No. 20100. ZATERDAG 19 SEPTEMBER Anno 1925. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIBN: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven K> Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer* voor OIreotle en Administratie 2500 Redactie 1507. Postehèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTi Voor Leiden -per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. yo.ia ,.0.18. Bit nummer begaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. 40-jarig jubileum van den heer Johs, Kok. De receptie, gistermiddag door den heer Kok naar aanleiding van zjjn 40-jarig ju bileum als godsdienstonderwijzer te Leiden, te zgnen huize gehouden, was voor hem en zjjn echtgenoote van zéér bijzondere be- ieekenis. Vermelden wjj in de eerste plaats, dat Z. Exc. minister nuv dr. Schokking, die met zjjn echtgenooten den jubilaris kwam feliciteeren,hem de verrassende mededee- liüg deed, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd hem de medaille in goud, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, toe te kennen. Van het geschenk, hem door het Modenamen van den Kerkeraad over handigd, maakten wij gisteren reeds melding. De Commissie voor het Godsdienstonderwijs, lie in haar geheel den jubilaris kwam ge- iukwenschen, bood hem bjj monde van cts. Beeketkamp een bloemenmand aan, vergezeld van een couvert met inhoud. Ds .Bollee uit Katwijk, scriba van het Classikaal bestuur van Leiden, kwam den jubilaris vanwege dit bestuur de beste wenschon overbrengen en de waarn. directeur van het Rijksopvoedingsgesticht, die dezen dag ook niet wilde achterblijven, bood een godsdienstleeraar voor de verpleegden een bloemenmand aan. Brjüa alle predikanten der Ned.-Hervormde gemeente kwamen den trou wen helper bij het godsdienstonderwijs in de gemeente hun dank voor hun werk be tuigen en hem gelukwenschen. Ds. Riemens eu anderen schonken daarbij ook nog bloemen. De Christelijke Jongelingsvereen., die haar zetel heeft in het wjjikgebouw Lov endaal en waarvan de heer Kok nog ali^d voorzitter is, kwam met een waar deer end e speech van den heer Van Dijk oen bloemenmand aanbieden. Op 8 Oct a-s. zullen oud-leden dezer Vereeniging hun voorzitter in het Wivkgebouw verder hul digen. De verpleegden van hot Gorof. Minnehuis vereerden hun leeraar en vriend een stok met zilveren knop en verder odtving de heer Kok nog verschillende geschenken van oud-leerlingen, leerlingen en vrienden, zooals een binocle, een vulpen, enz., en bloemen en vruchten. De jubilaris en zijn echtgenoote waren er verlegen onder en de heer Kok kon bijna geen woorden vinden om hun dank baarheid te vertolken. Een eigenaardige attentie was ook een aquerel van een oud-leerling, een stadsgezicht door hem zelf geteekend, en niet minder het kiekje, dat een der buren van den beer Kok had laten nemen, toen hjj 's mor gens tusschen 8 en 9 uur als gewoonlijk ach haastig naar de Kraaierstraat bewoog en op de tram wachtte, die hem snel door de stad vervoert, opdat hij op tijd op een der scholen komt voor het geven van godsdienstonderwijs. Onder het kiekje staat: „Op weg naar den arbeid". In den arbeid, den noesten, vlrjti^en ar beid, heeft dezen jubilaris steeds zijn kracht gevonden en daarom is voor hem de nulde zoc waardevol. En na even bij dezen mijl paal te hebben getoefd, gaat hrj weer voort naar zijn arbeidsveld, werkende, zoolang het vooi;*hem dag is. De L.A.W.E.T, Heden is het de laatste dag van de LA WET en onze voorspelling, dat het be zoek nog niet verflauwt, is bewaarheid ge worden. Den 6500en bezoeker werd door den heer W. Bleuzé, fotograaf, Apothekersdijk 27 een bon aangeboden voor het maken van een moderne salonfoto. De dancing was wéder zeer druk bezocht en het ging er recht gezellig e-n vroolijk toe; de Foyer wat te klein om alle menschen te bevatten, zoodat het bestuur genoodzaakt was in de gangen stoelen en tafels te plaat sen. Te ruim 11 uur werd een begin gemaakt met den ballonnenjacht, waarvoor de heer '13. de Koning, manufacturen, Haarlemmer straat hoek Donkersteeg een aantal ballon nen ter beschikking had gesteld. Aan den wedstrijd waren een aantal aardige prijzen verbonden. Het bestuur verwacht hedenavond een grooten toeloop-. Iedere 50e bezoeker ont vangt hedenavond een luxe doosje sigaren, merk Due George. Te 10 uur zullen de be kroningen aan de standhouders, die daar voor in aanmerking komen, uitgereikt wor den en zal tevens bekend gemaakt worden, welke door het publiek ingeleverde formu lieren den uitslag van de jury het meest na bij komen, waarvoor, zooals bekend, fraaie prijzen (zie programma) bestemd zijn. Met het oog op de sluiting, hedenavond geen dancing. Leidsche G.J.M.V.-kampen. Naar wij veraeonen, zijn de Leddsche C. J- M. V.-Kampen d!it jaaf weer bijzonder Koed geslaagd. De Vereemging had de be schikking gekregen over een prachtig duin terrein aan den Ruirgenhoek, bij Noordwij- kerhout, en gedurende de zomermaanden *ijn daar een honderdtal jongens en leiders in vroolijk kampement bijeen geweest. De ^•aniaatie der kampen wordt ekk jaar kater en bei materiaal was weer aanzien lijk uitgebreid, zoodat de dagen voor de jongens veel te sneil omvlogen. Zoo werkte alles ook het mee ren deels schitterende weer mee om den Leddsohen jongens een fijn kaïmp te bereiden en zoo het doel een band te leggen tu9Söhen de jongens on derling en hen de kampsfeer te doen gevoe len en daardoor hun een steun te geven ook in het gewone dagelijksche leven nader te komen. Dat is ook de bedoeling van het winter werk der Vereeniging, dat in October weer zal aanvangen en dit jaar op uitgebreider schaal. Zoo zullen de jongens elkaar gere geld blijven zien en telkens opnieuw de kampvreugde beleven, die hun dezen zomer het kamp zoo heerlijk maakte. Wij herinneren er aan, dat Maandag B.6., des middags te twee uur, de reotor- magmdficus, mx. A. L Blok, in het groot auditorium van het Universiteitsgebouw, verslag zal geven van de lotgevallen der Universiteit in het afgeloopen jaar, en het rectoraat zal overdragen aan zijn opvolger, den hoogleeraar dr. W. de Sitter. Door het College van Notabelen der Ned.-Herv. Gem. zijn tot leden van de Ge meente-Commissie dier Gemeente, respec tievelijk in de vacatures, ontstaan door het bedanken van den heer A. van den Ouwee- weelen en door het overlijden van den heer W P. ten Kate, benoemd de heeren Jan de Nie en C. J. W. de Reuver, die hun benoe ming hebben aangenomen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer A. Qouvée P.Jz. en voortdurend door het niet-aanvaarden zijner benoeming door den heer- W. Wiggers, is nog niet voorzien, daar ook de heer J. van Polanen zijn benoeming niet heeft aangenomen. Op de tentoonstelling van „Het Witte Kruis", te Alkmaar, is een derde prijs, bron zen medaille, toegekend aan den heer J. Schijfsma, alhier. Op de veertiendaagsche keuring van de Roy ai Horticultural Society te Londen van Dinsdag 8 September behaalde de ge zamenlijke inzending Dahlia's van <ïe Ned. Dahlia-Vereeniging een Banksiatn-medaille. Woensdag 9 September was er keuring door het Dahlia-Comité, om te beoordeelen, welke variëteiten te Wisley zouden worden opgeplant. Niet minder dan acht vairiëtedlen verwier ven de hoogste Engelsohe ouderscheiding „Selected for trial at Wisley". Hiertoe be hoorde ook „Secretaris Voors" vam J. G. Ball ego, alhier. Op de gisteren te Arnhem geopende groote keuring van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde verwierf, de firma A. v. d. Kloot, te Zoeterwoude een certifi caat eerste klasse met Dahlia Olown. De firma J. G. BaJllego en Zonen, alhier, verwierf de groofce gouden medaille met een inzending nieuwe Dahlia's te Arnhem en kwaim ook diezelfde week met succes op de i tentoonstelling te Hamburg-Altona uil De firma Th. Lubbe, te Oegstgeest, ver- wierf te Arnhem een zilveren medaille mot een inzending Tritoma (vuurpijlen). Wij vestigen de aandacht op den cur sus Kunstgeschiedenis, welke binnenkort weder in het Leidsohe Volkshuis zal be ginnen. Voor velen zal dit een zeer wel- j kome gelegenheid zijn, om op het gebied van de moderne kunst den blik te venui- I men, daar deze cursus voornamelijk.gericht I zal zijn op het leeren zien. Voor nadere bij- I zonderheden zie men de desbetreffende ad vertentie. Heft C as i n o-theater was gis teravond tot in alle hoekjes gevuld en wij hébben zoo'n vermoeden, dat zulks deze week nog wel meerdere avonden zal ge schieden, daar het programma, dat de diree- 1 tie ons voorzet, ditmaal - bijzonder aantrek kelijk is. Na het actueele weeknieuws krij gen wij een tweetal kluchten la Casino", zouden wij bijna zeggen. Vooral de laatste, die een parodie is op de dansmainie in Ame rika, bracht de lachspieren danig in bewe ging. Nog vóór de pauze wordt een aanvang gemaakt met het hoofdnummer: „Het tee- ken van Zorro" in welke film Douglas Fair banks de hoofdrol vervult. „The man with the simmy smile" als Zorro is onverbeter lijk. Op de haohelijksle momenten komt steeds Zorro te voorschijn als wreker der verdrukten om den meestal bij den een of andieren een „blijvenden indruk" achter te laten; zijn acrobatiek grenst aan het onge looflijke en houdt de zaal onophoudelijk in spanning. Zoo oodit, dat kan van deze ülm getuigd worden, dat zij tot de laatste acte boeit Het zal Zorro deze week aan belangstel ling zeker niet ontbreken. In het Luxortheater kunnen cfce aanwezigen genieten van 'het vervolg van de sensatie-film „De geheimzinnige Zwarte Ruiter". Vooral de beneden vooraan-zitten- de bezoekers vinden deze 9erie-film, welke nog niet ten einde loopt, hoorbaar prachtig. De anderen genieten meer in stilte. Voorts gaan er het Journal, een korte klucht en „De Avonturierster" of „De Andere", een interessant verhaart in beeld met mooie taie- reelen en zee-gezichten. Drie „luchtdui- vels" treden op of liever werken hoog boven den grond op rhet mooie tooneel en dwingen ieders bewondering af. Applaus en terugroepingen waren hun deel. De nieuwe verwarmingsinstallatie en de fraaie wand- beschildering deze laatste van onzen stadgenoot W. van dan Broek, Gasstraat zijn nu in dit theater voltooid. Op verzoek van den Commissaris van Politie alhier is te 's Hertogenbosch door de politie aldaar aangehouden J. R. A. D., te Leiden woonachtig, al» verdacht van dief stal van een viool met kist. De politie alhier heeft aangehouden den minderjarigen M. P., die bij rijn pa troon te Amsterdam was weggeloopen. Tevens ie aangehouden J. Z. alhier, die ten nadeele van zijn patroon een klein gelds bedrag zou hebben ontvreemd. Gisteravond dïnstreeks 7 uur had op de Doezastraat een aanrijding plaats tua- schen de 13-jarige wïelrijdster O. A. en den 13-jarigen fietser V. D.het gevolg was de eerstgenoemde inwendige kneuzingen aan de pols bekwam en door den E.H.D. ver bonden moest worden, waarna zij de reis voortzette. Door H. K, is bij de politie aangiften gedaan, dat te zijnen nadeele door balda dige jongens van zijn woning in de Kooi- etraat een glasruit is vernielde De politie alhier heeft aangehouden zekeren T. J. S. uit Boskoop al« verdacht van rijwieldiefstal. Ten nadeele van W. P. is vanmorgen op de Heerengracht een rijwiélbelastingplaatje ontvreemd. J. S. heeft zich bij de politie beklaagd terzake, dat een hem toebehoorende hand wagen geladen met aardewerk, gisteravond op de Vischmarkt opzettelijk zou zijn. aan gereden door een handwagen, bestuurd door zekeren Lwaardoor een groote hoeveel heid aardewerk werd vernield. De politie stelt een onderzoek in. KERKBERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. L. Bonga, van Dantumawoude. Eglise wallone: Dimanche matin, 10V» heures, mr. M. Bresson. Evang.-Lulhersohe Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. J. Ph. Mafckink. Ned. Prot.-Bond, Rem. Kerk, ingang Mid delweg: Kinderkerk, Zondagnamiddag, te kwartier vóór twee uur, ds. J. Ph. Makkink. Remonstranbsch-Geref. Gem.: Zondagmor gen, te ha/lfelf, ds. G. J. W. Oldeman, van Delft. Ver. van Vrijzinnig-Hervormden, Volks huis: Zondagmorgen, te halfelf, ós. K. H. Boersema, van Oosterhesselen. Vrije Kath. Kerk, Bonifaciuskapel, Stille Rijn la: Zondagmorgen, te halfelf, dienst Vrijzinnige Jeugdkerk, Nutsgebouw. Zon dagavond, te halfacht. prof. R. Casimir. Na het vertrek van de Koninklijke familie was Schiedam nog in feeststemming. Een groote menigte vulde de straten, zat in de café's, bekeek de verlichte en versierde stra ten en den lichtstoet, die voor den avond nog op het programma stond. Het Koninklijk bezoek aan Schiedam. Na het in-ontvangst-nemen van vele bloe men was gisteren de Kon. stoet genaderd tot de werf Gusto. i Jonge meisjes in het wit, een palmtak in de hand dragend, schreden naast het rijtuig van H. M. voort, een eereboog van levend groen vormend boven het hoofd der vorste lijke familie. Een dochtertje van den heer Conijn, een der directeuren, verwelkomde de Koningin aan den hoofdingang met bloe men. Ongeveer een uur hebben de hooge gasten in de fabrieken der firma Smulders vertoefd. In een der bovenzalen is een thee aangeboden en daarna werd een rondwan- doling door de machinehal en over het ter rein gemaakt. H. M. werd bij die rondwan deling begeleid door den heer Frans Smul ders; de heer A. F. Smulders gaf den Prins inlichtingen en de oud-directeur, de heer j Dresselhuys, aan Prinses Juliana. In de machinehal waren eon 40 k 50 werklieden verzameld, die allen reeds meer dan 25 jaar in dienst van de werf zijn; op het terrein werd met belangstelling het werken van een groote kraan in oogen- schouw genomen, die een zolderschuit van 100 ton opheesch, verplaatste en weer te water liet. Het muziekgezelschap van ar beiders van de werf speelde, toen de Ko ningin langs kwam volksliederen. Om tien minuten voor zes werd afscheid genomen van de directie der werf. In ge- strekten draf ging het dan langB Wilhel- minabrug, Hoofdstraat, Tuin laan. Gerrit Verboomstraat, Koemarkt. Broersvest, Em- maplein en Singel naar het Station. Op den Singel werd de verlichting ontstoken bij het doorrijden. De vele lichtjes in de over de straten gespannen slingers van groen maak ten, hoewei de avond nog niet gevallen waa, een aardig effect. Op het perron van het station werden nog eenmaal de volksliederen gespeeld. H. M. onderhield zich eenige oogenblikken met den commissaris van politie, en staande voor het portier van haar salonrijtuig met burgemeester Gijsen. Onder het daverende gejuich van de honderden, die op de per rons een plaatsje hadden bemachtigd, ver trok de trein te 8.11 naar Den Haag. Het wederantwoord der Koningin. I De Koningin heeft op het adres van de i Eerste Kamer ter beantwoording van de Troonrede aan den voorzitter der Eerste Kamer het volgende weder-antwoord ge- j zonden: I Ik verzoek u aan de Eerste Kamer der I Staten-Generaal mijn dank over te brengen voor haar adres van antwoord. Aangenaam is mij de waardeering, waar mede zij de toezegging ontvangen heeft, 1 dat belangrijke wetsontwerpen ter over- j weging zullen worden voorgelegd. Met voldoening ontving ik opnieuw de i verzekering, dat ik kan rekenen op de I volle toewijding der Eerste Kamer bij de behartiging van de gewichtige belangen, welke 'haar zijn toevertrouwd. De Vlootwetcommissie ontbonden. Bij Kon. besluit is de commissie, ingesteld bij Kon. besluit van 21 November 1922, aan welke was opgedragen te onderzoeken in welk tempo de aanbouw van de in het ont- werp-Vlootwet voorgestelde vloot zal plaats hebben, zulks met handhaving van de scheepstypen, in het ontwerp opgenomen, en van den termijn van aanbouw van zes jaren, ontbonden, onder dankbetuiging aan den voorzitter, aan de leden en aan den se cretaris. Invoerrecht op kaas. Het nieuwe Duitsohe tarief vam invoer rechten, dat op 1 October a.s. in working treedt, maakt onderscheid tusschen „Tafel- k&sen in Einaelpackumgen von 27* K.G. Rohgewicht odor- óarumter" en „amderer". Voor eerstgenoemde rubriek bedraagt hel allgemeene tarief 40 Mark per 100 K.G.; voor de „amdere" kaas 30 Mark. Blijkens mededeelimg van den Rijks- landibouwconsulent te Berlijn zullen o. a. Edammerkaasjes, welke een brulo-gewicht hebben vam 27* K.G. of minder, vallen onder eerst genoemde, hooger belaste ru briek, indien die kaasjes elk afzonderlijk gewikkeld zijn in paipier, b'laa®, hout, blik of ander metaal. De overwerkvergunning in het metaalbedrijf Gistermorgen heeft in Den Haag een con ferentie plaats gehad tusschen den direc teur-generaal van den arbeid, den heer Zaalberg, en de organisaties van werkge vers èn werknemers in het metaalbedrijf. De aanleiding van deze conferentie was cfe per 1 October eindigende overwerkvergun ning voor het metaalbedrijf, waardoor de werktijd tot 53 en 54 uren per week werd opgevoerd De heer Zaalberg wenschte nu het advies der organisaties in te winnen omtrent de regeling der werktijden in dit bedrijf voor na l October. Naar ,,Het Volk" verneemt, heeft de mo derne metaalbewerkersbond geadviseerd, om als uiterste maximum 51 uur per week toe te staan als overgang naar de 48-urige werkweek, welke op een nader vast te stel len tijdstip zou moeten worden ingevoerd. Hij herinnert hierbij aan een schrijven van den heer Zaalberg aan de arbeidersorgani saties, waarin deze beloofde, dat, voor zoo ver het vam hem afhing, de 51-urige werk week per 1 October zou worden ingevoerd. Aan deze belofte hield de moderne bond zich vast. De werkgevers wijzen dit advies echter van de hand en wenschen de beslis sing aan de Regeering over te laten. Het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Metaalbewerkersbond mach tigde ,,Het Volk" tot de verklaring, dat, indien het advies van den modernen bond niet werd opgevolgd, de mogelijkheid van het uitbreken van conflicten na 1 October over deze aangelegenheid niet denkbeeldig te noemen is. Groepsvorming ter Nederlandsche Jaarbeurs In een Woensdag gehouden bijeenkomst van den Raad van Beheer der Nederland sche Jaarbeurs te UlTecht met de deel nemers in de groep Werkbuigen en Machi nerieën voor de Zuivelindustrie werd be sloten, naar aanleiding van het groote suc ces, dat deze iföeeLing op de dertiende Jaarbeurs heeft gehad, ook aan de volgende Jaarbeurzen deze groep te verbinden, met dien verstande echter, dat door deze afdee- ling ailleen de najaar^beurzen zal worden j deelgenomen. Ter voorbereiding van een giroep Zuivel- j werktuigen op de najaarsbeuns- 1926 werd de Commissie van Advies, bestaande uit de 'heeren R. Harkema (firma Boeke en Huide- koperf te Haarlem, A. Lamfer®, te Gronin gen, H. W. van d£r Ploeg (firma J. en H. W. van der Ploeg), be Apeldoorn, en F. H. Sixma (dr. M. de Wat), te Hengelo, besten digd. Troelstra-oord. Het bestuur van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen schreef onlangs een prijs vraag uit voor het ontwerpen van het Troelstra-oord. Een vjjf-tal architecten, die uitgenoodigd waren, zonden ontwerpen in. ,Van dio vjj'f ontwerpen is qu bekroond, •dat var den heer J. H. Mulder Jr., te Amsterdam, die zjrn ontwerp inzond onder het motto: .Vrijenberg 1354 Hoogbouw. BINNENLAND. De overwerkvergunning in het metaal bedrijf. Tegen de beklaagden van den moord op den overwegwachter-haltechef te Giessen Nieuwkerk is levenslange gevangenisstraf geëischt. BUITENLAND. Het werk van de Volkenbondsvergadering te Genève. Het Dnitsche socialistencongres te Heidel- berg gesloten. Hindenbnrg's tocht door het Roergebied. Lijdelijk verzet op de Saksische Spoor wegen. Rede van Chamberlain over China. De S.D.A.P. Maandag 14 September heeft het partij bestuur van de S. D. A. P. te Amsterdam vergaderd. Aaii het verslag in „Het Volk" is het volgen-de ontleend: Door de aangenomen gewijzigde statuten der S. A. I. heeft de Partij lihans het recht twee leden in de Executieve aan te wijzen. Als leden werden benoemd W. H. Vliegen, die reeds deel der Executieve uitmaak te en F. M. Wibaut, terwijl als plaats vervangers werden gekozen J. W. Albania en J. II. Schaper. Onder nadere goedkeuring van het con gres benoemde het P.-B. tijdelijk als vrou we 1 i jk -9ecre baresselid van het partijbe stuur, en als zoodanig secrelaresse-pen- ningmeesteresse van den Bond va Vrou wenclubs, mevrouw E. RibbiusPeletier. Op zijn verzoek werd F. v. d."Goes ont slag uit zijn functie vam redacteur buiten land van „Het Volk' verleend. Vliegen sprak een woord van dank voor bet vele werk, dat Van der Goes in deze functde voor de Partij heeft gedaan. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek om financieeton steun van het Bureau der Nationale Vredes-actie, onder leiding van J. B. Th. Hugenholtz, te Ammerstol, be goot het P.-B. den afdeelingen te advisee- ren voor' dit comité geen gelden beschik baar te elellen. In verband met een ingekomen beroep van de partijgenoolen J. J. v. d. Berg, De Ruyler en Ferdinandus, te Zaandam, in zake hun royement door de aJdeelimg be sloot het P.-B. tot het instellen van een commissie van onderzoek, beslaande uit de leden van het P.-B., W. Drop, A. B. KI eere koper en J. H. Schaper, van wie de laatste, als voorzitter zal optreden. Onder dank werd kennisgenomen van een mededeeling, dat wijlen Van Kol hij testament zijn boekén en briefwisseling aan de Partij beeft vermaaikt. Overeenkomstig getroffen afspraken in verband met zijn verkiezing tot lid der Tweede' Kamer, verzocht Drop ontheffing uit zijn functie van parlijpenningmeester op een zoodanig tijdstip, dat hij gelegenheid zal hebben een eindafrekening met balans te maken, waarop hij, voor den datum van officieel ontslag, de account an tsgoedkeu- ring heeft. Bovendien werd kennis geno men van de mededeeling, dat Drop reed9 einde dezer maand zich metterwoon te Breda gaat vestigen, ten edndie naast zijn Kamerlidmaatschap de onbezoldigde func tie van propagandist voor Noord-Brabant waar te nemen. Hiermede ging het P.-B. accoord. Van den datum van overdracht ai zal het penningmeesterschap voorloopig door den partijsecretaris C. Werkhoven worden waargenomen. Goedgekeurd werd, dat de Vereeniging van 90c.-dem. Raadsleden een commissie instelt, ter besludeerimg van het S.-D. ge- me enteprogram, welke eventueele wijzigin gen aan het* P.-B. zart voorstellen. Als financieel adviseur van de N.V. „Voorwaarts", te Rotterdam, benoemde het P.-B. F. M. Wibaut. Bnrgemeester en Raad van Bloemendaal. In den Raad van Bloemendaal heeft de heer Bronwater geïnterpelleerd over de hou ding Van den burgemeester inzake de kwestie van het Raadsbesluit van de gron den langs den Zeeweg. De Voorzitter antwoordde, dat hij een brief had ontvangen van den chef der eerste afdeeling ter provinciale griffie, die mededeelde, dat het Raadsbesluit naar God. Staten moet op grond van de art. 7, 3a en 3b van de Woningwet. In de vorige zitting was hem dat niet bekend. Toen was hem alleen medegedeeld, dat het besluit naar Ged. Staten moet op grond van de woning wet. Verschillende leden keurden niet goed, de houding door den Voorzitter in- de vorigi zitting aangenomen, en nadat de Voorzitter geweigerd had, amende honorable te doen, werd met algemeene stemmen een motie aangenomen van den heer Bornwater, waarin de Raad uitspreekt, dat de houding van den voorzitter in de vergadering van 30 Juli is geweest in strijd met art. 183 der Gemeentewet en met de gewichtige belan gen der gemeente en zijn afkeuring over de houding van den Voorzitter uitspreekt.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1