No. 20085. WOENSDAG 2 SEPTEMBER Anno 1925 Officieels Kenmsasvsnaen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 30 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspielo Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per 8 maanden f.2JSb, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week" jVTJTr- Franco per post 2.35 -f- portokosten. Ï0.I8, „0.18. DH nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visehwinkel, Visöhmarkt 18. tel 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.18f 0.26 en SCHOL a f 0.17f 0.28 per pond. N. C. DE GIJSELAAR. Burgetn. Leiden, 2 September 1925. 2780 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat de be slissing op het verzoek van de fa. H. J. Dieben, om vergunning tot uitbreiding van de wascbin rich ting in het perceel Zoeter- woudsche-Singel No. 20, kadastraal bekend Sectie M. No. 3125, is verdaagd. N. C DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 2 September 1925. 2781 De toestand der gemeente Leiden. I. Thans zijn ook verschenen de bijlagen béhoorende bij het verslag van den toestand der gemeente Leiden over het jaar 1924 waaruit wij de vorige week enkele bijzon derheden meedeelden. Het is een omvangrijk boekwerk, beval- Jende een 41-tal grootere en kleinere ver flagen van gemeentelijke instellingen en inrichtingen zooals de Stedelijke Fabrieken van Gas en Eleclriciteit, de gestichten En- jdegeest, Voorgeest en Rhijngeest, het Open baar Slachthuis enz. benevens verslagen van Commissie door of vanwege de gemeen te ingesteld. Een aantal dezer verslagen verschenen reeds eerder afzonderlijk zoodat wij nu kun nen volstaan mei slechts hier en daar iels aan te stippen. Omtrent de genoemde Gestichten zij het volgende vermeld: Het aantal plaatsen in het krankzinni gengesticht „Endegeesl" voor mannen 218, voor vrouwen 262 was het geheele jaar door zoo goed als bezet. Het gemiddeld aantal open plaatsen bedroeg nog geen 8, tegen 23 in het vorige jaar. Toch werden ook dit jaar nog 3 mannen en 7 vrouwen in gezinsverpleging overgeplaatst naar Gheel, terwijl eene vrouw naar Beileroord in Drenthe werd overgebracht. De behoefte aan plaatsruimte in Neder landsche gestichten bleek ook dit jaar weder duidelijk, doch van de vervanging der dure ge9lic'ht3verpleging door goedkoopere ver- terging in Oudeliedenhuizen, werd ook dit Jaar niets bemerkt. Ook de bezetting in liet gesticht voor Jeugdige idioten „Voorgeest" was goed. liet gemiddeld aantal verpleegde patiëntjes be droeg ruim 146. De jongensafdeeling is steeds meer bezet dan die der meisjes. De gezondheidstoestand der verpleegden was gunstig. In de verhouding tot de Psychiatrische en Neurologische kliniek onder leiding van prof. G. Jelgersma kwam geen verandering. Zij bleef zooals gedurende 25 jaren lang uitnemend. De sterkte van het verplegend personeel bleef op 110 zusters en broeders bepaald; gemiddeld één verplegende op 5,6 ver pleegde. Het gemiddeld aantal verpleegdagen in het sanatorium voor zenuwlijders „Rhijn geest" bedroeg 68,63 tegen 72,56 in 1923. Er was dus eenige achteruitgang. De be volking der Rijksafdeeling bleek nagenoeg even sterk. Door het Rijk werd besloten achter het Sanatorium 2de klasse een tijde lijk houten gebouw op te richten, bevattende een collegekamer en onderzoek- en wacht kamer, alles ten dienste van het H. O. Naar een krankzinnigengesticht gebracht werden overgebracht in totaal 16 patiënten. Uit het verslag van het Openbaai Slachthuis blijkt, dat het aantal ge slachte dieren bedroeg 25.722, legen 21,507 stuks in 1923, waartoe ook behooren de slachtingen ten behoeve van de gemeente Oegslgeest. Voor den uitvoer naar het buitenland (Duitschland) werden geslacht 240 varkens en ten behoeve van de hier ter stede geves tigde^ vleeschwarenfabrieken werden tegen verminderd tarief geslacht 9305 varkens, te- 7118 in 1923. Het grootst aantal dieren, op één dag ge dacht, bedroeg voor runderen 41, voor kal veren 58, voor paarden 13 en voor var kens 209. ^an het koelhuis werd door alle slagers een geregeld gebruik gemaakt. Zelfs enkele slagers builen de gemeente maakten er ge bruik van. De steeds toenemende hoeveel heden bevroren vleesch, die in de koelhui- door grossiers werden opgeslagen, zijn bi^de oorzaak, dat in de naaste toekomst een eventueele vergrooting van het koelhuis n°r.?e 00^en moeten worden gezien. De ijsverkoop bedroeg 3.027.450 K.G., te- fcn 2.474.710 K.G, in 1923. Groote hoeveelheden vleesch werden in het afgeloopen jaar ingevoerd: aan bevroren vleesch niet minder dan 517.506 K.G. Het voordeelig saldo van het Openbaar Slachthuis bedroeg f 26.523, en dat van de ijsfabriek f 11.848, terwijl de keuringsdienst der buitengemeenten, noch winst noch ver lies voor de gemeente heeft opgeleverd. De gang van zaken met betrekking tot de exploitatie van den gemeentel ij ken Visehwinkel liet, evenals vorige jaren te wenschen over, ten gevolge van het te geringe debiet. De omzet bedroeg 66 953 pond versche zeevisch, 1646 pond mosselen, 10.894 ge zouten haring en 2177 stuks bokking Het netto winstcijfer bedroeg f98,81 Het Stormramp-Comité. Bij den penningmeester van het Storm ramp-Comité zijn weder de volgende giften ingekomen: Opbrengst dancing Zomerzorg f75; F. B. f 2.50; mej. C. B. f2.50; ambtenaren ten Sladhuize f98;. collecte Athletiekdag van den L. V. B. op 30 Aug. f 36.41*; familie H. f 1.75; mevr. V. v. K. f 10; C. P. V. f 10; Con. l Fab. De Verwachting f25; prof. W. B. K. 1 f 100; M. K. f5; prof. mr. A. S. d. B. f2.50- Prof. dr. L. K. f 25; N. N. te Lisse f 2.50. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van j de Moer, Plantsoen 49, Gironummer 57471. Een 40-jarig jubileum. Eenige weken geleden waren wij in de gelegenheid de aandacht tb vestigen op de toen geheel vernieuwde en gemoderniseer de „Eerste Leidsche Stoomwasch- en Elec trisohe Strijk- «.x. 1.x^oaiiiri^litirtg'van den heer G. Dekens, Rijn- en Schiekade Koe- wel de eigenaar toen reeds liet doorsche meren dat de inrichting weldra het 40-ja rig bestaan zou kunnen herdenken, werden wij omtrent den dag van het jubileum on kundig gehouden. De heer Dekens wilde liever dezen dag onopgemerkt laten voorbij gaan. Nu het echter is uitgelekt, dat het vandaag juist veertig jaar is geleden, dat mej. M. H. Kraan, thans cchtgenoote van den heer Dekens, een zaak van bescheiden omvang opende, kon men het jubileum moeilijk geheel laten passeeren. Door de goede zorg van de eigenares breidde zich de inrichting gestadig uit en had reeds een belangrijken omvang toen nu, ongeveer 25 jaar geleden, de heer D. hoofd der zaak werd. Van dien tijd af, toen man en vrouw beiden zich aan de zaak gingen wijden, nam de inrichting nog meer in bloei toe, waartoe ook de af en toe ingevoerde ver beteringen bijdroegen De heer Dekens heeft zijn klanten door het geheele land, tot zelfs in de Noordelijke en Oostelijke pro vinciën. Door familieomstandigheden de zoons bevinden zioh op het oogenblik in het bui tenland gaat heden do dag onopgemerkt voorbij. De patroon heeft echter het voor nemen het personeel een prettigen dag te bereiden. Van zijn collega's en klanten ontving de heer Dekens vandaag tal van blijken vaa belangstelling alsook van vereenigingen, waarvan hij lid is. Gisteren ontving de heer J. v. d. Steen, wnd. voorzitter der Leidsche Christelijke Oranje-Vereeniging het volgende schrijven: „De Adjudant van Dienst is ingevolge j de bevelen van H. M. de Koningin belast met het overbrengen van Hoogstdezelver oprechten dank aan allen, die op heden hun geluk wenschen aan Hare Majesteit hebben aangeboden. De Adjudant voornoemd heeft de eer zich jegens U van zijne opdracht te kwijten door dezen. Het Loo, 31 Augustus 1925. De Adjudant van dienst: (w.g.) De Vos van Steenwijk. Op de voordracht voor leeraar in de oude talen aan het gymnasium te Sneek komt voor M. A. Koops, doctorandus alhier. Gisteravond hield dc Leidsche Kap pers- en Barbiers-Patrooos-Vereeniging „Hulp en Vriendschap" een demonstratie voor haar loden in de groote zaal van „Zomerlust". Zg bestond in het knippen van polka-bobbed- en shing led-haar, of het heden in de mode zijnde kinder- en dames kapsel. De heer en mevrouw R'gobende wa ren zoc bereidwillig; om te laten zien, hoe dc verschillende modellen geknipt en ge- onduleerd werden; een viertal jongedames had zich hiervoor beschikbaar gesteld. Bet was een leerzame avond, en het appiaus aan net einde er van was wel ver diend. Gisteravond te ruim lialftwaaif had op de Haarlemmerstraat hoek Pelikaanstraat een aanrijding- plaats t usee hen een Ford auto en een luxe auto, respectievelijk be stuurd door de heeren H. en P. Van de eerste auto werden het rechtervoorwiel en een koplamp ernstig beschadigd, terwgl van de laatste een voorwiel, een spatbord en een treeplank het danig moesten ontgelden. Beide bestuurders verklaarden signalen te hebben gegeven. Inzake den diefstal van een 1700-tal jonge andijvieplanten ten nadeele van den; tuinder W. J. W., door zekeren L. S., vernemen wij thans, dat W. aan de politie te kennen heeft gegeven geen strafrechter lijke vervolging van den dader te wenschen. Gistermiddag kregen twee kooplieden O. S., nit Amsterdam an M. v. B., uit Haarlem, die de paardenmarkt alhier bezocht hadden, ruzie in het café „de Kroon", hoek Oude SingelBeestenmarkt. De twist liep zóó hoog, dat S. den caféhouder Van O. een vuistslag tegen het hoofd toebracht, waardoor deze in het Acad. Ziekenhuis ver bonden moest worden, terwijl Van B. een groote spiegelruit insloeg en vervolgens de deur intrapte. De politie nam het edele tweespan mee naar het bureau, waar Van B., na verhoord te zijn, weer op vrge voeten werd gesteld, terwjj'l S. in verzekerde bewaring werd gehouden, daar bleek, dat de justitie nog iets met hem te vereffenen had. De schade in het café aangebracht, bedraagt ongeveer f70. Tijdens afwezigneid van de moeder is gistermiddag het 4-jarig dochtertje van P. uit het dakraam van de ouderlijke wo ning ir. de Kaarsenmakerstraat 16 van een hoogte van circa vier Meter naar beneden gestort. Wonder boven wonder bekwam het kind geen ernstig leteel en bepaalden de verwondingen zich tot eenige tanden, die door de lip drongen. Gistermiddag halfdrie geraakte een wiel van een met hout beladen wagen op de Haarlemmerstraat bekneld tusschen een wissel van de tramrails, tengevolge waarvan het tramverkeer een half uur vertraging ondervond. Eerst nadat de lading was af genomen, gelukte het met behulp van een dommekracht den sta-in-den-weg te verwij deren. Heden ontvingen wij het perste num mer van het maandschrift „Prediker", orgaan der Christ. Jongelings-Vereeniging Prediker XIII la en hare Onderafdeelingen te Lei den, uitgegeven bij den heer P. J. Jansen al hier. In een voorwoord van de redactie wordt een beroep gedaan op aller medewerking, ter wijl het keurige, doch bescheiden blad verder nog artikelen bevat van de hand van ds. Groot Enzcrink, II. Retel en verdere mede werkers. De redactie ziet in een eigen orgaan het middel, dat den toch reeds zoo hechten vriendenkring nog dichter aaneensluiten, op bouwen en versterken zal, om den moeilij ken strijd des levens te aanvaarden. Gistermiddag ia de 19-j a ri g e B., uit Uithoorn, die te Nes bij een heistel ling werkzaamheden verrichtte, gedood door den electrischen stroom. Een staaldraad was in contact gekomen met het hoogspan ningsnet van de electrische lichtgeleiding „De Tel." heeft bij mr. Kan ge ïnformeerd naar de juistheid van het ver haal in de „Welt am Montag", omtrent meeningsverschillen tusschen hem en den ex-keizer. Mr. Kan verklaarde, dat van het geheele varhaal geen woord waar wai en dat er nimmer kwesties tusschen hem en den ex-kcizer zijn gerezen. Mr. Kan voegde hieraan toe, dat hij ook niet kon nagaan, wat de oorsprong of aanleiding van de onjuiste beweringen van het boven genoemde Duitsche blad kon zijn. Ten slotte gaf mr. Kaai de verzekering, dat de ex- keizer nimmer het verzoek hééft gedaan om een soort van eigen lijfwacht te vormen. Gistermorgen reed door M on- nikendam een vrachtauto van P. B.,*uit Volendam. De inzittenden waren allen meer of minder onder den invloed van ster kedrank. Er werd zeer onvoorzichtig gere den. In de Kerkstraat reed de auto eerst over eenige stoepen waardoor eenige rui ten en hekkon werden verbrijzeld. Als sou venir lieten de Yolendammers voorts nog een ledige jeneverflesch achter. Bij het pontje van de Zes Noord-Hollandsche ste den, tusschen Monnikendam en Broek-in- Waterland, reed men tegen een boom, waar door de auto geheel vernield werd. Eenige inzittenden werden over den weg geslin gerd. Dr. Yan den Brink moest medische hulp verlecnen. Van een en ander ïb pro ces-verbaal opgemaakt. Onder groote belangstel ling is de Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie te Waalwijk gesloten. Meer dan 100.000 personen heb ben aan deze in alle opzichten goed ge slaagde tentoonstelling een bezoek gebracht Over de zaken zijn de standhouders over het geheel genomen zeer tevreden. Zaterdag heeft de directie van De Wit en Co.'s Dekenfabrieken te Helmond, Deurne, Gemert en Geldrop aan het kantoorpersoneel, den bedrijfsleider en de bazen het werk voorloopig opgezegd; de werklieden waren reeds ontslagen. Thans zijn nog enkele personen in de fabriek be zig om de loopende werkzaamheden af te werken. Het kantoorpersoneel is nog tijde lijk in dienst. Over de mogelijkheid, dat het bedrijf gereorganiseerd zal worden doorge zet, zijn onderhandelingen loopende. Het aantal ontslagenen kan geBchat worden op 600 a 700 man. Gisternacht is brand ont staan in de korenmijten te Erm (gem. Sleen), die voor dorsching gereed stonden. De schade is groot. De brandweer uit Nieuw-Amstcrdam heeft assistentie ver leend. Ex wordt aan kwaadwilligheid ge dacht. Nederlandsche Gladiolen te Londen. Op de veertiendaagsche bloe- menkeuring van de Royal Horticultural So ciety te Londen, op Dinsdag 25 Augustus, hebben vier Nederlandsche firma's Gla diolen tentoongesteld. De firma Velthuys Co., te Hillegom, behaalde een verguld zilveren Banks-medaille voor haar algemee ne groep en eon eersten prijs voor haar inzending Gladiolus primulinus op eén prijsvraag van de Engelsche Gladiolusver- eeniging. De firma's J. J. Grullemans Zonen, te Lisse, en Konijnenburg en Mark, te Noordwijk, verwierven elk een zilveren Banks-medaille. In een prijsvraag der Eng. Gladiolu8vereeniging voor grootbloemige soorten dongen beide mede met de firma Velthuys. Daar de firma Konijnenburg en Mark echter in haar groep een primulinus- verscheidenheid had tentoongesteld, kwam haar inzending niet voor bekroning in aan merking. De eerste prijs verwierf de firma Grullemans, de tweede de Engelsche firma Mair Zonen en de derde de firma Velt huys C. Voorts vond het „Wkbl. voor Bloemb.cultuur" in de Engelsche vakbla- deu nog een inzending van de firma Stou- tenbeek—Van Til vermeld, echter zonder opgave van bekroning. In deze bladen worden de Nederlandsche inzendingen zeer geroemd en vooral wordt de smaakvolle opstelling geprezen. BINNENLAND. Bepalingen van den Minister van Oorlog betreffende opkomst onder de wapenen. Tweede Groene-Krnis-Jabileums-congres. BUITENLAND. Heden beginf te Genève de Volkenbonds raad-vergadering. De Centrnmleider Peter Spahn is overle den. De Fransche bankstaking gaat door. Nienwe staking onder de Belgische metaal arbeiders. Dnitschland stelt Engeland voor de we reldmarkt op steenkoolgebied te verdeelen. Een heer ging naar e e n j levensverzekeringsmaatschappij en wilde I zijr leven verzekeren. „Maar waarde heer," riep de directeur I uit, ,.u is veel te oud! Hoe oud is u al?" j „Ik word negen en zeventig in October. I Maar ik begrijp niet, dat dit een bezwaar i is. Uit de statistieken zult u zien, dat er maar weinig menschen boven de negen en j zeventig jaar sterven." Haarlemmermeer. Naar wij vernemen, heeft de in de Ned.-Herv. Kerk te Nieuw- Vennep alhier gehouden collecte ten be hoeve van de slachtoffers van den storm ramp, ruim f 195 opgebracht. Maandagavond geraakte op den Kruis weg alhier een wielrijder bij het passeeren van een auto, waarvan de verblindende lichten niet werden gedood, de macht over I het stuur kwijt, waardoor hij onderstboven l sloeg en met fiets- en al in de wegsloot te- j recht kwam. Door den bestuurder van een voorbijrijdenden wagen werd de man, die I geheel met modder bedekt was en een been- I kneuzing had opgeloopen. uit z'n benarde i positie bevrijd en naar zijn woning ge- I bracht. I Ds. van Beera maakte Zondag in de l Ned.-Herv. Kerk te Nieuw-Vennep bekend, dat voor kerk, school en armen een extra- gift werd gecollecteerd van f 75. Dinsdag was het 25 jaren geleden, dat de heer A. Jansen, brievenbesteller te Hoofddorp, bij den dienst der posterijen en telegrafie in Haarlemmermeer in functie tTad. Dat het den geachten jubilaris aan tal van blijken van belangstelling niet zou ontbreken, was wol te denken. Z'n superieu ren en collega's hebben hem onder aan bieding van prachtige cadeaux op treffende wijze gecomplimenteerd, uit dankbaarheid en waardeering voor den ijver, de trouwe plichtsbetrachting en de welwillendheid, waarmede de heer Jansen gedurende zoo veel jaren bij de Posterijen in de Meer is- werkzaam geweest Het fanfarekorps bracht 's avonds nog een serenade. Hillegom. De belangstelling voor de samenkomst, die de Chr. Oranje-Vereenl- ging in de Ned.IIerv. Kerk heeft gehouden, was buitengewoon groot. De heer Kijne, voorzitter der vereeniging, had de leiding; hij deelde onder meer mee, dat de vereeni ging „Asaf" verhinderd was- te zingen. „Zingt den Heer" en het Hervormd Dames koor gaven eenige mooie nummers-, de aan wezigen zelf zongen ook verschillende lie deren, hetgeen op verzoek van den leider telkens staande gebeurde. De heer Visser be geleidde het Dameskoor in den gemeen- schappelijken zang. Bovendien speelde hij twee gelegenheidsnummers. Woordvoerders van den avond waren ds. J. van Herksen, GereJ. predikant, alhier, en ds. Van Beem, Herv. predikant van Nieuw-Vennep. die ook hel dankgebed uitsprak. De secretaris dor vereeniging, de heer Baas, vertelde een en ander van den lan- delijken bond en beval de collecte voor de kas aan, mede om de schuld van het vaan del te kunnen aflossen. Hij bedankte tevens- alle medewerkers en de aanwezigen voor hun opkomst. Ds. J. van Herksen alhier is beroepen bij de Gerei Kerk te Kampen. Nooidwijk. Rijkspostspaarbank. Aan 't post kantoor alhier en de daaronder r^ssorlee- rende hulppostkantoren, werd gedurende de i maand Augustus 1925 ingelegd een" bedrag l van f 20.260,67, aantal inlagen bedroeg 97, en terugbetaald f 6687,73, aantal terugbeta- I lingen bedroeg 29. Postchèque- en Girodienst. Aan het i postkantoor alhier werd gedurende do maand Augustus 1925 op de diverse rekeningen ge stort f 76759,90, aantal stortingen 518 en terugbetaald f 42.130,72, aantal terugbeta lingen bedroeg 111. Noordwijk-Biniien Van de losplaats aan de Schiestraat alhier zijn ten nadeele van C. K alhier een 50-lal aardappel kisten ontvreemd De politie stelt een onderzoek in. Een ingezetene dezer gemeente deed bij de politie aangifte, dat uit zijn woning, terwijl het raam openstond, van den tafel een tafelkleed en een kinderschortje zijn ontvreemd. De gestolen goederen zijn in middels door de politie, na gehouden huis zoeking bij een inwoner alhier opgespoord. De heer G. J. de Haan, alhier, is be noemd lot lijdelijk onderwijzer aan de R.-K. jongensschool alhier. Donderdagavond hoopt de harmonie- kapel „Crescendo" een concert te geven in den tent op het Lindenplein. Wij zullen hopen, dat het weder gunstig is; dan be looft dit weder een succesvollen avond fe worden. OegstgeesL Toen hedenmiddag de woon wagenbewoner W. N. eens naar zijn paard wilde gaan kijken, dat, naar hij dacht rustig liep te grazen nabij de Kanaalbrug, vond hij tot zijn grooten schrik het dier dood in het water liggen. Een leelijk schadepostjel Voorschoten. De harddTaveriicommis- sio heeft eer van haar werken. Voor de draverij met Iandbouwpaardeo hebben in geschreven 12 mededingers en voor de aanmoedig.'ngsdraverq 20. Als starter fun deert do heer N. P. van Cassel. Naar wjjf vernamen zal precies op tijd begonnen worden, aangezien geruimen tijd door deze draverijen in beslag zal worden genomen. Het is te hopen, dat de feestviering door mooi, droog weer begunstigd mag worden. Door de recherche te 's-Gravenhage zipi oen tweetal inbrekers gearresteerd en in het huis van bewaring' ingesloten ale verdacht de inbraak gepleegd te hebben t>ij de famili® O., aan de Papelaan, alhier. Gistermorgen sloeg een paard op hol bi-j den landbouwer R., rehde de Elslaan afj en de straal, op. De 82-jarige A. D. trachtte net paard tot staan te brengen, maar werd op straat geworpen en gewond binnengedra gen brj den heer G. V. Het paard rende door en werd ten slotte op de Molenlaan tot stilstaan gebracht. Intusschen was bjj den heer D. geneeskundige hulp ingeroepen en werd de patiënt per brancard naar huis gebracht De patiënt maakt 't, naar om standigheden, redelijk wel. Het is te wen schen, dat hij! spoedig weer zijn wandeling zal kunnen doen. Warmond. De voormiddag- draverij.Aan de hedenvoormiddag te Warmond gehouden draverij van paarden, teebehoorende aan ingezetenen, namen 10 paarden deel, en wel de volgende: Bebbi, zw. m. eigenaar F. F. J. Slager, berijder H. Beek; Ella br. m. eigenaar Joh. Uit den Bogaard, ber. eigenaar; Marie, br., eigenaar C. v. d. Geest, ber. eigenaar; Kees, eig. P. J. v. Rijn, ber. W. van Rijn; Aura, eig. C. v. d. Voort, ber. P. v. d. Voort; Snel, eig. J. Uit den Bo gaard, ber. KI. Uit den Bogaard; Jet, eig. P. S van Rijn, ber. C. van Rijn; Corrie, eig. D. van Rijn, ber. J. van Rijn; Inselent, eig. Siere ber. eigenaar; Nelli, eigenaar J. Warmer dam, ber. H. Landman. De prijzen werden gewonnen; le prijs door Jet van P. S. van Rijn; 2e pr. door Marie van Chr. v. d. Geest; 3e pr. door Ella van Joh. Uit den Bogaard; 4e pr. door Nelly van J. Warmerdam. Er was tamelijk veel belangstelling en er werden heel mooie ritten gereden. Voor den namiddag-draverij belooft •£- thans het weer veel, terwijl reeds vóél pu-> bliek van elder3 opgemerkt wordt j

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1