdkle overeen stemming wordit overall behoudens oen en kele zure uilzoncteri mg, omtrent rechts of links, met vreugde begroet. Luther heeft aan den specialen corres pondent van Wolff nog verklaard, dat het Westelijke pact niet de arbitrage-verdragen de verwezenlijking is van de grondgedachte van het Duilsche memorandum van 9 Fe bruari, en dit in overeenstemming met de uieenzettingen der Duitsche nota van 20 Juli. Het bevat dus die reorganisatie der Europeesche staatsbetrekkingen, die wij om den werkelijken vrede in Europa tot stand te brengen en in hel belang van Duitschland nagestreefd hebben. De publi catie der afzonderlijke vorderingsonlwer- pen zai een einde maken aan menigen twij fel, die tihans is komen opduiken. De ver klaring van art. 16, die Engeland, Fran krijk, Italië en België gegeven hebben, is in overeenstemming met hel Duilsche stand punt, zooals dit uiteengezet werd in de nota van 20 Juli. Wat de kwesties van het Rijn land aangaat, vormt de verklaring van den Fransohen, den Belgischen en den Engel sehen minister van buite-nlajidsche zaken een slevigen grondslag voor de nieuwe gedachte, die deze problemen in de naaste toekomst zullen aannemen. Op do Duil sche regecring rust de belangrijke taak om op dezen grondslag verder te bouwen .Vóór de Rijksraad en de Rijksdag een definitieve beslissing nemen over het verdrag en de toetreding lot den Volkenbond, moet het vast komen te staan en duidelijk zijn, dat de algemeene geest van den echten vrede zich vooral in de Rijnkwestio werkelijk in daden omzet en dat de daadwerkelijke ont wikkeling zich- aldus zal voltrekken, maar daar slaan de beide gedelegeerden borg voor tegenover het Duilsche volk. De minister-presidenten van de Duilsche bondsstaten zijn bijeengeroepen tegen 'Woensdag a.s. De commissie voor buiten- landsehe- zaken van den Rijksdag zal Don derdag bijeenkomen om hfet verslag der Duitsche delegatie in ontvangst te nemen. De vertegenwoordigers van het Rijksland zijn tegen Dinsdagmiddag naar Berlijn ge roepen. En officieel heet het van Fransche zijde: De conferentie is besloten door een we- derzijdsche verbintenis van Frankrijk, Bel gië en Duitschland, met de garantie van Engeland en Italië om er van af te zien om hun toevlucht te nemen tot den oorlog en de onschendbaarheid der Rijksgrens te waar borgen. Het Rijnpact is vergezeld van aan vullende overeenkomsten, door welk© alle buren van Duitschland in het Westen en het Oosten, behalve Rusland, zich verbin den evenals Duitschland. alle mogelijke conflicten aan arbitrage te onderwerpen. De geallieerden hebben in de plaats eener politiek van dwang en wantrouwen jegens Duitschland een politiek van toenadering en zelfs van samenwerking willen stellen. De geallieerden hebben tevens volkomen de rechten gehandhaafd, die het verdrag van Versailles hun toekent, evenals de particu liere verdragen, zooals de verdragen van wederzijdschen bijstand tussehen Frankrijk en Polen en Tsjecho-Slowakije. De uitoefe ning dezer rechten zal natuurlijk afhangen yan den klaarblijkelijke» goeden wil van Duitschland in de nakoming zijner grens- verplichlingen. GRIEKENLAND. Het beleedigde Italië. Te Athene is op verzoek der Italiaansehe regeering een blad verboden, hetwelk in een artikel had geprotesteerd tegen het voornemco der Italiaansehe regeering, de bewoners van den Dodekanesus tot Itali- aaDScho coderdanen te maken, hetwelk de Italiaansehe regecring als een beleediging beschouwde. Ga je gang maar! CHINA. Allerlei oorlogstoestanden. Ito rood© troepen van Kanton hebben Wniehow bezet De laatste paar dagen hebben een aiellere ontwikkeling gebracht van den militairen toestand in de provincie Chekiang. Tioepen-afdeeliogen zjjn naar Ishing op gerukt en in de heele provincie zjjn oorlogs toebereidselen gemaakt. De burgerlijke gouverneur verzekert, dat deze bewegingen uitsluitend met de najaarsmanoeuvres in verband staan, doch de troepen van Fentien in de omgeving van Shanghai hebben in allerijl de treinen bestormd naar Chang- chow, vaDwaar z\j Nanking in den rug zullen kimnen vallen, indien zij worden aangevallen. Ondertusscheo beeft Tsjang tso lin een conferentie van de militaire leiders bijeen geroepen to Moekdco. Te Tsingtao ontstond een paniek, toen twee kauooneerbooten het vuur openden op de stad, omdat de mariniers niet betaald wa ren. De militaire overheid heeft de overgave dor booten geëischt. De onderhandelingen zijn nog niet afgeloopen. AUSTRALIë. Nog geen einde dei stakiifg. In een groote vergadering van zeelieden- stakers is besloten, dat de vertegenwoordi gers der zeelieden op de conferentie van alle betrokken ptartijen, bijeengeroepen door den Chief Justice, dezen zullen mededeelem, dat zij niet aan onderhandelingen kunnen deelnemen, zoolang er nog stakers in de gevangenis zitten. CHILI. Presidentskenze uitgesteld. Naar uit Santiago bericht viordt, besloot het Chiloensche Kabinet met het oog op de houding der Cbileensche openbare mee ning, aoomede van de marine en een doe?, van het loger, de presidentsverkiezing tót te stellen. BUITENLANDSCH GEMENGD. Bedrog in Berlijnsche bakkerijen. De Berlijnsche politie heeft onverwacht bezoek gebracht aan ruim 2000 bakkers; 550 hunner hebben de bepalingen met be trekking tot het gewicht van het brood overtreden. De 40 gram broodjes wogen slechts 25 gram en het brood dat 1450 gram moest wegen woog slechts 1100 gram, dus 350 gram minder. Do 550 bakkers zullen zich voor don rechter hebben te verant woorden. Vliegongelukken. Twee Engelsche vliegtuigen zijn gisteren boven het vliegveld te Hendon op elkaar gevlogen. Beide machines stortten neer e* de bestuurders werden dood opgenomen'. Een van hen was de bekende piloot Bal' lantine. Ongeveer tezelfder tijd moest een Franscü vliegtuig, komende van Parijs, een nood landing doen bij Tunbridge Wells in Kent* Bij het landen raakte een der vleugels ded grond, het toestel sloeg om en de drie pas sagiers werden vrij ernstig gewond. De be stuurder kreeg slechts eenige schrammen* Een later bericht meldt, dat een der drie gewonde passagiers, een Fransche dame^ tijdens het vervoer naar het ziekenhuis i* overleden. Een der beide andere gewon den is de Amerikaansche autofabrikant Jo sef Buick, maar zijn wonden zijn mindex ernstig. De Prins van Wales teiag. Bij zijn terugkeer in het vaderland heeft de prins van Wales als het ware een triumf- tocht gehouden Het stoffelijk overschot van Fredj Bramley, den secretaris van het Internat tionaal Verbond van Vakvereenigingen, is gistermorgen op het crematorium te Gob ders Green verbrand. Door het slechto weer was het niet mogelijk geweest, zijn zoon met een vliegmachine van Portsmouth1 tc laten komen, maar deze mocht nu mee reizen met den koninklijken trein, waar door hij Golders Green nog bijtijds kot bereiken om bij de plechtigheid tegenwoor dig te zijn. Koerier verdwenen. Toen Donderdag de van Sebesch komen de sneltrein te Moskou aankwam, bleek volgens de bladeD, dat de Litausche koerier,; die tot de reizigers behoorde, op onver klaarbare wijze verdwenen was. Zijn diplo matieke en persoonlijke bagage werd aaü het Litausche gezantschap overgegeven. Zellm oord-epidemie. Hot aantal zelfmoorden te Boedapest neemt zoo sterk toe, dat men reeds eenigeni tijd van een epidemie spreekt. Deze week pleegden I» twee achtereenvolgende nach ten 20 personen zelfmoord. Malversaties in Rusland. Ondanks de maatregelen, door de justitie genomen, blijven verduisteringen en mal versaties op groote schaal in de sovjet- Unie aan de orde van den dag. Bijna eiken" dag vermelden de sovjebbladen nieuwe ern stige gevallen; de minder ernstige komen al niet meer voor publicatie in aanmerking. Thans trekt de aandacht hot geval van vrij wel het gehecle adminst. personeel van een Staats-tabaksfabriek in het gouvernement Koersk, dat zich op onrechtmatige wijze een bedrag van totaal 1.200.000 roebel heeft

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2