AGENDA. RADIO-PROGRAMMA UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Maandag. „Zomerlust"Concert 6ymphonie-orkest ^Meyerbeer", Den Haag. 8 uur. Katwijk-aan-Zce, Gemeentezaal Lichtbeelden voorstellingen te 6 en te 7 uur. Dinsdag. „Jeruel" (Groenestecg 16): Bijbelbespre king. Leger des Heils: Samenkomst. 8 uur. Morschweg 59Evangelisatie-samen komst. 8 uur. Pieterskerk: Concert Mia Pelteoburg, Lcnis van Talder en Hendr. Andrieesen. 8 uur. Kijnsburgerweg 0: Buitengewone alg. vergadering van aandeelih. Mij. tot Ex.pl, van Onr. Goederen „Beperkt Bezit". 2 uur. De avond-, nacht- cn Zondagsdienst der apotheken van Maandag 7 tot en met Zon dag 13 September a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A_ J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313; en G. T. Reyst, Bteenstraat 35, tel. 136. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, ia altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed recepten. Alleen voor leden van dat fonds. VOOR DINSDAG 8 SEPTEMBER. 8.50 Hamburg (392 M) Morgenomroep. 10.15 Amsterdam (1950 M) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. (Officieel Amster- damsche Tijd). 10.50 Davenlry (1600 M 5XX) Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht. 11.50 Bournemouth (386 M 6BM) The BBM-trio. Reginald S. Mount (viool), Thomas E. lllingworth, cello, Arthur Marston, piano. Cardiff (353 M 5WA) Militair Orkest. 12.20 Leipzig (454 M). Middagconcert op de Hupfeld Phonola. 12.50 Parijs (1780 M SFR) ConcÊït van Lucien Paris, o.a. Valse Militaire, Waldteu- fel); Liebeslied, vioolsolo (Kreisler), Sere nade (Szulc), Mirage, fox trot (Borel Clerc), Herodiade (Massenet-Adler), Gerbe des fleurs (Missa), Canzonetto, vioolsolo (Ambrosio), Lied (Marcucei), Serenade (Schubert). 1.20 Londen, Daventry (365 M 2LO en 1600 M 5XX) Tijdsein van Greenwich. Mu ziek van het Holborn Restaurant'. 1.25 Hamburg (392 M) Het Norag Orkest van het Bremenstation. 1.35 Münster (410 M) Concert van het Stalionsorkest. Die Spiel-oper. Manchester (378 M 2ZY) Orkestmuziek uit het State Café. 3.20 Cardiff (353 M 5WA) Concert door The Station Trio, viool, cello en piano. 3.35 Hamburg (392 M) Hannover-station, Concert, Het Norag-orkest. Cardiff (353 M 5WA) Telefonie voor de scholen. 3.50 Manchester (378 M 2ZY) Militair Or kest. Glasgow (422 M 5SC) Telefonie voor de scholen. Stuttgart (443 M) Namiddagconcert, Cau serie. 4.05 Birmingham (479 M 5IT) Lozells Pic ture House Orchestra. Bournemouth (386 M 6BM) Causerie, The Wireless Orchestra. Cardiff (353 M 5WA) The Station Trio. Aberdeen (495 M 2BD) The Wireless Or chestra, David Openshaw, bariton. 4.20 Newcastle (403 M 5NO) Muziek van het Tilley's Restaurant Glasgow (422 M 5SG) The Plaza Band van het Paleis de Dance. 4.30 Amsterdam (1960 M) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Offic. Amsterd. Tijd). Londen (365 M 2LO) Orgel- en Orkestmu ziek van The Shepherd's Bush Pavilion. 4.35 Cardiff (353 M 5WA) Tea time Music Irom the Carlton Restaurant. 5.05Parijs (1780 M. SFR). Concert „Fa mous Blue Jazz", vioolspel van Marcel Falempin. 6.20: Cardiff (353 M. 6WA). Do „Five o'Clocks", vocaal en instrumentaal concert. Manchester (378 M. 2ZIJ). Concert, zang. Newcastlo (403 M. 5NO). Concert, xang door sopraan. 6.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Concert. Kinderhoekje. 7.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1GO0 M. 5ZX). Tijdsein Big Ben. Weerbe richt. 8.20: Daventry (1600 M. öXX). Militair Orkest, o.a. Ouverture „Rienzi." Munster (410 M.) Concert. Londen (365 ld. 2LO). en andere BBC- stations. Groot orkest. Opvoering van de Opera-Comique ,,The Duenna". The Origi nal Orchestra. 8.35: Leipzig (45-1 M.) Concert. 0.06Parijs (1780 M. SFR). Concert van ,,1'Association der Radio-amateurs Fran cais." 10.35: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Cavoy Orkest en the Selma Band. HILVERS. DRAADLGOZE OMROEP. 12 uur: H.D.O. Politiebericht. 5.30—7.30: H.D.O. Voor-avondconcert door het H.D.O -orkest onder Frangois Lupgens. 7.30: H.D.O. Politiebericht. Uitzending van de Nederl. Christ. Radio- verecniging op Dinsdag 8 Sept. des avonds te onpeveer 8.10 met den zender van de N. S. F. te Hilversum, 1050 M. 1. Als spreker de Weleerw. Heer KI. Sy- l randa, evangelist Eibergen. Onderwerp: De Toren van Siloum en de Torens van Borculo. 2. De heer Arie Post, letterkundige le Scheveningen. Declamatie met het vol gend programma: 1. De verloren zoon, van Geerten Gossaert; 2. De antichrist van Wil lem de Merode; 3. Moeder, van W. G. v. d. Hulst; 4. De dreiging uit „Terwe" van Rene de Clerq; 5. De breuk, eveneens uit „Terwe" van Rene de Clerq; 6. Hoe zij stierf, van Peter van Al sin ga. Daarna volgt het muzikale gedeelte, waar van de nummers den uitzendavond zullen worden bekend gemaakt. Alphen. De heer W. P. v. d. £>toel is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School Gouwsluifl. Zaterdagavond werd de trein, die te 8.55 naar Utrecht vertrekt, plotseling weer tot staan gebracht. Bij onderzoek bleek, dat een vijftien-jarig meisje, dat te Alphen moest zijn, en vergeten had uit te stappen, aan de noodrem had getrokken. De trein vertrok met veel vertraging, en het meisje kreeg procesverbaal. Koudekerk. Op de veetentoonstelling te Purmerend is voor de fijnste en beste vette koe, niet afgewisseld, een extra eer ste prijs behaald door den heer O. Dorre- paal Azn., te Koudekerk. Waddingsveen. Aan den fraaien toren der nieuwgebouwde Geref. Kerk ontbrak nog een uurwerk. Thans is zulk een uur werk met daarbij behoorende luidklok, door een mildeh, onbekenden gever ten geschen ken gegeven. Kalwijk-aan-Zee. De heer P. Kruijt reed Zaterdagmiddag met zijn melkwagen, toen plotseling een der wielen het begaf. De wagen viel om en het paard ging aan den haal. Het werd echter spoedig gegre pen en het geheele ongeval liep met een kapot wiel af. Hedenmorgen om halftwaalf hield uien weder een demonstratie met de redding boot. Daar de zee niet zoo wild was als de vorige keeren, werd er niet zooveel krachts inspanning van de mannen vereiseht en le verde deze oefening, die waarschijnlijk dit jaar wel de laatste zal zijn, geen bijzonder brilliant schouwspel op. Waarschijnlijk zai nog dit jaar ook een oefening worden ge1 houden met het Wippertoestel (vuurpijl). Men deelt ons mede, dat de tijdelijke politieagenten Rous en Van Vliet met '5 Sept. a.s. den dienst zullen verlaten. In de Herv. Kerk was door een zilve ren' bruidspaar, in de collecte f 60 gegeven voor de kerkenarmen. Ook werd f 10 gevon den voor algemeene bestemming. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het veiligheidspact De zitting van den Volken bondsraad Het Vredescon gres te Parijs. Te Genève is door Briand, Chamberlain, Vandervelde en Scialoja besloten Strese man uit te noodigen tot een conferentie van ministers van buitenl. zaken. De plaats van samenkomst wordt nog geheim gehou den, maar men noemt als zoodanig Lau sanne. Het groote spel gaat dus eerlang begin nen. •- Onder voorzitterschap van Painlevé be handelde de Volkenbondsraad Zaterdag in de eerste plaats de kwestie van de min derheden in Litauen. Mello Franco, gede legeerde van Brazilië, bracht namens Lit- tauen rapport uit. De geschillen betreffen klachten uit ze kere kringen der bevolking over onregel matigheden bij de uitvoering van de agra rische hervorming. De rapporteur doet een beroep op de Litauaohe regeering om te zorgen voor nakoming van haar verplich tingen. Chamberlain sprak den wensch uit, dat verzoeken van minderheden aan den Vol kenbondsraad óenigen tijd vóór het begin der zittingen van den raad ingediend zou den worden opdat men inlichtingen zou kunnen inwinnen bij de regeering, die het betrof. De raad nam vervolgens kennis van Chamberlain's rapport over den arbeid van de commissie voor vrouwen -en kinderbe scherming in het Naburige .Oosten, waar in verzocht wordt aan do volkenbondsver gadering om deze kwestie op haar agenda te plaatsen. Benes brivcht een rapport uit over pro gressieve codificatie van het volkenrecht in verband ook mei de bestrijding van het gebruik van vergiftige gassen in den oor log. De raad stelde een beslissing in dezen uit tot een volgende zitting. Verder heeft de Raad de kwestie der Hongaarsche kolonisten in Zevenbergen be handeld, aan wie men volgens ingekomen klachten door de Roemecnsche regeering in strijd met de gewaarborgde minderheids rechten zonder vergoeding hun grondbezit zou hebben ontnomen. De Roemeensche gedelegeerde beweerde, dat de klacht in feite noch in rechte ge grond wasde Roemeensche regeering wil echter aan den Volkenbond een bewijs ge ven van haar goeden wil en zal daarom welwillend den onteigenden allen samen een bepaald bedrag ter vergoeding aohen. ken. De Raad keurde het advies van den rap porteur goed, volgens hetwelk de mooie geste vanRoemenië een einde moet ma ken aan dit incident. Op het vredescongres te Parijs werd een motie aangenomen met den wensch, dat de Volkenbond zoo spoedig mogelijk ae kwestie der economische organisatie van den vrede zou in behandeling nemen. Een andere motie werd aangenomen waarin de wensch wordt uitgesproken, dat het Marokkaansche conflict en alle andere conflicten voor den Volkenbond zou wor den gebracht, opdat men er een billijke regeling zou vinden. Nadat men tweemaal de stemmen geteld had bleek een motie van Charles Buisson met 193 tegen 14-4 stemmen goedgekeurd te xijn. In de motie heet het dat de kwes tie der ontwapening z&l opgelost worden door de internationale organisatie en doof de verdere ontwikkeling van den Volken bond. Na uit Parijs "teruggekeerd te zijn ontving Loebo, de Duitsche Rijksdag-president, het volgende telegram yan Herriot: Dank voor de vriendelijke woorden op het pacifistiscti congres. Gij kunt op mij rekenen overal waar het geldt den volken, en vooral Europa, den vrede te verzekeren. FRANKRIJK. Krassin naar Moskou Een 'Communist gearresteerd Stilstand in Marokko. Krassin, de sovjetgezant is naar Moskou vertrokken. Hij zal daar Rapport uitbrengen over den stand der onderhandelingen be treffende de Russische schulden. Te Jeumpnt heeft de politie den Bulgaar Christie Kifteff gearresteerd. Hij heeft den aanslag op den vice-preeidenb van de Bul- gaarsche Kamer voorbereid; na den aanslag was hij gevlucht en nu trachtte hij in Frankrijk terug te keeren. Uit het onder zoek blijkt, dat hij geld van de communisti sche internationale gekregen had om te vluchten. De berichten uit Marokko geven weinig meer dan algemeen nieuws. Abdel Krim schijnt in hoofdzaak weer in 't offensief te zijn. ENGELAND. De kolencommissie - Mc Donald op koninklijk bezoek De kolencommissie zal in den loop van deze week haar werkzaamheden beginnen. Cook, de secretaris van de mijnwerkers federatie, heeft verklaard, dal de commissie niet onpartijdig is, daar de regeering geen overleg met de arbeiders heeft gepleegd en geweigerd heeft mannen met practische er varing van het werk onder den grond le raadplegen. De bond van mijneigenaars heeft ver klaard, dat de commissie slechts naar haar daden kan worden beoordeeld. Ramsay Mac Donald, de leider der Labour- party, heeft het week-end bij het konings paar op Baümoral Castle doorgebracht. ITALIË. d'Annunzio onderscheiden. Een officieel bericht uit Rome meldt, dat Qabriele d'Annunzio wegens zijn verdien sten ten opzicht der ontwikkeling van de ltaliaansohe luchtvaart tot honorair gene raal der Italiaansche luchtstrijdkrachten benoemd is. RUSLAND. Weg met de gelijkheid. Het centraal comité der Russische com munistische partij heeft een motie aange nomen, waarin de noodzakelijkheid wordt betoogd van het scheppen van betere mate rieel© levensvoorwaarden voor do intellec- tueelen, die bij de productie betrokken zijn, zooals ingenieurs, technische bedrijfslei ders, verschillende categorieën van specia listen enz. Het individueels arbeidscontract dat voor het meerendeel dezer personen nog bestaat, zou moeten worden vervangen door een collectief contract, dat den betrokkenen een behoorlijk bestaan verzekerd „overeen komstig de beteekenis van de rol, die zij in het prodiictie-proces spelen". Verder wordt het gewenscht geacht, dat aan deze cate gorie van burgers wier beteekenis in de periode van economifich herstel, die thans is aangebroken, met den dag grooter wordt -i1- zekere faciliteiten wat betreft belastingen verleend worden, dat er betere onderwijs mogelijkheden voor hun kinderen worden geschapen, enz. 't Kan verkeeren....-.-? CHINA. De nota der mogendheden. Het antwoord van de mogendheden aan 4e Chineeache regeering op de nota dier regeering yan 24 Juni is aan de betrokken Chineesche autoriteiten toegezonden in den vorm van eensluidende nota's der mogend heden in kwestie. De Britsche nota verklaart, dab de Brit- sche regeering bereid is de Chineesche voorstellen tot wijziging van de bestaande verdragen in overweging te nemen naar de mate van de bereidvaardigheid en het ver mogen dat de Chineesche autoriteiten too- nen tot vervulling van haar verplichtingen en indien die autoriteiten bescherming ver- leenen aan de belangen die thans gewaar borgd worden door uitzonderingsbepalin gen in die verdragen. Daar de Britsche regeering wenscht te gemoet te komen aan de verlangens van de Chineesche regeering, wil zij er bij die laatste regeering den nadruk op leggen, dat het noodig is, haar vérmogen en be reidvaardigheid te toonen tot afdwinging van eerbied voor de veiligheid van het le ven en de eigendommen van buitenlanders, en tot onderdrukking van onlusten, en te gen de buitenlanders gerichte opruiing. Betreffende de voorrechten op het gebied van de rechtspraak, die de buitenlanders in Ohina bezitten, wordt er in de nota op gewezen, dat de mogendheden, die ter con ferentie te Washington vertegenwoordigd waren hadden verklaard, bereid te wezen, tot het laten varen van haar exterritoriali- teitsrechten, zoodra zij er van overtuigd zouden zijn, dat de stand der Chineescfie wetgeving en yan de toepassing der wet ten en nog andere overwegingen zulks zouden rechtvaardigen. Er was toen echter op gewezen, dat reeds sinds eenige jaren de rechtbanken en de rechtspraken van China in het geheel niet normaal func tioneerden. Niettemin is de Britsche re geering bereid gedelegeerden te benoemen voor een conferentie over de douane-ta yen, en om-ieder redelijk voorstel tot tarief wijziging te overwegen. Wat betreft de exterritorialiteitsrechten zijn nadere inlichtingen noodig. De Britsche regeering is bereid een commissaris te be noemen, die samen met commissarissen van 4e andere mogendheden, en in overeen stemming met de resolutie van Washing ton, deze xaak zal onderzoeken ^UITENLANDSCH GEMENGD. In een ètraat te New-York is in een auto, die met benzine was overgoten en in brand gestoken, het verkoolde lijk gevonden van een man, die aan handen en voeten gebon den was. Het misdrijf moet gedurende den nacht zijn gepleegd. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld. Het veiligheidspact. LONDEN, 7 September (Reuter). „De Times" verklaart, dat net rapport, goedgekeurd door de conferentie van Britsche, Fransche», Belgische, Italiaansche en Duitsche juristen, dat jongstleden .Vrij dag werd voltooid, aan de regeeriugen. welke op de conferentie vertegenwoordigd waren, is toegezonden. De onderwerpen, waarover de juristen beraadslaagden, waren net ontwerp-veiligheidspact, voorbereid t$- dens Briands bezoek aan Londen en do voor gestelde arbitrage-verdragen tusscüco Frank- rftk en Duitschland en België en Duitsch- land. De besprekingen over de kwesties der arbitrage-verdragen, betrekking hebben de op Duitschland's oostelijke grenzen, zqö voor later aangehouden. Inzake het veilig heidspact en do westelijke ar bi trage-ver dragen bestaat er volkomen overeenstemming tusschen de experts op, de meeste punten. Slechts punten van ondergeschikt belang behoeven te worden geregeld. De schuldemegeling. WASHINGTON, 7 Sept. (V.D.) Tsjecho- Slovakije heeft het Staatsdepartement me degedeeld dat de schuldencommissie 5 No vember arriveert. De totale schuld van T8jecho-Slovakijo aan Amerika bedraagt 117 millioen dollars. WASHINGTON, 6 Sept. (V.D.) In bevoeg de kringen wordt verzekerd, dat na de on derhandelingen, die op het oogenblik tus schen Amerika en Tsjecho-Slovakije inzake de regeling der oorlogssschulden worden gevoerd, ook Jougo-Slavië en Roemenië een financieele commissie naar Washington zul len. zenden. Engelsch vakveieenigingen-congreo. LONDEN, 7 September (Reuter). Het Trade Union CoDgres wordt neden te Scarborough geopend. Uit hetgeen verhan deld zal worden zal blijken of do innige be trekkingen, die tot nu toe bestonden tu&- schen de industrieel© en de politieke zijde der labour-beweging zullen worden verbro- (ken. In de rangen der Trade Union is een wassende stroomjng om in de toekomst meer onafhankelijk te arbeiden ten opzichte van de Labour-par tij. Deze kwestie zal door het congres worden behandeld in den vorm van een voorstel, dat het congres zijln eigen pers zal hebben, alsmede zijn eigen infor matie-instellingen, en zijin eigen organen voor internationale betrekkingen. Dit alles heeft het congres thane met de Labour-part ge meenschappelijk. Een der oorzaken van scheiding tusschen Trade Union en Labour- partij) is, dat de eerste den Ruflschischeo communisten vriendschappelijker gezind zijn dan de hoofden der Laoour-partg. Herstel van het drievoudig verbond?. SCARBOROUGH, 7 Sept. (Iteuter). Cook, de secretaris van aen mijnwerkers- bond, heeft na afloop eener conferentie van gedelegeerden van alle mijnen, bekend ge maakt dat de conferentie met algemeene stemmen een ontwerp-regeling heeft aange nomen voor een nieuw bondgenootschap tusschen mijnwerkers, spoorweg- en tran sportarbeiders en machinisten. Andere be trokken vakvereeniging zijn nog bezig het voorgesteld1© bondgenootschap te overwegen Oosteniijk's zelfstandigheid. GENEVE. 0 Sept. (Belg. Tel. Ag.). De com missaris-generaal van den Volkenbond te Weenen heeft aan de financieele commis sie medegedeeld, dat hij aan de Oostenrijk- sche regeering heeft verklaard van oordeel te zijn, dat de financieele toestand van Oos tenrijk thans zoodanig is verbeterd, dat de financieele controle kan worden opgeheven. Deze zal in het vervolg alleen nog maar be hoeven te 'worden toegepast op het eind cijfer der bcgrooting. De strijd in Marokko. FEZ, 6 Sept. (Havas). De rifbewoners hebben uit vrees voor een Spaansch offen sief een aanval gedaan op de linie Tetouan Fondack Regla Andueras alsmede de com municatielijn Ceuta Tetouan. De Franschen en dé Spanjaarden deden een gemeenschap- pelijken aanval in de streek der Ziteuans Amezzou en Rabbes waar de vijand voor nemens schijnt krachtigen tegen weerstand te bieden. Ondanks de pogingen der Riffs hebben opnieuw groepen Branes hun onder werping aangeboden. Bij Issoual duurt het Fransche tegenoffensief voort. Ondanks den tegenstand des vijands behielden wij onze stellingen bij Dahar cn bij Djebelenneher sloegen wij een nieuwen aanval af. In het centrum heerscht rust. Drie Fransche vlieg tuigen drongen door tot Tarzout, 20 K. M. ten noorden van Chechaouen waar de broe der van Abdelkrim is gesignaleerd. Deze zou bij de Beniberber zijn omdat hij vreest voor een bombardement van Ajdir. Petain bracht een bezoek aan de sanitaire organi saties te Taza. Bolsjewistische actie. RJGA, 6 Sept. (Belg. Tel. Ag.). Uit Karbin wordt gemeld, dat Karakhan bij zijn door tocht aanzat aan een feestmaal, aangebo den door de Chineesche autoriteiten en daarbij een groote politieke redevoering hield, waarin hij onder andere zeide, dat de stad diende te worden gezuiverd van de contra-revolutionaire pest. Een tweede feest maal aangeboden door de werklieden van de ateliers van den Chineeschen Ooster spoorweg werd herhaaldelijk zoodanig ge stoord, dat de politie moest tusschenbeide komen. Kabinetscrisis in Egypte. ALEXANDRIE, 7 Sept. (Reuter). Een kabinetssrisi8 is ontstaan naar aanleiding van een proces wegens onrechtzinnigheid in de leer tegen deo sheik Abdel Razak van de Alazar .Universiteit, die door het opper ste religieuse gerechtehof veroordeeld werd tot ontzetting uit zijn theologische en bur gerlijke bedieningen wegens de in zijn boek over den Islam ontwikkelde modernistische denkbeelden. De minister van justitie Ab dul Aziz Fahmy legde dit vonnis niet alleen,' ten uitvoer, floch betwistte zelfs de gel digheid daarvan en dreigde met aftredens Daarop is de uitvaardiging van een konink lijk dekreet gevolgd, waarhij in zijn plaats de minister van onderwijs Ali Maher tijde lijk tot minister van justitie wordt benoemd.- De zeeliedenstaking. WELLINGTON (Nieuw-Zee land). 6 Sept. Daar de stakende zeelieden het aanbod der reeders niet hebben aangenomen en gisteren, niet aan het werk zijn gegaan i9 besloten een aanklacht tegen hen in te dienen we gens contractbreuk. Uit Znid-Afrika. FORT BEAUFORT, 6 Sept. (Reuter). De Zuidafrikaansche premier Hertzog heeft zijn tocht door de inboorlingendistricten beëin digd. Hij heeft verscheidene deputaties van inboorlingen ontvangen en belangrijke be sprekingen met hen gevoerd over de politiek der regeering ten opzichte van de inboor-s lingen. Wat betreft de Britsche en de Hol-, landsche bevolkingen zeide Hertzog dat het pact met de regeering het succes toont waar-s mede beide bevolkingen kunnen samen werken. Parlementsontbinding in Canada. OTAWA, 7 Sept. (Reuter). In een te North York gehouden rede heeft de pre mier MacKenzie King aangekondigd dat het parlement ontbonden wordt en 29 October nieuwe verkiezingen plaats hebben. Critieke toestand te Veracruz. VERACRUZ, 7 Sept. (V. D.). Te Veracruz zijn ernstige stakingen uitgebroken. Regee- ringstroepen patrouilleeren in de straten. De politie staakt eveneens, daar zij in geen vijftig dagen salaris zou hebben ontvangen. Groote brand te Dublin. DUBLIN, 7 Sept. (V. D.). Meer dan twaalf vrouwen en meisjes die bij den kapper wachtten, werden door een brand verrast, die uitbrak in de benedenverdieping van het huis. De meisjes sprongen uit het ven-, ster. Zee personen moesten naar het zieken huis vervoerd worden en elf anderen kre gen lichte verwondingen. De politie maakte gebruik van matrassen toen de meisjes uit het raam sprongen. Nog een doodvonnis. LONDEN, 7 Sept, (N.T.A. Draadloos). Uit Metz wordt gemeld dat de krijgsraad generaal 'Von Hetzel, toenmalig bevelheb ber der 33ste Duitsche cavalerie-divisie bij verstek ter dood heeft veroordeeld, omdat in 1914 op zijn last het dorp Revigny werd geplunderd en verbrand. STADSNIEUWS. Van de vroegere Kweekschool voor Zeevaart aan het Noordeinde alhier, thaiia bewoond door de Marine-Kustwacht, hangt heden de vlag uit in verband met een in spectie, te houden door admiraal Fock, uit Den Helder. In gezelschap van z'n adjur" dant, den kolonel-dokter en de chef vatf den staf arriveerde hij hier hedenmorgen, terwijl hij spoedig na de inspectie weer naar Den Helder vertrok. Reeds eenigen tijd ligt de verdere afwerking van de 54 woningen van do bouwVereeniging „Ons Belangd' achter <M Be Genestetstraat (Haagweg) om financieele redenen geheel stil. Daar anders door vlugge afwerking 4e woningen op 1 October reeds betrokken hadden kunnen worden, zal het nu misschien langen tfld duren eer de wo ningen geheel klaar zijta. 1 Het Koninklijk bezoek aan Friesland. Eerste dag. Met den trein, welke tc 10.39 te Leeuwar-. den aankomt en waaraan het Koninklijk sa-« lonrijtuig gehaakt was, kwam H. M. de Ko-i ningin, vergezeld van Z. K. II. Prins Hendrik en II. K. H. Prinses Juliana hedenmorgen aan het Station te Leeuwarden aan. Op het perron waren ter begroeting aanwezig de Commissaris der Koningin in Friesland, ba-< ron van Ilarinxma thoe Slooten, de burge-: meester van Leeuwarden, jhr. inr. J. M. van Beyma, benevens enkele andere autoritei-; ten. Na een korte begroeting begaf het Vor stelijk gezelschap zich naar de gereedstaan de auto's, waarmede de tocht' naar Terhaard wordt gemaakt. Voor het stationsgebouw had zich een dui zendkoppige menigte opgesteld, welke de Kon. Familie bij Haar verschijnen cp hei stationsplein hartelijk toejuichte. Van Leeuwarden ging de tocht over Harde- garijp naar Murmerw oude. Overal langs den weg, waar de stoet passeerde, werd hel Hooge Gezelschap hartelijk begroet. Tegen halftwaalf arriveerde het Hooge Ge-: zeischap te Murmerwoude. Vanaf de grens der gemeente tot aan het raadhuis werd de stoet van muziek verge zeld. Aan het gemeentehuis werd eenige oogenblikken half gehouden, waar H. M, door den burgemeester, den heer J. Nauta, verwelkomd werd en bloemen door het dochtertje van den burgemeester werden aangeboden. Een zangkoor ,,De- Lofslem" van Rinsu-. mageest zong de Kon. Familie toe. Met een enkel woord dankte II. M. den burgemeester; voor de ontvangst, waarna de tocht over Quatrebras naar Dokkum werd voortgezet, tot de grens der gemeente weer door muziek begeleid. In Dokkum verkeert de stad in feeststem ming. De geheele stad is fraai versierd eü een groote menschenmassa is op de been.. Voor het stadhuis werd weer eenige minu-i ten gestopt, waar de burgemeester A. Jonker de Hooge Gasten verwelkomde en de Chr. Zangvereeniging „Laus Deo" onder leiding van den heer Max Naberman „Trunu" van H. J. den Hertog ten gehoore bracht. Van Dokkum ging de tocht over Nicuwioï

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2