Fa. J.P. DRIESEN DRAlSlflAvANWKEtlBURG'S-- e- A "iLEVERTRAAb GEMENGD NIEUWS. Aspirin- HUIS VAN VERTROUWEN Spoitbekers Medailles - etc, VRAAGT CATALOGUS - PRIJSCOURANT KUNST EN LETTEREN. hierbij echter op, dat Ln vele gevallen de ondermelk, de karnemelk en de wei in 'dezelfde bussen, die gediend hebben voor het vervoer van de melk van de boerderij 2iaar de fabriek, van de laatste naar de eerste worden vervoerd. Behalve een enor- men omslag, zou een letterlijke uitvoering yan art. 15 daarom in vele gevallen groot# moeilijkheden opleveren. Aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is een onderhoud aangevraagd pver deze zaak. JurgensVan Oss. De Van Oss zegt in de „Haagsche Post" dat de N.V. Jurgens Ver. Fabrieken een hól- ding Company is. Zij heeft een totaal uit staand kapitaal van rond f 115.000.000, en domineert meer dan 200 ondermaatschap pijen, groot en'klein, verdeeld over vele landen. Vele bewegen zien ver builen de grenzen van liet terrein, dat de maatschappij aanvankelijk bestreek. Vele er van, waar onder groote buitenlandsche, werken met constant verlies. Hen alle te overzien gaat de capaciteiten van het mcnschelijk brein te boven. Doel moet dus zijn: 1. onderzoek van de rentabiliteit van alle ondermaat- schappijen in de verschillende landen; 2. prijsgeving der niet en niet indirect renda-. bele; 3. vereenvoudiging der samenstelling, ook al zal, o.a. ter vermijding van dubbele belastingen in diverse landen, het voortbe staan van een zeker aantal ondermaat schappijen wel noodzakelijk zijn. De grondfout van Jurgens lag, als bij zoo vele andere op zichzelf goede ondernemin gen, in onbesuisde uitbreiding. Allerlei waaghalzerij hebben hst Jurgens- concern tientallen millioenen gekost, en het goede fond der zaak in gevaar gebracht. Nog e'rnstiger kritiek moet worden geoefend op liet administraüeye en financieele be leid, als men bier van beleid mag spreken. Rest nog één belangrijke overweging: de po sitie van het concern op het oogenblik. Wij weten nu wel veel aangaande-zijn ware •financieele structuur en de goocheltoeren, die werden uitgevoerd. Maar wij weten niet genoeg om, zelfs op tien millioen te kunnen zeggen wat de activa der Mij. werkelijk waard zijn, of hoeveel de Mij. werkelijk yerdient. En men zal moeten beginnen met dat vast te stellen. Nu ons voorstel, zegt de heer v. Oss; In de allereerste plaats moeten samen stelling, positie, kapitaal waarde en werke lijke winsten van het Jurgenstoncern nauw-, keurig worden nagegaan en vastgesteld. De keuze zal vanzelf moeten vallen op een der drie of vier groote chartered Engelsche ac countantshuizen; chartered accountants, niet incorporated accountants. De bevindingen dezer deskundigen moe ten worden medegedeeld aan een inmiddels gevormd Comité, Niet, zooals reeds vroeger gezegd, een Sus-Comité van plooibare vriend jes, maar een commissie die leTecht het volle vertrouwen van aandeelhouders en publiek heeft. De boven het artikel in de H. P. geciteerde suggestie van het „Hbl.", dat het op den weg der Vereeniging voor den Effectenhandel zou kunnen liggen een onderzoek in te 9tellen, lijkt ons uitstekend. Het rapport der deskundigen dient onver kort to worden gepubliceerd; het stellen van dit precedent in het openbaar belang lijkt ons imperatief. Aan de hand van dit rap port beslist de commissie of en welke reor ganisatie op het punt van samenstelling^ intern beheer, en aandeelenkapitaal noodig is. Voor het schoongemaakte concern zoeke men dan eerste rangs commissarissen, die, bedeeld met volle bevoegdheid, werkelijk controle blijven oefenen op de geiheele orga nisatie, inzonderheid op haar boekhouding en haar financieel beleid. Mannen, die deze verantwoordelijkheid aankunnen en aan durven heeft ons land genoeg. En dan zal Jurgens denkelijk wel weder de plaats en de achting herwinnen, die zulk een groote Maatschappij dient te hebben. Emigratie naai Canada. Voor degenen, die er over denken het volgend jaar naar Canada te emigreeren, is thans de tijd aangebroken om voorbereidin gen te maken, ten einde in April 1926 daar heen te kunnen vertrekken. Voor emigratie naar dit land komen alleen zij in aanmerking, die op de hoogte zijn van landbouwwerkzaamheden, in het bijzonder, die goed kunnen melken en met paarden en landbouwmachines kunnen omgaan. Zij moeten een goede gezondheid genieten en bereid en in staat zijn hard te werken en vaak lange dagen te maken. De Emigratie-Centrale Holland, te 's-Gra- venhage, een instelling, welke onder toe zicht slaat van de Nederlandsche Rege-e- ring, helpt bij alle voorbereidende maatre gelen, regelt de passage tot de plaal9 van bestemming en zorgt voor de plaatsing op een boerderij door eigen inspecteurs. Zij werkt samen met de Nederl. Ver. „Land verhuizing", die de geschiktheid van hen, die wenschen te emigreeren, overweegt/ Alleen zij, die door de Nederl. Ver. „Land verhuizing" voor emigratie geschikt zijn be vonden, komen voor plaatsing door de Emi gratie-Centrale Holland in aanmerking. Voor de reis met inbegrip van 25 lan dingsgeld, dat het eigendom van den emi grant blijft, benevens voeding gedurende de spoorreis in Canada en diverse kleine kos ten onderweg, is per volwassen persoon ca. f450- noodig. Bij gehuwden is het noodig, dal de man eerst eenigen tijd, in den regefl een jaar, alleen vooruit gaat, ten einde met de werkwijze en toestanden op de hoogte te komen. Is men ingeburgerd en heeft men een goede plaats gekregen, of begint men een eigen bedrijf, dan is het tijd vrouw en kinderen oyer te laten komen. 1-Iet aanvangsloon bedraagt 20 tot 30 per maand, boven kost en inwoning. Vóór alles is het noodig, dat men zoo veel mogelijk op de hoogte is van de En gelsche taal. Bij aankomst in "het nieuwe land slaat men dan niet zoo hulploos en de loonen zijn dan tevens hooger, daar men ook voor den patroon meer waard is. Dit 'geldt in even sterke mate voor da vrouwen fcn ook voor de kinderen, welke den leef tijd bereikt hebben, waarop zij meever- ^lenen. De nationale ramp. De werkzaamheden tot herstel en her bouw van de Noordbrabantsche dorpen, die door de stormramp van 10 Augustus j.l. ge teisterd zijn, vorderen goed. Het provinciale steuncomité heeft thans de beschikking over volledige opgaven be treffende de ontstane schade. De regeling van de vergoedingen kon dan ook reeds voor een belangrijk deel plaats hebben naarmate van de beschikbare middelen. In den loop der volgende week zal aan de getroffenen uitkeering worden gedaan voor de schade, geleden aan oogst, meubelen, vee, fruitboo- men en bedrijf. Tegelijkertijd wordt hun me degedeeld, welke vergoeding zij zullen ont vangen voor beschadigde en vernielde hui zen, schuren en stallen. Ondertusschen is te Zeeland en Langen- boom reeds zeer veel schade hersteld. De bouwwerkzaamheden staan onder toezicht van den architect Danser. Voor den aanvoer van materialen is een losplaats gemaakt bij de halte Zeeland. Het provinciale comité heeft een smalspoor la ten leggen van de halte naar de gehuchten. Hier en daar zijn de wegen versterkt met puin en steenslag, om te voorkomen, dat het vervoer tijdens het natte seizoen onmogelijk worden zou. De personen en gezinnen, wier woningen geheel of grootendeels vernield zijn, 'hebben de beschikking over noodwoningen. Het pro vinciale comité heeft zich ter plaatse er van verzekerd, dat die noodwoningen Yolkomen aan haar doel beantwoorden. De waterputten te Zeeland zijn alle ge reinigd van gemeentewege; die te Langen- boom konden door de gebruikers zeiven vol doende worden gezuiverd. De lichtvoorzie ning is zoo ver mogelijk geregeld; Het provinciale comité heeft'bij zijn' per soonlijke onderzoekingen niets gehoord of gezien, waaruit kan worden afgeleid, dat er in' de geteisterde streek nog iemand is, die tengevolge van de ramp lijdt. Ook aan eenige getroffenen dooi* de storm ramp buiten Zeeland, Langenboom en Gas- sel kon hulp en steun worden toegezegd. De oproeping aan de spaarbanken, om het noodige bijeen te brengen, ten einde de Spaarbank te Borculo in de gelegenheid te stellen haar gebouw, dat door de stormramp ernstig heeft geleden, in den vorigen staat te herstellen, heeft succes gehad, aldus meldt het „Vakblad voor Nederlandsche Spaarbanken". De directeur van het Nederlandsch Spaar bankbureau heeft een. onderzoek ter plaatse ingesteld en overleg met het Spaarbankbe- stuur gehouden. Op zijn verzoek heeft ver volgens de heer J. Ganlvoort, architect te Deventer, onder wiens leiding de Spaar bank eenige jaren geleden werd gebouwd, een uitvoerige raming van de kosten en her stel opgemaakt en deze met schriftelijke toe lichting ingezonden. Daarbij is er van uit gegaan. dat het gebouw, dat vóór de ramp in uilstekenden staat verkeerde, volledig rpoest worden hersteld. Intusschen gaven de spaarbanken inder daad op loffelijke wijze blijk van haar groote bereidwilligheid om de getroffen zuster met terdaad bij te staan. Met de werkzaamheden is thans een aan vang gemaakt onder toezicht van den heer Ganlvoort. 4 Uit de Mijn-industrie. Aangaande de bespreking op het Depar tement van Waterstaat tqsschen minister Bongaerts en de voorzitters der verschil lende mijnwerkersorganisaties, welke mede weid bijgewoond door den hoofdambtenaar,- den heer Couvée, kan het volgende worden bericht: Minister Bongaerts vestigde er de aan dacht op, dat hij reeds als lid van den Mijnraad bijzondere studies gemaakt had, om tot een oplossing van de crisis te ge raken. In Duitschland had Z.Exc. een onderzoek ingesteld en besprekingen gevoerd. Waar over deze besprekingen liepen, kon Z.Exc. thans nog niet zeggen, doch hij had zeer veel reden te vermoeden, dat deze zouden leiden tot een langdurige stabilisatie in de Limhurgsche mijnindustrie. Daarom waren den minister de besprekingen in de con tactcommissie zeer te onpas gekomen.- Z.Exc. had deze week daarom een be spreking gehad met de mijndirecties en deze er toe bewogen, dat zij de loonsverla ging van 5 pCt. introkken. De arbeidsver- lenging van 46 op 48 uur voor de onder- grondsche arbeiders moest echter gehand haafd blijven, doch de nachtdienst van Zon dag op Maandag zou op zes uur blijven Een wetsvoorstel tot steun op eeniger wijs aan de Limhurgsche kolenindustrie achtte de Minister ongewenscht, ook ai we gens den langen duur eer zulk een wetsont werp gereed zou zijn. Echter kon hij wel de toezegging geven, dat een arbeids- en loon- contract op langen termijn zou woTden af gesloten en er rust in de Limhurgsche mijn streek zou komen. De vertegenwoordiger van den Christ. Mijnwerkersbond vroeg, of er mogelijkheid zou zijn, de twee uren, dat extra gewerkt werd, als overuren te beschouwen en uit te betalen. Hierop kon minister Bongaerts echter geen toezegging doen. Een der andere arbeidersvertegenwoordi gers wees den Minister er op, dat door den aanvang van den arbeid op Zondag de ar beiders een groot gedeelte van den Zondag niet als rustdag konden beschouwen. Ook voor den familiekring werd de aanvang van den arbeid op Zondag ongewenscht ge acht. Minder moeilijk zou het zijn, indien de 48-urige werkweek was als vroeger. De vertegenwoordiger van den Ned. Mijn werkersbond zeide o.m., dat de mijnwerkers niet zoo maar goedschiks van de 46-urige arbeidsweek afstand zouden doen. Deze spreker achtte de 48-urige arbeidsweek on gewenscht, ook al, omdat het absoluut geen opheffing van de crisis zou brengen. Daar echter de Minister bleef verzekeren, dat er stabiliteit komen zou, deelde de mijn werkers-voorzitters mede, dat zij een en an der in de verschillende bestuursvergaderin gen zouden bespreken en nadien in de contactcommissie zouden behandelen. Het is nagenoeg zeker, dat de mijnwer kers-organisaties den gewijzigden arbeidstijd en loonvoorstellen in de mijnindustrie Donderdag zullen aannemen. De werktijd in het kleedingbedrijf. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft aan hoofden of bestuurders van ondernemingen, waarin heerenkleeding als maatwerk en détailconfectie wordt ver vaardigd in alle gemeenten vergund, dat in hun ondernemingen in het tijdvak van 12 October tot en met 28 November 1925 door arbeiders van 16 jaar of ouder, -niet zijnde coupeurs, in afwijking van het bepaalde bij de artt. 23 en 24 der Arbeidswet 1919, ge durende 9Va uur per dag en 53 uren per wéék arbeid wordt verricht, zulksr onder be paalde voorwaarden. De Weeldebelasting. Naar „De Msb." verneemt, zou de Regee ring er van hebben afgezien de Weeldebe lasting nog in 1926 in te voeren. Deze wet zal. bij aanneming door de Kamers, eerst in 1927 in werking treden. De Amsterdamsche Federatie van'Per soneel in Overheidsdienst, die eenigen tijd geleden aan B. en W. van Amsterdam had gevraagd, of, indien dit te zijner tijd ge vraagd werd, B. en W. aan vijftien ambte naren en werklieden in dienst der ge meente, verlof gedurende ongeveer Uvee maanden wilden verleenen voor een studie reis naar Rusland, heeft nu een weigerend antwoord gekregen. („Volk") Dr. E. H. van Lier, een, van de be kwaamste chirurgen te Amsterdam, is in den nacht van Zaterdag op Zóndag na een smartelijk lijden overleden. De koning van Italië heeft mr. A. R. Zimmerman het grootkruis der Italiaan- sche kroonorde verleend. Tot vrijgestelde van den Nod. Christen Landarbeidorsbond is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd de heer E. Pannekpek, te Koe- vorden, die deze benoeming heeft aange nomen. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie brengt ter algemeene kennis, dat in gebruik zullen worden gesteld post zegels van 9 cents. Zoo mogelijk zullen deze zegels tegen het einde der loopende maand aan de kantoren der Posterijen ver krijgbaar zijn. De gewone audiëntie van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zal Don derdag 8 October niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. Groote brand. PALEMBANG, 3 Oct. (Aneta). Een dertig tal woningen zijn te Doesoen Soengssang in het Palembangsche afgebrand. De schade bedraagt f96.000. RECLAME. 4413 De b 1 o e m b o 11 e n d i e f s t a 1 te Noordwijkerhout. Onze correspondent uit Noordwijkerhout meldt ons: Zondagmiddag noodigde de politie, die eerst thans den tijd rijp acht, voor alge meene bekendheid, verschillende verslagge vers op het Raadhuis, om een nauwkeurig verslag te geven omtrent den belangrijken bollendiefstal, welke hier plaats had. Reeds langen tijd koesterde de bloemist Yan Leeu wen (en meer anderen) het vermoeden, dat er bij hem bollen ontvreemd werden uit 't bollenhuis, gelegen op eenigen afstand van zijn woning. In den nacht van 23 Sept. hield hij persoonlijk de wacht achfcër een bollen stelling. Tegen drie uur 's nachts kwam er'* bezoek van twee personen. De één zocht de beste bollen uit met behulp van een zaklantaarn. Toevallig viel het licht op den heer v. Leeuwen, die duidelijk N. D. her kende, een bekende figuur bij de politie. De dieven gingen van schrik op de vlucht. Na het gebeurde stelde de politie een zeer nauwkeurig en uitgebreid onderzoek in. Niet alleen op de „Hobaho" te Lisse, wa ren de bollen geveild, maar ze waren reeds vervoerd naar alle windstreken, en zelfs naar 't buitenland. Partijen werden terug gevonden bij verschillende ingezetenen al hier, verborgen op de gekste plaatsen en verder te Delft, in 't Westland, te Haar lem en te Anna^Paulownapolder.De Rijks- en gemeentepolitie was onvermoeid dag en nacht in touw, vooral de heeren Vergeer en Paquai brachten alles tot klaarheid. De afd. Lisse van het H. B. G. verleende alle hulp. De bloemist J. v. D., bij wien ook bollen werden gëstolen, stelde gratis zijn auto een geheele week beschikbaar en bracht persoonlijk de politie, waar zo we zen wilde. Door al die goede maatregelen kwam de heer v. Leeuwen weer in 't bezit van een gedeelte van zijn eigendom, doch het voor naamste is: door het strenge verhoor der politie hebben dieven en helers allen be kend en zullen zij hun straf niet ontloopen. De daders zijn: N. D., A. D., H. B., P. v. D., E. V., N. H. en P. M. Alleen 'bij den bloemist Yan Leeuwen werden gestolen: 5. H.L. Mr. v. d. Hoeff, 8 H.L. Willem Pitft, 2 H.L. Electra, 8 H.L. Brillant Star, 6 H.L. Couleur Cardinal; 6 H.L. Prins v. Oostenrijk, 8 H.L. PeacK Blossem, 3 H.L. Theeroos en 3 H.L. Gene raal de Wet.- Een ernstig auto-ongeluk heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag ten gevolge gehad, dat een inzittende werd gedood en twee gewond. Een Haagsche vrachtauto, die uit Leiden een aantal Haagsche feestgangers van de feesten vervoerde, passeerde Zaterdagnacht omstreeks twee uur het Vaillantplcin in Den. Haag, Een aantal passagiers was reeds uit gestapt en een drietal moest nog worden thuisgebracht. Bij het inzWenken van de bocht naar de Vaillantlaan kreeg de vracht auto plotseling zoodanige snelheid, dat hij door het snelle zwenken op de twee rechter- wielen kwam te rijden. Door de botsing te gen een trottoirband kantelde de wagen. Een der pa-ssagiers, J. L. uit de Elandstraat' die naast den chauffeur had gezeten, raakte onder den ajito en werd gedood. De bestuur der, brak vier vingere en kreeg nog meer, niet ernstige, verwondingen. Hij moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De derde S. D. J. de K., uit de Sirtemastraat, Tlic achterop den auto zat, kwam er met en kel© lichte verwondingen nog het beste af. De auto was 'totaal vernield. Volgens do verklaringen van den chauf feur had de gedoode bij het nemen van de bocht uit nieuwsgierigheid aan een handel tje getrokken, niet wetende, dat hij daar door vol gas gaf. De auto kwam hierdoor plotseling op volle snelheid en vloog met ijzingwekkende vaart op een boom toe. Door het stuur om te gooien-,kon de chauffeur een boteing voorkomen, maar hierdoor zwenkte de wagen zoo, dat deze kantelde met het noodlottige gevolg. De auto is in beslag genomen. Onderscheiding voor „De Oude Geleerde Man". Door 't bekende café-restaurant „De Oude Geleerde Man", te Bennebroek, is een aardige onderschei ding ontvangen, van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. D.Qor een 150-tal leden van de Heide-Maat- schappij \Vas, zooals men zich zal herinne ren, een excursie gemaakt in het duinland, waaraan ook de Prins deelnam en stond ook op het programma, een bezoek aan de buitenplaats „Duinzicht" van wijlen den heer S. M. S. Th. a Th. van der Hoop, te Vogelenzang. Voor de goede ontvangst van een zoo talrijk gezelschap,was op last van den heer Van der Hoop aan de eigenaars van het restaurant „De Oude Geleerde Man'' opgedragen in den tuin van het fraaie buiten een ververschingstent te arrangee- ren. Bij gelegenheid van een bezoek, dat een der heeren van de Heide-Maatschappij aan „De Oude Geleerde Man" bracht, ter be spreking van bovengenoemde excursie, viel zijn oog op eenige dichtregelen van den be kenden schrijver mr. Jacob van Lennep uit het jaar 1859, welk vers in de serre van ge noemd café een plaats heeft gevonden en waarin de huiselijke beschrijving voorkomt uit den goeden ouden tijd, toen ook H. H. M, M. Willem I en Willem II op hun wan delritten „De Oude Geleerde Man" aan deden. Toen de bezo.eker dit gedicht had gelezen vond hij het merkwaardig genoeg om dit aan den Prins mede te deelen. Bij het bezoek door de excursie aan „Duinzicht" vonden de eigenaars van het restaurant de gelegenheid om een exem plaar van het gedicht voor den Prins be- sohikbaar te stellen. Eenige dagen geleden nu smaakte „De Oude Geleerde Man" de eer een brief van Z. K, H. te ontvangen, waarin dqze, behalve zijn hartelijken dank, ook mededeelde, dat de versregelen van den ouden Van Lennep aan Prinses Juliana waren geschonken. Het strand zal deze week Don derdag en Vrijdag onveilig zijn tot Kat wijk, wegens schieten met geschut, van tien uur tot halfdrie. Het strand zal eerst dan weer voor het publiek toegankelijk zijn, als de vlaggen, de onveiligheid aanduidend, zullen zijn ingenomen. Door de centrale recherche te Rotterdam is bij een drukker in de bin nenstad een partij obligaties in beslag ge nomen, bestemd voor de N.V. Utilé. De re cherche vond reeds gereed liggen ruim 36.000 obligaties en 27.000 coupons, als mede een aanmerkelijke boeveelheid onaf gewerkt drukwerk. De in-beslag-neming ge schiedde wegens overtreding der loterijwet. In dit jaar is :t vreemdelin- genbezoek aan Volendam nog drukker ge weest dan vorige jaren. Duizenden kwamen per rijwiel, motor en auto naar Volendam, terwijl per boot niet minder dan 55.934 toe risten kwamen. Ter hoogte van strandpaal 31, onder Bergen-aan-Zee, is Zaterdagmor gen bij zware mist het Fransche. stoomschip „Claudius Maquin" op het strand geloo- pen. De sleepbooten „Cycloop" en „Assis tent", uit Nieuwediep, zijn uitgevaren, om eventueel hulp te verleenen, welke tot nu toe evenwel niet is gevraagd. De kapitein weigert iemand aan boord te laten. Sloe pen uit Bergen en Kamperduin zijn even eens uitgevaren om hulp te verleenen. Het Fransche stoomschip is op eigen kracht vlot gekomen. De jeugdige Simon Met, di_e bij de ontploffing in de tooneelzaal van „De Rustende Jager" te Bergen ernstig aan het hoofd gewond werd, is in het gasthuis te Alkmaar overleden. De toestand der drie andere gewonden is redelijk. In denloop der vorigen week is in het bekende kinderkamp te Didam, de inrichting van de Ver. tot uitzending van kinderen naar buiten, een roodvonk-epide mie uitgebroken, welke zich in twee dagen tijds sterk uitgebreid heeft. In het kamp zijn geregeld ongeveer negentig kinderen ondergebracht. Een aantal kinderen is naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl een 35-tal gezonde kinderen onderdak hebben gekre gen in de Prot. Kerk, te Didam, Dank zij de hulp van „Het Roode Kruis" zijn in het kerkgebouw kribben opgesteld. De overige der in bet kamp vertoevende kinderen zijn in observaties genoMen. RECLAME. brengt zijn zorgen mede en soms had ikzulkehoofd- pijnen, dat het was of mijn schedel uit elkaar zou springen. Toen kwam mijn vrouw met den raad tabletten te nemen en sindsdien ben ik iri staat iedere aan maning van hoofdpijn direct tegen te gaan, -1422 Het is der poltie te Ede ge- lukt omtrent het ongeluk te Bennekom, waarbij de sergeant G. doodgereden is, klaarheid te brengen. Gebleken is, dat de chauffeur J. G. I. en de reiziger H. D., uit Ede, daar een auto hadden gehuurd en met drie meisjes uit rijden is geweest. Ook dat zij omstreeks den tijd van het ongeval Ben nekom gepasseerd zijn. Zij hebben ver klaard wel iets op den weg te hebben zien liggen, doch te laat om tijdig te stoppen. Uit vrees voor de gevolgen zijn ze doorge reden en hebben het ongeval verzwegen. OphetterreinvandePhilips' glasfabrieken te Eindhoven gebeurde een ernstig ongeval. Toen een zevental arbei ders twee ledige spoorwagens uit de car- tonnagefabriek voortduwden raakte één hunner, de 21-jarige ongehuwde A. V., uit Valkenswaard, tusschen de buffers bekneld. In ernstigen toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. Zijn borstkas bleek, te zijn ingedurkt. Volgens mededeeling yan t Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 1 October, in Nederland uitgesproken 113 faillissementen, tegehover 100 faillissemen ten in dezelfde week van 't vorige jaar.Van 1 Januari tot en met 1 October 1925 3233 faillissementen, tegenover 3410 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. 't Kwam goed uit. Quantz was de fluitleeraar van Frederik den Groo te. Om den meester te plagen, schreef de Koning eens heimelijk op bet muziekboek: „Quantz is een ezel." En om hem te laten weten, wie hem deze literatuur verleende, schreef hij onder dezen beleedigenden zin zijn handteekening: „Frederik II". Bij een eerstvolgend concert las de musi cus de beleedigende woorden, maar behield zijn goed humeur. De Koning wilde echter, dat de man hardop zou vooriezen, wat op zijn partituur stond geschreven. Quantz nam heel goed moedig het blad en las ten aanhoore van heel het hofgezelschap„Quantz is een ezel, Frederik de t w o e d e." RECLAME. SOTEKRJ ^KT 2 - LEIDEE4 4414 Poulet-Kwartet. Het eerste abonnementsconcert der Hol- landsche Concertdirectie Dr. G. de Koos wordt op Vrijdag 16 October a.s. gegeven door het beroemde Fransche Poulet- kwartet. Het Poulet-kwartet treed reeds jaren achtereen met enorm succes in de groote muziekcentra van Europa op. Dit jaar heeft dr. G. de Koos hun voor een groote tou^née door Holland geëngageerd. Hun programma is al9 volgt samengesteld: Kwintenkwartet van J. Haydn, Kwartet D. gr. t. van W. Mozart, Kwartet Op. 10 G. kl. t. van Cl. Debussy. De samenstelling van het kwartet is als volgt: Gaston Pouiet.' 1ste viool; Hcnn Giraud, 2de viool; Albert le Guillard, alt viool; Louis Ruyssen, cello. Het Residentie-Orkest. Op het eerste concert der drie concerten in abonnement van het Residentie-Orkest» dat Maandag 26 October in de Sladsgehoor1 zaal wordt gegeven, zal alls solist optrede® de beroemde pianist Paul Loyonnet.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10