Royal 3 ct' neen, daarvoor missen de gasten het zware geschut. Toeh hebben zij pech als linkshalf Philipsen een ver schot inzendt, dat door dc lat gekeerd wordt. In de Leidsóhe voor hoede krijgt inmiddels C. W. Janssen, een speler uit het derde elftal, eenige kansen, maar deze worden niet geaccepteerd. En wanneer er dan 25 minuten zijn gespeeld, bestormen de gasten weer het Leidscbe doefl. Tap en doelman Van der Meer rollen over den grond en de toeloopende Van Roosen daal heeft slechts voor het intrappen. Even- wel: scheidsrechter Boom fluit voor buiten spel. zoodat het doelpunt, dat o. i. zuiver was, niet wordt toegekend. Wij, voor ons, zijn, van oordeel, dat de op den grond lig gende Hagenaar absoluut geen invloed uit oefende op het spel. gezien het feit, dat alles zich in enkele seconden voltrok, en dat er daarom niet voor buitenspel mocht worden gefloten. Maar wij geven ook on middellijk toe, dat dit een kwestie is van zuiver persoonlijke opvatting, zoodat wij er den arbiter niet gaarne een verwijt van zouden willen maken. Een oogenblik treedt A. S. C. nu iets flinker op, maar bij een scrimmage voor hef A. D. O.-doel mist de geheele voorhoede en spoedig wordt de vorige situatie weer hersteld. Zóó blijft het tot de rust. In de tweede helft mist Goslings al spoe dig een goede kans door huizenhoog over fe schieten, terwijl Van der Meer aan de an dere zijde op verdienstelijke wijze eenige harde schuivers weet te keeren. Opnieuw is A. D. O.' sterker, maar doelpunten blijven uit Na een kwartier is A. S. C. gélukkiger. Ri> een vluggen aanval schiet Goslings van grooten afstand op doel, en de keeper valt te laat uit, waardoor roodzwart de leiding heeft. 1— Dit doelpunt schijnt een gunstigen in vloed uit te oefenen, want werkelijk komt er nu een beetje meer samenhang in de Leidische gelederen. Een tijdlang gaat het spel gelijk op, en dan wordt A. S. C. een tikje sterker. Uit een voorzet van Bliek kanjert Goslings ineens in, doch de keeper is op zijn plaats, en evesn later schiet C. W. Janssen via de lat over het doell Eenige oogeniblikken krijgt Van der Meer het nu druk in het roodzwarte doel. maar het gaat hem best af, en als dan plots A. S. C. weer ten aanval tijgt en Goslings het leer goed aangeeft, is het De Ruyter, die den voor sprong tot 20 opvoert. In de resteerende minuten is er van krachtsverschil geen sprake. Er wordt niet meer gescoord, zoodat A. S. C. met 2^—0 in de meerderheid blijft. BodegravenLugdunum 13. Ook nu is het Lugdunum zijl het na zwaren strgÖ weer mogen gelukken beide punten naar de Sleutelstad mede te nemen. Als om 2 uur wordt begonnen, blaken bedde ploegen geheel volledig te agb. Het begin is sensationeel. Direct na den aftrap geeft .Van Wel met een harden schuiver door aan Goddon; deze snelt langs de lrjn en Lugd. kirgt al direct een hoekschop te nemen. Deze, goed genomen, wordt door Se gaar keurig ingekopt,zoodat Lugd. in de eerste minuut reeds de leiding heeft. Bodegraven schijnt door dat succes eenigszins over rompeld, want de achterhoede knoeide er aardig op los. Bijl een doorbraak van Bode graven komt de bal gevaarlijk voor het Lugd.-doel; v. d. Berg bezweert echter het gevaar. Met een verren trap komt de bal Goddijn, welke eenige spelers passeert, een voorzet volgt en Segaar kopt keurig nummer twee in de touwen. 20. Nu wordt het Bodegraven toch te bar. Direct wanneer zij weer afgetrapt hebben stomen zij op het ïmgd.-doel af, de mid- voor passeert eenige spelers en kogelt in eens in, maar v. d. Berg is op zijn post Bodegraven, luide aangemoedigd, blijft aan vallen, maar hun schoten zijin te ver of belanden in de veilige handen van den Lugdunum-keeper. Intusschen valt het keu rige combineeren van Lugdunum werkelijk op. Zij matten hun tegenstanders danig af. Echter werken deze als leeuwen om den achterstand te verkleinen, en werkeljjk, wanneer de scheidsrechter een vermeende handbal constateert, kr$gt Bodegraven een strafschop te nemen. Deze wordt onnoeme lijk hard ingeschoten, v. d. Borg springt als een tjjger op den bal, maar deze was zoo hard, dat hij uit zjjn handen vlak voor denzelfden speler sprong, welke nu den den terugspringenden bal in een doelpunt omzet 12. Het schijnt, dat Bodegraven van plan is op te halen, maar de Lugdunummers zetten hun tanden op elkaar en telkens zwerven zij om het vijandelijk doel. Zij heb ben echter niet veel succes met hun achten, hoewel gezegd moet worden, dat de keeper van Bodegraven er veel uithield. Na nog eenige wederzrjdsche aanvallen is het rusten. Na de thee schijnt Lugdunum weer geheel frisch. Vol enthusiasms gooien zij zich in den strijd, maar Bodegraven is niet voor de poes. Ook zij1 werken hard om hun achterstand te verkleinen. Eens heeft Lugd. werkelijk pech wanneer Keereweer keurig doorgeeft aan Polanen, schiet deze ver buiten bereik van den keeper tegen de deklat. De bal komt bij v. Wel. waar zijn hard schot wordt gehouden. Bijl Bodegraven vic de rechtsbuiten uit voor een verstuikte knie. Lugdunum stond natuurlijk een in valler toe. Nadat er weer begonnen wordt, passeert De Roo de geheele achterhoede, maar zijin schot gaat jammerlijk over. Het was echter uitstel van executie. Elven daarna komt Lugdunum keurig combineerend op het vijandelijk doel af, de bal gaat van voet tot voet, en De Roo geeft met een keurig schot den keeper geen Schijn van kans. Nu is Lugd. niet meer te houden. Geregeld stormen zijl op het vijandelijk doel af, maar de verdediging is uitstekend. Langzamerhand verstrijkt de tijd. Toch krijgt Bodegraven nog een kans, maar v. d. Berg is op zijn post, zoodat, wanneer het tijd is, Lugdunum haar derden wedstrijd, heeft gewonnen. Ook nu weer verdienen alle spelers zeker een pluimpje voor hun kranig werken, vooral vielen v. Wel en v. d. Berg op. Bij1 Bodegraven waren de keeper en midvoor de besten. De leiding berustte in goede handen. Hillinen IAlphen I 16. De eerste wedstrijd der nieuwe derde klasser Hillinen is geëindigd in een z<*er verdienden nederlaag. Reeds voor rust wis ten de Alphenaren een drietal goals te ma ken, waarvan een uit een strafschop, waar tegenover Hillinen slechts éénmaal ver mocht te scoren "door een fraaien kopbal van A. Knoppers.Na halftime had Alphen zon en wind mede en was doorloopend in de meerderheid, hetgeen zij in nog drie doel punten wist uit te drukken. Hillinen speelde beneden haar kunnen; veel en constant oefenen kan hier nog heel wat verbetering brengen. Alphen i9 een so lide ploeg, die het nog menigen tegenstan der lastig zal maken. L. P. C. II—H. V. V. IV 0—0. In een spannenden en toch geen mooi en wedstrijd is EL V. V. er in geslaagd de L. F. C.'ers een gelijk spel af te dwingen. Wan neer wij echter letten op de krachtsverhou ding in 't veld, dan moet worden erkend, dat H. V. V. veel meer heeft gekregen dan haar toekwam. L. F. C. heeft over 't geheél veel meer aangevallen, doch die aanvallen waren in den regel gevaarloos als gevolg van het vooral na de rust te veel gedekt staan van de voorhoede-spelers en het te weinig openhouden van het spel. De voor hoede, vooral de gebrs. Mooten, waren nog het beste gedeelte van, het elftal. De mid denlinie was goed. uitgezonderd de rechts half. Hoe komt men toch op het denkbeeld om dezen persoon daar te plaatsen en dat terwijl men in v. Leeuwen toch zeer zeker een verdienstelijk speler had. De verdediging was slecht. De meest opvallende fout was wel het te lang afwachten en daardoor zich zelf in moeilijkheden brengen. Ook werd er te veel gemist, terwijl het plaatsen al zeer slecht genoemd mag worden. De keeper was goed, alleen hoede hij zich den bal niet te lang vast te houden, maar vlugger weg te werken Over den wedstrijd zelf het vol gende. Het begin was heel aardig. Er werd snel en vlot gecombineerd en om beurten zijn beide doelen in gevaar Doordat H V.Y. voor rust met wind mee speelde, waren haar aanvallen echter gevaarlijker, maar ook RECLAME. Imperial 2^ct. 3755 hier was het schieten 9lecht Na eenigen tijd werkt L. F. C. zich wat los en worden ook haar aanvallen gevaarlijker, echter hadden enkele schoten van het binnentrio beter lot verdiend, maar steeds is er een H, V. V.'er bij en zuivert de achterhoede haar terrein met verre trappen. Vlak voor rust zag de scheidsrechter nog in 't nadeel van L. F. C. een zuiver handsgeval over 't hoofd. Na rust genoot L. F. C. 't voordeel van den wind en dachten wij haar te zien win nen. Maar het spel werd te weinig open ge houden om succes te hebben .terwijl H.V.V. met man en macht verdedigde, zoodat het onmogelijk was een goed schot te lossen. Toch verdient een prachtschot van P. Moo ten nog extra vermelding, hetwelk echtei even schitterend door den H. V. V.-keeper werd gehouden. Hoe L. F. G. ook werkt, niets -helpt en met denzeifden stand als begonnen is, komt het einde. Raceel ILeidsche Boys I 10. Leidsche Boys wint den toss en verkiest met den sterken wind tegen te spelen. Ra- ceel trapt af en is direct in de meerderheid maar de paars-zwarte doelman is in goedei; vorm en weet een paar harde schoten van v. d. Linden fraai te keeren. Na een kwar tiertje' komt L. B. er beter in, maar door slecht schieten komen er geen doelpunten. Eens, als een der Raceel-backs een penalty veroorzaakt, heeft L. B. een mooie kans, maar de bal wordt overgeschoten. De rust komt met blanken stand. Na de rust is L. B. direct sterker, maar de zwart-witte achterhoede weet van geen wijken Bolstïer, in het Racingdoel. heeft er bijzonder het oog in en weet vele schoten onschadelijk te maken. Als de druk op het i Raceel-doel iets minder wordt, doet de I zwart-witte voorhoede weer eenige onsa- 1 menhangende aanvallen en weet bijna te scoren als v. d. Linden een vrije schop hard inkogelt, maar de uitstekende doel man van Leidsche Boys brengt redding Raceel heeft eens geluk als een hard schot tegen den bovenlat belandt Als er nog een oogenblik te spelen is. brengt de zwart witte voorhoede den bal op en met een har den schuiver 9coort Jan de Mik voor Ra ceel. (10). Zoo komt het einde. De leiding was uitstekend Quick Boys IL. M. C. I 12. Deze wedstrijd stond met op hoog peil. De Katwijkers kwamen met een zeer geha vende combinatie in het veld. Q. B. speelde eerst voor den wind en was dan ook direct aanvallend. Plotseling echter een snelle doorbraak van den L. M. C.-midvoor. en op 5 meter afstand ziet hij kans ver naast te schieten. Op keurige wijze weet even daar na Ouwehand een bal te stoppen. Na veel vruchtelooze pogingen geeft de linksbinnen van Q. B. met een goed schot zijn vereen, de leiding. Een goed 9chot van Vriens kan de L. M. C -keeper maar juist houden. Na de pauze is L M. C. steeds aanvallend Als door een wonder ontsnapt het doel ver schillende malen aan een doorboring doch als de verdediging weifelt maken zij gelijk spel. spoedig gevolgd door een tweede doel punt Enkele aanvallen van Q. B volgen, zonder eenig resultaat. De strijd verliest het elan en zonder vérdere doelpunten eindigt deze. De heer v. Hoven viel met de pauze uit, waarvoor Q. B. sportief een invaller afstond. Lugdunum VRaceel Hl 80. De groen-witten zijn met den sterken wand mee tegen een met slechts 9 man spe lend Raceel ITT overwegend sterker en we ten dit voor mst in een viertal doelpunten

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12