No. 20112. Bit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. MAANDAG b OCTOBER •- Anno 1925b DAGBLAD prijs der advertentien: 30 Ct3. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht Voor eventueele opzending van brieven ÏO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindtplein Telefoonnummers vooi Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 prus dezer courant: Voor Leiden per 3 maanden ƒ.2.35, per week ƒ018. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2.36 portokosten. gemeentelijke vischvereoop. 'Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1226 is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.15—f 0.26, SCHOL a f 0.15, GEH. KABELJAUW a f 0.24 per pond VOLLE- eij INMAAKHA- RING a f 0.07 per stuk. 4463 N. C. DE GIJSELAAR. Burgern. Leidën, 5 October 1925. uitbreidingsplan der gemeente. De Burgemeester, Hoofd van het Ge meentebestuur van Leiden; Gelet op art. 31 der Woningwet en op het Koninklijk besluit van den 20en April 1921 (Staatsblad No. 679), zooals het nader is ge wijzigd Brengt der algemeene kennis, dat een ont werp tot herziening van 'het Uitbreidings plan dezer gemeente, betreffende het gedeel te, gelegen, ten Zuid-Westen van den Rijns- burgerweg en ten Noord-Westen van den Spoorweg AmsterdamRotterdam, met uit voerige kaarten en grondteekeningen, een staat van de namen en van de woonplaat sen van de eigenaars der in dat ontwerp be grepen perceolen, met vermelding van de kadastrale seclies en nummers, een situalié- kaart waaruit de aansluiting van de in het pntwerp begrepen -gronden aan het overig grondgebied der gemeente en zijne ver keerswegen blijkt en oene toelichtende be schrijving, gedurende vier weken op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 5 October 1925. 4446 hinderwet. [Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen yerguDning is verleend aan a. L. M. F. Trel en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een banketbakkerij in het perceel Hansenstraat No. 91, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 3765; b. de N.V. Automobiel- en Motorhandel jjHet Motorhuis" en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een ondergrondsche bewaar plaats voor benzine, met aftapinrichting, vóór het perceel Morsohsingel No, 2a, kada straal bekend Gemeente Leiden, Sectie A. No. 1234; c. de fa. F. van der Kloot en rechtverkrij genden, tot uitbreiding van de zuivelinrich- tmg in het perceel Pieterskerkstraat No. 6, Kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie G. Nis. 1738 en 1730. 4466 N. G. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 5 October 1925. melkbesluit. Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden; Gelet op artikel 24 van het Melkbesluit van 23 Juni 1925 (Staatsblad No. 256), tot toepassing der artikelen 14 en 15 der Waren- Vet (Staatsblad 1919 No. 581); BESLUITEN: hét noodig te verklaren, dal de in artikel 24 yan bovengemeld Koninklijk besluit vervatte regeling voor het vervoer van melk en/of melkproducten mede voor de gemeente Lei den van toepassing zal zijn. Met ingang van 7 October 1925 zullen mitsdien de navolgende voorschriften in acht moeten worden genomen. Vervoer van melk en/of melkproducten en van als zoodanig aangeduide waren door of vanwege hem, die het bedrijf van melkver- kooper uitoefent, mag in de gemeente niet' plaats vinden zonder een door of vanwege den Burgemeester van de gemeente, waarin het bedrijf gevestigd i£ verstrekt geleibiljet, behoudens door Burgemeester en Wethou ders voor bepaalde bedrijven te verleenen ontheffing. Dit geleibiljet wordt afgegeven, als de mclkverkooper schriftelijk juiste opgave lieefl' gedaan van de ligging van het perceel en de perceelsgedeellen, waarin het bedrijf zal worden uitgeoefend, met vermelding of de melk en melkproducten geheel of ten deele zullen worden rondgebracht of gevent, dan wel alleen in het aangegeven perceel zullen wbrden verkocht, alsmede welke behande ling of bewerking zij zullen ondergaan vóór de aflevering aan de koopers. Dit geleibiljet is slechts geldig, zoolang geen verandering is ingetreden in den toe stand overeenkomstig de opgaven hiervoren bedoold, tenzij van die veranderingen aan den Burgemeester schriftelijk is kennis ge geven. Het vorenstaande is niet van toepassing op winkeliers, die uitsluitend melk- en/of melkproducten in blik of glasverpakking aan verbruikers verkoopen en niet op den melk veehouder, die niet meer dan 20 liter melk jper dag uitsluitend aan verbruikers, woon achtig in de onmiddellijke omgeving zijner hofstede, verkoopt. Formulieren tot het doen van bovenbe doelde aangiften zijn gratis verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie (Kamer no. 10). Burgemeester en Wethouders voorn., N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. -Leiden, den 5en Oct. 1925. 4165 HINDERWET. Burgemeester en wethouders yan Leiden Gezien het verzoek van a. de N.V. Leidsche Meubelindustrie,'fir ma Seesink en Co., om vergunning tot het oprichten van een inriohting tot het ver vaardigen van meubelen in het perceel Ma- redijk Nos. 87 en 89, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie L, No. 512. b. B. Pijnakker, om vergunning tot het oprichten van een palingrokerij in het per ceel St, Aagtenstraat No. 11, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B. No. 278. c. H. van Leeuwen, om vergunning tot het oprichten van een palingrookerij in het perceel St. Aagtenstraat No. 9, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B. No. 279. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op Secetarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 17 October e.k. des voorraiddags te halfelf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd «ijn zij, (':e niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun 'bezw .ren mondeling toe te lichten. VAN STRYEN. Secretaris. N. G. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Leiden, 3 October 1925. 4467 Het Stormramp-comité. Bij den Penningmeester-van het Storm ramp-Comité zijn nog de volgende giften in gekomen; Vereeniging M. T. G. S. f 176.65; Concert Remonstrantsche Kerk 130.85; Fa milie D. f 10; S. N. f20. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, gironummer 57471. Maatschappij der Nederl. Letterkunde. In de Vrijdagavond gehouden maandelijk. sche vergadering van de Maatschappij voor Nederlandsohe Letterkunde de eerste in het winterseizoen, heeft dr. C. J. Wij- naendts Francken alhier een voordracht gehouden „over den humor en het tra gische". De humor en het komische onderscheiden zich o.a. hierin aldus ving spr. aan dat, terwijl de laatste meer doelt op de enkele gevallen, de eerste raecr is gericht op het algemeen menschelijke. Wordt de geestigheid als spelend vernuft geboren uit het intellect, bij den humor speelt het ge- j voolaleven een hoofdrol, terwijl lust- en onlust-aandoeningen daarbij eng zijn door- i eengeweyen. Bij den humor treedt het mede. gevoel op den voorgrond en juist daardoor verkrijgt hij een sterk etisch karakter: het gevoel voor het belachelijke wordt er in getemperd door een gevoel van sympathie en de uitbundige lach wordt tot een lach vol weemoed. De tragisch-komische bekijk der dingen behoedt voor een eenzijdig optimisme of I pessimisme cn stijgt daarboven uit^ Eeu humoristische aanvoeling is in staat veel leed to verzachten en een berustend-verzoe- j nenden invloed uit te oefenen, vooral wan neer zij zich uitbreidt tot een soort van levensbeschouwing. Tot een heroïsch er. wilskrachtig levensgedrag vermag zij niet op te voeren. De humor, in wezen onderscheiden van de schijn en de ironie, is een aesthetische vorm, die zich eerst laat in de geschiedenis der menschheid ontwikkelde. Noch met de noodlotstheorie der oudheid, J noch met de godsdienstig-zedelijke wereld beschouwing van later tijden was een hu moristische wereldbeschouwing te vereeni gen. Eerst in moderne tijden kwam zij tot uiting. Maar slechte bepaalde temperamen- j ten zijn er recht vatbaar voor, en van j ontelbaren is de geaardheid er minder voor ontvankelijk. Ook bij de jeugd is bij gebrek aan de noodige levenservaring humor nog slechts zelden te vinden, en bij de vrouw schijnt het gevoel Cr voor minder ontwik keld dan bij den man, terwijl bij de ver schillende nationaliteiten zich de humor in zeer verschillende mate en op zeer verschil lende mate uitbeeldt. Het tragische vertoond zekere verwant schap met den humor, gelijk het hoog-ko- mische het tragische nadert. Vele gegevens zijn zoowel tragisch als komisch of humo ristisch op te vatten. Het tragische valt niet samen met het treurige, en lijden zonder meer levert nog geen tragisch effect^ Daartoe zijn bijkomende ethische gezichts punten van noode, die het. juist mogelijk maken, dat de aanschouwing van het leedvolle, toch aesthetische genieting ver mag te schenken. Maar het tragische, dat in den mensch zeiven wordt geboren, en waarvoor de aanwezigheid van conflicten onontbeerlijk is, is geenszins beperkt tot de wereld der kunst en der fantasie. Steeds echter berust het op menschelijke waardee- ringsoordeelenen waar de natuur wordt voorgesteld als iets objectiefs tragisch, daar hebben wij te doen met een anthroporaor- phische -projectie. Geen treurspel zonder uitbeelding van hartstochten, inzonderheid bij den held. Diens ondergang behoeft niet noodwendig te berusten op een zelfbewuste, zedelijke schuld, die bij een strikt deterministische wereldbeschouwing ook moeilijk valt te handhaven. Juist het onvermijdelijke, ge geven 's menschen natuur, doet tragisch aan en vermag bij den toeschouwer berusting te wekken in des helden lot, vooral wanneer dit bezien wordt van een komisch stand punt. Eigenaardig zijn in dit verband de beschouwingen van Hebbel, die zich aan sluiten bij Hegel en nader ontvouwd wor den. De noodlotstheorie ter verklaring van het tragisch verloop kan immanent dan wel transcendent worden opgevat. Bij de Grie ken zijn zelfs de goden aan het noodlot onderworpen als aan een macht boven hen. Het begrip verdiende straf is met dat van onvermijdelijk kwaad moeilijk logisch te verbinden, al worden beide gemeenschappe lijk aanvaard om zoowel moreele als cau- saliteitsbehoeften te bevredigen. Aristoteles' Katharsis of loutering van affecten kan uitgelegd worden als een boven persoonlijke beleving uitstijgen van kosmische' aanvoeling. Eerst dan is een verzoenenende eindindruk van het tragische mogelijk en kan men bij een geval van eigen nietigheid toch geraken tot een heroïsche levensopvatting. 'Dan ook vermag de tra gische kunst een hoog genot te verschaffen en onze levensvizie te verdiepen en te ver- Candidaatsexamen Ned.-Indisch iechi. i De vereenigde faculteiten van rechten en letteren te Leiden hebben besloten, dat het vak, dat beoefend moet worden voor 't can- didaalsexamen Ned.-Indisch recht sub 1 (historische vorming van hedendaagsche j rechtsinstellingen) voortaan zal worden ge doceerd door de hoogleeraren De Blécourt en Van Oven en dat de colleges, waarop dit vak zal worden gegeven, zijn die van oud- I vaderlandsch recht en inleiding tot de j rechtswetenschap (encyclopaedic), welkc- prof. De Blécourt geeft aan de aanslaande candidaten van het Nederlandsch recht en voorts een afzonderlijk college Romeinsch recht, dat prof. Van Oven uitsulilend met het oog op voormeld examen gedurende een uur per week zich voorstelt te geven Een voorbereidend tentamen in Romeinsch recht zal voor dit examen afgelegd moeten worden bij prof. Van Oven. De faculteiten hebben verder besloten, dat in den cursus 1925'26 nog zal worden ge tenteerd en geëxamineerd als tot dusver in dit vak is geschied. Ten overvloede zij ver meldt, dat dit vak dus nu nog op het exa men (tentamen) is bepaald op oud-vader- landsch recht en inleiding (encyclopaedic) en dat het oud-Fransch recht niet meei wordt gdoceerd en evenmin hierin meer werd of wordt getenteerd of geëxamineerd. Dierenbescherming. Vrijdag 2 October hield de Jeugdgroep van Dierenbescherming, afd. Leiden en Om streken, in één der zalen van het Nutsge- bouw, een bijeenkomst, welke goed be zocht was. Voor dezen avond had de heer Ennik, al gemeen inspecteur van Dierenbescherming, zich bereid verklaard, een lezing te houden. De lieer Eeltjes, leider der Jeugdgroep, heette de aanwezigen, onder wie in de eerste plaats de gast. hartelijk welkom. Nadat eenige me- dedeelingen over den bazaar, die in ,,Zo- merzorg" 13, 14, 15 en 16 October gehouden wordt ,had gedaan, wist de heer Ennik ge heel de aandacht der Jeugdige hoorders in beslag te nemen. Vóór spreker tot zijn on derwerp „De Taal der Dieren" overging, toonde hij een in beslag genomen honden- ketting (als dit een naam is), die circa 8 pond woog. Het behoeft geen betoog, dat het voortdurend torsen van zulk een zwaar voorwerp voor den „kettinghond" dubbel kwellen is. Wij willen over de lezing alleen dit mede- deelen, dat de heer Ennik de jongens en meisjes met talrijke voorvallen en voorbeel den uit zijn praclijk als algemeen inspec teur heeft geboeid. Wij ziin dit van hem gewoon. Nadat de heer Eeltjes spreker voor zijn modewerking hartelijk had bedankt, sloot hij deze geslaagde bijeenkomst. De Z. H. V. Inzake de hangende kwestie ten opzichte der Z. H. V. wordt ons nog gemeld, dat de commissie uit de verzekerden alhier op haar bijeenkomst van gistermorgen besloot, ora in elk geval persoonlijke schrijverij in de Pers te staken. Alleen namens de commissie in haar ge heel zal te zijner tijd de noodige publics tie plaats vinden, zoo besloot men. Medegedeeld kan nog worden dat de commissie zich schriftelijk tot de Directie der Z. H. V. heeft gewend om een onder houd, en dat zij voorstelt spoedig weer een vergadering te beleggen met alle verzeker- den alhier, om daar het resultaat mede te I deelen en eventueel haar verdere houding I te bepalen. Een Fabrieksbrand. Zaterdagmorgen even voordat de feeste- j lijkheden voor de 3-Octoberviering zouden beginnen, werd er brand gealarmeerd in do fabriek van de N.Y. Eerste Nederlandscne fabriek van Krijt- en Verfproducten, geves tigd in perceel Oude-Vest 181, waarin eer tijd de bierbrouwerij „de Posthoorn" was gevestigd. Tegen halfvijf ongeveer bemerkte de heer J. H. van der Reyden hoofd der bierbotte larij in het belendend perceel 183 brand lucht en zag rook uit de eerste verdieping komen. Hij waarschuwde de brandweer en de politie en ging ook de buren van de naastliggende perceelen wekken waaron der een Duitsehe vrouw met drie kinderen in de achter gelegen steeg dat het mec*fc gevaar voor het overslaan had. De brand weer kwam met bekwamen spoed op het terrein van den brand en onder leiding van den commandant en den ondercomraandant de heeren Verhoog en Van Lith, werd een onderzoek in loco ingesteld, waarbij bleek, dat de brand was ontstaan in een der groo- te bovenvertrekken, het magazijn en expe ditiekantoor ruim 200 M2. in oppervlakte, terwijl ook de ongeveer even groote werk plaats was aangetast. Er lagen groote massa's cartonnen doosjes met school- en decoratiekrijt, die licht ontvlambaar zijn en i dus gemakkelijk den brand konden ver- 1 sprei don. Full speed werd de autospuit, die liet water over een grooten afstand dox j het gebouw moest voeren, aan het werk I gezet. Gelukkig werkte de spuit onder hoo- I gen druk met zes slangen, zoodat al spoe dig het gevaar voor de belendende percce- ien was geweken. Tï ongeveer 8 uur was de brand gebluscht al bleef de brandweer nog tot halfnegen doorgaan met waterge ven omdat er zich hier en daar nog rocvk vertoonde. De twee bovenvertrekken zijn geheel uitgebrand en vertoonen een ware chaos. Het niet ontbrandbare ligt overal verspreid. Het benedengedeelte kreeg groo te waterschade. Een spouwmuur van dc vroegere moutkamer waarvan dc tusschen- ruimte met droge stof was gevuld was door dat deze tengevolge van het nat worden uitzette geheel gespleten. De oorzaak is onbekend. De waarnemen de directeur die in Den Haag woont en te ruim acht uur al aanwezig was, deelde on3 mede dat het werk Vrijdagmiddag vijf uur was geëindigd en dat ruim zes uur de ronde door de fabriek was gedaan doch niets van brand werd bemerkt. De chef in de fabriek die zelf de ronde had gedaan, bevestigde ons dit nader. Gebouwen, machineriën en grondstoffen zijn op beurspolia verzekerd. De vennootschap werd eenigen tijd gele den failliet verklaard maar vanwege de di rectie werd ons medegedeeld dat het fail lissement was opgeheven en dat men na restauratie spoedig weder aan het werk zal gaan. De Minister van Justitie, mr. J. Schok king, die sinds de oprichting van het Rijks opvoedingsgesticht alhier als predikant aan deze inrichting verbonden was, heeft gister ochtend ten afscheid de Protestanlsche gods dienstoefening in de gestichtskerk geleid. Na den dienst, bijgewoond ook door de directie en meerdere leden van het perso neel, werd den scheidenden godsdienst leeraar toegezongen het Psalmvers „Dat 's Heeren zegen op U daal' waarna mi nister Schokking nog een kort dankwoord sprak. Zich daarbij speciaal richtende tol de verpleegden, eindigde hij met een har telijk: „Dag. jongens". Mr. Schokking's opvojger in deze functie is dr. Joh. W. Groot Enzerink. Het van zijn leider (Royaards) beroof de Ned. Tooneel, dat nu wordt aangevoerd door Louis Saalbom onder den naam „Het Nieuw Nederl. Tooneel" heeft gisteravond een goede opvoering gegeven van het be kende militaire blijspel „Inkwartiering" in een slechts zeer matig bezetten schouwburg. De Leidsche bioscopen hebben de af- geloopen dagen ruimschoots van de feesl- drukte geprofiteerd. De toeloop is meestal zeer groot geweest. Vrijdagavond was hel Casino-thea ter bijkans uitverkocht, hetgeen trouwens buitendien niet te verwonderen viel nu Walt en l/2-Watt weer eens op het doek zouden verschijnen. De belangstellenden zijn ook nu niet teleurgesteld. Er is veel en hartelijk gelachen om de nieuwe avonturen van dit Deensche tweetal, hoewel wij deze film niet voor de meest geslaagde van de bekende serie houden. Interessanter nog vonden wij de sensalfe-film „op 't kantje af', met Mac Donald (niet de vroegere En- gclsche minister-president!!) in de hoofd rol. Zij heeft vele komische momenten en is daarenboven uiterst spannend.. Een goed bijprogramma completeert het geheel. Ondanks de feeststemming, die Vrijdag avond reeds duidelijk m de stad te bespeu ren viel, was hét dien 'nvend nog vrij goed .bezet in het Luxor-theater en, hetzij direct giezegd, het programma was dit alles zins waard. Aangevangen werd met een prisma-film „Tijdmeting" "waarin op aanschouwelijke BINNENLAND. De viering van den gedenkdag van Let- dens Ontzet. De bloembollendiefstal te Noordwijker« hout. Op Schiphol is oen vliegtuig gevallen; d« vliegenier is omgekomen. De weeldebelasting zal eerst in 1927 In werking treden. Uit de mijn-industrie: bespreking tnsschen ttnschen min. Bongaerts en de voorzitters der mijnwerkersorganisaties. BUITENLAND. Alle delegaties voor de veiligheidsconle- rentie te Locarno gearriveerd. Chamberlain, Lnther en Stresemann aan het woord. j Nadere bijzonderheden over de mislukte reis van Caillanx. I I Tsjitsjerin's bezoek te Berlijn bekroond j met een handelsverdrag. I j Nieuwe vorderingen van Franschen en Spanjaarden in Marokko. wijze werd vertoond, welke werktuigen onze voorvaderen gebruikten om den tijd te berekenen. Na een mooie natuuropname van de Al pen werd een dol-vermakelijk twee-acter vertoond, waarin twee orang-octans de hoofdrollen vervullen op een wijze, die de geheele zaal deed daveren van den lach. Het eerste hoofdnummer „De Waaghals" met den populairen Tom Mix in de hoofdrol representeerde de sensatie. Het eind van deze film vormdie natuurlijk zouden we bijna zeggen, weer een wedren, waarin Tom met zijn beroemd paard zegevierde en be halve den eersten prijs ook de beminde zijns harten (de 'hoeveelste al op het witte doek?) veroverde. Het variélénummer bracht ditmaal het muzikale echtpaar „Tely en Poly" voor het voetlicht, die door hun vlotte muzieknum mers op de meest vreemdsoortige instru menten, veel succes oogstten. Als tweede hoofdnummer werd gegeven: „Tijgerliefde", een Spaansche roorvergeschie- denis in 6 bedrijven met uitstekend spel van de hoofdpersonen en fraaie natuuropnamen. De muzikale illustratie was ditmaal veel beter dan wij in langen tijd hoorden. Vanaf Zaterdagavond worden deze week in beide bioscopen uitstekend geslaagde op namen van de 3-Oct.-feestelijkheden ver toond. Met het oog op de vele nieuwe studenten geeft het Luxor-thoater daarnevens nog de film der laatste Studentenfeesten. Naar wij vernemen zijn gisteren vrij wel alle melkventers bekeurd wegens het verkoopen en bezorgen van melk op Zondag, waartoe zij waren overgegaan, alhoewel b. en W. hiervoor geen toestemming hadden gezegd te kunnen gevon. A.s. Donderdag 8 October hoopt de heer D. van der Kwaak den dag te herden ken, waarop liij 25 j ar geleden in dienst trad bij de N.V. Scheepsbouw- en Répara- tiewerf „De Hoop", voorheen Gebrs. Boot, alhier. Voor het examen voor apothekers-as sistent waren Vrijdag alhier opgeroepen vier candidaten. Afgewezen één geslaagd mej. M. E. C. A. Sengera, Zeeland, (N.-Br.); en de heeren Th. L. Kok, Den Haag, en P. J. Zwager, Rotterdam Van 10 tot 25 October a.s. houdt het Leger des Heils zijn groote Najaarsaan- vrage. Dc opbrengst dezer Aanvrage komt uitsluitend den arbeid in Nederland ten goede. De algemeen bekfnde C. C. Benders piano- en orgelbandel herdacht Zaterdag j het 75-jarig bestaan harer zaak en tegelijr i kertrjd, dat honderd jaar geleden haar op- richter, de heer Christiaan Carel Bender werd geboren, j Aanvankelijk op bescheiden schaal be- I gornen in Leiden, heeft de Firma zich na dood van den oprichter in 1877 onder de energieke leiding van de zoons, de heeren J. J. en J. C. Beoder, weten op te werken tot een der voornaamste ondernemingen op haar gebied in den lande, getuige de ver schillende zaken, die zij in den loop der jaren in Amsterdam (1894), Rotterdam (1905) en Arnhem (1914) vestigde. Zaterdag hield de firma receptie in haar magazijn Beurspassarfe, hoek Damrak, tt Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1