heed goed kent en dat een prijs heeftik had gedacht dat ze mij wel even zou schrij ven, dat ze blij is met haar prijs. Is die feestdag thuis prettig gevierd'! Als je mij op straat soms herkent van het portret, dat toen in de kindercourant stond, kom dan maar even naar mij toe. Annie Coesel, je bent mij welkom, pro beer welke raadsels of je kunt oplossen. Bep Broeksema, ik ken je naam heusch a<l verscheidene jaren, je doet al zoo lang mee, ik zal me daarin niet vergissen. Wat dat andej-e betreft, dat is soms verschillend, dan vindt men het met 1 en dan met 2. Louis de Hertogh, ja Strooiavonden is 'n van de boeken door mijn vader geschreven, het zijn losse verhalen, die altijd heel aar dig worden gevonden. Zal je mij ook eens schrijven, hoe je ze vindt en welk verhaal je het mooiste vindt. Johanna van der Ham, waarmede heeft je zusje die prijzen gewonnen? vertel mij dat eens. 0, met de prijsraadsels doen er altijd veel meer kinderen mee, dan krijg ik een veel grooter pakket dan anders. Jozef en Mientje Hanno, gelukkig voor je moeder, dat het weer soms wat zachter is, maar we zouden wat meer zonneschijn willen hebben. Prettig dat het plantje zóó mood was gebleven in de vaoantie, dat er een eerste prijs mee werd gewonnen. Gretha v. d. Zwart en Trijntje Voorma, zijn jullie samen naar Leiden kunnen gaan om den prijs te halen en welk boek hebben jullie gekregen? Gaan jullie 3 October ook naar Leiden om den optocht te zien? Annie van Leeuwen, deze week jij alleen, Neeltje had misschien geen tijd. Nu als jij in 's-Gxavenzande bent, dan moet jij wei overslaan, als je de kindercourant niet hebt. Veel plezier hoor bij je zuster en ook mooi weer, dan heb je er meer aan. BHazina Parievliet, je ansicht uit Noord- wijk in dank ontvangen. Ik vind heel goed dat je mij zoo duidelijk' hebt beschreven waar je woont, ik zal het onthouden, maar heb liever, dat jij eens bij gelegenheid mij in Leiden komt begroeten. Kom je 3 October ook naar Leiden om wat van het feest te genieten? Gerrit van der Horst, van harte hoop ik, dat 21 September een heel gelukkige feestdag voor je allen is geweeet. Mijn moe der was 19 September jarig, dat was wel een der grootste feestdagen in ons huia. Vertel mij de volgende week maar hoe alles was en of het vers in den smaak viel en of je allen vroolijk te zameu hebt kunnen zijn. Tot hiertoe was ik gekomen, toen ik nog een 2e pakket brieven uit Leiden kreeg, waar ik heel blij mee was, een massa zeer trouwe klantjes ontbraken nog in bet pak ket van gisteren, en gelukkig zijn ze er allen nog mooi op tijd, zoodat ik nu nog aan velen een woordje kan antwoorden. Frederika Bourgeois, ik schreef al juist AMn een kennisje van je, dat ik je miste en toch wel graag wou weten of je blij bent met je boek. Dus jij had den prijs al kun nen halen, toen je mij schreef; neen dat boek heb ik niet gelezen. Janke Kosto, ik neem het je niets kwa lijk dat je eens met potlood hebt geschre ven. Louis Hartkamp, heel vriendelijk aan geboden om op 3 October bij je aan huis te komen kijken naar de feestelijkheden op het land, maar ik zal er wel geen gebruik van kunnen maken, ik ga op den hoek van de Hooigracht en Nieuwe-Rijn naar den op tocht kijken. Airnie Bavelaar, heerlijk hoor, dat er nu een piano is bij je thuis en je nu ook piano les krijgt. En dan nog het Framsch er bij, dus ik begrijp best, als je nu niet dikwijls meer een langen brief er bij kunt schrijven, een enkel regeltje is mij ook welkom. Kan je neefje van 9 maanden al loepen langs de kanten van zijn box, dat is heel vlug. Haartje en Ariena Coljee, ik ben ook iederen dag blij als de zon weer schijnt, regen verveelt zoo ontzettend gauw. Ik hoop voor jullie, dat die 3 andere goud- vischjes in leven zullen blijven. Lien de Graaf, jij staat zeker op mijn lijstje van de raadseljeugd met wie ik heei graag eens kennis wil maken, maar de tijd ybegt altijd om, als ik eenige dagen in Lei den logeer, maar ik beloof je, ik houd het in gedachten, je behoort tot mijn allerge- trouwsten. Niesje de Gelder, ik begrijp het best boor, dat, als je andere bezigheden en plich ten hebt, het dan maar een kort brieije voor mij kan zijnweinige rebels is ook goed. Marietje en Annie Kwaadgras, ja jullie adres zal ik onthouden, maar beloven kan ik nog niets. Deze week al weer een feesv dag bij jullie thuis, wel gefeliciteerd hoor. Ik ga niet op straat kijken naar den optocht, maar binnenhuis, hoek Hooigracht-Nieuwe- Rijn. Rika Bliek, ik begrijp wel, dat jullie de brieven aan het bureau ,,L D." bezorgt, maar zijn daar soms verschillende bussen? want er zijn wel kinderen die mij schrijven >k geloof dat ik mijn brief in een verkeerde bus heb gegooid. Ja, hoor kijk maar goed of we elkaar ook tegenkomen, of dat je mij voor een raam ziet. Marijtje, Corrie en Diewertje Uittenbo- gaard, met genoegen las ik Marijtje's brief over alle nieuwe lessen, later vertel je er mij zeker wel weer eens over. Dus Gretha gaat met plezier naar school, hoe kwam het dat ze haar voetje bezeerde. Zeker her inner ik mij üona. Waar gaan jullie kijken naar den optocht waar ik ga kijken schreef ik al aan Marietje en Annie. Nellie, Bertha en Lucas Mulder, ik-was blij dat ik jullie ook nog in het 2e pakje vond. Zeker dat was een vergissing van dat raadsel van Hilversum. Jullie moeten mij ook maar eens goed uitleggen, waar je woont, want moobfc ik dan ooit eens in je buurt komen, dan zad. ik even aanwippen. Nelie Oostveen, dat is zoo als Carolien- tje nn Li entje werd genoemd, dan kon men niet hooren dat ze naar je vader heet. Je hebt nu toch zeker wel heel veel lessen en huiswerk nu je op het gymnasium gaat. Voor heel beweeglijke levenslustige kinde ren, is stil zitten als ze voor het eerst naar school gaan, wel heel moeilijk. "Mrni Metselaar, zie je dat je raadsel heb gebruikt? Nu allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEK EREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Amsterdam, mama, mast, aarde. 2. Luis, hn, ui. 3. Hengel, hen, geel, leeg, engel. 4. Zomervacantie, zon, Marie, v. cantate. 5. Band, rand, mand, zand. 6. Doos, ster, rooster.. 7. Kik», meter, kilometer. 8. H wit Delft W o 1 v e g a Hilversum onkruid Elsje uur m GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Trijntje Voorma, Gretha v. d. Zwart, An- iide van Leeuwen, Jozef Hanno, Mientje Hanno, Johanna #van der Ham, Gerrit van dér Horst, Louis de Hertogh, Neeltje Ouds hoorn, Greetje Breedijk, Leen Ouds hoorn. Gert»rand Breedijk, Bep Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Annie Coesel, Ca- tharina van Egmond. Lili Gaykema, Henk Verlind, Clazina van Venetie, Martha Over- v.liet, Jopie Uphoff, Caiootje Uphoff, Coba Toussaint, Emanuel EU jou, Annie Huisman, Nellie Broers, Corrie de Groot, Corrie van Leeuwen, Leendert Elderhoret, Ccxr Lefeber, Bep Spierenburg, Ah de Groot, Saartje Swa- nenburg, Piet Nieboer, Cor Blaauw, Johan Zwart, Jopie Waldfkötter, Betsy de Graaf, Piet Kükler, Lena Kükler, Manie Kükler, Wim Hemerik, Ans Hemerik, Lena de Vleeshouwer, Mic/heia de Vleeshouwer, Mientje Henny, Cornells Jean Lissenberiz. Joke de Lange, Lize de Lange, Joh. Sloos, Margarefcha Dorrepaal. Coba Bergman, Ber nard Esderts, Piet Esderts, Klazina Parle- vliet, Fredenka Bourgeois, Rika Bliek, Lien de Graaf, Annie Kwaadgras, Marietje Kwaadgras, Corrie Uittenbog&ard, Marijtje Uititenbogaard. Diewertje Uittenbogaard, Jet du Groix, Louis Hartkamp, Janke Kosto, Mini Metselaar, Maantje Coljee, Ariena Col- jee, Mien van Zwieten de Blom, Jo van Zwieten de Blom, Hannie Mieloo, Nelie Oostveen. Niesje de Gelder, Semien Voor- brood, Johanna Voorbrood, Rika van Leeu wen, Annie Bavelaar, Nellie Mulder, Bertha Mulder, Lucas Mulder. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. i. Ingezonden door N. N. Mijn geheel is eeo bekend spreekwoord van 5 woorden, 27 letters, het begint met een s. 5, 15, 25, 5, 25, 27, 8, 12 ia een heel groot beest in Egypte. 17, 22, 12, 27, 10, 17, 18, 21 is een gevaarlek wild dier. 19, 14, 17, 6, 6, 3 is om mee te sohieten. 34, 11, 2, 23 iets hard wits. E. Ingezonden door Syteke de Jong. M'ijtn geheel is eeo straat in Leiden van 12 letters. 1, 2, 6 is voor melk of water. 7, 5, 6 is een jongensnaam. 9, 10, 4 is een huisdier. 11. 12, 6 is een boom. 8, 3 een muzieknoot Hl. Ingeaonden door Herman Choufour. Mijn gabeel is eeo dorp van 12 lettere. 5, 3, 2, 7 is iets kleverigs. 8, 9, 10, 7, 5 is een Meur. 1, 3, 2, 4, 5 een ander woord voor dier. 9, 6, 12 kan men op loopeo- li, 10, 7 zat aan een korenhalm. Ingezonden door Saartje Swanenburg. Eerst ben ik iets, dat de meeste dieren, hebben; onthoofdt ma dan wordt ik eenj lekkernij. y> Ingezonden door Mini Metselaar. geheel bestaat uit eeo cijfer ei 21 letters. Doe de deur dicht, het 4, 2, 3, 21. 22 hier erg. Een vroolrjke 12, 13, li, 21 is beter dan een zuur gezicht Een kind, dat altijd 9, 10, 20, 21, 18, 2, 17 loopt, zal niet gauw eeo bult krljigen. 1, 16, 20, 4, 19, 6, 15, 8 is een feestdag voor Leiden. 7, 14, 14, 3 is eeo meisjesnaam. VL Tngesondem door Nelie Oostveen. Wat heeft een ezel steeds vooraan. Wat bij een koe moet achterstaan! VTL Ingezonden door Henk Verlind. Mijn geheel bestaat uit 9 letters en ia een smakelijk voedsel. 7, 3, 4 een kleeding- stuk voor de voeten. 2, 3, 8, 9, 2 ge vaarlek om koude te vatten. 5, 3, 1 een sluw dier. 1, 4, 6 een bekende sigaret VUL Ingezonden door Johanna van der Ham. Wat vindt men op een viool, op den kop van een haan en otp menig hoofd!

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20