Royal 3 ct' 2e Klasse. G S. D. 0.Die Haghe 52; H. K. V. ill—Emma 32; Vitesse IIPinks III geen terrein beschikbaar. Overzicht. De dag van gisteren heeft ons weer ruim- i.-hoots reden tot tevredenheid gegeven. Im mers geen van de drie Leidsche clubs die gisteren in het veld waren, werd geslagen en van de 6 te behalen punten kwamen er 5 in Leiden terecht. Hier ter stede heeft Fluks in een vinnigen, spannenden wedstrijd Velox geslagen. De Rotterdammers hebben zich niet gauw ge ronnen gegeven, wat wel daaruit blijkt dat 6 minuten voor het einde de stand nog ge lijk was. Fluks is intusschen op het pad der over winning blijven voortgaan, en wij twijfelen met of deze gunstige inzet van de competi tie (zoo geheel verschillend met het vorige dzoen) zal voor de verdere wedstrijden den noodigen moreelen steun geven. Vitesse verbaasde vriend en vijand door in Dordrecht een gelijk spel te bevechten. 3ij de wisseling stonden de Lei den a ars met 31 achter. Ze wisten dezen achterstand om te zetten in een 43 voorsprong, die hen vlak voor tijd. door een gedekt schot werd ontnomen. Voor verdere bijzonderhe den verwijzen we naar het verslag. V In Rotterdam heeft H. K. V. voor de 2de ■naai verloren. De uitslag (4—3) wijst uit .dat de Hagenaars zich niet gemakkelijk ge- v wonnen hebben gegeven. Verder verloor D.K.C. van Deetos nog wel op eigen terrein. |Na het vele goede werk dat de Delfte- L.ren het vorige seizoen hebben laten zien -dden wij een meer succesvol optreden in de le klasse verwacht. In het Noorden opende D.T.V. haar wed- strijdenreèks op verbluffende wijze. Een 0 op D.E.V. zal zelfs de grootste D.T.V. - 'Optimist niet verwacht hebben. Intusschen schijnt D.E.V weer hetzelfde wisselvallige spe! te spelen, van verleden jaar. Nausikaa deed het nu beter dan vorige eek en sloeg in Hilversum Excelsior. Westerkwartier bad veel moeite om K.Z. len baas te blijven. De Zaankanters schij- len zich weer te herstellen, na hun slecht ■gin. Hercules en Ready deelden de punten. ^Hercules heeft, na haar overwinningen op {E Z. en Naus. gemeend dezen wedstrijd nog- kl gemoedelijk op te kunnen vatten. Ready's ■oelgemiddelde is door dit gelijke spel nog fjiet erg verbeterd (314) I 1 In de Overgangsklassen valt weinig bij zonders te memoreeren. D.D.V. bleef de re serve's der kampioenen den baas, geheel tfjolgens de verwachting al hadden we een 'fcooger verschil in doelpunten verwacht. ■i De overwinningen van K.V.O. en Adven- f|r> liggen in de lijn der verwachting. In het Zuiden behaalde H S.V. een groo- te overwinning op Rozenburg. Vitesse (H.) H.B.S. bleken beide te zwak voor hun genstanders Voor de 2e klasse w-on S.D.O. rppf goede pilfers van die Haghe, en sloeg H.K.V. II «öet 3—2 haar stadgenoote Emma. Fluks—Velox 43. Evenals het vorige jaar ic_ Fluks» eT in slaagd Velox te slaan. De Rotterdammers ebben dezen keer meer tegenstand geboden lan het vorig seizoen, toen zij tegen Fluks einig of niets hadden in te brengen (30). e wedstrijd was niet bijster fraai, maar pei spannend. Het eigenaardige was. dat •fluks, hoewel in de eerste helft bijna door loop end een klein overwicht hebbend, bij de rust m°t 21 achter stond, en een jtagenblik later zelfs met 3—1 ^JVelox waande zich door dezen voorsprong waarschijnlijk al veilig, en beging de fout pen invaller tegen Ragut te laten verdedi gen, die daardoor bijna vrij spel speelde, en gemakkelijk 33 wist te maken. Doordat er voor beide partijen zooveel op liet spel stond, ging het natuurlijk niet altijd P-yen zachtzinnig toe, en zei men elkaar wel eens minder vriendelijke dingen. Tot incidenten is het gelukkig niet ge- tomen, waaraan de besliste leiding van teoheidsrecliler Heyboen niet vreemd is. het relaas .jan den wedstrijd: Even na tweeën begint de wedstrijd. Fluk*. is volledig. Velox heeft één invaller en één invalster Fluks heeft direct eenig over wicht, maar haar aanval moet nog op ganj, komen. De Velox-aanval speelt vlug. maar zit vaak op een kluwen. Van Broek probeert het zonder succes met geforceerde schoten De Fluks-aanval heeft het meeste werk We zien Ressenaar goed vrijkomen en mis sen. Bemmel weet een uitgewerkten bal te onderscheppen, maar mej. A. Lens laat de kans passeeren. Dan heeft v. Broek met een één-hand- schot succes en Velox heeft de leiding (01). Fluks blijft in het midden over- heerceher, doordat Ottolander Jr. technisch en tactisch wel goed is. maar te weinig doorzet. Onverwachts komt Van Broek vlak bij den paal vrij en de Rotterdammers staan met 20 voor. De volgende opstelling is ook in het voor deel van Fluks. Meyer krijgt kansen ge noeg, maar schiet niet bijzonder zuiver Toch maakt hij, heel aardig, vlak onder den paal 21. Als dan een schot van Schnei ders uit den mand is getold, is het rusten Na de thee is de animo er aan beide kanten uit. De Fluks-aanval schiet gefor ceerd en ook de Velox-dito laat weinig fraais te zien. Meyer loopt een waarschu wing op als hij v. Broek al te hardhandig behandelt. Door een ver schot vergroot Velox dan haar voorsprong )31). Fluks begint nu den ernst van den toestand in te zien en pakt beter aan. Ragut sjouwt en ploetert in den aanval en heeft vrij spoedig den stand gelijk gemaakt (33). Een hef tige strijd om de leiding volgt. Velox poogt het winnende punt te forceeren, doch zonder succes. We denken, dat de wedstrijd met gelijken stand zal eindigen, als Ressenaar een halve minuut voor het einde Fluks de overwinning bezorgt (43). RECLAME. DordrechtVitesse 44. De tweede uitwedstrijd van Vitesse bracht wederom een gelijk spel, alleen met dit ver schil dat de score nu tweemaal zoo hoog uit viel, als tegen H.K.V. Het pleit voor het volhouden der Vitessers, dat ze, ondanks een 31 achterstand bij de rust, den moed niet opgaven, maar integen deel zóó doorzetten, dat ze met 43 de lei ding kregen. Vitesse speelde met een combinatie, die op papier weinig gunstige vooruitzichten bcod. Behalve Kaiser ontbraken ook nog van Ginkel en de Rooy. De opstelling werd daardoor veranderd. In den aanval speelden Uittenbroek en Goe koop, midden van Nieuwenhuizenla Ri- vière, verdediging Blanken en Nauta. Alle' 3 invallers voldeden zeer goed. La Ri- vière viel vooral op door zijn goede opstel ling in het middenvak en wist zich aan het spel van v. Nieuwenhuizen goed aan te pas sen. Nauta. die veel hinder had van een pijn lijken enkel, vormde een taaie verdediging met Blanken, terwijl Goekoop, doordat hij minder onbesuisd speelde dan anders, veel nuttig werk deed. Dordrecht heeft een snelle, forsche ploeg. De spelers zijn allen snel en enthousiast. Daardoor gaan de, Dordtenaren in hun ijver nog al eens te ver en werden ze ook gisteren vaak bestraft voor vasthouden en afhouden. Over den wedstrijd het volgende: Even over één fluit Koslering beginnen. Het veld is. door den klei-achtigen onder grond erg glad, waarvan vooral de Leide- naars veel last hebben. De Dordtsche aanval schiet van verren afstand, doch zonder suc ces. De Leidsche aanval wordt terdege be waakt en vaak vastgehouden, wat niet al tijd door den scheidsrechter wordt bestraft. Het spel gaat gelijk op. In den Dordtschen aanval wordt meer geschoten, maar bijna doorloopend van groote afstanden. Aan de andere zijde mist Goekoop eenige gemakkelijke kansen. Roest vindt het dan noodig om met één hand te gaan schieten, en geeft met een ge dekt schot Dordt de leiding (10). Direct daarop vliegt een schot van Uitten broek van den korf. In den Dordtschen aan val komt Hollander plotseling vrij en het is 20. Van den uitworp maakt v. Nieuwen huizen met een keurig schot 21. Een vet Imperial 2«ct. 4415 schot van Oornick, o. i. loopende gemaakt, belandt in den korf (31). Rust. Na de pauze is Vitesse in de meerderheid en achtereenvolgens doelpunten Blanken en mej. Schijfsma. De beginopstelling geeft Vi tesse een nog grooter overwicht door haar goede middenvak. De Leidsche aanval komt, door het vasthouden, bijna niet vrij. Als Uittenbroek dan weer vlak voor den paal wordt vastgehouden, geeft Kostering een strafschop. Deze wordt door Uittenbroek in een doelpunt omgezet (43). Er zijn dan nog 5 minuten te spelen. In de laatste minuten maakt Roest wederom met een gedekt schot gelijk. Einde 44. S.D.O.—die Haghe 5—2. Gisteren waren de kampioenen van de H.K.B., „die Haghe" op bezoek bij' S.D.O. Dezo nieuwe tweede klasser beschikt over een enthusiaste ploeg, bestaande uit lnage spielers, die groote snelheid kunnen ontwik kelen. Zij weten echter momenteel oog te weinig profijt van deze eigenschappen te trekken. Om even twee uur fluit de scheids rechter beide partijen in 't veld. S.D.O. is direct sterker door beter middenvakspel. In den aanval zwoegen v. d. Staaij as. zéér hard, maar door veel piech blijven doel punten voorloopig uit. Na ongeveer een half uur weet v. d- Staarji dan handig van dichtbij een doelpunt te maken. (1—0).. Die Haghe wordt nu sterker, maar door elkaar-niet-begrijlpen in den aanval blijft succes uit. ZelÊs weet S.D.O. vlak voor rust haar voorsprong te vergrootea door een ver schot. (2—0). De rust schijnt de gasten goed gedaan te hebben, want ze weten zeer spoedig door twee keurige doelpunten den stand gelijk te maken. Dit is S.D.O. te bar, en de zaken worden nu weer beter aangepakt De aanval krijgt veel werk en het duurt dan ook niet lang of N. N. geeft met een fraai schot S.D.O. wederom de leiding. (32) Direct hierop een fout in de ver dediging ynn de gasten en Moonen doel punt hieruit gemakkelijk 42. Die Haghe laat nu den moed zakken. Keunen ziet daar door nog kans om den stand tot 52 op te voeren. Deze uitslag is echter e enigszins geflatteerd. 43 had de verhouding beter weergegeven. De scheidsrechter was niet altijd even gelukkig in het nemen van zijn beslissingen. ATHLETIEK. Internationale wedstrijden te Parijs. Successen van Van den Berge* Te Parijs zijn Zaterdag en gisteren inter nationale wedstrijden gehouden, waar aan werd deelgenomen door onzen landge noot Van den Berge. Het resultaat van Za terdag was voor hem: 100 M.le serie: 1. v. d. Berge, in 11 bgc. 2. Crcstois, 3. Yurietti, 4. Chaseeloup Lau- bat, 2e serie: Thcard, in li sec., 2. Gavois, 3. Guercmbourg; finale: 1. v. d. Berge (Hol land) in 10 4/5 sec. (de Fransche recordtijd is eveneens 10 4/5 sec.); 2. Théard, 3. Ga vois, 4. Yurietti. Zondag behaalde hij de volgende suceee- sen: 200 M. hardloopen: 1. Evans (Amerika), 21 1/5 sec. 2" v. d. Berge (Holland), 21 3/5 sec.; 3 .Mourlon (Frankrijk); 4. Cerbon- ney (Frankrijk.) ioo M. hardloopen: 1. Van den Berge (Holland), 10 3/5 sec. 2. Mourlon (Frank rijk), 10 4/5 sec. 3. Thearö4. Cerbonney (Frankrijk); 5. Titcombe (Engeland).

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19