Humus» uit het Buitenland. Aj RECHTZAKEN. Maar lieve kind, pas toch op. De baby valt er nog uit! C. Gai is niets meneer, 't is de onze nict. Hij is van do 'jolirouw hiernaast (Passing Show) pntw i Die kerels! 't Is nog al wat. Zij loopen Jang niet zooveel gevaar als wjj .Als zij overboord vallen, worden zij door nou, door arenden verslonden, zooals wy altijd door de haaien verslonden worden. (Humorist) Flink gebouwd, maar conscientucus lid van den anti-bij geloofsbond in moeilijkheden bü de naleving van zijn principes. (Punch) Kapper: U hebt er geen idee van, hoe Jastig het Is*' juffrouw, dat scheren ih den nek? wanneer je geen neus als houvast hebt! (London Mail) Wachtmeester Wat voor den d....f Recruut: Jawel wachtmeester, het werd mot zfch om gedraaid hebben toen ik er op klom. (Humorist) sen langs de gebreide mantels. Daar waren het gewoonlijk witte mantels met een door gebreid patroon en wit wolband. Maar bet bestaat ook in bruin, leverkleur, grijs, zwart en is dus best langs de donkere winterjas sen te gebruiken. De japonstoffen voor dezen winter zullen voor daagse he kleeren vooral kasba zijn en popeline; voor visite- en namiddagtoi letten zijn er wat nieuwe materialen; door geweven stoffeneffen, zooals facomé laine diagonaal gestreepte, bijv. diagonaal dékiné, laine fantaisie, in ruiten, en „peliles car- reaux": stof in kleine vierkantjes geweven. Het diagonaal dékiné lijkt mij ook voor lange mantels «eer geschikt. De diagonaal loopeixle strepen zijn in brecde reepen van ribbels, afwisselend glimmend en dof. Voor avondtoilet blijven de crêpes nog in de mode; crêpe georgette, de chine marocain; mousseline, satin en daarnaast satin lumière en het prachtig rijke lamé: een zijden stof in kleur met fijn doorweven fantasie-patroon in goud draad. Een toilet van lamé behoeft dus geen. enkele decoratie; de stof zelf is gekleed ge noeg. Er zijn veel bedrukte sloffen in den han del. Dikwijls ook ziet men een effen mate riaal, waar een geïmprimeerde rand langs loopt. Ik vind het mooi en hel heeft het groote voordeel, dat de japonnen zonder extra naden en stiksels afgewerkt kunnen worden. In dat opzicht is de moderne mode wel heel eenvoudig: de japonnen zijn niet veel meer dan aan den hals uitgesneden, vrij recht naar beneden hangende lappen, onder de armen dichtgenaaid en zonder eenigo garneering en ook de hoedjes zijn de sim pelheid in persoon; een hooge bol met een smal ten rand van laken of japonslof, met een heel klein geborduurd motiefje langs den bol. doch zonder piek of veer of gesp of strik. Het gezichtje, dat er onder uitkijkt, moei den hoed tot een sieraad maken. Mijn modiste verklapte mij vandaag, dat de hoeden van den winter héél groot zouden zijn. Of het waar is? Ik heb er nog ner gens anders van gehoord, maar het lijkt mij best mogelijk. De kleine hoedjes leven al zoo lang. Daar moet noodig weer eens ver andering in komen. Het schijnt, dat de groole Parijsche huizen blauw als de nieuwe modekleur hebben ge proclameerd. Maar hier in Holland voor spelt men groen, bruin en lila. Vermoedelijk zal iedereen dus kunnen dragen wat haar het beste slaat cn wal het aardigst bij haar pak past De sportjekkers, gebreide vestjes, huis jasjes en jumpers met V-vormige halsope ning, die verleden jaar zoo algemeen werden gedragen, kunt u ook dezen winter weer te voorschijn halen. Zij blijven en vogue. Het zijn prettige, practise he dingen-, zij staan aardig in de vlotte streep- of kruispalronen in gcel-groen-wit, blauw-grijs-rood, wit en zwart, oranje of zwart met rood; zij zijn heerlijk warm en dus zeer geschikt voor de huisvrouw, die 's morgens in koude kamers, gang en keuken bezig moet zijn enzij bieden een pracht-gclegenheid om er onze oudorwetsche, rnaar oog niet versleten blousjcs onder af te dragen. Gewoonlijk zijn zij langs hals en mouwen met een smullen wilton rand afgezet. Aan de mouwen wordt dit seizoen weer eens wat meer aandacht besteed. Zij zijn lang, lot op de hand, en vol variatie. Zoo zag ik een bleek-blauw crêpe georgette toiletje voor half gekleed. Het had een vierkant uitgesneden hals en dubbelen rok, waarvan de bovenste helft iels korter en veel wijder .was dan de onderste en af gewerkt met een geschulpten zoom. De mouw viel strak onder den 9chouder lot een handbreedte boven den elboog; de onder mouw, die veel wijder was en met een pofje in den polsband overging, was aan den bovenmouw vastgezet, terwijl dit punt van aanhechten door een smal zilverdraad- agrement was bedekt. Een band van het zelfde viel vóór langs de japon van den hals tot aan den zoom toe. Een andere aardige mouw zag ik aan ecu man lel japon van zwart crêpe marocain. Een zeer flatteus model, dat zoowel voor een jeng meisje als voor een matrone dienst kon doen. Een japon uil één stuk, ten minste over mg cn heupen; doch van voren was er een rood georgette vestje in gezet met een vlotte fichu, en de rok viel recht van voren "met vijf breede platte stolpplooien. Tusschcn vestje en rok liep een breede band, sluitend met twee knoopen, een pseudo-ceintuuF. Ook dit toilet had een vierkant'uitgesneden hals met een klein kraagje. De mouwen, vrij ruim van den schouder af, liepen van onderen zeer wijd uit tot 20 c.M. boven den pols. Uit de wijde kap kwam een rood pofmouwtje te voor schijn, dat mét een smal om den pols slui tend bandje was afgemaakt. liet was een charmante manteljapon, zeer geschikt voor de herfstmaanden en niet te koude winterdagen, maar dan met een mooie vossige vos of een marterbontje. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden voor de strafzitting Woensdag middag 93 zaken op de rol, waarvan 82 be stemd voor openbare zitting en daaronder 9 zaken uit Zoeterwoude betreffende overtre ding der kieswet waarvan echter geen en kele werd behandeld J. van der E., fabrikant te Leiden, bad den werkman P. Kramp aan een zaag machine laten werken, die niet voldoende beveiligd was en moest derhalve wegen9 overtreding der veiligheidswet terecht staan. Nadat beklaagde had bekend en getuige Kramp de overtreding had bevestigd, eischte de Ambtenaar f 15 boete suhft. 15 dagen. L. II. L., aannemer te Rotterdam, stond terecht wegens overtreding der Arbeidswet, doordat hij had toegelaten, althans niet ver hinderd, dat de werkman D. van Golden, na het bij de wet =vaslgesleld uur nog eenigen tijd had gewerkt. Getuige van Golden zeide uit vrijen wil aan het werk te zijn gebleven. Hij leefde in een keet en verveelde zich daar. Daarom was hij aan den arbeid ge - gaan. Eisch f 5 of 5 dagen. C. R., schipper te Nieuwveen, was gedag vaard ter zake dat hij, niettegenstaande last van den brugwachter om te stoppen, door de Marebrug had gevaren met het gevolg dat hij een ander vaartuig had aangevaren. Be klaagde zcide dat hij niet had geweten dat hij moest stoppen omdat de roode vlag, daar van het.teeken, niet was uitgestoken. De brugwachter J. van der V. verklaarde dat de brug open stond en dal er reeds sche pen in lagen en toen heeft hij op andere wijze te kennen gegeven dat beklaagde halt moest ^uden. De schipper hield vol dat hij deze waarschuwing nict heeft gehoord. Ver moedelijk door het geraas der motoren. De Ambtenaar deed uitkomen dat de ver ordening voorschrijft dat bij noodig stoppen de roode vlag moet zijn uitgestoken. Hij achtte het ten laste gelegde daarom niet wettig bewezen cn eisebte vrijspraak. J. fc\ W., veehouder te Noordwijkerhout had volgens de dagvaarding koeien laten loopen in het aangrenzend land toebehoo- rende aan N van Rietveld, die dit liet be boeren door J. de Jong, baas-knecht. Beklaagde ontkende dat er koeien had den geloopen van hem, misschien een ,,koei"Verder durfde hij vol te houden dat de verbalisant het feit niet heeft kun nen constateeren. Dit geloofde de kanton- rechtèr wel, maar zooals hij hem uit het proces-verbaal voorlas had de knecht, H. van den Berg, het aan den verbalisant bekend. Deze, nu als getuige gehoord, bleet ont kennen dat hij het gezegd had. De zaak werd nu acht dagen uitgesteld teneinde den verbalisant te hooren. Eeu 22-jarig tuinder,. A. J. P. W. te Lei den, ha~ blijkens de dagvaarding nagela ten, roet een rijwiel op den Haagwcg rij dende, aan te geven dat hij van richting wilde veranderen of een signaal te geven, tengevolge waarvan een aanrijding had plaats gehad en het kindermeisje mej. A. M. Ontrop schade aan haar fiets bad ge kregen. Beklaagde bekende de aanrijding niet, men kon even goed zeggen, dat mej. O. hem had aangereden. Het meisje had 12 moeten betalen voor de herstelling van het rijwiel. Beklaagde zou dit wel willen be talen, maar hij had geen geld, omdat hg werkloos was. Mej. O. vond dit zeer onaangenaam doch de kantonrechter wist ook niet boe men veeren van een kikker kon plukken. Mej. W. de KoningVrouw Affourtit, die de aanrijding had gezien gaf ook de schuld aan beklaagde, waartegen de Ambtenaar nu f 6 subs. C dagen eischto. De kantonrechter vroeg hoe hij die boete dacht te betalen als hij niets verdiende. „Dan maar den bak in", antwoordde hij lakoniek. J. J. H. van A., banketbakker te Leiden, was gedagvaard, wegens het door een drie tal werklieden na zes uur 's avonds be- drijfsarbeid doen verrichten althc.as dit te hebben toegelaten. Beklaagde was niet verschenen doch de bedrijfsleider W. H. Willemse, die zelf ook meegewerkt had, erkende het feit, maar de heer Van A. wist er nicta van. Den loop jongen J. ten Haken, die toevallig in de bakkerij was geweest en ook iets verricht had, gaf de overtreding ook toe. Hij had het werk geheel vrijwillig gedaan. Eisch drie geldboeten van f 3 subs. 3 da gen voor elke boete. A. O., wed. Marbus, 53 jaar, wonende op een boerenhoeve te Noordwijk, stond te recht wegens het aan buren overlast ver oorzaken, door het houden van jankende en blaffende honden Het waren, zooals uit de verklaringen vaD beklaagde en getuigen bleek, twee jonge exemplaren van een maand of drie. Zij had ook nog wel een ouderen hond. Zij is weduwe en moet nu waakhonden houden voor de veiligheid. Zij staat 's morgens ongeveer balfzes op en dan verzorgt zij de dieren onmiddellijk, waarna zij weer stil zijn. De verbalisant J. Parlevliet had het blaf. fen zelf niet gehoord, wel getuige A. Oord, j buurman van beklaagde die zeide dat bet gejank in den vroegen morgen te vier uur al begint. Hij en 2ijn vrouw zijn dan den slaap kwijt. Mej. Ai. A. L. Marbus, die sedert eeni gen tijd bij de weduwe inwoont, y.eidc dat het niet zoo erg was, als getuige het voor stelde. Maar buurman Oord ging de hond- j jes zelf plagen. De-Ambt echtte het ten laste gelegde j echter bewezen en eischte een geldboete van f 4 subs. 4 dagen. De kantonrechter raadde de weduwe de hondjes maar spoedig te verkoopen, anders kreeg zij nog meer last. H. J. M., caféhouder te Leiden, etond terecht wegens het hebben van bezoekers in zijn café na het sluitingsuur. Beklaagde bekende. Bij had om geen nachtelijke on aangenaamheden te verwekken, de deuren eveu dicht gehouden, omdat er menschen ip aantocht waren voor wie hij bang was dat zij binneD zouden karnen. De Ambtenaar aamvaardde deze veront schuldiging niet en eischte f 3 boete subs. 3 dagen. Tegen A. de G., letterzetter, P. T. de M. meubelmaker en \V. O. van H., allen te Leiden, die nog zoo laat in het café waren bevonden, werd f 2 of 2 dagen gevraagd. De O zeide dat AL de deur van het café had gesloten gehouden .zoadat zij er niet uit konden. De kantonrechter dacht dat deze dan ook wel de boete zou betalen. C. J. R., B. W. A., vrouw van R. en C. C. A., te Pijnacker, hadden zich ook te laat opgehouden in een café te Leiden. Er was een biljartwedstrijd geweest en daarbij had den zij zich te lang opgehouden. Eisch f 3 subs. 3 dagen, tegen ieder. C. v. d. Z., melkverkooper te Leiden, had op zijn kar geen plaatje, waarop „volle melk" stond, aanwezig gehad. Eisch f 3 of 3 dagen. W. J. J. S., arts te Oegstgeest, was ten laste gelegd het rijden met een auto waar van het nummer niet verlicht was en hoor de daarvoor tegen zich f4 sub9. 4 dagen eischen. C. H., te Oegstgeest, had bij avond op een rijwiel gereden, dat niet was voorzien van een behoorlijk licht en, daarvoor aan gehouden, een valschen naam opgegeven. Voor de eerste overtreding eischte de Ambt. f 2 subs. 2 dagen en voor het tweede feit f 10 subs. 10 dagen. A. J. v. d. B., schipper te Leiden had vuil geworpen in het water aan de* Oude- vest. Eisch f 2 of 2 dagen. A. K.l een 18-jarige slagersknecht te Lei den wa-s ten laste gelegd dat hij aan den openbaren weg om geU kaart had gespeeld. Beklaagde zeide dat hij met anderen in een tuin had gezeten en niet aan den open baren weg. De zaak werd nu Uitgesteld, teneinde den verbalisant te hooren. W. V., chauffeur te Leiden, was ten laste gelegd op de Breestraat met een auto te snel te hebben gereden. Opgegeven was 30 K.M. Beklaagde wist niet of het 30 K.M. geweest is. De maximale snelheid van 15 K.M. acht hij in stille straten ook te ge ring. De veiligheid van het verkeer werd door zijn rijden niet in gevaar gebracht en daar kwam het op aan. De Ambtenaar achtte de overtreding niet zoo onschuldig en eischte f8 subs. 8 dagen. Ant. van E., te Leiden zou zonder ver gunning muziek hebben gemaakt op de openbare straat, wat volgens beklaagde niet waar was. Hij had een bewijs van don fabriekschef onder wien hij werkte, dat hij dien dag van 10 tot 3 uur op de fabriek aanwezig is geweest. De Ambtenaar vroeg daarna vrijspraak. G. VI., schipper, wonende te Leiden, moest terecht staan wegens openbare dron kenschap, doch ontkende de ten-laste-leg- ging. Hij had wel wat op gehad, maar hij was nict dronken geweest. Hij hrad maar vier potjes bier gedronken. De verbaliseercnde agent was een nieu we ,,knul'J geweest, die kijken eerst nauw., De Ambtenaar geloofde den jongeii agent toch liever dan beklaagde en vroeg f 2 subs. 2 dagen. Tegen C. A. B J. C. de W. en A. H., alle te Leiden, werd wegens rijden zonder licht met een rijwiel bij avond f 2 of 2 da gen geëischt. Uitspraak over twee weken. HAACSCHE RECHTBANK. Gisteren heeft terecht gestaan de 32- smid IL van der G., uit# A Iphen aanden R ij n, recidivist en gedetineerd, wegens dief, stal onder verzwarende omstandigheden. Bekl. zou uit een kast in de zweminrichting te Alphen aan den Rijn eenig geld hebbeg weggenomen. Hij ontkende evenwel. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ver mist werden uit de badinrichting 9 guldens en 9 dubbeltjes. Bij bekl. zijn dezelfde aan* tallen geldstukken in beslag genomen. Hij had dit geld in een zakje van zijn overhemd genaaid. Voorts had bekl., den dag na den diefstal, roode stopverf onder zijn nagels. Dergelijke stopverf bevond zich bij een vernielde ruit van de zweminrichting. Eisch: 1 jaar en 6 maanden gevangenis-; straf. Bekl.'s verdediger, mr. Schmidt, pleitte! vrijspraak. Dezelfde bekl. stond vervolgens nogmaals terecht, thans wegens diefstal van een vischfuik, gepleegd te Aartanderveen. Bekl. ontkende de bedoeling gehad te hebben de fuik te stelen. Hij heeft de fuik medegenoa men, omdat hij dacht, dat ze aan een buur» man toebehoorde en meende, dat hij dezen daarmede een pleiziertje zou doen. Latey bleek hem, dat de fuik niet aan den buur^ man toebehoorde. Na verhoor van eenige getuigen, eisxzhbj het O. M-, waargenomen door mr. Polman, 3 maanden gevangenisstraf. Verder eischic het 0. M. tegen den 22i jarigen A. R., timmerman te Leiden, wc-» gen9 verduistering van f 38.50, welk geld hi]! onder zich had van de voetbalvereeniging ..Door Vriendschap Samen", om terreinhuur te betalen, 8 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 15 October a.s. RECLAME. A'vv w-O 8. hetzij ten gevolge van influenza bronchitis. kinkhoest of verkoudheid geneeat tcea niet mei gcedkoope middeltjes die hoog3tens de prikkeling tijdelijk wegnemen. Als ge spoedig en gTondig genezen wilt. neem dan een krachtig werkend en toch onschadelijk kruiden- middel te baal als de beroem- de Akker's Abdijsiroop. Per flesch van 230 gr. f 1.50 550 gr- f 2.75 4886

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10