R.H.W. Fruit-Soda TWEEDE KAMER. URN HOUTEN's KER5ENBONBONS M BS gf £§"11 BS 5$ n s UIT DE OMSTREKEN. r V (Vervolg van gisteren). Bioscoopwet Aan de orde is hêt wetsontwerp tot be strijding van de zedelijke en maatschappe lijke gevaren van den bioscoop. De algemeene beschouwingen worden geopend door den heer BOON (V. B.), die aan de vroegere behandeling en het lot van de Bioscoopwet herinnerde. De grondfout van de wetgeving op de bioscopen is vol gens dezen spreker, dat men niet heeft vastgehouden aan de bedoeling dier wet geving en aan de bescherming van de jeugd Tegen eventueele gevaren aan den bioscoop verbonden. Vervolgens releveert de heer Boon ver schillende punten uit de behandeling in 1923: de pogingen van den heer Kersten om den bioscoop te verbieden om diverse soor ten keuringen in te voeren, om op geschikt heid te keuren enz. Ten aanzien van het toezicht op de bioscopen is reeds zeer veel gedaan, hetgeen spr. nader met voorbeelden toelicht. Ver schillende leden der Kamer die nooit in den bioscoop zijn geweest, hebben die in stelling veroordeeld als het vreeselijkste dat er bestaat. Spr. is herhaaldelijk in den bioscoop geweest en heeft er zich dikwijls vermaakt. Er is dikwijls veel romantiek en veel sentimentaliteit maar er zijn vele een- voudigen van geest die deze beide gaarne zien, zonder dat zij slecht voor hen zijn. De titels van de films zijn dikwijls overdreven en niet overeenkomstig den inhoud der films. Dit wetsontwerp geeft een preventieve bescherming ook van volwassenen. Dat is een eerste slap op een nieuwen weg en wie weet waarheen die leidit op andere ge bieden. Wanneer op geschiktheid voor kinderen beneden 18 jaar zou worden gekeurd, dan zou volgens de Amsterdamsche Bioscoop commissie slechts 1/4 procent van de films „geschikt" zijn te achten, hetgeen dus be- teekent dat men de bioscopen wel zou kun nen sluiten. Spr. wenscht in zijn amende menten op „geschiktheid" te keuren voor kinderen tot 14 jaar en op „toelaatbaar heid" voor kinderen van 14 tot 18 jaar. Deze wet i9 een gequalificeeide dorpers- wet en spr. zal zijn stem er niet aan geven als zijn amendementen niet zijn aange nomen. De heer L1NGBEEK (Herv. Ger. Partij) ziet in dit ontwerp een proeve van Christe lijk regeeringsbeleid. Spr. zal voor den bioscoop geen adjectief zoeken, maar wil wijzen op de groote oppervlakkigheid die uit den bioscoop blijkt. Vaak gaat de film over den rand der zedelijkhed4 heen. Wat is daartegen te doen? Overal waar God zijn Kerk bouwt, bouwt de duivel zijn kapel. Hoe zal het dan gaan waar God geen Kerk bouwt? Daar wordt de duiveïsche kapel de Kerk. De godsdienst is het middel om den mensch kennis van zich zelf aan te bren gen; de mensch moet ontevreden worden over zich zelf. De Kerk dient die kennis aan te brengen; de regeeringen hebben de Kerk nie»t gesteund in haar taak. Nu de excessen overal naar buiten treden, dient de regeering de zedelijke welvaart te be- vordoren door den strijd van de Kerk te steunen. Van dit ontwerp verwacht spr. niet alles; het zal geen kwaad doen maar ook niet alle goeds. Het is echter een bewijs dat de re geering beseft wat haar laak is in dezen en dat zij wil meehelpen om de nationale Kerk te steunen, d. i. do Nederduiisch Hervormde Kerk. (Gelach). De heer KLEEREKOPER (S. D.) herin nert aan het standpunt, dat zijn fractie bij de vorige wet ingenomen heeft. Men had geen bezwaar legen preventieve maatregelen ten gunste van de jeugd, zelfs tot den meerderjarigen leeftijd. Helaas heeft de regeering thans de beginselen toege spitst, want op samenwerking met spr.'s fractie stelt zij geen prijs meer. Zij heeft aan de Protestanlsch Christelijke bezwaren toegegeven en heeft spr.'s beginselen totaal genegeerd. Autonoom oplroden van gemeentebestu ren heeft weinig nut, meent spr,, want als de eene gemeente den bioscoop verbiedt, gaan de liefhebbers naar een andere, die dezen toelaat. De niet-gesplitste keuring van films voor kinderen acht spr. een ernstige technische fout. Natuurlijk wordt de maat staf voor de kleinste kinderen aangelegd en dat maakt al dadelijk een groote fout Het is met den bioscoop als met zoovele andere zaken: or zijn goede films er zijn minder goede. Wil men zeer goede geven laat de overheid dan zelf bioscopen stich ten, dan kan zij het beste geven wat er is. Waarom is nooit een bioscoop verboden op grond van art. 188 der gemeentewet? In Amsterdam zijn 24 bioscopen, in Brussel 300 en dus is er nog geen groot aantal hier te lande. Ondanks alle verbodsbepalingen zal het niet mogelijk zijn de menschen te verbeteren. De fantasie zoekt een uitweg en met negatieve verbodsbepalingen zal men dien uitweg niet dichtstoppen. Met nadruk wijst spr. er op, dat voor tal van goede doeleinden de gelden zijn afge nomen van de begroolingen besteed voor doode middelen als de marine. Thans wil men op andere wijze de moraal bevorderen en daaraan doet spr.'s fractie niet mee. Door positieven arbeid,wil spr. de moraal bevorderen, door het dienen van ee» groot ideaal in de wereld. Een verbodsbepaling heeft geen waarde en los van alle techni sche en praktische overwegingen is spr.'s fractie ook tegen deze wet De heer BOMANS (R.-K.) zegt dat levens vreugde door ieder mensch verlangd wordt. De natuurlijke levensvreugde gepaaid met den natuurlijken godsdienstzin acht hij een harmonisch geheel. Voor zoover de bioscoop een bron van levensvreugde is, is spr. daar Voorstander van; voor zoover de bioscoop wetenschap brengt, steunt hij dien gaarne. In zooverre is de bioscoop ook een gave Gods en spr. erkent dat hij wel eens den bioscoop heeft verlaten beter dan hij er in ging. De wet moet zich daarom alleen kan ten tegen de gevaren van den bioscoop en niet tegen het bestaansrecht daarvan. Rijkskeuring acht spr. juist en nakeuring kan gewenscht zijn, maar art. 4 stelt spr. niet gerust. Het bevat de gelegenheid voor nakeuring maar het bevat ook de gelegen heid van een algemeen verbod van bioscoop en tegen dit laatste heeft hij ernstig be zwaar. Spr. vraagt nadere inlichtingen om trent de draagwijdte van dit artikel. De heer KERSTEN (Staatk. Ger. Partij) acht dtit ontwerp een verbetering omdat de gemeenten de vrijheid van nakeuring krij gen. Desniettegenstaande heeft hij ernstige bezwaren tegen dit ontwerp. Het middel eener keuringscommissie acht hij onvoldoende voor de bestrijding van het bioscoopgevaar. Een zoodanige keuring acht hij niet mogelijk en daarom heeft hij nog steeds bezwaar tegen dit ontwerp. Hij wijst bijvoorbeeld op het oordeel van de Amsterdamsche commissie die slechts een zeer klein percentage van de film „ge schikt" acht voor kinderen beneden 18 jaar. Dit bewijst al dat de commissie feitelijk sluiting der bioscopen noodig acht voor kin deren beneden 18 jaar. De bioscoop trekt door zijn sensatie zeer, maar verveelt als de sensatie niet geregeld grooter wordt. Het ligt dus voor de hand dat het gevaar steeds grooter wordt. Alleen het grofste wordt door de keuring tegenge houden. De commissie kan niet iedereen tevreden stellen en dus i9 zij geen afdoend middel tegen alle gevaren. Wil de Regeering die gevaren onderdrukken, dan zal slechts één remedie overblijven, nl. dat zij de openbare bioscoopvoorstellingen vefbiedt. Spr. stelt een motie voor waarin een dergelijk verbod wordt gevraagd en de Regeering wordt uit- genoodigd een daartoe strekkend wetsont werp in te dienen. De heer MARCHANT (V.-D.) betoogt, dat het particulier initiatief nergens zich zoo snel en zoo ruim heeft ontwikkeld als bij de keuring dcT films. Het lijkt alsof de wet gever haast maakt om dit initiatief vóór te zijn en bdhoefte heeft aan eenheidsverloon. Een doelmatige regeling geeft dit ontwerp niet omdat het te uitvoerig en te ingewik keld is. Art. 188 van de Gemeentewet is voor de zorg voor de volwassenen meer dan voldoende. Voor kinderen is het iets anders. Als men voor hen wil zorgen, dient men drie eischen te vervullen: centrale keuring, verbod van opvoering van niet goedge keurde films en strafrechterlijke repressie van overtreding van dit verbod. In Tndië heeft men dien weg ingeslagen en het is niet duidelijk waarom men dien weg hier ook niet volgt. De burgemeester, aldus ging spr. voort, heeft thains de bevoegdheid een door de cen trale commissie goedgekeurde film niet toe te staan. Dus is art. 19 dal dien burgeoneeis- tcsr die bevoegdheid nog eens geeft, over bodig. Een positieve keuring past z i. niet in deze v/et. Op gescOiMlheid kan niet gekeurd worden. Een film die zóó is dal de kinderen er bij in slaap vaJllen, is niet geschikt. Ge- schikliheid brengt ons op paedagogfisch ter rein en dit ontwerp bestrijdt alleen de ge varen, zoodait alleen de negatieve keuring over de toelaatbaarheid mogelijk is. Art. 4 kan den bioscoop geheel onmoge lijk maken. De garantie dal „Wij" moeten goedkeuren beteekent niets. Stel eens voor dat dominee Kersten minister van Binnen- landsohe Zaken wordt 1 (Gelach). Benig nut van nakeuring is denkbaar mamr eisch van de praktijk is het niet, aüs men deze zaak maar aan het particulier initiatief had overgelaten. Het overhaaste bij do indiening van dit ontwerp acht hij een groot nadoel. De beer TILANUS (C. H.) zag wol gaarne dat de overbedd meer met positieve midde len tiraohtte de moraal te bevorderen. Spr. weet de goede zijde van den bioscoop te waardeeren maar het doet overigeais mets tor zake hoe ieder over den bioscoop denkt. Het gaal hier om het bestrijden der na deel en die daaruit kunnen voortkomen. In hel algemeen draagt de bioscoop niet veel bij tot de zedelijke veriieffimg van ons volk. Volgons spr.'s beginselen heeft de overheid do verplichting te waken tegen het nadeel dat de bioscoop kan hebben. Het hoofdbezwaar dat spr. heeft tegen dit ontwerp, is hierin gelegen dat de overheid zich met de centrale keuring een onmoge lijke taak op den hals haalt. Laat de keu ring iets toe, dan heet bet natuurlijk dat de film van rijkswege is goedgekeurd en dat dus alles in orde is. De overheid neemt dus de verantwoording daarvoor op zich. Daar om wil spr. liever de keuring aan de ge meentebesturen overlaten. De Slaat 'haalt zich werk op den hals, dat onuitvoerbaar is. De reeds aanwezige films zullen moeten worden gekeurd. Dat alleen is roedis een onmogelijke taak. Aan de groote verwachtingen (Se men van de bioscoop bad, heeft hij niet vol da an. Het bezoek er aan neemt trouwens reeds af, niettegenstaande' aJle pogingen der exploi tanten om het publiek te trekken. Kan daarom de Staat ndet volstaan met steun te verteenesn aan de gemeentelijke keurings commissie en het voorschrijven van een verplichte gemeentelijke keuring? Overal hebben de commissies goed werk gedaan en het is niet noodig daarin in te grijpen. Gedeeltelijk is in d&t wetsontwerp tege moet gekomen aan. de verlangens van spr.'s fractie. Het nieuwe artikel 4 bevat geen verfbod meer; of gemeentelijke na-keursng mogelijk is, is niet diuidelijk aangegeven. Gaarne wiMe spr. eenige nadere inlichtin gen over dit artikel hebben opdat geen mis verstand daarover kan ontstaan. Is geen na-keuring mogelijk, dan zal hel spr. niet moeieflijk zijn zijn stem over dit ontwerp te bepalen. De Minister van BiimeuiaiMteche Zaken, de heer DE GEfER, zai heden spreken. De vergadering wordt verdaagd tot heden één uur. RECLAME. 4906 srrr Deze bonbons zijn geuulö met gaue, rijpe meikersen op fijne Fransche cognac. De chocolade is gemaakt uit prachtige LUest-' Indische Cacaoboonen en uer- a/erkt met öe u/erelöberoemöé Uan Houten's Cacaoboter, Deze samenstelling, zoouiel ais öe langöurlge, intense beu/erking öer chacoiaöe uerkiaren, öat deze bonbons zijn: BETER DRn RNDERE 50 CENTS PER ONS RECLAME. Wordt nagebootst! Let op R. H. W. 7215 Gisternamiddag is aan den ach terkant van het bouwwerk van de firma Gerzon, n.l. in de Gortstraat in Den Haag, een ernstig ongeluk gebeurd. De daar werk zame 19-jarige J. W. kreeg n.1. door het breken van een liftkabel, een kruiwagen met cement opl het hoofd, waardoor hij verwondingen, o.a. waarschijnlijk een sche delbreuk, bekwam. De staking te Rotterdam. Aan het slot van de gistermiddag door den Rijksbemiddelaar gehouden bijeenkomst met de partijen, betrokken bij het conflict op de scheepswerf van Piet Smit Jr., heeft de Rijksbemiddelaar het volgende voorstel gedaan Het werk wordt onmiddellijk hervat. Ge durende 14 dagen zal bij de firma Piet Smit Jr. 56 uren worden gewerkt en van 1 Nov. tot 15 Dec. 53 uTen. De uurloonen blij ven tot 1 Nov. gehandhaafd en worden van af 1 Nov. tot 15 Dec. gebracht op 56/53 van de oude locnen. Een 30 man sterke Noorsche bemanning is aangekomen om het voormalige vracht schip Knight Temlar", dat op de machi nefabriek en scheepswerf van P, Smit Jr. werd verbouwd tot den Noorschen walvisch vaarder „Orwell", zoo mogelijk van Rot terdam naar een Noorsche haven te bren gen. Poor de staking zijn de werkzaamhe den aan boord van de „Orwell" niet ge reed gekomen. De staking vao het peraoneei, dat vaart opt de booten in den dienst Am sterdamRotterdamDordtAntwerpen van de firma Braakman, is opgeheven. Na een conferentie van den Centaal co Bond van Transportarbeiders met de firma Braakman, waarbig dezo laatste toeoegging deed, aao enkele der geuite grieven tegemoet te zullen komen, is io een vergadering der stakendeo besloten, het werk te hervatten. Heden, Woensdagmorgen, gingen de booten weer varen. Gisternacht, te ongeveer halféén, heeft de 31-jarige directeur eener N.V. te Schiedam, D. G., aan het politie bureau Pauwensteeg te Rotterdam aangifte gedaan, dat hij op den Coolsingel met een wandelstok op het linkeroog ia geslagen door den ó6-jarigen advocaat D. W. C. v. H., wonende aan de Boompjes. D .Q. werd aan het ziekenhuis verbonden, terwijl de bebloede en gebroken stok in beslag is ge- Sinds eenige dagen is de Houtr- koopersdwarsstraat, te Amsterdam, het too- neel van een voortdurende ruzie tusschen twee families, die met visch venten. Gis termiddag kwam het ^jpnieuw tot een uit barsting waaraan publiek en omwonenden ten slotte gingen deelnemen. Zoo was er iemand uit de buurt, die oorlogje ging voo- ren met den poot van een stoel. Hij liep echter tegen een agent op, die trachtte hem te kalmeeren. Het publiek trok partij voor den man met den poot en belemmerde den agent. Een collega, die zag, dat een en ander niet pluis was, ontzette hem met gebruikmaking van de sabeL Bij deze ge legenheid kreeg een tapper een slag op het hoofd. Hij werd in zijn inrichting verbon den en kon loopende naar een der gasthui zen gaan. De reHetjes kregen zoo'n om vang, dat de bezetting van bet bureau J. D. Meyerplein moest uitrukken om de orde te herstellen. Hierbij werd van sabel en gummistok gebruik gemaakt en verschillen de keeren moest de menigte worden uit eengedreven. De man, die met den poot van een stoel had geslagen, werd opge bracht. Proces-verbaal wegens vechten is tegen hem opgemaakt Van vier tot zeven uur bleef het rumoerig in de buurt. In het buitentoeleidingska- naal naar de groote schutsluis te Umuiden heeft een palingvisscher in een fuik het lijk opgehaald van den 27-jarigen polderwer ker G. K., uit Nederhemert, die werkzaam is geweest 'bij den sluisbouw aldaar. Zon dagavond is hij bij het naar-huis-gaan te water geraakt. Gisternacht is de mari nier H. J., uit Brummcn, uit die gevangenis te Helder ontsnapt. Een verpleegde in het krankzinnigengesticht te Venraay, W., uit Zevenaar, heeft gisterochtend kans gezien de inrichting te ontvluchten en zonder spoorkaartje Zevenaar te bereiken, waar hij gisteravond aankwam. Hij wist zijn woning le bereiken, doch voor de thuiskomst van zijn vrouw wist de politie hem te vinden en op le sluiten. Hij zal op transport naar Venraay worden gesteld. De echtgeno.ote vari den mijn- werker D., te Spiekholzerheide, lag reeds te slapen, toeo zij verschrikt wakker werd door het lossen van een revolverschot. Meenende, dat een moordaanslag op haar gepleegd werd, schreeuwde ze om hulp. Ofl haar hulpgeroep kwamen buren opdagen. I ,Wat bleek later? Dat haar man zich in de keuken bevend met een vriend, wien I lrg een browiringrevolver wilde verkoopen. Toen hjj het vuurwapen aan zijn vriend liet zien, gktg onverwachts het schot af. -De kogel drong door het plafond der keu ken in een matras ran het bed, waarin de vrouw sliep. De kogel ketste af op een veer der matras. D. en zij» vriend werden aanvankelijk aangehouden, doch later weer op vrije voeten gesteld. D. werd geverbali seerd wegens overtreding der vuurwapenwet on de browning werd in beslag genomen. Naar Let „U t r. Dagblad" m e - dedeelt, is op het terrein der gcmeeDte-gas- fabriek te Utrecht een plm. 45-jarige werk man, Snellenberg genaamd, van een hoog te van 12 Meter uit de cokeshangbaan ge vallen. De man kwam zoo ongelukkig te recht, dat de dood spoedig intrad. Hij laat een ^ouw met vele kinderen achter. Op de boerderij Grasbroek, bij Backinhagen, was, zoo meldt men uit Delden, ingebroken. Een der inbrekers werd door de vtcuw des huizes gegrepen en aan de politie uitgeleverd. De tweede had zich buiten verscholen, doch werd door den gemeenteveldwachter gepakt. „Verkoopt u insectenpoe- der tegen vlooien?" „JaVoor hoeveel moet het zijn?" „Ja, geteld heb ik ze niet." 0 BUITENLANDSCH GEMENGD. Magnesium-ontploffingen te Rome. Te Rome zijn in een winkel van foto-arti kelen tengevolge van een tweetal magne sium-ontploffingen -10 personen min of meer ernstig gewond. Bij de eerste ontploffing veroorzaakt door het overspringen van een vonk in een hoe veelheid magnesium werden de fotograaf, zijn gezin en verscheidene cliënten gewond. Bij het hooren van de explosie renden een aantal menschen den winkel in, waar een brand was uilgebroken. Weldra werd een nieuwe en nog groolere hoeveelheid mag nesium aangetast, welke eveneens tot ont ploffing kwam. Personen in een aangrenzend café wer den van hun stoelen geworpen, waarbij en kele door scherven van glazen en flesschen weiden gewond. Een groentenkar ging de lucht in* terwijl de groenten over de straat verspreid werden. Een passeerende auto weid tegen 'n tramwagen gedrukt. Alle aanwezigen in den winkel liepen brandwonden op. Geruimer fiid heerschte er een paniek. Diefstallen. De gewezen directeur van de girokas, filiaal Gharlottenburg, van de Rijksbank is in hechtenis genomen. Hij heeft zich aan verduistering van ongeveer 500.000 mark ten nadeele van de Rijksbank schuldig ge maakt. Hij was op 1 October jl. gepension- neerd en bij de herziening der boeken, dio nadien plaats vond, heeft men de malver saties ontdekt. Dieven zijn Maandagnacht binnenge drongen in een fabriek van pharmaceuti- Sche producten in hePcentrum van Berlijn.' Voor ongeveer 30.000 mark cocaine en mor phine viel in him handen. 50 personen gewend bij een antowedstrijd. Bij de auto-wedrennen in Detroit verloof een der bestuurders de macht over zijn wagen, die orider de menigte der toeschou wers reed. Omtrent 50 personen werden gewond, waaronder 20 zwaar; de wagenbe stuurder werd gedood. Gezonken. Naar uit Londen bericht wordt, is aan de Argentijnsche kust na aanvaring met de stoomboot Forbin een Argentijnsche stoom boot gezonken, waarbij 10 passagiers ver dronken, en verscheidene zwaar gewond werden. Een Servische Prins sterft in een armhuis, In een Hongaarsch armhuis is dezer dagen, straatarm, overleden prins Milan Krislitsj, zoon van wijlen koning Milan van Servië. Met zijn dood is de oude Servische dynastie van de Obranovilsj-familie ten einde gekomen. In een bericht uit Belgrado aan de „Sun day Express" wordt het verhaal van 's prin sen avontuurlijk leven verteld. Zijn vader verspilde zijn leven en zijn fortuin in de Weensche danshuizen e.d. totdat hem de troon voor goed werd ontnomen. De prins was rcods vroeg van zijn familie ver vreemd; zijn vader zorgde echter voor hem zoolang hij leefde. Nadat koning Milan was gestorven en de moeder van den prins, een beroemde Griek - sche schoonheid, was verdwenen, werd Kristdtsj eerst stalknecht, daarna jockey, toen portier in een nachtclub en ten slotte concertzanger. Hij eindigde zijn loopbaan als „schrijver" nadaT hij nog een poosje bediende in de slaapwagens van de Oriënt Express was ge weest. Zijn literaire productie bepaalde zich echter tot een novelle over het leven van zijn vader, waarvan de Servische regeering echter de publicatie verbood. De inhoud zal wel altijd onbekend blijven, want het ma nuscript is verloren gegaan en de schrijver thans dood. RECLAME. Doos 60 cn 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten 4912 Haarlemmermeer. Op Donderdag 22 October a.s. zal de Christelijke zangvereenL ging „Hosanna in Excelsis" te Rijk in deze gemeente een uitvoering geven ten bate van de in- en uitwendige zending. Maandag had de 34-jarige metselaars-i knecht J. J. Vooijs, wonende te Haarlemmer meer aan den IJweg nabij Halfweg, bij het verrichten van werkzaamheden aan een in aanbouw zijnd huis te Amsterdam, het on geluk van een hoogen steiger te vallen. De man werd zóó ernstig verwond, dat hij spoe dig aan do gevolgen overleed. De ongeluk kige laat een vrouw en 4 kinderen achter. Een Franschman, afkomstig uit Parijs, maakte met- z'n uitgevonden waterfiets een rondgang door de Haarlemmermeer. Hij ar riveerde Dinsdag te Hoofddorp, reed om de prachtige werking van z'n machine te laten zien van den weg af in het water, kon zicl^ vrij snel voortbewegen en bevond zich op een gegeven moment in minder dan geen tijd al peddelende weer op den weg. Van alle kanten kwamen nieuwgierigen toe gesneld om deze niet alledaagsche demon-> stratie in oogenschouw te nemen. De 16-jarige arbeider 'Crdie nabij Halfweg bij het verrichten van ploeg werk behulpzaam was, het het ongeluk uit U glijden en zoodanig te vallen, dat hij if aanraking kwam met het raderwerk van een machine. Ernstig aan het hoofd verwond werd hij opgenomen en naar een ziekenhuis vervoerd. Ds. D. Driessen te 's-Gravenzande heeft bedankt voor het beroep naar de Chr. Gerei Kerk te Aalsmeer. Hillegom. De Gemeenteraad en het Gebonw. Direct na de algemeene vergadering der Vereeniging voor Bloembollencultuur heelt het Hoofdbestuur het Gemeentebestuur van Hillegom geschreven, dat het aanbod dezer gemeente in zake de slichting van het Eigen Gebouw niet was aangenomen. De brief is als ingekomen stuk in de vergade ring van den raad voorgelegd. Dit ingekomen stuk werd niet, zooals bijna regel is, voor kennisgeving aangenomen. Er is een pittig woordje over gesproken door den heer Voo- rcn. Hij liet In de Raadzaal een weerklank hooren van de opinie, die zich al lang in de gemeente gevestigd had, eri legde er den nadruk op, dat het hoofdbestuur het Hille- gomsche aanbod genegeerd heeft en zoolang mogelijk verzwegen heeft Het gemis aan beleefdheid in verband met de aangeboden f 50.000 en ongeveer een Hectare grond op een uitstekend gelegen punt in de gemeente, heeft hier groote ontstemming verwekt Uit een oogpunt van taktiek is die ontstemming

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6