No. 20101. MAANDAG 21 SEPTEMBER Anno 1925. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van herten. UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecbt. Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 2.35, per week0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Ott nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18. tel. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a 10.14f0.27, SCHOL a f 0.15, GEH. KABELJAUW a 10.24 per pond, VOLLE- en INMAAKHARING a f 0.08 en f 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. i leiden, 21 September 1925. 3788 Het stormramp-comité. Bij den Penningmeester van hefc Storm ramp-Comité kwamen nog de volgendegif ten in: de wede. H. f 2.50; C. f 5; Batig ■aldo Athletiekdag op 30 Augustus f 81.80; Busje winkel Mej. Olivier, Hoogewoerd f 1.55 1/2; C. K. f 2.50. Giften worden nog gaarne aangenomen door den Penningmeester, den Heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Gironum mer 57471. yoor de slachtoffers van de nationale ramp. [Woensdagavond a.s. 8.15 zal in de Remon- strantsche kerk een concert worden gegeven ten bate van de slachtoffers van de storm ramp. Er zal van zang, violoncel en orgel te genieten zijn. Door d© groote bereidwilligheid van het ^kerkbestuur en van de firma B .J. Jansen, pijn er bijna geen onkosten, zoodat met een toegangsprijs van dertig cents toch een ïlink saldo kan afgedragen worden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij paar' de advertentie van morgenavond. Leidsch Universiteitsfonds. Uit het laatste jaarverslag van het Leidsch Universileitsfonds welk fonds, dat opgericht Werd in 1890-91 en gereorganiseerd in 1917, .ten doel heeft de bevordering van den bloei der Leidsche Universiteit en van de studie .aldaar, in den ruimsten zin genomen, blijkt o.m. cLat door enkele legaten en giften ook in het afgeloopen jaar het kapitaal vrij aan zienlijk is versterkt. Het Fonds ontving een legaat van mr. C. Vermeer, in leven lid van den Universiteitsraad groot f 5000 en het ver mogen van mevr. de weduwe prof. Buys Amtsenius, dat na aftrek der onkosten op f 35000 werd geraamd; een aantal oud- Leidsche studenten bracht op initiatief van Gecommitteerden en Commissie van uitvoe ring op den 350sten diës der hoogeschool een som van f 13.680 bijeen. Ook het totaal der jaarlijksche bijdragen steeg belangrijk. Tal van personen en instellingen werden ook dit jaar door een subsidie van wege het Fonds ondersteund: het pas gestichte Insti tuut Kern, voor Indische archaeologie ont- ying een bijdrage van f 1000, het Instituut voor Tropische Geneeskunde, dat met zeer vele financieele moeilijkheden te kampen had, f 750, de Zuid-Holl. Archaeologische commissie f 200, voor het herstel van oude graven van Leidsche professoren te Katwijk, prof. Escher f 300 voor den aankoop van doorsneden van gesteenten, prof. Ehrenfest f 75 voor onkosten van builenlandsche ge leerden die voor wetenschappelijke confe renties naar Leiden komen, benevens meer dere vereenigingen en bijzondere personen. De Universiteitsdag op 4 en 5 Oct. '24 ge houden, was ook ditmaal een succes. Sinds Juli 1924 traden tot het fonds toe 33 ondersteuners door een bijdrage in eens en 144 met een jaarlijksche bijdrage. Door overlijden en bedanken verloor het Fonds 1 stichter, 1 beschermer en 2 begunstigers, krachtens een bijdrage in eens en 44 onder steuners door jaarlijksche bedragen. Het aantal ondersteuners door een gift in eens bedraagt nu 155 en dat voor een jaar lijksche bijdrage 1448. Evangelisatie-arbeid onder de kermistentbewoners. Het ligt in de bedoeling van de Evange lisatie, uitgaande van de Geref. Kerk alhier, om ook onder de kermisteutbewoners den Evangelisatie-arbeid ter hand te nemen. Reeds Vroeger had een dergel $ke arbeid plaats onder zulke meoschèn, die ongeveer een week vóór de 3-October-feesten hier in grooteo getale aanwezig zijln, en met goed resultaat. Thans wil de daarvoor ingestelde com missie dien arbeid op grooter schaal ver richten. Door den Kerkeraad is een vrij groot bedrag beschikbaar gesteld voor dat werk. Het plan is gevormd, om, met an- derer steun, in de week vóór 3 October een tent te plaatsen in het woonwagen- kwartier, ten einde er het Evangelie te verkondigen, en liederen te doen zingen door een koortje, den mannen een sigaar of 'tabak, allen bezoekers een kop koffie en den kinderen een plaatje of bóekje of wat anders aan te bieden. Kerkelijke herdenking Jan de Bakker. De godsdienstoefening der Ned.-Herv. ,G[em. alhier in de Hooglandsch'e kerk was Ssteravond geheel gewijd aan de herden- ng van den droeven dood yaö den JToord- nederlandechen Hervormer Johannes Pisto- rius of Jan de Bakker, pastoor van Woer den, op 15 September vierhonderd jaren geleden. N Een zeer groote schare woonde deze bij zondere samenkomst bij. Als sprekers traden op de predikanten dezer Gemeente dr. J. Riemens en ds. Joh. W. Groot Enzerink. De eerste behandelde aan de hand van Hebr. 11 vers 4 (tweede gedeelte) ,,Door het geloof spreekt hij nog nadat hij gestor ven is" den levensloop en de terechtstelling van Hen martelaar. De tweede .sprak een toepasselijk woord en gaf daarin antwoord op hetgeen een Fran ciscaner van Leiden naar voren bracht in diens boet-predikatie bij de terechtstelling van Jan de Bakker op het Binnenhof in Den Haag, welke predikatie was ontleend aan Hand. 3 de verzen 17 en 19. Ds. Groot Enzerink 6telde vooral in het licht, dat, wie en wat Pistorius dan ook al mocht verloochend hebben, niet Jezus Christus, zijn Heiland en Heer, waarom het toch gaat. Met het staande zingen van de verzen 1 en 4 van Gezang 264 werd het samenzijn besloten. De laatste avond van de L.A.W.E.T. Toen op Vrijdag 11 Sept. de tweede L.a.w.e.t. werd geopend, was het bestuur niet bijzonder optimistisch gestemd. De deel neming was niet zoo groot als de vorige maal en voor het publiek was het nieuwe er ook eenigszins af. 'n Gunstig feit was ech ter, dat de Stands er zoo keurig uitzagen, zoo mogelijk nog mooier en fijner dan die van haar voorgangster» Voor attracties, wel ke eenmaal onvermijdelijk aan dergelijke tentoonstellingen verbonden zijn, was ook nu weder gezorgd. Het bestuur zette het beste beentje voor, de plaatselijke pers zorg de mede voor de propaganda en, aan het einde gekomen, kon het bestuur Zaterdag avond tevrsden zijn. De 8000ste betalende bezoekster, waarvoor de firma Kort een wollen deken uit haar étalage naar keuze had uitgeloofd, kwam in den loop van den avond nog binnen. Het was mevrouw Kruit, aan wie dit mooie buitenkansje te beurt viel. Den 7500sten bezoeker werd een sigaretten- standaard door Stand 1 Cleveland aangebo- den; den 7777sten bezoeker 2 zilveren I vleeschvorkjes in étui, aangeboden door de firma H. C. J. de Haan, Nieuwe-Rijn 44. Het bleef Zaterdagavond den geheelen avond druk. Iedereen wachtte op de mede- deelingen van de jury en den uitslag van wedstrijden, liefst zoo dicht mogelijk bij het tooneel. De waarn. voorzitter, de heer Cor A. Mul der, deelde klokke elf, na een vriendelijk woord tot standhouders en publiek, den uitslag van de bekroningen mee. Voor de standhouders waren 9 medailles beschik baar gesteld, waarvan drie als eerste en de andere als tweede prijzen werden beschouwd i De uitslag was: I. een zilv. medaille van H. M. de Koningin. J. P. Meyers, Geere- gracht 33, met eigen fabrikaat rietmeubelen II. een bronzen medaille van H. M. de Ko ningin-Moeder: Dames-Mode-Magazijn v.D. Wisbrun Liffmann, Haarl.straat 116120 m een zilveren medaille v. Z. K. H. Prins Hendrik: C. Kort, Breestraat 121, met een speciale étalage wollen dekens uit de fa briek van de firma Zaalberg. De tweede prijzen werden in volgorde van superioteit toegekend: I. verguld zilv. medaille van jhr. mr. dr. N. C. de Gijseflaar, burgemeester van Leiden: W. Bleuzé, Apo- thekersdijk 27, met photografie-artikelen, portretten enz.; II. idem van de Kamer van Koophandel voor Rijnland: H. F. Trosse/, Hoogewoerd 109, met Heeren-mode-artike- len; III. verguld zilv. medaille van de Ver. eeniging voor den Handeldr. en Industriee- len Middenstand: W. Brouwer, Haarlem merstraat 23, uurwerken en aanverwante artikelen; IV. idem v. d. Vereen. R.-K. Han del en Industr.-Middenstand „De Hanze": A. J. Stallinga, Hoogewoerd 56, automobie len, motoren enz.; V. Idem van de Chr. Middenstandvereeninging: C. L. Korenhof f, Breestraat, kunsthandwerken enz.IV. idem van den voorzitter, den heer H. W. Cahen: Intern. Electro Machine-Cy. v.h. Gee- raerts-Reuter, Mare 70, radio- en electr. artikelen. De bekroningen werden met een vriende lijk woord door den waarn. voorzitter uit-" gereikt. De bekroonden namen de onder scheidingen onder dankbetuiging in ont vangst De eerste prijswinnaar de heer Meyer dankte in het bijzonder den secreta ris, den heer Vlieland. Ware deze niet bij hem gekomen en had hem niet aangespoord tot mededingen dan ware hij niet gegaan en deze mooie onderscheiding had hij ge mist Voor de bekendmaking van den uilslag voor den raadwedstrijd onder de bezoekers der L.a.w.e.t., waarvoor prijzen waren uit geloofd aan hem of haar, die de uitspraak der jury precies of het mee9t nabijkomend raadde en waaraan eenige duizenden be zoekers hadden deelgenomen, was haast nog meer belangstelling. De uitslag was: le en 2e prijs, een stofzuiger en een salonsche merlamp, de heer en mevrouw J. A. van der Horst, Breestraat 65; 3de prijs, zilveren dames- of heeren-armbandhorloge: C. Som- Sers, Vliet 48; 4e prijs, een fototoestel, Potharst, Zoeterwoude; Be prijs, een gramofoon, J. Woudstra, Leiderdorp; 6e pr. een mandoline, E. Veercn, Langebrug 29; 7e prijs, electrisch strijkijzer, B. v. d. Wilk, Oude Singel 65 en 8e prijs, een nikkelen bouilloir, K. van Zanen, Acaciaslraat 6. De heer Mulder wenschte de prijswin- ners geluk met hun prijzen die in de be stuurskamer in ontvangst konden worden genomen. Nadat met een woord van dank aan de standhouders en de bezoekers de L.a.w.e.t was gesloten, verklaard en beiden een tot woerziens was toegeroepen, waarbij werd opgemerkt, dat de Leidsche winkelstand weer getoond heeft iets goeds te kunnen presleeren. wat ook hieruit blijkt, dat tegen woordig Hagenaars met de tram naar Lei den komen om er hun inkoopen te doen, liep de zaal weldra leeg. Sommige standhouders gingen dadelijk aan het afbreken. Intusschen vereenigden het bestuur, de leden der verschillende commissies met de standhouders en geïntroduceerden zich in den Foyer, waar ook het bekende strijkje, dat zich gedurende de L.a.w.e.t. in de groote zaal zoo bijzonder verdienstelijk had ge maakt, had plaats genomen en de stemming er al dadelijk weer in wist te brengen. De waarn. voorzitter, de heer Mulder, een terugblik werpend op de week die voorbij is gegaan, meende dat men met voldoening op de tentoonstelling kon terugzien. Vooral als men bedenkt, dat de laatste Jaarbeurs op geen succes heeft kunnen bogen en dat de D.a.w.e.t. vrijwel op een fiasco is uitge- loopen. Dit succes dankt hij vooral aan den man, die bij de voorbereiding en tijdens de tentoonstelling er de ziel van is geweest, den heer T. F. Vlieland, le secretaris van het bestuur en voorzitter van de commissie van opbouw en versiering. De aanwezigen bezegelden dien uitspraak met luid applaus gevolgd door een „Lang zal hij leven!" Maar ook aan den voorzitter op non-acti viteit, den heer Calhen, die achter de scher men loah nog hard voor de zaak heeft ge werkt en 9teeds adief was, bracht hij warme hulde die mede door de aanwezigen werd onderstreept. De penningmeester,-de heer Warneckc die met zooveel liefde aan. de voorbereiding heeft gewerkt, kon helaas niet actief zijn tijdens de tentoonstelling, doordat hij een operatie moest ondergaan. Het doet ons groot genoegen dat het zoo goed met hem gaat zedde 9pr. en hij verzocht mevrouw War- necke die hem hier vervangt de beste wen- schen voor zijn verder heretel aan haren man over te brengen, (applaus). De commissie voor reclame en daarvan in het bijzonder de heseren Jac. Immink en H. Aikemade bracht hij voor hun krachtig werken, waarmede zij ook de standhouders tot medewerkers wisten te beziolen onder applaus daarvoor hulde, terwijl hij ook de Standhouders van harte prees. Na ten slotte ook de plaatselijke pers voor haar krachtige hulp te hebben gedankt be sloot hij met een door de aanwezigen luide heithaald: „Lang leve de Lawet?" De heer Cahen, die thans zijn non activi teit als voorzitter weer zag opgeheven, bracht allereerst hulde aan den tweeden voorzitter den heer Mulder, die zijn taak op zoo uitnemende wijze had vervuld, terwijl hij zelf ook nog de zorg voor een 9tand had (applaius) en huldigde mede den heer Vlie land, dien bij de vorige gelegenheid zich reeds de rechte man op cte rechte plaats had getoond, dooh thans zich zelf had overtrof fen. (applaus). Ten slotte bracht hij den standhouders dank voor hun daadwerkelijke medewer king en wekte de aanwezigen op lid le wor den van de L.a.w.e.t, voor zoover zij dit nog niet zijn. De heer Vlieland wilde nu het woord, doch de voorzitter hield hem terug-, er scheen vooraf nog- iets ten zrjneti opzichte te moe ten gebeuren, waarvan hij onkundig scheen gehouden te zjjin. De heer Joh. J. de Jonge, chef in de zaak der firma Hasselman Pander, ver scheen voor het voetlicht en sprak namens de standhouders den heer Vlieland toe, hem de verzekering gevende, dat zonder zijii voortdurend intens werken, de L.a.w.e.t niet zoo fcou zijn geslaagd als nu het geval is geweest De standhouders wilden het niet bij woorden alleen laten en hadden hem verzocht den heer Vlieland een stoffelijk blijk van dankbaarheid in den vorm van een 'fauteuil aan te bieden, die, toen het gorden Zich opende^ reeds opt het tooneel bleek te staan. Mevrouw Vlieland, die haar man de gansche week door de L.a.w.e.t had moeten missen, werd een bloemenmand aangeboden. Uit de vergadering werd den secretaris vervolgens een ovatie gebracht De heer Vlieland was zeer verrast met dit huldebetoon, dat hfl niet verwacht had. 'erkende hard gewerkt te hebben, waar hij haast het secretariaat ook de functie van penningmeester had vervuld, maar hij had het toet liefde gedaan, gedragen als h(j in zrjb werk werd door de standhouders zelf, 'die altijd zjjn bevelen volgden. Ook zijn medebestuurders eo de Commissie voor Reclame Opbouw en Versiering, hebben hem ;trouw bijgestaan. In het bijzonder noem de hij de heeren J. Ziegelaar Jr. eo P. !W. Slechtenhorst, die iederen avond weer zich 'belastten met het nazien der formulieren. Ten slotte richtte h# aioh onder instem ming van alle aanwezigen, tot het zoo zeer gewaardeerde L.a.w.e.t-Btrjjkje, dat met zeldzame toewijding eiken langen dag we der de tentoonstelling op uitnemende muziek heeft vergast, trots de concurrentie van diverse instrumenten in de zaal. Hierna bleef men nog geruimen tfti ge zellig brjeen en genoten alle deelnemers of toeschouwers van een opgewekt bal. Mej. M. Rosenbaum, alhier, is tijdelijk belast met het onderwijs in de Duitsehc taal aan de R. H. B S. te Heerenveen. Ten huize van M. R. in de Krauwel- steeg, heeft J, J. 11. Zaterdag eenige rui ten ingeslagen, waarbij hij zich dusdanig aan de pols verwondde, dat hij in net Acad. Ziekenhuis verbonden moest worden. Doordat hij het stuur kwijt raakte, reed Zaterdagmiddag omstreeks halfzes de 9-jarige Ph. v. d. K. wonende in de Zeeger- stceg met fiets en al in de 5de Binnenvest gracht. Door handreiking was de jongen spoedig op het droge gebracht, terwijl do politie de fiets opdregde. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen in de week van 13 tot en met Zaterdag 19 Sept. 207 volwassen personen en 6 kinderen, totaal 213. Hazerswoude. Na des voormiddags in zijn ambt te zijn bevestigd door zijn vader ds. Gispen van Scheveningen met een leer rede over 2 'Tim. 2 15, deed des avonds voor een stampvolle kerk ds. W. H. Gis pen Jr. in de Geref. kerk alhier zijn intrede naar aanleiding van Hebr. 4 vers 11 t.m. 13, waarin gehandeld werd over „Vermanend, ontdekkend en gezaghebbend". Aan het einde dezer predikatie sprak de nieuwe lee- raar allereerst zijn vader, die hem lot zijn ambt had bevestigd, toe, daarna den kerke- Taad .vervolgens den consulent ds. Fern- hout: van Boskoop, den burgemeester, het hoofd der Chr. school, zijn gemeente en ca techisanten, waarna ouderling D. do Bruijn den nieuwen leeraar toesprak en de ge meente liet zingen Ps. 134 3. Vervolgens sprak de consulent zijn nieuwen collega hartelijk toe, en zong de gemeente het 6de vers van de morgenzang. Ds. Gispen Jr. bedankte allen voor de goede woorden hem toegesproken en voor de zegenbede hem toegezongen, waarna hij ds zegen over de gemeente uitsprak, waarmede de plechtigheid was geëindigd. Zoo is deze gemeente, na een vacature van bijna 3 jaar weer in het bezit van een eigen leeraar. Koudekerk. Ds. C. D. Israël alhier is beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Joure. BINNENLAND. Overdracht van het rectoraat aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Sluiting van de Leidsche Algemeene Win*» kei-Etalage Tentoonstelling („L.a.w.e.t."). Huldiging van mr. P. J. Troelstra doo: S.D.A.P. en N.V.V. Resoluties van het demonstratief congres van N.V.V. en S.D.AJP. Het Alg. Ncd. Vakverbond blijft voortbe staan. Loonsverlaging voor spoorwegambtenaren. BUITENLAND. De Volkenbondsraad stelt de beslissing In zake Mosoel uit door eerst een juridische kwestie voor te leggen aan het Hof te Den Haag. Beide betrokkenen fel tegenover el kaar. De conferentie over een veiligheidspact. Het Poolsch-Dantziger geschil ten voor- deele van Polen opgelost. Ontbinding van het Australische parle ment. Nieuwe branden in Japan. Katwijk aan Zee. —De Haringvis- s c h e r ij. Het ziet er nog weinig roos kleurig uit. De vangsten blijven, op een enkele uitzondering na, zeer slecht. Op het zelfde tijdstip in het vorig jaar was pLm. 1000 ton meer aangebracht door onze vloot, en als men dan nagaat dat dit een som van circa f 30.000 maakt, zegt dit genoeg. Het is zeer tc hopen, dat spoedig een verandering ten goede zal komen, anders staan we voor de kans dat dit seizoen een absolute mislukking zal worden. Hedenmorgen kwam o.a. binnen de KW 131 met 40 kantjes, zoodat deze reis voor den reeder een enorme schadepost ie. Wel zijn er nog een paar andere binnen met 0 en 13 last, maar toch, het moet nog heel veel verbeteren, wil de evenaar in het huisje kunnen komen. Ondanks de zeer hooge prijzen, bestaat er een zeer goede vraag naar haring, uit Duitschland. Het weinige, dat aangevoerd wordt, gaat onmiddellijk weer weg en voor raad is er dan ook in 't geheel niet. Moge er spoedig betere vangsten gerap porteerd worden. Zaterdag werd op de schietbanen in de Koestal" de bekerwedstrijd der burger wachten gehouden. De zilveren wisselbeker werd door Kat wijk gewonnen op de volgende wijze: J. Boulberge 92 punten, Bloot 90 p., v. Leeu wen 88 p., J. Slingerland 88 p. en Jer. Var- kevis8er 86 p. Van Valkenburg namen deel de heeren J. v. Egmond, L. Imthorn, R Imthorn de Kort en van der Vlies resp.^jnet 72, 93, 88, 89 en 85 punten. Van Voorschoten de heeren IJperlaan, v. Millingen, Turion, de Groot en Lubbe dio resp. 88, 90, 79, 78 en 87 punten haalden. Door de heer Turion van Voorschoten werd onder een toepasselijke speech de be ker overhandigd aan den heer Meijer secre taris der Katwijksche Burgerwacht Daarna kwamen allen voor de lens, Zoeterwoude. Aan den oproep van onze politiehonden dresseerclub Zoeterwoude en omstreken, genaamd „Geduld overwint", om Zaterdagmiddag op het terrein aan den Rijndijk alhier haar groote demonstratie met politiehonden bij te wonen, was door velen gevolg gegeven. Het terrein was voor deze L-estelijkheid geheel in fecsltopi. Onder de aanwezigen zagen we behalve vele politic mannen, ook nog eenige autoriteiten, zooras do burgemeesters van Zoeterwoude, Leider dorp en Benthuizen, de secretarissen der ge meenten Zoeterwoude en Hazerswoude, no taris Ruizeveld en eenige leden van den ge-, meenteraad. Om de gezelligheid er in te hou den was hef Leiderdorpsche muziekgezcl- Gchap „Devote" aanwezig, die onder leiding van den heer Noordanus uit Leiden eenige nummers ten beste gaf. Voor dezen wedstrijd waren 10 honden ingeschreven en wel in twee afdeclingen. Er werden praehtigo oefe ningen uitgevoerd. Vooral het opzoeken en 6lellen van den boef, benevens het verdedi gen van zijn meester, terwijl de boef was gewapend met stok of revolver, trok hij zeer de aandacht. Een afgerichte hond kan veel presteeren, dat hebben velen kunnen zien. De uitgeloofde prijzen beslaande uit zilveren en bronzen medailles werden behaald in de lste afdeeling: 1ste prijg: Ali, eig. W. A. Mugc te Leiderdorp, 2e prijs Eddi, eig. J. F, Pieters te Zoeterwoude; 3e prijs Max. eig. Atelman te Leiden; 4e prijs Milord, eig. Ver berg te Stompwijk; en in de 2e afd le pr. Bcmar, eig. Den Hertog te Zoeterwoude; 2e i prijs Lux, eig. J. W. Wolters te Leiden; 3e j pr. Willey, eig. W. A. Mugge te Leiderdorp; 4e prijs King, eig. J. Noordanus te Leiden, 5c. prijs Arno, eig. J. J. Witte te Leiden. 6e pr. Ravode, eig. H. P. v. Amsterdam te Hazers- woude. Bovendien werden aan enkele hon- i den nog eereprijzen toegekend, bestaande uit I een lauwerkrans en andere passende arti- kelen. Met een aanmoedigende toespraak tot 1 de dresseurs werden de prijzen door den burgemeester van Zoeterwoude den heer P. j Wap, welke eere-voorzitter .der vereeni- ging is, aan de winnaars uitgedeeld. Loop der bevolking. Gevesligde per sonen: C. A. van der Salra van Woubrug- ge. Cl. A. Kroon met gezien van Warmond. J. Ph. Oh. Becker, echlgenoote van B. J, B. Mars van Amsterdam. M. Droog van Velsen. M. J. J. Asselbergs van Tilburg. H. J. Middelkooij van Boskoop. J. Brouwer met gezin van Boskoop. C. J. G. van der Meer van Schiedam. J. Verheul van Alphen aan don Rijn. N. J. Smit met gezin van Voorschoten. D. Vuchs van Leiden. J. van Tilburg met gezin van Leiderdorp. S. W. Aandeweg van Nieuw Helvoet. Vertrokken personen: W. Friet naar Delft. P. Rillebrand naar Rotterdam. T. H. van der Poel naar Voorhout. J. Se- lier naar Oegslgeest. T. Puijk naar de Bildt. H. J. Ilonders met gezin naar Nal- burg Hervcld. Th. A. Vreeswijk naar 0egstgee9t. A. Schuurman naar Dors- sen. C. J. Ploeg naar Sassenheim. Burgerlijke Stand. Ge trouwd: Petrus Leonardus Warmerdam 31 j. van Voorhout en Maria Cornelia vam der Salm 31 j. Jacobus Hulsbos 28 j. en Geer- truid'a Frederika van der Loo 24 j. Ondertrouwd: Hermanns Mauritius Bal- lering 23 j. van Hazerswoude en Helena Cornelia van der Poel 22 j. Leonardus Adriamus Zandbergen 25 j. en Cornelia Ma ria van Veen 21 j. Poluis Leonardus Ver- sfteegon 28 j. thans Haancm en Anna Ami merlaan 24 j. ALbertus Petrus Blommen 9tijn 29 j. Uithoorn en Jacoba Cornelia Olst- hoorn 26 j,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1