Voor zekerheid van plaatsing van kleine Advertenties voor den Zaterdag, geve men deze reeds des Vrijdags aan ons op Kleine No. 20103. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 23 September Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. GEVRAAGD: Alkemade. Bij den ontvanger der di- fecte belastingen, enz., alhier is ontvangen if 80 wegens te weinig betaalde Rijksbe lasting. Boskoop. Bij den ontvanger der directe belastingen, enz., alhier is ontvangen f 257.09 wegens over de belastingjaren 1920 —1921 tot en met 19241925 en f259 03 wegens over de belastingjaren 19181919 tot en met 19211925 te weinig betaalde directe belastingen. Koudekerk. De bibliothecaris der Ghr. Jong. Ver. Samuel alhier heeft in de laatst gehouden bestuursvergadering verslag uit gebracht over den toestand der leesbiblio theek van de vereeniging. Daaruit blijkt, dat in de afgeloopen leesperiode aan meer dan 100 personen boeken werden .uitgeleend Ijl bet geheel werden ongeveer 2000 boeken afgegeven. Door dit succes aangemoedigd werd besloten de bibliotheek andermaal uit te breiden, een nieuwe catalogus samen te stellen en een ander controle-systeem in le voeren. Verwacht wordt dat het lezerstal nog belangrijk zal toenemen. Door allerlei gezindten wordt van de bibliotheek gebruik gemaakt. Leiderdorp. Bij den gisteren door de burgerwacht alhier gehouden onderlingea schietwedstrijd t-e Katwijk, werden do vol gende prijzen behaald1. J. J. Wolff, 2. J. M. de Koning, 3. G. Groenendijk, 4. F. •Zandbergen, 5. A. van Winkel, 6. Q. de Koning J.Mz., 7. K.- Spaargaren, 8. W. Jansen, 9. J. Nagtegaal en 10. G. de Brave. De wisselbeker, indertijd beschikbaar ge steld door den commandant, werd ge'won- nen door K. Spaargaren. In den provincialen wedstrijd te Rotter dam, werden prijzen behaald door de schut ters J. M. de Koning, J. Zadelaar, G. den Brever, Th. Nagtegaal en K. van Winkel. Roelofsarendsveen. Lustrum W i t- G e 1 e-K ruis. Dinsdag is de vieriDg pegonnen van het eerste lustrum van de vereeniging het Wit-Gele-Kruis. Zooals we toch wel voldoende bekend mogen achten heeft deze vereeniging ten doel naast de gewone ziekenverpleging en kraamverzor- ging een speciale bestrijding van de T.B.C. pnder alle gezindten. En bet is vooral de bestrijding van de T.B.C., die in deze ge meente nog altijd dringend noodig is. Het is daarom, dat aan de viering van dit lus trum een tentoonstelling is verbonden, uit welks baten voor de kas van het T.B.O - fonds een flinke versterking verwacht wordt Des morgens werd de feestviering begon nen met een stille H. Mis in de Parochie kerk alhier. De-kerk was zoodanig bezet dat het wel een Zondagmorgen geleek. Na deze H. Mis gebruikten de bestuursleden een gemeenschappelijk ontbijt, hetwelk wol- .willend was aangeboden door pastoor Th/ Bergansius. Na het ontbijt werden de be stuursleden door den fotograaf Snoet uit Roelofarendsveen vereeuwigd. Vervolgens iwerd te 9 uur een plechtige H. Mis gezon gen uit dankbaarheid, waarna pastoor Ber gansius de feestpredikatie hield. Hij prees het bestuur dei vereeniging, dat deze feest viering had ingezet met allereerst dank te brengen aan God, die toch de gever is van alle goed. Voorts gaf hij een overzicht van al wat de vereeniging reeds heeft tot stand gebracht en wees hij in het bijzonder -op het vele en goede werk dat door de pleeg zuster en de verloskundige in de afgeloo pen jaren is verricht. Tot slot spoorde hij allen aan om deze prachtige en hoogst nut tige vereeniging vooral in deze dagen met gebed en geldelijke bijdragen te steunen- Het zangkoor onder directie van den heer J. van der Meer voerde op keurige wijze de Missa Jubilaei van Augs. Wilberger uit, .terwijl na de H. Mis Jubilate Deo, van Si mon Kroon werd gezongen. De/-namiddags te 2 uur werd eer. rond gang door het dorp gemaakt door hot be stuur van de vereeniging, begeleid door hefc plaatselijk muziekkorps en gevolgd door pen reclame-auto. Na afloop hiervan begaf het bestuur zich naar de Pancratiuszaai, welke zich weldra ook met genoodigden yulde. De heer J- J. de Koning, voorzitter der vereeniging hield hierop een rede, Iwaarin hij de groote voordeelen, die de vereeniging voor haar leden biedt uiteen zette en aantoonde, dat de vereeniging in haar huidigen omvang zelfs onmisbaar is geworden. Spreker hoopte, dat de vereeni ging steeds zal mogen doorgaan met groeien en bloeien cn dat-het binnen afzienbareu tijd mogelijk zal zijn, hier in eigen oragc- ying een lighal voor de patiënten te plaat sen. Na deze rede wilde hij den burgemees ter, tevens eere-voorzitter in de gelegen heid stellen de tentoonstelling, die wel als het voornaamste gebeuren in deze feest viering te beschouwen valt, te openen. De burgemeester zeide gaarne aan het yerzoek van den voorzitter te zullen vol doen. Spreker wees in zijn openingswoord nogmaals op al het voortreffelijke wat door het Wit-Gele-Kruis reeds is tot stand go- bracht, waarbij hij er tevens op wees, dat de T.B.C. in deze gemeente, met name vooral te Roelofarendsveen nog in zoodani ge mate voorkomt, dat een ernstige be strijding nóg beslist noodzakelijk is. Hierna verklaarde hij de tentoonstelling voor ge opend en maakten de aanwezigen een rond gang langs de verschillende recl&me-stanÜs. Onder de aanwezigen merkten we thans op pastoor Th. Bergansius, alhier, de kapelaaft E. Mathot en H. A. Uileman en ds. C. D. Sax, Rem. predikant te Oudewetering, de heeron dr. P. C. G. van Dooren en A. van der Bijl, geneesiieeren met hun echtgenoo- ten, verschillende raadsleden met hun da tnes en vele anderen. Dadelijk na het binnentreden der zaal viel ons oog op een keurig bloemstuk van den heer B. Weaselman, dat ter opluiste ring was geplaatst. De verschillende stands nagaande kregen we allereerst Stad No. 1 ran mej. Seip, modiste. Hier waren op keu rige wijze de hoeden voor het aanstaande seizoen gerangschikt. Stand No. 2 van S. Hoekstra te Oudewetering, liet ons de ver schillende beatanddeelen zien, waaruit Hols Ochtendvoer is samengesteld. Stand No. 3 pan J. H. van der Meer, Roelofarendsveen bevatte een zoo uitgebreiden voorraad oo- mestibles, wijnen e.d. als we in Roelof arendsveen niet -hadden durven verwach ten. De lieer C. van der Meer, brandstof- fonhandelaar demonstreerde in hoofdzaak met bruinkoolbriketten, terwijl hij met zijn verlichting een keurig effect aan den gehee- len stand gaf. De heer J. C. de Jong toonde ons op stand No. 5 en 6 de keurige produc ten van zijn bakkerskunst, terwijl Riet- forts beroemde ontbijtkoek eveneens aan wezig was. De heer Jac. van der Moer, ex poseerde met glas, porselein, nikkelwaren en andere luxe artikelen. Wanneer zijn in aanbouw zijnde nieuwe zaak geopend was, dan zou hij zich op deze branche meer gaan toeleggen, zoo vertelde hij ons. Op stand No. 3 vertoonde de heer W. Uölscher verschillende land- en tuinbouw- benoodigdheden, waaronder de kunstmest en de planfcenziektenbestrijdingsmiddelen een ruime plaats innamen. De heer Jan de Jong, boekhandelaar had op stand No. 9 een mooie reclame opgezet voor de Swan- vulpen en de Smith en Bros schrijfmachine. Op stand No. 10 van de Coöp. Verbruiks- vereeniging „Ons Belang'' viel dadelijk de uitgebreide reclame voor Cuitüra een zui vere Hollandsche Wijn in het oog. De heer J. J. do Koning had op 6tand No. 11 een ruime sorteering van fijne vleeschwaren ge plaatst, in het bijzonder waren Anton Hu- nink's artikelen in groote verscheidenheid aanwezig. De heer B. H. Stockmann expo seerde op stand No. 12 met een uitgebreide sorteering dames-wintergoederen, terwijl dezelfde firma op stand No. 15 haar nieu we branche, ïneubileering onder de aan dacht van de bezoekers brengt. Een keu ring slaapkamer-ameublement trekt hier bijzonder de aandacht. Op stand No. 13 toont de heer L, Bakker ons een groote verscheidenheid van electrische artikelen, zooals de nieuwste electrische kachel e.d. Op stand No. 14 exposeert de heer H. F. Schouten met een ruimen voorraad kachels en rijwielen. Zoo -zien wij bijvoorbeeld prachtige Godin-^ en Continental-kachels. Ten slotte krijgen we op stand No. 16 van den heer P. T Vink een goeden kijk op den voortgang, die de rijwielindustrie heeft gemaakt. De heer Vink toont ons nl. de oudste velocipedes en zijn nieuwe Vink- rijwielen naast elkander. Bij onzen eersten rondgang hebben wij dadelijk den indruk gekregen, dat de verschillende winkeliers heel veel werk van de tentoonstelling heb ben gemaakt on we houden er ons van verzekerd ,dat zij hun moeite niet voor niets zullen hebben gedaan. Te 5 uur wed der tentoonstelling voor het publiek toegankelijk gesteld, Zwammerdam. Een vrij talrijk pu bliek was Maandagavond naar de Nutszaal alhier opgegaan, ora do lozing met film voorstelling bij te wonen, uitgaande van de Vereeniging Nederl. Landkolonisatio en Inwendige Zonding. Ds. Kloota, Herv. pred. sprak in plaats van ds. Wissink, Geref. pred. die verhin derd was, een kort openingswoord en ging voor in gebed. Na een korte verklaring van den leider der voorstelling, werd allereerst in beeld gebracht de Gevangenpoort te Den Haag, met de griezelige folterwerktuigen. Van daar ging het naar de strafgevangenis tri Scheveningen, waar het loven der gevau- genen, zooals het aldaar geleefd werd, zich zeer duidelijk voor het oog vertoonde, voor namelijk dat der gevangenen in de cellen. Vervolgens werd in beeld gebracht het bezoek van een redacteur van „Het- Va derland" aan de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen. Het yerblijf, leven en werken der aldaar ten onder gobrachten werd in alle bijzonderheden ten toon gesteld, waar na ten slotte nog te zien werd gegeven wat de vereeniging bovenbedoeld doet voor de ontslagen gevangenen, zwervers, landloo- pers en maatschappelijk ongeschikteh. Bij al deze voorstellingen werd een dui delijke verklaring gevoegd en het werk der vereeniging in den steun en belangstelling van het publiek krachtig aanbevolen. Tot dekking der onkosten werd een collecte ge houden .Enkele .uren te voren had reeds een voorstelling voor kinderen plaats gehad. Tot hulpbesteller aan het postkantoor alhier is aamgesteld onze plaatsgenoot D. Koren, zulks in de plaats van J. Blanken, die als zoodanig ontslag had aangevraagd. Haarlemmermeer. Tot onderwijzeres aan de R.-K. St. Josephschool B. te Hoofd dorp (hoofd de heer P. Heilker) is benoemd moj. B. H. M, Sieverding te Amsterdam. Dinsdag zijn door de politie te Ruc- phen (N.-B.) in samenwerking met de Haarlemmermeersche gemeente-politie ge arresteerd twee arbeiders, de 23-jarige J. J. en de 26-jarige J. M. Een hunner was bij een landbouwer in dezen polder en de ander in den grooten IJpolder werkzaam. Beiden werden verdacht van verschillende inbraken met diefstallen en werden Dins dagavond nog naar Rucphen, hun woon plaats, overgebracht. Aan den IJweg alhier is een 8-jarig jongöfcüè boven Van een trap, die uitgleed, op den grond gevaljen. In bewusteloozen toestand werd 't knaapje opgenomen en naar de ouderlijke woning gebracht, alwaar direct geneeskundige hulp werd ingeroe pen. De toestand van 't kind is vooruit gaande. In 1920 werd door Provinciale Staten van Noord-Holland een bedrag van 1 mil- lioen gulden toegestaan voor aanlegkosten ter voorziening van Hoofddorp, Aalsmeer en Uithoorn van Leiduin af, van water. Ten einde in dfe Haarlemmermeer ook an dere kommen en wegen te kunnen aan sluiten, achten Gedep. Staten verhooging van het crediet gewenscht. Het thans definitief vastgestelde plan voor eersten aanleg der drie gemeenten, is gebaseerd op aanvoer van het door de ge meentewaterleiding van Amsterdam in den Haarlemmermeer op te richten pompsta tion. Het ligt in de bedoeling, wegens de groote urgentie eener deugdelijke drinkwa tervoorziening in de bedoelde gemeenton, de geheele voorziening in den kortst mo gelijken tijd aan te leggen. Gedep. Staten vragen daarom aan de Staten verhooging van het crediet met een half millioen gul den. Hiliegom. De feestviering. De eerste feestdag begon met een ringnjderij per fiets in de Yan den Endelaan tijdens mooi weer. De laan zag er met de bloeien de dahlia'-S en 'begonia's, het frissche gras, de Zondagsch-gekleede menschen, de vlag gen en de versierde fietsen gezellig en prettig uit. De Harmonie speelde. De be langstelling van het publiek was heel goed. 22 paren namen aan het steekspel deel, met den volgenden uitslag: Mooiste geheel: le prijs de heer D. Kraak, 2de prijs mej. Kraak. Ringsteken dames: 1. Eising—Maaskant, 2 To van Dril, 3. Marie Spiering». Ringsteken heerenC. v. d. Klugt, 2. W. Nieuwenhuizen, 3. J. Kroeze. In den «amiddag had de harddraverij plaats, welke begon onder een regenbui Later knapte het weer op en bleef gunstig. Er waren 11 paardeD opgekomen, waarvau er 6 uitvielen. De prijswinners werden: Catharine R., van J. W, Schoon, te Medcrn- blik, rijder J. van Leeuwen 340 M. le prijs f250; Clemence, van D. de Vlieger, te Haarlemmermeer, berijder dezelfde, 350 M. 2de prijs f 100Jong Alexandra, van A. Spieb, te Miklum, berijder J. F. de Boer, 340 M-, 3de prijs f 50Camelia, van A. v. d. Marei, te Hiliegom; berijder J. de Vlie ger, 310 M., lste troostprijs f75; Doorloo- per, van D. de Vlieger, te Haarlemmer meer, berijder dezelfde, 310 ML, 2de troost prijs f 25. Er was vrij veel belangstelling voor de draverij, die in de beste orde verliep. Opi ihet feestterrein was veel publiek, vooral in den avond. De vergadering, die de af deeling der Alg. Vereeniging voor bloembollencultuur gehouden heeft, was zeer druk bezocht, de zaal van hotel Sisterraans was geheel be zet, waarover de voorzitter, de heer R. Veldhuyzen van Zanten Gzn., zich zeer ver heugd toonde. Hij herdacht het overleden lid den heer J. Wiedemeyer Sr., en zei van de agenda der algeraeene vergadering, dat het politiek een mooi stuk werk Ï9, om langs een zacht lijntje den sin van het hoofdbestuur door te drijven. Punt 5 bindt de leden aan handen en voeten, de koop van „Spaar en Hout", een oud huis, ga«t niet op. De Plaats is goed voor een oude mannenhuis, niet voor een handelsbeurs. De heer Balvers zegt vernomen te heb ben, dat de afdeelingen in het Westlaod zich zullen afscheiden als de contributie verhoogd wordt. De voorzitter noemt de begrooting voor een beurs op „Spaar en Hout" naïef. De kosten zullen niet f 150.000 maar f 200.000 en meer zijn De ledGb kweekers zullen nooit .van de heffing per R.R. voor deze beurs afkomen. Bij de bëhandeling der agenda kon de vergadering zich niet vereenigen met punt 5 zooals het voorgesteld is, wel met een amendement waarin beschreven is, dat de 2 cent per R.R. worden bestemd voor het wetenschappelijk onderzoek en de onper soonlijke reclame. Bij punt 8, het aanbod van Hiliegom, ontwikkelt de voorzitter een plan om de beurs daar rendabel te maken. Met alge- mcene stemmen verklaarde men zich er voor. Zoo ging het ook met de gift van den Bond van Bloembollenhandelaren, terwijl het voorstel Spaar en Hout met algemeene stommen afgewezen werd. De andere agendapunten gaven minder aanleiding tot opmerkingen. Tot afgevaardigden naax de algemeene vergadering werden benoemd de heeren G. Hvlkema en C de Wreede. Katwijk. De raad dezer gemeente ver gadert op Vrijdag 25 September des voor- middags 9.30 uur. Punten van behandeling: 1. Mededeeling van ingekomen stukken; 2. Benoeming leden: a. Commissie voor de Be drijven. b. Commissie v. Fabricage, c. Com missie voor het Grondbedrijf, d. Commissie voor de Belastingen; 3. Voorloopige vast stelling: a. Rekening der Bedrijven, b. Re kening van het Grondbedrijf, c. Gemeente rekening, alle 1924, 4. Verordening rege lende ontslag van onderwijzeressen bij hu welijk en onderwijzers en onderwijzeressen bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd; 6. Verordening regelende verhaal bijdrage art. 36 Pensioenwet 1922; 6. Idem art. 40 Pensioenwet 1922, 7.-Verordening regeling verhaal bijdrage art. 42a Pensioenwet 1922; 8. Verordening-lot heffing van Keurloon; 9. Verordening financieel beheer Vleeschkeu- ringsdienst; 10. Vaststelling bedrag Zeker heidstelling met rapport der Commissie; 11. Voorstellen tot verhuur en eventueele rui ling van grond langs Weihouder van der Piaskade; 12. Voorstel inzake vaststelling pensioen-grondslagen; 13. Voorstellen van den heer J. v. Duijn met prae-advies van B. en W.; 14. Voorstel met betrekking lot den gemeente-veldwachter R. Wagler; 15. Verzoek verlaging huur kantoorgebouw Post Telegraaf- en Telefoondienst met rapport Commissie; 16. Voorstel inzake landverhu ringen; 17. Aanbieding begrooting der ge meente en der verschillende bedrijven voor 192,6. 18 Rondvraag Katwijk-aan-Zee. Van de liaringvis- scherij kwamen te IJmuiden binnen en ter markt de loggers KW 52 met 13 last en KW 106 met 7 last pekelharing en niet ter markt de loggers KW 9 met 107 kantjes volle, 106 kantjes maatjes en ll/> makreel, en KW 101 met 260 kantjes volle. 18 kantjes maatjes en 1 kantje ijle haring. Gisteravond sprak in de Gemeenlezaal de heer Van Leeuwen, van Dordrecht. Trots het- slechte weer waren nog velen van el ders gekomen, zoodat de zaal bijna geheel gevuld was. Spr. koos tot tekst Rora. 8 3 en bepaalde zijn hoorders bij: „een afge sleten. een geopenden en een beleefden weg" Voorgelezen werd Lukas 18 1530. Ge zongen werden Ps. 68 14. Ps. 116 4* en 5. Ps 72 9 en Ps. 142 2. Noordwijk. Vereeniging K erkstr a>a t bewoners. Sinds eenige jaren, zijn bijna ailie Kerkstraa'tbe- woners vereeni-gd, met liet dool om ter ge legenheid van feesten van ons Oranjehuis de Kerkstraat op waardige wijze te versie ren. Om dit le bereiken wordt wekelijks een kleine contributie geheven. Op de vergade ring van 25 Augustus 1.1. werd het bestaan de bestuur uitgebreid met eenige leden. Het bestaai nu uil de heeren C. G. J. Al'kemade, voorz., Jos. Westgeest, 2e voorz., C. Waas dorp, secretaris en Th. Taskin, penningm. Tevons werd besloten de Kerkstraat slechts eenvoudig te versieren tijdens de feesten, hetwelk aldus is geschied. De jaarlijksche feestavond word bepaald op 22 September. Alzoo kwamen de KerkstraaLb e wowrs gis teravond in feestelijke vergadering bijeen in oafé Flora van den heer P. H. v. d. Voort. De zaal was geheel-getooid in de va'derland- sche kleuren en maakte bij intrede een ge- zelligen indruk. Bij ontstentenis Van den voorzitter open de de heer Jos. We3tgeest met een geestige speech, daanbij de talrijke aanwezigen har telijk welkom heetend, in het bijzonder het bestuur der Oranje-Vereenriging, waarna de secretaris de notulon weergaf, welke onder dank werden vastgesteld. Hierna gaf de waarnemend voorzitter ^on klein overzicht van het financieele gedeelte RECLAME. Hel echte Odol is, zooals bekend, juist dat mondwater, hetwelk de oorzaak van hot bederf der tanden beslist logengaat. Wie het echte Odol geregeld gebruikt, past, volgens onze hedendaagsch? wetenschap, de best denkbare verzorging van mond en tanden toe. Men wachle zich voor namaakI 3860 der Vereenigiging. waaruit bleek dat er een ha/tig saldo is van f 168.89. De bekende Kerkstraatvirtuoos, de heer W. Bemoknan, bracht met zijn mooi pianomuziek spoedig een gezellige stemming onder de aanwezi gen, welke nog meer werd verhoogd door de aangeboden traclafcie. De voorzitter der Oranje-Vereeniging de heer F. H. van Spanje het woord verlangend, sprak dank uit namens zijn bestuur voor de uitnoodi- ging welke volgaarne is aangenomen. Hij uittle tevens den wensoli dal het streven der Kerkstraatbewoners in deze in lengte van dagen moge bestendigd blijven e»n beöin- zijn geestige speeoh met een driewerf hoera voor hel Vorstenhuis en ingelijks voor de Keskbewoners en bun bestuur. De clou van den avond was zeker we! weer het optreden van den Kerkstraatko miek, den lieer C. Westigeeet, die met eon onuitputtelijke reeks geestige voordrachten allen heefLdoon schuddon van 't lachen on de uitroep van „Kees komt", was al genoeg om allen in spanning te brengen. Ook eenige anderen ga/ven nog eenige nummer tjes ten besbe. Tin zijn geheel was het ?en avond vol pledzier en vermaak, waarop •allien samen waron als leden van één groot gezin, waardoor deze avond hoofdzakelijk zoo goed geslaagd mag heelon. Pas op een zeer vergevorderd uur sloot de voorzitter deze aangename bijeenkomst onder dank voor de opkomst en allen een tot weerziens in het volgend jaar toeroepend. Noordwijkerhout. In café „v. d. Berg" vergaderde Dinsdagavond de afd. Noordwij kerhout van de Algemeene Vereeniging Voor Bloembollen-Cultuur (B. B. C.). De voorzit ter, de heer E. Oostdam Jb.zn. opende met een hartelijk welkomstwoord. De heer L. M. van Noort las de notulen, die werden goed gekeurd. Tot afgevaardigden naar de 151ste Alge meene Vergadering op Maandag 28 Sept. te Haarlem, werden gekozen de heeren E. Oost- dam Jb.zn. en L. M. v. Noort, lot plaatsver vangers E Oostdam fl.zn en W. Gulde- raond. Alsnu is aan de orde de behandeling van den Beschrijvingsbrief. De eerste vier pun ten leverden niets bijzonders óp. Het be wuste punt 5 leverde besprekingen op zon der einde. Het betrof n.l. hel voorstel lot statutenwijziging en wel als volgt: De leden betalen jaarlijks een contributie welke bij huishoudelijk reglement wordt vastgesteld. De algemeene vergadering kan besluiten, dat bovendien, ter bevordering van bepaaldelijk in het besluit omschreven vakbelangen, gedurende een of meer jaren een afzonderlijke contributie geheven zal worden. Dit punt werd na gehouden stemming afgestemd. Goedgekeurd werd het voorstel van het II. B. om van de leden, die bloembollen en aanverwante artikelen kweeken, een jaar- lijksche contributie van 2 cent per Rijn- landsche roede te heffen van den door hen daarmede beteelden grond ten behoeve van het wetenschappelijk onderzoek en propa ganda van den afzet van het product. Punt 8 en punt 11. welke in het bijzonder handelen over de stichting van een eigen gebouw, leverden veel bespreking op Besloten wordt met algemeene 3lemmen niet accoord te gaan met het praeadvies van het hoofdbestuur. Men gaat hier mee met het voorstel Hiliegom Deze gemeente stelt n.l. f50.000 plus grond, eveneens ongeveer f 50.000 beschikbaar. Men acht hier Hiile- gom als een centrum van cultuur, centraal gelegen en van alle zijden gemakkelijk te bereiken. Men wil hier niets weten van het voorstel van het hoofdbestuur tot aankoop van de buitenplaats „Spaar en Hout" te Haarlem. Bij rondvraag wordt besloten ora den afgevaardigden voor onvoorziene omstan digheden een vrij mandaat mee te geven De opkomst was zeer groot en de belang stelling der leden enorm Rünsbvq. In de Kerkstraat alhier wera J. C. S. zoodanig1 door oen wiel rijder aangereden, dat hij later over ernstige inwendige pijn klaagde. Een gemeen le-amblcnaar A k. vraagt een bovenwoning kamers mei keuken. Prijs fs a f 6. ecnlrum Had. Brieven Bur. van dit Blad •®dc,F No. U50k. Typiste eenige vrije avon- deu le harer beschikking hebbende, zoekt avondkantoor Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5013 k. Gevraagd een Ilinke dienstbode of oen flink meisje. Steens!ranl 59. Gevraagd 1 of 15 Oct. flinke dienstbode il. of d. en n. liefst boven 20 .j. cn irer 1 Nov. besca Jong Meisje voor hulp bij 2 kinderen 2 en 4 j.. van half 2 lot half 8. Zich aan melden 's avonds na 8 uur Kempennerstr. GS. Oegst- gecst. Vriendelijk tehuis gezocht voor een halfwas POESJE erg zindelijk. Julianastraat 37. Mevr. v. d. KWAST, huize De Driehoek te Warmond, vraagt tegen 1 of 15 Oct. een NET MEISJE zellst. werken ea eenvou dig k. koken. WERKSTER Gevraagd voor Woensdag co Zaterdag van 9 tol 2 u. een heldere werkster, van goede getuigen voorz. Zich te vervoegen na 7 uur Mej. L. AKNÜLD, Vreewijk - straat 13. NETTE MEISJES gevraagd boven 17 laar.. HKOK'b Lunchroom, Sta tionsweg. Gevraagd nog eenige WASSCHEN naar verkiezing thuis. Ruim gelegenheid om te drogen. Geen machine. Wascht met de hand. Aan hetzelfde adr. vraagt een nette baker eenige bakerhulzen als loop baker. Brievea Bur. van dit Blad Onder No. 5007 k. Gevraagd een flioko DIENSTBODE V. d ea n Hoog loon. Adr. Café W. BAKKER. Rijks straatweg 51, Wassenaar. Gevraagd Ia de Kladerbc- waarplaats een MEISJE van ongev. 17 jaar als hulp bij kinderen van 2G jaar. Aanm. hedenavond tussch. half 8 en 9 uur. Langebrug 87. Gevraagd voor MEISJE van 13 jaar een dienst, voor lichte bezigheden. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 499) k. Tricolagefabrlek A v EG- MOND. Hazcwiodstecg 1, vraagt eenige BREISTERS en Afwerksters Gevraagd door jonge on gehuwde WERKSTER voor alle dagen werk, gene gen alle voorkomende werk zaamheden te verrichten. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4992 k. WERKMEISJE Gevraagd voor 15 Oct. een nel werkmeisje, Holl. of Dultsche, r. d. en n. Sala ris f 30.— p. m Wasch vrij. Oafé „Neuf". Breeslr. 107 Oevraagd een net DAGMEISJE niet beneden de 16 jaar. Loon naar bekwaamheid- Zondags na 12 uur vrij. Fa. KRUISINOA, Nieuwe Rlin 33. Tn een klcio gezin te Leiden wordt gevraagd tegen 1 Noy. of eerder een dienstbode die goed kan koken cn v. g. g. v. Is. Hoog loon in dien zij bekwaam voor haar werk is. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 0092 k. Gevraagd een (11ako DIENSTBODE voor dag en nacht. v. g. g. voorz. Hoogewoerd 32a. AanmcldCQ na 8 uur. DAGDIENSTBODE Wordt gevraagd net dag meisje, v. g. g. v. Zich aan to melden na zeven uur. Mevr KEULS, Brcestr 20. loopjongen kan geplaatst worden een nette loopjongen niet ouder dan 15 jnar bij: F. G. MASTENBROEK. Banketbakker, FToogewoerd No. CO. Goed tehuis gezocht voor twee zindelijke KATJES 8 weken oud. Adres: Schclpenkade 48. WERKMEISJE Flink helder werkmeisje gevraagd van half acht tot 5 uur, Vrijdags den ge- heelen dag o.a. voor waseh en wlnkclwcrk. Loon 17 per week Aanmelden na 7 uur LAMAN', Ponkerst. 8. KIPPENHOK met ren, voor 6 kippen, to koop gevraagd. Brieven Iloogo Rijndijk 81. KOSTGANGER Gevraagd een nette kost ganger bij jonge menaohen op gczelligcn stand, contr 8er stad. Gezellig huiselijk verkeer, i'rijs 10.— p. w alles Inbegrepen. Brieven Bur. van dit Blad onder No 5079 k. Ccvraagd: twee KOSTGANGERS met bulsolijk verkeer, met vrjje Rlaapkacoer. ruime rtj- w iel borging. 'Brieven Bur. van dit Bind onder No. 0098 k.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9