No. 20117. ZATERDAG 10 OCTOBER Anno 1925. EERSTE BLAD. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van herten. AMSTERDAMSCHE ANTHRACIET MIJ BINNENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonaement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplelo Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week iT.r.— „0.18. Franco per post 2 35 4" portokosten. Dit nummer besUat uit ViER Bladen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; .Gezien het verzoek van: a. de Maatschappij tot verkoop van pe troleum ,,DeAutomaat", te 's-Graven- hage, om vergunning tot het oprichten van een ondcrgrondsche bewaarplaats voor ben zine in- met aftapinrichting op dc Hooi gracht vóór het perceel Hooigracht No. -46, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie I. No. 2612, b. Peter M. Verhoef, om vergunning tot uitbreiding van de fabriek van fijne vleesch- waren in het perceel Boerhaavestraat Nos. 9, 10 en 10a en Jufferpoort Nos. 1, 2, 3, 4 en 5, kacL bekend Gemeente Leiden, Sectie B. Nos. 2336, 2837, 2671, 2672, 2673, 2674 en 2675, thans plaatselijk bekend Boerhaave straat Nos. 8, 9, 10 en 10a en kadastraal Jjekend Sectie B. No. 2912. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 24 October e.k. des voormiddags te halfelf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. AUG. L. RE1MER1NGER, Wefch. loco-Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 10 October 1925. 4738 Inauguratie van de adspirantleden van het L. S. C. Giister namiddag had ia de Stadsgehoor zaal op de gebruikelijke wijze de inaugura tie plaats van de adspirantleden van het Leidsoh Studentencorps, in het geheel 102. De praeses-collagoi de heer G. G. D. Ba ron van Hardenibroek hield bij deze gele genheid een rede waarin hij zich allereerst tot de Corpsled-en richtte en de verschillen de stroomiingen in het Oorps schelste. De wijze waarop de leden zich tot het Leidsche Studenten Corps verhouden va rieert volgens spr. tusschen twee uitersten. Aan den eenen kant, ziet men een groep, die met enthousiasme en toewijding de be langen van het Corps voorstaat en in woord en daad zijn aanhankelijkheid bewijst. Daar lijnrecht tegenover staat een cala- gorie leden, die mim of meer vijandig ge zind is aan het Corps, maar die lid blijven omdat ze 't misschien wel „fatsoenlijk" vvinden 't eliquet Corpslid te kunnen aan- spelden en een bui op hun kamer te kun nen vertoonen of om welke andere roden dan ook. Daar tusschen in e^iter is de meest ge vaarlijke groep, „de lauwen", die wel eenige interesse hebben (vóór de Pali-avond b.v.), maar die verder alleen zoo vriendelijk zijn van zekeren afstand de faits et gestes - van 't Corps „met belangstelling" galde te •slaan. De midden-groep, de halfslachLigen, die niet den moed hebben zich te verzetten le gen 'n instelling, waarmee ze niet sympha- tiseeren, maar ook niet de energie vertoo nen hun medewerking daadwerkelijk Ie ge ven. Zij zijn bang zich te stooten, zich be lachelijk te maken, en vooral vreezen zij te overdrijven, 't Is immers veel gemakkelij ker veel „bekoorlijker" gematigd te zijn, d. w. z. „gematigd onverschillig" maar vooral onverschillig. Deze groep is het bo venal, die 't Corps afbreuk doet, die naat. builen öf 'n verkeerd enthousiasme (Jan Student eigen) ten toon spreidt, of met 'n vriendelijk dedain-glimlachje een buiten staander verzekert, zioh niet te veel van dat Corps te moeten voorstellen (zij zijn zelf immers ook Corpslid en kunnen er over oordoelenll 't Is een bedroevend verschijnsel deze kwaal steeds verder le zien voortwoekeren, zeide spr. Vooral het nu nog tweede jaar lelt een aantal dezer on gelukkigen, 't Is vol gens den praeses-collegii jammer dat deze menschen niet beseffen, dat zij het Corps een groolen dienst zouden bewijzen, door zich niet langer onder zijn vaandel te scha ren, dan door hun donateurachtige contri butie le betalen. Gelukkig zijn er nog voldoende onder U, aldus ging spr. voort, die niet door deze 1'auwheidsziekte zijn aangetast, maar die zieh met kracht er op toeleggen het Corps sterk en machtig te maken. Ze zijn er nog m voldoende aantal de Corpsleden, die ge- .voelen welk een bijzonderen invloed deze maatschappij in 't klein op de ontwikkeling van hun persoon en karakter hebben. Zij zion boe hier gestreden moet worden, om zich staande te houden en hoe slechts de gene die volhoudt en toont moed, doorzet tingsvermogen en beslistheid te hebben, zich een weg weet le banen en zich kan handhaven. 't Is een maatschappij in 't klein, -die daarom vooral ook zoo begeerens waar dig is, omdat de menschen eerlijk en openhartig tegenover elkaar staan. Een ieder geeft zich zooals hij is en zal daardoor ongetwijleld vaak in coflict met anderen komen, maar deze botsing kan niet anders dan vormend en zuiverend werken en hierdoor zal hij de kracht verwerven zichzelf met beslistheid le poneeren en een ander den handschoen toe te werpen, om zich in eerlijken kamp te melen, met eer biediging van elkanders persoon. Na er met voldoening op gewezen le heb ben, dat de groentijd kalm en zonder onre gelmatigheden is verloopen. zoodal men er met tevredenheid op kan terugzien, richtte Baron van Hardenbroek zich tot de Groe nen. Hij wilde niet trachten hun vaste leef regels voor te schrijven, noch probeeren hun den weg le wijzen. Zelf kunt ge nu zoeken naar hetgeen U aantrekt, U er in verdiepen en trachten het voot U zelf „levend le maken" riep spr. hen toe. Zelf moet ge rond zien en in U opne men, verwerken en trachten te doorleven en te doorvoelen. Tracht met eerbied en beslistheid tegen over anderen en tegenover U zelf le staan* zeide spr., maar: Hebt eerbied! Allereerst voor uwe ouders. Nu ge Uwe ouders niet meer dagelijks voor U ziet en ge hun onmiddellijke hulp en raad moet missen, bestaat het gevaar dal ge langzamerhand van hen vervreemdt, of, nog erger, uit de hoogte op hen neerziet. Blijft de verhouding tot Uw ouders ech ter, zooals ze zijn moet, dan zult ge juist, doordat ge met vele onbekende personen en toestanden in aanraking komt de sfeer van Uw ouderlijk tehuis beter begrijpen en zui verder voelen. Tracht U die sfeer eigen te maken, al thans te realiseeren en zoo ge anders voellt, wijkt er dan bewust vanaf, maar behoudt den eerbied, dien ge verschuldigd zijn aan hen, waaraan ge zoo ontzaglijk veel te dan ken hebt. Na hun ook nog op 't hart le hebben ge bonden eerbied te koesteren voor de opvat tingen en meeningen van anderen legde hij nog eens den nadruk op het: „Hebt eer bied", dat in het bijzonder geldt leen op zichte van de vrouw. Tracht Uw intuilief gevoel van eerbied jegens de vrouw gaaf te houden. Door U veelvuldig in 't gezelschap van vrouwen te bevinden, zult go langzamerhand Uw on bezoedeld respect voor de vrouw vergooien, om later uit &e herinneringen, die U over bleven geen rein beeld zooals ge dat eens had, meer le kunnen maken. Spr. acht hel een bedroevend verschijn sel, dat er in verschillende kringen een Zenker laisser-aller is in de houding, die de man tegenover de vrouw behoort te hebben, een verlies van schaamtegevoel, dat be halve zeer „onsmakelijk", gebrek aan be schaving en totaal gémis van respect en fijngevoeligheid verraadt. Tenslotte waarsohuwde spr. er voor niet te vervallen in eindelooze criliek op ieder- i een en alles 1 Gritiek zullen de nieuwe le den in T Corps ook vinden en verkeerd be hoeft zij niet te zijn, als zij voortspruit uit een lust lot afbreken van bekrompenheid en vooroordeel en levens gepaard gaat met strenge zelfcritiok. Maar komt zij niet meer voort uit gezonde ergernis, maar criliseert 1 men alleen om af te breken en omlaag te halen, dan blijft tenslotte niets meer gaaf en mooi, niets meer heilig; dan ziet men alles laag en plat, om langzamerhand zelf af te zakken lot de calagorie dier ongeluk- kingon, voor wie onze deugden slechts ver bloemde ondeugden zijn, menschen voor wie geen waarheid en geen onwaarheid meer beslaan, die geen zon zien, maar ook geen duisternis bemerken. Spr. wil dot de nieuwe leden voor vriend schap ontvankelijk zullen zijn en hoopt dat zij zich vrienden zullen verwerven. Vrien den zullen U helpen, zeide spr., maar ten slotte in het diepst van U zelf zult ge al leen staan, zonder steun, alleen met U zelf. Zoek daarom de eenzaamheid van Uw kamer op. want die eenzaamheid leert U Uzelf ontdekken, en tegenover U zelf hebt ge ten slotte de grootste verplichtingen. Had spr. gewaarschuwd tegeai te ver doorgedreven critiek. een andere weg mis schien nog gevaarlijker, omdat zijn glooiing zoo onmerkbaar zacht is, acht spr. het energielooze-nietsdoen. Niet dat ge U met stapels boeken in Uw kamer moet opslui ten, om na enkele geslaagde examens Lei den te verlaten, wellicht rijk aan kennis, maar innerlijk arm en leeg. Evenmin be hoeft ge Miverna te schuwen als plaats van nutteloos tijdverdrijf, zeide spr., want juist hier leert ge uit duizenderlei kleinigheden de menschen beter kennen en juister zien. Maar wordt Uw leven een sleur van niets doen, zonder enthousiasme, zonder op laaiing en vuur, emotie-loos, dan is het ge vaar van apatisch worden groot. Ge komt dan in een stemming, waarin allies U onver schillig laat, niets U kan verontwaardigen alles even vlak op één lijn voor U is. Schroom niet voor- den daad, aldus be sloot spr., al zult ge ook gevoelig uit den za del geworpen worden, een volgend maal, zat ge vaster en spant ge U meer in om meester le blijven. Bij alles walt ge doet zij Uw motto, „pense qui lu es"; Uw devies „loujours loyal II". Hierna had de inauguratie plaats. Na afloop der plechtigheid trok de stoet in optocht langs Brecslraat, Steenschuur, Rapenburg langs de Academie naar de so ciëteit Minerva, waar de avond verder werd doorgebracht. Legatum Visseriannm. In aansluiting aan de colleges, die van wege het Legatum Visserianum in vorige jaren aan de Universiteit alhier gegeven zijn op het gebied van het internationale recht, zal, op initiatief van het Leidsche Universiteitsfonds, op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, 20, 21, 22 en 23 October, telkens te 4.15 nam., ih het klein- auditorium van het Academiegebouw (Ra penburg 73), een aaneensluitende reeks van vier colleges gegeven worden ovei „Nederland en het internationale vraag stuk." Prof. Colenbrander zal op 20 October de reeks openen, terwijl de volgende dagen zullen spreken de gepensionneerde gene- raal-majoor Tonnet, professor Van Blom en professor Van Eysinga. De colleges zijn kosteloos toegankelijk voor alle belangstellenden voor zooveel de ruimte het zal toelaten. Aangenomen is de toezegging van be roep naar de Ned.-Herv. Gem. te Wcsterbork door den heer P. van der Staaij, cand. alhier. Voor het apothekers-assislent-examen alhier zijn van de vier candidalen geslaagd, de dames: J. Oelering, geb. le Hengelo; G. A. Ouweleen, geb. te Maasland, en W. Stran- ders, geb. le Rossum. Het hoofdbestuur van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur deelt mede, dat tot cor respondent van het Scheidsgerecht voor het district Leiden en Omstreken is benoemd de heer Jac. Uittenboogaard, Rijksstraatweg 4, te Oegstgeest, ter vóorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer E. H. Kruyff Lz. De heer Jac. Uittenboogaard heeft deze benoeming aangenomen. De directie van het Casino- theater zal tot en met aanstaanden Don derdag op een overstelpenden toeloop kun nen rekenen, ja, wij maken ons sterk dat het zaaltje iederen avond veel te klein zal blijken te zijn, terwijl het daarenboven ook Zondagavond in de groole Stadszaal niet aan belangstelling zal ontbreken. De oor zaak kent menl Het is de vertooning van „Quo Vadis", de rolprent, waaraan reeds zulk een groote faam is voorafgegaan. En werkelijk: het is de moeite meer dan waard. Dit product der moderne cinematografie, waarin de Duitsche acteur Emil Jannings de hoofdrol vertolkt, is door z'n breedheid van opzet, z'n schitterende massa-regie en z'n zeer goed spel zonder twijfel te rekenen tol het allerbeste, wat op dit gebied tot op heden werd bereikt. Gedurende zeven lange acten wordt men als het ware overweldigd door de aangrijpende tragiek van Nero's levensgeschiedenis, en steeds stijgt daarbij de spanning, om te culmineeren in de cir cus-voorstelling te Rome, waarbij de kracht- mensch Ursus een stier bedwingt en vele andere menschen als voedsel voor de leeu wen worden geworpen, en welke eindigt met den val van Caesar! Het verhaal hier zuiver weer te geven is niet wel doenlijk. Laat ons daarom slechts dc hoofdzaken aanstippen. Het drama' dan behandelt, zooals uit liet voorgaande reeds valt op te maken, de laatste periode van Nero's macht en tevens ook van zijn leven. I.ygia, een bekoorlijke Romeinsche, die door Petrus tot het Christendom is bekeerd, ver vult daarbij een zeer belangrijke rol. Zij wordt bemind door den volkstribuun Vini- cius, en keizer Nero is onmiddellijk genegen de jonge vrouw aan de gedienstigen van Yinicius toe te voegen doch dan leert hijzelf haar kennen en ook het hoofd van den Caesar wordt op hol gebracht! Zoowel hij als Vinicius pogen haar dan in hun macht te krijgen, en zeldzaam spannende scènes zijn er het gevolg van, doch de reus Ursus, de dienstknecht van Lygia, waakt over zijn meesteres en weet haar telkens uit het gevaar te redden. Het uiteindelijk resul taat is, dat zij met Vinicius, die ook Christen wordt, in het huwelijk treedt. Om deze ge schiedenis spint zich het drama van Nero's val. Men ziet schitterende paleizen en zalen en duizenden medewerkende personen en komt voortdurend onder den indruk van Nero's ontzettende wreedheden, die hun top punt bereiken in het in brand steken van Rome en de moorddadige Christen achter volgingen. De hoofdrol wordt daarbij door Emil Jannings schitterend vertolkt. Z'n mimiek en gebarenspel zijn werkelijk zeer goed, en hij wordt door de overigen best terzijde gestaan, waardoor het geheel op hoog peil komt te staan. Het Luxor-theater heeft gisteravond de wintercampagne ingeluid met een pro gramma, dat klinkt als een klok. Aangevangen wordt met het gebruikelijk Journaal, dat ditmaal het leven op een Amerikaansche boerderij in beeld brengt De oer-komische één-acter „De Stadsaanplak- ker" laat het publiek daarna tien minuten aan één stuk onbedaarlijk lachen. Als eer ste hoofdnummer wordt voor de pauze ver toond de Wild-West-film „Het grenslegioen" een film, niet zoozeer uitblinkend door goed spel van den hoofdpersonen of door span nende handeling als wel door de prachtige opnamen van de onherbergzame Rocky- Mountains. Het variéténummer brongt dit maal een zangeres-danseres voor het voet licht, die slechts een matig succes wist te behalen. Het tweede hoofdnummer, een ver filming van Dantes meesterwerk „Inferno", behelst de geschiedenis van een multi-rnil- lionair, die zijn rijkdom te danken heeft aan zijn wreedheid en gierigheid. Door een vriend van liera wordt hem het boekwerk „Danle's Hel" toegezonden. Hij bladert het in en plotseling is het alsof de vreeselijke beelden der hel zich voor zijn oog ontrollen. Hij ziet de folteringen der gierigaards, woe keraars en zelfmoordenaars en beseft, wat zijn leven tot nu toe is geweest. Hierdoor komt hij tot inkeer en betert zijn leven. Een in alle rangen uitstekend bezette zaal heeft gisteravond van dit machtige filmwerk genoten en ook soms gehuiverd bij het zien van die vreeselijke gruwelen. Wij twijfelen niet, of het „Luxor-theatcr" zal deze week te klein blijken te zijn om de talloos velen te bevatten, die ook wnlen genieten en mee willen aanschouwen de verfilming van de schepping van den groo- ten Dante. Over de muzikale illustratie niets dan lof. Gisteravond half zes had op den hoek van Breeslraat en Papengracht een aanrij ding plaats tusschen een vrachtauto en een sleeperswagen, bestuurd door J. K., tenge volge waarvan het paard een niet-ernslige wonde aan de borst bekwam. Naar de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. Gistermiddag omstreeks drie uur was de 16-jarige blikslager A. J. B. bezig werk zaamheden te verrichten aan een stamptoe- stel in de conservenfabriek van Wouterlood i aan het Lcvendaal alhier. Toen de zware stamper in neerwaartsche beweging was, kon de jongen zijn handen niet gauw genoeg terugtrekken, waardoor j deze beklemd raakten tusschen den stamper en het blok. Van zijn rechterhand werden drie vingers, van zijn linkerha^I één vinger totaal afgekneld. Na voorloopig in de fabriek I verbonden te zijn, werd hij ter verdere be- j handeling naar het Elisabelhsgeslicht over- gebracht. Door wandelaars is Dinsdagavond, 6 Oclober j.l., op het Delftsche Jaagpad een j oude schooltasch gevonden, welke het lijkje van een pasgeboren kind bleek te bevatten, dat was verpakt in bruin pakpapier. Om dc tasch was een touw gebonden, waaraan een steen bevestigd was. De gerechtelijke schouwing zal moeten uitwijzen, of het kind een natuurlijken of i #gewelddadigcn dood gestorven is of wel dat het doodgeboren is. De Commissaris van Po.litie alhier ver- i zoekt ieder, die omtrent het vorenstaande inlichtingen kan verschaffen, zich te ver- j voegen aan het Bureau van Politie, afdeeling recherche. Ten huize van den heer W. aan den Haarlemmerweg alhier vervoegden zich een dezer dagen twee mannen van omstreeks i 25 jaar. Zij gaven voor sigaren te verkoopen voor een werkloozen-combinatie. „Mijnheer mocht gerust eens opsteken". Hetgeen mijn heer deed en lot de conclusie kwam, dat de sigaren lang niet slecht waren. Het slot was, I dat de twee „heeren" vertrokken met het geld voor twee kistjes dergelijke sigaren in hun zak. Het bestelde werd prompt op tijd thuisbezorgd, maar men kan zich de ver ontwaardiging van den heer W. indenken, loen deze tot de ontdekking kwam, dat de inhoud der kistjes bestond uit sigaren van zéér inférieure kwaliteit. Men zij voor dergelijke praktijken ge waarschuwd! Het eleclrisch tramverkeer te Leiden en tusschen Leiden en Voorschoten op de lijnen der N. Z. H. T. M. heeft gisteravond omstreeks zes uur ongeveer 25 minuten stilgestaan wegens storing bij de centrale, j KERKELIJKE BERICHTEN. I Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. W. Koekebakker. van Dordrecht Eglise wallonne: Dimanche matin, 101/» heures, Mr. S. Cler. Evang.-Lulhersche Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. C. de Meyere. Rel.-Soc. Vereeniging, Nutszaal: .Zondag morgen, te halfelf, mevr. A. Tjadenvan der Vlies, van Bergen. Remonstrantsch-Geref. Gem.: Zondagmor gen, te halfelf, dr. W. J. Lente. Ver. van Vrijzinnig-Hervormden, Volks huis: Zondagmorgen, te halfelf, ds. J. N. Pattist, van Den Haag. Vrije Kath. Kerk, Bonifacius-kapel, Stille Rijn la: Zondagmorgen, te halfelf, dienst. MUZIEK. „Knust voor Allen". Hoe kortstondig veelal het leven der muzikale werken is, deze kunst, die van Beethoven, is een monumentale en zal groot bleven door alle tijden. Kan men Beethoven wel ooit genoeg hoo- BINNENLAND. Een persoonlijke toelage over 1925 aafl leeraren aan Rijks H. B. S. De crisis in het mijnbedrijf: concessie* van de mijndirccties, welke een acccoró schijnen te bevorderen. Belasting op nit inlandse he versche vruch* ten vervaardigden wijn. De daling der hoogere inkomens. BUITENLAND. Het nienws uit Locarno blijft van gun» stigen aard. Art. 16 van het Volkenbonds» statnnt nog het strnikelblok. Het Engelsche unionisten-congres is ge sloten. In Polen is de crisis verschoven. RECLAME. Hccrensingcl 34/35. Tel. No. 1523. PRIMA KWALITEIT. VERZEGELDE ZAKKEN 40;-1 ren, wel ooit genoeg bewonderen en lief hebben? 't Was daarom zoo'n prachtige gedachte gedachte van Willem Andriessen den gan- schen avond te wijden aan hem, den magiër der tonen, Beethoven. Zooveel schoons heeft dezo Beethoven- avond ons geschonken, dat wjj bijkans niet weten, wat wij het eerst on 't moest moeten bewonderen. De werken vóór de pauze stonden allen in het teekeo van blijheid en zonnige klaarte en in al deze werken was Andriessens spel een voortdurende executie van levendigheid en felle bewogenheid, van transparente schoonheid en onbekommerde levensblijheid. De superieure spelkwalitviten van Andries sen zgc al zoo vaak en op zoo velerlei wijzen' geroemd, dat het feitelijk oen overbodige zaak is dit hier nog te doen; doch het goede kan men niet vaak genoeg zeggen en daarom willen wg nog eens onze bewon dering uitspreken over zqn superbe pianis tische eigenschappen, zijn exquis stijlbegrip, zjjn enorm, nooit falend geheugen, zijn pa relend, hel -doorzichtig spel en de bij-na volmaakte onafhankelijkheid van eiken vin ger afzonderlek. Na do pauze speelde Andrieeseo de won derbare Sonate op. 109. Wanneer ooit uit leed iets groots te voorschijn kwam, dan was het wel in dit onzegbaar diep schoona werk; het allerergste, dat een toonkunste naar treffen kan, kwam over dezen goeden, voornamen mensch: oen volslagen doofheid; doch Eer en groot, met een waren zielen adel, droeg hg ook dezen slag en schonk der wereld het beste, wat hij te geven nad. Andriesscns interpretatie van dit ontzag lijk hooge eischen stellende werk, was, volgens ons, niet alleen de geheel juiste, doch stelde het in een nieuw fonkelend licht; met ware virtuositeit, met prachtigen toon ongelooflijke beheersching werd het tot het eind gespeeld. Het applaus, dat tot een grandiose ovatie groeide, was de hartelijk gemeende dank van het publiek. Met dezen Beethoven-avond is wederom bewezen, dat wjj, moderne menschen, nog altijd komen onder den magischen invloed van Beethovens muziek en wij hvbben weer gevoeld welk oen onuitputbaro bron van ontroeringen hier wel^ ontroeringen van vreugde en leed, van wijsheid en diepe schoonheid. De Vereeniging „Kunst voor Allen" kan met oprecht genoegen op dit, haar eerste concert terugzien; wij uiten den wensch, dat zij steeds moge toenemen in ledental, oplat zij in de toekomst kan blijven schenken kunst dit is levensgeluk en schoonheid aan allen. Tweede Kamer. Op de agenda voor de Dinsdag 13 deze» te houden vergadering van de Tweede Ka» mer slaan als eerste punt van behandeling de drie interpellaties, aangevraagd door de heeren Kleerekoper, Vliegen cn Lovink^ resp. over het standpunt van de Regeering ten aanzien van de voorzieningen die door de stormramp van 10 Augustus in verschil lende gemeenten noodig zijn geworden, over het standpunt van de Regeering ten aan zien van de voorzieningen die door de stormramp van 10 Augustus in verschil lende gemeenten noodig zijn geworden, over de afgraving van den St.-Pietersberg en over de wijzigingen in het Duitsche tarief. Daarna komt het Bioscoopontwerp aan de orde.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1