Van alles wat. CORRESPONDENTIE. Om na te teekenen. Hamster nu weer buiten zijn nest, liep te rug naar het omgeploegde veld en daar zag hij de dxie veldmuisjes zich te goed doen •aan de graankorrels, die over het veld één 'lange, smalle gele streep vormden. Woedend wilde hij nu op de muisjes toespringen, maar vóórdat hij dit kon doen, sloop van achter een aardhoop Reintje, het slimme vosje, en die greep vader Hamster bij zijn nek. „Ach, lieve Reintje, neem toch liever dde drie leelijke bedel-muizen," smeekte vader •Hamster. ..Wat heb je aan mij?" „Een lekker hapje," antwoordde slimme Reintje. „Jij bent heerlijk dik en vet! Jij bent smakelijker dan die drie broodmagere veldmuizen! Neen, laat die eerst maar wat vetter worden!" Vader Hamster had al spoedig niets meer te vertellen, daar zorgde slimme Reintje wel voor. Maar moeder Hamster leefde een poos lang in groote ongerustheid, omdat haar man zoo lang weg bleef, totdat het haasje haar op een dag kwam vertellen, dat vader. Hamster nooit meer thuis zou komen. En wat gebeurde er nu verder met de drie veldmuisjes? Wel, die gingen dien dag nog niet de wijde wereld inl Ze hadden nu weer hun buikjes vol gegeten, en dan had den ze dien dag zooveel beleefd, dat ze dit eerst aan moeder moesten vertellen. Nu. en óf moeder Veldmuis toen blij was! Maar later gingen de drie muisjes toch eens naar de stad. Dat vertel ik jullie echter op een anderen keer. TANTE JOH. Slimheid van ratten. Uit het volgende kunnen we opmaken, hoe slim een rat is. In een provisiekamer stonden verschei den flesschen beste slaolie in een vierkante kist naast elkaar overeind. Gedurende eeni- gen tijd vond men telkens flesschen, waar van de kurk verdwenen was en welke half of nog verder leeg waren. Om te ontdek ken, wie dit toch deed, ging iemand achter een raampje zitten, dat in de kamer uit zag. Zoodoende zou men spoedig bemer ken, wie de schuldige was. Wat gebeurde er nu Na een póosje, toen alles weer stil was, zag de persoon achter het raampje, hoe [drie of vier ratten uit verschillende hoeken te-voorschijn kwamen, naar de kist gin- •gen, de kurken zonder veel moeite los- wroetten, him staart in den hals van de 'flesch staken en er bij het weer uit treK- ken heel genoeglijk de olie aflikten, die daaraan waa blijven hangen. Zijn ratten slimme dieren of niet 1 Belofte maakt schuld. Ik had beloofd spoedig na de vacantie, als allen weer thuis - en aan het werk zouden zijn, om dam weer eens prijsraadsels te geven. Hier zijn ze nu, gaat allen weer eens gezellig aam het ra den, wie goed nadenkt, kan alle woorden best vinden, en het weer is zoo somber en najaarsachtig. dat men heusch 's avonds niet veel meer buiten zal zijn en dus bin nenshuis wel een prettig werkje wil doen en ten prijsraadsel oplossen. Annie vam Leeuwen dank voor je aardig praatje over de verschillende .dieren. Ik ben ook dol op kleime poesjes en vooral als ze samen stoeien of zoo tegen mij opklauteren en zich ftesrtelen op mijne schpot. Die kleine eendjes, zijn dat wilde of tamme? Ja, met hert buiten zitten, is het nu gedaan, ten- minste zooale het nu is. maar wie weet wat voor mooie zonnige najaarsdagen we nog krijgen. Nelly Tonckens dank voor je aardige ansicht uit Rotterdam. Was je in Rotter dam gelogeerd? Jopie Uphoff wil je voorlaan ook goed je naam op den brief zetten, nu stond die al- J leen maar op het couvert. Marie Wijnbeek wat was je brief er deze 1 week prachtig op tijdl al Dinsdagsavonds dag grag vóóe het Eafck,e£ uit Leiden ha4 is dat niet grappig, jou brief die heedemaal uit Frankrijk tot mij moet komen. Ja, hoor - het is hier in Holland al vervelend koud en steeds maar regen, het lijkt wel einde October zoo frisoh is het al. Leendert Elderhorst neen dien vorigen brief heb ik niet meer gevonden. Ik heb volstrekt niet gedacht, dat je mij heelemaal had vergeten, daarvoor kennen we elkaar al te goed en heb je mij al zoo dikwijls ge schreven en verteld over thuis, dat ik niet dacht dat je opeens zou gaan ophouden zonder mij te vertellen waarom. Heerlijk hoor dat mooie aandenken aan je peetoom, dat je hebt gekregen, ik begrijp bést dat je het alleen maar Zondags draagt. Louis de Herbogh als je deze kindercou rant krijgt, vier je net je tienden verjaardag, dus wel gefeliciteerd en veel plezier dien dag. Rika en Jaantje van Leeuwen, hoe slaat het rnet de nieuwe pop van Jaantje, zit ze ah goed in de kleeren? Zooals het den laat- stenHijd steeds is, is het heusch voorzich tiger om geen verre wandelingen te onder nemen, hadden jullie ook geen paraplu bij je of hielp dat niet genoeg? Henk Vertind ik heb je nieuwe raadsel gelegd bij den voorraad, die nog ligt te wachten om geplaatst te worden. Cor Blaauw dat heb ik nu vandaag ge merkt dat je vorige buurvrlend is verhuisd. Lonka Neuteboom neen hoor ik ben 31 Augustus niet naar het vuurwerk gaan kij ken, - dat was mij veel te vermoeiend, ik kwam 's middags terug uit Zeeland. Johanna van der Ham moest je toen net doen, alsof je. pp ee& viool speelde?, Ga je dan over een half jaar naar eesne andere school? Ariena en Haartje Coljee in schooltijd is het steeds leeren en schrijven, dat is zdo, dus dan is er niet altijd tijd en lust voor een brief bij de raadsels, dat begrijp ik best, stuur dan maar enkel een groetje. Mien van Zwieten de Blom, dank je moe der voor haar briefje-, heel vriendelijk om mij even uit te leggen waarom je mij de laatste weken niet kon schrijven, het is een reden, dien ik volkomen begrijp, maar ik vind altijd zoo prettig, als mij even wordt verteld waarom trouwe klantjes een poos ontbraken. Het beste toegewenscht. Neeltje en Leen Oudshoorn, Greetje en Gerbrand Breedijk gezellig dat het viertal uit Warmond nu na de vacantie weer mee kan doen. Het was natuurlijk wat lastig in de vacantie van uit Warmond te zorgen dat de brieven er Maandags al waren. Wat aardig schoolreisje hebben jullie gemaakt naar Marken en Volendam, daar hoop ik toch ook nog eens te komen, ik was er nog nooit. En 31 Augustus feest gehad, deden jullie alle vier mee aan de spelen? Frederika Bourgeois zoo, was de blauwe brief van jou? dat raadsel is dus opgehel derd voor mij. Catharina van Egmond ja de oude school op het Plantsoen weet ik heel goed, waar die ds, daar ben ik o zoo dikwijls voorbij ge komen, want die is er at zóó lang. Het is te hopen dat het mooi weer zal zijn als jullie in optocht naar de Plantsoenschooi zult trekken. (Bep Spierenburg AU <te Qropi en kei

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19