No. 20104. DONDERDAG 24 SEPTEMBER Anno 1925. OfficSeele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven ÏO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Dlreotle en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.36, per week „tKtt.u.' Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ..Ti. Franco per post 2.36 portokosten. 0.18. „0.18. BH nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, yischmarkt 18, tel. 1225, is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.16—f 0.33, SCHOL a f 0.16—f 0.45, GEH. KABELJAUW a 10.28 per pond en VOLLE- en INMAAK- HARING a f 0.08 en f 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 24 Sept 1925. - 3938 SCHOORSTEENEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren, de ingezetenen aan hunne ver plichting om stookplaatsen, schoorsteenen of andere rookleidingen, waarvan gebruik ge maakt wordt, ten minste tweemaal 'sjaars te doen reinigen. Niet-nakoming dezer verplichting wordt, ingevolge art. 38 der verordening tot voor-s koming van brand, gestraft met een geld boete van ten hoogste tien gulden. N. G. DE GIJSELAAR. Burgein. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 24 Sept. 1925. 3940 BADHUIS VAN DER WERFSTRAAT. burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat bet Gemeentelijk Volks- en Schoolbad- huis aan de Van der Werf straat, wegens te verrichten werkzaamheden aan de verwar- raings-installatie, van 28 September a.s. tot en met 11 October d.a.v. zal zijn gesloten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 24 Sept. 1925. 3939 VERGADERING van den gemeenteraad van leiden, óp MAANDAG 28 SEPTEMBER 1925, des namiddags te twee nor. Da vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van twee Curatoren van Tiet Gymnasium. (216) 2o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Wiskunde aan bet Gymnasium. (224) 3o. Benoeming van een tijdelijk lesraax in bet Duitech aan de Hoogere Burger school mot 5-jarigen cursus. (225) 4o. Idem als voren van een tijdelijk lee- raar in het Nederlandsch. (225) 5o. Idem als voren van een tijdelijke leerares in het Engelscb. (225) Co. Benoeming van een tijdelijke leerares in de Wiskunde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. (226) 7o. Benoeming van een onderwijzeres aan de school Duivenbodestraat A. (227) 8o. Benoeming van een onderwijzeres aan de school Haverstraat A. (227) 9o. Benoeming van een onderwijzeres aan de school Zuidsingel B. (227) lOo. Voorstel tot verhuring van een ge deelte wateroppervlak aan de Sprietlaak onder de gemeente. Warmond, aan K. J. van der Burg. (219) llo. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van een gedeelte sloot achter de Tiuizen aan de noordzijde van de Oosterdwarsstraat, Sectie K., No. 965 tot en met 971, ged. (228) 12o. Voorstel in zake het sluiten van kas- geldleeningen, gedurende het 4de kwartaal 1925. (223) 13o. Voorstel in zake het treffen van een dading met de N.V. Centraal Verrekenkan- toor voor Brandstoffen, betreffende het aan de gemeente toekomend aandeel in het be drag dat bedoeld kantoor aan grootverbrui kers verschuldigd is. -(229) 14o. Voorstel om Burg. en Welh. te mach tigen met prof. dr. P. C. Flu een overeen komst aan te gaan, betreffende het verrich ten van bacteriologische en serologische onderzoekingen. (217) 15o. Praeadvies op het verzoek van het Leidsche Harmonie-Gezelschap „De Post", om toekenning van een subsidie uit de ge meentekas. (220) 16o. Voorstel om den eigenaren van een gedeelte sloot, gelegen langs de Os- en Paardenlaan over een lengle van ongeveer 90 M., te gelasten dat sloolgedeelte te dem pen en door ©en riool te vervangen. (221) 17o. Voorstel: a. tot het verleenen van medewerking aan het bestuur der Gereformeerde Schoolvereeniging, voor de aanschaf fing van schoolmeubelen en van toestellen voor het onderwijs in lichamelijke oefening ten behoeve van de school aan de Lusthoflaan; ft. tot het verleenen van medewerking aan het bestuur der R.-K. Par. Jon gensscholen onder R.-K. Par. Kerk bestuur, voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de inrichting van het gym nastieklokaal der school aan het Rapenburg No. 48; c. tot vaststelling van den desbetref- fenden begrooüngsstaat. (230) 18o. Praeadvies op het verzoek van de afd. Leiden van de Nederlandsche Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren, om de verplichte muilkorf voor trekhonden uit de verordeningen te schrappen. (2188 19o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 27 Augustus 1923 (Gem.blad No. 31), regelende de heffing van een belasting onder den naam van „Lig geld" in de gemeente Leiden. (235 en 237) ROo. Voorstel:' a. om afwijzend te beschikken op het adres der Schippersvereeniging „Schuttevaêr", inzake wijziging van de verordening regelende de heffing van Havengeld^ b. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging van de verorde ning van 27 Augustus 1923 (Gem. blad No. 30), regelende de heffing yan een belasting onder den naam van „Havengeld" in de gemeente Leiden. (236 en 237) Slo. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bijdrage in de kosten van her stelling van het Leidsche glasraam in de St. Janskerk te Gouda. (231) 22o. Praeadvies op de motie van den heer Schüller, inzake de reiniging door afspui- ting van alle straten, waar vee gelost en •gekeurd wordt, na afloop van de Vee markt. (222) 23o. Voorstel in zake de beschikbaarstel ling van een 2-tal vertrekken van het ge bouw „Gravenstein" als onlspanningslokaal voor werkloozen. (232) 24o. Voorstel om aan daarvoor in aan merking komende werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners een reductie op den prijs der brandstoffen te verleenen. (233) 25o. Voorstel in zake het geven van een 3-tal win tere ursussen in elementair vak onderwijs aan gering geschoolde werklooze arbeiders. (234) 26o. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening, regelende dien rechtstoestand van de brandwachts in dienst van de ge meente Leiden; b. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging van de verorde ning van 31 Januari 1918 (Gem*- blad No. 3), betreffende de wedden van ambtenaren, in dienst der ge meente Leiden; c. tot toepasselijkverklaring van art. 23, 2de lid, van het Algemeen Werklie- denreglement, op de brandwachts*. d. tot toepasselijkverklaring van dg verordening van 29 December 1919 Gem.blad No. 55), betreffende het toezicht op den gezondheidstoestand van de ambtenaren en werklieden in dienst bij de gemeente Leiden, op de brandwachts. (238) Het 140-jarig bestaan van het Genootschap „Mathesis Scientarium Genitrix". (Vervolg). Behalve de door ons genoemde personen waren gisteren op de herdenkingsbijeen komst van het 140-jarig bestaan van het Ge nootschap M. S. G. ook nog aanwezig de wethouders de heeren Mulder en Sanders, benevens de directeur van gemeentewerken Ir. Driessen. Onder de enkele aanwezige da mes merkten wij ook op mej. Groll, die zoo lange jaren penningmeester van het Genoot schap was. Een telegram van gelukwensch was ingekomen van den oud-directeur der Ambachtsschool en schriftelijke felicitaties van prof. dr. De Setter, heeren regenten van het Oudeliedenhuis en van den archivaris mr. dr. J. G. Overvoorde. De Dikshoom-ver- eeniging en de Vereeniging van Oud-leerlin gen zonden schitterende bloemstukken. In de bijeenkomst zelf werd het bestuur het allereerst gelukgewenscht door den In specteur-Generaal van het Nijverheidsonder wijs den heer De Groot te 's Gravenhage, die ook namens Z.Ex. den Minister van Onder wijs sprak. Hij, zich releveerend aan het historisch overzicht van den voorzitter, con stateerde dat het Genootschap veel heelt ge daan voor de bevordering en de ontwikke ling van het nijverheidsonderwijs, niet al leen in Nederland, maar ook buiten onze grenzen. Tal van leerlingen hebben ook in het buitenland de hier opgedane kennis in toepassing weten te brengen. Het onderwijs heeft steeds iets bijzonders gehad, door zich vooral te richten op de practijk. Uit het over zicht van den voorzitter is gebleken met hoe veel zorg en moeite de pioniers te kampen hebben gehad. De eerbied voor hen wordt te grooler al9 men bedenkt hoeveel gemakke lijker wij het thans hebben. Twee punten in het betoog van den voorzitter hadden spr. in het bijzonder getroffen, in de eerste plaats dat de periode van 1863 af groote moeilijk heden meebracht trots den steun van velen waaronder vorstelijke personen. Daarna is opleving gekomen dank zij de bemoeiing der Regeering inzake de oprichting van Hoogere Burgerscholen en burgeravondscholen,waar door ook Mathesis steun van de overheid ontving. In de tweede plaats trof spr. den lof aan prof. Kamerlingh Onnes gebracht. In derdaad heeft de samenwerking met het Na tuurkundig Laboratorium, waardoor de leer lingen ook tot instrumentmakers werden ge vormd, veel tot den roem van de school bij gedragen. Doch omgekeerd hebben de leer lingen daar werkende, ook het Laboratorium geholpen bij de uitwerking der groolsche plannen van den hoogleeraar. M. S. G. heeft altijd een bijzondere plaats bij het nijver heidsonderwijs ingenomen. Op het genoot schap werd de wet niet zoo streng toegepast vandaar het groote aanpassingsvermogen, waardoor het kwam te staan tusschen het Middelbaar en het Lager Nijverheidsonder wijs. Eene leemte heeft spr. ontdekt in het be- tcog van den voorzitter, waar hij niet heeft gesproken van hetgeen het bestuur zelf heeft gedaan. Daarop wil hij ten slotte wijzen al vertrouwt hij dat het zijn grootste voldoe ning zal vinden in de goede resultaten van het onderwijs (applaus). De voorzitter dankte den Inspecteur-Gene raal voor zijn hartelijke woorden en gaf de verzekering dat het bestuur hem steeds er kentelijk zal blijven voer den steun van hem ontvangen. Prof. Kamerlingh Onnes sprak hierna na mens de Vereeniging ter bevordering van de opleiding van Instrumentmakers en bracht hulde en dank tevens aan het Genootschap voor wat zij voor de leerlingen deed. Zijn herinneringen gaan 40 jaar terug toen hij als student luisterde naar zijn leermeester Van Bemmelen die ook zooveel gevoelde voor het door M. S. G. gegeven onderwijs. Toen reeds vervulde hem de gedachte het ideaal van zijn leermeester te verwezenlijken. Dit is de aanleiding geweest tot de samenwerking tusschen M. S. G. en het Natuurk. Labora torium. De een vuurde de ander aan tot wer ken. Het is een bewijs van innerlijke kracht dat M. S. G. steeds jong blijft en frisch. Zich richtende tot den Inspecteur-Generaal dankt hij dezen voor den buitengewonen steun. Diens vrijzinnige opvattingen in zake het J nijverheidsonderwijs hebben er toe medege- I werkt dat het onderwijs zich niet heeft be- 1 hoeven te laten knellen in een wettelijk keurslijf. Een zeer gelukkige gedachte was het voor vijf-en-twintig jaar een nieuwe af- deeling voor electrotechniek op te richten en de leerlingen ook daarin te onderwijzen, dat op zoo uitstekende wijze door den leeraar Blom wordt gegeven. Ten slotte brengt de oud-hoogleeraar een persoonlijk woord van dank voor hetgeen hij zelf bij zijn werken heeft kunnen profiteeren van het werk der leerlingen. Spr. hoopt dat M. S. G. mag voortgaan op den zoo langen tijd betreden weg in het belang van het onderwijs en van de leerlingen (applaus). Nadat de voorzitter ook den heer Kamer lingh Onnes had gedankt voor het vele dat deze 'in het belang van het Genootschap heélt gedaan verkreeg prof. Keesom, de te genwoordige directeur van het Nat Labora torium het woord. Tusschen hem en M.S.CL hebben nauwe betrekkingen bestaan van verschillenden aard. Als leeraar aan het Genootschap verbonden heeft hij anderen geleerd, maar ook zelf veel kunnen leeren hiervan. Het onderwijs in de natuurkunde is volgens zijn meening inderdaad ook van groote beteekenis voor het natuurkundig on derzoek in het Laboratorium. De instelling van een electro technische afdeeling acht hij volkomen gemotiveerd en het doet hem ge noegen dat het Laboratorium voor dit omkr- wijs lokalen beschikbaar kon stellen. Spr. besloot zijn mede hartelijk toegejuicht betoog met den wensch dat de oprechte samenwer king tusschen Genootschap en Laborato rium lot in lengte van dagen mag blijven bestaan lot heil van de jonge menschen die de school bezoeken en in het belang van het natuurkundig onderwijs in de inrichting. Prof. van Romburgh uit Utrecht merkt op dat zijn herinneringen aan M. S. G. zich vastknoopen aan verschillende tijden. Hij is er ook leeraar geweest en er zijn voor hem aangename herinneringen aan verbonden. Toch is die vreugde niet onvermengd. De leerlingen waren meerendeels bezield met grooten. ijver en werklust, doch vermoeid kwamen zij dikwijls in de avondlessen en hadden er te kampen tegen de slaap. Spr. heelt voor 40 jaar het 100-jarig be staan ook medegevierd om niet te spreken van de 125-jarige herdenking. Wat er in die jaren veranderd is, niet de ijver en de toe wijding der elkander opvolgende besturen en hij hoopt dat dit zoo mag blijven.. Mede namens zijn collega Sissingh bood hij het Genootschap een kostbaar Handboek voor de Electrotechniek aan, dat door den voorzitter met groote erkentelijkheid aanvaard wordt Hierna sprak de voorzitter van oud-leer lingen van M. S. G. de heer Knotnerus uit Den Haag, die zeide, dat deze oud-leerlingen dankbaar zijn voor wat zij van M. S. G. heb ben genoten. Bij de herdenking van voor 15 jaar hebben de oud-leerlingen "het initiatief zelf genomen thans is dit niet noodig ge weest en treedt het bestuur zelf op. De school jaren op Mathesis zijn voor spr. de meest ge lukkige jaren van zijn leven geweest en hij gelooft dat dit met velen het geval zal zijn geweest. En daarom is het goed dat deze herinneringsfeesten worden gevierd en hij hoopt dat de belangstelling 3teeda stijgende zal blijven en als men over tien jaar weder terugkomt ook de feestvreugde zoo mogelijk nog grootscher zal zijn. Elk jaar biedt het be stuur aan Mathesis een feestgave aan en het wil ook nu niet met leege handen komen. De oud-leerlingen hebben besloten thans weder f 200 te storten in het voor 15 jaar door hun zelf gestichte fonds voor den aankoop van boeken voor de bibliotheek (applaus). De burgemeester nam daarop het woord omdat hij niet langer kon blijven. Eigenlijk had hij zich voorgesteld dat het vandaag eenvoudig een receptie van het bestuur zou zijn en het is geworden een vergadering van meer dan twee uren. De bloei en groei van Mathesis is ook een eer voor de stad, waarin spr. zich verheugt. Wel wil hij zeggen dal' er ook roem van het Genootschap uitging in den tijd toen er geen groote subsidies wer den genoten. Met den wensch dat het Ma thesis goed mag gaan, besloot spreker. De heer Tours uit Amsterdam feliciteerde daarna het bestuur namens het Kon. Insti tuut van Ingenieurs, de voorzitter van de Vereeniging van Mathesianen de heer Veen- huizen bood met eenige hartelijke woorden van dank voor het genoten onderwijs het tegeltableau aan, waarvan wij gisteren reeds een beschrijving konden geven. De heer Schuit voerde nog het woord na mens de leeraren en dankte het bestuur voor de wijze waarop het altijd de belangen der leeraren heeft behartigd. Ten slotte sprak nog een oud-teekenleeraar I van Mathesis, thans in Haarlem woonachtig, die een geschenk in uitzicht stelde, dat nog niet geheel gereed was. De voorzitter dankte allen nog eens har- lelijk, in het bijzonder voor het mooie ta bleau dat de oude school zoo juist weer geeft, al hoopt' hij dat het eerlang slechts historische waarde zal hebben doordat Ma thesis een nieuw naar de eischen des tijds ingericht schoolgebouw rijk zal zijn. Hierna sloot hij de bijeenkomst en ver zocht de aanwezigen tot een samenkomst in de receptiekamer waar ververschingen wer den aangeboden. Hier drukten velen nog eens het bestuur de hand en werd een kiek van het bestuur gemaakt. De herdenkingsdag werd besloten met een feestmaaltijd in den huize Bruyns. Adre3 aan den Raad. Aon den Raad dezer gemeente geeft in een adres beleefd te kennen de Leidtsche Besbuuirdiorsbonid, kantoor hóudende Heeren- graoht 34 alhier; dat, hoewel de werkloosheid niet meer zoo groot is als eenige jaren geleden, de economische toestand nog ail tijd slecht is, ten gevolge waarvan nog tail van gezinnen wegens gebrek aan werk van schamele ondersteimingen moeien leven; dait, waar deze ondersteuningen reeds on toereikend zijn om in de meest noodzake lijke levensbehoeften te voorzien, zij zeker onvoldoende zijn om de uitgaven, welke de a.s. wintertijd noodwendig vordert, te kun nen bekostigen; dat met name de aanschaffing van brand stoffen voor de gezinnen der werkloozen vrijwel onmogelijk zal zijn, tenzij dit ge paard zou gaan met nog meerdere bekrim ping op het dagelijiksóh ondertioud van het gezin; dat er daarom, naar de meening van adressant, alile aanleiding bestaat om ook dezen winter door maatregelen van ge meentewege de gezinnen der werkloozen van verwarmingsmiddelen te voorzien; dat het vorig jaar de hulp der gemeente hierin bestond, dat gedurende een aantal maanden aan de gezinnen der werkloozen, die daarvoor in aanmerking kwamen, een halve hectoliter cokes werd verstrekt; dat deze hoeveelheid echter in den tijd, dat de kachel geregeld moet branden, ge heel onvoldoende is en de betrokken gezin nen daarom werden genoodzaakt van hun reeds zoo geringe ondersteuning nog brand stoffen bij te koopen; dat het daarom gewenscht is aan de daar voor in aanmerking komende gezinnen een grootere hoeveelheid te verstrekken, zoodat de aankomende winter hen in dit opzicht geen zorg behoeft te baren dat verstrekking van een grootere hoe veelheid brandstoffen voor de gemeente te minder bezwaarlijk is, nu de prijs der cokes in beteekenende mate is verminderd. Redenen, waarom adressant de Raad be leefd verzoekt te willen besluiten om van gemeentewege aan werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners, die daarvoor in aanmerking komen, gedurende het tijdvak van 15 October 1925 tot 15 April 1926 of zooveel langer als de weersgesteldheid het noodig mocht maken, gratis brandstoffen te verstrekken tot een hoeveelheid van een hectoliter cokes per week. Het 6de regiment veld-artillerie, on der tgdeljjk bevel van majoor H. A. F. G. van Ermel Scherer, keert morgen van de najaarsoefeningen in Gelderland en Utrecht alhier terug. Als adspirant-lid van het Leidsch Studentencorps hebben zich 100 studenten doen inschrijven, als volgt over de ver schillende faculteiten verdeeld: rechten 64; indoloog 1; medicijnen 25; wis- en natuur kunde 6; theologie 2; letteren 2. De plechtige inauguratie zal plaat3 hebben op Vrijdag 9 October, des namiddags te i zes uur in de Stadsgehoorzaal. BINNENLAND. Het 140-jarig bestaan van het Leidsche Genootschap „Mathesis Scienliarum Geni trix". Bloembollendieistal te Nooidwijhcrhont; voor duizenden gnldens gestolen. De conferentie tusschen werkgevers en werknemers in de metaal-indnstrie. Prof. van Gijn zal bedanken als adviseur der Oostenrijksche Nationale Bank. Een actie van de stukadoors. Behandeling van de rechtzaak betreffen de den moord op den makelaar Bnsch. De inschrijvingen voor de zeilwedstrijden van „De Kaag". BUITENLAND. Broodoproer in Teheran. De commissies ter Volken bond:-verg a de- ring zijn gereed gekomen. Dnitschland en het veiligheidspact. Caillaux is in Amerika gearriveerd. Bg de gisteren gehouden aanbesteding van de levering van levensmiddelen ten dienste der gestichten Endegeeet, Voorgeest en Iihijngeest, werd door den heer P. v. d. Voort als volgt ingeschreven: roomboter £2.60; melange £1.02; Margarine £0.70; Goudsche kaas £1.28; Leidsche kaas 11.08. Alles per K.G. Evenals vorige jaren zaïl ook ditmaal op 3 October de tinna v. Nelle aan allen, die in aanmerking komen voor de uitrei king van haring en wittebrood, een ene koffie en een half ons tabak ten geschenke geven. Door B. on W. werd heden ten Raad- huize aanbesteed: de levering van brand stoffen ten dienste van de gemeente, ge durende het tijdvak van 1 October 1925 tot 31 Augustus 1926. De levering betrof: zware Holl. bagger turf, lange turf, grove Ruhrkolen, Limb, anthraciet, smeedkolen en vuurmakers. De anthraciet eo vuurmakers moesten worden opgegeven per 100 K.G., turf eo vuur makers per 100 "Btuka. Er waren 12 inschr., n.I. fa. K. T. Caron grove R.-kolen 11.70, Belg. anthraciet naar afmeting, resp. f3.40 eo f2.90; Holl. id. £2.70, f3 en £3.20; Smeedkolen fl.50. N. ,V. W. J. Creygthon's kolenhandel: Holl. anthraciet naar afmeting f2.80, f2.90 en f3.10. A. J. van Haastereo: Belg. anthraciet resp. £3.24 en £2.83; Duibsche steenkolen f2.08; Smeedkolen f 1.88; Holl. baggerturf f0.95; lange turf fl.20, en vuurmakers f 0.30. O. J. v. d. Haak: Holl. baggerturf i 1.10 anthraciet (zonder nadere vermelding) f2.95, en f2.85 (per H.D; houtskool f2.50; vuur makers f0.45. Firma E. G. Wijntjes Zn.: baggerturf £1; lange turf fl.121/,; Belg. anthraciet 13.80; Holl. anthraciet f3.55. J. U. Osinga: Ruhrkolen £2; Duitsche smeedkolen (nootjes) f2; Belg. anthraciet £3.25. Firma B. Zglstra: baggerturf fl; Belg. anthraciet f3.g0; Holl. anthraciet f3.29; Dnitsche smeedkolen (nootjes) fl.90. P. S. Anee: Zware Holl. baggerturt fl en fl.20; vuurmakers f0.33; Holl. anthra ciet £3.70, en grove Ruhr-kolen fl.90. Firma J. Th. Perquin Zn.: Ruhr-kolen f 1.95;' smeedkolen f 1.90; Belg. antjiraciet 13.60 en f3.30; Limb, anthraciet f3.10 en f2.80. H. de Roode: Lange turf f 1.03; korte turf f0.97; vuurmakers f0.31; Belg. anthra ciet £3.45; Limb, anthraciet f3.15; Ruhr- kolen f 1.69; smeedkolen f 1.85. C. Osinga: Belg. anthraciet f3.60; langs turf f 1.20; baggerturf f 1.20. J. G. de Haak (firma J. A. v. d. Made): Grove Ruhr-kolen fl.85; smeedkolen fl.SO; Belg. anthraciet £3.15; Holl. anthrac.et 12.SÓ Al de inschrijvers wonen te Leiden. Gisteravond te ruim halfacht ont stond een begin van brand in het perceel Genestetstraat 93a, bewoond door P. O. Sch. Oorzaak was een pot vet, die stond over te koken, waardoor het vet vlam vatte. Het vuur werd onmiddellijk door de bewoners met een emmer water gebluscht. Gisteravond omstreeks 8 uur had op den hoék van Boommarkt en Kort-Rapenburg een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door A. v. d. B., te Hillegersberg, en den fietser J. K., alhier. K. bekwam een lichte verwonding aan het been, waardoor de Eerste-Hulpdicnsl er san te pas moest komen om den man, die zelf, door geen signalen te geven, de schuld van het ongeval was, te verbinden.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1