UIT DE RIJNSTREEK, UIT DE OMSTREKEN. Het Koningin-Emma-fonds voor ouden van dagen boven 80 jaren heelt van Z.K H. den Prins een belangrijke gift ontvangen. Van de 170 eersle-jaars-sludenlen aan de Technische Hoogeschool hebben er 80 zich aangemeld als candidaat-lid van het Delftsch Studentencorps, legen 78 verleden jaar. B. en W. van Zeist hebben voorge steld een crediet van f 39,000 te verleenen ten behoeve van de uitwendige restauratie yan het Zeister-slot en verbetering van den omtrek van het slot. De Raad heeft dit voorstel naar de afdealingen verwezen. Mej. I. Esser heeft de benoeming tot directrice van het gesticht „Tafitha Kumi", te Zetten, aangenomen. Tot opvolg ster van mej. Baser als secretaresse der Zettensche stichtingen ia benoemd mej. 3r. J. M. E. Honig. De Gemeenteraden van Capelle aan den IJssel. Westkapelle, Breskens, Drie wegen en Ellewoutsdijk, hebben besloten, instemming te beluigen met het adres van den Gemeenteraad van Zoeterwoude aan de Staten-Generaal om afschaffing van den zomertijd. Alphen. Kerke 1. berichten. Ned. Herv. Kerk, Julianastraat, Zondag v.m. 10 uur ds. Veldhoen; nam. 7. uur de. de Bruin. Ned. Herv. Kerk, Oudshoornscheweg, v.m. 10 uur ds. van Linschooten (Bed. H. Evangelisatie v.m. 10 uur en nam. half zeven ds. Gunning, van Lage Vuurschs, Geref. Kerk, Raadhuisstraat, v.m. 10 uur en 6 uur ds. Schouten. Geref. Kerk, Hoofdstraat, v.m. 10 uur an nam. halfzeven ds. Wientjes. Bij de Geref. Kerk te Aarlanderveen is beroepen ds. Koolhuizen, van Krommenie. Burger 1. Stand. Bevallen: A. Hilbrands geb. Turkenburg, D. en Z. A. van Beijeren geb. v. d. Neut, D. M. y, d. Voorst geb. de Groot, Z. M. G. E. Kor- ver, geb. van Ebbenhorst Tengbergen, D. M. v. d. Wel geb. Schellingerhout, D. C, M. Hijman geb. Hoogervoret, D. P. Ver- hoeff geb. v. d. Tier, Z. D. Laman geb. Nugteren, D. J. van Driel geb. Wolmer- stett, Z. P. Reijers geb. Idenburg, D, i M. J. van Eijk geb. de Rijnsburger, D. M. M. de Leeuw geb. Schreuders, Z. J. 0. Zijlstra geb. de Vos, ievenl. D. Overleden; C. P. de Jong jm. 7 j. (overl. te Leiden). M. de Bruin jd. 26 j. J, v. d. Wiel, echtgen. van J. van Bieseh 0B j. 0. Annaars wedn. van M. M. Verkerk 82 j. P. 11. M. v. Leeuwen jd. 18 j. Gehuwd: K. v. Egmond jm. 43 j. en C. v. d. Laken jd. 36 j. K. A. Mudde jm. 81 j. en J. C. H. Bons jd. 24 j. J. van Brussel jm. 28 j. en M. v. d. Veer jd. 25 j. Boskoop. Kerkol. bericht, voor morgen. Salvatori v.m. halftien en n.m. G uur ds. Dijkstra, van Ter Aar. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, v.m. halftien en n.m. 6 uur^ds. L. G. de Bruljn, van Oene. Ned Herv. Kerk, v.m. 10 uur en n.m. G uur ds. Fernhout. Gevonden voorwerpen: 1 badcosluum, 1 ceintuur damesmantel, 1 belaslingplaatje, 1 zijden pluimmuts, 1 buigtang, 1 dames horloge. Hazerswoude. Kerke 1. bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. half- elf (Doopsbediening) en nam. halfacht ds. Luuring. Geref. Kerk. voorm. halfelf Preuklezen, nam. 3 uur ds. Haspers, van Koudekerk. Leiderdorp. Door de gemeente-politic is in Den Haag aangehouden Paul Schü- chert, welke op Vrijdag 31 Juli j.l. alhier ten nadeele van een bediende van de firma Gerzon le Leiden een rijwiel heeft Ont vreemd. Tevens is door haar een gedeelte van genoemd rijwiel in beslag genomen. Waddinxveen. In een der lokalen van de R.-K. school'werd afscheid genomen van het hoofd, den lieer C. P. Ruijs. Hartelijke toespraken werden gehouden door leden van het besluur en den pastoor. Ook werden den heer Ruijs verschillende geschenken over handigd. De heer Ruijs is 1G jaar als hoofd aan de R.-K. school alhier verbonden ge weest en had zich vele vrienden gemaakt. Thans is hij in functie getreden bij een R.-K. school te Gouda. Onder het vee van den veehouder D. Sn den Bloemendaalschen polder is een doo- delijk geval van miltvuur geconstateerd. Het cadaver is onder politietoezicht verbrand, terwijl de vpreischle kenteekenen zijn aan gebracht. Kerke 1. bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. halfzeven ds. H. A. de Geus. Geref Kerk, voorm. 10 uur en nm. 6 uur ds. W. Veder. Wonbruoae. Kerke 1. bericht yoor morgen. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 u. i jan 's avonds halfacht ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en 's avonds halfacht de eerw. heer C. Stam, cand. te 'Amsterdam. -Burgert. Stand. Geboren: Lijsje Maartje, D. van M. Kamlade en G. Schijf. Gehuwd: A. Hoogendoornwedn. van D. de Jeu. 42 j. en A. van der Sesf, wed. van H. Kooij. 37 j. Zwammerdam. Het jubileum ian den heer Bfaazer. Heden is et 25 jaar geleden, dat de heer H. J. laazer alhier in dienst trad bij den heer L F. Kruyt, aannemer van heiwerken. De «er Blaazer was toen 22 jaar oud en had Ëeen 10-jarigen diensttijd in den zaad- el van de firma Turkenburg achter rug. Daags^ na zijn indiensttreding trad zijn Patroon in het huwelijk, zoodat zoowel voör ftatrooii als knecht thans bijzondere ge- wnkdagen zijn aangebroken, cfie opmerk- f»am samenvallen. Is bij andere personen, die een 25-jarigen diensttijd bij denzelfden patroon doormaken de dagelijksche gang naar en de arbeid in fabriek of werkplaats overbekend of weL haast tot een sleurgang geworden, bij den huidigen jubilaris is dat eenigszins anders. De aard toch van het bedrijf, waarin hij werkzaam is, bracht mede, dat voor de uitvoering der werkzaamheden nu hier en dan weer daar het bivak moest worden opgeslagen. In de afgeloopen 25 jaren heeft de heer Blaazer dan ook bijna geheel Ne-, derland doorkruist, want was b.v. in het Noorden des lands zijn werk geëindigd, dan werd in het Zuiden weer een nieuw karwei aangevangen. Als men weet, dat de duur van het langste werk dat hij meemaakt» (het heiwerk voor een spoorweg bij Delf-, zijl) 14 maanden bedroeg, dan kan men wel nagaan, dat zijn arbeid in die kwart eeuw nogal eene aan wisseling onderhevig was. De stoere, krachtige persoonlijkheid van den heer Blaazer, is echter voor dat wisselende leven, met zijn zwaren arbeid en niet zelden vele ontberingen, geheel en al berekend. Wel heeft hij enkele malen kunnen veranderen, doch hij Ijleef zijn pa troon en het werk, dat hem lief was ge worden, trouw. Daarbij was hij steeds bij zonder gelukkig, doordat hem, niettegen staande het gevaarvolle van zijn arbeid, nooit een ongeval is overkomen. Als vddrman had hij vaak een zware taak. Met het steeds wisselende personeel op goeden voet te blijven en daarbij toch ook weer de belangen van zijn patroon niet uit het oog te verliezen, dat deed hem wel eens moeilijke oogenhlikken doormaken. Toch wist hij dan weer het juiste midden te houden, zoodat „het volk" gaarne onder ham werkte en zijn patroon tot op den huldigen dag in bijzondere mate over zijn prestaties tevreden is. Aan waardeering en belang stelling zal het hem dan ook op dezen ge denkdag niet ontbreken. Haarlemmermeer. Omtrent de in deze gemeente vanwege de afdeeling Haarlem mermeer van het Nederlandsche Roode Kruis gehouden collecte ten behoeve van de noodlijdenden in de geteisterde streken, ver nemen we dat de opbrengst ruim f 3000 bedraagt. Zij, die door afwezigheid of om andere reden niet in de gelegenheid zijn ge weest hun bijdrage te geven voor de slacnt- offers van den stormramp, kunnen dit alf- nog doen aan den voorzitter van het bestuur van genoemde Roode Kruis-afdeeling, mr. Slob te Hoofddorp. De heer S. Mastbergen, onderwijzer aan school 7 alhier heeft om gezondheids redenen als zoodanig eervol ontslag aange vraagd met ingang van 1 Januari a.s. Onge veer 40 jaren is de heer Mastbergen aan deze school werkzaam geweest. Burger 1. Stand. Geboren: Johannes Andreas, Z. van J. G. Nieuweveen en D. C. Maarsseveen. Catharina Elisa beth, D. van J. Spaargaren en J. P. Offer man. Mathilda, D. van L. de Boer en P. L. Bogaart. Pieter. Z. van C. Joren en N. van Andel. Hendrika Maria, D. van J. A. Bulters en H. van Wel. Jannetje, D. van W. Oostwouder en M. G. Koole. Gerardus Godefridus, Z. van H. v. Oostende en M. G. Bos. Johannes Petrus, Z. van G. Loogman en E. Schoonderwoerd. Trijntje, D. van H. Groenewoud en M. Mar kus. Willemijntje Jeanette, D. van 0. Roodenburg en L. van Asperen. Grietje, D. van E. Schouten en A. Haspels. Boukje D. van G. Duiker en W. Oostwouder. Catharina, D. van J. Weslsleijn en D. van Elderen. Theodorus Wilhelmus, Z. van A. van Roode en J. M. Vogel. Johannes Fr'anciscus, Z. van H. J. de Ree en A. van der Veek Ondertrouwd: M. Immink 22 j. en A. C. Bronkhorst 21 j. F. A. van Riet 25 j. en J. M. Vermij 21 j. Overleden: Jan Kooijman 76 gehuwd met P. Berendrecht. Aaltje Rijsdijk 76 j. gehuwd met G. B. van Greuningen. Crijn Luimee 78 j. gehuwd met N. van Huijen. Petrus Klaassen 81 j. gehuwd met H. de Jong. Peter van Vuren 72 j. gehuwd met B. Hobo. Hillegom. Gemeenteraad. In de raadsvergadering van Vrijdagmid dag was de heer v. d. Loo afwezig. De ont ruimingstermijn van onbewoonbaar ver klaarde woningen is wederom met zes maanden verlengd. De heer Van Houten trachtte gedaan te krijgen dat bewoners van deze huizen overgeplaatst zouden wor den naar de nieuwe woningen van „Patri monium" en de heer Fijma sprak over een toeslag op de huren, maar tegen beide gedachten bleken ernstige bezwaren te be staan. Aan het verzoek van Zoeterwoude om adhaesie te betuigen op een adres tot af schaffing yan den zomertijd werd niet vol daan het stuk werd voor kennisgeving aangenomen. Twee scheepsladingen compost zullen gra tis ter beschikking gesteld worden voor 1 andontginning in Drente. De raad ging accoord met de regeering inzake een vordering op de commissie van brandstoffen. Besloten werd tot aanschaffing van 95 uurwerkautomaten voor gaslantaarns, het geen 2375 zou koston, In verband met het verzoek der harddra- verijvereeniging om gebruik te maken van de Van den Endelaan en het terrein bij de nieuwe Haven, voor een harddraverij en een volksfeest was een adres ingekomen van het comité van actie tegen de kermis, verzoekende geen harddraverij en geen volksfeest te houden. Het adres was on derteekend door de vertegenwoordigers van 37 vereenigingen en corporaties, waaronder de kerkeraden der Ned.-Herv. Kerk, Ge formeerde Kerk en Chr. Gereformeerde Kerk. Het houden van de harddraverij werd toegestaan met 10 tegen 2 stemmen, die van de heeren Jansen en Vërmeer. De nieuwe haven voor het volksfeest werd toe gestaan met 9 tegen 3 stemmen, die van de heeren Jansen, de Vreugd en Vermeer. Het nieuwe verlaagde tarief voor de wa terleiding is met algemeene stemmen goed gekeurd. Er werd gesproken door den heer Fijma over een conferentie van de water leidingcommissie waarbij de arbeiders niet betrokken zouden geweest zijn; hij noem de het nieuwe tarief on-democratisch. De heer Vooren, lid der waterleidingcommiö- sie weerlegde beide beweringen. Hij zei dat de commissie niemand tot een conferentie uitgenoodigd had, wel was men van twee zijden tot de commissie gekomen. Het nieu we tarief is voor de arbeiders hier véél voordeeliger dan te Lisse, Sassenheim en Warmond, Reclamee schoolgeld werden in een ge sloten zitting behandeld. Een wijziging in de begrooting yan het gasbedrijf werd goedgekeurd. In de rondvraag informeerde de heet Selhorst wanneer de waterleiding zal gaab werken, waarop geantwoord werd, dat men over 8 dagen zal beginnen met de huig- aansluitingen. Verder werd er gesproken over den slechten toestand van de Leidsche- straat en van de trambaan op Weerestein. Wateraivoer en vuilnis ophalen in de Vin- kenbuurt waren de laatste punten die even ter sprake werden gebracht. Kerk. bericht, voor morgen. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur (cöilecte) en nam. 4.30 uur (Bed. H. Doop). Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Van Herksen (Jaarl. Unie-coll.) Öhr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur Leesdienst. Katwijk. Burger 1. Stand. Geboren: Johannes Cornelis Gerardus, Z. v. G. J. F. Braun en P. M. Alkemade. Reijn, Z. v. B. G. Lammens en J. F. Ouwehand. Maria Wilhelmina, D. v. P. F. Otte en J. Kroezen. Leuntje, D. v. H. de Jong en M. Hoek. Pieternella,- D. v. A. S. Schalkers en G. Varkevisser. Gijsbertus, Z. v. G. van der Perk en P. Bakker. Overleden: Johan Theodorus Drewes, 2 j. Z. v. E. Drewes en M. C. Krüger. Manus Óuwehand 78 j.„ echtgenoot van M. v. Schie. Jan Pieter Rietkerk 47 j., Z. v. W. Riet kerk en A. A. van Meijgaarde. Ondertrouwd: Cornells Sip en W. Hue. H. van Duijn en P. E. Wassenaar. Johs. Kofpelshoek en E. Vliegenthart. A. Haas noot en A. Schaap. Gehuwd: A. Hasenoot en W. Vlieland. C. van den Oever en W. van der Niet. Katwijk-aan-den-Rijn. Al zijn het niet die buitengewone prijzen die betaald wor den voor het artikel bloemkool, met de prij zen ook van deze week ls*de teelt van dit product goed loonend voor den tuinder. Zel den wordt gedurende zoo'n lange periode zulk een beste prijs besteed voor dit product. Dit heeft men voornamelijk aan Duitsch- land te danken, alwaar men, als gebrek aan een zeker artikel bestaat, niet vraagt wat de prijs is, doch het koopt. Ook de uitkom sten van de bospeen is dit seizoen zeer goed. Tot heden loopt het in het tuinbouwbedrijf zeer goed. Met het regenachtige weer kan men aan de wegverbetering WassenaarKatwijk Noordwijk slecht vorderen. Het staat wel vast, dat het werk niet op den gestelden tijd gereed kan zijn. Vele tuinders hebben in- tusschen veel ongerief hiermede, vooral nu de koolcompagne begint. Kerke 1. bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk (zaaltje) v.m. 9 30 en n.m. 6 uur ds. B. Bollee. Geref. Kerk, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur ds. H. Meijering (voorber. H. A.). Katwijk-aan-Zee. Aan het gemeentelijk arbeidsbureau waren als werkzoekend inge schreven: 8 visschers, 2 kuipers, 3 arbeiders en 1 timmerman, tezamen 9 personen. Lisse. De pluimvee- en konijnen- sportvereenigiing „Lisse en Omstreken" hield Donderdagavond in het café J. Nieuwen- hoven een ledenvergadering. De voorzitter heette allen welkpm; was tevreden over de opkomst, gezien het min der aangename weer, en deelde mede, dat er voor dezen avond 10 nieuwe leden voor de ballotage waren. De notulen werden gelezen en goedge keurd. Bq het punt ballotage werd tegen één persoon bezwaar gemaakt. Besloten werd alle nieuwe leden op te nemen, échter met dien verstande, dat iemand, die oud-lid ie, eerst zijln verplichtingen moet voldoen al vorens weer ais lid te worden aangenomen. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. O. van Ruiten. Bij de verkiezing van het tentoonstel li ngs- bestuur werden de volgende heeren benoemd: ;W. F. Daudey, K. Bouma, L. Enthoven, 'J. Schrier, P. L. H. v. d. Meyden, P. Buur man, C. de Graai, P. Haan, L. Kromdrfk, A. N. Ruigrok en J. CL van Ruiten. Medegedeeld werd, dat de Vereeniging toegetreden is tot den Raad van Beheer, en dat de Koninklijke goedkeuring op de statuten der Vereeniging verkregen is. Als keurmeesters voor de tentoonstelling stelden zich beschikbaar de heer H. L'. A. van der Horst, te Leiden, voor groote hoen ders; F. Mandenmaker, te Leiden, voor kriel- hoenders; J. O. Philippo, te Schoten, voor sierduiven; P. J. van Dalen, te Haarlem, voor postduiven, en G. Jacobs, te Utrecht, voor konijnen. Voor de a.s. tentoonstelling werden reeds toegezegd: een wisselbeker door den neer [Vermeulen, te Amsterdam; een dito door den uitgever van de Lisser courant; een verzilverde tak door den neer P. Haan, te Haarlemmermeer voor de mooiste collectie Hollandsche konijnen, benevens £2.50. Voor de a.s. tentoonstelling zjjn bereids met succes onderhandelingen aangeknoopt met het bestuur der Coop. Veilingsvereeni- ging van H. B. G. Na 'het verloten van eenige prezen sloot de voorz. na dankzegging voor de opkomst deze vergadering. Kerkelijk bericht vopr mor gen: Ned.-Herv. Kerk, 10 en 5 uur ds. G. van Dijk. Geréf. Kerk, 9.30 en 4 uur, ds. F. G. Petersen, Legerpredikant Chr. Geref. Kerk, 9.30 en 5 uur, ds. C. S. v. d. Ven. i I Geröf. Gemeente, 10 en 4 uur, Leesdienst. Burg'er I. Stand. 'Geboren: Laurentius Johannes, tl v. H. Warmerdam en A. Wt v. d. Barselaar. Gerarda Jo hanna, d. v. J. P. Vaneveld en S. M. Kan bier. Anna Lauwrijntje, d. v. J. H. Steen- sel en H„ v. <L Bent Johan Hendrik, z. v. H. Wesselo en H. S. vanf Iperen. Gehuwd: A. Boot en M. Oosthoek. Noordwijk. Als gevonden voorwerpen zijn aangegeven: Eén kinderschoentje, twee portemonnaies, een ceintuur, een regen mantel, drie sleutels, een parapluie, een rij- wielbelastingplaatje 1925, een breukbaaidje, een haarkam, een lorgnet, een jasje, een hondenbelastingpenning en een bril. Inlioh- tingen over bovenstaande voorwerpen wor den uitsluitend verstrekt aan het Politie bureau te Noordwijk-Binnen, iederen Za terdag van 121 uur. Voorschoten. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester E. Vernède. Afwezig: W. A. A. J. Baron Schimmel- penninck v. d. Oye met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden door. den waamemenden secretaris voorgelezen en behoudens een kleine opmerking van, den heer Braggaar aldus vastgesteld. Ingekomen zijnEen schrijven van W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye, meldende zijn verhindering heden avond en van C. van Meurs Jr., waarin hij zijn dank betuigt voor zijn benoeming tot gemeentebode. Beide stukken worden voor kennisgeving aangenomen. In handen van B. en W. wordt gesteld een schrijven van dén raad van commissarissen van de N.V. Ontginningsmaatscbappij „Het Lantscriap Drenthe", waarin verzocht wordt tot steun van de ontginning pro-deo een scheepsla ding of enkele wagons compost te ontvan gen. Voor kennisgeving wordt aangenomen een missive van Ged. Staten waarbij wordt teruggezonden een goedgekeurd raadsbe sluit inzake de verlenging van de termijn Van ontruiming van enkele onbewoonbaar verklaarde woningen. Door den heer K. C. Lagerwey wordt bij schrijven aan B. en W. geklaagd ovor de Lindeboomen voor zijn winkel. Veel liobt wordt hierdoor benomen. De voorzitter stelt voor dit schrijven aan B. en W. te 1^- ten om hierop nader te beschikken. Het stuk is ongezegeld dus kan de raad er niet over beschikken. De heer J. A. Mens zou 't jammer vin den indien er te veel werd gesnoeid. Hij is trotsch op die rij boomen, al ondervindt hij persoonlijk in zijn woning er ook den last van. Hij waarschuwt er voor, dat er maar niet op ingehakt moet worden. Het voorstel van den burgemeester wordt goed gevonden. Vervolgens wordt de begrooting aange boden, deze zal bij de leden circuleeren. Door den raad van de gemeente Zoeter woude is een verzoek ingezonden om ad- haesiebetuiging aan een adres, te zenden aan de Tweede Kamer de Starten-Gene raal, voor afschaffing van den zomertijd. B. en W. stellen voor dit stuk voor kennis geving aan te nemen, daar dit punt van vele zijden is beschreven en besproken en zij in een adres aan de Tweede Kamer niet veel verwachting hebben, daar dit aan dc regeering moet worden overgelaten. Aldus goedgevonden. Door den inspecteur der posterijen en te legrafie is een schrijven gericht aan B. en W-, waarin wordt voorgesteld mede in ver band met bezuiniging, de Zondagsbestelling van poststukken te doen vervallen en hier voor in de plaats te stellen de gelegen heid tot afhalen van alle te ontvangen stuk ken op een bepaald tijdstip. De beambten krijgen hierdoor tevens een betere gelegen heid over hun vrijen tijd te beschikken. Daar B. en W. gaarne de meening van de raadsleden zouden hooren, brengen zij dit punt ter sprake. Thans worden, aldus de voorzitter, alleen Zondagsmorgens besteld de stukken voorzien van het opschrift „Be stellen op Zondag" en de dagbladen. Dan zal de gelegenheid openstaan tot afhalen. Er is gedacht aan menschen, die ver af wo nen b.v. Rijndijk, 't Zou misschien zoo te regelen zijn dat na afloop der kerkdien sten het postkantoor geopend zou zijn daar 't meerendeel der bevolking dan toch in of nabij de kom der gemeente is. Het voorstel heeft de volle instemming van den heer C. Eggink, 't bevordert de Zondagsheiliging en Zondagsrust voor be ambten. Bovendien verwacht hij wel dat deze maatregel overal ingevoerd zal wor den. Bij den heer Eggink wordt 's Zondags nooit iets besteld en hij ondervindt hier hoegenaamd geen hinder van. De heer Braggaar heeft reeds, jaren geleden een lijst ingevuld voor geen bestelling op Zon dag te ontvangen. Maar hij kan zich toch voorstellen dat er menschen zijn, die weinig correspondentie ontvangen, dit ook niet Zondags gaan afhalen en dan kon er juist wel eens iets zijn waar haast bij was. Per soneel moet er nu toch zijn, dus b.v. alleen bestellen die stukken die, van dat bekende zegeltje zijn voorzien. De voorzitter ge looft niet dat dit denkbeeld uitvoerbaar zal zijn. Bovendien zit de bezuiniging <-r aan vast. Mogelijk wil men 't met minder beambten doen. De heer W. G. Duynis- veld voelt voor het bezwaar van den heer J. Braggaar ook wel iets. De raad kan zich in hoofdzaak met het voorstel vereenigen. De voorzitter zal bij de verdere besprekingen deze bezwaren melden. Door den heer J. M. van Kempen Sr., is eervol ontslag verzocht als ambtenaar van den Burg. Stand. Dit ontslag wordt eervol verleend. Thans wordt overgegaan tot de benoe ming van een nieuwen ambtenaar. Do voorzitter en de heer A. P. Schram de Jong zijn beiden ambtenaar van den Bur gerlijken Stand maar daar het mogelijk is dat geen hunner aanwezig zou kunnen zijn is het wenschelijk thans weer een derde te benoemen. Als zoodanig worden voor gedragen: lo. C. Eggink Sr. en W. G. Duy- nisveld. Benoemd wordt met 8 de heer O. Eggink Sr., welke deze ming aanneemt. Tot lid van de commissie van Toe? op het Middelbaar Onderwijs wordt r& algemeene stemmen herbenoemd de h J. A. Boom. Tot leden van de badhuiscommissie wof den herbenoemd de heeren W. A. A Baron Schimmelpenninck van deit Oye Egging Sr. en-J. A. Mens". Beide laatst» noemden nemen deze herbenoeming t. Een besluit comptabiliteit wordt ga men tot een bedrag van f 160.83 uit 4 post van onvoorziene uitgaven. Door de commissie belast met het naij* der gemeenterekening 1924 is gerapportee; dat alles in orde is bevonden. De gemee. terekening wordt daarna voorloopig va< gesteld, evenals de rekening van de bedr ven. als volgt gasvoorziening met een voce deelig saldo van f 3796.64$, waterbed^ voordeelig saldo yan f0.20, badhuisbedrj met een nadeelig saldo van f 2121.lo£ (o, de opmerking dat dit minder is dan vor jaar) en de gemeenterekening gewoc dienst een voordeelig saldo van f 4425U en de kapitaaldienst met een voon saldo van f 3155.04. 2 Febr. 1925 werd yoor „Bijdorp" de meentelijke vergoeding volgens art. 101 <1 Lager Onderwijswet 1920 bepaald voor v« schuldigde en nog verschuldigde schoolg- den aan de gemeente op f 1387.80 f 76C.80. Gebleken is dat deze bedragen moet< worden gewijzigd met verhooging vanfl en aldus te bepalen op f 1561.SO en f 940.f Goedgevonden. Vervolgens deelen B. en W. hun praeai vies mede inzake verzoeken ex. artikel der Lager Onderwijswet 1920, dat voor aanschaffing van 6 stoelen voor de R.-! Jongensschool geen bezwaren zijn evena voor de aanschaffing van een salamande, kachel voor de R.-K. Meisjesschool. Ma voor aangevraagde gelden voor het verhi den van een speelplaats en voor het ove. dekken en afschutten van een speelpl&a kunnen zij geen medewerking verleene Het prae-advies ie uitvoerig toegelicht m verwijzing naar officieele uitspraken. De heer J. A .Mens heeft met genoeg< gezien dat hiervan zooveel werk is gemaai Alhoewel hij 't bejammert dat een dc?| lijke inrichting geen vergoeding kan ki gen, is hij er van overtuigd dat B. en V gedaan hébben wat zij doen konden* De voorzitter herinnert er nog aan d het kerkbestuur in beroep kan gaan Ged. Staten en de Kroon. Deze kunnen ders beschikken. Maar wij mogen met wet en toelichting van de wet in de har] hand niet anders toestaan. Aldus goedj vonden. Door een vertegenwoordiger van ht hoofdbestuur der posterijen is aangebod< reclame te maken voor de gemeente Voo:| schoten in den vorm van poststempels, geveer gaan per maand van uit deze meente 15.000 poststukken. De kosten biej aan verbonden bedragen voor de aansc';: fing van '2 stempels f 1.G0 en f 200 per benevens het bedrag der belasting d-: eventueel voor of tengevolge van zoodanig aankondigingen verschuldigd zoude 1: zijn of worden. B. en W. ge\en in hi prae-advies aan dat zij de rede!. - vei| wachting koesteren, dat meerdere yesbigii van gegoede ingezetenen 't gevrzal zijl van een op de voordeelen van roodanigi vestiging van gegoede ingezetenen 't gn volg zal zijn van een op de voordeelen v«l zoodanige vestiging wijzende aankondigin b.v. „Aangenaam en goedkoop wonen'', ft „Lage belasting", „Bouwterreinen" en v stellen daarom voor dit voor een jaar f»| probeeren. De heer J. Braggaar is geen tegenstand^ va<n verbeterenig van Voorscholen, inai| volgens het concept-contract zijn alle reel ten voor de posterijen en alle verplichtii gen voor de gemeente. De heer O. Egginl Sr. zou liever willen adverteeren in vai bladen, hij is bang dat 't niet veel gezicj zal worden. Nadat eveneens nog de hed J. J. Dijkman gesproken heeft over ad ver teeren in vakbladen, wordt besloten 't voc-'j één jaar eens te probeeren. 't le Suppl. kohier Hondenbelasting l&| wordt vastgesteld tot een bedrag van f 8 Aan W. Jansen wordt ontheffing school geld verleend. De ontheffing bedraagt f 4-6J, Alvorens de heeren met de vraag tt: tafel komen, deelt de voorzitter mede da in de eerstvolgende raadszitting eind Sep! tember of begin October ter tafel zal ko men een nieuw contract voor gasvoorzi* ning en de electriciteitsvoorziening. Dl raad betuigt zijn instemming. Bij de rondvraag informeert de heer J J. Dijkman naar de afwerking aan de Oral jekade. De voorzitter deelt mede dat jui? heden de acte is gepasseerd, zoodat zd spoedig mogelijk plannen zullen komen. Hierna sluit de Voorzitter de openbar, vergadering. Kerk bericht. Ned.-Herfj Kerk, Zondag tien uur cn vijf uur ds. E| P. Fortgens. Maandag wordt evenals reeds eliM geschiedde, in deze gemeente (zie adver tentie) een open schaalcollecte gehoudff| voor het kinderhuis „Voordorp" te Leider'| dorp. Waar ook deze inrichting de last of dervindt van de bezuiniging en veel n^ dig is om voogdijkinderen tot goede liedes in de maatschappij te brengen, bevelen deze collecte aan. Zoeterwoude. Het mond- en klamvz^l breidt zich meer en meer uit; de laat week werden weer een tiental gevallen 8 1 conslateerd. Ook schijnt de ziekte in aard ernstiger te worden. Een koe is na I lijk 'reeds gestorven. I 0p Kermis-Donderdag werd in de ffoj poort weer druk het tonknuppelen heoeie Liefst 21 tonnen moesten er aan geloowi In de afgeloopen maand vestigden alhier 31 personen; er vertrokken naar ders 13. Verder hadden er 8 geboorten T| 2 sterfgevallen plaats, zóodat het r lcingscijfer met 24 is gestegen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6