TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA -■ RECHTZAKEN. WETENSCHAPPEN. YRAGENRUBRIEK. Advertentiën. WEERBERICHT, Barometerstand. Bet dunne lijntje geeft den stand aan yan gistermiddag 3 uur. De groote wijzer geeft den stand aan fan hedenmiddag 3 uur. Gistermiddag, 3 uur: 755. Hedenmiddag, 3 uur: 752. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen run 23 September, medegedeeld door het Mctereologisch Instituut te De Eildt. Hoogste barometerstand 760.8 te Isafjord. Laagste stand 735.6 teSkudisnaes. Ver wachting tot den avond van den 24aten: Meest krachtige, later afnemende Westelijke tot Zuidelijken wind. Afwisselende bewol king. Aanvankelijk nog regen- of hagelbuien met kans op onweer en kouder. Later iets warmer. HOOG WAFER TIJDEN TE KATWIJK.-a.-2EE Voor Donderdag: Hoogste stand des v.m. te 7.17 uur. Hoogste stand des nam. te 7.43 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk", iVoorm. 7 uur: 15 gr. G. '8 Middags 12 uur: 15 gr. (X. Nam. 3 uur: 15.5 gr. O. Zweminrichting „De Zijll iVoorfn. 7 uur: 14.5 gr. G. 's Middaga 12 uur: 14.5 gr. Cl 1 Nam. 3 uur: 15 gr. C. LICHT OP VOOR PIETSER3 O.U. Woensdag 23 Sept.: 7.26 n.m. tot 0.20 v.m. CaiUaux in Amerika. NEW-YORK., 23 Sept. (Reuter). Het stoomschip „Paris", aan "boord waarvan zich Caillaux bevindt, wordt vanochtend te New-York verwacht. Oaillaux reist dade lijk naar Washington door. De Amerikaan- sche schuldregelingscommi8sie komt Donder dagochtend bijeen om de leden der Fran sche missie te verwelkomen. Wanneer de volgende vergaderingen gehouden zullen worden, is nog niet bepaald. Donderdag ontvangt Coolidge de Fransche gedelegeer den op het Witte Huis en een aantal ande re partijen zullen te hunner eer worden ge geven. De Fransche Regeerinosleening mislukt? LONDEN. 23 Sept. (V. D.). De „Daily Mail" meldt uit Parijs: Groote ontstem ming heerscht in Parijeche financieele kringen over het mislukken van de re- geeringsleening. Naar verwacht wordt zal slechts voor een kwart gedeelte ingeteekend zijn. Hierdoor zullen noodmaatregelen ge nomen moeten worden na de terugkeer van Caillaux uit Amerika. Een grensincidentje. PARIJS, 23 Sep. (Havas). Het „Journal" verneemt uit Metz: Een bende pan-Germa- nisten kwamen de grens over en verwond den erüstig den onderwijzer Zeil, die uit Lotharingen was gevlucht in verband met zijn veroordeeling tot twee maanden ge vangenisstraf wegens zijn Fransch-gezind- heid. De aanvallers konden na het volbren gen van hun daad, de grens opnieuw berei ken Geen kabinetscrisis in Roemenie. DEN HAAG, 23 Sept. De Roemeensche legatie bericht dat het bericht uit Boeka rest als zou een regeeringecrisis zijn uitge broken in Roemenië en de plaatsvervangen de Premier Vaitoanu 2ijn ontslag hebben ingediend van alle grond ontbloot is. Ook het feit dat de premier Bratianu zijn ver blijf te Karlsbad zou onderbroken hebben omdat hij dringend teruggeroepen zou zijn, is niet juist. De zeeliedenstaking. SYDNEY, Nieuw-Zuid-Wales, 23 Septem ber (Reuter). Men voorspelt dat do staking spoedig tot het verleden zal behooren. Het eenige punt waarover nog verschil loopt, is de eisch de stakers tot uitbetaling van het volle loon gedurende den tijd, dat gestaakt wordt en van dezen eisch zullen zij waarschijnlijk afzien. De havenarbeiders besloten reeds eenpa rig te willen werken ook op die schepen, waar de stakende zeelieden door werkwil ligen werden vervangen. Men gelooft dat dit besluit grooten invloed op den toestand zal hebben Een typhoon. MANILLA, 23 Sept. (N.T.A. Draadloos). Ken typhoon, die door de officieren van dc kruisers „Ford" en „Pillsbury", als zeer ernstig wordt beschreven, heeft buiten Psingtao, drie matrozen over boord ge- Hagen. Twee van hen verdronken, doch de doi de, een neger, kon zich. zwemmende red- iten en werd na 46 minuten opgepikt. STADSNIEUWS. .Woningbouwvereeniglng „Ons Doel." In het voorjaar van 1924 heeft boven staande vereenAginig een bouwplan, hij B, en W. aanhangig gemaald. Daar door het bestuur gevreesd werd, dat „Ons Doel" zich niet voldoende zou ont wikkelen, wanneer er niet wat meer schot in kwam, werd verzocht zooveel mogelijk woningen te mogen bouwen. En zoowaar.B. en W. verleenden toestemming voor een premie-bouwplan van pl.min. 70 woningen, t. w. 35 boven- en 35 benedenwoningen. Vóór dit plan was uitgevoerd, werd ook nog toestemming verkregen voor een Wo ningwet-bouwplan van 80 woningen. Later zijn in dit aantal nog eendge wijzi gingen gebracht, zoo werden o. m. ook twee winkelhuizen gebouwd, doch do uitvoering der plannen, zooals zij waren goedgekeurd, werd opgedragen' aan den heer G. Ponsen, architect hier Ier stede. Den 17den Juli van het vorige jaar werd met den bouw aangevangen en heden is het werk opgeleverd. In totaal zijn 148 woningen verrezen, waarvan 126 stuks groot type en 20 klein type. De woningen zijn gedegen aan de Lelie straat, Pioem9traat, Pioter de la Court- straat en Lindenslraat De benedenwoning van het groote wo ningtype bestaat uit: een huiskamer, drie slaapkamers, een keuken, een hal, kelder kast én een achtertuin met schuurtje; de boven woning bestaat uit: een hal, van waaruit aiUe kamers te bereiken zijn, huis kamer, drie slaapkamers, keuken, groote bergkam er, balcon met buil enk ast en een tuin, welke ligt achter den tuin van den benedenwoner en welke is te bereiken langs een pad tusschen de huizen De tuinen zijn groot 9X8 meter. Het kleine, woningtype omvat: beneden: gang, huiskamer, twee slaapkamers, keuken, kelderkast, bergkast (buiten) achtertuin met schuur; boven: trap, portaal, gang, huiska mer, drie slaapkamers, keuken, balcon en tudn. De tuinen düe bij ddit woningtype behoo ren zijn omgeveer tien vk. meter kleiner dan de eerdergenoemde. De huizen van beide woningtypen hebben een voortuintje met vrij toegangshek van de benedenwoning. Hedenmiddag heeft de opening van het woningcomplex plaats gehad, waarbij te genwoordig waren de burgemeester jhr. mr. dr. N. O. de Gijselaar, de gemeente secretaris mr. dr. Van Strijen, de wethou ders J. F. X. Sanders en A. Mulder, bene vens een aantal genoodigden. Nadat de voorzitter van „Ons Doel", de heer K. West, <^e verschillende autoriteiten ontvangen had en hen vervolgens geleid had naar de plaats, waar de plechtigheid zou plaats hebben, hield hij een toespraak, waaraan wij het volgende ontleenen Hooggeachte Burgemeester, edelachtbare heeren en verdere aanwezigen. Het is mij een zeer groot genoegen u namens de bouwvereeniging „Ons Doel" te mogen ver welkomen, niet alleen te verwelkomen, doch u ook dank te zeggen voor uwe bereidwil ligheid om den vereenigingsstecn te willen onthullen. Met deze plechtigheid wordt het zegel op ons werk gelegd. De huizen zijn klaar en bijna alle bewoond, doch voor het zoover wae, zijn heel wat moeilijkheden overwonnen moeten worden. Rappe han den, gezond verstald en veel energie heb ben ons bij moeten staan om deze wonin gen te doen verrijzen, waarop wij nu trotsch mogen zijn. Zeker, ook deze wonin gen zullen nog wel gebreken hebben, maar het is nu eenmaal niet mogelijk het allen leden naar den zin te maken en laat ons daarom dankbaar zijn, dat met zóó weinig middelen dit resultaat bereikt is kunnen worden. Wanneer ik spreek van dankbaarheid, wil ik in de. eerste plaats namens de geheel# vereeniging dank brengen aan het gemeen tebestuur, wiens sympathieke medewerking wij mochten ondervinden. Veel is er ge praat, vele conferenties hebben plaats ge had en steeds droegen deze het karakter van bereidwilligheid en genegenheid. Van harte spreek ik den wensch uit, dat, wan neer wij ens met nieuwe plannen mochten komen, wij op denzelfden grooten steun mogen rekenen. Een woord van dank voor zijn keurig werk aan den architect, den heer C. Pon sen, is hier ook zeker op zijn plaats. Het kan niet anders, of op iederen buitenstaan der zal uw werk een goeden indruk maken. Wij hebben uw krachten niet overschat en .waardeeren uw werk; aan u is het te danken, dat er waar* voor het geld gele verd is. Ook onze opzichters, de heeren Keiler, Verhoog en Meyer mogen wij niet vergeten. Zij, die dagelijks hun wakend oog terdege over het werk lieten gaan, zij hebben het vertrouwen, door de Vereeniging in hen ge steld, niet beschaamd. Ontvang daarvoor onzen welgemeenden dank. Ook den aannemers, de heeren De Kloe en Vermaal, die met zeer veel moeilijkheden te kampen hebben gehad, brengen wij onzen hartelijken dank voor het kostelijk stut werk, dat zij hier geleverd hebben.- Rest mij ten slotte nog een woord van dank aan de heeren ambtenaren van Bouw en Woningtoezicht, mijn medebestuursleden en commissarissen. Thans zou ik UEdl. willen verzoeken den steen te onthullen. De steen is eenvoudig, de inscriptie waarachtig bedoeld. Wij ho pen en wenschen, dat het nageslacht van deze woningen nog jarenlang pleizier moge beleven. Ik heb gezegd. Na deze toespraak trad de Burgemeester naar voren om de doek, die den steen voor het oog verborgen hield, te verwijderen. De steen is van Oberkircherzandsteen ver vaardigd en is aangebracht in het midden van het front der Lindenstraat; hit is ter grootte van ongeveer 90 bij 60 centimeter en draagt het opschrift: Bouwvereeniging „Ons DoeP'.t Anno 1924. ,,'tls lichter te laken Dan beter te maken." Alvorens tot de onthulling over te gaan sprak de burgemeester het bestuur nog toe: Het is mij, aldijs spr. een groot genoegen gevolg te kunnen geven aan uw vriendelijke uitnoodiging om dezen gedenksteen te ont hullen. Over het algemeen ben ik geen bewon deraar van deze- Woningwet, doch nu die er eenmaal is, apprecieer ik het des te meer wanneer et vereenigingen zijn, die een groot gedeelte der kosten uit eigen portemonnaie willen betalen. De spreuk, die gij hier hebt laten aanbrengen is toepasselijk voor ieder een. Zoo vaak in het leven zegt men: „doet het beter" maar „het kunnen" vergeet men maar al te graag. Van harte hoop ik, dat op uwen arbeid veel zegen moge rusten. Nadat vervolgens ververschingen waren rondgediend, werd onder leiding van den architect, den heer C. Ponsen, een rondgang door de nieuwe woningcomplexen gemaakt, waarmede deze plechtigheid was afgeloopen. Eerste-steenlegging van de nienwe Keik der Ond-Katholieke Gemeente. Door de Oud-Katholieke Gemeente alhier werd geruimen tijd geleden een villa aange kocht aan den Zoeterwoudsche Singel 48a, vroeger bewoond door wijlen den heer W. C. Mulder, architect alhier, met bet doel dit ge bouw in te richten lot pastorie en daaraan te verbinden den bouw van een nieuwe kerk. De werkzaamheden zijn thans zoo ver ge vorderd, dat de fundamenten met de onder bevloering, waarop het eigenlijke gebouw zal worden ópgetrokken, zijn gelegd Daarom had heden de plechtige eerste steenlegging plaats door monseigneur Fran- ciscus Kenminck, Aartsbisschop der Oud- Katholieke Kerk te Utrecht en in tegen woordigheid van den pastoor van 's Graven- hage, den z.e. heer Berends, belast met de leiding der kerken in Rijnland en de eerw. pastoor Smit, alhier, het kerkbestuur, den architect, den heer Buurman en de aanne mers de firma Zitman en Zn. en verdere belangstellende leden der KeTk. De Aartsbisschop hield een korte toe spraak, waarin hij met teksten uit de Jl. S. aantoonde, dat alle dingen moeten wor den gedaan in naam van den Heere Jezus Christus. Waar dit zoo is, moet zeker ook de bouw eener kerk aldus plaats hebben. Zoo gaat dan bij deze plechtigheid aller eerst het hart uit tot God. Spr. schetste daarna hoe eenmaal de eeredienst ook in Je stad van Leiden openbaar was en vrij. Na de Reformatie ipoesten de Katholieken hun eeredienst langen tijd. uitoefenen in het geheim in sóhuilkerken en in zulk een schuilkerk heeft de Oud-Katholieke Ge meente tot nog toe den dienst uitgeoefend. Thans zal daarin verandering komen en de Gemeente moet daarvoor God dankbaar zijn. Hierop las de Bisschop het gebruikelijke formulier voor, waarop de aanwezigen tel kens reageerden, waarna Z.H.E. voorging in gebed. Hierna werd de oorkonde door den pas toor dezer Gemeente voorgelezen en ver volgens in een koker gelegd. Daarna liet de pastoor den koker neer in de daarvoor bestemde opening en reikte den bisschop den troffel toe, waarna hij de plechtigheid van de steenlegging verrichtte. Met den troffel driemaal op dec oteen slaande, ziedde hij- „De steen* dien de bouw meesters verworpen hebben, ia geworden tot een hoeksteen; de Heer heeft het ge daan, het is wonderbaar in onze oog en. Vervolgens voerden de aanwezige pastoors en de ledeo van het Kerkbestuur de drie troffelslagen uit, waarna de bisschop dè plechtigheid, die blikbaar op de aanwezi gen diepen indruk maakte, met gebed sloot Wj) vernamen, dat, indien geen buiten gewone omstandigheden het verhinderen, de kerk in Februari van het volgend jaar zal kunnen worden ingewijd. Koninklijk bezoek aan den kruiser „Java". Heden hebben II. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan Hr. Ms. kruiser „Java", die, terugge keerd van zijn eerste oefentocht, sinds de vorige week in de Amsterdamsche haven gemeerd ligt. Te 11,06 uur arriveerden de Koningin en de Prinses met gevolg. Na begroeting door deo burgemeester, den heer W. de Vlugt, redeo de Vorstelijke bezoekers onmiddellijk na den steiger aan de De Ruyterkade. Hier lag een motor sloep van R. M/a „Java" gereed. De Ko ningin en Prinses en gevolg begaven zich ODmiddellijik aan boord. Toen de motorsloep, die bestuurd werd door d§n luit ter zee 2de klasse J. A. Gauw, van deo steiger vertrok, klonk van de „Java" het eerste van de 35 saluut schoten, die tijdens de vaart naar deo oorlogsbodem gelost werden.' De „Java", die gemeerd lag aan de boeien *ao de Holland-Amerika-lijn, met stuurboord naar de stad gericht, was b$ het binnenkomen van don trein gepavoiseerd. Onder op het bordee van de statietrap werd H.M. de Koningin ontvangen door den oommandant van de „Java", kapitein ter zee L# J. Quant. Toen H.M. den oorlogsbodem betrad, wer den de pavoiseering8vlaggen neergehaald en werd de Koninklijke Standaard geheschen. Tamboers ©n pijpers lieten de parademarsch hooren, waarna de Marinekapel het „Wil helmus" inzette. Na do ontvangst inspecteerde H.M. de Koningin de officieren, onder-officieren en verdere equipage van de „Java". Vervol gens bezichtigde zij het schip. Met toestemming van H.M. de Koningin werd daarop van de Koninklijke bezoeksters en officieren aan boord een foto genomen. Bij het verlaten van het schip, riep de oommandant kapt. ter zee L. J. Quant een „Lang Jere dq Koningin", hetgeen door de geheele bemanning die geparadeerd stond opgesteld, met een driewerf hoezee werd be antwoord. Toen H. M. de KoniDgin en de Prinses den oorlogsbodem weer verlaten hadden en de Koninklijke Standaard was neergehaald, werd de „Java" opnieuw gepavoiseerd. Snel voer de motorsloep weer naar de stad. Vijf en dertig saluutschoten van de „Java" weerklonken weer over het Y. Met den trein van 1.03 uur vertrokken de Koningin en de Prinses naar Het Loo. Etensielletjes. Gistermiddag ontstond bij het 21sle regi ment Infanterie, gelegerd in kazerne 1 te Amersfoort, een etensrelletjc. De soldaiien waren ontevreden over de toebereiding van het eten, diait bestond uit die Iweveelheid voedsel uit de bussen, waardoor gehakt was gewerict. Dc soldaten weigerden dit voedsel te gebruiken en dreigden 's nachts te twee uur niet uit te rukken voor de gTOO- te manoeuvre van morgen. Eerst toen een rijslimaal oan negen uur 's avonds was be loofd, keerde de rust weer. De mede-directeur van de N.V. Obliga tie-maatschappij „Het Witte Kruis", de heer M. A. C. B., die wegens verduistering van een groote som ten nadeele der vennootschap door de politie is gearresteerd, is heden mor gen ter beschikking van de justitie' gesteld en in het Huis van Bewaring in Den Haag ingesloten. Naar het voorloopig onderzoek der politie heeft uitgewezen, beloopt het totale bedrag, dat door den heer B. ver duisterd is, ongeveer anderhalven ton. UIT NED. OOST-INDIE. De moord te Garoet. SOERABAJA, 23 Sept. (Aneta). De Aus traliër Kirton is, verdacht van den moord te Garoet op mevrouw Campbell-Malfie, aan boord van de „Tasman" van de Kon. Pak ketvaart Mij., alhier gearresteerd. Er zijn vele bebloede zakdoeken bij hem gevonden. VOOR DONDERDAG 24 SEPTEMBE. 8 50. Hamburg (392 M.) Morgenomroep. 10.15. Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Officieele Am sterdamsche tijd). 10.50. Daventry (1G00 M. 5XX) Tijdsein van de Big Ben Weerbericht. Dortmund (288 M.) Concert Gramo- phoon-Concert zang. 12.20. Leipzig (454 M.) Concert op de Hupfeld Phonola. 12 50. Parijs (1780 M. SFR) Concert Lucicn Paris vioolsolo cellosolo. Cardiff (353 M. 5WA). Lunchmuziek van het Carlton-Bestaurant. 1.20. Londen (365 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich Wekelijksch Concert van grn- mophoonplalen. Rome (425 M.) Concert officieele be richten. Zurich (515 M.) Weerbericht. 2.25. Hamburg (395 M.) Concert Ka mermuziek van der Bremer Norag. Munster (410 M.) OpereUomuziek. 3.20. Cardiff (363 M.) Falkman met zijn bioscoop-orkest. 3.50. Glasgow (422 M. 5SC). Telefonie voor de scholen. ■4.05. Birmingham (479 M. 51T) The Station Wind Quintet. Bournemouth (386 M. 6BM). Concert Orkest van het Bungalow Café. Aberdeen (495 M. 2BD) Afternoon Topics David's Dance Orchestra The Wire less Orcheslra. Glasgow (422 M. 5SC) The Wireleess Quartet. 420: London (366 M. 2LO). Trocadero- Orkest. 4.30: Amsterdam (1950 M.). Tijdsein van hert Persbureau Vaz Dias (Olfioieele Am sterdamsche Tijd). 5.05: Parijs (1780 M. SFR). Voor de Kin deren. 5.20: Brussel (262 M.). Matinee voor de kinderen. Cardiff (353 M. 5WA). De „Five o' Clocks", vocaal en instrumentaal concert. 6.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO) en 1600 M. 5XX). Lichte muziek. 7.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht. Munchen (485 M.) Pianoconcert. 8 20: Daventry (1600 M. 5XX). Concert. Uitzending uit het Grand Hotel le East- bome. Orkest o.a. Fantasie „La Tosca" (Puccini). Ouverture „Tannhauser" (Wag ner). Londen (365 M. 2LO). Round the Slations. Verder programma van Kamermuziek. Birmingham (479 M. 5IT). The Stations Augmented Orchestra. Cardóif (353 M. 5WA). The Slatin Sym phony Orchestra Manchester (378 M. 2ZIJ). Symphonie- oancert. Aberdeen (-495 M. 2BD). Balladen en Operamuziek. 8.85. Brussel (262 M.) Concert door het orkest o.a. Ouverture tju Postillion de Donjumeau (Adam) Humoresque el Menuet, piano (Ganne), vioolsolo. 9.05. Parijs (1780 M. SFR) Concert Concert, georganiseerd door les Toumés Arlistiques Jeand. 9.15. Daventry (1600 M. 5XX) Opvoering van de opera „Gianni Schicci" (Puccini) door het British National Opera Cy. 10.50. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) The Savoy Orpheans and the Sclma Band. Bilversumsche Draadiooze Omroep. Donderdag 24 Sept. 68 uur: Voo.- avondconcerl door hot H. D. O.-orkest. 89 uur. Ned. Seintoestellenfabriek. Uit zending-avond uitgaande van de Christe lijke Weekillustraüe „Het Schouwvenster". 9 uur. Paoli's Band. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof heeft bevestigd een vonnis vafl den Kantonrechter te Woerden, waarbij C. R, winkelier te Alpheo a. d. Rijn, is vrijge sproken van de hem ten lasto gelegde overtreding van de Loterjjwet. Deze zaak! was door den Hoogen Raad mar het Hol verwezen. Aanvankeljk had in hooger be roep de Baagsche rechtbank het vennis van den Kantonrechter vernietigd en bekl. ont slagen van rechtsvervolging. De Hooge Raad vernietigde eohter het vonnis der rechtbank en verwees de zaak naar het Hol. Eclips-commissie Zuid-Snmatra. 1 Dc Minister van Onderwijs, K. en W. heeft aan de Eclips commissie der Kon. Akaidemie van Wetenschappen opdmcht verleend om, buiten bezwaar van 's Rijke schalkhei, een wetenschappelijke expeditie uit ie zenden naar Zuid-Sumatra tot waar- noming van de totale zonsverduistering op 14 Jan. a s., en bepaald, dat dozo expeiiSe zal bestaan uit do volgende loden: dr. A, Pannekoek, lector voor de sterrenkunde aan de gemeente-universiteit le Amsterdam, dir. W. J. II. Molfl, lector voor de natuur kunde aam de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. J. vam der Bilt, observator voor de ster renkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; mej. J. C. Tholon van Velzen, doc- toranda in de wis- en natuurkunde aan de gemeente-universiteit te Amsterdam (assis tente). ACADEMISCHE EXAMENS. LEIDEN. Geslaagd is voor het Taalkun dig doctoraal examen der Indologische stu die de heer C. de Vries. J. R., te V. Wordt uitgegeven door het Centraal Uilgeversbureau N. Z. Voorburg wal 230232, te Amsterdam. MARKTBERICHTEN. VOORSCHOTEN. Kippeneieren f 10 90 K f 11.70 per 100: eendeneieren f 10.70 a f 11.20; kippen f0.80 a f 1.20 per stuk, ha nen f 1.10, duiven f 0.15 a f 0,20, konijnen f 1.50 per stuk. AMSTERDAAk 23 Sept. 281 vette kalve ren, le kw. 11—1.10, 2e kw. f 0.90—0.98, 3e kw. f 0.800.88 per K.G., totaal geen kooplust, afloop lager dan noteerimg.; 41 nuchtere kalveren, f 1525 per stuk; 600 varkens, Holl. le kw. f 1.121.13 per K.G, Meer vraag voor vette dan voor vleesohvtur- kens. Een minder soort f 1.091.11 p. K.G. WOERDEN, 33 Sept. Aangevoerd 871 kaaspartijen, le kw. 6266, 2e kw. 5660, met rijksinerk 6672, 68—64, zwaire 76, hamdel matig. ALPHEN, 22 Sept. N.V. Tuinbouwvei ling „Alphen aan den Rijn". Veiling van spinazie f 1218, heereniboonen f 1930, snijboonen f21—30, pronkboonen fll16, postelein f 1315, uien f 6.506.40 per 100 K.G.; peen f610, kroten f 1.80t, andij vie f2.3.90 per 100 bos; kropsla 12.80— f 3.50, bloemkool I f 1624, bloemkool U f 5.10, meloenen f 1528 per 100 stuks. Bij het ter perse gaan van dit num mer was de Beursnoteering nog niet door ons ontvangen. Getrouwd: J. DE RIJK eD H. G. BLÖTE, die bjj deze dankzeggen, voor de vele belangstelling bij huo huwelijk ondervonden. Leiden, 23 September 1925. Breestraat 145. 8875 Getrouwd by volmacht: W. F. H. 60MER Contr. P. T. T. Ned Ind. A. E. KRUYT. De Heer en Mevr. SOMER Kroyt betuigen b(j dezen bon hartelijken dank voor de b(J hnn huwelijk ondervonden belangstelling. 4994a Medan, LeideD, 22 Sept. 1925. Getrouwd: A. KORENHOFF en 388* G. J. KONING die tevens, ook namens beider Familie, dank zeggen voorde vele belangstelling bij bun huwelijk ondervonden. Leiden, 23 September 1925 Breestrr at 15. Heden werden wij verblijd met de voorspoedige Geboorte van onze Dochter JENSJE AI-BEKTE en onzen Zoon JACOB. ALB. D. DEN HAAN. OATH. A. DEN HAAN— Van dbb Vuveh. Bynsbnrg, 23 Sept. 1926. 506*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 3