Piln lilden is onnoodia Togal"tabletknverdrüvenaUePünen Gesneden Klo o ster balsem helpt direct I INGEZONDEN. KUNST EN LETTEREN. SPORT. Leidsche Begrafenis-Onderneming SPREEKCEL. Bronchitis mpMj Abdijsiroop 206 kantjes volle, 4 kantjes yle haring. KW 153 met 165 kantjes steur, 209 kantjes volle en 2 kantjes yle haring. Te IJmuiden kwam binnen en aan de markt de logger KW 108 met 21 last pekel haring. Met de uitbreiding der bevolking in onze gemeente, die hier nog al flinke afme tingen aanneemt diende, als het goed was, ook de woningbouw gelijken tred te houden, anders zou de woningnood al te erg worden. Gelukkig wordt daar nu senigermate in voorzien, doordat de architect v. d. Boom van Amsterdam hier een complex arbeiders- en middenstandswoningen bouwt ten getale van 68 stuks. Prachtige woningen aan de buitenzijde ge zien, praclische van binnen. Meerendeels krijgt het complex achter de Adrianaslraat een stedelijk aanzicht doordat de woningen een voor Katwijk geheel nieuw aspect vertoonen. De meeste, zoo niet alle, zijn dubbel be woonbaar en vele er van hebben daarbij een groot stuk grond achter de woning. Zeer praclisch is het dat op alle straathoe ken mooie winkelhuizen verrijzen en naar wij vernamen, zijn de in aanbouw zijnde reeds alle verkocht; de afgewerkte worden sedert eenige weken reedis bewoond. De bouwers, Guijt—Meijvogel werken dan ook met bekwamen spoed en' het zal niet lang meer duren of er zijn wederom een do zijn huizen, ter bewoning gereed. Het allermooiste van alles is, dat de be woners zelf eigenaar van hun pand worden. Lisse. Burger 1. Stand. Geboren: Margaretha Berendina, D. van B. Kulk en M Nederveld Cornelia Johanna, D. van C v. d. Berg en G. Schakenbos Maria Gerarda, D. van W. van Beek en C. Rut- grink.. Ondertrouwd: G. Immerzeel en J. C, War merdam Gehuwd: L. van der Woude en J. W. Verduyn G. Mienis en G. A. de Jonge. Overleden: Petrus Wilhelmus Vrijburg, echlg. van M. C. de Zwart 74 j. Maria Cornelia de Zwart, wed. van P. W. Vrijburg 79 jaar. Kerkelijk bericht, voor morgen. Ned.-Herv. Kerk, 10 en 6 uur, ds. G. van Dijk. Geref. Kerk, 9.30 uur en 4 uur, dr. Th. Ruys Jr. Chr.-Ger. Kerk, 9.30 uur en 6 uur, ds. VC. S. v. d. Ven. Geref. Gemeente, 10 en 4 uur leesdienst. Ned. Prot.-Bond, 10.15 uur ds. A. Bin- nerts, te Haarlem. Als bijzonderheid kan worden mede gedeeld (zie Bufgerl. Stand) dat het stoffe lijk overschot van P. W. Vrijburg en zijn echtgenoote alhier, tegelijk grafwaarts werd gedragen. De vereeniging „Pluimvee en Konij- nensport" alhier hield een goed bezochte ledenvergadering in het café >Nieuwenhoven. Allereerst deed de voorzitter de mededee- ling, dat door B. en W. der gemeente geen toestemming kan worden gegeven om de a.s. te houden tentoonstelling den lsten Kerstdag open te 9tellen. Door het vertrek van denheer P. v. d. Meyden bestaat een vacature in het tentoon- slellingsbestuur. Enkele leden werden weer tot de Vereeniging toegelaten. Maandag zal weer een begin worden ge maakt met de veiling. In de commissie kregen zitting de heeren Th. Hoogkamer, A. Beyk, A. Pollé en W. Willemse. De heer Pollé werd benoemd tot penning meester, bij wien eens per maand afrekening moet plaats hebben. De veiling zal worden gehouden in de loods van het veilinglokaal van het H. B. G. In verband met de moeilijkheid met de Kerstdagen, werd een besluit genomen de tentoonstelling een week te verzetten. Verschillende prijzen, w.o. bekers, me dailles en geldprijzen zijn alreeds disponi bel gesteld. Op voorstel van een der leden stelden zich enkele leden beschikbaar om tijdens de ten toonstelling te waken. Ook bij de te houden tentoonstelling zul len kinderen beneden de 14 jaar worden ge weigerd. Na de gebruikelijke verloting sloot de voorzitter met dankzegging voor de trouwe opkomst de vergadering. Rij vonnis van het Kantongerecht te Haarlemmermeer, is aan Mittelmejjer, motorhersteller alhier, wegens overtreding van ark 15 der Motor- en Rijwielwet, de bevoegdheid motorrijtuigen "te besturen ont- Hegd voor den tyd van één maand, ingegaan op 7 dezer. Noordwijk. Burgerlijke Stand. Geboren Pie ter Johannes Ohristiaan, zoon van J. J. Lamoen en A. E. H. Herlekijn Geertje, doohler van A. Smit en J. Plug Theodora Helena Theresia, dochter van H. Alders en C. G. M. v. d. Zwet Dirkje, dochter van N. Korbee en M. v. d. Niet Jacob, zoon van W. Plug en A. Haasnoot Jan, zoon van L. Hazenoot en N. Smit Jacobus- An- thonie, zoon van M. G. Salman en A. M. Berkhout. Overleden: Levenl. aangeg. kind van het vr. gesl. van L. Hazenoot en N. Smit. Noordwijk-Binnen. Gisternacht werd bij een bewoner der Wilhelminastraat al hier een rijwiel, hetwelk hij in een tuintje voor zijn woning had geplaatst, weggeno men, zoodat diefstal wordt vermoed. De po litie werd-met de zaak in kennis gesteld. Gistermiddag ontstond een begin van brand bij den heer Joh. Vegt aan de Voor- sliaat alhier; dit was ontstaan door het smelten van was. Door het vlugge handelen der bewoners is deze brand in zijn begin gestuit. Men zij gewaarschuwd tegen de praktijken van woonwagenbewoners,- daar het alhier reeds eenige malen is voorgekomen, dat pjarapluies, die aan hen ter reparatie wer den gegeven, niet werden teruggebracht Onzo plaatsgenoot, de heer Jac. Fontein werd tot onderwijzer benoemd te Roelofarendsveeo. 1 1 Naar wij vernemen is de toestand van den persoon, die eergisteren uit een paal van de electrische geleiding was gevallen, en in bedenkelijken toestand naar het Aca- denjisch Ziekenhuis werd overgebracht, thans naar omstandigheden redelijk wel. Men hoopt hem in het leven te kunnen behouden. Alhier werd een minderjarige jongen uit Leiden aangetroffen, die geregeld het ouderlijk huis verlaat Door de politie werd hij op transport geeteld om aan zijn ouders te worden teruggebracht. Noordwijk-aau-Zee. Door B. en W. dezer gemeente werd met ingang van 1 Jan. 1926 tot schatter van de lokalen voor het vergunningsrecht krachtens de Drankwet benoemd de heer F. Schiedeman, alhier. Oegstgeest. Kerkelijk bericht. Geref. Kerk: Zondagmorgen, te tien uur, ds. W. Bouwman, van Leiden, bevestiging van ds. K. Schilder; 's avonds te half zes ds. K. Schilder, intrede. Hedenmorgen is een D/fc-jarig meisje van den trambeambte G. H. bij het huis aan den Terweeweg alhier in een sloot ge raakt en verdronkeiDr. Varekamp, die onmiddellijk ter plaatse was zoodra het kind was gevonden, heeft tevergeefs ge tracht de levensgeesten weer op te wekken. S Sassenheim. Een jongen met een mand op de fiets werd gepasseerd door een auto. De jongen stootte met den mand tegen een lantaarnpaal en werd door den auto aan gereden. Hijzelf kwam er best af, maar het voorwiel van het rijwiel werd beschadigd. Hoewel de chauffeur geen schuld had, was hij bereid de schade te vergoeden. Kerkel ij k bericht voor Maan dag: Chr.-Geref. Gemeente (Kerklaan), des avonds halfacht, ds. Bijleveld, van Haarlem. Burger 1. Stand. Geboren Petrus Reinier, Z. v. A. v. d. Eist en M. C. van Roode Geertruida, D. van D. L. Aangeen- brug en G. A. Philippo Maria Bernar- dina, D. van W. van Hage en G. W. Gardien. Getrouwd: J. G. v. Leeuwen en M. Duijm, Ondertrouwd: G. M. v. Ploeg en A. C. Beijk. Bevolking: Vertrokken J. G. van Leeuwen naar Lisse en G. A. P. Huijskes naar Noord- wijkerhout. Kerkel ij k bericht voor morgen: Ned.-Herv. Gem., voorm. 10 uur en nam. uur, ds. Krijkamp. Prot.-Bond, voorm. halfelf uur ds. Wannee van Den Haag. Geref. Kerk, voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Boeijenga. Gemeenteraad. Voorzitter: die burgemeester. Afwezig, mdt kemuisgervdng, de heer Bis- schops. Na opening dear vergadering werden de notulen van twee vorige vergaderingen goedgekeurd. Ingekomen stukken: Behalve door G'öd. Stalen goedgekeurde Raadsbesluiten. 1. Een schrijven van de gemeente Zoeler- woude, om de Regeering te verzoeken dien zomertijd af le schaffen. Op voorstel van B. en W. werd besloten adhaesie te beluigen. 2. Proces-veribaail fcasopnemiiing van de kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Allies was in de beste orde. 3. Verzoek van de Gemeentelijke Land storm commissie Zuid-Holland West, om ook het volgend jaar weer f 60 subsidie te mogen ontvangen. Op voorstel van B. en W. conform be sloten. 4 Een advies van de Gezondheidscom missie over -de op te richten bad- en zwem inrichting. Het advies luddit: het water van Zandsloot en Motbigervaart is minder ge schikt; beter is dat van de Kagerplassen. Dit advies werd voor kennisgeving aan genomen. Toch zei-de de voorzitter, dat B. en W. werkzaam blijven, wat dat punt be treft. 5. Een verzoek van de Fröbelschool en -een diergelijk van de Zusterschool om sub sidie. Op voorstel van B. en W. werd besloten deze twee verzoeken in de volgende verga dering te behandelen. 6. Een verzoek van de Vroedvrouwen school te Heerlen om su'bsidae. Voor ken nisgeving aangenomen. 7. Een verzoek van de De Vdsserschool om 3 sdhoolbanken. Toegestaan. Hierna deelde de voorzitter mede, -dait op heden de 191e aansluiting aan de waterlei ding heeft plaats gehad. Dit is wel mooi, maar het aantal aanvragen moest wat vlug ger gaan. De heer Speelman vroeg, of wij moeten wachten tot Lisse en Hi'llegom klaar zijn. Dat werd door den voorzitter tegengespro ken. De voorzitter wilde nog eens aansporen om vlug aan te sluiten. De aangeslotenen doen goed het water nu reeds voor spoed en schrob water te gebruiken, dan spoelen do buizen nog eens goed door. Voor drinkwa ter is het boter ie wachten tot de officiëede opening van het bedrijf. De heer v. Zonneveld kreeg antwoord op zijn vraag, gedaan in een vorige vergade ring, of de Raad zeggenschap heeft in de zaïken van de won ingbouwvereeniging Voor uitgang. De voorzitter was tot de conclusie gekomen, dat do raad geen recht heeft zich mot de bestuurszaken van Vooruitgang le bemoeien. Daarna deelde de voorzitter mede hoe ver de zaken zijn gevorderd- beireffende dé weg verbreeding, vanaf BeerhorstTer Leede. De stukken kunnen worden opgezonden na-ar den ingenieur van de Waterstaat. En kele eigenaars van aanliggende perceelen zijn evenwel nog niet bereid op de gedane voorstellen in le gaan, omdait die moeilijk afstand van hun voortuintje kunnen doen. Voor het drukke verkeer langs den Rijks straatweg is de verbreeding noodzakelijk. En wanneer langs dien kant een wandel pad komt is er veel gedaan voor de veilig heid van de voetgangers. De voorzitter stelde voor een teekening te laten maken betreffende wegverbreed&ng Zuiderstraat-Warmonderdam. Hiertoe werd besloten. Het punt comptabiliteit 1925 werd goed gekeurd. Over de staten vain achterstand helderde de voorz. op, dat er nog ennköle onbetaal de posten zijn, welke nog wel zullen bin nenkomen. Op advies van de commissie van nazien der gemeente-rekening 1924 werd deze zon der stemming vastgesteld. De rekening van het Grond- en Woning bedrijf, dienst 1924, werd door den voor zitter voorgelezen. Deze deelde in verband hiervan mede, dat met de ontruiming van de z.g. Kazerne een begin is gemaakt en met de geheele afbraak binnen afzienbaren tijd kan worden begonnen. Hierna werd d'eze rekening ook zonder stemming vastgesteld. De borgtocht van den administrateur- boekhouder werd vastgesteld op f 3000. Hierna deelde de voorzitter mede, dat aanvraag is ingekomen, om een stuikje bouwterrein aan de Rusthofflaan, naast het huis van Barnhoorn, ter breedte van 12 M. en dezelfde diepte aJa genoemde woning. De heer v. Breda steldie voor op dezelfde condities te verkoopen als voorheen, d. i. f 1.60 per meter. Ook de heer v. d. Geest was van dae mee rling. Hiertoe werd besloten. Omdat het hier een huis moet worden, dat met steun van Rijksgeld zal worden ge bouwd, vroeg de voorzitter, of de Raad ga rant wilde blijven voor cDe benoodigde gel den. De Raad wilde hel voorschot verleenen, maar den bouwer de verplichting opleggen het bouwen van het hui-s aan te besteden. Een verzoek is ingekomen van het school bestuur der Hervormde school, om het schoolhuis, bewoond door den heer v. Gilts te koopen. De taxateurs -hebben het huis geschat op f 7800. In verband met bovenstaand verzoek was ook een schrijven ingekomen van den be woner van het huis, waarin d-ezé beweert, dat hij het reeht heeft het huis zoo lang te huren als hij hier hoofd der openbare school is. De heer Waraaar kwam hier tegen op en was van meening, dat de Raad den heer v. Gilts een termijn kon aanwijzen waar binnen hij het huis heeft te verlaten. En dat de Raad verplicht zou zijn voor dien heer v. Gi'lls een andere woning beschik baar te stellen, gelooft hij niet. De heer Speelman wil het huis niet ver koopen zonder den heer v. Gilts een gerui- men tijd te laten, voor naar een andere wo ning om te zien. De heer Verkleij wilde heelemaol niet verkoopen, en vond, evenals de heer Speel man, de genoemde prijs te laag. De héér Van Rijn vroeg, of er een stuk bestaat, waarin staat dat de heer v. Gilits reefht heeft op dat huis. Verplichtingen heeft lie Raad in dezen niet, ook geen moreele. De heeren Speelman en v. d. Geest wil den publiek verkoopen. De heer Van Heemstra, merkte op, dat aan het huis nooit een andere bestemming mag worden gegeven dan. schoolhuis, wat. blijkt uit de stukken in het archief van die Ned. Iferv. kerk. Hij is van meening, dat, Waar de grond voor school en huis vroeger is afgestaan door de kerk, deze er nu wel cenigszms redh't op heeft, het huis terug te koopen. De heer v. Breda lichtte de geschiedenis van het huis nog eens tee en was van mee ning dat de taxatieprijs hoog is. Terwijl hier indertijd besloten is, het huis te ver koopen, wat is er dan togen het nu te doen? Na'dat deze zaak door verschillende leden nog eens uitvoerig was besproken, stelde de heer Warnaar voor, de opzegtermijn te stellen op 1 Januari 1927 en het huis ver koopen voor den taxatieprijs.' De heer Bader ging met den vorigen spre ker mee. De heer v. d. Geest kwam van zijn vo rige bewering terug, om het huis publiek, te verkoopen, nadat hij de laatste besprekin gen had gehoord en verklaarde zich voor verkoop. Met algemeene stemmen werd besloten den heer v. Gilts het huis op te zeggen te gen 1 Januari 1927. Nadat de heer v. Heemstra nog enkele inlichtingen had gegeven over het Kerk plein, dat volgens de stukken aan de N. II. Kerk behoort, werd gestemd over het voor stel het huis 1e verkoopen voor f 7800. De heer Speelman hield de stemming nog even legen, door le vragen, ails er nu eens iemand f 9000 wilde geven, wat zou de Raad dan doen? Omdat er geen kooper was ging de Raad over tot stemming. Het voorstel werd aangenomen met den slem van den heer Speelman tegen. Hierna was aan de orde hel laatste punt van de agenda: ontslag en afscheid van het Raadslid v. Heemstra. Voorzitter: Mijnheer Van Ileemstr, u ziet de zaal met bloemen versierd. Dat is niet uit blijdschap om,uw vertrek, maar het is ter eere van u. Door uwe eervolle benoe ming lot kamerheer en particulier secrela- ris van II. M. de Koningin-Moeder zijl gij genoopt als Raadslid te bedanken. Voor i'k hier verder op inga, verleen ik u gaarne eerst hel woord. De heer Van Heemstra: U weet, dat. <üt de laatste vergadering voor mij is. Door mijn spoedig vertrek heb ik moeten bedan ken. Ik maak mij geen illusies, dat ik zooveel goeds voor de. gemeente heb kunnen doen, dioch in het algemeen gesproken heb ik mij gehouden aan de volgende drie punten: 1. trouw blij veil aan mijn persoonlijke overtuiging in woord en in daad. 2. dat ik altijd-zakelijk ben gebleven en niet persoonlijk. 3. dat ik algemeene zaken heb gesteld boven de persoonlijke en groepsbelangen. Ik verheug mij, dat onze verhouding al tijd uitstekend is geweest en ik spreek de wensch uit, dat het Sassenheim goed mag blijven gaan en zsich onder Gods zegen mag blijven ontwikkelen. Toch wil ik nog even mijn oude stokpaardje berijden en U nog eens aanbevelen een zuinig gemeentelijk RECLAME. 4745 door koude vatten ontstaan; rheumt" -~™ tiek, pijn in de gewrichten, influenza, griep, hoofd- en zenuwpijnen. Door vooraanstaande pi doetoreiLaanbevolen. Genezing en onschadelijkheid INs Hfl 1&CÏ1 aCSCifcfciL gegarand. By alleApoth. en Drogisten verkrijgbaar huishouden. Op de vette jaren kunnen de magere volgen I'k hoop, d'a-t het de heeren persoonlijk en met nun gezinnen goed mag gaan. Voor afscheid stel ik voor nog even gezel lig bij elkaar te blijven en een glas wijn te drinken. De voorzitter: Ik breng een woord van dank aan de zeer eervolle wijze, waarop de heer v. Heemstra hier zijn taak heeft ver vuld. Hij is trouw gebleven aan zijn over tuiging, altijd zakelijk gebleven en heeft de algemeene belangen gesteld boven de per soonlijke en groepsbelangen. Wat hij had te zeggen, heeft hij op lofwaardige wijze naar voren gebracht. Ik hoop, dat de heer v. Heemstra zijn nieuwe eervolle functies evenzoo punctueel zal vervullen als zijn Raadslidmaatschap en hoop, dat het hem en zijn gezin in Den Haag wel mag gaan. Nadat de heer Speelman had gewezen, dit was voor de rondvraag, op^het gevaar lijke van auto9tandplaatsen voor Het Brui ne Paard en de wenschelijkhedd had be toogd van het Wandelpad met tegels te be straten, werd de openbare vergadering ge sloten, waarna de heeren nog een poosje ge zellig bij elkaar bleven. Wassenaar. Burger 1. Stand. On dertrouwd: B. Pijlman en G. E. Boltendal II. Duin en K. Bunt. Geboren: Ferdinand Karl, Z. van W. van Egmond en O. Mantel Gerrit Jan, Z. van Chr. Heins en W. Schut Nicolaas Ma- rinus Gerardus, Z. van J. G. van Gent en J. C. P. Konings Jacoba, D. van H. van den Akker en B. van Barneveld Hendrik, Z. van A. Sack en Th. Remmerswaal Jacobus Louis, Z. van J. G. Abbenhuis en J. Gh. Silsem. Door de politie is gearresteerd mej. G., huishoudster van den heer V. alhier, omdat zij verdacht wordt van diefstal van een hor loge met ketting. De verbetering van een deel van den Rijksweg tusschen de Oprijlaan en het Via duct is gereedgekomen, zoodat het verkeer over den weg weder ongehinderd kan door gaan. RECLAME. 5730 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teru^egeven. De Rijnsburgeiweg. Mijnheer do Redacteur i Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruim te, om te wijzen op den onhoudbaren toe stand voor ons, Bfewoners van den Rijns- burgerweg. Met tergende langzaamheid wordt nu en dan een gedeelte weg gedeel telijk in orde gebracht. Van af ,,'t Posthof' rechts zijn er nog verschillende plaatsen, waar de ijzeren hekken ontbreken, zoodat de voortuintjes niet in orde gemaakt kunnen worden. Groo- te steenhoopen, welke reeds weken gereed staan, belemmeren ons uitzicht, geduldig wachtend op de paar straatmakers, die, na enkele stukjes geplaveid te hebben, in de richting Oegstgeest zijn verdwenen. Aan dé" andere zijde vaii den weg is het nog treuriger gesteld. Tal van bewoners kunnen hun woningen alleen bereiken met door het mulle zand en verspreid liggende steenen te strompelen, terwijl voor rijwie len of motoren er geen doorkomen aan is. De toegang gevende bruggen zijn reeds weken g'eleden afgebroken zonder dat de gemeente iets in dc plaats heeft aange bracht als zand. Wij vragen ons af: Mag de gemeente op deze langzame wijze door gaan den b2woners groote overlast aan te doen Jammer, dat de eigenaars geen tijd- bepaling hebben voorgeschreven bij hun toestemming tot slootdemping. Hopende, dat er spoedig doeltreffende maatregelen zullen worden genomen, ver blijf ik, U dankend voor de plaatsruimte, Een bewoner van den R ij n s b u r g e r w e g. Leiden, 8 Oct. 1925. gende interessante enquete m vier vraagt punten geopend: 1. Gelooft gij in het levensrecht van eeri Nederlandsche opera 2. Zoo ja, hoe verklaart gij dat deze stich ting in Holland steeds een twijfelachtig be staan lijdt, terwijl het buitenland ge tuige de kritieken der Co-opera-tie niet den meesten lof er over gewaagt 1 3. Geeft gij de voorkeur aan buitenlands sche troepen en zoo ja, hebt gij dan aani merking op dirigent, orkest, zangers, bal- let of tooneelinrichting onzer gezelschap pen of beleedigt de Nederlandsche tekst uw vaderlandsch oor 1 4. Wilt gij, zoo ge de opera in wezen' verouderd acht, de trage handeling geheel of gedeeltelijk door ballet vervangen zien, en lijkt het u alsdan wenschelijk en moge lijk, een modern-geschoolde Nederlandsche ballettroep te vormen 1 WEEKBLADEN. Vrijwel alle geïllustreerde bladen komen deze week met kiekjes van de 3 October-vie-. ring te Leiden, en wel speciaal van de door ons Blad, in samenwerking met de 3-Octos ber-Vereeniging, igeorganiseerde ballontochf. Vooral de opnamen in HET LEVEN munten uit door duidelijkheid. Dit blad besteedt ver der aandacht aan: de kleederdrachten op Zuid-Beveland; de Nederlandsche kolonie te Sjanghai; artistieke behangsels; het gouden feest der Prins Hendrik-Stichting te Egmond;' en bergsport. De WERELDKRONIEK opent met een aardige foto van onzen landgenoot Fokker met z'n nieuwe tienpersoons-Fokker met drie motoren, waarmede hij In Amerika onlangs zooveel succes behaalde. Verder worden o.m. in beeld gebracht: een wedstrijd van fascists sche gondeliers in het waterrijke Venetië;- een Amerikaansche lynchpartij; de herden king van Paul Kruger's geboortedag; de Vo^ lendamsche kermis en de internationale hondententoonstelling te Londen. In DE WERELDPOST vinden wij plaatjes van: den filmacteur Rudolf Valentino; de moderne coiffure; de zesde Assemblée van den Volkenbond; prof. dr. Anton van Gijn; den korfbal wedstrijd FluksVelox, en het jubileum der Schermzaal Giandomenici, Amsterdam. Van den inhoud der VRIJDAGAVOND noemen wij: artikelen over den religieuzen dans bij de Oost-Joden; tentodnstelling van ontwerpen voor behangselpapier; het Jood- sche vraagstuk in Polen; den oorsprong van het moderne Oost-Joodsche tooneel II, enz. De HAAGSCHE POST schrijft over: het wel en wee van de posterijen; een kanaal EngelandFrankrijk; zwart en wit in Zuid-. Afrika; onteigening; Paul Kruger; de water-, verzorging van kamerplanten; de mode der. heeren, en: een nieuwe 1000 K.M.-rit op de Veluwe. Piogiamma voor morgen. LEIDSCHE VOETBALBOND, lste klasse: A. S. C. IllLugdunum III, 12 uur (scheidsrechter Doornik); Raceël I—? Norvicus II. 2 uur. (de Graaf); D. V. S. I—s L. M. G. I, 2 uur (Hoogendam)U. V. S. II—. Leidsche Boys I, 12 uur (Vogelenzang Jrjjl Quick Boys IL. F. C. III, 2u. (De Boer)', Tweede klasse: D. V. S. IILugdunura IV 12 uur (H. Velthuizen); D. L. V. I—L. F. C. IV, halldrie, (P. Vogelenzang Sr.); Leid-, sche Boys IIQuick-Boy9 II, 2 u. (v. d. Pot)' A. S. C. IV—U. V. S. III, 10 uur (Langezaal)1 Derde klasse: L. M. C. II—D. V. S. llf, 2 uur. (II. V ,d. Hoogt); L. F. C. V—Lugdu- num V, 12 uur (Koning). Vierde klasse: D. V. S. IVU. V. S. V, 10 uur, (Winkelman). RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. &EEREWEER TELEFOON 861 - LEIDEN 4039 Haarlemsche Orkestveieeniging', Eerste Symphonie-conceit seizoen 1925,26 Maandag a.s. ge-ft de Haarl. Orkest- vereeniging in de Stadsgehoorzaal haar i eerste symphonie-concert met medewerking van dsn concertzanger Willem Ravelli te i 's-Gravenhage. Uitgevoerd worden voor or kest werken van Mozart, Beethoven, Liszr en Wagner, de heer Ravelli zal liederen zingen met orkestbegeleiding van Mozart, Hugo Wolf en Rich. Strauss. Nu het voortbestaan der H. O. V. weer verzekerd is, twijfelen we niet of dit or kest dat in 't afgeloopen seizoen zulke druk bezochte concerten gaf, zal ook nu weer de noodige belangstelling ondervinden. TIJDSCHRIFTEN, Spel en Dans. f In het jongste nummer van dit maand blad wordt o.a. naast veel wetenswaardigs uit de kringen, die het blad bestrijkt, vol Een onredelijke bestuurder. ,,Een Huismoeder" schrijft ons, dat bijnsi ie deren avond door de Morschstraat eetf hondenkar passeert, waarvoor twee hondeff gespannen zijn. Dikwijls laat de bestuurder den wagejï los, waardoor gevaar voor het verkeer ont* staat. Verschillende bewoners dier straat heb"* ben den man al gewezen op zijn onverant woordelijke handelwijze, maar deze trekt zich fer niemendal van aan. Hopelijk komt doo. dit stukje een einde aan het euvel. RECLAME.l 1 c en andere borstaandoeningen 0 B Êj genezen met AKKER*» B 4746

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6