Purol geneest en verfraait de Huid. GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. WETENSCHAPPEN. VBAGENRIJBRIEK. aan het vijftigjarig bestaan en aan het directoraat van den heer Toose. De heer Toose is jarenlang directeur der school ge weest, en onder zijn leiding zijn ingrijpende -veranderingen aangebracht in het onder wijs. Kort geleden is hij als directeur van de tweede nieuwgeopende handelsschool op getreden, welke school voorloopig nog is ge huisvest aan den Bergsingel. De heer M. Eikelenhoom, de tegenwoor dige directeur, voorzitter van de commissie van leeraren en oud-leeraren, heelt het ge denkraam overgedragen aan het gemeente bestuur. Ook de Raad van Geervliet heeft He- sloten, met het adres van den Raad van Zoeterwoude aan de Stafen-Generaal om afschatfing van den zomertijd instemming Ie beluigen. „De Ohr. Onderw." schrijft: Volgens matige berekening zullen in 1930 voor ruim 30,000 onderwijzersplaatsen een 50.000 personen beschikbaar zijn. Een over compleet dus aan „intctlectueeicn", alleen nog maar op de onderwijzersmarkt. Een treurige toestand, als men daarbij bedenkt, dat ophelling van het zevende leerjaar en de grootere klassen al weer het getal onder- wijzersbelrekkingen tot een 25.000 kunnen doen dalen. Duizenden collega's dus „op de keien", terwijl rijp en groen maar opgeleid wordt, om straks dal groote surplus van ge diplomeerden alweer te vermeerderen. De „overproductie" van leerkrachten is een sociate belemmering voor eea-onafhan- kelijken onderwijzersstand, welke door con currentie en lage looncn gedrukt wordt, ter wijl bovendien de Staat handen vol geld wegsmijt aan diploma-verkrijgenden, die nooit hel onderwijs zullen dienen. Ten zeer ste dringen wij bij den nieuwen onderwijs- bewindsman aan op wegneming van dit ouvel, om te komen tot een wettige beper king van het aantal kweekelingen". Vanwege het Rijkskantoor van den waarborg voor gouden en zilveren voorwerpen te Amsterdam is Zaterdag een uitgebreide controle gehouden bij den La- renschen goudsmid J. S. Op last van den commies-verificaleur zijn een groot aantal' voorwerpen in bedlag genomen. Tus9chen de ambtenaren en S. kwam het lot een vecht partij, waarbij de politie ingreep. Zondagmorgen, omstreeks halitwaalf, zoo meldt men uit Diemeu, was de draaibrug over het klerwedekanaal defect. De brug, welke open was gedraaid, kon niet geheel sluiten, waardoor het verkeer op den Muiderstraatweg totaal was gestremd. Eerst om één uur kon het verkeer weer doorgang vinden. De openbare school door- gangshuis. Men schrijlt aan de „Stand.": Wie kende vroeger het dorp Lange-Ruige- Weidc, het dorpje van pl.m. 700 zielen, gele gen lusschen Oudewater en Bodegraven? 'thans begint dit onbekende oord echter een treurige vermaardheid te krijgen. In die kleine gemeente bestaan sinds ja ren twee scholen, een openbare en een met den Bijbel. Aan do laatste werkten, vooral door toedoen van den Herv. predikant ds. Batelaan, Hervormden en Gereformeerden broederlijk samen. Beide kerken zijn zoowel in besluur als personeet vertegenwoordigd. Nu kwam er in de laalsle jaren dringend be hoefte aan vernieuwing van het schoolge bouw. Dank zij de wet van 1920, stak men nu van zekere Herv. zijde de hoofden bij el kaar om te komen tot stichting van een Herv. School. De openbare school zou worden opgeheven en in plaats daarvan een Herv. school op gericht. en nu begon een onverkwikkelijke strijd. Het bestuur der bestaande school wilde de eenheid handhaven, doch het be sluur der op Ie richten Herv. school wilde scheuring. Handteekeningcn werden verza meld om lot stichting te geraken en het ge meentebestuur stond de aanvraag om de iioodige schoolruimte toe. Tegelijkertijd werd de openbare school opgeheven en als kroon op het werk werd de aanvraag om gelden oor de verbouwing van de zeer bouwval lige beslaande Chr. school van de bind ge wezen. Gelukkig dachten echter Ged. Staten van Zuid-Holland en de Minister geheel an ders over deze zaak In hoogcr beroep wer den de besluiten van den Raad vernietigd, zoodal de bestaande school kon worden ver bouwd, de openbare school bleel bestaan en geen Herv. school zou worden gesticht. Dit laatste uit overweging, dat de kinderen, die deze school zouden bezoeken, reeds gelijk soortig onderwijs ontvingen. Het Herv. schoolbestuur gaf de zaak echter niel op. De voordeur bleef gesloten, men zal nu trachten door een zijdeurtje binnen te slui pen. Een groote lastercampagne werd op touw gezet tegen het bestuur en het hooid der Chr. School, om de ouders zoodoende te be wegen hun kinderen van de school te nemen en zete plaatsen op de openbare school. Kon hot niet met waarheid, dan maar met leugen, en zoo kreeg de voorzitter van het Herv. schoolbestuur machtiging van ver schillende ouders om 40 vaccinebewijzen op te vragen. 'I Is waarschijnlijk nog nooil ge beurd, dat ijveraars voor het „Christelijk" onderwijs zoo de openbare school verster - ken. De openbare school is nu plotseling ge groeid van 6 lot ^9 leerlingen Men wil nu over enkele maanden deze school omzeilen in een Hervormde, 't Is zeer te hopen, dat de hoogo autoriteiten, met name minister Rut gers, hier ingrijpen, en deze duistere poging om te verscheuren wat bijeen hoort, verijde len. Als op doze wijze Chr. scholen kunnen worden geslicht, dan kunnen we de wet wel aan den kant doen en wat dit voor Christe lijk onderwijs zal zijn, dat in stand moet worden gehouden door menschen, die thans genoegen nemen met het openbare, moet de lezer maar beslissen. Ziektegevallen te Staphorst en Rouveen. ült Staphorst wordt aan „De Crt." gemold: v Reeds in het begin der maand Juli open baardon zich te Rouveen, in deze uitge strekte, maar betrekkelijk dun bevolkte ge meente, enkele eigenaardige ziektegevallen met verschijnselen van diarrhee en brakin gen. Aanvankelijk werd hier weinig acht op geslagen, omdat in dc zomermaanden veel vaker onder de landelijke bevolking derge lijke gevallen voorkomen, ten gevolge van overmalig verkoelend drinken na hevig transpireeren op hooiland en akker. Maar in den loop dier maand namen de gevallen toe en steeg het sterftecijfer lot bijna driemaal het normale. Men meende te doen te hebben met cholera nostras. Van Rouveen breidde de ziekte zich al lengs uit over het dorp Staphorst, onmid dellijk daaraan grenzend tol IJhorst, op de grens der Drentsche gemeente De Wijk. Alle openbare en bijzondere scholen te Rouveen en Staphorst werden lijdelijk ge sloten, lei-wijl de uitwerpselen der patiën ten, welke than9 niet meer voornamelijk onder do kinderen, maar ook veelvuldig ODder de volwassenen voorkwamen, Ier onderzoek werden opgezonden naar het Centraal Laboratorium voor de Volksgezond heid te Utrecht Ook achtte dc gemeente geneesheer dr. Koetsier het noodig, dat bloed van lijders aan diarrhee naar genoemds inrichting werd opgezonden. Bij verschillende personen vertoonde zich n.1. naast gewone diarrhee ook bloedloop De gemeente-geneesheer kreeg 't lang zamerhand zóó druk, dat hij assistentie ver zocht en verkreeg van een collega, dr Ziesel. Van het Centraal Laboratorium werd be richt ontvangen, dat men hier te doen heeft met een ernstige besmettelijke ingewands ziekte, dyssenterie. Onmiddellijk werden daarop door den burgemeester op advies van den hoofdin specteur der Volksgezondheid, den heer dr. H. H. T. Bekenkamp, te Groningen, groote hiljellen op verschillende plaatsen in de genoente en op de toegangswegen naar de dorpen leidende, aangeplakt, behelzende een waarschuwing in zake het gebruik van mogelijk besmette eet- en drinkwaren, voor al ongekookte melk en ongekookt drinkwa ter. Gewezen werd op do beteekenis van de verdelging der vliegen, het groote nut van het wasschen der handen met warm water en zeep, wanneer men met een patiënt in aanraking is geweest, enz. Verzocht werd voorts dringend, geen noodelooze-bezoeken in besmette woningen te brengen en met de geneesheeren mede te werken, ten einde alles in het werk te stellen lot bestrijding der uitgobroken ziekte. Dit vliogengevaar is niet denkbeeldig, als men weet, dal van de meeste boerenwonin gen de huiskamer grenst aan de vaak zeer primitieve stallen en onmiddellijk buiten de deur zich de mestvaalten bevinden. Het zoemt en gonst binnen en buiten meesten tijds van de vliegen. In deze gemeente zijn de wetten der hygiéne voor mensch en dier nog niet erg ingeburgerd. Over het algemeen is men ten opzichte hiervan bijzonder conservatie! en beschouwt men vele voorschriften ook than9 nog ails „vreemdo fratsen". Zoo hoorden we, dat een ingezetene zich absoluut niet stoorde aan het hem door den dokter voorgeschreven diéet, maar pahnekoeken begeordo; een ge recht, dat in deze gemeente dagelijks des moTgens wordt genuttigd. Binnen twee da gen was de man dood. Ter assistentie van de doctoren en dc wijkverpleegster van „Het Groene Kruis" en voor verpleging van de ruim 60 patiënten, zoowel kinderen als ouden van dagen, zijn thans eenige zusters uit ziekenhuizen te Groningen aangekomen. Nog steeds breidt de ziekte zich uit en komen sterfgevallen voor, zoodat ook het sterftecijfer over Augustus wederom bet drievoudige bedroeg van het normale, waar om gerust gebroken kan weiden van een dyssenterie-epidemie. Naast de verschillende andere voorzorgs maatregelen is men nu ook begonnen de woningen, waarin patiënten zijn overleden, te ontsmetten vanwege de Provinciale Ovcrijsselsehe aid. van 't Groene Krul9. Yerl Maandagmorgen had ten gemeenle- huize een conferentie plaats tusschen den hoofdinspecteur en den inspecteur der volks gezondheid, den burgemeester en de ge. meente-geneesheeren, waarna een paar pa tiënten bezocht werden, terwijl daags daar op eenige.doktoren, werkzaam aan het Cen- Iraal Laboratorium te Utrecht, in verschil lende woningen nogmaals gegevens voor een nader onderzoek verzamelden. Waar besmetting zeer gemakkelijk kan worden overgebracht, ook naar andere streken, heelt de Minister van Oorlog be paald, dat de dienstplichtigen uit deze ge meente, die in deze maand voor herhalings oefeningen onder de wapenen zouden moe ten komen, voorloopig hiervan zijn vrijge steld. Thans breidt de ziekte zich uit in de rich ting van Meppol: In het gehucht Lankhorst zijn n.l. enkele gevallen geconstateerd. ■De bui-gomeesler der aangrenzende ge meente Nieuwleusra heelt reeds zijn inge zetenen op het besmettingsgevaar gewezen. Bij het surveilleeren op de kermis te Wijdenes hebben drie politieman nen, resp. 30, 25 en 22 biertjes per dag ge bruikt. Dit bleek uit de gemeenterekening en is in den Raad ter Bprakc gebracht. Men schrijftaanhet„Huisge- zin" uit Vlijmen: Verschillende lotelingen, die 24 Augustus te 's Bosch hebben geloot, hebben klachten ingediend, omdat, volgens hun meening, de loting niet wettig was, wijl ze niet zooals voorheen zeil mochten trekken maar hun nummers hun op straat maar wer den uitgedeeld. Uit Berlijn wordt gemeld: De autoriteiten, die de oorzaak van den dood moeten vaststellen van het Duilsche kindermeisje, wier lijk eenige dagen gele den bij het station Schönhauserdanun werd gevonden, zijn ar thans weer geheel van overtuigd, dat hier geen misdaad in het sj>el was. Mej. Lampersbach was, blijkens uit Amsterdam ontvangen inlichtingen, een zeer opgewonden natuur en had eenigen lijd geleden bovendien twee operaties in haar hoofd ondergaan. De mogelijkheid van zelf-, moord schijnt due niet uitgesloten. De in verband met deze zaak aangehou-. RECLAME. 3024 den dame is (gelijk men reeds weel) weer in vrijheid gesteld. Ook de ten laste gelegde smokkelerij van diamanten schijnt geen steek te houden, daar invoer van"briljanlen tot 50 gram toe vrij is. De in beslag geno men juweelen werden aan de dame terug gegeven. Het lijk van mej. Lampersbach is op kos ten der Duitsche spoorwegmaatschappij naar Oost-Pruisen gebracht, om daar in haar woonplaats ie worden begraven. De ouders van het meisje waren nl. zeer arme lieden. De moeder beeft haar laatste koe moeten verkoopen, om naar Berlijn te kunnen rei zen, waarheen zij door de autoriteiten ont boden was. Logisch. „Voordat wij ge trouwd waren, Jan", zei de vrouw verwij tend, „gaf je mij altijd mooie geschenken. „Zeker, vrouw, dat is ook zoo", zei Jan, „maar heb je ooit gehoord dat een vis- scher zijn visschen nog aas gaf nadat hij ze gevangen bad?" Hillegom. De heer P. G. van Engelen uit Haarlem heeft voor de damclub „Gezel lig Samenzijn" een simultaan seance gege ven waarin hij 8 partijen won, 6 verloor en 2 remise speelde. Ilij verloor aan II. van de Geest, A. G. de Jeu, A. H. van de Geest, L. A. Pieters, G. Verdegaal en J. de Groot, re mise tegen H. van der Poel cn P. van der Mey. De heer J. J. van de Loo Jr., zal Donder dag een simultaan seance geven te Lisse. Het bestuur der harddraverij-vereeni- ging heeft thans de dagen vastgesteld voor de harddraverij en voor de volksspelen, en wel op 22 en 23 September. Op den 22sle 's middags hardraverij op de van den Ende laan en op den 23ste volksspelen bij de Nieuwe Haven. Het plan is om vele volksspelen en ver makelijkheden te organiseeren. Men denkt er zelfs over zoo mogelijk een winkelweek te houden. Een winkelweek is hier nooit geweest. La ten wij hopen dat zij doorgaat en slaagt. Het kan stellig iets moois worden. Burgerl ij ke Stand. Beval len: J. Verdoom geb. Reichwein z. M. E. Verhoeven geb. Van der Post d. G. Uiilenreef geb. Schoppert d. Overleden: D. A. Porre wed. A. van Ho- rick 77 j. Katwijk aan Zee. Van de haringvis- scherij kwamen te lJmuiden binnen de log gers: KW 146 met 49 kantjes en KW 148 met 87 kantjes pekelharing. Ligse. De tram, welke alhier uit de richting Leiden arriveert, te ongeveer half- vier, kreeg Zaterdagmiddag alhier een onge val. Bij het klimmen in de bocht bij de Ned. Herv. Kerk, brak een der koppelslangen af, waardoor twee goederenwagens achteruiten uit de rails liepen. De schok tegen de aldaar staande hoornen, was van dien aard, dat een der wagens voor een deel werd versplinterd. De in de wagen zijnde cokes kwam voor een groot gedeelte op de straat terecht. Men had geruimen tijd werk om weer alles op te ruimen en het gebrek aan de rails weer te herstellen. Noordwijkerhont. De motorsportclub uit s' Hage, die hier in den omtrek een snel-* heidswedstrijd hield, had een ongeluk aan de Leidsche Vaart nabij Piet-Gijzenhrug. Eén der motorrijderds botste in volle vaart tegen de auto van hun eigen club, welke van tegenovergestelde richting kwam. De motorrijder brak een been en van- de auto waren twee wielen af en de as gebro ken. Per vrachtwagen werden de auto en de motorfiets door de firma H. Gooi alhier, naar Den Haag gesleept. De Oranje-Vereeniging hield Zaterdag avond inschrijving voor liefhebbers voor de volksspelen. Het aantal deelnemers is zeer groot, vooral voor vogelschieten en ringste ken per fiets bedraagt hef getal ruim hon derd. Een veertigtal paren neemt deel aan ring- rijden met paard en tilbury. De dames zuL len gekleed zijn in oud-Hollandsche boeren- kleederdracht. Aan den aannemers D. J. Westrik, al-i hier. is gecund het bouwen van een vriescel, tot het beKaren van wild en gevogelte, voor rekening van de firma wed. v. d. Burg aan Piet Gijzenbrug. Het gebouw wordt eenig in den omtrek en staat onder leiding van den Zwitserschen ingenieur Grawiski. In de godsdienstoefeningen in de R.K. Kerk stelde pastoor Quant, gisteren een jeugdvriend, thans missionaris, in staat, te collecteeren voor de missie op de Canarische eilanden. De collecte bracht f 120 op< Burgerl. Stand. Geboren: Theodorus Adrianus Hendrikus, zoon van A. G. Meijer en W. M. J. Christiaanse. Anna Maria, dochter van G. Yerlaan en J. Hooger- vorst. Adriana Johanna d. van L. Wij- nands en P. G. v. d. Weijden. Martinus Leonardus, zoon van H. C. Damen en W. M. v. Tol. Hendrikus Theodorus, zoon van H. H. Ilagmang en M. Duivenvoorde. Christina Antonia dochter van J. v. Dijk en P. W. van Maris. Leonardus Comelis, z. van N. Th. vap Schie en M. G. y. Schooien, Overleden: Hendrikus Petrus Mooyekind, 4 weken* Huw.-aangiften: Petrus C. Buschman, 28 L te Alkemade, onlangs alhier en Christina Maria van Amsterdam te Alkemade. Nico-, laas Duyvenvoorde, 28 j., en Calharina Aga« tha Kokkelkoren, 31 j. Gehuwd: Gerardus Reuvekamp, 27 en Anna Christina van der Voort, 28 j. Pe trus Cornells Reuvekamp, 25 j. en Gelrus Johanna Vogf, 20 3. Oegstgeest. Zaterdagavond omstreeks kwart voor acht, had op den Haagschen Straatweg, nabij Rhijnhof een auto-ongeval plaats dat gelukkig goed ia afgeloopen. De luxe auto H 14968 slipte, waardoor de chauffeur het stuur niet meester kon blij ven, zoodat de auto over-de wipte en dwars op de trambaan kwam te staan. Een nade rende Haagsche Tram werd tijdig gewaar schuwd en stopte vóór den auto. Geholpen door personeel der tram en vele reizigers, werd de auto niet zonder moeite op den weg gebracht, waar bleek dat de auto onge. deord was. De tram h^l 15 minuten'ver traging. Dank zij het ijverig naspeuren der Haagsche recherche zijn dezer dagen de daders aangehouden van de inbraak, ge pleegd tusschen 7 en 14 Augustus j.l., ten nadeele van den heer A .N. aan den Leid- schenstraatweg alhier. Uit de omvangrijke onderzoekingen is gebleken dat de 28-jarige L. van I. en de 24-jarige P. T., wonende te 's-Gravenhage, de daders zijn. Beide zijn thans ingesloten in het Huis van Bewaring to 's-Gravenhage. In samenwerking met do gemeentepolitie alhier, die in deze zaak een groot werkzaam aandeel heeft gehad, zijn thans talrijke goederen en voorwerpen alsmede één der rijwielen in Den Haag, Scheveningen en Amsterdam, opgespoord en in beslag genomen? Als bewijs hoe bru taal zij waren, zij gemeld, dat beide „hee- ren" tot tweemaal toe in de villa aan den Leidschen straatweg op bezoek zijn geweest, waarbij zij één geheelen dag hebben besteed óm uit te rusten van de vele vermoeienis sen. Na het gestolene in koffers te hebben gepakt zijn zij den eersten keer biermede beladen naar Den Haag vertrokken en na een paar dagen teruggekeerd om de nog nieuwe rijwielen mede te nemeD. Tevens is gebleken, dat deze „heeren" dezelfde daders zijn van inbraken te Voor burg en Voorschoten. De aldaar ontvreem de voorwerpen zijn door de Haagsche poli tie opgespoord en in beslag genomen. Voorschoten Burgerlijke S t a nd Geboren: Cornelia Petronella, dochter van J. F. Balfoort en J. P. van Hagen Come lis, zoon van H. Jongen eel en H. Prins. Ondertrouwd: A. L. van Paridon, 28 jaren en D. J. L. van Cassel 26 jaren. Overleden: A. Dijkman, 82 jaren. Ook in deze gemeente heeft de be wuste oplichter, die zich een broer van den heer Braat noemt, getracht bij den heer M., bouwkundige, alhier, een villa te koopen. Deze zou bestemd zijn voor zijn zuster, daar hij slechts do zaakwaarnemer was. Zijn rijwiel was eveneens vernield, naar hij vertelde, maar geld werd hem niet ter hand gesteld. Nadat nog enkele giften zijn binnen gekomen is de opbrengst van de collecte voor Borculo gestegen tot f 1526. prol. Becqucrel t Uit Nevera wordt gemeld, dat de beroem de xadium-onderzoeker, prol. Becquerel, als slachtolier vaal zijn werk is gestorven. Met wijlen Ourie is hij voor de ontdekking van hel radium destijds met den Nobelprijs beloond. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". RONDO, uitreis, 4 Sept. van Saibang. BOETON, thuisreis, 4 Sept. te Penang. ROTTI, thuisreis, pass, 4 Sepi. Perim (verb.). KANGEAN, uitreis, 7—8 Sept. (e Port Said verwacht. JOHAN DE WITT, uitreis, 8 Sept. ie Gonua verwacht. PRINSES JULIANA, 4 Sept, van Amst. ie Batavia. SINGKEP, 3 Sept. van Macassar le Baldk Pappan. ROTTERDAMSCHE LLOÏD. RINDJANI, thuisreis, pass. 5 Sept. Perim. TJEIUMAI, uitreis, vertrekt 8 Sept. van Southampton. TOBA, 5 Sept. van Shangiïae n. Hong kong. GA ROET, thuisreis, 4 Sept, van Padang. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VOLENDAM, New York n. R'dam, 7 Sept. te Plymouth verwacht. N1IEUW AMSTERDAM, 5 Sept. vail New York n. R'dam. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. DELFT, uitreis, 3 Sept. te Valparaiso, STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN", OITY OF MADRID, 4 Sept, van Port Swettenham n. R'dam, EUMAEUS, 4 Sept. van Tientsin naar R'dam. ANTENOR, Japan n. R'dam, 4 Sept. te Penang. PERSEUS, 4 Sept van Shanghae naar R'dam. LAERTES, Java n, AmsL, 7 Sept. te Suez verwacht. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. BAWEAN, thuisreis, 7 Sept, le Suez ver wacht. ARENDSKERK, 5 Sept. van Australië te R'dam, HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN, 6 Sept. van R'dam te Hamburg. VLIELAND, 6 Sept. van W,-Afrikiï te' Amsterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. BOVENKERK', uitreis, 8 Sept, bil Perim verwacht. SOMMELSDIJK, thuisreis, 4 Sept. jan Hadras BENNEKOM, uitreis, 4 Sept. van Ran- goon. HOOGKERK, 4 Sept. van Karachi naar R'dam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ZIJLDIJK, 5 Sept. van B. Aires te Rot. terdam. ALWAKI, thuisreis, 4 Sept, van Monte video. KON. HOLL. LLOYD. 3$ ORANIA, tuisreis, 7 Sept. te Santos ver, wacht. ZEELANDIA, 7 Sept. van B. Aires le Amst. venvaebl. ORANIA, 3 Sept. van B. Aires n. AmsL JAVA—NEW-YORK LIJN. 1 BL1TAR, 4 Sept. van Sabang n. Baiavia, NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. 11 IJSELMONDE, 3 Sept. van Bosten (L.) h. Riga. SCOPAS, 30 Aug. van Abadan n. Suez. J. B. AUG. KESSLER, 1 Sept. van Batik Pappan n. Singapore. DUBIIE, 4 Sept. van Montreal h Ant werpen. DRENTE, 2 Sept. van Soesoe n. Singa, pore. MARKEN. Savannah n. Bremen, was 3 Sept. 8 u. 15 n.m. 49 gr. 46' N. B. en 17 gr. 50' W.L. ADM. DE RUYTER, 5 Sept. van R'dam te Luiea. SULTAN VAN LANGKAT, R'dam naar Fernando Po, pass. 4 Sept. Bevezier. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verknoping in het Notarishui' te Leiden op Vrijdag 4 September 1925, ten overstaan van C. Versluys, notaris te Leiden. De Scheepswerf met huis en verdere ge, timmerlcn in de Waard, nabij de Hoogs Rijndijk. Kooper J. Zitman voor 1 11000. Het huis, Stille Rijn 12, i- niet gegund. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. f BRIEVEN BINNENLAND. Mej. E. v. Dijk, Den Ilaag. Directeur v. d. Enschede bank, Haarlem. Mej. 1L v. d. Gaag, Schiedam. II. Goris, Den Haag. Mej. E. Guis, Den Haag. Haag sche Tramweg Mij., -Den Haag. Mevr. B, v. Hulst-Ubbens, Amersfoort. K. da Jong, Hazerswoude. Redactie „Het Le ven", Amsterdam. Mevr. Morbolter Un, schuld, Den Ilaag. L. O'.tholf (Motor» sohip), Rotterdam. Mevr. Parmentier- Torn, Den Haag. Provinciaal Bestuur, Haarlem Raad v. Arbeid, Leiden. y, d. Hoogt, Den Haag. Spruyt, Roelof, arendsveen. Mej. J. Zijlstra, Oosteibeei, Heer en Mej. Zijlslra v. Oosten, Rotter, dam. BRIEFKAARTEN BINNENLAND, v. Beek, Amsterdam. Familie v. Be?, kei, Lisse. Zuster M. Cornelissen, Am sterdam. Familie v. d. Doe, Uirecht. Miennie Gerls, Utrecht. Ds. II. de Groot, Olst. Mej j. C. Henkelman, Amsterdam', Tootje Koppen, Huis ter Heide. Mei, N. Kneglmans, Rotterdam. Mekel, Ley den. Mej. H. v. Mierlo, Maastricht. D, de Vas. Den Haag. S. de Vries, Fruytt. straat 16 Cath. v. Wijk, Leiden* kJ Fam. Zoelen, Rotterdam. J BRIEVEN BUITENLAND. C. Hansam, Londen. BRIEFKAARTEN BUITENLAND, Rika Speldau, Rijnland Een briefkaart zonder adres» Hieronder zijn ook begrepen po9tstuS, ken niet of onvoldoende gefrankeerd. J. v. E., te L. Als de behandeling valt? onder uitoefening der geneeskunst, waar-» onder de wet verstaat het verleenen van' geneeskundige hulp als bedrijf, is wettê« lijke bevoegdheid vereischt. Wat uw tweede vraag betreft, wend yi tot den curator in het faillissement. U, moogt de schrijfmachine niet verkoopen.: G. A., te L. De zegelkosten zijn voati uw rekening. Mej. A. K., te L. Adressen van muziely onderwij zers(essenkunnen wij hier niet/ geven. Daarvoor is de advertentierubriek,, Maar de jongens zullen zich ook wel bij eeflj mandoline-club kunnen aansluiten; dan leö-< ren zij het spel ook wel. Mej. De H. en mej. H., te L. Ge verf del kleedingstukken geven meestal in den eer sten tijd meer of minder af. Hoe beter dö verf ie, des te minder. Het mantelpak eeiï nacht in water zetten, waarin wat zout ifl. opgelost. K. C. de M., te N.-B. De regenjas eens afnemen met een warm zeep- sopje, dan zal het kleven ophouden. Ook zonder deze bewerking zal door het gebruik de kleefstof wel verdwijnen. Mej. A. de M., te L. Dat komt er van,; als men mooier wil zijn dan de natuur ontf heeft gemaakt. Hadfc gc uw haren niet laten' friseeren, dan waren zij niet afgebrand, en u hadt nu geen last van korte voorharen. Daaraan is op het moment niets te doen.- Een week of wat geduld, dan groeien zij wel weer uit. Mej. E. v. Z., te L. Do zwarte vlekkeiï,- ontstaan door langs den fieteketting wrij ven, van uw regenmantel kunt u met een sterke oplossing van Sunlight Zeep in heet water verwijderen. Flink uitborstelen. J. M. (e L. Leiden. Brug-Leiderdorp", Groenendijk, Hazerswoude, Waddinxyee», Gouda, Haastrecht, Oudewater. - Totaal 37,3 K.M.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6