R.H.W. Fruit-Soda Mo. 20085. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 2 September Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. H. P. H. KEEREWEER, Alphen. De leeslen der W i 1-. e 1 m n e r e e q i g i q g. Gisteren 1 September, werd met de feesten der W.- ,V. een aanvang gemaakt, doch was het aanvankelijk de bedoeling geweest, dat zij ook gisteravond zouden zijn geëindigd, thans is het feest met een dag verlengd, zoodat het heden is voortgezet. Zulks was i# verband met de zeer ongunstige weers gesteldheid die gistermiddag zoozeer verer gerde, dat verschillende spelen geen door gang konden vinden. Toen kwam van onzen burgemeester het bericht dat hij de W.-V. verlof gaf de fees ten heden voort te zetten. Dit werd, wat zeer begrijpelijk was, met onverdeelde ge- yoelens van warme sympathie en waardee- riDg door het bestuur vernomen. Van het programma was vrijwel niets au gewerkt. Hierop hopen wij in het volgend nummer terug te komen. Alleen de ringrij derij vond doorgang; een 25-tal paren nam hieraan deel. Prijswinnaars werden mej. Ham, lste prijs, mej. Harting 2e prijs, mej. H. Overes 3e prijs en mej. J. Voorthuizen 4e prijs. Het vuurwerk kon eveneens niet worden afgestoken, alleen werden eenige pijlen af gevuurd. Het weer is momenteel vrij goéd en het ware te wenschen dat het zoo bleef tot blijdschap van feestgangers en W.-Y.-be stuur. De 47ste jaarcollecte voor scholen met den Bijbel heeft alhier opgebracht f 296.05. De uitslag der aanbesteding van het Verbouwen van liet Burgerlijk Weeshuis aan den Oudshoornschenweg, met daarmede in verband staande werken, luidt: W. Oudshoorn en Zn., Leiden f19.000; J. A. van Dillen, Zegveld f 18.900T. Merbis, Niéuwerkerk a. d. IJsel, f 13.900; J. van Haaren, Vught, f 18.647 J. v. d. Meulen en Jb. Mathijasen, Utrecht, f 17.643R. Groenenberg, Kampen f16.580; L. v. Beu- ïekom Jr alhier, f 16.394D. Donker, id. f 16.200; K. Tolk, id., f 14.486; J. v. Wierin- gen, id f 13.972; W. v. Beyeren, id f 13.949; Fa W. v. d. Bijl, id., f 13.676; J. Gesman, id., f 12976; S. D. Hemsbergen, id f 12.463 J Vonk. id., f 11.227 Gunning aangehouden. De aanbesteding len gemeentehuizo alhier voor het bestralen, rioleeren en het maken van trottoir met daarmede in ver band slaande werken van een gedeelte Dorpstraat te Aarlanderveen, had lot uit slag: L. Boekee, Den Haag, f 14.400; E. v. d. Berg v. Wijngaarden, Voortiout. f 13.242; ,W. Sligler, Bergambacht, f 12.130; B. E. v. Dorth, Amersfoort, f 11.638; v. Heumen en Posthuma, Den Haag, f 11.254; T P. de Geus, Loosduinen, f 11.000; J van Haaren, Vught, f 10 990; A. Timmerman, Dordrecht, 110.700; A Dikkerboom, Utrecht, f 10.647; J in 't Veld, Dordrecht, f 10.145. P. A. v. Sluivenberg. Den Haag, f 10.000, D. van Sluivenberg, Den Haag, f 9800; B. v. d. Berg, Reeuwijik, f 9575; N. v. Leeuwen, Haastrecht f9197; J A. Brand, Dordrecht, f8984; C. A. van Strien, Raamsdonk, f8960. Gunning aangehouden. De uilslag der aanbesteding door B. en W. dezer gemeente, gehouden van het verbeteren van een gedeelte Hooftsfraat, alhier, bestaande in rioleering, verbree ding, bestrating en trottoiraanleg mot daar mede in verband slaande werken, luidt* L. Boekee, Den Haag, f61.750; C van Leeuwen, Nieuwerkerk a d. IJsel, f59.400. Gebrs. Hoeke, Nieuwcndijk (N.Br.) f58.000; W, Ooms, Ammerslol, f57.800; R. Groenen berg, Kampen, f57.640; Gebrs. L. en J. Winters, Steenwijkcrwold, f 56 580; P. Stui- venberg, Den Haag, f 56.500v. Heumen en Posthuma, Den Haag, f 56.183; A. Dik kerboom, Utrecht, f55.481; S. Schuitema ker, Leeuwarden, f53.700; T. P. de Geus, Loosduinen, f53.000; J. A. Verheul, Rotter dam, f52.900; B E. van Dorth, Amersfoort, f52.734; B. v. d. Berg, Reeuwijk, f52.619 P. C. Langeveld, Hardinxveld, f52.400; E v d. Berg v. Wijngaarden, Voorhout, f51.700; J. W. Bdtje, Heerenveen, f50.949; D. van Stuivenberg, Den Haag, f50.900; A. Timfherman, Dordreoht, f50.746; H Oude nes, alhier, f 48.819J. Vonk, alhier, f47.867 en N. v. Leeuwen, Haastrecht, f47 787. Gunning aangehouden. Alkemade. Gisteren heeft in café Wa genaar de publieke verpachting plaats ge- bad van cenige perceelen tuinland, in eigen dom toebehoorende aan de gemeente Alke made. De opbrengst was voor perceel I f195 (pachter de heer M. Turk), perceel II f315 (pachter de heer P. van der Hoorn) en perceel III f325 (pachter de heer J. Sehraraa). Boskoop. Voor h^t tijdvak van 1 Sep tember 1925 tob 1 September 1926 is be noemd tot leeraar aan de Rijkst uinbouw- «chool de heer G. van der Veen, te VGra- ïeohage. Bodegraven. De feestviering. Het was Maandagmorgen vroeg alles mist *n regen. De zeer talrijk uibg«stoken vlag gen trachten wel de stralen een vroolrjk aanzien te geven, doch dit gelukte maar len deele. Het treurig cachet werd daaitoij nog verhoogd door het personeel aan de Gas fabriek dal juist 's morgens begonnen was de stralen in het centrum der gemeente op te graven En toch, niettegenstaande dat 3Hes waren er opgewekte gezichten te zien. De schoolkinderen die het uitzicht hadden °P een rijtoer van minstens twee uur op open wagens, trokken vroolijk en met vlag gen en sjerpen versierd naar school. Mooie J^sierde wagens rolden aan en zoo kwam •ooh een feeststemming in de straten. Er een zeer talrijk publiek op de been Jood om ongeveer halftien van alle scho en, de met kinderen beladen wagens uit ^Wsohillende richtingen naar de nieuwe ™*rkt rolden om te worden opgesteld- Hier fon om ongeveer 10 uur allen bijeen. Juist was even het 3ein tot den afmarseh gegeven toen de regen ophield en de tocht dus in opgewekter stemming kon aanvan gen. Het was een mooie stoet, zooals die vandaar voor een tocht door de gemeente vertrok. De stoet, die uit een 80-tal wagens, vrachtauto's en autobussen bestond, bevatte in totaal een 1200-tal kinderen van de ver schillende scholen. Alle straten der gemeente werden onder groote belangstelling doorgetrokken, terwijl verder een rondrit werd gemaakt naar Nieuwerbrug. De meeste boeren, die bereid willig hun wagens hadden afgestaan had den daarbij nog extra veel werk gemaakt van de versiering. Na afloop van de rit werd de jeugd weer in de scholen aigezet, waar ze van het comité een versnapc'ring ontvin gen. 's Middags werden er op een weide ach ter de nieuwe markt atbletische en volks spelen gehouden. Het terrein was in uit stekende conditie. Het aantal toeschouwers was ongedacht groot, vooral tijdens hét laatste gedeelte der spelen. Het aantal deelnemers aan de eerste spelen was niet zoo talrijk en best-ond uit een deel der le den van de beide gymnastiekvereen. Voor de laatste waren echter overstelpend veel deelnemers, zoodat deze spelen niet eci#a binnen den vaatgestelden tijd konden wor den besloten. Vooral trok hier sterk de be langstelling bet nummer boegsprietloopen voor jongens, evenals het popknuppelen. Om halfzeven werd in de Ned.-Herv. Kerk een bijeenkomst belegd door het comité, waar als spieker optrad da. Van Schuppen van Groot-Ammers Als de feestcommissie mét den spreker binnengetreden zijn, zingt de Zangvereen. Halleluja", waarna de spreker de vergadering opont. Hij spreekt haar toe naar aanleiding van Ps. 20 en spreekt over den dank die er zijn moet aan God voor den zegen in het vorstenhuis geschonken. Vooral bij den zegen en bij den dank daarvoor staat hij .breedvoerig stil. Tenslotte wekte hij op tot gebed voor de Koningin. Nadat ds. Van Schuppen de vergadering gesloten heeft, zingt Halle luja" een feestcantate, die bijzonder goed werd uitgevoerd. Het was een in alle op zichten welgeslaagde bijeenkomst. Was '8 middags bij de volksspelen een concert gegeven door de Chr. Muziekver- eeniging „Soli Deo Gloria", na afloop van de bijeenkomst in de Herv. Kerk was de beurt aan Crescendo" om een concert te geven. Een tiental nummers werd op ver dienstelijke wijze uitgevoerd, waardoor de prettige feeststemming bleef heerschen, ook nog toen het concert afgeloopen wa-s. Ook toen nog heerschte langen tijd in de straten een vroolijke drukte, echter totaal zonder ongeregiJldheden. Zoo was het, hoewel be- konpt, toch een prettige feestdag Er is een vergadering van den ge meenteraad bijeen geroepen tegen Maandag 7 September des namiddags halfdrie. Een winkelwee k.Dinsdag avond vergaderde de vereen, van Handel- drijvenden in hotel van Haaften. Het aantal opgekomen leden was niet groot. De voor zitter de heer W. Karssen lichtle in zijn openingswoord toe dat deze vergadering hoofdzakelijk belegd was om te bespreken een bestuursvoorstel lot bet houden van een winkelweek in dit najaar. Hierover is reeds in den loop van den zomer geconfereerd met hel bestuur der Midd. vereen. „De Hanze", als gevolg van welk overleg nu een voorstel Ier tafel is, om in de week van 512 October een winkelweek in Bodegra ven te houden met daaraan verbonden een foulen-etalage wedstrijd. Hierover, vooral over de wijze waarop zoo'n week georgani seerd moest worden ontspon zioh een leven dige bespreking. Het plan zelf viel blijkbaar in goede aarde. Het werd dan ook ten slotte aangenomen, zoodat wanneer ook de an dere vereen, daarmede accoord gaat deze win-kelweék wel zal doorgaan. Het is zeker oen sympathiek streven om tegen den win ter weer wat leven in de brouwerij te bren gen. Zoo iets is lieusoh wel eens noodig. Een landbouwer aan de Noordzijde vond in zijn weiland een kapot ballonnetje, een dingetje als waarmee kinderen spelen. Hij schonk daaraan aanvankelijk geen aan dacht maar bemerkte later dat er een pa piertje aangebonden was. Hij kon het ech ter niet lezen. Een schoonzoon moest er aan te pas komen, die ontdekte dat; het Engelsch was en het ballonnetje opgelaten in South-End, voor hot Engelsche blad Daily Graphic. Er waren prijzen uitgeloofd voor de ballon die het verst zou komen Natuurlijk werd de label spoedig ingezon den en nu hoopt men maar op een prijsje. Hazerswonde. Burger 1. stand. Bevallen: C. P. Vet. geb. Houthoff, D. Gehuwd: J. J. Zwetsloot 28 j. en A. J. Wesseling 22 j. W. van Vegten 22 j. en E v. d. Ham 20 j. Ondertrouwd: W. van Striem en G. v. d. Bosch. N. den Hertog en T. Fokkens. Koudekerk. De verjaardag van H.M. de Koningin werd ook alhier op eenigszins feestelijke wijze herdacht. De kinderen der verschillende scholen hielden des middags, getooid met Oranje een optocht door de ge meente en begeleid door het fanfarecorps. Zij werden daarna door de Oranje-vereeni- ging onthaald, en des avonds was er weder muziek op het dorp door het fanfarecorps. Mede door het uitsteken der vlaggen is deze verjaardag dus niet onopgemerkt voorbij gegaan. Roelofarendsveen. Maandagavond had in den tuin van café Wagenaar een avond concert plaats, gegeven door de muziekver- eeniging „Liefde voor Harmonie", ter gele genheid van don verjaardag van H. M. de Koningin. Het programma bevatte wederom verschillende zeer mooie nummers en werd op keurige wijze door het gezelschap afge werkt. Bijzonder goed werden uitgevoerd No. 3 Bonne Ckace, ouverture van L. Dau- not en No. 7 Soirees d'Hiver, Grande Fan tasie van Doublevé. Jammer is, dat niet veel meer inwoners het symphatieke stre ven der vereeniging steunen, door de con certen trouw bij te wonen. Waddingsveen. Burgerl. Stand. GeborenMargrieta, d. van J. G. van Willi gen en Tr. Poot Pieter, z. van L. van Prooijen en W. Both Aaltje, d. van P. Vermeulen en A. van Es Catharina, d. van I J. Scheele en A. Potters Joris, z van B. van Dorp en A. van Dijk Maar ten Thomas, z. van A. Both en Boef Bart, z. van L. van Mourik en A. M. Koren Maria, d. van P. van Vuuren en-C. S. van Heèzik. Overleden: Willem den Boer, oud 59 jaar- Gehuwd: Theodoor 1Hoijnen cn Johanna Wilhelmiha Koster Pieter van den Berg en Ghristina Paulina Rutten. Lijst van onbestelbare brieven, van wel ke de afzenders onbekend zijn, terug ont vangen aan het postkantoor alhier. A. C. van Nielen, Charlois. M. Wemmers, Kateu- drpcht. Raad van Arbeid, Utrecht. M do Koning, Raadhuisstraat. Toen de veehouder M. in den Bloemen- daalsche polder 's morgens opstond kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat een twintigtal jonge hennen vermoede lijk door een bunzing waren doodgebeten. In den Bloemendaalscheu polder heerscht. het mond- on klauwzeer in hevige mate. Er is geen veehouder of zijn vee is ziek. Heb eigenaardige is, dat in de overige deelen van de gemeente, waar eveneens veel vee is, geen enkel geval voorkomt. Zwammerdam. Ingekomen en vertrok ken personen in deze gemeente gedurende de maand Augustus 1925. Ingekomen: uit Salzkotten (Duitsc-lUand) Barbara Wilhelm, religieuse, G. 49 Uil Texel, Cornelia Verseput, dienstbode, D. 16 Uil Waddinxveen, Gerritje Konijn, dienst bode, D. 60 Uit Woerden, Maria Ghris tina van Putten, dienstbode, C. 63 Vertrokken: Naar Bodegraven (O. B. 20), ALberlus Adrianus Overeem, landbouwer, G 131 Naar Rotterdam (Bootsmanstraal 11) Jacob Hoogendoorn, chauffeur, A. 45 Naar Bodegraven (Molenbrug) Tymen Zaal en gezin, gepens. wegwerker, C. 136 Naar Zevenhoven (ouders) Adriana Wilhel- mina Maria Nieuwenhuizen, z. b., C. 49 Naar Zegveld (ouders) Margarefcha Johanna Meyer, z. b., C. 49 Naar Rotterdam (Prins Hendrikkade 125 W.Z.) Maria Eliza Ville- voije, z 1)., G. 49 Naar Wognum, Alida Catharina Sjerps. z. b., C 49 Naar Nij megen (schip „Maria" Maria Christina Jo hanna Peters, z. b., C 49 Naar Rotter dam (Havenstraat 158) Anna Schlautmann, z. b., C. 49' Naar Alphen aan den Rijn (Brittenruststraat 14) Maarten van der Panne en gëzin. schilder, B 63 Naar Zoetermeer (ouders) Cornelia Kalis- waart, huishoudster, A. 151 Naar Amers foort (Pensionnaat „St. Louis") Johanne* Cornelis Jacobus van Gunningen, z b G 67. Maandagavond werd de hit, gespannen voor den wagen van don melkhandelaar "B alhier, onwillig cn sloeg eensklaps op hol. B werd daardoor van den wagen geslingerd cn kwam met het hoofd op de straat terecht, waardoor hij een ern stige verwonding bekwam. Na door het-per soneel van een aldaar juist passeerende auto van het Roode Kruis voorloopig te zijn verbonden, werd hij naar dr. Schreuder vervoerd, die hem na verdere behandeling per,auto weder naar zijn woning bracht. De collate ten bate van de slachtof fers van de stormramp op 10 Aug. j.l. heeft in deze gemeente in totaal opgebracht de som van f 685.66 1/2. Verdeeld over de verschillende wijken der gemeente werd gecollecteerd als volgt: Wijk A. (Dorp) f 233 60; wijk B. (Dammebuurt) f 136.97 1/2; Wijk C. (Overtocht cn Oud- Bódegraven) f 177.31 1/2; wijk D. (Tempel- polder en Broekvelden) f 137.^7 1/2. RECLAME. Wordt nagebootst! Let op R. H. W. 7215 Katwijkaan-Zee. Ahu den haringafslag waren aangevoerd 3 partijen, te zamen 21 last haring. De prijzen beliepen Volle haring (Noord) f 34.50f 34.60; Maatjes haring (Noord) f 19-35f24.70; Maatjesha ring (Zuid) f27.05—f27.15; Makreel f 18 - f 28 gerekend per kantje De Or an jefees ton. Katwijk-a.- Zee heeft gisteren zijh Koninginnedag ge vierd, maar zoo ooit, dan is dit fee3t dit maal „in het water gevallen". Het weerbericht in de avondbladen van Maandagavond liad ons alle hoop gegeven een „iets warmer" dag met droog weer, want, nietwaar?, volgeus dat bericht zou alleen maar „in het Noorden van ons land wat regen vallen". Maar ach, wat hebben de w eerprof eten zich ook nu weer vérgist. Het begon 's morgens al met nu cn dan noon klein miezerig buitje, maar later op den dag werd dat steeds erger, totdat formeele gietbuien, met druppels als pfijpe- slelen neervielen, die bjjha alle animo wegnamen. Maar Iaat ons van het feest vertellen. Het begon al om 7 uur in den morgen. Drie oud-Romeinsche ridders te paard stel den zich aan do Meerburgkade op en meld den den burgeren, dat het heden feest zou a£n. Het gansche dorp door werden ze ge zien en gehoord. Dit bracht er al eenige stemming in en spoedig werd vlag op vlag uitgehangen, zoodat het er ook op de straat fleurig' begon uit te zien. Voor zoover ons bekend, was alleen in het Noordeinde een kleine straatversiering aangebracht bij den heer v. d. Helm en zijn overburen. Om halfnegen werden eenige vaderland- fiche Fiederen ten beste gegeven op het Julianaplein, door ons muziekcorps U.N.I., dat daarna me* de kinderen van alle scholen een rondgang door het dorp maakte. Hoewel het zonnetje zich niet liet zien, was deze rondgang'tóch een groote attractie vooj. de ouderen, want overaf liep men tö hoop om den stoet goed te kunnen zien en het spreekt als van zelf, dat een deel der rijpere jeugd, vlak achter de muziek steeds hossend mee liep, allerlei liederen zingende, wat dan weer door de kinderen werd overgenomen. Den geheelen dag werd door een schild knaap met zijn page voor Borculo gecollec teerd: Dat de stoet eeu kapitale lengte had, zat men zich kunnen indenken, als men nagaat, dat er circa 25CK) kinderen in rijen van 4, achter elkaar marcheerden. Toen de rondgang geëindigd was, werden ze allet in hun scholen getracteerd en kregen ze nog aardig wat mee naar huis ook. De kinderen van de bewaarschool zouden in de Gemeentezaal feest vieren. Aangetreden aan de bewaarschool, werden ze daar alle maal (180 in getal) van eea gekleurde papieren rauU met groote oraajepluim voor zien (door tiet personeel der school zelf gefabriceerd); en toen ze later met de muziek voorop, voetje voor voetje, (zulke kleiiu peutertjes ook!) den boulevard om, door do Voorstraat marcheerden, was het een schitterend gezicht, af die kleurenpracht. De gemeentezaal was in een woord keu rig versierd. Boven den ingang hing aan een boom het dundoek. Onder toezicht van mevr. MeerburgHelders, was door mej. Meerburg, mej. Bloot, mej. Btijger en en kele andere jonge dames de zaal in een lustwarande herschapen en de oogjes der kleintjes schitterdeu van vreugde bij het binnonkomeu der zaal. Tot twaalf uur werden ze in de zaal en in den tuin zeer aangenaam en gezellig bezig gehouden en heb spreekt van zelf, dat ook hier snoeperige cadeaux en aangename versnaperingen werden uitgereikt. En toen werd het zoo langzamerhand mid dag, en toen om één uur aanstalten ge maakt werden om den gecostumeerden op tocht te gaan houden, werd de lucht steeds meer dreigend en vielen zoo nu en dan kleine oiotregenbuitjcs, doch toen om hall- twee de stoet zich in beweging zette, zag liet er al zeer troosteloos uit, want alles was al te veel besproeid. Men toog echter op weg, op hoop van beter. Helaas-dit mocht niet zijn, waut ge heel verregend kwam men na verloop van een goed uur weer op de plaats van den afrit terug. Het was vreeselijk jammer, want de op tocht had bij gunstig weer, buitengewoon succes gehad. Werkelijk prachtig was het geheel. Vijf trompetters te paard openden den stoet, gevolgd door een reclamewagen van de Oranjevereeniging zelf. Op dezen wagen waren een 8-tal jonge meisjes, in wit en oranje gekleed," die ten doel hadden recla mekaarten der vereeniging te verspreiden. Een secretaris uit de 16e eeuw, met gan- zepen, zou de namen notcercn van hen die als nieuw lid zouden toetreden, 't Spreekt vaai zelf, dat ook dit „in 't water 'viel." De tweede wagen was een deel van het Admiraalschip „De Zeven Provinciën", Waarmede M. A. de Ruyter slag leverde bij Syracuse. Gezeten in de kajuit, hield de Ruyter daar met zijn staf scheepsraad. No. 3 was een Transvaalsche verken- hingspatrouille, die 2 Engelsche officieren gevangen had genomen. No. 4 was de schit terende groep: de bruiloft van Kloris en Roosje. Vreeselijk jammer dat zoo vele tra nen langs het liefelijke gelaat van Roosje en haar bruidstoet vloeiden. Dan volgde een groep Indianen uit de Wild West. No. G gaf weer een liefelijker beeld te zien n.l. De zeemeermin cum suis. Als No. 7 volgde een groep aardige Volen'dammer- tjes, gevolgd door ,,De Ned. Driekleur met Wimpel" keurig gesymboliseerd. Dan volg de een karakteristieke groep Markers No. 10 stelde voor de tocht van Dc Ruy ter naar Ghattam in 1G67. Het was also! Michiel in levenden lijve voor ons stond, zoo sterk leek den getypeerde op de portret ten, die wij van De Ruyter onder de oogen, hadden gehad Hierna kwam de voorstelling van „Zang en Muziek" door de Ohr. Zangvereniging ..Hallelujah". Teeder en fijn weergegeven. Ilierna volgden zigeuners, met wagen en paarden. Vervolgens clowns, wier schmink hel deerlijk moest ontgelden in den regen. No. 14 stelde de Nederlandsche kleuren voor en No. 15 een llaliaansche gondel. Zeer origineel was een groep Katwijksche visclivrouwen met de Iraditioneele visch- ben, loopslershoed met wrong om de ben op het hoofd le dragen en het aloude schou derkleed. De volgende groep „Kabouters" viel niet alleen in 't water, maar zenuwachtig ge worden, ging de hit, die hot karretje (rek ken moest, rustigjes op de straat liggen. Uitspannen en naar huis gaan was de beste weg. Voor de kleintjes echter een groote teleur stelling. No. 18 liet wederom een zigeunerswagen zien en No. 19 een ItaliaansChe orgelspeel ster. No. 20 gaf iels speciaal Katwijksoh te zien. Een boot was bemand mot een in olie- jassen gekleede groep, geflankeerd door allerlei in het bedrijf benoodigde artikelea. Daarna volgden in 2 verschillende No.'s 2 auto's, een van den heer A. van Schie en de ander van Franse en Hogestein. Eindelijk werd de stoet gesloten door een auto waarop een allegorische voorstelling van jeugdorganisaHe-aiheid. Zooals we ree<M zeiden, was het een beel dige optocht en trots het ongunstige weer waren er overal veel menschen op de been om een en ander te zien. Het bestuur mocht hij zijn rondigaog een attentie in ontvangst nemen uit de handen van mej. Franse, be staande uil een bouquet bloemen. En al door maar regende het, zoodat men besloot de route in le korten en weer naar het punt van uitgang terug te koeren. Aldus geschiedde. Aldaar aangekomen, ging men naar de hooizolder op het erf van den heer Haas^ noot om te vernemen wie voor een prijs in aanmerk mg kwam. Trots den regen vond men nog gelegon-« beid om de jongens ..Tobbetje te laten ste ken". Ze waren toch nat en een beetje meer water kwam er niet op aan De prijzen vielen resp. len deel aan: Adr. Parlevliet, L. v. Beelen, H. Bedeker, A« Parlevliel, J Sozcf, Job. v. Duijn, J. Bede ker. M. Schaap, G. v. Rhijn en P. Burger hout. Voor de versierde fietsen werden aan de jonge dames v. Tongeren, Lijdia v. Duijn, Willi, v. Dijk en Korendörffer, le, 2e, 3e en 4o prijs uitgereikt. liet bestuur had zeer verstandig gehan deld door zich te voorzién van een onpar tijdige jury. Daarvoor hadden zich belang loos beschikbaar gestold de heeren Van Rossum du Chattel, B. de Koning en N. G. Spaargaren van Leiden. Deze heeren hadden oen zeer zwaro taak, welke zij echter op de meest oerlijbo wijze hebben vervuld. Zfc hebben daartoe eerst de deelnemers gegroepeerd iu 5 soorten, n.l. historische^ nationale, internationale, reclamo en diverse groepen. Vervolgens hebben ze oen punten- stelsel toegepast en kwamen toen tot den volgenden uitslag, welke door den voorz* der Oranje-vereeniging werd bekend ge maakt; Historische: le pr. groep 2, Zeehelden tijdperk; 2e pr. groep 10, Teoht naar Cüattam; Eerv. vermelding groep 3, Trans vaalsche boeren. Nationale: le pr. groep 4, „Klorus cn Roosje"; 2e pr. groep 16, Katwijkscne .Viscnvrouwen; Zeer eerv. verm., Knderen in trek wagen. Internationaal: le pr. groep 5, Indiscue groep; 2e pr. groetp 18, Roodhuidengróep; Zeer eerv. verm. groep 12 en 15. Reclame: le pr. groep 20, IJ mui den Stores; 2e pr. groep 22, Fordwageas Franse Co. Diversen: le pr. groep 11, „Halleiujaii"; 2e pr. groep 23, Onr. Jeugd Organ.; 3e pr. groep 6, Zeem eer minnen. Dat het er som9 levendig' toeging bij het aankooren dezer mededeeling'co, laat zich begrijpen cn dat do bekroonden meer dan eens don wensch uitspraken, dat de Oranje vereeniging nooit verloren zil gaan, spreekt als het war© van zelf. Eenigszins opgedroogd ging men weer door den regen naar huis, met de raedöf- deeling van den secr. der Vereeniging, dat des avonds de fakkeloptocht zou doorgaam zoo niet, dan zou dit door den omroeper worden rondgeklonketi. Tegen 8 uur werd het echter builen ver wachting droog cn bleaf „de klink" van zelf uit. De stoeit werd toen weer opgesteld ot\ al.es met flambouwen, fakkels cn lan taarns verlicht. Het was ean prachtigeu en fanlastischcn aanblik, waartoe voorai mede werkte de verlichting niet scheepslantaarns en seinlichten, van de IJmuiden Storen-groep. Do muziek blia or gezellig op loc, doch zie: pas oeru oogenWik aan den rit zijnde, piaste do regen weer noer on wel in dier mate, dat wederom de tocht sterk bekert .moest worden. Het was jammer, vreeselijk jammer, want er was zooveel werk en moeite voor ge daan, om een zoo schoon geheet te ver krijgen. Het mocht echter dezen keer niet zoo zijn. Toen ten slotte hot prachtige vuurwerk afgestoken werd, was het zoo wat droog, doch de fut was er uit, de feeststemming was er niet in en daardoor kwam als van zeK dit mooie slot ook niet geheel tot zijn recht, omdal er niet geot>?g menschen van profiteerden. We zouden hier kunnen eindigen, als nog niet restte een woord van hulde te brengen aan het bestuur der Oranje-Vereeniging, voor de moeilijke taak door beu vervuld, evenals aan de dames g-ezuaters Bloot, die veel voor de Vereeniging hebben gedaan. Het publiek gedroeg zich voorbeeldig, en had meerendeete medelijden met de exe cutanten, dat ze zoo'n nat pak opliepen. Maar „houdt er den moed" maar uiP' Een volgenden keer, als God onze Koningin voor Nederland blijft sparen, dan zal er ook wel weer een Oranjezonnetje schijnen, willen we hopen. Rijkspostspaarbank. Aan het post kantoor alhier en de daaronder ressertee- rende hulppostkant-oren werd gedurende de maand Augustus ingelegd f 0181.49, terug betaald f 8927.86. Het laatste door dat kantoor uitgegeveo boekje draagt het nummer 3563. Ocgstgeest. Bij hel eindigen der feee- len alhier, had bij de halte Endegeest nog een ernstige vechtpartij plaats. Toen de heer J. v. L. met nog twee vieutlen met hun dame3 op de tram stonden te wachten, kreeg van L. zonder dat er de minste aan-; leiding voor was, van een onbekend geble ven perscon (uit een club van 6 personen) op een gegeven oogenblik een hevig-? k'ap met een ledige bierflesch boven zijn linker oog. De laffe dader, die niet ontdekt h-, zette het op een loopen„ onder den uitroep: „Het is een verkeerde, dien ik geslagen heb." Van L. bloedde nog al uit de hem toege brachte wond en werd door dr. Timmer mans alhier verbonden. In totaal is lol op lieden ten behoeve der geteisterde streken ingekomen een be drag van 1790,06 Sassenheim. Het plan beslaat om al-, hier ongeveer half Februari weer een ten-< toonstelling le~ organiseeren van gebroeide bolgewassen. RECLAME. AALMARKT 16 - TEL. 801 MEUBELMAKER - STOFFEERDER. ALLE REPARATIE!*. H809

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9