Hercules met een corner als resultaat. Lam berts zette goed voor en met een puntschot bracht Buitenweg den stand op 02. Doch de vreugde der gasten was van heel korten duur. Want van den aftrap gingen Goslings en J. Wamsteker op het Utrechtsche doel af, en het was eerstgenoemde, die den achter stand tot 12 verkleinde. Direct daarop was het rusten. In de tweede helft begon A. S. C. fel aan te vallen, maar het aantal gemiste lfttnsen was legio, en dra daalde toen het spelpeil. Zeker, roodzwart bleef sterker, maar ge vaarlijk was de voorhoede zeer weinig. Er zat geen gang in den aanval en dat is tot het einde zoo gebleven. Toch werden er nog vele schoten gelost, maar speciaal Goslings bleek specialiteit te zijn in het rakelings over de -lat mikken. Ook de Utrechtenaren, die invallers hadden voor Gielens en Van Dillen, richtten niet zoo heel veel meer uit. Een enkele maal waagde Buitenweg nog een kansje, en eens zond hij een geweldigen kogel in, die door Van der Meer echter uit stekend werd bedwongen. Nog slechts eeni- ge minuten waren er te spelen toen een A. S. C.-aanval eindelijk den gelijkmaker bracht. Goslings was er de fabrikant van. Met den stand 22 kwam het einde van' dezen kamp, die door den heer J. van dér Burg goed werd geleid. Voor zoover wij hebben kunnen nagaan is er viermaal ge floten voor buitenspel. LugdunumCeleritas 50. Het is Lugdunum ook nu weer mogen ge lukken beide punten in de wacht te sleepen. De wedstrijd is als geheel erg meegevallen. Lugdunum speelde zeker een klasse beter dan Celeritas en was de keeper van laatst genoemde vereeniging niet zoo schitterend geweest dan was de score stellig nog veel hooger geworden. Over den wedstrijd het volgende-: Beide ploegen zijn au grand com plét. Celeritas heeft den toss gewonnen en Lugdunum trapt af. Direct zit het groen witte quintet voor het vijandelijk doel, maar de verdediging weet door hard werken voor- loopig het doel schoon te houden. Lugdu num combineert uitstekend, en na 10 mi nuten weet de Roo met een keurig schot Lugdunum de leiding te geven. 10. Cele ritas is echter niet ontmoedigd en probeert met eenige snelle uitvallen de achterhoede van Lugd. te verse halken, wat haar echter niet mag gelukken door het zeer solide verdedigen van de Lugd.-achterhoede. God- dij n snelt met den bal langs de lijn, een keurige voorzet, en Polanen schiet, ineens hard in. 20. Lugdunum is geregeld ster ker. Eenige snelle rennen van Keereweer hebben geen succes. Bij een er van schiet Segaar keihard in. maar de keeper keert het schot schitterend. Toch heeft deze groen witte speler even voor de rust meer succes wanneer hij eenige spelers handig passeert en met een gloeienden kogel Lugdunum's derde doelpunt maakt, waarmede de rust ingaat. Na de thee heeft Celeritas haar opstelling eenigszins gewijzigd wat later bleek een verbetering te zijn. Het begin is sensationeel Wanneer Celeritas aftrapt neemt de Lugd.- voorhoede den bal mee, Segaar geeft keurig door aan Goddijn, een voorzet volgt, en voordat de Celeritas-achterhoede den bal heeft aangeraakt, heeft Polanen op een zéér handige manier het 4e doelpunt gemaakt. Celeritas zit intusschen ook niet stil. Eenige goede schoten krijgt v. d. Berg te verwerken wat hem keurig afgaat. Deze doelman was weer in ongenaakbaren vorm. Langzamer hand verstrijkt de tijd. Van Wèl geeft ook eenige keurige schoten, welke even mooi gehouden worden. Toch weet de Roo in de laatste minuten zich door de verdediging heen te werken en met een goed geplaatst schot de score tot 50 op te voeren, waar na scheidsrechter Kemmes, welke correct leidde, einde floot. Bij Lugdunum verdie nen allen een pluimpje voor hun waarlijk keurig spel. Het geheele elftal speelde uit stekend en heeft zeker een goeden indruk bij de vele bezoekers achtergelaten. Celeri tas een pluim voor haar harde werken. Het was wel jammer dat hun zwoegen niet met een doelpunt beloond werd. RECLAME. Royal 3 ct. to*8*' Imperial 2Hct. 3383 L. P. C. ISchiedam 41. In een schitterend snel en enthousiaste gespeelde wedbtrijd is het L. F. C. gelukt d"en tweeden wedstrijd in successie te mo gen winnen. Wat een groot verschil bij ver leden week. Er is nu werkelijk van een geanimeerd en tevens van een goed partijtje voetbad te genieten. Zeker, er 'haperde ook nai nog wel liet een en ander aan dooh 't geheel was zeer zeker voor het talrijk opgekomen pu bliek ten volle het aanschouwen waard. De overwinning was dan ook volkomen ver diend. Heeft Leiden nu ook in L. F. C. een ploeg gekregen die er zijn mag? Aan de spelers de taak evenals in dezen wedstrijd dit ook in de komende weken gunstig te beantwoor den. Schiedam 9peedde heel goed eh maakte werkelijk een goeden indruk. Men verstond echter nog niet de kunst goed schietkansen te scheppen. Het eene doelpunt was echter fraai en verdiend. Over de spelers van L. C. F. veel lof. Jammer echter dat de rechtsbuiten wat te onbesuisd speelde. Er werd technisch en tactisch behoorlijk gespeeld en individueel eveneens. Alleen moeten enkele spelers er nog aan denken dat het te veel opdrijven van den bal onmoodige vermoeienis veroorzaakt. Met een beteren rechtsbuiten kan L. F. C. de volgende wedstrijden met vertrouwen te gemoet zien. Het spelverloop was van meet af aan spannend. Spoedig kreeg de voorhoede fraaie kansen, die echter door slecht schie ten te loor gingen. De partijen wogen toen tegen elkaar op en na een kwartier had Ba- velaar met een vliegend schot precies in dien bovenhoek succes. Steeds kwam L. F. C.'s voorhoede nu terug, goed gesteund door de halflinie en uit een van de vele voorzet ten schoot De Heer in eens prachtig in (21). Tot de rust behield L. F. C. dan ook het beste van het spel. Na rust had L. F. C. zon en wind tegen, maar ook nu nam zij het spel geheel en al in handen. Tot tweemaal toe echter miste H. Neuteboom, die zijn dag niet had met schieten, een behoorlijke kans. Echter bleef de miiddenlinie haar gewone 'spel spelen, terwijl mede door behendig spel van den stevig en midvoor Segaar spoedig. Bavelaar in staat werd gesteld de geheele achter hoede te passeeren. (30). Nu nam L. F. G. de zaken wat kalmer op waardoor Schiedam iets sterker werd en dit ook in een goed doelpunt wist uit te druk ken. Een plezier was het echter toen weer te zien hoe de uitstekend voldoende spil L. Neuieboom zich steeds vrij kon opstellen om de ballen van de verdedigende kanilhalfs te ontvangen en naar de voorhoede te plaat sen. Daardoor ontstond ook het vierde doel punt met een mooi schot van H. Neute boom. Juist bovengenoemd spelbegrip ontbrak bijna geheel bij Schiedam waardoor het groote verschil, dat nog niet eens voldoende de L. F. G. kracht weergeeft, te verklaren is. Zij nog vermeld 'dat 't publiek als altijd van een zeer bijzonder meeleven blijk gaf, dat 't spel van beide kanten zeer fraai was en dat de heer Van Leersum uitstekend leidde. A.S.C. nB.M.T. n 32. In een meer spannenden dan mooien wed strijd zijn de roodzwarte reserves erin ge slaagd de eerste twee puntjes in de wacht tc sleepen. In den beginne leek het er aller minst op, dat A.S.G. de overwinning zou be halen, daar de Hagenaars direct flink aan pakten, waardoor A.S.C. blijkbaar eenigszins verrast werd. Allengs kwamen de roodzwarten er beter in en na rust had B.M.T. dan ook weinig meer in te brengen. Wanneer we namen zouden willen noe men, verdient zeker in de eerste plaats de centerhalf Wassenaar een pluim voor zijn hard werken en stug volhouden. Het steunen van de voorhoede kon beter, maar in de ver-, dediging was hij prima. Hetzelfde kan ook gezegd worden van Hulst Jr., die door zijn tactische opstellen meermalen opviel. Ook van Hoften, die wegens ziekte van van Doorn, in het doel stond, bracht het er waarlijk niet slecht af. De beide doelpunten die tegen A.S.C. ge scoord werden, waren voor hem absoluut onhoudbaar Het zwakste gedeelte van het rood-zwarte team vormde ditmaal ongetwijfeld de beide vleugelspelers, die er hopeloos „uit" waren. Een volgende maal beter, menschen! In de voorhoede was T. Janssen de( man, die de kansen moest scheppen. Door, goede throughs stelde stelde hij zijn buren in de gelegenheid te scoren, die hiervan ech ter een zeer matig gebruik maakten. Zelf; probeerde hij het ook nog eens een keertje, maar het bleef bij probeeren v. d. Markj zwoegde enorm, doch speelde te onbesuisd eni was meermalen te zelfzuchtig door zelf te willen schieten, terwijl zijn buurlui er veel gunstiger voor stonden. Ten slotte nog iets over den wedstrijd:. E.M.T. loopt direct na den aftrap hard van stapel en is gedurende een kwartier sterk in de meerderheid. Daarna waagt A.S.C. eenige uitvallen, bij één waarvan Janssen voor open doel kwam te staan, doch zijn schot faalde. Na eenig geharrewar voor het Leidsche doel scoort dan de centervoor der gasten van dichtbij (01). Vijf minuten later kent scheidsrechter v. d. Burg aan A.S.C. een strafschop toe wegen? ruw spel in het beruchte gebied. Wassenaar permitteert zich de luxe den bal juist over de deklat te schieten. Voor rust blijven verdere doelpunten uit. De thee schijnt A.S.C. goed te hebber» oo. daan; er zit nu meer eenheid in de ploeg, maar sluitend is het spel nog lang niet. Uit een scrimmage voor het blauw-witle doel deponeert Aarsse den gelijkmaker in het net, terwijl even later Vervliet den uit- geloopen doelman met een listig schot pas seert, daarmede A.S.C. de leiding gevend' (2—1). De gastheeren schijnen er nu den smaak van te pakken te krijgen en even later doel punt v. d. Mark op fraaie wijze (31). Dit wordt B.M.T. te bar en de linksback der Ha genaars lucht zijn verontwaardiging door te gaan smijten, hetgeen hem een waarschu wing van den scheidsrechter bezorgt. Als hi? echter vlak daarna weer onbehoorlijk op treedt, verwijst de scheidsrechter hem terecht naar de kleedkamer. Met 10 man speelt B.M.T. verder. Hegen- barth besluit dan zijn tegenstanders een handje te helpen en plaatst den bal in het eigen doel (3—2). Met dezen stand breekt ook het einde aan en heeft A.S.C. alleszins verdiend gewonnen. V. U. C. H—L. P. C. n 4—4. Alhoewel het de L. F. C.'ers niet is mo gen gelukken de overwinning te behalen, kunnen wij toch op een goeden wedstrijd terug zien, vooral waar de kampioenen van het vorig jaar juist de vorige week op eigen grond van V. U. C. H verloren. Was vrouwe fortuna L. F. C. II beter ge zind geweest, de wedstrijd was gewonnen geweest. Volgende maai echter beter. Als om 2 uur begonnen wordt, blijkt V. U. C. n volledig en L .F. C. 2 invallers tc hebben. Direct gaat de vooihoede op het doel af, echter zonder resultaat. Na 10 mi nuten spelen doelpunt P. Mooten uit een voorzet van rechts. V. U. C. komt opzetten en door een misverstand in de achterhoede is het spoedig gelijk. Geruim en tijd golft het i spel op en neer totdat even voor rust F. Langezaal met een goed schot de leiding' herneemt. Na rust stormt V. U. C. direct op het L l F. C. doel af en een fraai schot van derr* rechtsbuiten wordt even mooi gehouden. Ook n>u is het weer Langezaal die de lei-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12