2de klasse G.: Fluks IIFluks III 71; Die HagheEmma 20; H. 5. V. II H. K. V. II 1—8. Overzicht. Het is al eerder opgemerkt, da' in de/ Zuid-Holilandsche eerste klasse, de ver schillende clubs elkaar weinig ontloopeh. Afgaande op sommiger beweren, meen den wij dat Fluks zich iets boven haar me dedingers zou weien 'te verhellen, maar, dit is niet bewaarheid. Fluks heelt haar aanhang onaangenaam verrast door met 30 van H. K. V. te ver liezen. Dit is op zichzelf al minder prellig, maar nog onaangenamer is het, dat zich in den wedstrijd een incident heeft voorge daan, tengevolge waarvan een der Fluks- spelers door den scheidsrechter is wegge zonden. Onze verslaggever schuit' het geval geheel op rekening van den arbiter, 't Is mogelijk dat de heer Kostering in deze wei nig tactvol is opgetreden. Maar wij willen er op wijzen dat, waar onze verslaggever met zijn sympathieën aan de zijde van de gedupeerde partij (i. c. Fluiks) staat, hij, waarschijnlijk zonder het te willen, den ar biter mogelijk meer verwijten maakt, dan deze heeft verdiend. Wij bedoelen hier niet mee den scheidsrechter den hand boven het hoofd te houden, maar willen slechts onder den aam- daeht onzer lezers brengen, dat het zeer lastig is onpartijdig te oordeglen, als men niet los van beide partijen staat. Fluks behoeft zich deze nederlaag niet al te erg aan te trekken. We zijn pas aan het begin van de competitie 1 Vitesse en Velox hebben in een goeden, snellen wedstrijd de punten gedeeld. Vi tesse had de overwinning in haar hand, maar een inzinking in de 2de heltt deed de overwinning in een gelijk spel verkeeren. De plaatselijke ontmoeting in Dordt bracht een gelijk spel, terwijl O. S. C. R. met veel moeite en geluk in Dellt wist te winnen. In het Noorden werd in den wed strijd ReadyExcelsior meer gescoord dan in de overige 3 wedstrijden. D. E. V. won in een ruwen wedstrijd van Hercules. D. T. V. was dezen keer niet ,,op schot" en verfoor aan den Zaankant. Nausikaa. dit. maal weer onvolledig, verloor van Wester- kwartier. In de Overgangsklasse vallen alleen te memoreeren de groote overwinningen van Oosterpark en het Zuiden. H. S. V. kon het tegen Eibernest niet bolwerken. In de 2de klasse G bewees Fluks II op afdoende wijze haar superioriteit over Fluks III. VitesseVelox 33. Wij spraken Zaterdagavond de verwachting nit, dat deze ontmoeting het aankijken wel waard zou zijn, en het is inderdaad een wedstrijd geworden, die het praedicaat „le klassa" volop waard was. Vitesse heeft zich van eeè goede zijde doen kennen. Het grootste gedeelte van den wedstrjjd was Blauw-Wit aan 't woord, en had Velox niet veel in te brengen. Het pieit voor de Rotterdammers, dat ze, on danks den achterstand, hardnekkig volhiel den, eo korte inzinkingen in de Vitas3e- gelederen wisten te gebruiken, om eerst de leiding ts nemen, en om later een drei gende nederlaag in een geljjk spzl te ver- auderen. Vitesse miste Van Ginkei, die dit seizoen .weinig of niet zal spelen. Zijn plaatsvervan ger La Rivière is een hard werkende spe ler, die op het middonvakspel een buiten- gewonen krjk heeft Zjin aanvallen en ver dedigen zijn nog wel voor verbetering vatbaar. Uittenbroek bleef gisteren voor de rust - beneden zijn kunnen, waarbij echter niet moet vergeten worden, dat hij door Mazure danig in de gaten werd gehouden. Toen de Vitesser merkte, dat hij weinig of niet kon loskomen, speelde hij alies op La Rivièro, waardoor de gelijkmaker vrij spoedig kwam. Na-de rust deed hij, voorat in het midden vak, vele goede dingen De dames in den Vitesse-aanval werken hard en vooral mej. Vermast is zeer snel. Het plaatsen is echter nog te slordig. Het Vitesse-midden, v. Nieuwenhuizen, De Rooy, kwam er, na een zwakken inzet, steeds beter in. Toen na een kwartier de combinatie beter vlotte, kreeg Velox weinig gelegenheid tot onderscheppen. De eerste vak wisseling bracht v. Nieuwenhuizen c.s. in den aanval. Dit vak wist. met Nieuwenhuizen aan .het hoofd, een keurig spel te ontplooien. Keer op keer wist van Nieuwenhuizen, mede door het goede steunen vsti Do Rooy, de Veloxverdcdaging te pssseeren. Door twee fraaie doelpunten word Vitesse's overwicht duidelijk uitgedrukt. De Vilesse-verdedig.ng heeft verdienste lijk gevierkt, maar toen dit vak in dm aan val kwam beging Kaiser de fout te weinig op Blanken te speler, die toch de produc tiefste speler is. Mej. Schijfsma blijft nog steeds een zeer nuttige speelster. De andere speelster in dit vak is o. i. niet geschikt voor een le klas- twaalftal. Velox is geen fraai spelende ploeg. De Rotterdammers werken hard van begin tol eind. Van de hoeren vielen Mazure en do jon-gste Ottolander op. De eerst» door zijn stug verdedigen, de laatste door zijn baI- techniek, v. Broek zorgde door een aantal valpartijen en uitroepen op verdienstelijke wij?» voor het komische gedeelte van den wedstrijd, Het spelverloop zuilen we In korte trekken weergeven: Vitesse neemt var den uitworp af het 6pei 'in handen, maar haar aanval krrjgt weinigkans. De Velox-aanval iaat ook niet veel goeds zien en probeert het een paar maal van grooten afstand. Als doelpunten dan uitblijven verslapt Vitesse, en daardoor neemt Velox met een twijfelachtig schot van v. Broek de leiding (01). Vitesse herstelt zich nu weer. Haar aanval krftgt meer kansen en achtereenvolgens vliegen schoten van La Rivière eo Uittenbroek uit den korf. Na een hplf uur maakt La Rivière gelijk. (1—1). De wisseling brengt Nieuwenhuizen in cien aanval en al spoedig is het fraai 21. De Velox-aanval mist dan eenige kansen en b(j de wisseling is de stand nog onver anderd. Na de thee is Vitesse in de meerderheid en na een serie fraaie aanfallen doelpunt v. Nieuwenhuizen opnieuw. (3—1)., De vol gende opstelling brengt Vitesse noen doel punten meer. Een kwartier voor het einde komt bij Vitesse een inzinking en, vrij kort na el kaar heeft Velox den stand gelijk gemaakt. Vitesse poogt nu opnieuw de leiding ts veroveren, maar zonder succes. Als Schmidt einde fluit boekt Jjtesse baar 3e gelijke spoL H-K/V—Plnks 3—0. H.K.V. tot aan de tanden gewapend n 1. weer versterkt met B. Leene en T. Leene ontving Fluks. Het is een onprettige wed strijd geworden. Nu eens niet omdat de spe lers onderling eikaar ongenaam waren, maar door het ontactisch optreden van scheids rechter Kostering. Niet dat deze partijdig was maar door gebrek san arbjlerscapaciteiten. Het is te betreuren dat de N.K.B. geen hetero scheidsrechtere kan vinden. Fluks is er de dupe van geworden. Een der spelers is n.l. het veld uitgestuurd, omdat hij naar des scheidsrechters meening, opzettelijk zijn te genpartij een klap in het gezicht gaf. Over den wedstrijd het volgende: Het begin geeft een klein overwicht van H.K.V.. Het «pel golft in een snel tempo op en neer. In den aanval van II K.V. en Fluks wordt zeer vinnig aangevallen, maar beide verdedigingen Vaan op hun post. Suc ces komt bij H.K.V. Labruyère doelt met een ver schot (101 De Fluks aanval werkt wat zij kan, maar strandt dikwijls op het actieve spel der dames van H.K.V., die zeer veel onderscheppen. Rust gaat dan ook in met 1—0. Na de thee blijkt Fluks sterker te zijn maar doelpunten blijven uit. Er wordt aan beide kanten uitstekend verdedigd. Ongeveer 20 mnuten voor het einde, doet zich het hierboven besproken geval voor, loodat Fluks in de verdediging met drie tegen vier moet spelen. H.K.V. laat niet uitvallen. Schippers krijgt daardoor kans na kam, geen wonder dal hel drect 2—0 voor H.K.V. is. Fluks blijft echter na de wisseling de meerdere, maar tot doelpunten komt het tneit door slecht schieten. Aan de andere zijde is H.K.V. gelukkiger, als ze door een fout een makke lijke kan=. krijgt (30). In deze staid jfomt geen verandering meer. ROEIEN. De wedstrijden der burgervereenisinaen. Die Leythe wint den gewestelijken wisselbeker Zaterdag hadden op het Noorder Spaarne te Haarlem 'de gewestelijke wedstrijden lus- schen Hel Spaarne (Haarlem), de Laak (Der Haag), Delflsche Sport (Delft) en die Leythe (Leiden) plaats. De eorsle heat ovemaadsrhe vier begin nelingen ging tusschen Het Spaarne en Die Leythe en werd met 3 lengten door Die Leythe gewonnen. 2e heat: I-aak, Delftsche Sport, gewonnen door de I-aak met lengte. Beslissing: 1. Die Leythe met 3/4 lengte voor do Laak. Het nummer skiff bracht verrassingen, lste heat: Spaarne, Die Leythe. Als het Spaarne dicht bij het eindpunt cjrca 2 leng ten voor is roeit de skiffeur tegen een schuit Daar de Leythe-roeier waarschijnlijk toch niet gewonnen zou hebben stelt hij voor het Spaarne in de beslissing te laten mede- roeien en trekt hij zich terug De 2e heat tusschen Laak en Delftsche Sport geeft ook aanleiding tot protest. Ten slotte roeien Het Spaame en de Laak in de beslissing. Het Spaarne wint gemak kelijk. Het nummer dames-slijlroeien brengt dn Laak, Het Spaarne en Delftsche Sport aan den start. De jury kent den prijs toe aan de Laak. Dan komt het nummer vierrierosgieken vrije deelname. lste heat: Leythe tegen Het Spaarne. Leythe wint met 3/4 lengte. 2e heat: Delftsche Sport tegen de Laak. wordt door de Laak gewonnen. De beslissing gaat dus tusjchen Die Leythe en de Laak en wordt met vele leng ten door Die Leythe gewonnen. Daar Die Leythe in de verschillende nummers de moeste punten behaalde werd de wissclbeker aan Die Leythe toegekend. ZEILEN. Wedstrijden op het Braassemermeer. Het einde van het seizoen. Tot sluiting van het seizoen houdt de zeil vereniging „Hel Braassemermeer" a s. Zon dag invitatie-wedstrijden, welke vrij belang rijk beloven te worden. Er zal o.m. gestart worden in de zesmeier-, regenboog- en 45 M 2 kruiserklasse. Vermoedelijk zullen de volgende zesmeters deelnemen: Prinses Ju liana, Braassemermeer, Stenden en Admi raal de Ruyler. In deze klasse wordt driemaal gezeild.- Zaterdagmiddag beginnen de wedstrijden te halfdria en Zondag: te halflien. ATHLETT' Een Nederlandscb record verbeterd. Bij de gisteren door de Haagsche Athle- tiekvereeniging uitgeschreven wedstrijden snelwandelen heeft de Rotterdammer T. Sprong het Ned. record 10 KM verbeterd mot 26 sec. en gebracht op 34 min. 30.6 s. Van den Berge wint weer te Parijs. Onze landgenoot Van den Berge startte gisteren weer te Parijs, naar de Courant meldt. De uitslag was over de 100 M.: 1- Van den Berge, in 10 4/5 sec.; 3. Mourlon, 3. Petterson, 4. Theard. DUIVENSPORT. „Da Trekvogel". In bovengenoemde Vereeniging werden de volgende kampioenschappen vervlogen: Oude en jonge duiven: lste kampioen x. J, Ouwerkerk; 2de kampioen J. Braxhoven. Een beker, beschikbaar gesteld door den heer D. Klootwijk, voor het lste kampioen- sohap over alle vluchten 1925, werd ge wonnen door den heer L. Ouwerkerk; een lauwertak, beschikbaar gesteld door den heer G. van Dorp voor het het 2de kam pioenschap over alle vluchten 1925, werd gewonnen door den heer J. Beller,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 14