No. 20118. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 12 Ootober Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. Ruwe, Schrale Handen geneest men met PU HOL UIT DE OMSTREKEN. jA-vAN-VALKINBURG'S- 5'Aspirin- Alkemade. Burgerl. Stand. Ge boren: Cornelia Johannes, zoon van J- Bar- tels en van M. C. van dr Meer. Jacobus Theodorus, zoon van G. Termeulen en C. M. van der Meer. Hubertus Johannes, zoon van B. H. Duivenvoorde en C. C. Dobbe. Frits Gérard Frans, zoon van L. H. M. J. Vosters en Th. M. J. de Jong. Anthonius Mattheus Johannes en Petrus Adrianus, zoon van H. A. van Velzen en M. J. van Ruiten. Overleden: Gerardus Martinus Hölscher, 4 jaren Gehuwd: Pelrus van Scheppingen jm28 jaaT en Adriana Elisabeth Straathof jd., 31 j. De heer M. van Andel, lid van de A.-R. Partij, heeft, gelijk al gemeld, aan den raad bericht ingezonden, dat hij als lid ontslag neemt, wegens zijn vertrek naar Noord-Ame- rika. De heer van Andel heeft als raadslid zitting gehad sedert 8 April 1924 en heeft zich als een man van bezadigd en rijp oor deel doen kennen. Daar zijn opvolger de heer J. W. Bonda de gemeente heeft verlaten, zal nu de heer C. Horsman eerlang als raadslid worden toegelaten. Bodegraven. Vrijdagmorgen reed de koopman B. met een hondenkar in de Van- Tol-slraat, toen plotseling de honden uitr schoten en het achterste gedeelte van dan wagen met groote vaart door de spiegelruit van bet sigarenmagazijn der firma v. d. H. ging. Deze ruit werd geheel vergruizeld, terwijl de etalage eveneens grootendeels werd vernield. Een groot deel van den met huis houdelijke artikelen beladen wagen werd den winkel binnengeslingerd. De winkelierster, die zou deelnemen aan de winkelweek, zal nu waarschijnlijk niet veel aan haar etalage kunnen uitrichten. Bij de tweede seance, door den tele- paath Maloitz, Vrijdagavond gegeven, was de groote zaal V3n hotel Van Rossura weer geheel gevuld. Opnieuw werden verschillen de blijken gegeven van de geweldige geest kracht, waarover de telepaath beschikt In de zaal der Verhoeff-Rollmanschool gaf de heer W. van Gaasbeek voor de Ned. Yereen. voor Landkolonisatie «1 Inwendige Zending een filmavond voor een nog al goed gevulde zaal. Hij bewees door deze film, beter dan dat door een rede zou mogelijk geweest zijn, do belangrijkheid van het werk der vereeniging ten behoeve van maatschappelijk uitgestootenen als landloo- pers en ontslagen gevangenen. In dezen middag was reeds een voorstelling voor kinderen gegeven. Het doel dezer bgeeo- komsten was tevens om leden te werven voor deze Vereeniging. Verschillende personen gaven zich daar voor op. Enkele jongedames hebben zich bereid verklaard de belangen der Vereeniging te dezer plaatse voor te staan. Hazerswoude. Vrijdagmorgen geraakte de 16-jarige dienstbode Tj. de G. in de Roe mer door de duisternis misleid te water. De heer R. H., die per rijwiel eenigen lijd daarna de plaats des onheils passeerde, zag door het sohijnsel van zijn lantaarn, bewe ging in het water, en naderbij komende, be merkte hij het ongeluk en verleende pnmid- dellijk hulp, doch toen bleek het meisje reeds bewusteloos te zijn. Na veel inspanning is het de doctoren da Kater van Boskoop en Doorenbos alhier mo gen gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Burgerl ij ke Stand. Bevallen; H. Reynberg geh. Kaashoek d. Ondertrouwd; H. Vos en Adr. Slootweg G. Los en J. E. van der Sar. Gehuwd; M. J. Heij en J. van Tulpen. Overleden: Jac. van Dorp, Wedn. van II. yan Beek 75 jaar. Kondekerk. Ds. C. D. Israël alhier hedlt bedankt voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Joure. Leiderdorp. In het belang van de Vrije Universiteit zal morgenavond in de Gerf Kerk een radio-avond worden gehouden. Als sprekers zullen voor de microfoon te Hilver sum optreden de heeren oud-ministers Van Dijk en Heemskerk. Waddingsveen. Het bietenvervoer is thans in vollen gang. Naar wij vernemen is de opbrengst en het suikergehalte .bevredi gend. Jaarlijks worden uit deze .gemeente, voornamelijk uit den Zuidplas-polder, eenige millioenen kilo's bieten verscheept, wat aan vele handen werk verschaft De Zondagsbestelling bij de posterijen Alhier wordt met ingang van 18 October a.s. opgeheven. Er zal op Zondag gelegenheid worden gegeven tot het afhalen van post stukken tusschen 8.30 en 9.15. Tot lid van den raad der gemeente in de vacature Zoethoutmaar is verkozen ver- xlaard de heer J. Kleiweg (R.K.) RECl K 4818 Haarlemmermeer. De coöperatieve vei- ungsvereeniging „Hoofddorp" vergaderde Vrijdagavond in de Beurs, aldaar. Na eenige •bespreking werd een voorstel van het be stuur om tot liquidatie van de Vereeniging lover to gaan, met op een na algemeene stemmen aangenomen. Aan het einde van do bijeenkomst had de onderlinge verkoop van Üen inventaris plaats. Omtrent de wrjze fwaarop men het aan 't einde van de Raad- buislaan lacga de Kruisvaart staand Vei- gngsgebouw zal verkoopen, werd nog geen definitief besluit geaomen. De onlangs te Hoofddorp gestichte oud-gereformeerde ge meente, die dit gebouw reeds eenigen tijd voor haar bijeenkomsten in gebruis heeft, zal wellicht trachten om er de eigenares van te worden en pogingen in het werk stellen om de daarvoor benoodigde gelden bij elkaar te krijgen. Het voornemen bestaat, met het be handelen van de gemeentebegroofing voor het jaar 1926 en van de verschillende bedrijven alhier een aanvang te maken in een daarvoor te beleggen aparte vergadering pp Dinsdag 27 October a.s. j Naar wij vernemen, heeft het bestuur van de Gereformeerde Kerk aan den Aals meer derwog te Rijk, in Haarlemmermeer, besloten tot den bouw van een nieuwe kerk over te gaan. Met de voor den bouw be noodigde gelden is 't prachtig geloopeu. Een landbouwer heeft bovendien een groot stuk grond als bouwterrein beschikbaar ge steld. De 18-jarige C. Westmaas, woncode in de Wilgccüaan, te Zwanenburg, alhier, verrichtte Vrijdagmiddag eenige werkzaam heden bij de watermachine in den Houtrak- polder aan den Noorderweg. Hij zat boven in een paal van het hoogspanningsnet van de electrische geleiding en kwam in aan raking met een draad, met het noodlottig gevolg, dat hg naar beneden viel en de dood bijna onmiddellijk intrad. De ontboden geneesheer uit Halfweg kon ook slechts den dood cons ta tee ren. Het lijk van den ongelukkige werd per auto naar Zwanen burg vervoerd. Naar ons wordt gemeld, heefi het plan voor den bouw van een Jeugdkapel annex nieuwe kosterswoning naast de Ned.- Hervormde Kerk, te Hoofddorp, eenige ver eenvoudiging ondergaan en zal het werk opnieuw worden aanbesteed. In de maand December zal vanwege het lokaalfonds in de Beurs te Hoofddorp een bazaar worden gehouden, waarvan de op brengst aan het benoodigd bouwkap'taal ten goede zal komen. De heer G. Beukers, te Groningen, benoemd tot Evangelist bij de Ned.-Herv. Kerk te Abbenes, alhier, heeft deze be noeming aangenomen. Mej. A. van Gampan, te Haarlem, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 9 te Zwanen burg, alhier. Mej. P. G. Bergman, onderwijzeres aan school 3 te Vijfhuizen, alhier, heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd met ingang van 1 December a.s. Hiilegom. Bij de Chr. Oranjevereni ging was een schrijven ingekomen van het Oranje-Comité 1926 (prov. Zuid-Hoïl.) met het verzoek een pl&atsalifc comité te vor men. Om deze zaak te bespreken kwam hel bestuur der C. O. V. samen. Men was van j meening (ki deze zaak algemeen moest zijn, daaTom werd eca\ twaalftal heeren ge noemd, die zouden worden aangezocht om in een Comité zitting te nemen. Dit comité is samengesteld. De heeren namen allen hunne benoeming aan, het bestaat nu uil de volgende personen: burge meester D. Wentholt, eere-voorzitter, de beide wethouders J. H. M Balvers en P. de Vreugd en vervolgens de hoerenI. C. Baas, A. Guldenberg, A. N. vam der Jagt, J. D. Jansen, P. Klaver, W. Kijne, J. Veldhuy zen van Zanten. J. O. Vermeer en Dr. J. H. der Weduwen. Het plan bestaat enkele jongedames te verzoeken zioh te willen belasten met den verkoop van bons van f 1, f0.50 en f0.25. Het ligt in het voornemen van het hoofd- comilé het huldeblijk te doen bestaan uit een geschilderd portret der Koninklijke fa milie, vervaardigd door den kunstschilder P. van der Hem. De overige gelden zullen ter beschikking van H. M. worden gesteld met het verzoek daaraan een beslemming te willen geven. Naar wij vernemen is onze plaatsge noot K., door de politie te Amsterdam gear resteerd als verdacht van vervreemding van gel dien of goederen, die aan hem als bode waren toevertrouwd. In verband met dezelfde zaak is nog een tweede persoon, v. Z. aangehouden, De heer C. Pot, candidaat alhier, is be roepen bij de Ned. Herv. Cfem te Aagtekerke. Katwijk. Onder begunstiging van heer lijk weer had Zaterdag 1.1. de aangekondigde plaatselijke schietwedstrijd plaats der Kat- wijksche Burgerwacht. De eindwedstrijd in dit seizoen. Er werden 3 serie's geschoten en wel liggend, knielen en staande Bij een dergelijken wedstrijd hebben nog al een* verrassingen plaats. Zoo ook nu. Het zou te veel ruimte vereischen alle uitkomsten te vermelden. Hier volgen de namen in volg orde der prijswinnaars: 1. Jer. Varkevisser, 2 P. C. Bloot, 3. C. v. Leeuwen, 4. E. Scbo- neveld, 5. J. Baalbcrgen, 6. Jac. Bloot, 7. A. v d. Wijden, 8. P. Slingerland, 9. Jac. Meij er, 10 H. P. Bloot, 11. Nic. Oudshoorn, 12. Jac. Kobus, 13. S. Minnee, 14. J. Slinger land. Na afloop van den wedstrijd werden met 'n toepasselijk woord allereerst uitgereikt de diploma's, onlangs door een 10-tal leden behaald bij de schielvaardigheidsproeven Vervolgens werden door den Commandant de behaalde prijzen uitgereikt Na een gezellig samenzijn ging men huiswaarts. Het 5-jarig zoontje van D. Houvraard viel bij de Turfmarkt in den Rijn. Gelukkig werd het spoedig opgemerkt' door den schip persknecht van v. Z. die het op het droge bracht Katwijk aan Zee. Aan den afslag van haing werden 2 partijen en afslag gebracht en golden de volgende prijzen per kantje. Volle haring (Zuid) f 24.20, volle haring (Zuid kuitziek) f 23.75, Maatjes haring (Zuid) f 23.45, Yle haring f 20.05f 2Q.65, Steur- haring (Zuid) f 19.15 en f 21.80 (zwaar en licht Kuitziek), Makreel f 14f 26. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk verscheept worden, kwamen Zaterdag te IJmuiden binnen: KW 158 met 209 kantjes volle, 165 kantjes steur en 2 kantjes ijle haring- KW 97 met 288 kantjes volle, en 58 kantjes ijle haring en KW 86 met 270 kantjes volle en 32 kantjes ijle haring. Van de Katwijker loggers kwam te IJmui den aan de markt de logger KW 92 met 16 last pekelharing. Lisse. Bevolking van September. Inge komen: J. Otteo, van Simporveld. M. V. J. Hulsebosch, van Teteringen. P. M. Wassenaar, geb. Reichwein en gezin, van Heerlen. G. Wijsman, van Hiilegom. G. Verlaan, van Nieuwer-Amstel. H. J. Ruigrok, van Schoten. G. Mienis, van Hoogwoud. H. M. Zwart, van Leiden. J. F. M. Zegers, van Haarlemmermeer. W. A. Philippo en gezin, van Hiilegom. A. J. Driessen, van Utrecht. K. J. W. Schoone, van SchoorL G. Rie- mersma, van Amsterdam. L. van Haveren en echtgenoote, van Weesp. L. Cl Boo- gerd, van Zierikzee. O. J. van Nieuw- koop, van Amsterdam. C. van der Valk en echtgenoot^ van VGravenhage. Ch. Kalle, van Herkingen. J. Spaargaren, van Heemstede. J. Engel en gezin, van Noordvvgk. M. Maarsen geb. Strik, van Amersfoort W. H. Groenendijk, van Uit hoorn. G. H. Tjjssec, van Warmond. G. A. de Bruin cn gezin, van Zevenhoven. J. S. P. de VetteD, van Warmond. J. M. Toorens, van Zwolle. Vertrokken: J. Warmerdam en gezin, naar Anna Paulowna. O. van Til, naar Amsterdam. P. v. d. Reep naar Benne- broek. C. P. Snel, naar Leiden. C. L. M. Hackman, naar België. J. L. Wetter, naar Oudenbosch. G. de Bruin, naar Hiilegom. G. M. F. Dankel- man, naar 's-Hertogenbosch. J. Dan- kelman, naar Roermond. O. C. J. Onder water, naar Woerden. Th. L. Grimbergen, naar Hiilegom. M. de Groot, naar Apel doorn. P. C. M. van Grieken, naar Woer den- Wed. van Wieringen en dochter, naar Bennebroek. J. C. Streng, naar Rotterdam. W. Kuyt en gezin, naar Sassenheim. G. v. d. Velden en gezin naar Haarlemmermeer. A. Th. L. Hen driks, naar Amsterdam. M. v. Zgl, naar j Hiilegom. P. C. Vermeer, naar Mijdrecht J G. A. van Djjk, naar Den Helder. Toen de voerman E., alhier, zjjn vrachtauto op den Stationsweg achteruit wilde rgden, had de wielrijder S. ongemerkt Mjn rijwiel «>0 kort bg geplaatst, dat dit door den auto werd gegrepen en voor een groot gedeelte vernield. Den vrachtrijder J. H., alhier, over- kwam Zaterdagmiddag op de brug, welke over de Ringvaart ligt, een ongeval, dat nog al materieele schade met zich brengt Zooals bekend is, bevindt zich aan de brug een zichzelf sluitende afsluitboom, warneer de brug wordt opengedraaid. Toen de heer £L op de brug kwam was dece gesloten en waren de boom en open. Door het trillen der brug is vermoedelijk Ce automatische afsluitboom losgeraakt, want toen de auto juist op de plaats kwam, was de boom los en wilde zich sluiten. Een a3nrgding was niet meer te voorkomen. De boom drong in den motor, waardoor veel vernield werd. Wat de onmiddellijke oor zaak hiervan was, is nog niet vastgesteld kuimen worden. De meening wordt uitge sproken, dat kinderen vermoedelijk den ijzeren beugel hebben opgelicht, en door het trillen der brug de boom is afgedraaid. Naar men ons mededeelde, treft den be stuurder niet de minste schuld. NoordwijkeihouL De melkprijs alhier isverhoog d en bedraagt thans 17 cents per Liter. I Debollendiefstal und kein E n d e.... Zaterdagavond laat be merkte de heer v. Leeuwen alhier, dat voor de deur van het bollenhuis twee zakken waren neergezet. Er zaten in dure bollen, ter waarde van f 400, die ook behooren tot de gestolen partij Tot adviseur van de R.-K. geitenfok- vereeniging „De Werkmanskoe" is benoemd de eerw. heer N. v Schaïk alhier. Oegstgeest. Gisteren was het voor de Gereformeerde Gemeente een gewichtige dag. In de sedert 1923 gebouwde Rehoboth- kapel aan de Willem de Zwijgerlaan werd in den ochtenddienst haar nieuwe leeraar en herder, ds. K. Schilder, in zijn dienst werk ingeleid en bevestigd door ds W. Bouwman, uit Leiden, consulent der Ger. Gemeente alhier. Deze plechtigheid werd door een talrijke schare bijgewoond. Het oude zoowel als het nieuwe gedeelte, dezen dag voor het eerst in gebruik genomen, was geheel bezet Met dezen nieuwen vteugel is beschikking verkregen over pl.m. 150 zit plaatsen. Ds. Bouwman leidde zijn rede in met een woord van dank voor de voorspoed en zegen, welke de Heeren over deze jeugdige ge meente tot heden heeft uitgespreid Als tekst voor deze gelegenheid had spr. gekozen: 2 Corinthe 11 vers 2: Want ik ben ijverig over u met een en ijver Gods. Want ik heb ulieden toebereid, om u als een reine maagd aan éénen man voor te stellen, na melijk aan Christus. De bevestiger wees den loekomstigen her- der op zijn taak, zijn doen en zijn ijver. De gemeente zong na de bevestiging haar nieuwen leeraar toe Psalm 134 vers. 3. Des avonds halfzes was de gcheelc kerk tot in alle hoeken bezeL Onder de aanwe zigen merkten wij o.m. op: ds. W. Bouw man, van Leiden, het dagelijksch bestuur der gemeente, vertegenwoordigd door den burgemeester, den heer J. G. M. van Griet- hu ysen en den lsten wethouder, den heer J. C. Spaargaren, alsmede de heer B. J. v. d. Meene, hoofd der Christelijke School aan den Endegeester-straatweg. Njt het zingen van Psalm 77 vers 8 werd de Geloofsbelijdenis voorgelezen, gevolgd door het lezen van Jesaja 63 vers 7 tot 19 en Jes. 64 tot vers 4 en ging ds. K. Schilder voor in gebed. Als tekst voor zijn intreerede had z.eerw. gekozen 1 Corinthe 2 vers 9. Maar gelijk geschreven is: Hetgeen het oog niet heeft gezien en het oor niet heeft gehoord, en in het hart der menschen niet is opgeklommen, hetgeen God bereid heeft dien, die Hem lief hebben. Als inleiding sprak z.eerw. over den te genspoed van het Christendom gedurende twintig eeuwen. Den tekst bracht spr. in verband met het voorgelezen gedeelte van Jesaja en splitste zijn tekst in 3 hoofdpunten, n.l. de prediking van Christus als een verborgenheid, gedra gen door personen met bijzondere openba ring Gods; door personen met de algemeene openbaring Gods en door personen met bij zondere genade Gods. Na deze met stille aandacht aangehoorde rede, richtte z.eerw. het woord tot den Ker- keraad, tot ds. Bouwman, tot de vertegen woordigers der gemeente, burgem. en weth.; het hoofd der Chr. School, catechisanten en de Classis Leiden. Hierna sprak br. J. C. Wirtz namens den kerkeraad en verzocht de gemeente te zm- gen Psalm 115: 7. Ds. Bouwman sprak namens de Classis, als predikant en namens den Kerkeraad van Leiden en als collega. Deze plechtigheid werd omstreeks 8 uur besloten met het zingen van Psalm 138 3. Zaterdagavond had een bijeenkomst plaats van de Burgerwacht in Hotel „het Witte Huis". De voorzitter, de neer J. Zaalberg, open de deze bijeenkomst met een korte harte lijke welkomstgroet. Spr. gaf zijn teleur stelling te kennen, dat zoo weinig leden aan den oproep gehoor hadden gegeven. Juist was voor deze gelegenheid de Zater dagavond vastgesteld opdat zooveel men schen dan in de gelegenheid kunnen zijn zich aan hun werkzaamheden te onttrek ken. Het doel van dezen avond was de uit- I reiking van de behaalde prijzen van de 1 laatst gehouden onderlinge schietwedstrijd waarvoor de commandant in de gelegenheid 1 gesteld werd. Alvorens hiertoe over te gaan, memoreer de de commandant, de in 't afgeloopen jaar behaalde overwinningen. Wederom is dit jaar een zilveren wisselbeker eigendom ge worden, n.l. de „Leidsche", cn wisten onze schutters voor de tweede maal beslag te leggen op den Rijnsburgschcn wisselbeker en tevens het hoogste puntenaantal te be halen in den corpswedstrijd, uitgeschreven door de Leidsche Burgerwacht Spr. dankt die led- n hartelijk, welke hiertoe zoo kra nig hebben medegewerkt. Vervolgens deelt spr. mede, dat voor klasse A oorspronkelijk 2 prijzen en voor klasse B 2 prijzen beschikbaar waren, doen door eenige milde schenkers is dit aantal uitgebreid tot reap. 4 en 9. Met voor ieder toepasselijke bewoordingen reikte de com mandant de prijzen uit aan de volgende schutters Klaas a A: le prijs, dr. D. Timmermans, 162 p. 2e pr. H. W* Collee, 161 p., de heer Cóllee, die het hoogst aantal rozen had behaald (6 rozen) smaakte tevens het ge noegen de „rozenprijs" in ontvangst te mogen nemen, welke beschikbaar was ge steld door den commandant. 3e pr. A. J. Bakker, 160 p., 4e pr. G. van Druton, 157 p. Klasse B. le pr. J. Werkhoven, 154 p., 2e pr. P. de Wit, 152 p., 3e pr. A. van Breda, 137 p., 4e pr. J. Zaalberg, 128 p., 5e pr. J. v. d. Geer, 124 p., 6o pr. N.J. Schoncveld, 121 p., 7e pr. J. M. Pos, 121 p., 8e pr. J. L. Nouwens, 114 p., troostprijs C. Bol. Do yoorzitter sprak hierna de aanwezi gen toe, hea opwekkende ook daadwerkelijk medo te werken om de belangen van de B. W. te behartigen, en de afwezigen aan te sporen de oefeningen en vergaderingen als één man bij te wonen. Hiermede kan de goede gezindheid onderling in onze ge meente op een hoog peil gebracht worden. Voorts werd medegedeeld dat de dit jaar I veroverde Leidsche wisselbeker is overhan digd aan het Dag. Bestuur der Gemeente. In dankbare herinnering werd de hartelijke ontvangst, bij die gelegenheid naar voren gebracht. Deze beker welke dit jaar defi nitief eigendom is geworden, heeft met de Oegstgeester beker een eereplaats verkre gen in de „Burgemeesterskamer". Na de overhandiging van den Rijnsburg- schen beker zal ook deze daar een plaats krijgen, en werd de. wensch uitgesproken dat deze eenmaal ook aldaar een blijven de plaats moge innemen. Verschillende leden werden afzonderlijk toegesproken, inzonderheid de commandant die als altijd zoo met hart en ziel de be langen van de B. W. behartigt. Een driewerf „hoera" werd ter zijner eere aangeheven Voor het muzikale gedeelte van den. avond, cp bijzondere wijze uitgevoerd door het „Trio" Gebr. v. Wel, uit Leiden, werd hartelijk dank gebracht. Ter eerc van H. M. de Koningin werd door allen staande het Wilhelmus" ge zongen. Sassenheim. De heer H. Vogelaar alhier i« benoemd tot bestuurslid van de af<L Zuid- Holland van het Ned. Werkliedenverbond „Patrimonium". Het buitengoed Huis Ter Leede, van de familie Van Heemstra, zal in December publiek onder den hamer komen. Voorschoten. Burgerl. S t a n d. Geboren: Antbonie, zoon van A. van den Eijkel en A. A. W. Vonhout. Theodorus Wilhelmus Johannes, zoon van W. de Bruyn en M. C. van der Meer. Cornelia Johanna dochter van C. P. van Vliet en J. M. G van Wijk. Judina Johanna, dochter van W. D. van Wijngaarden en H. van Dam. Getrouwd: K. B. Pecters en C. P. Th Rood- akker. Morgen, Dinsdagavond om 8 uur komt de raad bijeen ter behandeling in opepbare zitting van: 1. Ingekomen stukken; 2. Grati ficatie S. van der Meer; 3. Besluiten Comp tabiliteit; 4. Uitloting Obligaties; 5. Verlen ging termijn ontruiming woningen; 6. Vast stelling afrekening Bijdorp; 7. Wijziging ver ordening Volkshuisvesting; 8. Contract gas- voorziening; 9. Contract Electriciteitsvoor- ziening. De R.K. wijkzuster is Zaterdag, terwijl zij op haar rijwiel reed, aangereden door een auto van de firma L. alhier. Het achterwiel van het rijwiel werd totaal verbrijzeld. Zoeterwonde. Woensdagmorgen om halftien vergadert de gemeenteraad. Do agenda vermeldt slechts één punt, nml voor stel van B. en W. tot het aangaan eener conversieleening, groot f 142.000. alsmede van een nieuwe leening, groot f25.000 vooi dekking van de kosten van de uitbreiding der waterleiding. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van Ged. Staten om het Jaagpad langs den Leidschcn Vliet, alsmede den Vlietweg voor het verkeer met motorrijtui gen op meer dan twee wielen af te sluiten. De gemeentebesturen der betrokken ge meenten zijn aangaande dit voorstel ge hoord. Gedurende bet tijdvak 2 Januari30 September 1925 zijn door den keuringsdienst van waren in totaal 62 winkels in deze ge meente geïnspecteerd. Er werden 2297 mon sters ter plaatse en 112 in het laboratorium genomen. Afgekeurd werden 12 monsters RECLAME v-lEEUWARDElVJ 4*13 SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ „NEDERLAND". KONINGIN DKR NEDERLANDEN, uit reis, 12 Oot te Sahang verwacht. BINTANG, uitreis, 12 Oot. bij Ferim ver wacht. RIOUW, thuisreis, 12 OcL te Marseille verwacht GROTIUS, uitreis, vertrekt 13 Oct van Southampton. ENGGANO, 8 Oct van Honkong le Miike. KAMBANGAN, 8 Oct van Java te Hong kong. ROTTERDA MSG HE LLOYD. INSULINDE, thuisreis, 10 Oct. vam Mar seille. BUITENZORG, (huisreis, 12 Oct bij Gi braltar verwacht MODJOKERTO, uitreis, 12 Oct (e Genua verwacht. TAMBORA, uitreis, 12 Oct. te Marseille verwacht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LEERDAM, R'óam n. New Orleans, 9 Oct. te "Vera Cruz. NIIEUW AMSTERDAM,, 10 Oct. van New York n. R'liun, MAASDAM, von New Orleans, is 10 Od bij Hoek van Holland aan den grond geva ren. Met assistentie van Beven sleepbooteo is het schip vlot gekomen en naar Rotter dam opgestoomd. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". PEISANDER, 10 Oct van Padamg naar Batavia. MYRMIDON, Java n. Arret, passeerde 9 Oot Perim. ASTYANAX, 10 Oct. vam Hankow naar Rotterdam. HOLLANDOOST-AZEE LUN. GEMMA, thuisreis, 10 Oct te Marseille. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA, thuisreis. 12 Oot te Santos vete. wacht. ORANIA, uitreis, 10 Oct. van Vigo. HOLLANrf-BRITSCh INDIE LIJN. MEERKERK, uitreis, 10 Oct te Cotomho. KIELDREOHT, uitreis, pass, 9 Oct St, Catherines Point JAVA—NEW-YORK LIJN. VEENDIJK, 9 Oct. van Sabang near New York. ROTTERDAM—KUID-AMERIKA LIJN. ZIJLDIJK, uitreis, pass. 9 Oct Ouessant. ALUDRA, thuisreis, 9 Oct van Rio Ja neiro. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. PRINS FRED. HENDRIK, 12 Oct van Amst te Paramaribo verwacht. VAN RENSSELAER, uitreis, 10 Oct. to Trinidad. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. KATENDREOHT, 9 Oct van Oram naar Cetle. ALBLASSERDAM, 9 Oct van Dalbruek te Wyborg. HILLEGOM. Amst n. Archangel, pas». 8 Oct Lödingen. ZAANDIJK, Antwerpen n. Montevideo, pass. 9 Oct. Kaap Frio. ISAR, Antwerpen n. paa3. 9 Oct. Ouessant. IBERIA, 9 Oct. van Musel te ■Bilbao. BRUNSWIJK, 9 Oct. van Bordeaux to Castro Urdiales. MIRACH, 9 Oct. van Rosario naar St. Vincent. ZUIDERZEE, sleepboot, naar Karachi, 9 Oot. van Aden. HUDSON, sleepboot 8 Oct van R'dam te Port Soudan JONGE ANTHONY, R'dam n. Torrevieja, pass. 10 Oct. Dover. RECLAME. W tabletten h r „^'75 /J Buitje wftTOTobltWtn j

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7