No. 20089. MAANDAG 7 SEPTEMBER Anno 1925. BERICHT. Voor de Slachtoffers. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER AD VERTE NTTEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk legeren prijs. Kleine Adrerientlên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 8 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer! voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURAMTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ.2.86, per week .lYftnwifl K0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week" «0,18. Franco per post ƒ2.86 f+r portokosten. Mt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Wij ontvingen heden nog vanS f 10, fichool Boomniarkt f 13.85, beide te Leiden. In totaal ontvingen wij f 3-437.22, 10 M. en 2 fr. Morgenmiddag 12 uur sluit onze inzame ling. Vordere giften dan te zenden aan het Plaatselijk Comité DE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vi9chraarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELV1SCH a f 0.17—f 0.32 en SCHOL a f 0.18 per pond. N. C. DE G1JSELAAR. Burgera. Leiden, 7 Sept. 1925. 3042 BENOEMING RAADSCOMMISSIES De Burgemeester van Leiden brengt ter aLgemeene kennis, dat tengevolge van de jaarlijksche aftreding van de leden van de vaste commissiën, door den Gemeenteraad in zijn vergadering van den lslen September jj. uit zijn midden zijn benoemd, de vol lende leden, als: lo. Voor de Commissie van Financiën: de heeren B. J. Huurman, Voorzitter;' H. W. Spendel, J. Splinter Gzn. 2o. Voor de Commissie van Fabricage: de heeren: J. Splinter Gzn., A. J. Oostdam. 8o. Voor de Commissie voor het Openbaar Slachthuis: de heeren: J. Wilbrink, Th. M. W. Bergers. 4o. Voor de Commissie voor het Markt wezen: de heeren: T. Groeneveld, J. A. van detr Reijden. öo. Voor de Commissie voor het Oud- Archief: de heeren: J. A. van Hamel, A. J. Oostdam. 6o. Voor de Commissie voor de Huishou delijke Verordeningen: de heeren: K. Sijtsma, Voorzitter, rar. D. A. van Eek, Th. B. J. Wilmer. 7o.Voor de Commissie voor de Strafver- rdeningen: de hoeren: mr. D. A. van Eek, P. P. Deumer. 8o. Voor de Commissie voor de Stedelijke •abrieken van Gas en Electriciteit: de heeren: F. Eikerbout, mr. D. A. van Eek, B. J. Huurman, H. W. Spendel. 9o. Voor de Commissie van Beheer over de Gestichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest": Mevr. H. W. B. van Italliev. Embden. lOo. Voor de Commissie van Beheer over hat Grondbedrijf: de. heeren: J. Splinter Gzn., A. J. Oostdam. llo. Voor de Commissie voor den Genees* kondigen Dienst en den Keuringsdienst van Waren: de heeren: B. J. Huurman, Th. B. J. Wilmer, T. Groeneveld, mevrouw H. DietrichDe Rooy. 12o. Voor de Commissie van onderzoek der bezwaarschriften tegen aanslagen in het Vergunningsrecht: de heeren: Dr. B. D. Eerdmans, Voor zitter, E. J. Coster, R. Zuidema. N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 7 September 1925. 3001 Het Stormramp-Comité. Bij den penningmeester van het Storm ramp-Comité zijn weer de volgende giften ingekomen: mevr. M. geb. O. f 10; mej. C. M. G. f 2.50; mej. M. A. f 10. Giften worden nog gaarne aangenomen bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Gironummer 57471. Verantwoording zal in het vervolg slechts éénmaal per week plaats hebben. In Memoriam dr. P. J. Montagne. In het „Ghem. Weekbl.", dat ruim acht maanden geleden bij gelegenheid van Mon- tagnes 25-jarig doctoraat verschillende arti kelen bevalle over de beleekems van dezen chemicus, laat de redacteur, dr. W. P. Jo- rissen, thans uitkomen de rechtvaardigheid eerlijkheid en hulpvaardigheid, die hem, roet zijn krachtigen geest in een zwak en ziek liohaam, kenmerkten: „Men voelde, dat in Montagnes zwakke lichaam een krachtige persoonlijkheid huis de. Trouwens, hoe zou hij ook anders zoo- yeel werk hebben kunnen verrichten, zoo veel op wetenschappelijk gebied hebben ge- praesteerd? Dat dit werk omvangrijk is, leert de bibliographie er van, verleden jaar gepubliceerd; dat het belangrijk is,- werd van meer dan één zijde opgemerkt, o. a, door een bevoegd beoordeelaar als Henrich in diens ,,Theorien der organischen Chemie", „Montagne was niet alleen een uitmun tend experimentator, hij was ook een goed spreker Zijn duidelijke betoogingen, zijn heldere voordrachten staan ons nog "leven dig voor den geest. Te betreuren is het dan ook, dat hij niet heeft mogen behooren tot het doceerend personeel van een onzer Universiteiten of Hoogescholen. „Dat hij leiding wist te geven bij weten schappelijk onderzoek, heeft wel iedereen, die op het organisch-chemisch laboratorium te Leiden in zijn tijd werkte, ondervonden, niet het minst-Moll van Charanle, die een 4-tal jaren (lot Sept. 1914) met hem samen werkte. Ook de onder zijn toezicht bewerk te dissertatie van Koopal leverde reeds in 1911 het bewijs van zijn kunnen in deze richting. En dat hij tact had om met perso neel om te gaan, bewijst de voortreffelijke verstandhouding, die bestond lusschen hem en allen, die in dienst van het laboratorium zijn en waren. „Voor ons alten, chemici, zal Montagnes naam blijven leven door zijn wetenschap pelijk werk, dat ook in het buitenland waar deering heeft gevonden. Het heeft nieuwe banen voor onderzoek geopend en, vroeg of laat' zal het stellig door anderen worden voortgezet. Moge dit in de eerste plaats ge schieden in het Leidsche laboratorium, waar hij zoovele jaren heeft gewerkt en den jongeren liefde heeft ingeboezemd voor de chemische wetenschap, die hij zoo hoog stelde." Afscheid van d/.. J. Wuite. In de gisteren gehouden voormiddag-gods dienstoefening der Doopsgezinde Gemeente, heeft dis. J. Wuite, gedurende dertien jaar voorganger dezer Gemeente, van haar af scheid genomen. Ds. Wuite toch heeft een beroep aange nomen naar de kleine landelijke gemeente te Bovenknijpe, bij Heerenveen, in Fries land. De Leidsche Gemeente had hem gaar ne gehouden, maar een langzaam, doch ge stadig toenemende doofheid, deed den ern- stigen, con9cienteuzen man vreezen, dat op den duur de vrij groote Gemeente alhier daaronder zou lijden, waarom hij een min der omvattenden en rustiger werkkring had begeerd. Het kerkgebouw was geheel met belang stellende gemeenteleden en anderen, die gewoon waren hier hun stichting des Zon dags te ontvangen, bezet. Onder de aan wezigen merkten wij o.a. op prof, dr, J. W. Kuhler, uit Amsterdam, d9. Wuite's voor ganger; dr. W. J. Lente, predikant der Ro- monstrantsche Gemeente alhier, en de em.- predikanten ds. Boonacker en ds. Prins, al hier woonachtig. Ds. Makkink. vrijzinnig predikant bij de Evangelisch-Luthersche Ge meente, en de voorganger der Vrijz.-Her vormde Vereeniging, ds. Van der Wissel, waren door dienstwerk verhinderd aanwezig te zijn. Nadat de Gemeente had gezongen Psalm 84 1 en 6, onder begeleiding van het ge restaureerd kerkorgel, dat bij deze gelegen heid weder voor het eerst in gebruik werd genomen, las de voorganger Psalm 103 voor, om vervolgens, naar aanleiding van den tekst uit Jesaja 4o vers 8: ..Het gras ver dort en de bloem valt af, maar het woord onzes Gods bestaat in Eeuwigheid", een treffende predikatie te houden, waarnaar met stille aandacht werd geluisterd. Wanneer wij anders na de zomervacantie weder tot elkaar kwamen, zoo ving de pre diker zijn inleiding aan, dan richtten zich onze blikken naar de toekomst en maakten predikant en Gemeente plannen voor den winter, welke vóór ben lag; thans is de ure gekomen, om op het verleden terug te zien. Nog eenmaal ziet hij de bekende gezichten voor zich, met wie hij wederkeerig in de vervlogen jaren lief en leed heeft gedeeld, en weemoed vervult hem en zijn vrouw, dat zij deze Gemeente moeten vaarwel zeg gen. Niet de tijd en de last der jaren noopt hem den band te verbreken, die hem aan de Leidsche Gemeente bindt, niet vermin dering vain genegenheid, waardoor ver vreemding zou zijn gekomen. Nog in de laatste dagen hebben zijn vrouw en hij zoo vele bewijzen van hartelijke gezindheid er varen en de Gemeente heeft zooveel aan trekkelijks, dat hij zijn opvolger zou kunnen benijden. Het is zijn lichamelijke toestand, die hem tot heengaan noopt en hem een rustiger werkkring heeft doen zoeken. Het heeft hem ernstigen strijd gekost; de hemel- sche stem in zijn binnenste heeft hij echter gemeend te moeten volgen, in het innig ver trouwen, dat Gods wegen de beste wegen zijn. In het diep besef van de hoogheid van zijn ambt en de teerheid der hem opgelegde laak, voeflt hij in zijn zwakheid vaak te kort gescholen te zijn, doch niet in het goede bedoelen, in eerlijkheid en waarheidszin. Naast dank aan God, die ons in Christus een schat heeft gegeven, der prediking en navolging waard, dankt hij ook zijn vele vrienden en vriendinnen, die naar zijn pre diking wilden hooren. Het waren niet altijd zoovelen als hij nu voor zich ziet; maar toch steeds was het een vaste kern van ge trouwen. Ook in de Gemeente is het ge weest een komen en gaan. Oude vrienden zijn heengegaan en deden denken aan het gras, dat verdort; anderen, leerlingen dik wijls, vulden de leege plaatsen aan. Velen hebben in blijdschap en droefheid beiden in de stilte hem hun geheimen geopenbaard. Als hij dit alles overdenkt, dan gevoelt hij, dat hij van velen meer heeft ontvangen, dan hij'hun heeft gegeven. Zoo zijn er banden gelegd, die noode wor den verbroken, en het zal zijn ziel zwaar vallen aan de scheiding te moeten ge wennen. Nadat de Gemeente vervolgens gezongen had uit den Vervolgbundel der Evang. Ge zangen, Lied 196 vera 1 en 3, schetste spr. aan de hand van het laatste gedeelte van den tekst, wat behouden blijft en wat hem deed getuigen: Rust mijn ziel, uw God is Koning. Na deze treffende prediking werd nog maals een gemeenschappelijk lied gezon gen uit denzelfden bundel, n.l. Gezang 274 vers 5 en 6, waarna eenige toespraken volg den. Allereerst richtje hij zich lol zijn voor ganger en ambtsbroeder, met wie hij steeds in broederlijke verstandhouding verkeerde. Hij dankte in het bijzonder broeder Prins, die heeft willen voldoen aan het verzoek van den Kerkeraad om het godsdienstonder wijs waar te nemen zoolang er nog geen opvolger in zijn plaats is gekomen. Den Dienenden Kerkeraad dankte hij voor de aangename wijze van samenwerking, ook bij verschil van meening, waar spr. bijv. pleitte voor meerdere ^eggingsschap der ge meenteleden en meer wisseling in het be stuur. Ook'voor den Grooten Kerkeraad, die een eigenaardige plaats in het gemeente leven inneemt en die bij het beroepen van spr.'s opvolger een verantwoordelijke taak zal hebben te vervullon, sprak hij zijn waar deering uit, evenals voor den Zuster-, Broe der- en den Jongelieden-kring, wier streven I zijn vrouw en hij altijd gaarne hebben ge- steund. Ook de dames der Zondagsschool I dankte hij. Hij verzocht zuster Koster dien I dank over te brengen aan mevrouw Van Doorn, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Den organist en ook den oud-organist, den heer Van Thienen, dankte hij voor de I wijding, die zij door hun orgelspel aan de godsdienstoefeningen gaven, evenals het zangkoor onder de uitnemende leiding van I zusier Van Leeuwen. Ook de ijverige en j hulpvaardige kosterin, die hem steeds met I haar welwillende hulp te gemoet kwam, werd niet vergeten. Toen hij ten slotte met ontroering in zijn stem allen een vaarwel had toegeroepen en Gods besten zegen toegewenscht, rees de geheele Gemeente spontaan op en zong dan scheidenden leeraar Psalm 134 8 toe. Na de zegenbede zong de Gemeente nog Psalm 68 10. Daarna begaven Kerkeraad en predikant zich in de consistoriekamer, waar ds. Wuité als een herinnering aan de gemeente Lei den, met een korte warmgevoelde toespraak door dr. G. J. Boekenoogen namens de ge meenteleden werd aangeboden een gebeeld houwde eikenhouten boekenkast, vergezeld van album in leeren band met opdracht in vergulde letters, bevattende photogra- fieën van het Kerkgebouw, het interieur vin de kerk en vele stadsgezichten, waarbij eenige, waaraan voor de familie Wuite her inneringen zijn verbonden. In de kerk teruggekomen, zong het zang koor ds. en mevrouw Wuj.te nog een toe passelijk lied toe, waarna de aanwezigen den dominé en zijn vrouw voor het laatst persoonlijk de hand drukten en het beste toewenschten in hun nieuwe Gemeente. Jubilenm M. Klinkenberg. Een der oudste bewoners van het Rapen burg, de heer M. Klinkenberg, herdacht he den den dag, waarop hij vóór 40 jaren bij de fa. Brill in dienst trad. Nadat hij met zijn echlgenoote per rijtuig van zijn woning was gehaald, werd hij in de eerste plaats toegesproken door den di recteur der firma, den heer Peltenburg, die hem na een hartelijke, waardeerende toe spraak een gouden horloge met ketting over handigde. Namens het kantoorpersoneel werd hem door den procuratiehouder een fauteuil aangeboden en mocht hij veider eenige prachtige bloemstukken in ontvangst nemen van H.H. commissarissen der ven nootschap en eenige oud-collega's, die mede van elders overgekomen waren om den ju bilaris geluk te wenschen, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Centraal Israël. Wees- en Doorgangshui*. In de j.L gehouden vergadering van het Dagelijksch Bestuur van het C. I. W.- en D. is benoemd tot secretaresse-regentes van ge noemde inrichting mej. C. van Loen, alhier, Witte Singel 07, in plaats van den heer Is. Leman, die deze functie wegens drukke werkzaamheden heeft neergelegd. Tevens werd in deze vergadering medege deeld, dat wijlen de heer E. M. Mok, te 's Gravenhage een legaat aan het Weeshuis heeft vermaakt van f900, vrij van succes sierechten. Onderlinge schietwedstrijden. Op de schietbanen te Katwijk hadden Za terdagmiddag de onderlinge schietwedstrij den plaats tusschen de Burgerwachten La den, Oegslgeest en Leiderdorp. Van den corpswedfltrfld is de uitslag als volgt: Leiden 203 punten, Oegslgeest 210 punten, Leiderdorp 175 punten, zoodat Oegslgeest in dezen wedstrijd winnaar werd Voor den wedstrijd om den Leidschem Wisselbeker werd door dezelfde Burger wachten gekampt, doch met andere schut ters dan voor den corpswedstrijd. Leiderdorp kwam uit met 3 schutters en behaalde 239 punten, gemiddeld 79 2/3; Oegstgeest kwam uit met 4 schutters en behaalde 347 punten, gemiddeld 86 3/4; Leiden kwam uit met 6 schutters en be haalde 508 punten, gemiddeld 842/3. Oegst geest werd dus winnaar van den beker. Voor den bekerwedstrijd was verplich tend gesteld af te werken 5 patronen lig gend en 6 patronen knielend en werd 1 proefschot toegestaan. Gezien de slechte weersgesteldheid, was er voor dezen wed strijd veel belangstelling en werd de eind uitslag met spanning verwacht. Zien wij den uitslag van het vorig jaar, dan bemer ken wij, dat Leiden in schietvaardigheid het meeste is vooruit gegaan. In 1924 behaalde Leiden 495 punten en Oegslgeest 342 punten. Leiderdorp, dat in 1923 met een prachtig resultaat uit den strijd kwam, n.l. met 255 punten, is schijn baar dit jaar verzwakt. Een der schutters van Leiden, de heer Van Staveren Jr., wist in dezen wedstrijd het hoogste aantal punten te behalen, n.l. 93, en werd hiermede door den commandant van de Oegstgeesler Burgerwacht van harte gefeliciteerd. De 9chitters van Oegstgeest hebben dus ook weer dezen keer de eer van hun Bur gerwacht hoog weten te houden met het winnen van den beker. Deze beker was in 1921 eigendom van de Burgerwacht Leiden, in 1922 van Zoeter- woude, en in 1923 en 1924 van Oegslgeest, zoodat dit jaar het einde van de wisseling bereikt is. Door de schutters van Oegstgeest werden de volgende punten behaald: dr. D. Timmer mans (liggend) 42 p., (knielend) 46 p.; G. v. Druton (liggend) 49 p., (knielend) 36 p.; II. W. Collee (liggend) 46 p., (knielend) 40 p. A. Bakker (liggend) 46 p., (knielend) 42 p. Alzoo een totaal van 347 punten. Do wedstrijden stonden onder leiding van luitenant Steenhauwer en zijn onafscheide- lijken secondant sergeant Blotkamp, welker namen steeds borg staan voor goed slagen van wedstrijden, met welker leiding zij zijn belast. Behalve de commandanten van de Bur gerwachten van Oegstgeest en Leiderdorp, was de Leidsche Burgerwacht, bij ontsten tenis van haar commandant, vertegenwoor digd door haar voorzitter, mr. Pijnacker Hordijk. Leidsche Kynologenclub. De Kynologenclub .Amsterdam", hield op 6 September in het „Brongebouw", le HaaT- lem haar tiende Intern. Hondententoonstel ling voor honden van alle rassen. De tentoonstelling genoot groote publieke belangstelling, niettegenstaande het slechle weer in de morgenuren; gelukkig echter liet het zonnetje zich in den middag wat zien. De Leidsche Kynologenclub was goed vertegenwoordigd en ging met mooie prij zen naar huis, o. a. Dashonden: Laska von Walhalla, eig. Jacq. W. A. M. Duynstee, Oegstgeest, open- klasse 1ste prijs. Duitsche Herders: Cleopatra v. Noord- wijk, eig. Th. Barlen, puppyklasse 2de prijs. Iersohe Setters: Romeo, eig. J. Keiler, openklasse 4de prijs. Blex, eig. A. v. Leeu wen, limiteklasse 3de prijs. Matins Beige Olga v. 't Waterland, eig. J. P. de Haas, in twee klassen 1ste prijs. Cocker Spaniel: Wodan, eig. M. van Mens in twee klassen 1ste prijs. Boxers: Persson v. Buitenveldert, eig. J. Janssen in drie "klassen 1ste prijs. SchipperkenJoseph, eig. A. Kouwen- berg, limiteklasse lste prijs. Rop Tedy, eig. id. openiklasse lste prijs. Bisette, eig. id., limiteklasse lste prijs. Duitsche Dwergpincher: Black, eig. P. J. Rosier, openklasse lste prijs. Irene, eig. J, Kossen, in twee klassen lste prijs. Boxers: Boemelpetrus, eig. W. Vergouw, limiteklasse 3de prijs. Leidsch Harmonie-Gezelschap „De Post". Door het ongunstig weer gaf bovenge noemd gezelschap gisteravond in plaats van in den tuin in de groote zaal van „Zom er- zorg" een concert. De zaal was geheel be zet. Het programma vermeldde tien num mers, die met de bekende nauwgezetheid werden ten gehoore gebracht. Vooral valt bij dit corps op de strenge rhythmi8che en dyamische weergave, een eigenschap, die kan worden aangerekend als een zeer groote verdienste. De moeilijkhe den, welke veelvuldig in de nummers voor komen, werden correct overwonnen. Bijzon der vermelding verdient de solo voor twee pistons. Deze solo, begeleid door het orkest, werd op keurige wijze voorgedragen. Ook „Caprice sur un Thême allemand" van ver schillende groote componisten werd op voor treffelijke wijze uitgevoerd. Met den Jubileum-Postmarsch van den directeur werd deze welgeslaagde avond be sloten. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat deze Vereeniging onder de flinke lei ding van den heer M. Bolderdijk een voor name plaats inneemt in de rij harer zus teren. Ds. H. Thomas, predikant bij de Geref. Kerk alhier, is zoodanig hersteld, dat hij gistermorgen kon voorgaan in de gods dienst-oefening in het Academisch Zieken huis en dat hij hoopt a.s. Zondag voor zijn Gemeente op le treden ii ——^4 BINNENLAND. Aisoheld van ds. J. Wuite van de Leidsche Doopsgezinde Gemeente. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging der wet op de Dividend- en Tantième-be lasting. De opleiding tot verlofsofticier. „De Nederlander" kenrt de nitalniting al van de sooiaal-democraten buiten het col lege van Ged. Staten van Zuid-Holland. Koninklijk bezoek aan Friesland. BUITENLAND. Stiesemann wordt nitgenoodigd voor een conferentie van ministers over het veilig* heidspaet. De Volkenbondtraad doet eenige kleine kwesties af. De Engelsche houding tegenover China. Tol de Ned. Zendingsschool werden loer gelaten voor de eerste klas, behoudens me dische keuring: Anth. G. Huigen, Delfshaven Tw. Karama, Wierum, bij Dokkum; F. Kriek Jr., alhier; F. J. D. Storm Jr., den Haag. Is de medische keuring gunstig, dan bestaat de nieuwe eerste klas nu uit zes leerlingen. Hel diploma voor maalknippen, methode snelapparalen, werd heden behaald door de dames: M. Fakke, S. Lut, D. Jan sen, C. v. d. Hoofd en M. v. d. Reyden. Woensdag en Donderdag a.s. zal in „Zomerzorg" de jaarvergadering van den Ned. Stukadoorspatroonsbond gehouden worden. Zaterdagavond werd door de politie alhier aangehouden zekere J. W., die ten na- deele van een bewoner aan den Ilaagweg 10 K.G. kippenvoer had ontvreemd. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt en het kippenvoer werd in beslag genomen. Wegens diefstal van touw, ten nadeela van N. II. onder Leiderdorp, zijn twee per sonen, J. M. en D. H., woonachtig te Leiden, aangehouden. Na verhoor en opgemaakt proces-verbaal werden de mannen weder op vrije voeten gelaten. Later werd ook nog H. G. uit Leiden» In verband met dezen diefstal aangehouden. Door P. G., te Rijnsburg, werd bij de politie alhier aangifte gedaan, dat te zijnen nadeel e 400 600 koolplanten zijn onk vreemd, staand op een veld aan de Lusthoi- laan. De politie stelt een onderzoek naar den diefstal in. Jan B. alhier, had, terwijl hij een win kel aan het Rapenburg was binnengegaan, zijn rijwiel aan de straat neergezet. Het rij^ wiel werd weggenomen en de dief zou er mee van door gegaan zijn, hadden niet voorbijgangers zijn toeleg gezien en hadden ze hem niet achtervolgd. De man wierp toen het rijwiel neer, doch wist zelf te ontkomen, P. J. de L, alhier, deed bij de politie aangifte van de ontvreemding van een rij wielplaatje. B. K. alhier deed aangifte bij de po litie, dat hij in een café alhier door een on bekend persoon is mishandeld geworden. De politie stelt naar dezen persoon een onder zoek in. Gisteren, te ongeveer 10 uur voormid dags had op den Haagweg een aanrijding plaats tusschen auto's ter hoogte van „Ha- bis Perkara". De eene auto komende uit de richting Den Haag werd bestuurd door J. P., de andere, die uit Leiden kwam, door H. B. De schade door deze aanrijding veroorzaakt is wederkeering niet groot en beide bestuur ders beweren rechts le hebben uitgeweken, wat moeilijk aan te nemen is. De zaak wordt door de politie nader onderzocht. J. P. P. alhier deelde aan het Politie bureau mee, dat in de Janvossensteeg uit een gang zijn rijwiel Ls weggenomen. Van den dader geen spoor. Zaterdagavond brak op den Stations weg het linkervoorwiel van een sleepers- wagen, toebehoorend aan Van der B. uit Wassenaar, waardoor eenige stagnatie in hei drukke verkeer aldaar plaats had. Bij het Haagsche Schouw werd Zater dagavond omstreeks zes uur de auto van dr. C., uit Noordwijk-aan-Zee aangereden door een auto van een Hagenaar, die wilde passeeren. Eerstgenoemde wagen bekwam een kapotte ruit. een deuk in de carrosserie cn een beschadigd spatbord, terwijl van den anderen een treeplank en een spatbord ver nield werden. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van 30 Augustus5 September 203 volwassen personen, 6 kinderen totaal 209.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1