HET NIEUWSTE No. 20118. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 12 October Tweede Blad. Anno 1926. GEMENGD NIEUWS. VOOR VASELINE .TscH^sado- CHESEBROl FEUILLETON. De Reisgeaioste n yalsche zil verb ons. -» De re cherche van het hoofdbureau van politie te Rotterdam heeft, zooals wij reeds kort meld den, een bijzonder goeden slag geslagen, na reeds weken lang op de loer te hebben ge legen om de vervaardigers van de in om loop zijnde valsche zilverbons van een rijks daalder te betrappen. Telkens had zij na de beide laatste maanden bericht gekregen, dat bij winkeliers, bij het ophalen van huur in arbeiderswijken, bij het betalen van belas ting enz. valsche zilverbons van f2.50 in betaling waren gegeven. Een paar dagen geleden gaf een jongen van 12 jaar een valschen zilverbon in beta ling bij een winkelier. Dit leidde tot een spoor. De jongen zei den winkelier, dat hij den zilverbon van zijn ouderen broer had gekregen, welke broer, later bij den winke lier kwam opspelen, omdat deze den bon niet in betaling wilde aannemen. Hiervan kregen een paar rechercheurs lucht. De oudere broer, de 25-jarige havenarbeider J. y. H., werd opgespoord en gearresteerd. Ilij beweerde, de zilverbon in drift verbrand te hebben. Na herhaaldelijk verhoord te zijn, bekende hij ten slotte, 15 zilverbons van een rijksdaalder gekregen te hebben van den 2-f-jarigen havenarbeider A. D. K., die even eens gearresteerd werd en op zijn beurt ?eide, de zilverbons gekregen te hebben van den 31-jarigen communistischen havenarbei der L. F., van Persoonshaven. In diens woning werd dadelijk huiszoe king gedaan. Op een daarbij behoorend plaatsje werd onder den grond een. bonbon- nière gevonden, waarin 120 valsche zilver- bons. De man was niet thuis. Rechercheurs stelden zich verdekt op, en toen hij 's nachts thuis kwam, werd hij gearresteerd. Hij was gewapend met een geladen revolver. Aanvankelijk ontkende hij alles; daarna beweerde hij, de zilverbons aan de Waal haven gevonden te hebben, en vervolgens ze van zekeren Herman te hebben gekregen. Ten laatste zeide hij, de zilverbons gekregen te hebben van den Duitscher André, uit de Hudsonstraat. L. F. werd voorloopig opge borgen en direct begaf de recherche zich naar de woning van André, dien zij op een door hem betrokken zolderkamertje overviel, .terwijl hij bezig was met het vervaardigen Lvan valsche zilverbons. In zijn bed vond men een pakje met 30 valsche bons en op het zolderkamertje een fototoestel, een druk pers, tubetjes met verfstoffen, een aantal ne gatieven, enz., waarop beslag gelegd is. De gearresteerde André noemde zich André de Bruin; hij is communist, en bij zijn ver der verhoor deelde hij mee, indertijd voort geholpen te zijn door de communistische parlij te Rotterdam. Halsstarrig weigert hij, zijn juisten naam te noemen of te zeggen, tot welke nationaliteit hij behoort. Uit cor respondentie in zijn bezit gevonden blijkt, dal kif een zware gevangenisstraf heeft on dergaan. Deze André woonde in bij IL F., een ge meente-arbeider, werkzaam aan de gasfa briek aan de Keilehavcn, van wien hij het zolderkamertje gehuurd had. II. P. is secre taris van de afdeeling Keilehaven van den Bond van personeel in openbaren dienst. In diens woning werd gevonden een portefeuille met ongeveer 25 valsche zilverbons van een rijksdaalder. Ook hij werd gearresteerd. Verder zijn nog gearresteerd de 32-jarige havenarbeider A. S., uit de Zwijndrechtstr., die vier valsche zilverbons van A. D. K. heeft ontvangen, doch kans heeft gezien deze bons door te slikken, toen men hem met den celwagen zou overbrengen, A. K. H. P., rij wielhandelaar, een broer van den gemeente arbeider H. P., die 150 valsche zilverbons zou ontvangen hebben, en de havenarbeider L. v. S., die ook valsche zilverbons in beta ling zou hebben gegeven. Bij een herhaalde huiszoeking in de wo ning van den havenarbeider L. F. is in den kelder onder den grond een renummerator verstopt gevonden. De steenen, die bij de fabricatie van de bons gediend hebben, zou hij in den mond van de Schiehaven te water hebben geworpen. De. recherche heeft ruim 200 valsche zil- yerbons in beslag genomen, verschillend ge- rummerd, maar alle van de serie G. B. Uit gevonden ter verzending gereed ge maakte correspondentie blijkt, dat de zich noemende André de Bruin het voornemen had, zoodra hij gereed was met het ver vaardigen van de valsche zilverbons, de vlucht te nemen en deze correspondentie aan de politie op te zenden. Naar nader worde medegedeeld staat het thans vast dat „André de Bruin" een Duit scher is. Omstreeks 1917 heeft hij in Duitschland aan de zijde der Spartakisten gevochten en in de buurt van Halle en op andere plaatsen meegedaan aan de bedrei gingen en afpersing van de landelijke be volking. Hij beweert zelf driemaal veroor deeld te zijn. In Dusseldorp moet hij uit de gevangenis gevlucht zijn. Bij zijn komst te Rotterdam is hij aanvankelijk door het be stuur der Communistische Parlij gesteund. /Toen dit van partijgenooten in Duitschland bericht kreeg dat hij niet betrouwbaar was, is hiermede opgehouden, hetgeen niet uit sloot dat communisten hem steun verleen den. De Fokker F VM H-N!ACR, be stuurd door den vlieger .Van der Hoopt is op weg van Parijs naar Amsterdam ge noodzaakt geweest een noodlanding te ma- i ken hg do Westeinderplassen. Het toestel kwam bjj het uitrollen in een sloot terecht, zoodat het landingsgestel en de vleugel averij bekwamen. De vier passagiers, per soneel van de K. L. M. van Waalhaven, hebben geen letsel bekomen. Zaterdagmiddag passeerde te Haarlem een anto van Bus' Stoomboot- Mij. het kruispunt KennemerstraatScho- terweg. Achterèp zat het zoontje van den heer Bijster, De knaap wilde van den wa gen springen, om naar zijn woning in de Kennemerstraat te gaan, maar viel en raak te met zijn hoofd onder een achterwiel Met een schedelbreuk werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis St.-Johannes de Deo vervoerd. Spoedig is de knaap daar over leden. In den nacnt van Vrijdag op Zaterdag heeft de politie van het bureau Singel te Amsterdam een speelhol ontdekt. Het was eenigen beambten opgevallen, dat '6 nachts vrij veel personen een huis in de j j Regulierdwarsstraat binnengingen. De po- j i litie ging onverwacht kijken en ontdekte I vijftien personen, die in het kaartspel ver- i diept waren. Dit vijftiental werd, zooals gebruikelijk is, naar het bureau geleid, waar proces-verbaal werd opgemaakt, j Daarna werden zij op vrije voeten gesteld. Overtreding van de Drankwet werd niet geconstateerd. Wegens den grooten afslag j der duinen op Schiermonnikoog bestaat het voornemen den nieuwen vuurtoren, aan den I Noord-Westkant gelegen, met de woningen j j van den wachter en den uitkijk, buiten ge- 1 I bruik te stellen en den ouden toren, die i niet meer werd gebruikt en Zuidelijker is j gelegen, dicht bij het dorp, weer te laten functioneeren. Betrokken ambtenaren zijn i daarvoor op het eiland geweest. De wo ningen en de uitkijk'worden ook naar den ouden toren verplaatst. j Van een Engelschman, die per mailtrein uit Duitschland naar Vlis- i singen reisde, is gedurende den nacht uit j zijn in den poupé opgehangen pantalon j een bedrag van ongeveer 30 pond sterling aan Engclsch en Duitsch geld ontvreemd. Do recherche te Vlissingen, die telegrafisch raededeeling had gekregeD, heeft Vrijdag bij aankomst van den trein een onderzoek ingesteld, dat nog wordt voortgezet De trein van twee uur uit Roo- sendaal naar Rotterdam heeft Zaterdagmiddag den voerman Tak, uit Zegge, met zijn vrachtauto aangereden. De auto werd ver nield. Een ventje uit Roosendaal, genaamd De Bruyn, dat meereed, werd gedood. De aanrijding geschiedde op don beruchtcti onbewaakt;c overweg onder Oudcnbosch. DckoopmanM. isZaterdagraid- óag met een auto, waarvan hij het mecha nisme blijkbaar niet voldoende kende, in de Prins-Hendrikstraat te Eindhoven op vijf kinderen, die op het trottoir stonden, inge reden. Twee kinderen zijn ernstig en drie licht gewond. De zwaar beschadigde auto is in beslag genomen. De kinderen zijn door de slootveer voor aan den auto tegen den muur eener woning gedrukt Het 8-jarige zoontje van K. bekwam een ernstige verwonding aan het onderlijf, zoodat het onmiddellijk naar het ziekenhuis moest worden gebracht Zijn toestand is le vensgevaarlijk. Hel eenige zoontje van De J. kreeg een ernstige beenfracluur, zoodat am putatie van dit been waarschijnlijk noodza kelijk zal zijn. Ook dit jongetje is naar het ziekenhuis gebracht. De drie overige kinde ren, allen zoontjes van C., zijn licht gewond. De muur der nog nieuwe woning is gedeel telijk ingedrukt De kinderen slaakten er barmelijke krelen, toen zij tusschenden muur en den auto bekneld zaten, uit welke benarde positie zij pas verlost werden, toen iemand zich tusschen den muur en den auto plaatste en met groote krachtsinspanning dezen van den muur wegduwde. Een twintigtal gevallen van typhus heeft zich in Dussen voorgedaan. De oorzaak wordt toegeschreven aan het slechte drinkwater. Door den Inspecteur der Volksgezondheid zijn uitgebreide on derzoekingen ingesteld. Te Hengelo is één der typhuspatiënten overleden. Ernstig ongeluk bij motor- wedslrijden. De Vereeniging van Volks vermaken te Sappemeer is niet gelukkig met haar motorwedslrijden, aldus „De Crt.". Werden vorige malen de wedstrijden afge last wegens slechte weersomstandigheden, ditmaal moest zulks geschieden om veel droeviger redenen. Er waren vier series van liet zooveel be lovende program verreden, toen Van Ries- sen, Raangs en Rubingh startten in klasse B., inhoud 500 c.M.3. Van Riessen was door motordefect direct buiten dén strijd, zoodat alleen Rubingh en^Raangs overbleven. Ook tusschen deze twee was van strijd feitelijk geen sprake, daar Rubingh onbedreigd de leiding had. De rijders waren al driemaal rondgekomen, toen bij het ingaan van de Noorderbocht Raangs met veel gas hoog op liep, slipte, van zijn motor afgleed en de Royal Enfield de boschjes inschoot van het afgezette boschgedeelte. Helaas hadden toch enkele jongens het i verbod van wachters en politie overschreden j en zich daar geposteerd. Aanvankelijk ver moedde men nog niet, dat er een ongeluk van dergelijken omvang had plaats gehad. Spoedig bleek echter, dat een tweetal kna pen van dertien jaren een schedelbreuk had bekomen. De een, G. Bakker, bleek op slag gedood; de ander, G. Elsus, gaf nog eenige tc-ekenen van leven. Zonder evenwel lot be wustzijn te zijn gekomen, is ook dit knaapje gpstorven. De dokters Ph. Tak en G. Groeneveld, die als medici op het terrein aanwezig waren, benevens de Eerste Hulp bij Ongelukken, waren direct ter plaatse. Er waren nog drie lichtgewonde jongens, die eenige been-bles sures hadden opgeloopen. Gelukkig konden dr-ze, na van den schrik te zijn bekomen, allen loopende het terrein verlaten. „Aan wien de schuld?" is men in zulk geval direct geneigd te vragen: Is hier wel van schuld sprake? Is het niet veeleer jeug dige onbezonnenheid, die de jongens er toe dreef het verbod te overtreden. Het bestuur van de Ver. voor Volksvermaken treft geen blaam, daar het de bochten voldoende had afgezet, terwijl het bovendien voor de noo- dige bewaking had zorg gedragen. Het bestuur gelastte na dit ongeval onmid dellijk de wedstrijden af. De machine van Raartgs werd door de politie in beslag ge nomen. Te ongeveer twee uur Z a te r- dag werd brand ontdekt op de bovenverdie ping van het huis van den winkelier in ma nufacturen en bontartikelen, "Schweigmann, aan den Wirdummerdijk, te Leeuwarden. Vermoedelijk door een gebrek aan de rook leiding, moeten de dicht bij den schoorsteen liggende goederen vlam hebben gevat. In den winkel werd een slag gehoord en toen men naar boven was geloopen, vond men alles in vlammen. De omwonenden snelden te hulp om het noodige in veiligheid te bren gen. De brandweer, die spoedig verscheen, had in een uur tijds het vuur bedwongen. De eerste en tweede verdieping zijn vrijwel RECLAME. 4814 uitgebrand, waarbij heel wat goederen, zoo wel door het vuur als door het water ver loren gingen. Verzekering dekt de schade. „Rika, waarom brandtjefornuis niet?" .Omdat er geen kolen ajjn, mevrouw." .Waarom heb je me dat niet eerder „Omdat er toen nog waren, mevrouw." ia BUITENLANDSCH GEMENGD. Huiszoeking te Berlijn. De Berlijnsche politie heeft een huiszoe king gehouden in het archief van de com munistische partij. Een groote hoeveelheid drukwerken is in beslag genomen. Het per soneel van het archief en eenige personen die in het gebouw vertoefden werden naar het hoofdbureau van politic gebracht. De politie achtte de huiszoeking noodig daar het archief hoofdzakelijk ten doel scheen te hebben verboden drukwerken te verza melen en ter beschikking van de leden der communistische partij te stellen. Een tweede Landru. In het district Ohlau in Silezië is een ar beider gearresteerd die zijn 73-jarige tante vermoord had en het lijk vervolgens in den oven van zijn slachtoffer had verbrand. Ter dood veroordeeld. Tc Oehls io Silezië heeft het hof van ge zworenen een 25-jarigen arbeider die en kele weken geleden in de nabijheid van Biesiau een agent van de schupo had ver moord ter dood veroordeeld. De 19-jarige breeder van dea moordenaar, die bij het plegen van de misdaad behulpzaam was, kreeg 9 jaar. Om een erfenis. Onlangs is er te Londen een eenvoudig melkboer onder verdachte'omstandigheden overleden, zoodat een lijkschouwing nood zakelijk was. De man, die David Jones heette en uit Wales afkomstig was, heeft een fortuin van ongeveer 150 000 gulden na gelaten, waardoor aanvankelijk aan mis daad is gedacht. Hiervan is voorloopig echter niets gebleken en de lijkschouwer heeft bekend gemaakt, dat de man geen enkelen erfgenaam heeft nagelaten, of schoon de halve bevolking van Wales Jones heet en hij honderden brieven van zooge naamde verwanten ontvangen had. De lijk schouwer heeft het geld nu op zijn eigen naam op een bank gezet, in afwachting, of er nog een mogelijke rechthebbende zal opdagen, die de erfenis aan den Engelschen staat zal betwisten. Trein in een rivier gestort. Aan do Jonische kust van Italië heeft bij Catanzaro (Calabrië) een ernstig spoor wegongeluk plaats gehad. Een bergstroom had een spoorwegbrug ondermijnd, zoodat een trein door de brug zakte. De wagons l vielen 11 AIcter diep. £en eerste-klnswagon werd door den stroom meegesleept, en 12 personen, die zich daarin bevonden, ver dronken; 50 personen werden gewond. Een trein, die gezonden werd om hulp te verlecncn, kon dc plaats van het onheil niet bereiken, daar ook een tweede brug in elkaar zakte. De machinist kon tijdig stoppeD, zoodat deze tweede trein voor een ramp gespaard bleef. Een wonderbaarlijke redding. Bij Panama, 18 mijlen buiten de kust, ia een Amerikaansch matroos, die 23 uur te voren over boord was gevallen, door eca voorbijvarend stoomschip opgepikt. De man had zich al dien tijd moeten verdedigen tegen haaien, die hij zich van het lijf wist te houden mef een stuk hout, dat hij gegre pen had. Storm en sneeuw in New-Yoik. Gedurende 16 uur heeft Zaterdag rond New-York een storm gewoed, waarvan de snelheid zelden daalde beneden 60 mijl per uur en welke gedurende den namiddag een snelheid bereikte van 78 mijlen. Het was de koudste 10 October, welke ooit is ge noteerd. De temperatuur in de City daalcre beneden 34 gr., terwijl een laag sneeuw is gevallen in Noord New-York. De storm is oorzaak geweest van den dood van vijf personen, terwijl 19 zijn ge wond in de stad, doo- de aanraking van ge broken electrischc draden, of door neerval lende boomen en losgerukte stukken van huizen. Enkele personen zijn in de rivier ge- waaid. Honderden kleine booten zijn omge slagen of vernield. Een sleep van 22 zolder schuiten op de Hudson is uiteen geslagen^ In en rond New-York zijn duizenden boo men omgewaaid, terwijl het geheelo elac- tiresche lichtncfc en de telefoon groo£6 schade hebben geleden. De binnenkomende oceaanstoomerjj had den veel te lijden van den storm. RECLAME. vt is de eenige Vaseline ter wereld welke sedert 1869 zonder gebruik van zuren wordt vervaardigd. Weiger oamaak en neem slechts orlgineele Tuben aan, verpakt I CHESEBROUCH MFC c°< NEW VORK U.i 22a. (Uit 't Fransch vin GUY CHAJNTEPLEURB). Geautoriseerde vertaling van W. H. C. 57) Aan tafel zat ik tusschen twee heeren, wier namen mij zooeven genoemd waren, een onnoozel, jong bioekje en een zeer gees- stige oude heer. Beiden waren zeer be leefd en gedienstig, ieder overeenkomstig zijn natuur, zijn leeftijd en zijn lijd. Maar de kleine particuliere gesprekken verloren zich in de algen.eene conversatie, die wel dra alles overheerschte. De algemecne conversatie bij de Mauri- ceaus bestaat aMijd uit een soort voordracht, met bescheiden interrupties, en de man, die de voordracht houdt. is altijd mijnheer 0e Mauve. Fabrice de Mauve is een bewonderens waardig kunstenaar. Om het verblindend schoone spel van schitterende, onverwachte woorden te karakleriseeren, is men geneigd zijn toevlucht te nemen tot een verouderde vergelijking en le zeggen, dat hij met ideeën en woorden jongleert.... maar het gaat gepaafcd met een geheimzinnige kracht, waardoor ideeën en woorden vonken schie ten, een weerschijn verkrijgen, en goud en edelgesteenten worden in de illusie van het bogenblik.Men is verbluft en verrukt. Op het diner der Mauriceaus bleef de dichter zichzelf gelijk en overtrof zichzelf misschien. 1- .Van lijd tot tijd antwootdde iemand hem en. die iemand was dikwijls „Willem de Zwijger". Hoewei hij oogen9chijnlijk zonder ironie of vijandigheid sprak, moet ik toch bekennen, dat ik me aanvankelijk afvroeg of zijn standvastigheid, die overigens zeer hoffelijk was, om het nooit met mijnheer De Mauve eens te zijn, niet haar oorsprong vond in een systematische oppositie, waarin hij, door antipathie gedreven, behagen schepte en die hij daardoor reeds bij voor baat in zich voelde opkomen. Maar spoedig kon ik conslalecren, dat dit volstrekt niet het geval was Dat Willem geen enkel denkbeeld met mijnheer De Mauve gemeen heeft, noch op het gebied der politiek, noch op dat der mo raal en evenmin op hel gebied der lilera- tuur, vindt zijn oorzaak in dingen, die eer.erzijds aan de oppervlakte liggen en anderzijds zeer diep zijn gelegenDie twee mannen zijn niet van eenzelfde ras.. Hun innerlijk wezen, hun natuur en hun karakter zijn het, die er zich legen verzet ten om ooit hetzelfde te denken, te gevoelen en op dezelfde wijze over iets le redenee ren Willems tegenwerpingen waren even kort, scherp omlijnd en krachtig, als de uiteen zettingen van Fabrice overvloedig en para- doxaal waren. Na hel gevoel van door deze meegesleept en daarin verdronken le zijn, kreeg men een beetje den indruk van door gene le worden vastgepakt en gered. Het diner scheen me langen de soi- rée ook. Er waren drie bridge tafeltjes klaar gezet, en zij werdon zoo vlug en zoo volle dig bezet, dat die salons leeg schenen. De menschen, die niet „bridgden", vroegen toen of er iemand was, die „wat muziek wildie maken". Een dame zong fluisterend j met een heimweeslem het „Herure exquise" 1 van Verlaine, op de melodie van Reynaldo Hahn, en toen was de rest van haar reper- toire aan de beurt. Maar het ging alles zon der aanmatiging of plechtigheid. De dame, die zong, vond het prettig zichzelf te hoo- j ren, en de heer, die haar accompag- neerde, vond het amusant om piano te spe- 1 lenen niemand achtte zich veaplióht om voortdurend naar hen le luisteren, zoo iets als in een restaurant waar een strijkje speelt. Een ©ogenblik bevond ik me alleen in het kleine salon, waar zulke mooie minialuur- schideringen zijn, en Fabrice de Mauve kwam daar bij me. Ik had hem niet hooren binnenkomen. Met een knie op de canapé voor den g-roo- een Louis-XVI-spiegel, stond ik mijn kap- sel in orde te brengen, toen plotseling de I spiegel niet alleen mijn eigen beeld weer- i kaalste, maar ook zijn gezicht, dat vlak bij het mijne was.zijn blonde, fijne, reeds niet meer gladde gezicht, zijn koude en toch verleidelijke, lichte oogen, waaruit men nooit wijs wordt; zijn roode, dunnen en toch vleezige, mooie, maar als een bedrei ging, verontrustende lippen. En toen't Was een beweging, ster ker dan mijn wil,-en zoo onberedeneerd, dat ik den indruk kreeg die eer te onder gaan dan verricht te hebben: een soort af keer, een diepgeworteld, innerlijk, alles overheerschend instinct,-wierp me op zij, ver van dat gelaat, die oogen en dien mond, die tegen me glimlachte 01 riep mijnheer De Mauve uit, heb ik u laten schrikken U hebt me verrast, verbeterde ik; ik heb u niet hooren binnen komen. Ik bewonder u.... .Werkelijk, het dringt eerst nu tol me door.die eenigs- zins priesterlijke tuniek met vreemde bor duursels en met dien kunstigen stroom van doffe gitten, is juist het gewaad, dat past bij uw eenigszins exotische gracie, uw zwaar, zijdeachtig, als uit licht gevormd haar en bij nw gezichtje van blonde Japansche. U bent net en kleine godheid, die haar tem pel ontvlucht is.... een godheid van ik weet niet welk legendarisch, fabelachtig landUw japon is verrukkelijk mooi. Uw madrigaal is prachtig, zei ik, en bet doet me aangenaam aanIk vind mijn japon ook mooi.... Mijn man heeft die uitgekozen.Maar mevrouw De Mauve behoeft me, wat dit betreft, niet le benijden. Wat betreft de japon. of den man? De japon. natuurlijk. Uw „natuurlijk" is tamelijk imperti nent, vindt u zelf ook niet? O, dat vermoedde ik niet.Ik wilde alleen maar zeggen, hoe mooi en harmo nieus ik het toilet van mevrouw De Mauve vind. Er ontstond een stilte. Ik deed een paar schreden, om me te verwijderen, maar met een smeekend gebaar weerhield mijnheer De Mauve me.. Ik zou het zeer onaange naam hebben gevonden als de mooie Fa brice me een ontroering, een vrees had toe geschreven, die ik niet gevoelde. Blijf, zei hij, ik geloof niet, dat u er het geringste amusement in zult vinden, om daar naar die gramophoon-vrouw le gaan luisteren.en ik heb er zoo innig naar verlangd, u te ontmoetenIk zou er niet verwonderd over zijn aJs mevrouw Mauriceau, door dit diner te geven, dat ons samenbrengt, onbewust had gehoorzaamd aan de suggestie, die er van dit verlangen uitging... En daar staat u nu.... bleeker, fijner en mysterieuzer dan vroeger.... P, kleine Phyllis! Een zeer koele blik belette hem voort be gaanInderdaad, aan aplomb ontbrak het hem niell Mevrouw, nietwaar? verbeterde hq< U wensoht, dat ik u mevrouw noem? Wel, ik meen niet, hernam ik zooder me boos te maken, dat ik ooit heb toege staan me Phyllis te noemen.Dus, nu k niet meer juffrouw Boissoli bem, maar me vrouw Kerjean Mevrouw Kerjean, ja o, ondeugd! Had ik 't maar geweien, had ik 't maar ge weten 1ik was ongefortuneerd en eeo loven van middelmatigheid scheen me uwer onwaardig. U hebt u niet vergist; ik haat aides wat middelmatig is, antwoordde ik. Maar vindt u, dat de middelmatigheid van een leven bestaat uit het al of niöt bezitten van fortuin? Hij scheen niet le luisteren. Ja, hernam hij, sedert ik weef, dal u getrouwd bent, heb ik last van een zieke lijke zenuwachtigheid, die me niet met met laat, telkens als ik er aan denk, u weer te zienVreemd, nietwaar Ik had ook wel gedacht er een beetje onder te zul len lijden. Maar, mijn beste mijnheer, zei ik, groote oogen opzettende.en u bent zelf getrouwd 1 Met een lichte schouderbeweging ant woordde hij U moet geen grapjes maken. weet zeer goed, dat ik een huwelijk uH b4* rekening heb gesloten. (Wordt vamrifdl

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5