Gelegenheid tot Dineeren I Huize NIJDAM, Dienstbode Werkvrouw. i Joh. de Geest - Steenstraat 181 Bericht van Inzet Aanbesteding. Vijf Abonnements-Concerten WARMTE? Alle Drukwerken seizoen 1925-1926. zesde seizoen STADSGEHOORZAAL - LEIDEN «mIarS concertgebouw orkest GAS- 1 VERWARMING Fa. G. VAN BRUSSEL UIT DE OMSTREKEN. Bericht van Inzet Nieuwe Rijn 8 Vanaf 10ctober a.s. Besloten Huis - Geen Café Gemeentelijke Bronwater Zweminrichting Vleeschhouwerij - S. W. MARSMAN - Havenplein 1 - VERKRIJGBAAR Lamsvleesch vanaf 60 ct. per pond S Prima Rolpens Rund-, Varkens- en Kalfsvleesch S V1R8IJDDEACG JUDITH BOKOR Abonnementsprijs f 10.- alles inbegr. Bezoekt onze Toonkamer Hooigracht 14 Kost en Inwoning In Wed. M. v. d. BENT s jren, 4. Anna van Berkel en 5. Joh. van der JVillik. Zakloopen, 4de en 5de klas voor jongens: J. Koos van Zanten; 2. Henk van der Zwet, 8. Jo van der Hoo;.i en 4. Henk Bakker. BallelA dragen, meisjes 2de en 3de klas 1. Nanda Loos, 2 Nannie Boxes, 3. Alie Turk, 4. Cor l'Amie en 5. Anna Bontje. Des namiddags werden de kinderen der lsle en 2de klas en de bewaavschoolkinderen in de school bij de Zuster op allerlei ver snaperingen onthaald, terwijl zij allen kon den deelnemen aan de tombola zonder nieten. De feestviering werd verder den ge- heelen avond voortgezet, terwijl de leden .van het Leidsche Muziekkorps een concert gaven in den tuin van den voorzitter der Juliana-Vsreeniging, den heer G. V. Vergeer. Zwammerdam. - Gistermiddag werd in hotel „De Rustende Arend" alhier aanbe steed namens het bestuur der Nutsspaar- bank van het Departement Zwammerdam, het bouwen van een verenigingsgebouw met garage en daarmede in verband staande werken, op een terrein naast genoemd hotel. Ingeschreven werd als volgt: J. de Bruin, Zwammerdam, 17694 met verglaasde steen f8094); J. Domburg, Zwammerdam, (8714 (met vergl. steen 19114); P. v. d. Heijden en Zn., Zwammerdam, f8800 (met vergl. et. f 9220); S. Mulder, Bodegraven, 17600 (met vergl. sleen f 8240)J. Vonk,. Alphen aan den Rijn, f8800 (met vergl. steen 19600; Gebrs. Vrisckoop, Alphen a. d. Rijn, f8394 (met vergl. steen f9994); S. D. V. Hemsbergen, Alphen a. d. Rijn, f 7288 (met vergl steen f8160); J. C. Corset, Alphen a. d. Rijn f7298 (met vergl. steen f8160); fa. Kranenbrug en Splinter, Boskoop, f 8533 (met vergl. steen f 8910); J. Splinter, Zwam merdam f8430 (met vergl. steen f8830); D. v. d. Geest, Zwammerdam f8272 (met vergl. steen f 8877L. S. van Leeuwen, Zwammerdam f7675; P. Bestebroer, Woer den, f8995 (met vergl. steen f 10.195)A. Dikkcrboom, Utrecht, f9340; A. Voordouw, Zwammerdam, f 8460 (mot vergl. sleen f8960; L. Zeijerveld, Bodegraven, f8110 (met vergl. steen f8610); L. ZeijeTveld, Bo degraven, f8110 (met vergl. steen f8610); M. van Vliet, Bodegraven, f 8650 (met vergl. steen f 8950). m De gunning is nog aangehouden. Haarlemmermeer. Handicap-draverij te Hoofddorp. Woensdagmiddag werd op het gemeente lijk sportterein te Hoofddorp vanwege de harddravenj-vereeniging „Haarlemmer meer" een handicap-draverij gehouden op korte baan. De wedstrijd werd gehouden voor in Ne derland geregistreerde paarden (aange spannen) loopende onder de reglementen van de Ned. Harddraverij- en JEtenvereeni- ging- Het aantal inschrijvingen bedroeg 13 j het aantal opgekomen en 7. Dank zij het gunstige weder verkeerde het terrein in uitstekende conditie, terwijl de belangstelling ook niet tegenviel. Na een spannenden strijd, werden ten slotte de prijzen als volgt behaald: le prijs, f 250, „Nevada", afstand 330 meter, van den heer B. Stal, te Heemstede; 2e prijs f 100, „Catrien" R, afstand 330 meter, van den heer J. M. Schoon te Medemblik; 3e pr. f60, „Maggy Henry", afstand 325 meter, van den heer J. M. Schoon, te Medemblik 4e prijs, f 25, „Dienares", afstand 330 me ter, van den heer D. de Vlieger, te Nieuw- Vennep. Na afloop werden de prijzen in hotel „De Beurs" door den voorzitter met een toepasselijk woord aan de winnaars uit gereikt en bleef men nog eenigen tijd aldaar gezellig bijeen. Een nabij de Cruquius alhier wonende arbeider had het ongeluk zich zoodanig met een zicht in het linkerbeen te hakken, dat dit ernstig werd verwond. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. Na voorloopig verbonden te zijn, werd de man per auto naar zijn woning gebracht. Mej. J. Hoffenaar, onderwijzeres aaji de bijzondere school in het Oosteinde, is m gelijke betrekking benoemd te Amsterdam Nabij den Aalsmeerderdijk alhier is een zeiljacht omgeslagen, waarin zich 0 personen bevonden, die allen te water ge raakten, Gelukkig wisten zij zich zwemmen de te redden, zoodat ze met den schrik en een nat pak vrij kwamen en na van drooge kleeren te zijn voorzien, weer huiswaarte konden keeren. Hillegom. De feestviering. Op den tweeden feestdag heeft de jury uit spraak gedaan over de étalages der deel nemers aan de winkelweek. De volgende prijzen zijn toegekend: 1 Lampe, 2 Hoogervorst, 3 Coöperatieve Winr kei,"4. Busman. Verder zijn toegekend: zeer eervolle vermelding aan Van Riek Zn., Van der Hulst en Meijers; eervolle vermei-, ding aan G. B. Kroon en Van Houten. 's Morgens is er op de Van den Ende- Jaan door jongens per rijwiel hardgereden. Er was veel belangstelling voor dit nieuwe PTOgramma-nummer. Uitslag: 1. Van der Meij, 2 Schravendijk, 3 Van den Aardweg. 10 deelnemers'. Op het feestterrein zijn de volksspelen gehouden. Bij het muillje-loopen werden prijswin- sbers: 1 Van der Lans, 2 Marie Aars, 3 Corri Nichten. 140 deelnemers. Hardloopen met hindernissen, 96 deel-, nemers. 1 W. Walkers, 2. Th. Buckens,, 8. H. Duinkerken. Ruitertje in den ton, 18 deelnemers: 1. B. v. d. Westen, 2. A. v. d. Wijden, 8. H. Weyers. Tonknuppelen, 28 deelnemers: 1. M. van Dooren, 2. W. Danneijs, 3. L. A. Warmer dam, eereprijs H. v. d. Weijden. Ringfrelien, 72 deelnemers: 1. K. Ver kerk, 2. G. Weijers, 3. N. van Lierop. Hardloopen met balletjes: 1. M. Versteege, 2. H. Reeuwijk, 8. N. Speelman. Plankrijden op de fiets dodï meisjes, 19 deelnemers: 1. G. Berbée, 2. M. v. Rooden, 8. J. Jonkman. Idem door jongens, 82 deel nemers: 1. C. Jansen, 2. H. Buckens, 8. H. Scholle. Ruiter te paard, 142 deelnemers: 1. J. Verbruggen, 2. B. v. d. Werff, 8. J. Vreeken De turnvereeniging K. D. O. gaf verschil lende oefeningen te aanschouwen. Het aantal deelnemers aan de spelen was zeer groot. Het is wel te begrijpen, dat het bestuur de handen vol had om allen te regelen en ordelijk te doen verloopen. Het weer bleef tijdens de spelen uitstekend. O? het terrein en bij de verschillende verma kelijkheden^ waren vele menschen. Woensdagmorgen raakten do rijwielen van twee jongens op de Van den Endelaan in elkaar verward met het gevolg dat een der jongens ernstig kwam. te vallen. Dr. ten Hcopen was spoedig aanwezig; hij liet den jongen per brancard thuis brengen en ver moedde een zeer lichte hersenschudding. Het geval had niets te maken met de hardrijderij van de feestcommissie. De. J. van Herkseo, alhier, heeft bedankt vóór het beroep naar de Geref. Kerk te Kampen. Katwijk aan Zee. Van de haringvie- scherij kwam te IJmuiden binnen doch niet aan de markt de logger KW 161 met 100 kantjes IJle en 170 kantjes maatjesharing. Zaterdag a.s. des middags te 3 uur zal door de burgerwachten van Oegstgeest en Voorschoten voor het laatst in dit seizoen worden geoefend. Er is dan tevens prijs schieten. De prijzen bestaan uit kunstvoor^ werpen. Dq Leidsche scherpschuttersvereeniging zal op' denzelfden dag en hetzelfde uur ook prijsschieten. Tot hoofd der Chr. school aan den Sluisweg is benoemd de heer H. van Hulzen, hoofd eener dergelijke school te Vreeswijk. Noordwijk. Gisteravond vergaderde de Ned. Mij. voor tuinbouw en plantenkunde afd. Noordwijk in café Royal, alhier. De voorzitter, de heer H. de Boer, opent de ver gadering en heet de niet talrijke aanwezigen welkom. De notulen der vorige vergadering worden na een opmerking van den heer y. d. Wilden goedgekeurd. Hierna wordt door den voorzitter een cau serie gehouden over Limburg ervaringen, opgedaan tijdens door hem aldaar doorge brachte vacantie. Het isu zoo begint spreker, maar gelukkig dat onze inhalige Zuiderburen ons het schoone Limburg niet hebben kunnen ont futselen. De mooie bergen met hun rijken plantengroei tot aan den top, de glooiende weiden, en bouwlanden, de merkwaardige gronden Löss-grond, een kleisoort die eenigs- zins bruiner 19 dan in Zuid-Holland, veel leemgrond en mergelgrond, die beide zeer vruchtbaar zijn. Limburg, het hoogste stukje van ons land, is vroeger een deel geweest van de groote krijtzee, waarvan Duitsch- land, Frankrijk, België en Engeland een deel uitmaakten. De krijtbergen zijn hier van het overblijfsel, enkele hebben een hoogte van pl.m. 200 Meter. Als bewijs, dat deze bergen in deze krijtzee verborgen wa ren geweest, had spreker eenige schelpen, fossielen van voorwereld;]ijke oesters, ge deelten van inktvisscben en haaientanden, die in het kalkmergel gevonden worden, medegebracht. Met aandacht werd spreker gevolgd. Vervolgens werden eenige mededeelingen gedaan 'welke 'voor kennisgeving werden aangenomen. De op te richten cursus voor tuinaanleg zal tot het volgend voorjaar worden uitge steld. De vermoedelijk op te richten cursus in het snoeien zal op de agenda der vol gende vergadering worden gebracht. De voorzitter dankt de inzenders der pracht volle bloemen. Deze worden gekeurd en on der de leden verloot. Hierna volgt de gebruikelijke rondvraag, waarvan door enkelen gebruik werd ge maakt Nadat de voorzitter dezen van ant woord «keeft gediénd 9luit hij de vergade ring, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Vergadering van „B loem- bollencultuu r". De afdeeling „Noordwijk" der Alg. ver. voor Bloembol lencultuur vergaderde gisteravond in oafé Royal" alhner. De voorzitter, de heer G. J. G. van Parijs opent de vergadering en spreekt zijn vol doening uit over de flinke opkomst, die de laatste jaren wel eens wat te wenschen overliet. Hij memoreerde alsdan een besluit der vorige vergadering dat in den vervolge geen convocatie biljetten meer worden uitgereikt, doch de vergaderingen in het Weekblad voor Bloemb. Guit. zullen worden aangekon digd. Den heer Soeteman wordt dank ge bracht voor het belangloos plaatsen van dahlia's, hetgeen de zaal een keurig aan zicht geeft. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. Bij stemming worden toegelaten de hee- ren T. Brecdveld en J. Plug als nieuwe le den. Mededeelmg wordt gedaan dat de netto opbrengst der ingezonden bollen op de ten toonstelling f 871.16 bedaagt. Nadeh zal worden besproken hoe de verrekening zal plaats hebben. Thans komfc aan de orde de behandeling van den beschrijvingsbrief der 151e Algem. vergadering, die te Haarlem zal worden ge houden. Deze wordt art.gewijze' behandeld. De art. 1, 2, 3'en 4 worden zonder opmer kingen aangenomen. Bij art 5 „De leden betalen jaarlijksch een contributie welke bij huishoudelijk reglement wordt vastgesteld, dat bovendien ter bevordering van bepaal delijk in het besluit omschreven vakbelan gen, gedurende een of meer jaren een afz. contributie zal geheven worden", vraagt de heer O. Verweij het woord en geeft inlichtin gen omtrent het besprokene op de .vergade ring van besturen der afdeelingen Noord wijk, Hillegom, Lisse en Voorhout. Deze vergadering vond het niet juist om art. 5 zoo maar zonder meer aan te nemen, waar van als gevolg het mogelijk zou worden elk bedrag naar goeddunken van de leden te vorderen. Het volgende amendement werd nu voorgesteld; De leden betalen jaarl. een contributie, welke bij huishoudelijk regle ment wordt vastgesteld. De leden betalen bovendien ter bevordering van het weten schappelijk onderzoek en onpersoonlijke reclame een omslag, gebaseerd op het aan tal R.R., dat door hen betaald wordt met bloembollen en aanverwante artikelen tot een maximum van 2 cent per R.R. ëri per jaar. De vergadering was van meening dat een ongelimiteerde heffing beslist - moet worden afgewezen. Het gevaar is immers niet denkbeeldig dat verschillende leden zich zullen terugtrekken als lid, aldus spreker. Dit heeft natuurijk geen invloed op de be talingen van dit loopende jaar en al. zou men onmiddellijk bedanken, dan zou inen toch gehouden zijn een vastgestelden* aanslag te betalen, daar de vereeniging Koninklijk is goedgekeurd en als zoodanig rechtsmacht bezit en altijd dat geld zou kunnen vorde ren. De overblijvende leden zouden dan een strop hebben en het zou dan wel kunnen ge beuren dat het voor hen vier, vijf-maal zoo veel per R.R. meer zou koeten. Het genoemde amendement zal; daar het de volle instemming der leden had, op de algemeene vergadering worden verdedigd. Art. 6, 7, 8 en 9 gaan zonder opmerkingen onder den hamer door. Art. 10 „aanbieding van Heemstede" blijft buiten beschouwing. Over art. 11 „voorstel voor een eigen Beursgebouw wordt door verschillende spre kers het woord gevoerd1. Algemeen kon men om financieele redenen niet met dit voorstel medegaan, zoodat de afdeeling tegen ge noemd voorstel is. Art. 12 wordt aangenomen. De leden wor den thans verplicht tot het fonds voor we tenschappelijk onderzoek en onpersoonlijke reclame toe te treden. Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering worden gekozen de heeren J. Braun en W. v. <L Meer en tot plaatsvervangers do heeren J. Lindhout en G. J. G. van Parijs. Bij de rondvraag wordt de afkeuring uit gesproken over onjuiste berichten in dag bladen meldende dat 9/10 van de afdeelin- gen voor het voorstel van het hoofdbestuur gestemd heeft n.m.1. betreffende het ves tigen van den zetel op Spaar en Hout. Dit werd alg een grove leugen gehekeld daar 't aantal afdeelingen dat nog niet over het voorsteld gestemd beeft veel grooter Is dan 1/10. Dit zou ongewenschte uitslagen bij de te houden stemming kunnen veroorzaken. De aanwezige vertegenwoordigers der pers werden hierop gewezen. Thans niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze reeds laat geworden vergadering. Noordwijk aan Zee. Gistermiddag werd de negenjarige N. P. wederom zonder geld in de tram aange troffen met het doel naar Leiden te gaan. De conducteur heeft haar in Rijnsburg uit den tram gezet. Van de haringvisscherij kwam te IJmui den aan de markt de logger N"W 1 met 8 last pekelharing. Noordwijkerhout. Onder begunstiging van goed weer, had in de Zilk het school feest plaats, dat den geheelen dag duurde. Allerlei wedstrijden werden gehouden.- jeugd werd rijk onthaald en genoot volop van draaimolen, enz. Oegstgeest. Omstreeks half acht bad gisteravond een aanrijding plaats, nabij ae halte „Endegeest". Twee wielrijders, komende van de rich ting Leiden, reden tusschën de tramrails, toen een electrische tram met groote snel heid, ook van uit Leiden,hen achterop reed. Doordat één der wielrijders naar rechts zou draaien, kwam de ander met hem in aanra king en viel juist voor de tram, die toen ook stopte. De man kwam er z^lf goed af, doch het rijwiel waö nogal beschadigd. Den 29en September, des middags éé,n uur zal ten Raadhuize gelegenheid zijn opengesteld voor kosteloozo inentipg, tei- wijl dit aan den Mprsch den le Oct. des middags 4 uur in de Gemeenteschool zal plaats hebben. Gisteravond reed mej. v. d. W. uit Leiden per rijwiel in de Geversstraat en kwam zoodanig over haar stuur heen, met het hoofdl op de tramrails te vallen, dat zij bewusteloos bleef liggen. Direct ia zij door hulpvaardige handen opgenomen en binnengedragen bij de fa milie van Zomeren. Dr. Varekarbp, onmiddellijk ter plaatse, heeft een onderzoek ingesteld, waaruit bleek dat zij ook één der voeten ernstig had bezeerd, en haar verbonden. Na verdere verzorging bij de fam. van Z. is de patient per auto naar haar woning te Leiden ver voerd. Omstreeks half zes gisteravond sprong een voorband van een „Ford" vrachtauto, beladen met tulpen, en be stuur d^door den eigenaar W. v. d. E., te 's Gravenzande, waardoor v. d. E. zijn stuur kwijt raakte en tegen de rails van de H.T.M., nabij 't Haag- sche Schouw, opreed. De auto sloeg om, waarbij de tulpen verspreid werden over de trambaan. Een na-derende tram had hierdoor ongeveer een kwartier vertraging.- Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats De auto, die beschadigd werd, is in repa ratie genomen door den heer Wassenburg. Na afgelegd peremptoir examen voor de classis Buitenpost van Geref. KeAen, is tot de bediening des Woords en der Sacramenten in de Geref. Kerken toegelaten de heer D. J. Sikkel, theol. cand. alhier, beroepen predikant te Oosthem. Met ingang van 4 October a.s. is de heer A. J. Schölvinck herbenoemd als bur gemeester dezer gemeente. Rijnsburg. Na een diensttijd van 48 jaar als koster der Ger, Kerk alhier, is door den heer C, Schoneveld thans als zoodanig ontslag gevraagd. De heer Schoneveld heeft zich al dien tijd op lofwaardige wijze van zijn taak gekwe ten, waardoor hij zich vele vrienden heeft gemaakt, en bij vele kerkgangers en ver- eenigingen als koster zal worden gemist. Moge hem nog vele jaren rust gegund zijn! Tot zijn opvolger is benoemd de heer J.- Lindhout, alhier. Br? de administratie der Veilingsver- eeniging „Flora" alhier, moet, naar we uit betrouwbare bron vernemen, fraude gepleegd aftD. Ttjdecs ongesteldheid van een der bestuursleden, die mede hielp bgl de admini stratie, zjjn verschillende frauduleuze uit gaven geboekt De politie heeft de zaak in onderzoek. Zoolang reeds is geklaagd over deo slechten toestand van de Sandtlaan, voor namelijk tusschen de tramrails. Het is soms een modderpoel. Thans wordt getracht hierin verbetering te brengen door voldoende af watering te maken uit de tramrails naar de sloot Hiervoor worden de noodige gaten gemaakt Na eenige regenachtige dagen sal al spoedig blijken of dit afdoende verbetering geeft Het WINKELHUIS aan den Nicnw© Rijn 14 te Leiden, op 18 Sept. j.l. door Notaris TROOST te Leiden geveild, staat thans in bod op slechts f 8.600. Het perceel is tot 1 Aug. j.l. verhuurd geweest voor f 1500.- per jaar. 3748 Afslag op 25 Sept. a.s. 7 uur 's Avonds 5^—7^ uur. Voor fl.- Soep, Vleasch, Aardappelen, Groenten Liefst daags te voren bespreken Ook Abonnement. Riant uitzicht. Fietsen kunnen gestald. Mevr. LA RIVIÈRE, Rapen burg 63 vraagt met 15 Oct. of 1 November een flinke 3936 Zonder goede getuigen, onnoodig zich aan te melden. Restaurant „ZOMERZORG" vraagt voor direct een nette 3911 aan de Zijl IV Met ingang van 28 September wordt de Zweminrichting aan de Zijl voor het publiek gesloten. 5165. 3694 Eindpunt tram Haarlemmerstraat. 3932 Uitsluitend Versch Geslacht Ruudvleesch Runderlappen en Gehakt 0.70 p. 5 ons Rnndvet ••••••-• O.70 Riblappen f 0.80 Rollade, Rib en Rosbief. f 0.90 tegen scherp concurreerende prijzen, g TELEFOON 2159. 3988 Bij veiling, 18 September 1925 door C. VERSLUYS, Notaris te Leiden gehouden, zijn in bod gebracht: Perc. 1. Heerenhuis, Heeren gracht 23 op f 7700. verhoogd met f 800. Perc. 2. Hnls, Hoogewoerd 159 opf 3800.— Nadere verhoogingen als gebruikelijk. Afslag, Vrijdag 25 Sept. 1025, 's avonds te 7 uur, in het Notarishuis aan „Den Burcht" te Leiden. 3747 Burgemeester en Wethouders van Katwijk wenschen op Dinsdag 6 October 1925, v.m. 10 uur, ten Gemeente huize te Katwijk a.d. Rijn in het openbaar aan te besteden: Het maken van een verbindingsweg tnsscbes den Wassenaarscben en denValkenbnrgscbenweg met kllnkerbestrating en rloleering. 3757 Bestek en voorwaarden zijn vanaf Vrijdag 26 September e.k. k 12.50 verkrijgbaar aan het Bureau Gemeentewerken te Katwijk aan Zee, waar inlichtingen worden verstrekt. Aanwijzing zal worden ge daan op 29 September a.s. n.m. 2}{ uur, plaats van samenkomst ten Gemeente huize te Katwijk a.d. RJJo. HHollandsche Concertdirectie Dr. G. DE KOOSi VRIJDAG pnill CTIflifADTCT bet beroemde 16 OCT. rUULCI Mlflnltl FranscheEnsemble schê Celliste. VRIJDAG gjpQiT ENGELL DE"DEEf8SCHE 22 JAN. NACHTEGAAL" VRIJDAG jflSE |TURB| De Groote Spaansche 26 FEBR. Pianist Onder leiding vanWILLEM MENGELBERG Losse Kaarten voor bet „Mengelberg Concert" 6 gnlden, voor de overige Concerten 3 gnlden, Alles Inbegrepen. 3926 Diploma's dagelijks verkrijgbaar bij den Heer J. EGGERS, Botermarkt No. IA, te LEIDEN F5S5 Gij verlangt In den a.s. Winter Gij bereikt dit met tegen concurreerende pryzen HAARL.STRAAT 222 LEIDEN 2525 Student-Rechfen niet corps lid zoekt in beschaafd gezin in ver binding staande met univer sitaire kringen. Uitvoerige aan biedingen met condities onder No. 5141a Bureau v. d. Blad. AARDAPPELBEDRIJF Schapensteeg, Telefoon 729 Geschiedtzelfs haar „Kleinste werk" in grootsche op vatting en waardeering 392T "DICTATEN, Leiden lur. fac. en Ned. Band. H. Schoei Rotterdam, ter overname aan geboden. Den Haag, Wel- marstraaE 162. 3962

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10