malen wordt het leer door de A. S. C.-ver dediging weggewerkt, maar telkens weer komt de bal tegen een Ajax-speler aan en Iseger trapt tenslotte onhoudbaar voor Van der Meer in het A. S. C.-doel (30). Ajax heeft thans het beste deel van het spel en de duizenden toeschouwers moedigen de rood-witten nu op enthusiaste wijze aan. De A. S. C.-verdediging blijft echter de baas, en allengs verplaatst zich het spel weer naar de Ajax-helft, waar Wamste- ker Jr. een pracht kans mist, als hij royaal over den bal heentrapt na een goeden voor zet van Janssen. Wanneer Eymers het einde aankondigt, is er geen wijziging meer ge komen in den stand. Verleden week heeft Ajax van Feijenoord verloren, naar men zegt, door een te ver doorgedreven „short pasing". Van dat korte samenspel hebben wij gisteren intusschen niets gemerkt. Ajax moge dan niet meer zijn het Ajax van een tiental jaren geleden, zoo als de rood-witten tegen A. S. C. speelden was het alleszins behoorlijk eerste klasse- voetbal. De internationaal in de rood-witte gelederen, Van Kol, viel ons bar tegen. Wij hebben geen oogenblik den indruk gekre gen dat er hier een achterspeler van onze nationale ploeg aan het werk was. Eerst Gouton, daarna Rutten vonden wij veel be ter. Vermelding verdient het zeer goede spel van Martens. Zooals wij al reeds opmerkten, speelde A. S. G. een goeden wedstrijd; beter althans dan tegen U. V. y. en Z. F. C. Ideaal was het natuurlijk niet. Het zoo hoog noodige verhand tusschen de linies onderling en vooral tusschen half-backlinie en voor hoede ontbrak ook nu nog. Daarbij kwam, dat er vrijwel geen sprake was van een be hoorlijke spelverdeeling in de voorhoede, terwijl de spelverdeeling uitgaande v^n de half-linie, ook nogal iets te wenschen'over liet. In de voorhoede werd het gemis van De Ruyter gevoeld. Wamsteker Jr. bleek op nieuw niet „fit" te zijn voor het eerste-'elf- tal. Door zijn falen voor een deel, kwam het spel van Janssen niet tot zijn ,recht. Overigens is het ons een raadsel, waarom ook de half-linie niet veel meer gebruik maakte van den goeden vorm, waarin Jans sen op het oogenblik blijkbaar is. En van der Meer èn Jossen kunnen op een zeer goeden wedstrijd terugzien. Het heeft geen zin om verder uit te wijden over dit duo. Ook Hegenbarth speelde alleszins verdienstelijk en vooral zijn „koppen" viel te loven. In de half-linie was Roem de man. Hij speelde één van zijn beste wed- strijden en ons eenigste bezwaar is, dat zijn plaatsen niet altijd even correct was. O. i. had het juist op zijn weg gelegen om Jans sen aan het werk te zetten. Vreeken was matig, zelfs heel matig. Wat wij hierboven schreven over Van Kol, geldt ook voor Wamsteker. Ongetwijfeld was de rood zwarte aanvoerder 100 percent beter dan verleden week, maar „de centerhalf van het Nederlandsch elftal" zagen wij in hem niet; waarmee wij niet willen zeggen, dat Waïnsteker tegen Denemarken een ..fail- lure" zal zijn. „Wams" heeft nog nooit ge faald in wedstrijden waar het op aan kwam en hij zal het daarvan zijn wij' over tuigd ook niet doen tegen Denemarken. Of het verstandig was, om hem van .de back-plaats te halen, is een tweede. De voorhoede was verreweg het zwakste deel van de A. S. G.-ploeg. Goslings werkte hard, deed af en toe verdienstelijk werk. maar spelverdeelenho maar( Bliek kreeg op den linkervleugel heel wat werk. Hij was echter te langzaam en zijn voorzetten deug den vrijwel geen van alle. Aan den anderen kant passagierde Janssen. Vooral ook dank zij het falen van Wamsteker Jr., kreeg hij vrijwel niets te doen. Wat hij deed was goed. Blom was de beste voorhoede-speler. Te loven vooral viel zijn terugkomen, ook al overdreef hij dat wel een beetje en speelde hij dikwijls meer in de half-linie dan in de voorhoede. .De heer Eijmers leidde den wedstrijd op een rustige en zakelijke wijze. V LngdunumAlphen 40. •Heeft 'groe n-w it kampioens aspiraties? Het was voor eerste maal in dit seizoen dat wij Lugdunum en Alphen aan het werk leasen gistermiddag, en .wanneer wij nu mo- RECLAME. Royal 3-ct. ,e0o<4- Imperial 2Hct. j; 4796 gen aannemen dat beide ploegen hun beste spel hebben gespeeld, dan valt hier nadruk kelijk te concludeeren dat Lugdunum een uitstekende kans maakt voor de eerste plaats, terwijl Alphen daarentegen tot de middelmoot zal blijven behooren. De Leid- sche groenwitten beschikken over een goede combinatie, waarvan de linies elkaar behoorlijk aanvullen, en waarvan vooral de vleugelspelers over uitstekende kwaliteiten beschikken. Zij zijn snel en doortastend, en weten niet alleen goed voor te zetten, maar durven ook zelf ten aanval te tijgen en een stevig schot te lossen. Juist onder den gewijzigden buitenspelregel kan Lugdu num hiervan pleizier beleven. Alleen dient men Keereweer onder het oog te brengen dat een buitenspeler op z'n lijn behoort te blijven. Ook het binnentrio leverde behoor lijk werk, doch zoowel links- als rechts-bin- nen verwaarloosden hun taak om de verde- Hdiging zoo noodig een handje te helpen. Wij geven overigens toe dat de halflinie, met Van Well aan het hoofd, het gistermid dag meestal best alleen af kon, vooral ook wa^r de backs, speciaal F. Goddijn, zeer trapvast bleken te zijn en keeper Van den Berg ongenaakbaar was. Als geheel was het Lugdunum-spel veel tactischer en bedacht zamer dan dat der Alphenaren, die het zui verste kick-and-rush demonstreerden en daarbij alleen door hun buitengewone fel heid zoo nu en dan eens gevaarlijk werden. Uitblinkers telde de ploeg niet, of het moest de midvoor Benekamp zijn, die ten minste eenige goede schoten loste en af en toe toonde te, weten dat' voetbal een com binatie-spel is. Ten aanschouwe van zeker een tweedui zend menschen, waaronder vele Alphena ren, stelden de ploegen zich onder leiding van den heer B. Hakker als volgt op (links naar rechte): Lugdunum: doel: Van den Berg; achter: Bekkering en F. Goddijn; midden: A. Goddijn, Van Well en Trouwée; voor: Keereweer, Polanen, De Bruin, K. Segaar cn B. Goddijn. Alp hen: doel: Van Leeuwen; achter: Weyers en Domburg; midden: Dijkman, 'Jongeleen en Krimpelman; voor: Peter, Tuinenberg, Benekamp, Hesseling en Van Wijngaarden. Onmiddellijk werd er' van beide kanten enthousiast aangepakt, waarbij de partijen goed. tegen elkaar opwogen;. Een zacht 6chot van Segaar werd door Van Leeuwen behoorlijk gestopt. Aan de andere zijde verknoeiden de Alphenaren eenige kansen door lukraak té schieten, waardoor de bal öf veel te hoog óf meters naast ging. Ge woonlijk was het meer berekende spel der Lugdunum-voorhoede dan ook veel gevaar lijker. B. Goddijn kopte uit een voorzet van Keereweer rakelings naast, doch direct daarop wist midvoor De Bruin (ex-U.V.S.) langs Weyers te komen en kalm te scoren. 10, na 17 minuten. Even ging het spel op en neer, en toen bèwerkte Weyers den bal met de hand. PenaltyPolanen voltrok het vonnis en de stand was 20. Tevergeefs trachtte Alphen het spel te forceeren; de groen-witte defensie was te hecht, en Van den Berg kreeg geen enkel stevig schot. Scheidsrechter Hakker zórgde intusschen voor een verrassing door 10 mi nuten te vroeg rusten te fluiten. Nóg wa ren alle spelers het veld niet uit, of hij ont dekte z'n fout, waarna werd doorgespeeld. De tweede helft van den wedstrijd was een trouwe copie van de eerste. Lugdunum speelde beter dan de Alphenaren, die zich herhaaldelijk aan ongeoorloofde trucjes £e buiten gingen. Spelers als Peter en Jbn- geneel hadden een ernstiger bestraffing ver dient dan thans het geval is geweest. Laatstgenoemde werd tenminste tegen het einde nog' he^ veld uitgestuurd, maar zoo wel hij als Peter hadden dat lot al veel eerder moeten ondergaan, 't Spijt ons, maar de AlphenareD hebben gisteren geen gun- stigen indruk achtergelaten Zooala gezegd was Lugdunum gevaarlij- ker. Zeven minuten na de rust scoorde De Bruin reeds weer uit een mooie voorzet van B. Goddijn. 3O. Een oogenblik kwam Al phen toen opzetten - en Tuinenburg en Be nekamp losten eenige goede schoten, die bij Van den Berg echter geen succes had den, doch toen was groen-wifc weer aan het woord. Opnieuw zette B. Goddijn voor, en thans was het Polanen, die doelman Van Leeuwen geen kans gaf; 40. Met groén- wït in den aanval kwam het einde. U.V.S. IGeleritas I 5—3. Onder leiding van scheidsrechter C. Kem mers die vrij goed voldeed, heeft deze wed strijd een zeer prettig verloop gehad. U.V.S. had een gewijzigde opstelling. Kan bier stond op de plaats van Meerburg ach ter terwijl de laatste links-buiten speelde; Orn even over tweeën neemt de wedstrijd een aanvang en direct is U.V.S. n het offen- sief. Samenspelend gaat zij op het Haagsche doel af en binnen 2 min. lostBrusche een kanjer, welke den Haagschen doelman te machtig blijkt. 1—0. U.V.S. schijnt 'er zin 'in te hebben want wederom wordt de Celeri- tas-veste belaagd en J. Kooreman doelpun1. ten 2en male na een algemeen opbrengen (20). Dan gaat Geleritas de zaken beter aanpakken. Het meeste gevaar dreigt, van rechts waar van Oosten meestal zoek is. Vo'orloopig wordt het gevaar afgewend en U.V.S. is weer aan het woord. Laman lost een schitterend schot maar de deelman vangt keurig op. Als er óngeveer 25 min. gespeeld is gaat Celeritas het wederom probeeren en nu metsucces want de bal zigzagt voty de U.V.S.-goaL en de de rechtsbinnen van Cele ritas schiet onhoudbaar in (21). U.V.S. is steeds de sterkste. Gevolg eenige corners op het Celeritas-doel. De eerste wordt door Bra- sche net over gekopt en de tweede door Koo reman naastgeschoten. Celeritas probeert het dan weer eens maar Kanbier breekt den aan val. Als Klein naar Meerburg heeft geplaatst tippelt deze langs de lijn, zwenkt naar bin nen en lost een hard schot. De Geleritas- doe.lman kan den bal niet te pakken krijgen, de bal springt terug in het veld, komt voor de voeten van v. Egmond en deze. plaatst on houdbaar in (31). Het schijnt om beurten te gaan. Celeritas geeft zich nog niet gewon nen. De rechtsbuiten zet hoog voor, eenige U.V.S.'ers loopen elkaar en Rol in den weg, de linksbinnen schiet dan in Rol denkt het leer te pakken maar grijpt mis en zoo springt de bal in het doel (3—2) Met dezen stand breekt de'rust aan, en heeft U.V.S. nog lang niet gewonnen. Even van te voren had U.V.S. 10 min. met 10 man. gespeeld daar Wonder- gem geblesseerd raakte. Hij komt even later terug maar het blijkt dat hij niet verder kan spelen zoodat, daar Celeritas sportief een invaller toestaat. Roest na de rust als inval ler meespeelt. Klein gaat nu achter spelen. Selier midhalf en Roest linkshalf terwijl van Oosten naar de rechtshalfplaats verhuist. De 2e helft is een getrouwe copie van de eerste U.V.S. trekt weer ten aanval ondanks ver woedde pogingen van Celeritas om dit te voorkomen maar voorloopig heeft U.V.S. geen resultaat. Een spannend moment voor het U.V.S.-doel levert haast een doelpunt voor Celeritas op daaT Rol uitloopend ge passeerd wordt maar v. Oosten op het laat ste moment den bal weg maait. Even later wederom gevaar voor U.V.S. als Rol onnoo- dig stompt in plaats van te vangen maar de bal wordt achter geplaatst. U.V.S. gaat liet dan weer probeeren. Keurig combineerend gaat het op het Haagsche doel af. Op het juiste moment geeft Laman aan Kooreman over en deze schiet hoog in het net (42'. Wat Celeritas ook probeert het mag haar niet baten en zelfs maakt Laman na handig door geven van Kooreman 5e doelpunt voor U.V.S. (52) We denken dat het zoo za1 blijven maar het loopt anders. De Geleritas- linksbuiten zet hoog voor. Rol kan de bal niet bereiken en Kanbiec slaat dezen onnoo.-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12