ƒ1.26 PRIJSVERLAGING UIT DE OMSTREKEN. 0.75 0.42i 0.13 WETENSCHAPPEN. Leidsctie Begrafenisonderneming KUNST EN LETTEREN. Te Tempelhof bij Berlijn heeft een arbei der die met een weduwe van een in den oorlog gesneuveld onderofficier samenleef de, de vrouw in tegenwoordigheid van de Jtmderen in een aanval van jalousie de keel doorgesneden, waarna hij zelfmoord wilde plegen. Buren, die op hetzelfde oogenblik binnenkwamen konden hem dit beletten. Hij is in hechtenis genomen. in gen herberg in het noorden van Berlijn stak na een korte woordenwisseling een 33- jarige een 18-jarigen arbeider een mes in het onderlijf. De getroffene overleed spoe dig. De moordenaar werd gearresteerd. Op de Schwielowsee te Berlijn sloeg een zcHboot om, waarin Ministerialrat dr. .Kroehling uit Berlijn en Ministerialrat Wengler uit Karlsruhe met diens echtge- noote zaten. Alle drie pereonen vielen in het water, alleen mevrouw Wengler kon worden gered. De beide heeren verdronken; hun lijken zijn nog niet opgehaald. Uit Parijs wordt bericht, dat de bekende athlect Frederick Church, die de vorige maand in het huwelijk trad met miss Muriel Vaoderbilt, ernstig gewond in een straat van Boston is gevonden onder geheimzinnige omstandigheden. De politie vond hem be wusteloos aan den kant der straat liggen met wonden aan het hoofd. Zijn vrouw, die zich te Newport op Rhode eiland bevond, heeft zich gehaast, zich naar haren echtge noot te begeven. Te Waterford in Ierland is, zoo vertelt do „Daily News" de vertooner van een variété-nummer, „het doorzagen van een vrouw" ontmaskerd door het overhaaste optreden van zijn helper. Een vrouw werd in een gesloten kist geplaatst, welke door gezaagd werd. Alvorens in de kist te wor den geplaatst werd de vrouw met touwen om haar enkels, polsen en hals vastgebon den. Deze touwen werden door gaten in de kist gestoken en door ^ieT personen uit het publiek vastgehouden terwijl het zagen aan den gang was. Ongelukkig genoeg voor den vertooner stond iemand uit het publiek er op, een lus in het touw om den hals der vrouw te maken, ondanks haar heftig ver zet. Do helper, die vreesde dat de vrouw geworgd zou worden, snelde toe nadat ae kist was doorgezaagd en scheidde snel de heide doelen, zoodat men kon zien dat de vrouw ongedeerd zich in elkaar gedoken in hot eeno uiteinde van de kist bevond i Groot tumult bij het publiek over deze ont hulling de vrouw werd uit de kist gehaald barstte in tranen uit en verdween tusschen de coulissen. De vertooner en zijn helper pakten hun eigendommen bij elkaar en ver dwenen eveneens overhaast. in het plaatsje Orsay bij Parijs heeft dc daad van een krankzinnige het leven ge kost aan don 49-jarigcn veldwachter. Do toedracht van dit drama is als volgt Yictor Buisson, een 84-jarige grijsaard, bewoonde in Orsay een verdieping yan een klein huisje. Tot voor korten tijd was bij een der meest geziene burgers. Een tijd lang was hij zelfs gemeenteraadslid, doch bij de laatste verkiezingen had hij zich teruggetrokken. Vroeger was hij steeds eon vriendelijke, goedhartige oude heer, doch den laatsten tijd begon zijn humeur minder prettig te worden en reeds herhaal delijk had hij buren en voorbijgangers ge dreigd, ze allen te zullen vermoorden. Toen hij nu dezer dagen deze bedreiging her haalde en daarbij een geweer op een paar kinderen richtte, werd de veldwachter ge waarschuwd. Deze begaf zich door twee gendarmes begeleid, naar het huis van Buisson. De veldwachter ging alleen naar boven, om hem te kalmeeren. Doch de grijsaard wilde hem niet toelaten en dreig de hem te zullen vermoorden, als hij niet maakte, dat hij wegkwam. Toen de veld wachter daarop toch binnendrong, voegde Buisson werkelijk de daad bij het woord. De rampzalige veldwachter kreeg de volle laag in het gezicht en stortte stervend ter neer. De beide gendarmes stormden daar op trap op en een van hen vuurde drie eohoten op den grijsaard af, die zich in zijn kamers terugtrok en de deur grendelde. Daarop werd hulp gehaald uit Versailles- Gendarmes en politie-agcnten begonnen 'n geregelde belegering, terwijl een dichte menigte het zeldzame schouwspel gade sloeg. Zelfs vrouwen en kinderen waren ooggetuigen en niemand scheen zich be wust te zijn van het gevaar, dat zou drei gen, als de Buissou wellicht opnieuw zou gaan schieteu. Tegen den avond begon de bestorming. Gewapend met karabijnen, re volvers en traanverwekkende gasbommen en zelfs voorzien van gasmaskers drongen de belegeraars langzaam voorwaarts naar het geheel gesloten huis, waarin geen be weging te bespeuren was. Niemand kon zeggen, of Buisson wellicht door de scho ten van den gendarme was gewond, of dat hij achter een der ramen op de loer lag. Toen eindelijk dc toegang was geforceerd vond men echter geen heldhaftigen verde diger, doch slechts een armzalige, dood zieke, haffverlamde grijsaard, die huilde en smeekte hem toch geen kwaad te doen en hem niet tc dooden. Toen men hem onder- ztxht, bleek dat hij een schot in den buik had ontvangen. De ongelukkige 'bleek vol komen kindsch te zijn en moet dan ook ©la volstrekt ontoerekenbaar worden be schouwd. Hij is naar het gevangenishospi- taai gevoerd en een dokter, die hem daar onderzocht, heeft verklaard, dat bij Daar alle waarschijnlijkheid aan de bekomen ver wonding zal sterven. De Fransche jury zal dezer dagen een moeilijk geval tot berechting krijgen. Een bekende weduwe te Rijssel, madame Lefévre, heeft uit liefde tot haar zoon diens vrouw doodgeschoten, omdat zij, naar zij verklaar de, het leven van haar zoon tot een hel maakte. Zij heeft op de volgende wijze uit-i voering gegeven aan haar plan. Zij had te kennen gegeven, dat zij haar zoon en zijn viou^, die te Veurne woonden, gaarne zou sou zien. Toen André Iiefévre dezer dagen nu voor zaken op reis moest, maakte hij van de gelegenheid gebruik om met zijn ecï\tge-. noote zijn moeder, die reeds 67 jaar is, op te zoeken. De oude mevrouw stelde voor een autotochtje te makken. Toen het drietal bui ten de slad was gekomen, verzocht zij haar zoon een oogenblik stil te houden, aan welk verzoek hij voldeed. Zijn moeder haalde daarop een revolver te voorschijn en schoot haar schoondochter een kogel in het hoofd. André Lefévre bracht zijn vrouw onverwijld naar het hospitaal te Rijssel, doch onderweg overleed zij. Zijn moeder vergezelde li^rn naar het hospitaal, waar zij werd gearres teerd Zij verklaarde, dat zij drie maanden geleden de revolver had gekocht „Doe maar met me wat ge wilt", zoo besloot zij haar bekentenis. RECLAME. Het zekerste en eenvoudigste geneesmid del tegen galzucht, slechte spijsvertering en verstopping vindt gij in Foster's Maag- pillen. Zij zijn het zacht werkende laxeer middel. waaraan iedereen nu en dan be hoefte heeft. Zij staan de natuur bij, en het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; id apotheken en drogi3t zaken. 2679 Oegstgeest. Woensdag 2 September zal in onze gemeente een collecle gehouden worden langs de huizen (en bale van het kinderhuis „Voordorp". Het zal wel nie mand onbekend zijn, dat deze zoo nuttige inrichting in hoofdzaak van gillen, groot en klein, in stand gehouden wordt, waarom wij dan ook zoo vrij zijn de ingezetenen altent te maken op dc inzameling (men zie de ad vertentie). Chan jet eest. In den vroegen morgen zag men zoo hier en daar de vlaggen uitsteken en weldra was de gemeente in feestdos gestoken. Tegen 9 uur kwamen de schoolkinderen met het onderwijzend personeel van alle deelen uit de gemeente opzetten en werden door een damescomité in de remise van „Het Witte Huis" ontvangen, alwaar zij hun eerste tractatie van de Oranje-Vereeniging ontvin gen. Vervolgens werden de kinderen vóór het Raadhuis opgesteld en brachten zij een aubade. Aanwezig waren B. en W. en en kele raadsleden. Onder leiding van den heer J. van Noord, hoofd «ter O. L. School aan den Morsch, werden eenige liederen ge zongen met aan het slot hel „Wilhelmus". De zang werd begefeid door het muziekge zelschap N. Z. H. T. Na een toespraak van den burgemeester, den heer J G. M van Griethuizen, volgde een menigmaal her haald „hoera" op het welzijn van H. M. de Koningin en het Koninklijk Huis. Dat dit zingen van zooveel kinderen een onmisbaar gedeelte is van de Oranjefeeslviering bleek wederom dit jaar. De belangstelling van de inwoners was zeer groot. Voorafgegaan door genoemd muziekgezel schap, werd een wandeling gemaakt door een gedeelte der gemeente. Na een tweede tractatie in „Het Witte Huis", werd deze stoet ontbonden. Gelukkig bleei hel weer tot hiertoe zich goed houden, doch hierna zal uit veler mon den een „wat jammer" gehoord zijn. Zoo zachtjes aan begon hot te regenen en zeker zou een groot gedeelle der feesten veronge lukt zijn, zoo de wind niet was komen op zetten en de regen verdween. Wij genoten wol niet van het Oranje-zonnetje, doch hot bleef droog. Om één uur begonnen de kinderspelen in liet Julianapark. De muziek zorgde ook weer hier voor het verhoogen der feestvreugde. Een groote menschenmenigte was ook weer hier op de been. Menige buiteling zagen wij maken bij de verschillende wedstrijden. Voor jongens van 1014 jaar was een vliegerwedstrijd met zelf gemaakte vliegers ingesteld. Dit was hier in de gemeente de eerste keer. De deelname was groot. Op het ruime voetbalveld naast de R. K. School waren 29 deelnemers met hun vliegers op gesteld. Verschillende beoordeelingen had den hier plaats. Voor den mooisten vlieger werd toegekend: le prijs S. v. Wezel; 2e pr. A. Onderwater; 3e pr. H. Borgerhoff Mulder Voor den geestigsten vlieger; le prijs: J. de Jong; 2e pr. J. Bernsen; 3e pr. H. Nagtegaal troostprijs E. Voskuil. Voor den vasistaan- den vlieger: le pr. P. Glasbergen; 2e pr, A. Lubach; 3e pr. A. Janssen, 4e pr. J Ko nijnenburg. Voor den hoogststaande (lengte van het louw max 150 M. lc pr. S. van Wezel; 2e pr. J. Bernsen; 3e pr. J. van Velzen; 4c pr. A. Lubach. Deze wedstrijd trok veel toeschouwers, zelfs vele auto's verleefden eenigen tijd op den straatweg om deze niet-alledaagschen wedstrijd le zien. Een heel aardige attractie had de firma Vroom en Drecsman te Leiden bezorgd, door het schenken van een groot aanlal luchtballons, die tijdens den wedstrijd bij groepjes werden losgelaten. Op het Julianapark hadden plaats: voor jongens van 1315 jaar; Zakloopen; voor jongens van 1416 jaar: Hardloopen met hindernissen; voor meisjes van 1214 jaar Ballen met 3 ballen tegen een stellage; voor meisjes van 1315 jaar: Vlaggetoop op muilen; voor meisjes van 1416 jaar: Turf rapen. Op een der lanen in het Julianapark werd voor meisjes boven 16 jaar een ringrijderij op versierde rijwielen gehouden. De prijzen werden behaald voor ringsteken: le prijs: moj. Lubach; 2e pr. mej. H. Heogendoorn 3e pr. mej. A. v. d. Pijl; 4e pr. mej. de Wit; 5e pr. mej. C. Breedijk; 6e pr. mej. Janssen; 7e pr. mej. Hoogerdijk; 8e pr. mej. Smit; 9e pr. mej. B. de Wit; 10e pr mej. C. Valk. Voor de versierde damesrijwielen behaal den: le pr. me). Lena van Leeuwen; 2e pr. mej. Toos van Leeuwen; 3e pr. mej. C. Valk Ringsteken voor jongens hoven 16 jaar: le pr. D. den Hollander; 2e pr. W. Hooger- vorst; 3e pr. G. v. d. Sehrier; 4e pr. W. Boer 5e pr. J. Bruesee. Voor versierde heerenrijwielen: le prijs: W. Hoogervorst; 2e pr. Tn. Hoogervorst; 3e pr. G. v. d. Schroer. Precies le 3 uur werden de versderde rij tuigen beoordeeld, welke ook deelnamen aan de ringrijderij. Het aantal deelnemers was dit jaar niet zoo groot. n.l. 20. Toch waren er zeer mooie versieringen gemaakl. De uitslag hiervan is als yolgl: le pr. de heer D. Lubbe en mej. N. Straathof; 2e pr. de heer C Bakker Jr. en mej. J. Bakker; 3e pr. de heer Q. Wijsman en mej. B. Wijsman. Het ringsteken was ditmaal in 2'/» uur afgeloopen. Hier mankeerde o.i. wel wat aan. Ten eerste is door de prijswinnaars meer gereden dan andere jaren en ten twee de was er oen zeer storende fout, die zeker verholpen dient te worden, n.l het steeds door slingeren van het blok, waarin de ring is bevestigd Op deze wijze is het bemach tigen van een ring geen „kunst", doch lou ter .geluk". De prijswinnaars voor ringste ken zijn: le prijs mej. M. Verheul en de heer M. Verhaar; 2e pr. mej. Timmers en de heer K. Timmers; 3e pr. mei M de Wit en de heor L Wijsman; 4e pr. mej. N. de Roode en de heer A Breedijk; 5e pr mej. J. Bakker en de heer G. Bakker Jr Na afloop van de ringrijderij hield de voorzitter der 0. V een geestige toespraak lol de samengestroomde menigte voor het „Witte Huis" en dankte o.m. het gemeente bestuur voor z'n medewerking, de dames en heeren, die mede hun krachten dezen dag aan de O. V. hadden gegeven, het Ihuziek- gezelscbap der N. Z. II. T., waarmede het bestuur een goede keuze gedaan heelt en inzonderheid den heer A. Koelman als or ganisator en medewerker van den Vlieger wedstrijd. Vervolgens werden de prijzen uitgereikt door den voorzitter inet voor ieder een toe passelijk woord. Óm 8 uur werd door het muziekgezel schap der N. Z. H. T. een concert gegeven in de-tent in 't Willielminapaik. Een groote menschenmenigte bewoog zich den gehcclcn avond op en 0111 het Willieliiiinapark. De muziektent had thans een andere plaats ge kregen, n.l op de hoogle voor hel Raadhuis. Voor velen is dit een goede verbetering, daar liefhobbers van muziek, ondanks liet vele rumoer der jeugd, toch nog iels genieten kunnen. Door déze verplaatsing is het niet meef mogelijk rondom de tent te hossen. Omstreeks 9 uur werd in hel bosch van „Rliijngeest" een vuurwerk afgestoken, dat een schillerend effect opleverde. Deze feestdag is, dank zij de geede orde maatregelen, door de politie getroffen, zon der stoornissen afgeloopen. Hel bestuur der Oranje-Vereeniging komt zeker een woord van lof- toe voor dc vele werkzaamheden voor dit feest verricht. De Winkelweek behoort ook- wederom lot het verleden en heeft naar wij bemerkten, voor velen een goede zijde gehad. Aan be langstelling heeft het dezer dagen niot ont broken Een woord van waardeering is hier zeker op zijn plaats voor het kranig werken, en op den avond van de opening van de Win kelweek en op dezen dag van het Oranje feest, voor 't muziekgezelschap der N:Z.H.T. Sassenheim. Oranjefeest. 't Is dit jaar vroeg. Werd er ge woonlijk gewacht, tot de btoenabollen- campagne was afgeloopen, nu heeft de com missie den dag genomen, die zich daarvoor het meest eigent, 31 Augustus. Het feest werd ingeluid 's morgens 8 uur met het lui den der klokken, waarop volgde een op tocht door het dorp van de kindéren van alle scholen, waaraan het Christelijk fan farecorps „Crescendo" van hier de opge wektheid aanbracht. Na afloop van den op tocht werden de kinderen op poffertjes ge trakteerd plus nog meer lekkers. Om 10 uur opende, op het feestterrein, de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer Bisschops, officieel het feest, waarna de volksspelen begonnen. Aan het „Ruiter te paard" voor joncgns van 1416 jaar na men 40 jongens deel. De prijzen werden be haald door: 1. J Drost; 2 K. van Lierop; 8. A J. Brouwer; 4. F. Staifleu en 5. M. Plag- meijer. Voor „Muiltje loopen" hadden zich 22 meisjes van 14-16 jaar opgegeven. De prij zen werden behaald door: A. Overvliet, Jaanljc v. d. Voort, Joha. Hogewoning en Rika Overvliet. Voor „Naar den trein" waren niet minder dan 61 deelnemers, jongens van 1416 jaar. Prijswinnaars waren: J. Bergman. J. Hart veld, B de Nobel, R Blom en W. Kuiper. Nog meer liefhebberij was er voor „Turi- rapen". Opgegeven hadden zich 79 meisjes van 11—14 jaar. De prijzen verkregen: Celia Boel. Truus Wesseling, Nelly Noordermeer, Coba Noordermeer, Reen Reeuwijk, Berla Hageman, Aaitje Bol, Aleide Elslgeest, Janny v. d Wal en A. Rotteveel. Hierna werd gepauseerd tot hall twee 's namiddags, waarna begonnen werd met Ringrijden met paard en tilbury. Hiervoor waren 17 deelnemers. De prijzen werden behaald door: i. J Warmerdam en Cr Duineveld; 2. P. v. d. Hulst en Gr. v. d. Geest; 3. Chr. Zandbergen en Calr. de Ko ning, 4. P. Cigaar en J. Groeneveld; 6. J. W. Bakker en v. d. Tang De prijs voor de mooist versierde tilbury werd toegekend aan A. Balk en .mej. Hulsbosch. Voor het tobbeljesteken voor mannen van 16 jaar en ouder waren 25 deelnemers, waar van winners waren: 1. J. v. Voort Jr.; 2. J v. Bakkum; 3. P. Rheeuwijk Th.zn.; 4. A. v d Voort; 6 C. Noordermeer Czn. Aan ringrijden voor dames van 16 jaar en ouder op versierde rijwielen namen 27 deel, waarvan winsters werden: 1. M Molema;2. H V. d. Wel; 3. K. Hoogervorst; 4. J. Tukker; 5. M. Ammerlaan, plus prijs voor het mooist versierde rijwiel. Voor ringrijden voor heeren van 16 jaar en ouder, met rijwielen, waren 34 deelne mers. Prijswinnaars waren: 1. J. Tukker, 2. S. Willeman; 3. Jac. van Hage; 4. P, Goede- mans; 5. C. Wolvers. Voor „Ruiter te paard" voor heeren van 16 jaar en ouder waren 17 deelnemers, waar van de winnaars waren: 1. F. de Ligny; 2. J. Noordermeer Kzn.; 3. D. Homan; 4. L. Verschoor; 6. J. Schrama. Aan Touwtjelrekken voor dames van 16 j. .en ouder namen 18 deel, waarvan winsters werden: 1. C. Hoogeveen; 8. W. v. d. Voorn- Zwaan; 8. N. Heinz; 4, M, v. d. Voort; 5. K. Hoogervorst RECLAME. IS THANS DE PRIJS VAN 1 KILO-BUS PER BUS VAN EEN POND EEN HALF POND EEN ONS. DEZELFDE KWALITEIT, DOCH GOEDKOOPER DAN VOOR DEN OORLOG. 2678 Voor Muiltjeloopen door dames van 16 jaar en ouder waren 32 deelneemsters, waarvan de prijzen wonnen: 1. Jaantje Hoogstraten; 2. P. Goedemans; 3. W. den Boer; 4. W. v. d. VoornZwaan; 5. Jac. Tukker. Aan „Ruiter in de ton", voor heeren van 16 jaar en ouder namen 22 deel. Winners waren: 1. J. v, Nobelen, 2. W. F. Stoule; 3. P Rotteveel, 4. C. Noordermeer; 5. J. Dan- nijs Azn. Het laatste spel Hardloopen met hinder nissen voor heeren van 16 jaar en oudér trok zeer de aandacht. Winnaars werden: 1. W. Guldemond Gzn., 2. J Haver; A. Bakker; 4. A. Langelaan; 5. G. Turk. Hiermede waren de volksspelen algeloopen en deelde de eere-voorzilter, de burgemeester de prijzen uit Na een poosje \..n de vermoeienissen te hebben-uitgerust, werd het feestom achtuur voortgezet, te beginnen met een rondgang door het dorp, met muziek van dc R K. mu ziek- en tooneetvereeniging ,,S1 Matthias" te Warmond. Honderden namen aan dit prelje deel. Om 9 uur gaf „St. Matthias" een con cert in de tent in de Charbonlaan, wat uit stekend geslaagd mag heeten. Tot siol op de Oosthaven een mooi vuur werk. Het feest is uitstekend geslaagd, hel weer hield zich goed en het lerrein was prachtig. Doodemanseiland. Mr. dr J. G. Overvoorde alhier schrijtt aan de „N. R. Crt.": Naar aanleiding van een bericht van Aneta verzoek ik u het navolgende te wil len vermelden. Het vroeger aanwezig zijn der graven op het eiland was mij uit de literatuur bekend, doch legenover de vermelding hiervan in vrij recente werken stond de mij bij herha ling gegeven verklaring yan eon der bij het bezoek- van de Friesland in 19,96 aanwezige personen, dat er niels meer te vinden was, on de bevestiging hiervan door den Noor - schen ijsloods. Het was dus in de eerste plaats van belang om uit te maken, of de graven er nog waren, en in wolken toestand die verkeerde. Het hiervan door Anela gegeven overzicht is in hoofdzaak juist en geelt mij voorloopig geen aanleiding om hierop thans nader in le gaan. De verdere resultaten van het voor loopig onderzoek zijn niet zonder belang, af is het eerste telegram ook zeer overdreven Dit telegram is echter zonder mijn goedkeu ring verzonden, zoodat ik hierover alle ver anlwoordetijkheid moet atwijzen, ik hoop op het onderwerp zeil nader terug te komen zoodra ik gelegenheid heb gehad om inzage ie nemen van de voornaamste literatuur. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". GROTIUS, thuisr., 31 Aug. v. Sabang. JAN Pa COEN, thuisr., 31 Aug. te Suea KANGEAN, uitr., 31 Aug. to Genua. (VONDEL, uitr., 31 Aug. te Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOTD. TiF.l.T 31 Aug. v. Roti n. Hamburg. IPATR1A, uitr., 31 Aug. to Marseille. HOLLAND—AMERIKA LUN. VEEN DAM, 1 Sept v. New-York te Rott. verwacht NOORDERDIJK-, Pacific Kust n. Rott., 29 Aug. te Colon. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. (VAN RENSSELAER, thuisr., 31 Aug. v. Plymouth. ORION, 1 Sept v. W.-lndië te Amst verw. KON. NED. STOOMBOOTMIJ. EUTERPE, arr. 31 Aug. te Kopenhagen. HERCULES, arr. 30 Aug. to Djidjelli. STRABO, arr. 31 Aug. te Kopenhagen. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". STENTOR 30 Aug. v. Padang n. Batavia PATROCLUS, Japan o. Rott, pass. 30 Angv Sagres. .EURYMEDON, Java a Amst, pass. 30 Aug, Perim. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OOSTKKRK, uitreis, pasa. 30 Aug. P&rim. HOLLAND—BRITSCL ÏNDIE LIJN. SCMMELSDIJK, 29 Aug. v. Calcutta a. Rott. RIDDERKERK, uitr., 30 Aug. te" Algiers. HOOGKERK, 31 Aug. v. Rott te Karachi NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. YECHTBIJK, n. B. Aires, pass. 31 Aug; Niton. STAD ZWOLLE, arr. 30 Aug. te Kopen- hagen. SIRRAH, Rosario n. Las Palmas, pass. 29, Aug. Fernando Noronha Julianria, Newport n. Castro Urdialeé, pass. 30 Aug. Gibraltar. FEMDIJK, 28 Aug. v. B. Aires u. Rosariot- (KRALINGEN, 29 Aug. v. Archangel o. Lodingen. MAAS, 29 Aug. v. Kiel n. Haukipudas. RIJNDIJK, 29 Aug. v. B. Aires te Rosario. .PENDRECHT, Palma n. Rott., pass. 29 i Aug. Gibraltar. SOH1R arr. 29 Aug. te Frederikshamnt ZAAN, arr. 29 Aug. to RafSö. Y1LDUM, 29 Aug.- v. Santos te Rosario. JONGE JACOBUS, 29 Aug. v. Malaga Tk Alicante. WAAL, 30 Aug. te Koningsbergen. JONGE ANTHONY, 30 Aug. v. Rott, {el Masaron. ROZENBURG, 29 Aug; v. Uleaborg n. Ter ne uaen. NEUTRAAL, pass. 30 Aug. La Coubre v Passages. LEKHAVEN, 30 Aug. v. Wabana tc Emden VLAANDEREN en Wm. BARENDZ., sleep, booten, Adelaide o. Rott., pass. 31 Ana Dover, met het s.s. CITY OF SINGAi- I FORE op sleeptouw. WASSENAER, 29 Aug. v, Blyth n. Sunds- I wall, WESTPLBIN, 29 Aug. v. Kotka n. Rott, RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEERF.WEER TELEFOON «61 - LEIDEN. 7797 WEEKBLADEN. „DE VRIJDAGAVOND" schrijft overj] Xen uzelf, Nederland en de Joden, do rad- <\Comerken der Joden, langs paden vaa' smart en vernedering, in en om het Ween- sche Zionistencongres, Oost is Oost, enz. „DE WERELDPOST" bevat als gewooiï- l»jk weer tal van aardige plaatjes uit bin nen- en buitenland, de middenpagina ia Uitmaal gewijd aan Hugo de Groot] deü grondlegger van bet Volkenrecht, voorts een serie sportkiekjes, waarbij do wereld kampioenschappen wielrennen natuurlijk de voornaamste plaats innemen, enz. „DE WERELDKRONIEK" geelt een groote serie kiekjes en verhalen van over al, o.m. van do wielerwedstrijden om het wereldkampioenschap, de tentoonstelling van „Der Sturm" te Berlijn, de wereld der vrouw, „DE DAG" schrijft over: het motaalcon- flictkinderverzekering sport en spelka-- mergymnaatiekde intern, tentoonstelling van moderne kunstnijverheid te Parijs; cna., en geeft plaatjes met praatjes van Ed. Houbolt over schildèrachtige boekjes van ons land. „HET LEVEN" geeft foto's van de we reldkampioenschappen te Amsterdam, Ne- derlandsche kleederdracbten (vervolg), een beschouwing over Hugo de Groot, over de tentoonstelling te Waalwijk enz. De „HAAGSCHE POST" bevat naast d*. gewone rubrieken, talrijk in aantal, een be* schuldiging aan het adres iler Jurgenslabrie-» ken, waarvan wij elders gewag maken, e©1* artikel over: De Holland-Indië-vlucht mis lukt? Het Ontzet vao Groningen etc.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6