ANEKDOTES. (TrjjE&je Voorma, ea Gvetha, y. 3- Zwapt, dank voor anecdote en raadsel, ik zal beide eens plaatsen, want ze zijn geschikta Denk jullie er om, dat je nu niet meer den brief naar Zeeland moet zenden? Margaretha Sierag, is het weer prettig oan met alle schoolkennisjes samen te zijn en te leeren? Is je broertje dat roodvonk had, weer heelemaal beter? en heeft geen wan de anderen het gekregen? Louis de Hertogh, ook weer terug in Leiden? en weer naar scvhoql? Heb je beoertjes en zusjes of ben je maar alleen? Mtentje Heony, vervelend dat je ziek beert geweest, wat scheelde er aan? Knap maaar ,weer gauw op, zoodat je toestemming krijgt van den dokter om naar school te gaan- .la/nke Kosto, zoo, woon je nu in een van die nieuwe huizen in het Kooipark Ik heb wel eens in het Kooipark gereden en ik yood het er bijzonder aardig. Joke en Line de Lange, ik feliciteer Joke wel met haar verjaardag, ik hoop dat het een vroohjke feestdag zal zijn, je bent net jarig geweest arte je dit leest. Jullie begint im ook trouw mee te doen, zoodat je spoedig goed zal kennen. Oor Blaauw, je 'bent mij welkom bij mijn raadsel jeugd. Neöie Broers, dat begrijp ik wel, dat je na weer troow gaat meedoen, nu de vacan tia voorbij is en je terug bent in Leiden. Adriaaa Döfl, heel begrijpelijk dat je de raadsels met kon oplossen, toen je uit de stad was en das geen kindercourant las. Tï&n de Graaf, je had mij wel eens ver teld, dat je nog twee grootmoeders hebt, dus ïk begreep het wel van dien verjaar dag. Ik heb mijn grootouders nooit gekend eo dat heb ik altijd erg jammer gevonden, vocaal ate kind had ik er dikwijls verdriet *axv zag en hoorde hoe heerlijk het is voor kinderen om grootouders te hebben. Waven er veel kleinkinderen op grootmoe- ders verjaardag? v Mi 'de Groot en Bep Spierenburg, de vo rige week kreeg ik de briefkaarten uit Den Haag opgezonden, nadat ik mijn correspon dentie al had verzonden naar Leiden. Jul lie hebt veel moois gezien en verscheidene plaatsen bezocht, merk ik wel. En nu al weer goed gewend op school 1 Wie geen zin beeft om een brief te schrijven, stuurt maar aöeen de raadseloplossingen. Lonka Neuteboom, hier in Kloosterzande bij de famflie waar ik altijd logeer, is ook een Hongaarsch meisje uit Budapest, ze is 'na al voor de 4e maal hier en nu mag ze hief nog den heelen winter blijven om op krachten te komen, want ze is in het voor jaar zoo erg ziek geweest. Ze is hier ook wel op school geweest, net zooals jij nu in Leiden, maar nu krijgt ze in huis les. Neöy Tonckens, heelemaal niet erg, dat je mij m eenige weken niets schreef, nu ben je toch immers weer terug gekomen en weet ik dat je uit bent geweest en veei moois hebt gezien. Prachtige streek niet waar, daar om Arnhem, je zult wel geno ten hebben die weken in Velp; heb je het ook nogal goed getroffen met het weer, want dan ziet alles er dubbel mooi nit in bosschen en parken. Lies Witteman, heel aardig, dat je nog naar mijn broer vraagt. Hij is gelukkig weer goed gezond, kan zijn werk waarne men, wat wel ^en voornaam ding is voor iemand. Ik hoop dat je met veel genoegen de vakschool zult bezoeken. Dank voor anecdotes en raadsels, die ik later stel'ig Sens een beurt zal geven. Nehe Oostveen, wat heb je al veel uit stapjes met je vader en je zusjes gemaakt en nu nog 5 dagen naar Ellekom, heerlijk hoor, wat zal je dan veel te vertellen heb ben, als je de schoolvriendinnen weer te rug ziet. Janny Jansen, 2 brieven tegelijk van je. In September ben ik wel in Den Haag, maar ik ga ook nog een dag naar Utrecht naar mijn broer, en een dagje naar Leiden, ik weet nu nog heelemaal niet, wanneer die dagjes zullen zijn, laten we maar hopen, dat het niet net zal zijn, als jij in Den Haag komt. Je anecdotes vind ik grappig en zal ik later eens plaatsen. Clarina van Venetië, wat een lange brief gtaa het nu van je.: Je hebt mij goed alle© verteld, waar je bent gewsset, voor xruj heel veel bekende plekjes waar ik ook.meer malen ben geweest, lees maar eens wat ik aan Frederika Bourgeois antwoordde, dat alles zou ik aan jou ook kunnen schrijven. Kraantjelek ns inij ook goed bekend. En daarna heb je ook nog zoo'n heerlijken dag in Den Haag gehad met Niesje de Gelder en hebben jullie veel gezien, wat wél de moeite* waard is 'om bewonderd te worden. Drietal Kükler, hartelijk dank vóór het portret, waar ik heel blij mee ben, want ik ken jullie al zóó goed door de brieven, dat ik het gezellig vind nu ook eens te weten hoe of jullie er uitziet. Natuurlijk begreep ik direct wie Marie en wie Lena is, om dat Marie toch de oudste is. Ik heb een groot kiekj es-album en daar plak ik alle kieken, die ik van mijn raadseljeugd krijg, in, ik krijg ze in allerlei groottes en vor men, dat begrijp je wel. Wat een lange brieven hebben Piet en Marie mij deze week geschreven, daardoor wordt mijn ant woord aan je drietjes ook zoo lang. Piet heeft goed uit zijn oogen gekeken in Ar- tis, hij noemt mij zoo'n maesa dieren, groot en klein, op. Dat ia een aardig oogen blik als de dieren gevoederd worden- Ma rie, als je buiten zoo geniet van-allerlei dieren, dan zou je het hier ook aardig vin den, kippen, eenden, ganzen, zwanen, kal koenen, duiven, koeien, varkens en sinds eenig$ dagen allerliefste kleine rose bigge tjes, heb je die ook wel eens gezien? Allen nu weer hartelijk gegroet. Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEKEN. Nehe Oostveen, zooeven ontving, ik mooie briefkaart uit Ellecom, dank er voor. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIO NUMMER: 1. Een kruik voor in bed, waar een kruikezak om wordt gedaan. 2. De letter n. 3. Kan, Arie, kanarie. 4. Vos, os. 5. Purmerend, den, muur, peen. 6. Stal, knecht, stalknecht 7. Ijskegels. v 8. El, burg, ESburg. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Trijntje Voorma, Gretha van der Zwart, Betje Broeksema, Hendrik Jan Broeksetoa, Piet Esderts, Bernard Esderts, Barrie Ken- beek, Tine Meulenberg, CorneHs Jean Lis- senberg (2 brieven), Clazina van Venetië, Annie Huisman (brief vorige week), Frede rika Bourgeois (2 brieven), Catharina van Egmond, Annie Bavelaar. Jopie Uphoff, Lies Witteman, Greta Sirag (2 brieven), Sfciena Sirag (2 brieven), Bep Spierenburg, Ali de Groot, Nelly Tonckens, Lien de Graaf, Janny Jansen (2 brieven), Adriana DöU, Ilonka Neuteboom, Cor Lefeber, Piet Nieboer, Piet Kükler, Marie Kükler, Lena Kükler, Corrie M de Groot, Betsy de Graaf, Mini Metse laar, Nelie Oostveen, Semien Voorbrdbd, Johanna Voorbrood, Nellie Broers. Cor Blaauw. Joke de Lange, Line de Lange, Janke Kosto, Mientje Henny, Arie Rijnsbur ger, Cornelis ten Haken, Louis de Hertogh, Margaretha Sierag, Klazien Parlevliet. RAADSELS. Raadsels voor allen om uit te kiezen, de giooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Nelie Oostveen. Mijn geheel vindt men in mijn eerste deel, en mijn tweede vindt men in mijn eerste deel en het geheel zou niet bestaan als het eerste deed er niet was Het geheel bestaal uit 8 letters, 1ste en 2de deel ieder uit 4. H. Ingezonden door Henk Verlind. Welke zak is een mensch? TH. Ingezonden door Bep Choufour. Mijn geheel is een stad in Nederland van 10 letters. 1 2, 3, 4 is een rivier in Nederland. 9, 3. 2, 6 groeit op het hoofd. 10, 3, 4, 8, 9 neemt men mee naar school. 7, 5 is een trekdiertjp: IV Ingezonden door Henk Klinkhamer. Ik kan hard loopen en toch sta ik dan stil. Ga nu maar raden, wie maar wil. V. Ingezonden door Wim Flaanan. Hoe kan men 1 met 6 negens schrijven? VI. Ingezonden door Come van Leeuwen. Verborgen meisjesnamen. Mijn geboorteplaats ligt in een mooi dal. Kom Arie, we gaan roeien, riep vader. Alle nauwe rokken hinderen bij 't loopen. Poeseenel liep vlug den tuin in. VII Ingezonden door Martha Oversdoot Gij vindt mij in de keuken, Ook altijd bij het zoeken, Maar in Parijs en Londen Ben ik nog nooit gevonden. vm. Ingezonden door N. N. Maakt van deze 14 letters, mannen die de orde moeten bewaren. a, o, i, i, e, e, e, n, n, t, t, p, 1, g Le**^ dit Van af 1 September ben ik weer in Den Haag, Frederik Hen driklaan 157; dus de volgende week heeft men weer den tijd tot Dinsdagsmiddags 4 uur en degenen, die de brieven over de post zenden, moeten het naar Den Haag sturen. Ingezonden door Mientje Henny. Op school vraagt de onderwijzer: „Kinde ren, weten jullie ook een zin te maken met: niettegenstaande." Niemand wist er een. Eindelijk stak Kees zijn vinger in de hoogte en zei: „Mijn va der draagt altijd slappe liggende boorden, want hij kan niet legen staande." Ingezonden door Ccba Bergman. Kleine Frits komt met een touwtje in zijn hand de kamer binnen, zoekt naar een mes om dit door te snijden, maar kan er ner gens een vinden. Juist komt Tante, die se dert eenige weken- daar in huis is gelogeerd, de kamer binnen. Fritsje loopt op haar toe. houdt haai1 het touwtje voor en vraagt „Och Tante wil u even met uw tong dit touwtte doorsnijden, ik kan nergens een mes vinden." „Met mijn tong?" vraagt tante lachend, „maar malle jongen, dat gaat immers niet."- „Toch wel. Tante, want Papa zei gisteren tegen iemand, dat u zoo'n scherpe tong had, dat hoorde ik net, en als Papa het zegt., zal het toch wel waar zijn." Ingezonden door Aai de Groot. Zij wist Hef. Eene oude juffrouw hoort vertelden dat bij spoorwegongelukken de voorste en de ach terste wagen altijd het meeste te lijden heb ben. „Maar ik begrijp toch niet, als ze dal nu eenmaal weten, waarom laten ze dan voortaan die 2 wagens niet weg van de trei nen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20