E. R. BEULINK, L. Mare 6 en 10 DE BORSTPLAAT VAN GEBROEDERS PEL Leege inktvaten Be Winter kimt Mededeeling „Zomerzorg". Leidsche Wolion Dekens W. F. KORS Fa. G. W. ZANDVOORT, Firma J.KNEGTEL Prima Polpens en Rauwe RookworstI SPORT. INGEZONDEN. M. ROOS - Haar!,straat 58 - Tel 420 Gerookte Paling, Gerookte Holl. en Amerik. Zalm, Gemarineerde Haring, Rolmops, Haringsalade, Versche Garnalen, Gesneden Makreel Luxe Brood-, Beschuit- en_ Banketbakkerij. is uitsluitend verkrijgbaar met Oen naam op elk Borstplaatje Vanaf heden:' Hoogl. Kerkgr. 9 Haarl.straat 71 Maarsmansst. 12 Tel. 154 358 850 Noordeinde 27 - Telef. 1665 Goedkoopste Aanbieding voor hei 3 Octoberteest MASTENBROEK's Banketbakkerij en Kokerij 1ste kwaliteit Haringsalade a 30 cent per portie en een groote sorteering Koekjes, Gebakjes en Taarten. F. G. MASTENBROEK. te koop. N.V. LEIDSGH DAGBLAD, Gezellige Avonden L. F. SERVAAS ZONEN Hoogewoerd 17 Met3 October Eenheidsprijzen aile consumptie 30 ots. nette Dienstbode Groote Sorteering Haarlemmerstr.241 3 October den GEHEELEN dag GESLOTEN Vermoedelijk door het ontploffeo van koolzuurcylinders werd het gedeelte, waarin de bulletten wareo, van steen opgetrokken, uit elkander geelagen, met het gevolg, dat vijl menschen verwondingen bekwamen. .Vier er van werden in de keuken van „De Roe tende Jager" gebracht, waar de doctoren klok en Poot, geaseieteerd door mevrouw Blok, de eersto hulp verleendei). De 16- jarige Simon Met bleek er zeor ernstig aan toe te wezen. Zijn hersenpan was in gedrukt De 18-jarige Wyerd Prins bekwam eon ernstige hoofdwonde, evenals de heer Zaaiïnoordjj'k. De brandstolfenhandelaar Den Das kreeg een beenwond. De chirurg van bet „Sfc- Eliiabeth-gesticht" onmiddellijk opgebeld, oordeelde opnemen van de patiënten in het gesticht te Alkmaar noodzakelijk. Dinsdagavond kwprt over tienen, bij bet binnenkomen van de laatste tram te Hellevoelslnis, is bij het uilslappcn, terwijl de Iram nog in beweging was, de 41-jarige H. Kabos, uit Hellevoetsluis, kost winner van zijn oude moeder, gestruikeld, waardoor hij lusschen de tram en bet per ron viel. Drie wagens zijn toen nog langs hem heengegaan, waardoor hyl vreeselrjk werd verminkt. De dood trad onmiddel- in. Deklapbrugover het k a- naal te Zuidbroek in den drukken verkeers weg van Veendam naar Groningen, waar over het autobusverkeer gaat, is gistermid dag ingestort en deels in de vaart neergeko men. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. De staking aan de N. V. Ver. Lucifersfabrieken te Eindhoven is thans ge ëindigd. Een gedeelte van hel' personeel is heden reeds aan het werk gegaan, waarna de rest van het personeel a.s. Maandag zal volgen. De „IJselatcoom" van de Weet> Afrika Lip), die hjj Cape Palmas, io Li beria, op de rotsen in geloopen, is gezonkesr Het schip was te loonden verzekerd voor f 1.400,000. Zoon: „Waarom noemen wjj het Hollandsch ouzo moedertaal?" Vader: „Omdat je vader zelden ecu kans krijgt om het te spreken, m'o jongen I" a -.UITENLANDSCH GEMENGD. Traimongeluk te Berlijn. In het Noorden van Borlijri is gister- morden een tramwagen op een anderen gereden, waarbij de bywagen van den laatste geheel vernield er» 47 personen gedeeltelijk zwaar gewond werden. Een berooving op klaarlichten dag. Op klaarlichten dag hebben bandieten te Choisy le Roi, onder den rook van Parijs een industrieel van 14000 Ir. beroofd. Do beroofde had even voor twaalf uur per auto zijln kantoor verlaten. .'Spoedig reed hem een anderen auto met vier jongemannen voorbij, die vervolgens dwars op den weg ging staan en den industrieel zoo dwong zijn auto te stoppen. Twee mannen met zwarte brillen gelastten hem daarop bndot bedreiging met een revolver ziyn porta- feuille af to staan, die 14000 fr. inhieio. Daarop verdwenen de aanranders spoorslags jnet hun wagen, die later onbeheerd ie Bicêtre gevonden is. Hij was den nacht to veren gestolen.' Van twee der aanranders beeft de politie een vrij uitvoerig signalement De jury rechtspraak in Frankrijk. Aan de reeks sensationeele vrijspraken van misdadigers door de Frauscbe recht banken is weer een geval toegevoegd. D„ jury van het Sarthe-departement heeft Dinsdag een jonge vrouw van 26 jaar vrij gesproken, die haar pasgeboren kind go- worgd had. De voorzitter van de jury heeft een motie ingediend om nogmaals de aandacht te vestigen op de groote moeilijikheden, die aan het huidige stelsel van jury-recht spraak verbonden zijn: „In zijn verlangen om do straf evenredig te maken aan de misdaad, betreurt de jury het, niet bij machte te zijn om de straf vast te stellen. Vreezend dat deze straf niet evenredig zal zijn aan de verantwoordelijkheid der be klaagde, heeft de jury er de voorkeur aan gegeven deze vrij te spreken." Moeilijke redding. Aan de Bngelsche Zuidkust vlak tegen over ds badplaats Penzance is gisteren een boot op de rotsen gestrand, waarvan de negen opvarenden in een roeibootje trachtten de kust te bereiken. Ook dit bootje sloeg om en de kapitein en een scheepsjongen verdronken. De redding der zeven andere opvarenden, die tegen de 200 M. hooge rotsen moesten opklauteren en herhaalde lijk weer in zoo werden geslingerd, is na dramatische pogingen en dank zij de hulp van de reddingsbrigade op het strand, ten slotte gelukt, maar do laatste man wer.\ pas vi/f uur na de stranding aan land gebracht VOETBAL. Het A. S. C.-elftal. Voor den wedstrijd A.S.C.—Z.F.O. is het A.S.C.-elftal als volgt samengesteld (links naar rechts): doel: Van der Meer; achter: ïïegenbarth en Jossonmidden: Boem, Wamsteker en Vreeken; voor: Bliek, Blom, Goslings, De Buy ter en Janssen. OLYMPISCH NIEUWS. Een nieuw Stadion te Amsterdam. Een uiteenzetting der plannen. Gisteren is die pers in de gelegenheid ge steld op het bmreau der Olympische Spelen te Amsterdam kennis te nemen van de nieuwe Sladdonplannen. De secretaris, kapt. G .van Rossem, heelt daarbij de volgende gegevens verstrekt. In het nieuwe plan, ontworpen door den architect Jan Wils, wordt het geheel aan drie zijden (N., W. en Z.) begrensd door verbindingsgrachlen. Het Van TuyU-plein, dat tusschen het Oude Stadion (O.) en Nieuwe Stadion (W.) komt te liggen, zal een oppervlakte van 250 bij 820 M. krijgen. Hel W.-deel wordt in de eerste plaats gevormd door het nieuwe Stadion, dat ruimte biedt voor -tO.000 toeschouwers. Behalve een voetbalveld, bevat het een loopbaan van 450 M. en een wielerbaan (hout) van 500 Meier. De ruimte-van hot vóórplein is zoodanig, dat daar 13 000 personen opeengehoopt kun nen slaan. Voorts bevinden zich in het W. complex, dat door een 800 M. langen wandelweg wordt omzoomd, een gebouw voor kracht sport (sladszijde) en een voor scherm9port. Hel kan een groot voordeel genoemd wor den, dat dn? gebouwen onafhankelijk van eikaar kunnen worden bereikt. tn den Z.-W. hoek is het zwetns'adion aangegeven, dal ruimte biedt voor 5000 toeschouwers en een bassin.heeft van 100 bij 20 M. Ten N. van hel hier beschreven complex, dus aan de sladszijde, bevinden zich in het gedeelte ten W. van den Amslelveeqsche- weg nog de volgende gebouwen: een ge bouw voor kunsttentoonstellingen met een Eerehof, geflankeerd door een galerij, waar in een expositie van beeldhouwwerken zal kunnen plaats hebben. Hier zal tevens een postkantoor worden gevestigd, waar men in 1928 niet alleen hoopt Olympische postze gels le verkoopen, maar levens ze met een speciaal stempel te laten afstempelen. Ten W. van dit 100 bij 100 M. groote ter rein, komt een 125 bij 125 M. groot cricket terrein, terwijl aan de W. en N. veitoin- dingsgracht nog een restaurant met terras en een jachthaven zullen verrijzen. Aan den Amslelveensche weg blijft een gedeelte open waaraan nog geen bepaalde beslem ming is gegeven. In dep N. hoek van het W. complex, dus ook aan den Amstelveensche weg, wordt een terrein voor de tennissport ingericht. In de eerste plaats een centre-court met zoo mogelijk 3 banen en een 12-lal banen daar buiten. Het geheele W. complex met alle hierbo ven beschreven gebouwen heeft een opper vlak van 14 H. A. Wal het O deel betreft (ten 0. van den Amstelveensche weg), waar het thans be slaande Stadion is gelegen, kan het volgen de worden medegedeeld. Dit gedeelte blijft tot na de Olympische spelen bestaan, doch zal dan door de gemeente Amsterdam in gebruik worden genomen, zoadat de gebou wen dan zullen worden afgebroken. Ten Z. van het bestaande Stadion en liet le bouwen Olympisch dorp, zal een rijwiel bewaarplaats en autopark worden inge richt; het laatste biedt ruimte voor pl.m. 3500 auto's. Het totaal oppervlak van het te bewerken terrein zal 43 H.A. bedragen, d. i. 3 H.A. grooter dan het Vondelpark of ongeveer zes maal de Maliebaan te Den Haag. Op hel geheele terrein zal 1.000.000 M3. zand moe ten worden aangebracht, d. i. wanneer elke 5 min. een zandlrcin van 16 kipkarren rijdt een werit, dat pl.m. 2 jaren vordert. Aan het Stadion zal 7600 M3. gewapend beton moeten worden verwerkt en wanneer men nagaat, dat normaal per dag 40 M3. kan worden verwerkt, heeft men eenigszins een id<ee van den omvang van het geheele werk. „Hoewel dut Stadion-plan nog steeds voor- loopig is,' zal men zeer spoedig aan het werk moeten gaan om nog tijdig d. i. in den zomer 1927 kla_ar te zijn. LAWNTENNIS, Internationale- ranglijst. Evenals elk jaar geeft Wallis Meijers in de Daily Telegraph'- een ranglijst van de tien sterkste spelers. Hij rangschikt deze als volgt: 1. Tilden (Amerika), 2. Johnson (Amerika), 3. Richards (Amerika), 4. Lacoste (Frank rijk), a. Williams (AmerikX 6. Borotra (Frankrijk), 7. Patterson (Australië), 8. Alonso (Spanje), 9. Norton (Zuid-Afrika), 10. Harada (Japan). Van dp dames wordt de volgende rang lijst gegeven 1. Mej. Lenglen (Frankrijk), 2. mej. Wills (Amerika), 3. mej. McKane (Engeland), 4. tccj. Ryan (Amerika), 5. mevr. Mellory (Amerika), 6. mej. Goss (Amerika)* 7. mevr. Lambert Chambers (Engeland), 8. mej. Fry (Engeland,9. mevr. Billout (Frank'rijk), 10. mevr. Jessup (Amerika). BOKSEN. De wedstrijd Dempsey—Wills. Naar Reuter uit Indiana seint, hebben Dempsey en Wills gisteren inderdaad eeu contract geteekeod voor een match, om het wereldkampioenschap zwaargewicht, welke in dein herfst van het volgend .jaar te Michigan (Indiana) zal worden gehouden. SCHERMEN. De competitie van den K.N.A.S.B. In de schermzaal van de voormalige Oranjekazerne te 's-Gravenhage is gister avond voor de competitie van den Kon. Ned. Amateur Schermbond een wedstrijd gehou den tusschen de Haagsche Off. Schermclub en den Haagschen Schermbond. Op floret won de Haagsche Schermbond met 133 gew. partijen; op degen met 123 gew. partijen en 1 coupo double en op sabel met 115 gew. partijen. SCHIETEN. Leidscho Scherpschuttersvereeniging. De volledige uitslag van den bij de be ëindiging van het schietseizoen gehouden wedstrijd is: 1. Dr. D. Timmermans 115 p.; 2. A. J. Bakker 110; 3. G. L. v. Druten 108; 4. II. W. Collee 107; 5. J. Baalbergen 104; 6 H. L. van Delft 104; 7. W. B. v. d? Stoel 103; 8. J. W. Bakker 103; 9. H. de Boer; 10. J. P. van Brussel; 11. E. Schoneveld; 12. A. Lens; 13. A. v. d. Kooij; 14. II Par- levliet; 15. G. Meijer; 16. J. D. Bokslag; 17. J. M. Pos. Rozenprijs: dr. D. Timmermans met 6 rozen in 10 scholen. Niettegenstaande het zeer ongunstige weer werden er prachtige resultaten bereikt. BILJARTEN. Nederland&che Biljartbond. De Noordelijke clubs uitgetreden. In een spoedeischende vergadering van het bestuur der Friescbe Biljartclub is be sloten uit het verband van den Nederland- schen Biljartbond te treden. Men staat op het standpunt dat tegen over de aan den Ned. Biljartbond af te dra gen contributie vooral voor kleinere reeds bestaande of nog op te richten clubs de voor het Noorden aan het lidmaatschap van den Nederlandschen Biljartbond verbonden voordeelen klein zijn. De secretaris van de Groningsche Biljart club had medegedeeld dat genoemde ver- eeniging met de Biljartclub 1923 en de Zwolsche Biljartclub in een gezamenlijke vergadering eveneens het besluit tot bedan ken hebben genomen. De Winschoter en Asser Biljartclubs zul len zeker volgen. („Tel.") SCHAKEN. Een belangrijke uitvinding. Bij het spelen van wed-strijden wordt ge bruik gemaakt van een wedstrijdklok, be staande uit twee d'eelen. Dinsdagavond woonden wij in Den Haag een demonstratie bij met een weds tri jdiklok bestaande uit één deel (klok). Het euvel dsait bij twee klokken in hetzelfde tijdsverloop, de een, een weinig harder loopt dan ander, is hiermede ondervangen. Deze klófc is voorzien van een dubbel stel wijzere, rood en zwart, welke om beurten door mid-, del van een pal in werking gebracht kun-- nen worden. Na afloop van elk uur klinkt, als het vlaggetje valt, een bel; bovendien iè de uitvinder voornemens nog een controle (constructie) aan te brengen, die bet aantal gedane zetten aanwijst. De uilvinder, de heer D. Visser (horlogemaker), Waterloo- straat, Den Haag, deelde ons mede op zijn uitvinding patent te willen aanvragen voor. deze in dén handel komt. Wij hebben verschillende soorten wed- strijdk-lokken gezien, dodh nimmer een zooi praktisch als deze; (Builen verantwoordelijkheid der Redactie?, Copie van al of niet geplaatste stukken wordt ntel teruggegeven. 1 De Z.H.V. Geachte Redactie. In Uw Blad van hedenavond komt ee;.N berichtje voor nopens de gehouden vergade-, ring in „Zomerzorg", waarin Uw bericht gever het laat voorkomen alsof de vergade-. ring zich uitsprak, dat„de Z. II. V. niet meer behoorlijk aan haar verplichtingen voldeed en dat de financiën „slordig" wer den beheerd". Het aangehaalde woord is juist de. quintessence der zaak; daarom is het be trekkelijk jammer, dat ddt berichtje in Uw, Blad geplaatst werd, omreden juist de ver gadering zich (voorloopig) tegen publiciteit in de Pers uitsprak, weshalve ook niemand daartoe opdracht werd gegeven. Aangezien „slordig" beheer eerst moot worden .aangetoond vóór en aleer men met dergelijke len-laste-legging komt aandra gen, was men met riiij van meening deze bewering vooral nog niet te publiceeren. Juist omdat het mijn bedoeling was om; in dit geval het belang der verzeker den te doen domineeren, hebben wij al-» lercerst getracht om genoemde beweringen, welke alleen werden geuit door gewezen employés der Z. II. V., le laten voor wat het was, en, voor welker boute verklaring ook zij alleen aansprakelijk zijn. Inmiddels was nog door geen enkele' verzekerde aangetoond, dat deze bij een eventueel ziektegeval zijn uit-> keering niet had ontvangen. En d&t was tooh inderdaad het belang der verze-« kerden, waartoe ook ik behoor, en, waar-, over het bovendien moest loopen. Ten slotte. Deze zaak is een kwestie", welke duizenden in den lande aamgaat en die m. i. ook behoorlijk zal worden afgewik-s keld. Officieus wil ik U wel mededeelen^ dat de directie zielve reeds verklaard heelt geen bezwaar ie hebben tegen accoun-< tantsonderzoek en deze door onze commfs^ sie vrijwel reeds is gekozen. Ik zou U alleen nog willen verzoeken niets omtrent dieze aam gelegenheid te willen plaatsen, indien bet niet van de in "Uw be« richtje genoemde commissie is. Wanne het onderzoek ten einde is, verzekeren U de meest mogelijke publiciteiter inderdaad voor de betrokkenen te groote f langen op het spel. Dank voor de opname. J, -VELDMANi,. 30 Sept. 1925. Filiaal Kraaierstrsat 6, Telefoon 840 Ruim voorzien van: 4331 Groote sorteering gevulde Koekjes pl.m. 22 soorten 26 ets. per ons. Fijn gekruide Speculaas. Janhagel, Allerhande, Arnh. Meisjes, Kransjes, Kletskopjes, Reclame-Sprits enz. 16 ets. per ons. Weesperraoppen, Brnsselsch Banket, Glacée Banket, Vaniüe-nootjes, Wellingtons, Amandelstengels 22 ets. per ons. Letter banket 24 ets. per ons. Kattetongen. Weener dessert, Mocca Galettes, Zoute Stengels en Krakelingen, Plum- Vruchtencake, Leidscbe Moppen. Wafeltjes. Zandsprits, Hernhutters 20 ct. p. ons. Reclame-Speculaas 50 ct. p.5 ons Aanbevelend, TE LEiDEM TELiEPHOON 1133 4327 4316 4325 Recl.me-Adsocaat, per flesch 1.90 en f 2.15, Zwarte Kip, per flesch f 2.30. Cooyman6' Advocaat, per flesch f 2 50. Abrikozen en Boerenjongens, periiterpot (1.50, (2.—, (2 50. WijnenSamoa, Bergerac, Spaansche Wijn, Koode- en Witte Portwyn, Bordeaux, per flesch (0 75, (1.(1.25, 1 50 en hooger. BloedwyD, zeer versterkend gedeponeerde merken, 1.—, t 1.20, 1 2.25. Gallipoli, Malaga, Tokayer, Muskaat, per fl. 1.25, (1.50. Vermouth per literfleseh. Cinzano (1.50. Inmaakwyn, per liter 11.1.25, (1.50. Jenever en Bitters, per liter f 3.20, 3.50,14.Brandewyn en Vanille Brandewijn, per liter (3.30, (3 50, (4.—. Cognac, Onde Jenever, gestookt Citroen, Citroen van schillen getrokken en Oranjebitter, per liter 13.50, (4.Likeuren vanaf 12.por liter. Limonade per literfl. (1.per flesch (0 85, H fl. 0.45, eerste kwaliteit Bestellingen frnnco bezorgd, ooi: buiten de stad, 4317 Telef. 808 Hoogewoerd 60 Teflef. 808 biedt IJ voor den a.s. Sden October aan Den geheelen dag z[jn er porties Haringsalade verkrijgbaar 58294 Beleefd aanbevelend, N oor dein dsjjlein. 4283 met zijn Overtuigt U van de GROOTE SORTEERING en van de CON- CURREERENDE PRIJZEN in alle mogelijke Kinder- en Gezelschapsspelen Dam, Schaak, Domino, Re ver si, Halma, Tiddlecly, Winks, Kttihb, Kielen, Klok en Hamer, Bcsiqne, Quartette», Whist, Mak Jongg, Trie - Trac, Patience enz. enz. FICHES en FICEES-DOOZEN 'bij 3989 Gedurende de 3 October-Feesten zal onze Huiskapel in het Café-Restaurant muciseeren. In de Tooneelzaal Dancing met groot Jazzband en Attractias, van 2-6 uur en van 9 uur tot afloop, entrée 75 ets. In den Tuin Harmonie-Orkest, aan geboden door de 3j0ctober-Vereeriging. 0! 01 wat heb ik een Jeuk Ons wereldberoemde Jeuk- middel „Extra" helpt direct ProefHacon i 1.25 Groot flacon f 2.75 geneest Branderighcid PuistjeB, Huiduitslag Ringworm enz. SCHNEIDERS Saititas DEN HAAG, Wagenatr 118 Leiden: Steenschuur 1. (275 Gevraagd goed kunnende werken en koken, in gezin met 2 school gaands meisjes, in landhuis aan tramhalte tram Leiden— Den Haag. Loon 130.- h t 35.- p. m. Wasch vrij. Mevrouw ELIAS, Backershagenlaan, hoek Schouwlaan, tramhalte Schouwl.an, Wassenaar. 4282 Gevraagd, gein. Zit-Slnap- of Zit- en Slaapkamer m. of z p. voor Oct., Nov. en hall Deo. Brieven met voll. pry.opgavo onder No. 5795* bureau v-.n dit blad. tegen Fabrieksprijzen 4336

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6