VRAGENRUBR1EK. houden vergadering een voorstel worden ge daan om tot liquidatie van de vereeni^ing over te gaan en. in verband daarmede tot verkoop van het veilingsgeb'ouw en opzeg ging van het terrein. Het gebouw wordt reeds eenigen tijd ge bruikt voor de bijeenkomsten voor de on langs geslichte oud-gereformeerde gemeente. Omtrent de 's nachts in den Lissex- hoek te Haarlemmermeer plaats gehad heb bende mishandeling van de personen B. en S., die door twee van de kermis le Lisse huiswaarts koerende jonge mannen werden aangevallen, vernemen we, dat de politie Vrijdag ook de tweede vermoedelijke dader, de arbeider C. D. heeft gearresteerd en naar Hoofddorp overgebracht. Na een verhoor te hebben ondergaan, werd hij weder op vrije voelen gelalen. Vrijdagavond had in de Ned. Her vormde Kerk le Abbenes alhier, onder groo- te belangstelling oen buitengewone bijeen komst plaals, welke ten doel had den heer A. van der Spiegel, die aldaar ruim 3d jaren het Evangelie had verkondigd, hulde en Üank te brengen voor de vele goede diensten door hem gedurende zoovele jaren in 't be lang van de Kerk en op ander terrein be wezen en voor de prettige samenwerking welke steeds van hem werd ondervonden. Ds. Van Beem sprak als vertegenwoordi ger van den ICerkeraad der Ned- Hervormde kerk te Nieuwvennep den scheidenden leeraar hartelijk toe. Ook de voorzitter van het Kerkbestuur te Abbenes, den heer Bie- mond, richtte waardeerende woorden tot den heer Van der Spiegel, die steeds met zooveel liefde en toewijding zijn taak heeft vervuld. Nadat nog andere personen, w.o. vertegenwoordigers van de zangvereenigmg „Excelsior" en de J ongelin gsve r e eniging ,Obadja" het woord 'hadden gevoerd, en de aanbieding van" een stoffelijk blijk vain waardeering had plaats gehad, dankte de heer v. d. Spiegel voor zooveel bewijzen van waardeering en vriendschap en de aange name verrassing hem bereid. Zondag was het 35 jaren geleden dat ds. Bax z'n pjredikambt in de Ned.- Hervormde Kerk te Hoofddorp) Aanvaardde. In z'o rede gaf hfl uiting aan de groote Zegeningen, waarmede zfijjn gansche leven is omstraald geweest Aan 't einde van tfn predikatie gekomen zijnde, werd da geachte Herder en Leeraau hartelijk toegesproken door den ouderling, den heer A. v. d. Ploeg, die hem mede namens den Kerkeraad, Kerkvoogden en Notabelen en da gemeente dank bracht voor da eerlQka en trouwe w$ae waaropl hij steeds het Evangelie in deze gemeente heeft ge bracht Hfl verzocht den aanwezigen as. Bax staande toe te zingen de bekende zegen bede uit Psalm 134. Z.Eerw. dankte, zichtbaar aangedaan, voor de hartelgke en heerlgke woorden, hem toe gesproken, en de bede hem toegezongen. Als b$zonderhei(f kan nog worden mede gedeeld, dat ds. Bax in die lange reeks van jaren slechts één Oudejaarsavond en den daarop volgenden Nieuwjaarsmorgen verhinderd is geweest voor de gemeente op te treden. Wegens het bedanken van den heer E. J. de Witte, Noordwjjlk aan Zee, voor de benoeming tot Evengelist bij de Ned.- Herv. Kerk, te Abenes, alhier, werd een nieuw viertal opgemaakt en een nieuwe keus gedaan. Benoemd werd thans de heer G. Beukers, te Groningen. Hilleoom. De Gemeenteraad vergadert Vrijdagmiddag a.s. De agenda luidt: I. Vast stelling van de notulen der vorige vergade ring; 2. Ingekomen stukken; 3. Aanbieding gemcenterekening, dienst 1924; 4. Aanbie ding verslag Volkshuisvesting; 5. Belegging van kasgeld; 6. Verzoek van de Vereeniging „Moederschapszorg" te Heerlen om subsidie 7. Verzoeken om voorschot uit de gemeente kas voor plaatsjes ingevolge de landarbei- derswet voor W. Mesman en G. Galjaard; 8. Verzoek van de Commissie van Toezicht op den Tuinbouwwintercursus om gebruik te mogen maken van een lokaal der open bare school; 9. Verzoek van het hoofd der openbare school voor U. L. O. om aanstelling van een derde leerkracht; 10. Regeling be zoldigingen van den boekhouder van het Gasbedrijf en het Waterleidingsbedrijf en van den jongsten bediende van het Water leidingsbedrijf; 11. Aankoop van gronden van K. Vermey, bestemd voor doortrekking van de Nieuwe Haven; 12. Verwerking van afgekeurd vee en vleesch; 13. Reclames schoolgeld 2de kwartaal 1925; 14. Reclames en verzoeken om ontheffing Hondenbelas ting, dienst 1925. In hotel Sisterman is een verknoping bijl afslag gehouden ten overstaan van notaris A. Golden berg. De uitslag was als volgt: 1. Een winkelhuis met woning aan de Hoofdstraat, filiaal van de firma Bourmy Baar. Ingezet op f9750, niet verhoogd en niet gemijnd. Het werd opgehouden. 2. Een perceel Bloembollenland, Looster- weg III, groot 1 H.A. 26 A. 10 cA., eigen dom van mevr. de wed. GroustraSchu ring. Dit perceel was ingezet op £19600, gehoogd met f900 en werd afgemijnd door den heer C. Nieuwenhuis, te Lisse, die kooper werd voor f21.800. De pDstduivenhoudervereeniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Brussel, afstand 152 K.M. De duifjes werden pier vliegtuig vanaf Schiphol verzonden. 2 groote Belgische vliegmachines waren expres hier voor gekomen en vertrokken met 3154 dui ven. Do beestjes zaten heel gemoedelijk door de raampjes te gluren en trokken zich blijkbaar van het geraas van de motor niets aan. Dat de verzending van duiven voor verre vluchten, in de toekomst per vlieg tuig zal gebeuren, is zoo goed als zeker. Do uitslag van den wedstrijd i3 als volgt: le prijs W. Beyersbergen; 2e pr. P. J. van Etten; 3e pr. P. S. Warmerdam; 4e Gebr. Zwaneveld; 5e pr. J. v. d. Akker; pir. P. G. Rusman; 7e pr. M. Koek; Se pr. P. J. Zandvliet Ten gevolge van het slechte weer (tegen wind en veel regen) bereikte de eerste duif eerst te 5.10.50 uur biet hok. Aan de beesten was het te zien, dat IÖ meer te lijden hebben van het vervoer p)er *poor dan per vliegmachine. De uitslagen van de gehouden vluchten met oude en jonge duiven is als volgt: le pr. M. Koek, 241 p.; 2e pr. W. Beyers bergen 92 p.; 3e pr. H. Duwel 78 p.; 4e pr. S. Warmerdam 78 p.; 5e pr. P. van Reep 67 p.; 6e pr. Gebr. Zwaneveld 44 p. De prijzen bestaan alle uit Medailles. Hiermede zijn de vluchten voor dit sei zoen geëindigd. Katwijk. Burger 1. s. tand. Geboren: Neeltje, D. v. M. van der Bent en A. v. Duijn. Dirk, Z. v. Fl. den Hollan der en A. van der Boon. Leuntje, D. v. A. Varkevisser en J. van der Plas. Leen- dert, Z. v. C. Kruyt en A de Wit.'Adriana Johanna. D. v. H. Janssen en A. Rem merswaal. Overleden: Dirk Harleveld. 69 j., echtge noot van E. Haasnoot. Maarlje Ouwe hand, 61 j.f echtgenoote van J. Haasnoot. Ondertrouwd: M. Ouwehand en J. van der Plas. Gehuwd: Jac. van Duijn en K. de Jong. Katwijk-aan-Zee. Aan het gemeente lijk bureau voor arbeidsbemiddeling waren als werkloos ingeschreven: 2 visschers, 3 kuipers, 1 timmerman en 3 arbeiders, te za- men 9 personen. Van de haringvisscherij kwam le IJmuiden binnen de logger KW 127 met 14 last pekelharing. Vrijdagavond vergaderde in „Casa Cara" een groep melkveehouders, meeren- deels van Katwijk aan Zee, met enkele van Katwijk a. d. Rijn en Rijnsburg. De heer A. Uijtenboogaard van Oegstgeest (Haagsche Schouw) was door eenige hunner uitgenoo- digd om deze vergadering te leiden, waar aan hij dan ook voldeed. Er waren 27 vee boeren aanwezig. De heer Uijtenboogaart opende de verga dering, dankte de aanwezigen voor hun ge hoor geven aan den oproep en hield daarna een korte toespraak waarin hij het doel de zer samenkomst ongeveer op de volgende wijze uiteenzette. Er wordt, aldus spr., van Regeeringswege voor den landbouw weinig gedaan en dat er nog minder voor hen gedaan 9taat te wor den bewijst wel, dat de portefeuille van landbouw thans in handen is gesteld van den minister van binnenlandsche zaken. Dit betreurt spr. en het deed hem dan ook genoegen, dat er een verzoek van verschil lende veehouders tot hem gekomen was, om dezen avond hier te zijn. Spr. heeft veel veehouders uit deze plaats in den laatsten tijd ontmoet en het verbaasde hem, dat zij zoo weinig voor de melk be taald krijgen. Spr. ia een van de 4 perso nen die den prijs der melk bijna voor 't ge- heele land vaststellen, zoodat hij dus wel iemand is, die op de hoogte der prijzen kan zijn. Spr. constateert met vreugde dat de invoering van de Tariefwet op 1 Oct. j.l. geen inbreuk maakte op de marktprijzen van kaas en boter, ja zelfs was de markt Don derdag hooger, waardoor al de actie tegen de verhooging van het tarief, niets anders is geweest dan de bekende lap voor den stier. Niettegenstaande deze meevallen dient onze ijver niet te verflauwen en moeten we, als altijd, door lange dagen te werken, met noeste vlijt, ons een bestaan zien te schep pen. Het is ons niet te doen om extra win sten, maar om te hebben een menschwaar- dig bestaan. Spr. schrok er van, toen hem dezer dagen werd medegedeeld, dat hier slechts 13 cent per liter aan den veehouder betaald wordt. Op de Z.-H. eilanden is dit: 12cent, 2 cents taxe premie, 1 cent zui verheidspremie. tezamen 151/* cent per liter, af boerderij. In Leiden en omgeving 14 ct. af boerderij plus 1 cent taxe-premie, is 15 ct. Dat er hier dus maar 13 cent betaald wordt ligt hoofdzakelijk daaraan dat de vee houders hier niet' georganiseerd zijn en om daartoe te komen wekt spr. alle aanwezigen op om lid le worden van den Zuid-Holland- schen Melkveehoudersbond, welke bond een strikt neutraal karakter draagt. Spr. is zelf voorzitter van den kring Lei den van dien bond en zou het zeer op prijs stellen indien allen sympathie betuigden met het thans uiteengezette doel. Nadat spr. gelegenheid gegeven had om over het gesprokene te discussieeren, waar aan door enkelen werd deelgenomen stelde hij voor om een afdeeling te stichten. Hiertoe werden allen op een na, die in- tusschen was heengegaan, direct bereid ge vonden. 26 personen gaven zich als lid op die ge zamenlijk 320 koeien hadden. Vervolgens werd overgegaan tot het kiezen van een be stuur, waartoe doofc stemming 5 personen werden gekozen, n.l. de heeren N. Guijt, Kr. v Dijk, Y. van Rhijn, P. van der Gugten en A. van Rhijn. Vervolgens werd nog besloten om ten spoe digste een gecombineerde vergadering, ook in dezelfde zaal, te houden met de melkinkoo- pers (melkboeren) en die verg. mede door den heer A. Uijtenbogaart te doen presidee- ren. Aldus besloten zijnde en niemand meer het woord verlangende, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Katwijk aan den Rijn. Jnhilenm van Dr. Hneting. Katwijk in feestdos 1 Was het 31 Augustus geweest, inwoner en vreemdeling zouden ge weten hebben, waarom al die vlaggen, waar om 's avonds die muziek. Nu het echter 4 October was moest de vreemdeling wel vla gen waarom, doch de inwoner was in staat daarop dadelijk antwoord te geven en 't uit te jubelen: „Onze dokter Hueting viert feest" En 't is een feestdag geworden 1 Reeds vroeg in den morgen waren vlaggen uitgestoken, waren in 't huis van den dokter bloemen neergezet, doch de Iram van half tien had een extra bloemenwagen, voor al de bloem stukken die in 't huis van den jubilaris een plaats moesten vinden en hebben gevonden. Om twee uur had de officieel e huldiging plaats. Het comité begaf zich naar het dok tershuis, waar ook reeds vele vrienden wa ren. Toen de jubilaris met zijne echtgenoote was binnengeleid nam in de eerste plaats de burgemeester, eere-voorzitter van het comité, het woord, om hem hartelijk geluk te wen- schen met dezen blijden feestdag, waarop de gedachten zeer zeker een wijle in het verle den zulleif vertoeven. En dan is er ruime dank en stof voor het vele goede dat God in de 25 jaren heeft gegeven. Even werden aan gestipt de „donkere wolken" die zich samen pakten, toen de jubilaris ernstig krank naar Leiden werd vervoerd, doch geheel hersteld mocht hij in Katwijk terugkeeren, om zijn arbeid met energie te hervatten. Ook als goede „buur" werd gefeliciteerd en spr. ein digde met den wenseh, dat God nog vele ja ren mocht toevoegen aan den loopbaan. Thans kreeg de heer Eerdbeek, voorzitter van het comité het woord, die in zeer harte lijke woorden den dokter de gelukwenschen aanbood namens de patiënten en vrienden. Was de wensch van den jubilaris geweest dezen dag onopgemerkt te laten voorbijgaan, spr. hoopt en verwacht, dat als deze dag ten einde is, de dokter zal zeggen: „Zoo is het goed geweest." Hij dankt den jubilaris voor alles wat hij is geweest voor zijn patiënten, voor het volle medeleven met de kranken, voor het steeds klaar staan ook al is het nacht, voor de goede raadgevingen en spreekt den wensch uit, dat „onze dokter Hueting" nog lang in ons midden zijn prak tijk mag uitoefenen. Daarna gaat hij over tot het aanbieden van de geschenken. Een er van' zij hier genoemd omdat dit de patiënten ten goede komt. 't Is een microscoop, die de voorwerpen 1800 maal vergroot. Met een -geestige toespraak werd deze overhandigd, evenals de andere geschenken en gelukkig werd de „doktersvrouw" ook niet vergeten, want ook haar komt een deel van de hulde toe, daar zij haar man krachtig heeft bijge staan, vooral ook tijdens de zooeven ge noemde krankheid. Mei' een „leve de dokter" en na een hartelijke handdruk aan den jubi laris en jubilaresse verlaat de voorzitter zijn „spreekplaats", die Ihans wordt ingenomen door professor Gorter uit Leiden, die als voorzitter van de afdeeling Leiden der Mij. tot bevordering van de Geneeskunde, eenige hartelijke woorden tot den jubilaris richt. Na dezen spreekt ds. Meijpring namens de T.B.C.-vereeniging te Katwijk, dan de heer Rijken die als „vader" van de 178 kinderen in lt Zeehospitium verpleegd, met den heer van den Berg uit Rotterdam is overgekomen en „moeder" mevr. dr. van Dorp hebben ge volgd naar het doktershuis. Zoowel ds. Meijering als de heer Rijken voelen zich ge drongen woorden van dank te spreken voor al hetgeen de jubilaris heeft gedaan in het belang van de T.B.C.-vereeniging en de kin deren in 't Zeehospitium. Beiden laten hun toespraken vergezeld gaan van een passend geschenk. Als de heer Raadsveld nog een kert woord heeft gesproken namens de com missie lot wering van schoolverzuim, waar den jubilaris ongeveer een kwart eeuw voor- zilter van is, neemt' deze zelf het woord, om te danken. Dit danken viel den dokter niet gemakkelijk. Het gemoed was te vol. De woorden die gesproken werden men voelde 't kwamen uit den diepsten grond des harlen en het ontroerde allen toen de dokter verklaarde, dat hij wel getracht heeft zijn plicht te doen, doch op een moment als dit gevoelt, daarin te kort te zijn geschoten. Wij zeggen: „Ga zoo voort dokter, en niemand zal u verwijten uw plicht niet te hebben gedaan." Hij eindigde met den wensch, dat God hem nog mag sparen om zijn werk te kunnen verrichten. Aan den eenen kant was het goed, dat dit officieele gedeelte was afgeloopen want kamer en gang stonden thans zoo vol men- schen, dat er een loosing moest plaats heb ben. Serre en tuin konden er heel wat ber gen 't was heerlijk zomerweer en wij kunnen zeggen, dat dokter, mevrouw en de familie tot halfvijf voortdurend handen heb ben moeten drukken. Tijdens deze receptie verschenen nog af gevaardigden van de Bouwvereeniging, van de Gezondheidscommissie, van „De verple ging" te Katwijk-aan-Zee, een deputatie uit de leeraren, maar ook uit de leerlingen van het St. Willebrordus College, „Zieken zorg" uit Valkenburg, die bij monde van hun voorzitters de hartelijke gelukwen schen braohten en woorden van dank spra ken, meestaJ vergezeld van een blijvend aandenken. De Ckr.*Meisjesvereeniging te Katwijk aan den Rijn meende geen afge vaardigde te moeten zenden, maar in zijn geheel den jubilaris en zijn echtgenoote te moeten complimenteeren. Ook deze bleef niet aohter in het aanbieden van een ge schenk. Voor men het huis verliet, werd men ver zocht iets te gebruiken, zijn naam te plaat sen in een receptiealbum en de cadeaus te gaan bezichtigen. Om vijf uur kreeg de familie even rust, doch om zeven uur was het er al weer even dxuk, ja nog drukker dan dc-s mid dags. Als we alleen maar vermelden, dat het receptieboek de handteekeningen bevat van 632 menschen en er nog velen voorbij zijn geloopen, dan mogen we gerust veron derstellen, dat in een tijd van vier uur on geveer 900 personen den dokter en zijn vrouw zijn gepasseerddrukker nog dan op een stembusdag, waar men in 9 uur te Katwijk-Binnen 1000 personen helpt. Toen om negen uur het huis zoowat vrij was, ging de deur open en verscheen de Harmonie. De familie natuurlijk op de stoep en daar klonken de eerste tonen van het corps, waarvan de jubilaris eere-voor zitter is. Nadat eenige nummers gespeeld waren, werden zij namens den dokter, bij monde van den heer Raadsveld bedankt en uitgenoodigt om naar binnen te gaan. Fa/- milie en eenige commissieleden en muziek bleef nog een poosjgezellig bijeen, har telijke woorden werden nog door verschil lende personen, van wie we alleen noemen den voorzitter van de muziek vereeniging, den heer D. Minnee, gesproken, vuurwerk werd ontstoken en na een hartelijk woord van dank door den dokter aan allen die hadden medegewerkt tot het maken van dezen dag, voot hem ,zijn gade en kinde ren tot een onvergetelijke dag, gingen al len welvoldaan huiswaarts. Wij willen uit deze laatste speech van den dokter, nog even releveeren de woor den gericht tot den heer W. van Beelen Cz. die ook zijn3 zilveren jubileum vierde als bode bij hem. Wij mogen aan het einde van ons verslag wel zeggen: „Het dokters- feest is geweest een gemeentefeest". Kat wijk-Binnen en Katwijk-aan-Zee, deelden er in, en de „mutsen" waren getuigen hoeveel vrouwen van onze visschers een tocht naar Katwijk-Binnen er voor over hadden. Mogen we dit verslag besluiten met den wensch en bede: Dokter, Mevrouw: „God geve, dat het Zilver eenmaal door Goud worde vervangen 1" Het was den lsten October wel een ware feestdag te Katwijk-BinneD, niet al leen jubileerde „onze dokter" maar ook den heer A. van Klaveren, was in het „zil ver" doordat hij 25 jaar was getrouwd, iets wat natuurlijk wel meer gebeurd en niet altijd in de pers wordt vermeld. Maar onze Harmonie kon het toch ook niet nalaten, nu ze den dokter een serenade hadden ge bracht, ook bij den heer Yan K. eenige nummers ten gehoore te geven. Ook hier moesten de muzikanten even binnen komen om „op te steken". En nu men toch een maal op pad was en do „stemming" er goed in zat, moest men ook nog een anderen jubilaris een serenade brengen n.l. den heer D. Haasnoot, die 25 jaar bij zijn pa troon Zwanenburg in dienst was. Ook hier werden eenige nummers ten gehoore ge bracht. Lisse. Naar wij vernemen heeft zich in deze gemeente een comité gevormd, met het doel gelden te verzamelen voor het aan bieden van een huldeblijk bij de 25-jarige echtvereeniging van ons Koninklijk Echt paar. Dit comité hoopt samen le werken met het nationaal Oranje-Comité 1926. Burger 1. Stand. Geboren Clemens Cornèlis, Z. v. P. van der Zwet en J. Duivenvoorde. Anna Maria, D. v. S. R. Lemmers en E. van Beek. Cornèlis Ja cobus. Z. v. J. C. Ruigrok en C. P. van Rooyen. Gehuwd: N. J, van Beelen en G. Wijsman Overleden Cornelia Anna Margarelha Carsjens, echtg. van A. Verduyn, 82 j. Cornelia Romijn wed. van M. v. d. Post 83 j. Noordwijk. Burger 1. Stand. Geboren: Cornè lis, Z. van W. G. Houwaart en N. v. Duijn. Maria, D. van J. van der Wiel en L. A. Barnhoorn Cornelie Willem, Z. van W. F. Slork en Th. P. de Groot. Getrouwd: J. W. Witteman 25 j. en A. G. A. van Wetten 23 j. Overleden- Levenloos aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van G. Plug en C. Verloop. Ondertrouwd: L. W. van der Zalm 27 j. en J. A. Weterings 23 j. C. van Klaveren 30 j. en N. van Duijn 26 j. Gas- en waterleidingbe- d r ij f in 1924. Naar wij vernemen, wijst de rekening van het gasbedrijf in deze gemeente over het jaar 1924 in ontvangsten en uitgaven een eindcijfer aan van f 158,716,057a, met een batig saldo van f28781,691/!. Van het Waterleidingbedrijf toont de winst- en verliesrekening over 1924 een eindcijfer van f 44.944,8öVa niet een batig sa'ldo van f 8095,79. Postchèque- en girodienst. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand September op de diverse rekeningen ge stort f 119.779,24 en terugbetaald f94.774,50 Noordwijk. Bij het alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemiddes ling waren de vorige week ingeschreven 9 personen, n.l. 2 stukadoors, 2 opperlieden, 1 broodbakker, 1 kantoorbediende en 3 losse arbeiders. Noordwijk-Bianen. Door een bewoner alhier werd op den openbaren weg een vuurwapen afgeschoten. Het vuurwapen werd door de politie in beslag genomen. Een werkaulo der lsle Rotterdamsche Zand straal-Mij. „Dynamican" is in botsing gekomen met de tram. Op het kruispunt van het Zwarlewegje en de Klei wilde de auto keeren en stand len gevolge daarvan op de tramrails. Door het geraas van den motor hoorde de chauffeur de tram niet aankomen-, een botsing kon niet worden voorkomen. De chauffeur werd aan hoofd en hand gewond en was buiten bewustzijn Hij werd per postauto naar Dr. Van Nes ge bracht en aldaar verbonden. De materieele schade was gering;-deze werd door de ver zekering gedekt. Door de leden der Noordwijksche melk- vereeniging is besloten met ingang van he den den prijs der melk met 1 cent te ver- hoogen en te brengen op 18 cent per liter. Rijnsbnrg. De melkprijs is alhier weder met een cent per liter verhoogd. De melk kost thans f 0.19 per liter. De alhier gehouden Unie-collecte heeft f 289,60 opgebracht. Op initiatief van de Ver. Veiling Tuin bouwproducten „Rijnsburg en Omstr.", in samenwerking mei de vereeoiigingen voor bloemenveilingen „Flora" en „Bloemenlust' is thans opgericht een winter land- en tirin- bouweürsus alhier. Een commissie van toezicht is gevormd, waarin door twee bestuursleden van elk der genoemde vqreenigingeü is zitting geno men en waarvan de heer S. Schoneveld is benoemd tot voorzitter en de heer Jac. Kromhout tot secretaris. Als leider van dezen cursus treedt op de heer D. G. Knijnenburg, terwijl daaraan als onderwijzer is verbonden de heer C. van Drent, beiden te Wassenaar. In afwachting van nadere goedkeuring door den raad, 9tclden B. en W. voorloopig een lokaal der O. L. School ter beschikking van den cursus. Dinsdag a.s. wordt de cur sus officieel geopend. Sassenheim. In de Hervormde Kerk is in de maand Augustus voor de kerk ge collecteerd f 106.04 en voor de Diaconie f 117,23. De heer A. den Haan te Zoeterwoude, heeft de benoeming als hoofd der Hervorm de School aangenomen en zal waarschijnlijk 1 December alhier in functie treden. De melkprijs is al weer verhoogd en nu gebracht op 18 cenjs. Burger 1. Stand. Overleden: Joh. Bader 40 j. M. Hoogervorst 65 j. Bevolking. Gevestigd: A. Pardon en gezin van Leiden Mej. J. v. d. Schriei; van Oegstgeest Mej. N. Pel, Leiden C J. Hubers van Nijmegen E. M. A. v. d. Voort van Alkemade M. P, Beije en gezin, Den Haag. Vertrokken: A. Guldemond naar Nijme gen M. Tiekink en gezin, naar Rotterdam Mej. M. Bergshoeff, naar Weesperkarspel A. M. v. Werkhoven naar Lisse. Voorschoten. Vrijdagavond is een wiel* rijder, doordat hij door een kuil reed, welkg sedert geruimen tijd zich bevindt in het pla veisel tusschen de tramsporen nabij het nieuwe raadhuis, van zijn rijwiel gevallen. Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield. Alhoe wel Zaterdagmorgen door enkele werklieden der N.Z.H.T.Mij., sommige gevaarlijke pun ten in de bestrating zijn opgehaald, heeft men blijkbaar dit zeer lastige punt over het hoofd gezien. Vele wielrijders weten uit ondervinding wat deze kuil beteekent indien men er noodgedwongen door heen rijdt. B u r g e r 1 ij k e Stand. Geboren Pieter Johannes, zoon van W. Segaar en C. H. Verhaar Franscisca Maria, dochter van Th. W. Duivenvoorden en F. M Mosse- veld Bastiaan, zoon van N. J. van Vliet en M. J, van Meygaarden Wilhelmus Jo hannes, zoon van J. C. Zoetemelk en P. M. M. C. Langelaan. Zaterdagmorgen kwam de tuinder De N. tot de minder aangename ontdekking, dat des nachts henden een bezoek hadden gebracht aan zijn land en in hoofdzaak 't hadden gemunt op de hokken, waar een vijftiental flinke konijnen waren gehuisvest-. Het meerendeel was een prooi geworden van de bloeddorstige honden. Toen ds bestuurder van den auto, dor gemeentereiniging de tijdelijke garage bh hotel Deur loo met den vuilnisauto achter uit uitreed, bemerkte hij) niet, dat de melk wagen van den heer W., zooals gewoonlijk om dien tijd in zijn wog stond. De auto reed den wagen om, welke gedeeltelijk werd vernield en ongeveer 80 liter melk kleurde de straat wit. Woensdagavond 8 uur komt de rand dezer gemeente bijeen ter behandeling van: 1Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemd lid van den Raad; 2. Beëediging nieuw benoemd raadslid 3. Benoeming van een wethouder; en in besloten vergadering: Behandeling electriciteitscontract. Wassenaar. Burge rlijkeStan' OndertrouwdJ. B. M. Zweijpfenning en Aj L. Gli. Meijer C. W. Goeman, en M. E. de Porto P. Lommers en M. J. Jongeling N, M. Vellenga en M_ van Houten B. Vierbergen en N. Marbus. GeborenSimon, z. van P. Westra en M. C. Hamstra Ida, d v. D. Oostwouder en" G. N. Huntjewerff Dirk Hendrik, z. van! C. van Egmond en W. J. Bosma Adriana1" Johanna Leonarda, d. van C. P. A. Beijers- bergen en C. M. A. Vogelaar Johanna Maria Jacoba, d. van J. J. van der Krolt en C. M A. Wensveen Arend, z. van AV van der Marei en M. Vreugdenhil Jo hanna Cafcharina, d. van C. G. Hogewoning en M. H. Snelderwaard. Zekere II. uit Den Haag, die Zaterdag-: avond met een driewielige transportfiets, beladen met haring en andere inmaakarti- kefen, in de richting Leiden reed, werd nabij Rust en Vreugd plotseling aangereden door een achter hem komende auto. H. werd over, zijn fiels gewipt, terwijl zijn voertuig tegen den grond gesmeten werd. Enkele vleescih* wonden, die de koopman had opgeloopem werden ter plaatse verbonden, waarna hij Iram huiswaarts kon gaan. De fiels wera ernstig beschadigd, terwijl de koopwaar ver loren was. Door de politie werd van het gebeurde proces-verb aal opgemaakt. De bestuurd^ van de aanrijdende auto gaf voor verblind le zijn dooi het licht van een uit tegenge stelde richting komende auto. Zoeterwoude. Cand. J. E, te 's Graven* hage zal Zondag 25 October zijn intrede doen bij de Ned. Herv. Gemeente, na deS morgens bevestigd te zijn door dr. E. J. W« Posthumus Meyjes, te VGravenhage. De 21-jarige 'P. Vink alhier is Zaten dagmiddag op den Hooge-Rijndijk aangere* den met zijn rijwiel, door een motorrijwiel Het rijwiel is daardoor totaal vernield, ter-: wijl Vink zelf nogal verwond werd aan zijn arm en beenen. De motorrijder is er blijk* baar goed afgekomen en is doorgereden. Zijn nummer is opgenomen en de politie ia er mee in kennis gesteld. E. S., te L. Uw werkgever moet voor de geheele week het volle loon uitbetalen. J. K., te L. Het is geoorloofd het pemd onder de macht te brengen van een derde, als partijen dit overeengekomen sqjn. v. L„ te L. Tegen zulk een beschik king van den Kantonrechter staat hooger beroep open. G. G. G., te L. Wend u tot den heer G. J. Overbeek, Tweede Adelheidsüv 163, Den Haag. J. H. M., ta L. Wij kunnen u geen beteren raad geven dan wat u al uit dat boekje opdiepte. A. Tr., te L. De vlekken van uw blouse met een lauw zsepsopje behandelen^ laten drogen en dan voorzichtig uitwrijven met benzine. Mevr. Van B., te .L Inktvlekken uit eikenhouten meubelen verwijdert m,n door ze te bewerken met bitterhout of tetra. Bij het gebruik van tetra zal u de bewerking wel eenige malen moeten herhalen. U zult daarna de. plaats goed met boenwas moeten nawrijven, om de oude kleur van het h.oul weer te herstellen. Uw zijden lamprnksp ter verwijdering van vliegenvuil voorzichtig bewerken met lauw water, waarin een wo'nig keukenzout is opgelost. Abonné C. v. S. De abrikozenvlekkco uit een sergerok verwijderen mettgeest van salmoniak. Nawassehen met een lauw, zwa» zeepsopje.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 14