No. 20084. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 1 September Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VRAGENRUBRIEK. Alphen De feestelijkheden. Alhoewel het weer vrij triest was en het zonnetje .dat zoozeer de feestvreugde kan yerhoogen, zich angstvallig schuilhield ach ter een dikken wolkensluier, is het toch niet tot regenen gekomen. Iets wat zeer verheu gend was, want al zijn regehmantels en -jassen voortreffelijke kleedingslukken om het menschdom tegen de dikwijls buitenge woon groote vrijgevigheid van vriend Plu- vius te beschutten, op feestdagen als deze zijn ze niet le begeeren en nog minder de gesteldheid van hel weer. wanneer ze haast onontbeerlijk zijn Doch zoover is het niet gekomen en de feestvreugde heeft hoogtij gevierd. Reeds vroeg op den morgen wap perde de 'vaderlandsche driekleur van nage noeg alle woningen, wat al dadelijk een ge- zelligen indruk maakte. Te kwart voor negen werden de klokken geluid, waarna de drie plaatselijke muziek korpsen „Arti el Religioni". „Leo XIII" en „Crescendo" den feestdag openden met ko- raalmuziek op verschillende plaatsen van ons dorp. Te 10 uur verzamelden zich de schoolkin deren van alle scholen, ruim 2000 in getal, in het Burg Visserpark. vanwaar de kin derstoet naar het terrein der Martha-Stich- ting trok om een heerlijke tractalie in ont vangst te nemen, 't Was een aardig gezicht de kleine kleuters met van blijdschap stra lende gezichten in keurige rijen zingend en begeleid door de 3 genoemde korpsen zich door de slraten te bewegen. Druk dat ze het hadden, allen hard pralend over het fijne feesl, waaraan ook zij meededen. En niet minder druk hadden het de begeleiders zelf, die moesten zorgen, dat elk kind zijn recht matig toekomende versnapering in ont vangst had te nemen-, enfin alles is vlot verloopen. maar zij zullen wel een zucht van verlichting hebben geslaakt toen allen waren tevreden gesteld, want 's middags slond hen weder een zware laak te wachten bij de volks- en kinderspelen. Deze werden gehouden op het terrein langs de Zaalberg straat. Het altijd aardige kuipsteken wa9 ook nu weer „de" attractie bij de volksspe len en het leuke kaarshappen bij de kinder spelen vond ook weer veel belangstelling. Na afloop werden de prijzen op de speel plaats van de Oranjeschool uitgereikt. De uilslagen van de volksspelen zijn als yolgl Kuipsteken. le prijs: C. Reumerman; 2e pr. 1 v. d Horst; 3e pr. H. v. Sticht; de pr. A. van 't Hof; 5e pr. A. van UKem; 6e pr. D. Windhorst. We<^oop met hindernissen: le pr. H. Nag- tegaal. 2e pr, C. v. d. Neut; 3e pr. J. de Jong. de pr. J. Roda, 5e pr. K. Tuinenburg. Blaastrappenle pr. J. Mulder; 2e pr. J. Ram; 3e pr. J. Verduyn; de pr. A. Roest; 5e pr. J Tuinenburg; 6e pr. I v. d. Sloot Mastklimmen le pr. M. van Buuren; 2e pr H. Mol; 3e pr. G. Buurman; de pr. C. Vermeijs, 5c pr. G. Weder 6e pr.K. Ros beek; 7e pr. J. F. van Rijn. Hieronder laten wij de prijswinnaars vol gen van de Kinderspelen; voor de meisjeS: Balloopen beschikbaar gesteld 15 prijzen, le prijs C. Sijnen; 2e pr. B. Dikker; 3e pr. C. van Geen; 3 epr. H. van Engelen; 5e pr. J. Amsterdam.; Ge pr. B. Rijnsburger. Houfcjesrapen beschikbaar gesteld 21 prijzen le prijs R. Wijsman; 2e pr J. Koopman; 3e pr G. Sworteloot; 4e pr. A. Weslertmnk; 5e pr. L. Duiker; 6e pr. H. v. d. Louw. Kaarshappen voor jongens, 20 prijzen, le prijs P de Graaf; 2e pr. J. de Witte; 3e pr. G v. d. Stoel; 4e pr. L. Tuinenburg; 5e pr. 1 Verbergen; 6c pr. Joh. van Geme- ren. Zakloopcn voor jongens, 18 prijzen, le prijs C v. d. Linden, 2e prijs G. de Jager. 3e prijs L Verkerk, de prijs J. Oppe- laar. De feestelijke samenkomst, welke in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden was flink bezocht. Het ruime kerkgebouw was tjok vol en velen moeslen zich met een staan - plaatsje tevreden stellen. Na gemeenschap pelijk gezang vati Ps. 98: 3 opende de voor zitter der Ohr. Oranje-vereeniging, de heer J. Westerbrink hef samenzijn. Het eerste en laatste couplet van 't Wilhelmus werd door de kinderen der Mar bha-Stich ting gezon gen, terwijl hel 2de couplet door allen werd aangeheven Ds. J. Douma van Den Haag had als on derwerp voor dezen herdenkingsdag geko zen „trouw". In een gloedvolle, rede sprak hij achtereenvolgens over „Godg trouw" voor heigeen God voor Nederland was ge weest on nog. is, vervolgens over „Oranje's trouw" ïn '1 kut nagaande hoe de Grange's zich slccd-s voor on# land hadden opgeofferd wees spr. er op dal „Hollands trouw" niet altijd de ware trouw was, maar hoe, wan neer hel volk weer lot Oranje ging, de don kere wolken die on3 vaderland bedreigden terugtrokken. Na zijn rede die met groote aandacht gevolgd werd zong men gezamen lijk Gez. 180: 1 waarna men dankbaar uit eengang. De gondel vaart werd 's avonds onder de nicest gunstige weersgesteldheid gehouden. Het is vrij oveibodig om hiervan nog een beschrijving le geven waarom wij ons er van zullen onthouden. '1 Was alleen jammer dat nabij 's Mole naars de wind opstak en de fantastische aanblik groolendeels verloren ging doordat de lampions uilwaaiden. Ook de verlichting van de houtloodsen der firma Spreij droeg hiervan de sporen. Het perspectief kwam hierdoor niet tot haar recht. To 's Motenaarshrug aangekomen werden de prijzen voor den gondel tocht door den Voorzitter der W. V. de heer Brauwer na fcen bartel ijken speech aan de verschillende Prijswinnaars uitgereikt. De uitslag hiervan f^as als volgt: Grap h kleine vaartuigen. 1ste prijs No. 'L G. van Wijk; 2de pr. No. 6, M. de Pijper; jde pr. No. 10, J. Harls; 3de pr. No 32 G. fisting; 3de pr. No. 26. A. van Zijl; 3de Pr No 23. Th Baart Groep II, vletten, lste prijs No 8, Protes tantenbond; 2de pr. No. 12, meisjesvereeni- ging „Precilla"; 2de pr. No. 7, Werkmans bond; 3de pr. No. 11, onbekend; 3de pr. No. 10, gymn.-ver. „Hou-Vast"; 3de pr. No. 14, muziekvereen. „Arti et Religioni". Groep III, motorbooten lste prijs No. 25, Middenstandsvereeniging; 2de pr. No. 24, zangvereen. „Hosanna"; 3de, pr. No 28. v d Horst en v. d Bijl. Na de prijsuitreiking begaf men zich in fakkeloptocht naar hel Kerkplein, waar de -stoet ontbonden werd. Hiermede was het programma van de ge zamenlijke feestviering van de W. V. en C. O V ten einde Waddinxveen, Naar wij vernemen zal 12 September op het terrein van de voet balvereniging „Gouda", gelegen aan den Blocmendaalschen Weg in deze gemeente, een landdag worden gehouden door de Chr. Jeugd-organisaties De 59-jarige W. de B., alhier, werd op den weg onwel. Hij zakte ineen en aan de omstanders bleek, dat hij plotseling over leden was. Gevonden voorwerpen: een rijwielbe- laslingplaatje, een damesmantel,, twee aan elkaar bevestigde gedenkpenningen en een groote ijzeren sleutel Inliohlingen Ier secretarie. Haarlemmermeer. Maandag werden vanwege de gymnastiek- en athletiek-ver- eeniging „Hoofddorp" op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp ter viering van den verjaardag van H.M. de Koningin, gym- nastiekdemonstraties en onderlinge athleti- sche wedstrijden gehouden, die als uitste kend geslaagd beschouwd kunnen worden. Omstreeks half twee uur vertrok men, met de muziek van „Hoofddorps Fanrarekorps naar het terrein, alwaar direct met de af werking van het uitgebreide programma werd begonnen. Er werd vlot cn keurig ge kampt en de verschillende nummers, die zeer in den maak vielen bij de aanwezigen, vooral ook de algemeene vrije-oefeningen, maakten een goeden indruk en leverden duidelijk het bewijs dat de vereeniging „Hoofddorp" over vele goede krachten be schikt en er dan ook zijn mag. We werden id staat gesteld de volledige uitslagen hieronder te vermelden: Vijfkamp heerenle prijs: J. Vogels, 2e A. de Graaf, 3e. Heijsman, 4e H. Langereis; 5e A. Langereis6e S. Stroet en 7e A. Leen. Vijfkamp dames: le prijs: M. Stoel; 2e R. van 't Hof; 3e A. Hulscher; 4e M. Klomp; 5e C. Kort; 6e T. Knaap; 7e"~G. van Doorn en 8e S. Schouten. Hinderniswedatrijd jongens (middenklas se) le prijs: A. van der Stelt; 2e N. Spar- naaij3e A. Blijerveen; 4e T. Linthout; 5e A. Rookcr; 6e L. Langereis; 7e v. d. Och tend; 8e J. Tolenaars; 9e M. Knaap en 10e Verbeek. Hinderniswedstrijd jongens (adapiran- ^en) le prijs: L. van Hasselaar; 2e J. Lint hout; 3e D. Jongejans; 4e L Thuis; 5e H. Koopman en 6e H. Vrij. Hindernis wedstrijd meisjes (adspiranten) le prijs: A. van Arkel; 2e A. van Dasselaar; 3e J. Kloet; 4e W. Avis; 5e J. Rooker cn 6e C. Wielenga. Hierop werd in de loge van de tribune de kinderafdeeling door den heer Knaap har telijk toegesproken en aan de winnaars de inderdaad aardige prijsjes uitgereikt. Daarna vertrok men te ruim half zeven in een prettige stemming weder van het ter rein; de kinderen ging toen huiswaarts en de grooteren brachten nog een bezoek aan „de Landbouw", alwaar de fraaie prijzen voor de winnaars van de vijfkamp voor da mes en heeren door den heer Knaap met een hartelijk cn toepasselijk woord werden uitgereikt. Het welslagen van deze wedstrijden was inderdaad in het bijzonder een felicitatie waard voor den heer Knaap, den wethouder van onderwijs en voorzitter der gymnastiek vereniging, die zich steeds een sterk voor stander toont voor de beoefening der gym nastiek en aan wiens ijver en krachtige me dewerking de vereeniging „Hoofddorp" voor een groot deel haar goede reputatie te dan ken heeft. Hillenom. Over de a.s. raadsvergade ring schrijft men ons: De vroeger onbewoonbaar verklaarde wo ningen zijn alle nog lang niet ontruimd. Waar er niet voldoende goede woningen beschikbaar zijn, stellen B. en W. voor an dermaal de ontruimingstermijn met 6 maanden te verlengen. De N.V. Ontginnings-Maatschappij „Het landschap Drenthe' 'heeft om gratis meBt en compost gevraagd voor het in cultuur brengen van woesten grond. Twe.e scheeps ladingen zullen beschikbaar gesteld wor den als de raad dit goedkeurt. De nog bestaande gaslantaarns voor de straatverlichting moeten door een lan taarnopsteker aangestoken worden. Om de lampen automatisch te ontsteken, zijn er 95 uurwerk-Automaten noodig, welke f 2376 kosten. B, en W. stellen voor dit bedrag beschikbaar te stellen. De harddraverij vereeniging denkt op 16 en 17 September een harddraverij en een volksfeest te houden .Men heeft gevraagd om de Van den Endelaan en een terrein bij de Nieuwe Haven te mogen gebruiken. Onder zekere voorwaarden wenschen B. eo W. dit toe te staan. Weth. de Vreugd ia echter tegen het laatste van het verzoek, omdat hij geen medewerking kan verleenen aan het houden van een verkapte kermia nu de kermis eenmaal is afgeschaft. Het nieuwe, verlaagde tarief voor lei dingwater is door de waterleidingscommia- sie aan den raad voorgelegd. De abonne mentsprijs per 3 maanden is nu voor onbe laste perceelen f 1 90 in plaats van f 2.50. Het verbruik boven 10 kub. M. per 3 maan den zal 25 cent kosten per kub. M. Dit laatste geldt voor alle klassen volgens de huurwaarde der perceelen, welke geleidelijk een lager abonnementsprijs krijgen. Vooral de hoogste huurwaarden zijn sterk vermin derd. Die van f 1500 en hooger b.v. zal f 30 per 3 maanden kosten voor 60 kub. M. Daarboven 25 cents per kub. meter. Ds. A. Zwiep alhier heeft bedankt voor het beroep naar dor Ohr. Geref. Kerk te Harderwijk. Katwijk aan Zee. 't Was gisteravond voor vele Katwjjk aan Zeeërs een buiten gewone avond. in de N. II. Oude Kerk zou een Gerefor meerd predikant en wel ds. Kouwenhoven uit Leiden spreken voor de Chr. Oranje- Vereeniging over het onderwerp: „Het huis van Oranje onze vrede en vreugde." Hoewel het kerkgebouw meer personen kon bevatten, was de opkomst zeer bevre digend Voor dat de spreker den kansel betrad, gaf de organist, de heer Nic. van Beelen, eenige nummers op het orgel ten beste, waaronder een „fantasie over Ned. Volks liederen" en „Wilt heden nu treden", Va lerius" Gedenckklanck. Spreker gal le zingen Ps. 75: 1. De heer Den Dikken, voorzitter van de Chr. Oranje-Vereeniging. herdenkt wal God heeft gedaan in hel huis van Oranje met Nederland, en hel doel van het verdiepen der historie voor het volk, en dankte kerk bestuur voor het afstaan der kerk en ds. Kouwenhoven voor hel willen optreden. Daarna las hij voor Ps. 138. Na in gebed voorgegaan te zijn gai ds. Kouwenhoven op te zingen Ps. 77: 7. Daarna gaf de heer Nic .v. Beelen weder een paar muzieknummers w. o. verschillen de nationale liederen en Ps. G8: 10 fragmen tarisch. Vervolgens begon spr. aan zijn onderwerp. De voorjaarsslormen brengen Lenle en na den wereldoorlog hadden wij ook de Lente van den vrede verwacht, maar helaas haal en nijd voeren nog den boventoon. In het midden van zulk een tijd herden ken wij den 45sten verjaardag van onze lieve Koningin. Het heele volk en vooral, dat leeft bij de traditie van het oude Oranjehuis en Gods heilig woord viert heden met een warm hart dezen feestdag. Hij stelt het op hoogen prijs dat wij nog hebben onze geëerbiedigde Koningin als het sijmbool van rust en vrede, temeer daar zij met hel geheele volk meeleeft en mee lijdt. Zou het nu heel erg zijn als Nederland Oranje zou moeten missen? Als we dit land vergelijken bij die rijken die hun vorst hebben weggejaagd, dan scha men wij ons niel dat wij over Haar afbid den den zegen van den Allerhoogslen. Spr. releveert cenige historische feiten o. a. omtrent Prins Willem van Oranje en wat hij deed voor Nederland tegen Spanje. Hij wijst op Prins Maurits en Frederik Hen drik, op de vrijheid en vrede; die zij voor ons volk bevochten. Wees ook op den jon gen, ziekelijken Prins Willem de Derde die mede in de kracht des Heeren een wor steling legen de grootmachten aanging en het land niel wou overgeven. Een eeuw later werd bij staatedecreet verboden den naam van Oranje te noemen en de Fransche spionnen ontzagen de huis gezinnen zelfs niet Toch werd het Oranje in kasten en laden bewaard en de Oranjekleur werd in allerlei vorm en plaats steelsgewijs gekweekt als goudsbloem enz Nederland was verdeeld in een Departe ment van Frankrijk en onze jonge mannen werden naar Rusland gezonden om daar den roem van Napoleon te helpen bevech ten, maar ze kwamen niel meer terug. Het was wederom een spruit van Oranje, die redding gaf aan hel verdrukte Neder- landsohe voHl Moet men nu die Oranjemannen vergo den? 0, neen, want ze zijn menschen als wij en hebben, als wij, .ook hun fouten. Maar zonder Oranje zou Nederland nooit geworden zijn. wat hel lot beden, Gode zij dank, nog is. Is er dan nu alle reden tol danken? Re volutie, wericstaking enz. zijn ook van die voorjaarsslormen, maar onder de vaan: Ne derland en Oranje slaat ons land nog in zijn geheel. Zelfs is de groote sterm, de we reldoorlog, vlak langs onze grenzen heen gegaan, doch ons nationale huis slaat door Gods genade nog vast onder het bestuur van hel huis van Oranje. Oranje, het symbool van welvaart, rust en vrede en onze Ko- -ningin is een ware telg van bet oude huis van Oranje, die gaarne met ons neerknielt voor den troon der genade. Spr wokl ieder op te getuigen tegen den geest des afgronds, die meent dat de revo lutie beier is dan een geordende staat en te bidden voor hel Koninklijke Huis. Daartoe zijn wij ook hier bijeengekomen. Laat het niet den laateten keer zijn, dat die beden voor Oranje tot den troon der genade mogen opstijgen. Deze met groote aandacht aangehoorde cn met bezieling uilgesproken rede werd besloten met het zingen van Ps. 5: 1 en 2. Gisteren is na een langdurige onge steldheid in Den Haag overleden de heer Smits, gedurende vele jaren chef van de N.Z.H.T.M. alhier, later te Alkmaar. Noord wijk. Aangekomen personen. M. Hóhle, dienstbode, Duitschlaod] H. t Duinstraat 26; A. J. Sannen, hoofd der schoot. Batenburg; Bronckhorotstr. 42; M. de Brouwer, kloosterzuster, Nieuwkoop, idem; Th. Vogeiezahg. zonder, Leiden, St- Jeroensgesticht; N. Oh. Olijslagers en fam., metselaar, Vugbt, Kerkstraat 30. Vertrokken Personen. J. Gnoes, zon der, Haarlemmermeer, Hoofdweg 01; M. J, E. de Graaff, dienstbode, Voorschoten, Kin derhuis Nieuw Voordorp; A. C. Tabak en kind, zonder, Zandvoort, Groote Krocht 21; C. E. Zaal, kinderjuffr., Leeuwarden, Wil lem Sprengerstr. 34; E. Hofman, zonder, 'Amsterdam, Maxnixtoade 65; N. van Im merse el en fam., reiziger, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 8 H Bij den gemeentelijken keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Aug. ter keuring aangegeven: 37 runderen, 39 kalveren, 2 nuchtere kalveren, 138 var kens en 4 schapen, totaal 220 stuks. Voor noodslachling werd aangegeven 1 kalf. Terwijl werd ingevoerd 62617* K.G. rundvleesch, 1522 K.G. kalfsvieesch en 85 K.G varkensvleesob, Maal 7863 Noordwijk-Binnen. Naar de secretaris der Oranje-vereeniging ons meldt, hebben reeds verschillende winkeliers, welke deel wcnschlen te nemen aan den tijdens de Oranjefeesten te houden etalagewedstrijd, zich opgegeven; eveneens verschillende vereenigingen voor den te houden allegori- schen optocht. De directie van lief hotel Royal stelt zich voor Woensdag en Donderdag 2 en 3 September twee bioscoopavonden 1e geven waarvan de opbrengst len bate komt van de bevolking der op 10 Augs. 1.1. geteisterde streken. Zij zal de entreegelden door de bezoekers zelf lalen vaststellen, de controle dezer op brengst is verzocht aan de beide wethou ders onzer gemeente. Door B. en W. dezer gemeente wor den met ifigang van 1 Januari 1926 tot schatters van de lokalen voor het vergun ningsrecht krachtens de Drankwet benoemd de heeren C. van Vliet en J. H. van der Werf alhier, Gisteravond gaf fanfare „Excelsior" ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningfn een concert in de mu ziektent op het Lindenplein Begunstigd door heerlijk weder en de aanwezigheid van zeer vele toehoorders gaf zij hel onderstaande programma ten ge- hoore: 1. Wilhelmus, 2. Le Monlagnow, 3. Catharina, 4 La Tulipe, 5. Op naar 't park, pauze. 6. Souvenir de Frutlingen, 7. Le Gros Chine de l'hermitage. 8. Rucphensch Feestmarsch, 9 Voix Roumanns, 10. Bolle Bergère, 11. Admiraal de Ruyter, 12 Wien Neortands Bloed De verschillende nummers werden keu rig uitgevoerdHet geheel genomen was .weder een succesvolle avond voor Excel sior. Noordwijk aan Zee. Door de recherche uit Leiden werd het in ons Wad reeds meer malen genoemde jonge meisje N-. P. die al daar aangetroffen wend naar hier gebracht. Zij was met een auto in aanraking ge weest en had cenige verwondingen opgeloo- pen, hierdoor was de politie met haar in aanraking gekomen. Zij is thans weder san haar oudere terug gebracht. Het badseizoen kunnen we weer ais geëindigd te beschouwen. Het begint op den Boulevard en ioj de straten stiller te worden. Vooral gisteren zijn er enorm veel gasten vertrokken. Telkens zaten de vertrekkende trams propvol. Ook met het goelenvervoet was hot bijzonder druk. Noordwijkerhout. Bij de firma v. Dijk werd alhier, de 1000ste kist bloembollen verzonden, welk feit op feestelijke wijze werd herdaoht. Het sélicaben van den toren der Ned.- Herv. Kerk werd na gehouden aanbesteding gegund aan den aannemer H. Bouw meester, alhier. Tot onderwijzeres aan de R.K. Sfc. Jozef-School is benoemd mej. Aengenent uit Zwammerdam Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. do Koningin gaf de R.K. muziek vereen. „Jeanne d'arc" een welgeslaagd concert op de Gemeentetent. Rijnsburn. Voor de Chr. Oranje-Ver. eeniging alhier trad gisteravond in de Herv. Kerk als spreker op ds. K. 8childer, Ge roformeerd predikant te Delft, met het onderwerpAmoa als spelbreker op natio nale feestdagen. Spr. vond bij de talrijke aanwezigen een zeer aandachtig gehoor, en wist met zijn rede van begin tot eind de aandacht te boeien. In de Koestraat hoek Vliet N.Z. had gisteravond een aanrijding plaats tusschen twee met landbouwproducten beladen voer tuigen, waardoor van een der beide voer tuigen de bestuurder van den bok werd geslingerd, doch waarbij deze geen letsel bekwam. Het ongeluk had verder geen per soonlijke ongevallen ten gevolge. Nader blijkt, dat de toestand van den 67-jarige J. v. E., die Zaterdag alhier door een auto werd aangereden en met een been breuk in het ziekenhuis te Leiden werd opgenomen, niet toé ernstig is, als deze zich aanvankelijk liet aanzen, zoodafc hoop op herstel bestaat. De bestuurder van den auto had aan het ongeluk geen schuld. Wanneer vader en moeder uit de ouderlijke macht worden ontzet, moeten de kinderen in andere en betere omgeving worden gebracht. Zulk een is de inrichting „Voordorp" te Leiderdorp. Dat kost echter geld en veel ook. Daar zijn maar eventjes 170 kinderen en die gebruiken niet zoo een klein beetje. Voor dit doel wordt morgen alhier een schaalcollecte gehouden die door B. en W. en door ds. Alte-na dringend wordt aan bevolen. Voorschoten. De raad dezer gemeente komt Vrijdagavond 4 September a.9. in openbare vergadering bijeen ter behandeling yan onderstaande punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. 3. Besluiten comptabiliteit 4. Voorloopige vaststelling Gemeentereke ning 1924. 5. Wijziging beschikking artikel 83 Lager Onderwijswet 1920. 6. Beschikkingen op verzoeken en artikel 72 dier wet. 7. Aangaan overeenkomst met het hoofd bestuur der Posterijen en Telegrafie. 8 lste Suppletoir kohier Hondenbelasting 1925 9 Benoeming lid commissie van toezicht op het middelbaar onderwijl. 10. Benoeming lid Badhuiscommissie. Warmond. Voor den voormiddag hard draverij van morgen van paarden uitalui» t-eud vpor ingezetenen zijn 10 paarden inge schreven, terwijl ook voor den namiddag draverij van geregistreerde paarden zeer bekende dravers ingeschreven zijn. Als telkenjare werd hier wederom, de verjaardag van H.M. op feestelijke wijze herdacht. Al tijdig in den morgen waren de tweo muziekkorpsen aangetreden en trokken het bevlagde dorp door om de schoolkinderen af te halen, voor een rondgang door en om het dorp waarbij de met oranje getooide kinderen, met vlaggetjes enz., een défilé hielden op het schoolplein voor het Raad huis. Hier worden de kinderen toegesproken door den burgemeester cn klonken de luide hoera's, waarna de kinderen naar de school lokalen gingen, om daar op allerlei versna peringen te worden onthaald. In den namiddag werden de kinderspelen gehouden, waaraan de deelname ook zeer belangrijk was, en de belangstelling er voor zeke-r niet minder. Hoe vlug ook afgewerkt namen deze den gcheclen middag in beslag. Door den Wethouder Oudshoorn werden met een kernachtig toespraakje, de prijzen, in „de Stad Rome" uitgereikt, waarmedo menige gelukkige winnaar of winnares, op getogen huiswaarts trok. Do verschillende prijzen werden behaald als volgt Korfballen (meisjes 6 en 7 jaar): Ceclia Niekerk le pr. Pop; Eila Leoneti 2e pr. Naaidoos; Nellie Meters 3e pr., Borduur- doos; Dora Schakenbos 4e pr.. Bal. Hardloopen met hindernissen (meiajes 8 en 9 jaar): Jaantje v. d. Heijden le pr., Collier met hanger; Jaantje de Rooij 2e pr., Armbandje; Dirkje Kuiper 3e pr., Tascbje; Sgtjo Dykama 4o pr., School-étui. Slofloopen (meisj® 10, 11 en 12 jaar): jMarie van Leeuwen, lo pr.. Scharen in étui; Cornelia Elsgeast 2e pr., Roaenbowl; Willy Versluis 3e pr.. Naaidoos; Sina Heijl 4e pr., Naaldenkoker. Houtje rapen (jongens 6 en 7 jaar): Piet de Wit le pr., Spoor; Bertus Bougelsdijk 2e pr., Mondharmonica; Bep Burcksen 3e pr., Hengel met sim; Gesinus Workink 4e pr., Klok- en liamerspel. Zakloopcn (jongens 8 cn 9 jaar). Kees Meskers le pr., dambord met schijven. Ka- rel v. d. Bent 2e pr., hengel met sim. Tie- nus van Schie 3e pr., portemonnaie. Jan de Hoog, le pr., school-étui. Wagentjerijden (jongens 10, 11 en 12 jaar.) -Jacob van Beek, le pr., wekker. Harm Zuidema, 2e pr., voetpomp. Bertus Beu- geïsdijk, 3e pr., potlood-étui. Hen Rutgers, 4e pr., school-étui. In de Baan cn omgeving, bleef het. loen steeds nog een drukke vroolijke bedrijvig heid, waar men zich met de verschillende amusementen volop vermaakte. Voor heden staan op het programma Volksfeesten en in den namiddag de ring- ipijderij met paard en tilbury. Donderdag, <de laatste dag is bestemd voor het hou den van twee harddraverijen, n.l. een in den voormiddag en een in den namiddag. Zoeterwoude. Onder voorzitterschap van den burgemeester, den hoer P. Wap, heeft zich een comité gevormd, dat ten doel had gelden te verzamelen voor de slacht offers van den Stormramp 1925. In totaal heeft de gebonden collecte opgebracht f 842.69. Gedurende de maand Augustus werden bij het correspondentschap der arbeidsbe middeling 10 personen als werkloos inge schreven. Hiervan kon er 1 door bemidde ling van den correspondent geplaatst wor de. Op het einde der maand stonden nog ingeschreven 3 los arbeiders; 2 timmerlie den 2 opperlieden1 drukker zetter en 1 grondwerker. Gedurende het eerste halfjaar 1925 zijn door den keuringsdienst van Waren in deze gemeente 42 winkels geïnspecteerd. Er wer den in totaal 1587 monsters ter plaatse en 85 in het laboratorium gekeurd. Afgekeurd werden 7 monsters. Te beginnen aanstaanden Woensdag en de 2 volgende dagen wordt de jaarlijksche kermis alhier gehouden. Voor zoover wij kunnen nagaan zal de kermispret uitsluitend moeten bestaan in de dansgelegenheden in de café's, terwijl aan den Hooge Rijndijk nog een zweefmolen komt te staan Mej. Van N „(e N.-B. Een koperen lamp kunt u van vliegenvuil zuiveren door ihaar slerig af te wrijven met een in petro leum gedreuklcn wollen lap. De pröijsling lijdt daardoor niet. j. J. J. van B., le L. Een door u be doelde handleiding kunt u bij den boekhan del bestdllen. Wij gelooven, da4 er wol meer dan één uitgave is. Het beste is, dat u eens bij een boekhandelaar informeert, die het tocJi voor u moet bestellen, indien hij -het niet voorhanden heeft. Mej. J. II., le Z Wij zijn wel heel knap in bet geven van middeltjes, maar een mid del tegen kleuren of blozen kennen wij niel. Mej. D., te N. Een witte wollen hlous^ die vuil geworden is, kunt u lalen uilstoo- men. Wasschen is wel wat gevaarlijk. Een glimmend geworden vlek van uw mantel boven den stoom van kokend water houden en da® in de verkeerde richling opborste len. Is de stof ad 1e veel afgesleten, dan zal de bewerking niet veel baten. Mej. P., le L Voor dit gevat kunt gij u wenden tot hel Amerikaanach Consulaat t« Rotterdam. U zult van den betrokken per soon moeten meedeel en zijn vblledigen naam. zijn beroep en de plaats, waar bi| het laatst, heeft, gewoogd

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9