Sprookjes Voorlezen. Van alles wat. CORRESPONDENTIE. Door 0. E. DE LILLE HOGERWAARD. Of 't buiten stormt en regent, Dat hindert ons geen zier; Als Lena-zus wil lezen. Dan hebben wij plezier. We zitten samen knusjes En luist'ren allen goed. 'k Geloof: niet één kan lezen, Zoo mooi als zij het doet. Van prinsen en prinsessen Uit 't dikke Sprookjesboek, 't Is bijna stuk gelezen Nog uit de jeugd van Moek. We hooren de verhalen Wat graag, 't Is altijd laat, Vóór je het weet en Moeder Plots m de kamer staat. Moes zegt dan: nu, lees morgen Maar verder, lieve kind. Vlug allen nu naar bed toe. Geen, die dat prettig vindt 1 Maar als wij slapen, droom en Wij van de sprookjes, fijn Zou 't lief en klein prinsesje Al in haar bedje zijn? Zeg, kom je ook eens luist'ren Naar 't mooie Sprookjesboek? Wie rustig is enstil zit, \s welkom als bezoek! Er staat nog veel meer in bet nuttige en aardige boekjeVeiligheid vóór alles. Ik deed slechts bier en daar een greep en hoop, dat jullie ouders bet bestellen willen. Eigenlijk is bet ets, dat in geen huisgezin ontbreken mag, Je kunt er verbazend vee! uit leeren, maar je moet niet denken, dac bet ,,saai" is. Je leest er onwillekeurig ver- der in door en de mooie, gekleurde en i zwarte plaatjes dragen er b^t hunne toe bij om bet gelezene in je geheugen 'te prenten. Het is uitgegeven bij J. B. Wolters' Uit gevers Maatschappij Groningen en Den Haag en kost f 0.90. C. E. d. L. H. Spelletje. Alle spelers, behalve één, zitten om de tafel en wel zóó dicht naast elkander, dal men .eikaars ellebogen bijna raakt. Een ronde tafel is er beter voor geschikt dan een vierkante. Heeft men echter oen vier kante, dan moet er tegen eiken hoek een kind zitten om den kring zoo goed mogelijk gesloten te houden. Eén kind loopt om de zittenden been en traoht bet geldstuk in het oog te krijgen, dat zoo vlug als de wind van bot ééne handje in het andere der zittende kinde ren overgaat. Oan den (of de) buitenstaander zooveel mogelijk in de war te brengen, worden alle handen druk in beweging gehouden, totdat de speler aan de buitenzijde plotseling uit roept Handen in de hoogte!" Bij dezen uitroep moet iedere medespe ler beide banden zoo hoog mogelijk op heffen. Doch de banden blijven gesloten, totdat de buitenstaander zegt, in wiens hand het geldstuk zich bevindt. Heeft bij (of zij) goed geraden, dan komt degene, die het geldstuk had, in zijn (of haar plaats, maar heef thij zich vergist, dan zet de eerste speler het spelletje voort, tot dat hij de hand gevonden heeft, die het geldstuk bewaart- Leest dit allen eens, want het is een ant woord aan een paar kinderen, gelukkig maar heel enkelen, en ik wilde dit graag even zeggen, zonder namen te noemen. Ex zijn wel eens kinderen, die bepaald prutte len tegen mij als zij geen prijs hebben, maar kan i k dat nu helpen Weest eens billijk, ziet eens naar de vele kinderen die meedoen, hoe kan ik die nu allen blij maken? Ik heb de volledige lijst van alie kinderen, die eens een prijs kregen vanaf December 19-20, toen ik de Leidsche raad seltante werd. En als ik die lijst zoo eens inzie, dan denk ik dikwijls: hè, wat heeft die of die lang op een prijs moeten wach ten of ik denk: wat jammer dat die of die naam er nog niet eens staat. Een meisje schrijft mij vandaag dat ze zoo dolgraag een prijs had willen hebben, maar dat haar moeder had gezegd, dat er veel kinderen zullen zijn, die er al veel langer op wach ten. Ziet ge, kinderen, zoo iets vind ik heel aardig en dat begrijp ik best. Maar het is niets prettig voor mij als een ander bijvoor beeld schrijft: nu heb ik al weer een jaar meegedaan, zonder weer eens een prijs te krijgen. En ik wee«t, dat dat persoontje al meer dan eens eon prijs heeft ontvangen. - Ik mag dit gerust eens zeggen, want nie mand kan toch weten wie het is, behalve het. kind zelf. Ziezoo dit ia nu afgehan deld Ik ten begin October een paar dagen j;j Leiden, maar niet op den Hooge-Rijndijk, zooals sommigen mij vragen. Ik zal ditma-i 1 geen gelegenheid hebben om bezoekjes af te leggen, maar wie mij mocht herkennen op straat, mag gerust even naar mij toe komen. Margaretha Dorrepaal, ik ben niet op de Lawet in Leiden geweest, maar ik hoor dat er veel moois was te zien. Gelukkig dat ze dat paard nog veilig en wel uit de sloot konden halen, och die woest rijdende auto's veroorzaken toch zooveel ongeluk ken. Cornelis Jean Lissenberg, ja zeker, toen I ik nu jé brief zag, herkende ik je schrift en I wist ik dat die eene brief verleden week j van jou is geweest. Jammer, dat je had j 1 vergeten te onderteekenen. Mientje Henny, natuurlijk is dat vroeg genoeg, als je je brief Zondagsmiddags al weg brengt. Komt je vader al spoedig weer eens thuis? is de reis weer naar Amerika? Michela de Vleeshouwer, zoois die anec dote: „Voorzorg" van jou, ik zal die later eens plaatsen, dat beloof ik je. Je begint zeker al tot de trouwe inzendsters te hoo ren. Aardig hoor, dat Lena er ook al zoo veel plezier in heeft. Mijn broer is nu een maand in. Zwitserhoond, ik hoop dat hij er veel mooi weer zal hebben. Wim en Ans Hemerik, dat begrijp ik wel, dat je mij dan de volgende week zult ver- tellen hoe de prijs heet, en of jullie samen bent gegaan naar het bureau om het boek te halen. Piet, Marie en Lena Kükler, het is goed, dan zal ik het raadsel zoo eens plaatsen, zooals jullie het nu hebt opgeschreven. Betsy de Graaf, hoe oud wordt je 7 Octo ber, schrijf mij dat eens. Keurig rose post papier hoor, wees er maar zuinig op, ik hen ook wel tevreden met een gewoon blaad je papier. Joh. Zwaart, groot gelijk hoor, blijf maar flink meedoen, als je er plezier in hebt. Saartje Swanenburg, hoe aardig wat je mij schreef over die uitvoering in Decombor en wie er alzoo mee zullen doen, ik zie daaf erg veel bekende namen bij, dus ik denk wel dat al die neefjes en nichtjes er mij over zullen vertellen. Hoe heet het stuk, dat jullie gaan opvoeren? Alie de Groot, natuurlijk heb je gelijk om maar geduld te hebben of jouw beurt ook eens zal komen en ik wist wel, dat je blij zou zijn terwille van Bep. Bep Spierenburg, daar twijfel ik nooit aan of je prijs een mooi boek is, ieder kind is altijd verrokt over de mooie boeken, <fie er als prijzen worden gegeven. De volgende week hoor ik er dus nader over van je. Cor Lefeber, al weer prettig uit visschen geweest en weer iets thuis gebracht wat Moeder in de pan kon bakken voor je? Leendert Elderhorst, alles wat je mij schreef over die vergecfsche moeito en te laat ontvangen, dat ben ik volkomen met jo eens. Ja, hoor ik had verleden week ontzettend veel te lezen en te beantwoor den. Ik kom deze keer niet weer in je buurt, hoor, als ik in Leiden ben. Corrie van Leeuwen en Jopie Waldkötter, wat een versierde brieven en couverten van jullie allebei, hoe komen jullie aan die allergrappigste kopjes van dat vroolijke, oude mannetje, ik heb ze uitgeknipt en bewaard. Is het poesje van Jopie al terug gekomen Kan jij goed zwemmen? Ja Cor rie, dat boek ken ik, vind het heel mooi. Emanuel Eljou, al miste ik je een poos je, ik wist best, dat je niet voor goed zou weg blijven, zonder mij te vertellen, waar om, daarvoor ken ik je al veel te goed uit je vele briefjes die ik al van je kreeg. Carrie de Groot, je had gelijk hoor, het was een vergissing. Nellie Broers, o, nu vat ik het, wat je bedoelde. Je kent mij nu, dus als je mij ziet in Leiden, kom dan gerust even naar mij toe. Annie Huisman, dat is gemakkelijk voor je dat een klasgenootje voorbij het bureau „L. D." komt en dus den brief altijd voor je mee kan nemen, als jij de zorg voot je kleine broertje hebt. Coba Toussaint, je behoeft volstrekt niet altijd er bij te schrijven, we blijven even goede vrienden. Marth.i Overvliet, ja dat is een heerlijke speelplaats, daar bij de school op het Plantsoen, ik ben er heel dikwijls langs ge komen als de jeugd buiten aan het spelen was. Caiharina van Egmond, ik vond geen brief in dit pakket van dat meisje, dat

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19