No. 20092. LEIDSCH DAGBLAD, Donde.dag 10 September Derde Blad. Anno 1925. SUITEEfUNPSCH GEMENGD UIT W RIJNSTREEK. UIT DE OMSTPTON. SPORT. Nota van de N V. Anton Jurgens' Vereenigde Fabrieken. Van bovengenoemde N.V. ontvingen wij beden een 14 pagina's dikke nota aan haar aandeelhouders naar aanleiding van de cam pagne-Van Oss. De N.V. schrijft hierin o.a.: Wij betreuren het, dat de heer S. F. van Oss de ook ons sympathieke beweging lot moderniseering van ons vennootschapsrecht compromitteert door die in zijn pamflet te pas te brengen. Zij, die de nieuwe wettelijke bepalingen over vennootschappen voorberei den, mogen intusschen wel óverwegen, of tegen lieden, die vennootschappen belasteren en daardoor deze en hare aandeelhouders schaden, geen doeltreffender bepalingen dan onze wetgeving thans kent, behoóren te worden gemaakt De heer A. M. van Oss daagt ons uit hem "yoor den rechter te roepen. Hij weet zoo goed als wij, dat onze wetgeving de moge lijkheid afsnijdt om wie eene naamlooze vennootschap beleedigt of belastert voor den strafrechter te brengen. En voor zoover de laster der heeren zich tegen de personen onzer bestuurders en commissarissen richt, hebben zij hun uitdrukkingen gekozen, zoo als goede experts in dit genre gewoon zijn. Zij ..twijfelen"; zij noemen de onzen be stuurders aangewreven handelingen „cu rieus"; zij ze-g.gen ,,'n minder parlementaire term zou de situatie juister weergeven"zij verklaren, dat zij zekere ernstige beschuldi ging „niet durven uitspreken". Zoo ontwij ken zij juist de grenzen van het strafbare. Het zoude bovendien de vraag zijn, of onze bestuurders en commissarissen het de moeite waard zouden vinden hunne perso nen beleedigd te achten door het geschrijf yan deze heeren. Wij hebben ernstig geaarzeld, of wij op de schotschriften want anders kunnen wij ze niet noemen van de gebroeders Van Oss zouden antwoorden. Wij* hebben erva ren, hoe zij in hun geschriften onze versla gen en onze mededeelingen in vergaderingen gedaan, hebben verminkt en verdraaid en weten, dat dit ook met wat wij thans zullen schrijven zal geschieden. Wij welen ook, dat, al zullen wij afdoende bescheid geven op wat de heeren aanvoeren, een campagne zooals deze voeren, toch altijd een onaan- genamen indruk nalaat. Zij. die het gepubli ceerde slechts oppervlakkig lezen, behouden de gedachte- „Er zal toch wel wat van aan zijn." Maar wij willen althans ditmaal den heeren le woord slaan. Wij meenen dat te moeten doen in het belang onzer aandeel houders, aan wie de heeren reeds groote schade hebben toegebracht en wie wellicht nog grooler schade wacht. De heeren hebben door hun advertentiën de algemeene aan dacht op hun publicaliën gevestigd en wij welen, dal de Haagsehe Post talrijke lezers heeft en hij voi<m ook thans nog als fatsoen lijk geldt. Het was ons r eds sinds eenigen lijd be kend, dat de heeren Van Oss een aanval op onze onderneming voorbereidden De heer A. M. van Oss heeft zich immers tot onder scheidene personen, die wij om verschillen de redenen moesten ontslaan, gericht en deze uilgenoodigd hem hetgeen ons zou kunnen bezwaren, mede le deelen. Zijn Open Brief draagt het kenmerk van deze soort informatie. Flij vermeldt enkele juiste feiten en maakt daardoor den indruk van goed geïnformeerd te zijn. In die enkele juiste feiten schuilt niets ongewoons of af keurenswaardigs. Maar door zijn zegslieden niet begrepen of te kwader trouw gecommen tarieerd worden zij omgetooverd tot onthul lingen van gruwelijke misstanden. Hoezeer de ingezette campagne vóór alles de bedoeling heeft onze onderneming en daarmede onze aandeelhouders le schaden, moge blijken uit de twee met elkaar geheel in strijd zijnde fronten, vanwaar de heer Van Os3 ons aanvalt. Hij beweert, dal wij groote verliezen hebben geleden, die wij verzwij gen. Ware dit juist, dan zoude hij dus in het belang onzer aandeelhouders er met den meesten klem op moeten aandringen, dat wij al onze winsten in kas houden om ons in wendig. le versterken en die verliezen te dekken. En tegelijk -speelt hij het klaar le verdedigen, dat hij zich heeft aangesloten bij een actie, die bedoelt ons le dwingen (hans 15 pet. dividend op onze gewone aandeelen uit te keeren, alzoo met ongeveer vijf mil- licen gulden onze kasmiddelen te verzwak ken! De Open Brief verdedigt uitvoerig de argu mentatie van den eischer in de procedure, die tegen ons is aangevangen en waarin uit- keering van 15 pet. dividend wordt gevor derd. Wij achten die argumentatie onjuist en wraken zijn uitlegging onzer statuten als in strijd met redelijkheid en goede trouw. Maar wij wenschen hier op dit strijdpunt niet in te gaan. Wij hebben ons antwoord op den tegen ons ingeslelden cisch bij den rechter ingediend en wachten diens beslissing "met vertrouwen af. Het hoofdpunt der ingebrachte beschuldi ging is het is elders terecht opgemerkt dat wij enorme verliezen hebben geleden, die wij geheim houden. Daarom wenschen wij op dal eerste hoofdpunt allereerst le ant woorden. De beschuldiging, dat wij verkapte verlie zen hebben, komt daarop neer, dat wij onze balans over 1921 hebben vervalscht en met die vervalsching de volgende jaren zijn voortgegaan. Zij is dus gegrond op de be wering. dat onre balans per ultimo 1924, in slede van een belangrijk winstsaldo, een verlies van f 50.000.000 had moeten aanwij zen. Wij, en alle onze Directeuren en Commis sarissen, welke die balans geteekend heb ben, verklaren die bewering sen volstrekt infame lengen en lastering. Onze balans Beeft den toestand onzer vennootschap met volkomen juistheid weer. Onze vennootschap heeft geen penning ons bekend verlies gele den, dat niet in onze balans tot uitdrukking is gebracht. Daarna gaal de N.V. na wal dc beschul diger» aanvoeren tot slaving van hun hoogst ernstige aanklacht. Het zou ons te ver voeren dit geheel op te nemen, hoewel wij een ieder de lezing daarvan ten sterkste kun nen aanbevelen en zal men na lezing hier van met ons ook den indruk krijgen, dat de heeren Van Oss toch niet zoo sterk in hun schoenen staan, als zij zelf in hun diverse stukken wenschen voor te geven. De Nota eindigt met: Nadat wij het voorgaande op schrift had den gesteld bereikte ons weder een nummer van de Haagsehe Post, waarin de schandaal campagne die opnieuw door kostbare, halve vellen der dagbladen beslaande ad- vertentiën wordt aangekondigd tegen ons wordt voortgezet. Wij hebben na kennisne ming daarvan opnieuw geaarzeld of wij ons antwoord zouden publiceeren. Dé kwaad willige strekking der publicaliën treedt nu toch al te duidelijk aan het licht" en is dan ook, meenen wij, tot de overtuiging van het Nederlandsche publiek wel doorgédrongen. Maar wij wenschen aan dat publiek" toch ook de feiten mede te deelen, waaruit liet weten kan; dat het terecht de vuigheid van het ge schrijf ut heeren Van Oss heeft begrepen. RECLAME. De smaak van het H Odol is ttifiÖheerl ij k verfrisschend. 3171 Sneeuw in Schotland. Uit Schotland wordt gemeld, dat de eerste sneeuw gistermiddag in de buurt van Loch- Lomond is gevallen waar de jacht op kor hoenders pas de vorige week geopend is, en waar nog tal van „zomer"-toeristen en ja gers verblijven. In twee uur lijds was de lop van den Ben Lomond (1600 M.) ingesneeuwd, lot groote verwondering van de inwoners, van welke geen enkele zich een zoo vroeg intreden" van den winter kon herinneren. Brand te Berlijn. Te Berlijn Adlershof is gisterochtend brand uitgebroken in de gewezen school I voor militaire vliegers. Het gebouw, waarin j 16 gezinnen van vluchtelingen uit Oost- j Pruisen .bestaande uit ongeveer 60 perso- 1 nen. een onderkomen hadden gevonden brandde vrijwel geheel af. Men vermoedt, dat dp brand geslicht i3 door eenige perso nen, die eveneens in het gebouw wonen maar bevel hadden gekregen, hun woningen te ontruimen Van moordenaar tot oplichter. De Berlijnsehe politie houdt zich met een zonderlinge zaak bezig. Kort na den oor log dook zoowel in Duilsc.hland als in Oos tenrijk. Italië, Nederland en Lilhauen een ongeveer 45-jon ge man op die in gezel schap van een vrouw en drie of vier kinde ren een zwervend bestaan voerde De man noemde zich Nagels of Wagels of Walges, soms ook von Walges of zelfs graaf von Walges. Hij beweerde dat hij met zijn ge zin uit Lobharingen had moeten vluchten en zijn geheele bezit had moeten achterlaten nadat hij een kleurling van de Fransche bezetting had gedood Te Berlijn heeft de man .herhaaldelijk vertoefd. Hij kreeg er zelfs een baantje als paardenknecht bij de Schupo. Later had hij ook bij bouwonder nemingen en kolenfirma's gewerkt. Hij maakte zich herhaaldelijk aan kleinere misdrijven schuldig en kwam aldus voort durend in aanraking rnet de justitie. Niet een rechtbank geloofde eigenlijk dal de man inderdaad een uit Lotharingen ge vluchte graaf von Walges was, maar nooit slaagde men er in de juiste identiteit van hem vast te stellen. Zijn portret werd in 1922 door de Berlijnsehe politie verspreid zonder dat men echter hierdoor iets naders over hem te weten kon komen. Hoewel de man een vrij ongunstig uiterlijk had was hij er steeds in geslaagd menschcn le vin den die aan zijn romantische vertelsels ge loof schonken. Op deze wijze kon hij van verschillende religieuze en politieke veree nigingen ondersleuningen krijgen. Een ge wezen Duitsch vorst beloofde hem zelfs een betrekking als houtvester en steunde hem ook financieel. De kinderen van den ge- heimzinnigen man werden maanden lang verpleegd op het landgoed van een Oosten- rijkschen baron en op de villa van een Oos- tenrijkschen minister die zelfs geld voor de noodlijdende familie collecteerde. De Berlijnsehe politie heeft zich nu in den jongslen tijd wat meer om dit zonder ling heerschap bekommerd en is tot de overtuiging gekomen dat graaf von Wal ges een kuiper is. die Eugen Jaenicke heet. Deze Jaenicke had in het jaar 1900 in de omstreken van Berlijn een naaister vermoord en haar woning leeggeplunderd. Hij had de naaister bij een kaartlegster ontmoet en het bijgeloovige mensch uifge- I noodigd aan de Teufelssee. Spoorwegongeluk. In den afgeloopeii nacht is te Elchingen een militaire trein op een daar staanden ledigen trein geloopen. De machinist en 1 I soldaat werden gedood, en 14 gewond. I Een dubbei-moordenaar. Een New-Yorksehe jonge man, student aan de Harvard-universiteit, zoon van een bekend advocaat en van een schrijfster van I novellen, heeft een meisje van 6 jaar en een neger vermoord, gelijk reeds gemeld. Een paar jaren geleden deed bij reedg ieen poging om zijn vader te vermoorden. De familie was ergens buiten gaan kam- peeren, de vader had zich rustig in het gras te Blapeu gelegd maar schrikte plot seling wakker en zag zijn zoon met een mes gewapend voor zich staan. De jongen bracht ziju vade rnog 'n tamelijk ernstige wonde toe. Daarop besloot de familie de blijkbaar half krankzinnige zoon naar een gesticht voor zenuwlijders te zenden. Daar verklaarden de artsen, dat de patiënt ziek was geworden tengevolge van het harde werken in Harvard. De moeder beweert echter, dat haar zoon reeds als kind aan vervolgingswaanzin leed. In het gesticht heeft de moordenaar een aanval gedaan op ïen der oppassers. Dit verhinderde echter niet dat hij na korten tijd weer naar huis Werd gezonden: men hield hem niet larïger voor gevaarlijk. De ouders besloten dan hun zoon een tijdlang te laten varen. Op het schip heeft hij echter een poging gedaan om den kok te vermoorden Ook dit verhinderde de ouders niet hun zoon onbewaakt te laten. Eenige dagen geleden heeft hij het zesjar rig dochtertje van een vriend van zijn vader ontvoerd," met een auto naar ;v.a bosch gebracht en het daar vermoord. -De chauffeur een neger heeft hij even eens vermoord en later beschuldigd van den moord op het kind gepleegd te hebben. Na een verhoor van -23 uren"— het bekende Amerikaansche stelsel heeft hij eindelijk alles bekend. Thans beweert liij echter weer, dat hij slechts bekend heeft ten ein de een oogenblik rust te genieten. Volgens een bericht uit New-York zal de vader van den jeugdigen dubbelen moordenaar Har rison Noel, zijn zoon zelf verdedigen, daar hij advocaat is. De Ku Klus Elan in Duitschland? De Berlijnsehe politie is een 1 ielal ge heime vereenigingen op het spoor gekomen die geheel naar liet voorbeeld van de Ame rikaansche Ku Klux Klan waren georgani seerd De vereenigingen die hun zetels te Cliarlottenburg, Berlijn-Wedding en le Ber lijn Moabit hadden, bestonden uit een dui zendtal leden en aanhangers van de Duitsch volksche partij. Zij droegen de namen Wi king, German ie en Heimdal. De leden der vereenigingen moesten onvoorwaardelijk nan hun leiders gehqorzamen. Zij moesten den eed van trouw afleggen en dit ging gepaard met heel wat ceremoniën. In de vergade ringen droegen de aanwezigen maskers. liet doel der vereenigingen was het doel der volksche beweging. Zij bestreden alle perso nen die door de nationalistische pers als schadelijk voor de nationale zaak werden bestempeld. Ook voerden zij een actieve anli-semielische propaganda Een twaalftal loden der vereenigingen zijn in hechtenis genomen. Het zijn meestal jongelieden. En kelen hunner waren in het bezit van wapens. Aan liet hoofd van de beweging stonden drie Amerikanen, die voortvluchtig zijn. Het zijn een geestelijke en zijn zoon uit Chicago alsook een sludent uit deze stad. Zij worden door de politie gezocht. De drie Amerikanen beschikten over groole geldmiddelen. Men vermoedt hier dat zij door den Ku Klux Klan naar Duilschland werden gezonden. De Amerikaansche autoriteiten in Duitschland zijn op de hoogte gesteld. 5n tien jaar 450 millioen nieuwe boomen. Het program, dat de Engelsche Houtves terij-commissie ontworpen—heeft voor het plant-seizoen dat de volgende maand be gint, voorziet in het planten van 3D millioen nieuwe boomen in Britlanje. In de laatste vijf jaar is de commissie be zig geweest met het herstel van de wouden in Engeland, Schotland en Wales en. sedert zij haar werk begon, heeft zij 52.500 acres laten beplanten en plaatselijke overheids- i personen en particuliere eigenaars, geholpen met het behosschen van nog 50.000 acres. Dit had ten gevolge dafc 134 millioen nieuwe i boomen geplant werden Het program, dal over tien jaar verdeeld is, voorziet in het beplanten van 250 000 acres met 450 millioen boomen. De grootste aanplant is le Thetford, in Norfolk, waar een woud van ongeveer 2,4.000 acres in wording is. Alphen. De heer J. van Leeuwen ar beider-telegrafist aan het station alhier is benoemd tot stations-ambtenaar en in deze functie, ingaande 1-2 September a.s. over geplaatst naar station Tilburg. Op de te Oudewater gehouden land bouwtentoonstelling werd in de afdeeling geregistreerd rundvee een tweeden prijs ge wonnen door de Erve Heemskerk, alhier, terwijl do firma A. Blom (Aarlanderveen) een eersten prijs won in de afdeeling ge reedschappen. Bodegraven. Op de te Oudewater ge houden landbouwtentoonstelling behaalde de heer H. W. Speelman alhier met zijn in zendingen in de afdeeling geregistreerd rundvee 5 eerste en één tweede prijsin de afdeeling schapen een eerste prijs; en in de afdeeling beeren eveneens een eersten prijs. De hoer W. Boer won in eerstgenoemde af deeling c'én eersten en één derden prijs, de heer J. Michielen in de afdeeling beeren een derden "prijs* cn de fokvereeniging Voor uitgang" in de afdeeling geregistreerd rund vee een eersten prijs. RECLAME. WRIJFWAS voor vloeren en meubelen. De heerlybe zuivere tezv perïtynwas van de Erdal fabriek te Amsterdam Brengt Zonneglansen Dennengeur in Hu» 3174 Haarlemmermeer. Dinsdag werd op den Kruisweg alhier, een wielrijder, de koopman L. S., die vermoedelijk niet tijdig meer kon uitwijken, aangereden door een luxe-Auto en eenige meters ver tegen den grond geslingerd. Met een ernstig gekneusd been en een paar gebroken ribben werd de man opgenomen. Dr. N. verleende de eerste hulp. Katwijk. Hedenochtend geraakte een aangespannen paard van den molenaar v. d. B. op hol, rende met den wagen achter zich door het dorp en kwam op den Noord- wijkschs-weg terecht, waar, dank zij de werkzaamheden aldaar aan den weg, en zich aldaar bevindende waterplassen, 't paard tot stilstand kwam. Ongelukken kwamen niet voor. Katwijk-a an-Zee. Bij den heden gehou den afslag van haring, was slechts een partij aangevoerd. De volgende prijzen wer den genoteerd: volle haring (Noord) f36.70 —f36,86; volle haring (Noord, dood) £33; maatjesharing (Noord) f26,50; maatjesha ring (Noord, dood) f 23,10; yle- en maatjes haring. gecombineerd f22f27,60; maatjes haring (Zuid) f 30,60; makreel-haring f 31 Met de verbreeding van een deel-der Stengelinstraat is men nu klaar gekomen. Het oude remise-terrein. is nu voor het pu bliek ontoegankelijk gemaakt. Indien nu het nieuwe godeeJle beslraat zal zijn van gemeentewege de ruïne binnen het afge zette deel door de N. Z. H. T. M. opgeruimd en het terrein geëgaliseerd zal wezen, dan kunnen we gerust zeggen, dat de toestand daar enorm verbeterd is. Hedenmorgen reed de groentenkoop- man J. H.-met paard en wagen over een riool op den hoek SluiswegBurgersdijkslr., toen plotseling het deksel kanlelde, de wa gen met een voorwiel in het riool zakte, de voerman van den wagen viel en een trap van het paard kreeg. De man moest zich onder geneeskundige behandeling stellen, want hij leed nog al pijn. Het riooldeksel werd na het ongeval be schermd met een omgek irden kruiwagen. Noordwijkerhout. De feestelijkheden vvc-rden gistermiddag geopend met het kin derfeest, waaraan ruim 600 kinderen deelna men. Na gehouden wedstrijden, waarvoor de feestcommissie aardige prijzen toekende, werd een bezoek gebracht aan den draai molen. De jeugd werd rijkelijk onthaald. 's Avonds bewoog zich een talrijk publiek langs de stralen, om te genieten van den uilgeschreven elalage-wedslrijd. Er was veel werk van gemaakt. De feestcommissie wacht een moeilijke taak om op juiste wijze de prijzen toe te kennen Allen mededingers komt een woord van lof toe Op elk gebied waren bijzondere attracties. Jammer, dat de onophoudelijke regen buien veel van de pret' bedierven, doch de NoordwijkerhouIers lalen zich niet spoedig afschrikken. Oegstgeest. In het .Wapen van Oegst- geesl vergaderde onder voorzitterschap van den heer G. J. Lubbe Thzn., de Veree- nlging lot bevordering der Bloembollenteelt voor Oegstgeest en Omstreken. De Voorzitter heette allen hartelijk welkom, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Er volgt een breedvoerige bespneking over de vraag hoe te komen lot meerdere belang, stelling voor de Vereeniging. Algemeen is men het er over een3, dat doel en streven verkeerd worden opgevat en dat hiervan de naam der Vereeniging zeker meerendeels de oorzaak is. Deze Vereeniging is voor 35 jaar geleden tot stand gekomen; ze beoogde bevordering van bloembollenteelt. In den loop der jaren is deze Vereeniging uitge groeid tot een groep van menschen uit elk bedrijf, als bloembollenkweekers, bakkers, winkeliers, kortom diverse groepen, die niet oen bloem of plant in kamer of tuintje had den en behoefte gevoelden aan deskundige voorlichting. Want juist deskundige voor lichting voor bloemen- en plantenliefheb bers en gezellige samenkomsten is het hoofddoel en streven der Vereeniging. In verband hiermede werd dan ook de idee- geopperd de Vereeniging te herdoopen in „Vereeniging lot bevordering en voorlich ting voor Bloembollen- Bloemen- en Plan tenteelt" Ook werd de mogelijkheid naar voren gebracht om aan een evenlueele win kelweek te verbinden een tentoonstelling yan planten en bloemen. Besloten werd dit in een volgende vergadering nogmaals aan de orde tie stelle. Vervolgens werden eenige inlichtingen verstrekt naar aanleiding van gestelde vragen omtrent behandeling van dahlia's enz. Tot slot de gebruikelijke ver loting van planten enz., waarna sluiting Valkenburg. -Woensdagavond verga derde ten huize van den penningmeester, den heer D. Bol Az.f het bestuur van ue bibliotheek. Te ruim halfacht opende de voorzitter de vergadering en becttc dc aan- wezigen welkom. De penningmeester deed rekening en verantwoording over zijn ge houden beheer. Er waa gelukkig een batig saldo. Nadat een paar bestuursleden de boeken gecontroleerd hadden en adviseer den tot vaststellen van de rekening, dankte de voorzitter den penningmeester voor zijn gehouden beheer. Er zijn gedurende het winterhalfjaar 19211925 1853 deelen uitgeleend, een nog nimmer bereikt aantal. Wel een bewijs, dat er behoefte aan goedo lectuur bestaat. Maar het bestuur staat voor een ernstig dilemma. Tot dusver heeft het altijd gast vrijheid genoten in het kantoor van de kalk- fabriek, maar de gebruikte ruimte hoeft dc fabriek zelf noodig en nu moet 't naar een andere lokaliteit omzien Dut zal op Val kenburg niet gemakkelijk gaan. En nu zul len er ook kasten aangeschaft moeten wor den, 't zij nieuwe of gebruikte Om nu zekerheid te houden, dat de bi bliotheek tnn blijven bestaan, ziet het be stuur zich genoodzaakt do prijs van een boekdeel op 4 cent per week te brengen. We willen hopen, dat de lozers zich door I die eene cent verhooging niet zullen loten afschrikken, want 't zou org jammer zijn, wanneer deze nuttige instelling door ge brek aan geld, zou moeten verdwijnen. De opening is bepaald op Donderdag 8 October. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering, nadat hij den heer Bol hartelijk donk gezegd had voor zijn betoonde gastvrijheid. Ondanks de weersgesteldheid uiet voel beloofd, om feest te vieren, heeft het feestcomité toch besloten ,op 14 September volksfeesten te houden. Het bestuur en personeel van de school zal zich dien dag rnet de kinderen bezig houden en hoopt bij gunstig woor ook met de kleinen verschillende spelletjes te kun nen doen, waarvoor de prijzen reeds go- kocht zijn. Voor volwassenen en jongeren 3taat hei volgende op het programma: Kingrijden met tilburyriugstcken op dc fiets I bocgspriet- loopen kuipjesteken tonnondans en hard- loopen met hindernissen. Wanneer we nu maar guustig weer heb ben, zullen we hopen, dat er gozeilig feest gevierd kan worden. Er is tenminste vooi elk wat wils. Voorhout. Ofschoon ons dorp nooit of nimmer aau watersport gedaan heeft, wai het gisteren toch een volmaakt waterfeest. Alles had er onder te lijden, zoowel de kinder- en volksspelen, als do verschillende vermakelijkheden, want geregeld moest een schuilplaats gezocht worden. Ook het ter rein had er danig onder geleden, ofschoon de bruikbaarheid van het terrein hier nog mede is bewezen. Dc muziek hield nog zooveel mogelijk den moed er in en van het avondconcert, onder leiding van den heer Bolderdijk, werd door heel wat menschen genoten. Ook al weer jammer, dat men telkens weer werd weggespoeld". Toch werden de volgende spelen nog afgewerkt, waarvan de gelukkige winnaars waren: Voor1 ,,Naar den trein": le prijs Nico v. d. Laan; 2e pr. Joh Lakeman; 3e pr. Chris Langeveld. Beschuiteten (voor vrouwen)le pr niej. BelTetterode; 2e pr. inoj. P. v. d. Berg; 3e pr. mej. D. Hoek. Fietsrijdcn op plank: lo pr. P. v. d. Lana; 2e pr. O. Langeveld Hzn.3e pr. C. P. v. d. Berg; le pr- J Kooijmans. Muiltjclooj)enle pr. M. Iloogervorat; 2e pr. Alida Hekker; 3e pr. Coba v. d. Zon. Polsstok6j)ringenlo pr. Nico Bommel- man; 2e pr. H. Langerlaan; 3e pr. Leen Werkhoven; 4o pr. Jan Lemmers Prijsbiljartenle pr. J. v. Stijn Dzn. 2o pr. P A. v. Werkhoven Pzn.3e pr. P. A. v. Werkhoven Czn.4c pr. C. Bak ker 5e pr. A. Lemmers. In de hoop, dat het heden beter weer zal zijn, zijn hedenmorgen de volksspelen voor de tweede maal begonnen. ROEIEN. Pielerse gehuldigd. „De Hoop" le Amsterdam heeft gister avond Pielerse, haar Europeesche skifkam-, pioen, gehuldigd. Vice-voorzitler Kielslra I sprak hem loe en bood hem het eerclid- 1 maatschap aan, wegen3 het behalen van zijn 20sle overwinning. Ook de coach, J. BIu9sé, huldigde hij en sprak de hoop uit, dal Pieterse het volgend jaar niet alleen op hel continent, maar ook in Henley zal schitteren. Mevr. Kielstra bood Pieterse namens dc damesloden een bloemenhulde mot geschenk aan. Dr. R. J. Th. Meurer sprak namens de Kon Zeil- en Roeivereeniging, wees er op, dat het slaan van Schneider een buitenge wone verdienste is. Ook hij huldigde (event Blussé cn omhing Pieterse met een lauwer- i krans met linten in de nationale kleuren. I De heer Dierse3 bood namens Willem Hl een krans aan en de heer Van Ogtrop hul- j digdo Pielerse namens „Nereus". De heer I Jurgens bood namens de „Amstol" °on j krans aan. De lieer Blussé dankte mede namens Pie- Ierse en wees er op, dat op sublieme wijzo I revanche is genomen op het onrecht. Pie lerse tijdens de Olympische Spelen te Parijt aangedaan, toen Schneider godisqualifi- I ccerd of ten minste de wedstrijd overge roeid had moeten worden. „De Hoop" is nu aan de spits gekomen van de Nederland sche vereenigingen met 13 overwinningen in dit jaar HollandWest-Duitcchland. Evenals de vorige twee jaren organiseert de boksorganisatie „Die Haghe", Maan' dag 5 Oct. om 3 uur in den Haagschen Die rentuin de amateur-bokswedstrijden Hol land-West Duitschland. De acht Holland ache kampioenen zullen dan uitkomen te gen acht West-Duitache kampioenen, waar van er 5 tevenp nationaal kampioen zijn. De Duitschera komen met een sterke ploeg uit. Daartegenover staat, dat de Hollandache ploeg dit jaar ook veel ster ker is dan 't vorige jaar, daar toen ver scheidene kampioenen verliinderd waren uit te komen. Zooals men zich wellicht herin neren zal, verloren de Hollanders toezf met C—2. LAWNTENNLS Om den Davis-Cap. Voor de finale van den Davis-Cup lu»^ schen Amerika en Frankrijk spaeIt Tilden vandaag tegen Borst ra en Johnston tegen Laco3tc. VOETBAL. De Engelsche league. De uitslagen van gisteren zijn: BurnteyBolton Wanderess 11 EvertonBirmingham 2t Newcastle U.Blackburn B 1f 1

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9