No. 20082. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Anno 1925 BERICHT Qfficleele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van herten. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: P9 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk Iageren pnja. ïleine AdvertentiCn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post f 2.35 portokosten. Z0.1& 0.18. Dit nummer bestaat uit ViER Bladen EERSTE BLAD. Voor de Slachtoffers. Wij ontvingen nog van: Fabriekspersoneel T. en D. f 105.45; kan toor T. en D. f74.55; W. de K. f5.opge bracht op 28 Aug. door de Leidsche Gronin gers f 35.20; personeel Lichtfabrieken f 21.80 A. de K. f 1Ö0. Totaal f 342. In totaal hebben wij ontvangen f 3172 en 10 M. DE DIRECTIE. BUREAUX RAADHUIS. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen Ier algemeene kennis, dat de bu reaux der Gemeente-Secretarie en van den Gemeente-Ontvanger op Maandag 31 Augus- tufl P. s., ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, slechts znllen ge opend zijn van des voormiddags 9 tot des namiddags 121/» uur. N. C. DE GIJSELAAR. Burgera. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 29 Augustus 1925. 2642 Het Stormramp-Comité. Bij den Penningmeester van bet Storm ramp-Comité kwamen nog de volgende gilfcsa in: W. G. T. f7.50; N. N. f2.60; dames N- N. f2.50; H. G. f25; Plantsoen-bewoner JE10-. Giften worden nog gaarne ingewacht big den Penningmeester den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49. Gironummer 57471. Muziekuitvoeringen op Koninginnedag. Maandagavond te half acht zal het Stede lijk Muziekcorps ter gelegenheid van de Koninginneverjaardag een muziekuitvoe ring op de Koornbeursbrug geven, terwijl t9 acht uur het muziekgezelschap Or pheus" zich op de Lammerenmarkt zal la ten hooren. Weer paradel Naar wij vernemen zaïl na tal van jaren, dat deze niet plaats had, Maandag a.-s. weer eens parade worden gehouden en wel des middags te twaalf uur op het Schuttersveld. Aan deze parade nemen deel het 4de regi ment infanterie, het 6de reg. veld-artillerie, de marine kustwacht en de Vrijwillige Land storm. Des morgens te elf uur heeft op de bin- nenplaats van de Monschpoortkazerne de be- eediging van eenige oficieren plaats. Ades aan den Raad. Aan den Raad der Gemeente is volgend adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen het Bestuur van de Federatie van te Leiden en Omstreken gevestigde Woning- bouwvereenigingen gevestigd te Leiden dat zij met de meeste belangstelling heeft kennis genomen van de met succeö bekroon de pogingen aangewend" door het Bestuur van de Gemeente 's-Gravenhage om, ge bruik makende van den verlaagden rente standaard, een leening te sluiten op langen termijn tegen een rente van 5 teneinde daardoor in staat te zijn de Rijks voorschofc- ten a 6 af te lossen dat door het aangaan van deze leening en het aflossen van de Rijks voorschotten het mogelijk is geworden, dat de huren van het desbetreffend woningcomplex verlaagd zijn met f 0.80 per week en per woning; dat het naar hare meening geen nader be toog behoeft, dat in verband met den ver laagden loonstandaard, de huren van de hier ter stede door de woningbouwvereni gingen gebouwde woningen veel te hoog zijn dat het naar hare meening alleszins aanbe veling zou verdienen alles in het werk te stellen om tot verlaging van huur te komen dat zij van meening is, dat wanneer door iUw Ooilege stappen worden gedaan in de lichting zooals de Gemeente 's-Gravenhage 'dat deed ook voor de te Leiden gebouwde Woningen verlaging van huur is te verkrij gen, 't Welk doende enz. Namens de Federatie van te Leiden en O. gevestigde Woningbouwvër- eenigingen te Leiden (w.g.) KOOISTRA, Voorzitter. (w.g.) HOOGEVEEN, Secretaris. Aan de Memorie vai> Toelichting ie ont leend: Het is "ons niet mogelijk te beoordeelen in hoeverre de credietwaardigheid 'onzer ge beente het mogelijk maakt dezelfde maat jegelen te treffen als door de gemeente 's- Mravenhage getroffen zijm- Ons verzoek is gebaseerd óp de veronder stelling dat het ook voor Leiden mogelijk zal zijn een leening te sluiten op langen ter mijn en tegen een veel lagere rente dan die der Rijks voorschotten. Bij een nader door ons ingesteld onderzoek in den Haag is ons gebleken, dat daar ten behoeve van twee woningcomplexen een lee ning is gesloten met denzelfden looptijd als die van de Rijks voorschotten tot een bedrag van f 1.092.774 tegen een rente van 5 En waar de Regeering er mede accoord gaat, dat de Rijksvoorschotten worden afge lost is het finantieel mogelijk dat voor een complex de huren met f 0.80 en voor 'n ander complex met f 0.36 per week zullen worden verlaagd. Daarnaast is door de gemeente den Haag ten behoeve van den in moeilijkheid verkee- rende particuliere bouwnijverheid, voor welks Rijkshypotheken de gemeente borg is, een obligatieleening gesloten met een loop tijd van 40 jaar en een rente van 4 1/2 voor een bedrag van 10 millioen gulden. Nogmaals, we kunnen niet beoordeelen of dit ook voor de gemeente Leiden mogelijk is. Zou dit mogelijk zijn, dan zou dat naar onze meening een perspectief openen voor den nieuw-bouw ter vervanging van de on telbare krotten in de oude stad. Voor de vervanging daarvan bestaat, onder de huidi ge omstandigheden, weinig vooruitzicht. In ieder geval achten wij het wel de moei te waard, dat alles moet worden gedaan om op deze wijze tot een aanmerkelijke huur- verlaging te geraken. 28 Aug. voor de Groningers. Wat 3 Oct. is voor de oprechte Leide- naren, is 28 Aug. voor de rasechte Gronin gers. Was het daarom te verwonderen, dat voor dezen avond gisteren in „Zomerzorg" een feest was georganiseerd door de alhier gevestigde vereeniging van Leidsche Gro ningers, die floreert, maar nog meer flo- reeren kan, gezien het aantal hier wonenöe nog niet toegetreden Groningers? En er was wel animo. De gezellige too- neelzaal van Zomerzorg" was prachtig ge vuld met een zeer enthousiast publiek. De goede stemming werd geen oogenblik ver stoord; integendeel, deze groeide van uur tot uur en het einde, reeds ver na midder nacht, kwam voor velen nog te vroeg. Voor afwisseling was gezorgd. In de eer ste plaats deed zich hooren, voor het eerst, de nieuwe loot der vereeniging, het zang gezelschap onder leiding van den heer D. de Jager Rodenburg. En, gelet op den kor ten tijd van voorbereiding en nog wel in den zomer, met de warmte, vacantie enz., moet gul worden erkend, dat dit eerste optreden een succes is geweest, dat voor de toekomst nog veel belooft. Met groot enthousiasme werd dit eerste bewijs van leven ontvangen. Verder waren er eenige voordrachten van leden, spelen om prijzen en er werd gedanst. Vergeten mogen we echter niet, dat Sappho" weer den avond opluisterde met haar bekende bereidwilligheid en van goede muziek deed genieten. Kortom, het was een bijzonder goed ge slaagde avond, waarvan do weerkaatsing zich ook doet opmerken in het feit, dat door de Leidsche Groningers op dezen avond f 35.20 werd bijeengebracht voor de slachtoffers van Borculo etc. Film vertooning in de Stadsgehoorzaal. De vrienden van een goede filmvertooning in Leiden en omgeving kunnen dezer dagen naar hartelust genieten. Hadden we gisteren het genoegen de aandacht te mogen vesti gen op het zeldzaam pakkend stuk, dat thans in het Casino-theater wordt gegeven, van 31 Augustus lot en met 6 September wordt iederen avod in de groote Stadszaal een cinematisch meesterwerk gegeven niet minder pakkend en bovendien meer in overeenstemming met het Westersche denken en voelen. De film, getiteld: „Hoe ik mijn kind ge dood heb", is ontleend aan den bekenden roman van den Fransohen schrijver Abbé Elmond Loutel, meer bekend onder den naam Pierre l'Ermité, „Comment j'ai luê mon enfant". De vertooning gaat uit van de Directie van het Centraal Bur. der Katholieke So ciale Actie in Nederland. liet stuk ging gis termiddag in de Kleine Stadszaal voor een groot getal genoodigden, dames en heeren, waaronder een aantal geestelijken, gegeven. Technisch staat ook deze film op hoog peil, wat gesn verwondering baart, als men weet, dat zij geheeil onder het persoonlijk toezicht van den schrijver is opgenomen en dat deze er zelf een rol in vervult. Tal van de meest ontroerende momenten gaan op het witte doek voorbij en toen het einde werd aangekondigd, barstten spontaan de bijvalsbetuigingen luide uit. En deze gol den ongetwijfeld ook het krachtig en goed ge leid orkest, dat alle situaties op treffende wijze weergeeft. Wij twijfelen er niet aan of ook deze film, voorafgegaan door enkele kleinere nummers, zal zich d'e gansche week in een druk be zoek verheugen. Bij Kon. besluit is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Appingedam d<e heer W. A. de Vreese, alhier. Heden herdacht de heer K Elzenaar alhier het feit dat hij voor dertig jaar als jongen in betrekking trad bij de N.V. Ver- eenigde Touwfabrieken, waar hij thans baas is in de afdeeling: staal-touwfabriek. Dat dit feit niet onopgemerkt voorbij is gegaan moge blijken uit het feit dat hem namens de directie, na een hartelijke toespraak, een gouden remontoir-horloge werd over handigd. Verder ontving hij van het kafi- toor- en technische personeel een passend souvenir en van de werklieden uit zijn af deeling eenige huishoudelijke geschenken. Natuurlijk mocht de jubilaris het verdere van den dag in den huiselijken kring door brengen. Dinsdag 1 September a.s. zai het veer tig geleden zijn, dat de heer C. de Raadt, Noordeinde 28a, alhier, in dienst trad bij de S.S.; in wölke betrekking hij nog werkzaam is en wel als ladingmees ter aan het goederen-stadion voorin. Wdtte- Poorl. De jaarlijiksche dank- en bedestond; de „Unie-avond", voor het Qhr. Onderwijs, zat plaats liehben in de Hooglandsahe Kerk, op 9 September, met als sprekers ds. Jans sen Schoonhoven, van Oegsbgeest, en ds. Kouwenihoven, alhier. De melkveehoudersbondeti en de com binatie van melk ver koop ers in Zuid-HoJand hebben besloten met ingang van 1 September den melkprijfe met één cent te verhoogen. Na den aanleg van de Ko rev aarstraat en het afbreken van een oud huis, een lee- lijken st-in-den-weg, hoek Hoefstraat-Jan- van-Houtkade, bleef een onvoordeelig stuk grond liggen, aan den kant van de Hoef- sbraat ter breedte van slechts 2.90 M., aan de zijde van de Jan-van-Houtkade 3.70 M. en in het midden nauwlijks 4.25 M.} in het geheel nauwelijks 57 vierk. M. Een schade lijke strook, waar de gemeente mee zat, zooals werd gezegd. De gemeente wist dan ook niet beter te doen dan den leelijken kijk op de woningen van Jan-van-Hout kade en Hoefstraat te maskeeren door een hooge schutting er voor te plaatsen. En toch deed er zich een kooper voor. De heer O. Montanus, sigarenmagazijnhou- der Pieterskerkhof, was genoodzaakt deze zaak met ingang van September te verla ten, en door zijn bouwkundigen raadsman werd hem op dit terreintje gewezen. Die maakte fluks een teekening, waaruit bleek, dat daar nog wel iets goeds te maken was. De koop werd spoedig gesloten, do ge meente deed den schadelijken strook gaar ne voor een zacht prijsje van de hand en zoo kon 15 Juni onder leiding en naar het plan van den oud-directeur van het bouw en woningtoezicht, den heer R. Nijk, met den bouw van een sigarenmagazijn fuet beneden- en bovenwoning worden begon nen. De aannemers, de heer Ph. Rosdorff, timmerman, en de firma Gebrs. Beukering, metselaars, togen full speed aan het werk en dezer dagen reeds werd de schutting verwijderd en kwam over de geheele breed te een woningfront van aanmerkelijke hoog te te voorschijn,'dat een sieraad voor het oog is en nu het fraaiste deel van de Kore- vaarstraat vormt. Op een breeden voet van kunstgraniet is het benedengedeelte hoofdzakelijk gemaakt van Oberkircher- zandsteen, terwijl de eerste en tweede ver dieping opgetrokken zijn in helderroode baksteen met strooken kunstgraniet er tuu- schen. In het benedengedeelte, hoek Kore- vaarstraat-Jan-van-iiout-kade, bevindt zich de vestibule, een ruime winkel met werk plaats, woonkamer en keuken, waaiachter nog een vrij breede gang. De eerste en de tweede verdieping, die een aparten opgang hebben in de Korevaarstraat een gang met trappenhuis, bevatten ieder vier vertrekken met vestibule en een prachtig uitzicht naar alle kanten, Wanneer er ooit sprake is geweest van een met de ruimte woekeren, dan was het hier het geval. Architect en uitvoerders komt een woord van lof toe voor de wijze, waarop zij dezen verloren en onooglijken hoek in zoo korten tijd hebben weten te herscheppen niet al leen tot een doelmatig, maar ook uit aesthe- tisch oogpunt te waardeeren bouwwerk. En den heer Montanus wenschen wij geluk met zijn mooie, nieuwe sigarenzaak, waarin hij gelegenheid zal hebben de goede tra dities van achttien jaren voort te zetten, waar wij ons nog levendig herinneren de opening van zijn zaak aan het Pieterskerk hof achttien jaar geleden bij het Leidsche publiek te hebben aangekondigd. Namens Jieit Militair Verband wordt door „Pro Rege" telken, jare een vlaggetje verkocht op één dag in het jaar voor Leiden ook dit jaar op 31 Augustus ten bate van de Christelijke actie in de de weermacht. Deze geilden komen voor de hefltt ten bate van helt Militair Tehuis aan den Morschweg, alhier. De andere helft wordt verdeeld onder verschillende Mili taire Vesreenigingen/ die aan de Christelijke actie in de weermacht samenwerken. In gevolge den wemsoh van het plaatselijk ge vormd comité vestigen wij de aandacht op de desbetreffende advertentie in dit Blad. De bekende margarinefabrieken van Ant. Jurgens, te Oss, heeft voor de maand September een grootsdh opgezette reclame campagne voorbereid waajxloor deze maand door haar betiteld wordt met den naam „Lotus-maand". Hoofdzakelijk zal deze campagne beslaan uit verschillede aardige prijsvragen, waarvoor hooge geldprijzen zijn uitgeloofd. De hoofdprijs bedraagt niet min der dan f 6000, terwijl de voorwaarden tot deelname binnen ieders bereik liggen. Te- vons is er nog oen jubileum-raadsel-wed- slrijd voor de kinderen uitgeschreven, waar aan duizend prachtige prijzen en bovendien in iedere provinoie één hoofdprijs bestaande uit een rijwiel of een oompleet radio-ont vangtoestel naar keuze. Ook de winkeliers zijn ditmaal niet ver geten en ook zij worden in de gelegenheid gesteld om fraaie prijzen te behalen. De organisatoren zullen, dunkt ons, over gebrek aan deelname wel niet te klagen hebben I De agentuur- en commissiehandel Gerson Mol te Den Haag zendt ons een door haar vervaardigd kanten kleedje. Het kleedje, 25 X 35 c.m. ovaai, is machinaal vervaardigd uit de fijnste garens en door meesters in het vak. Het wordt uitgegeven ter gelegenheid van bet 25-jarig huwelijksjubileum van II. M. de Koningin en Z. IC .H. de Pri-ns wiens por tretten in het midden zijn ingeweven. Hot kleedje kan zoowel wonden ingelijst, als benut voor presenteerblaadjes en derge lijk en, met of zonder gla9bedekking. Wij herinneren nog even aan den dans avond, dien de Jolly Night Jazz" heden avond geeft in café „Zomerzorg" ten bate van de slachtoffers der geteisterde streken. Dit vlotte strijkje heeft zich bij de Lus trumfeesten en gedurende de Kaagweek vol- doendon naam gemaakt, dan dat het onze aanbeveling zou behoeven. Wij verwachten dan ook een stampvolle zaal. Maandag zal in 'l cafe-restaurant „Zo merzorg" voor de dansliefhebbers gelegen heid zijn hun hart oens echt op te halen. Men kan reeds beginnen om 2 uur 's mid dags, daar van 25 uur een thé-dansant gegeven wordt. Ook tijdens het diner van 58 zal de muziek zich laAen hooren. Een speciaal „Koninginne-menu" tegen geredu ceerde prijzen is samengesteld. 's Avonds begint hot feest pas goed; dan wordt tot twee uur 's nachts gedanst in de groote zaal, waarin zoo juist een. nieuwe dansvloer gelegd werd. De zaal is geheel in feestdos gestoken door de firma Lau, terwijl veider nog lal van attracties zuilen plaats hebben. Het bal staat onder leiding van den IjCer J. W. v. Leeuwen Jr. Tenslotte zij nog vermeld, dat de directie 25 peroenit van den opbrengst beschikbaar stolde voor de sladhtoffers der geteisterde si treken. Ongetwijfeld zal het er vroolijk toe gaan! Zoo langzamerhand breken de gulden dagen voor de Leidsche bioscopen weer aan. Reeds thans sohijnt hetbezoek weer toe te nemen. Hét weer leent er zich trou wens bij uitstek toe. De moeilijkheid voor velen blijft edhter te bopalen, waar men dies Vrijdagsavonds een kijkje zal gaan ne men, De advertenties doen het allemaal even aanlokkelijk voorstellen, en wij moe ten toegeven, dat over het algemeen de programma's ook werkelijk van goede kwa liteit zijn. Deze week wordit op dien regel geen uitzondering gemaakt, L u x o r- theater brengt „De Bloem uit het volk", een drama in acht acten met de bekende filmster Pola Negri in de hoofdrol. Het is oen film, waarover wij reeds heel wat in diverse bladen hebben gelezen, en die ook stellig te prijzen valt. Als speel-sluk is zij van uitstekende kwaliteit; er zit leven en j actie in, terwijl zij spannend is tot het ein- de. De hoofdrol is bij Pola Negri natuur lijk in goede handen; haar spel is sterk, j geestig en dikwijls van een aangrijpende tragiek, waardoor het publiek er herhaalde lijk van onder den indruk komt. Naast dit j hoofdnummer ziet men eenige komische j films, waarbij o.a. Monty Banks de rol van detective speelt op de hem eigen geestige wijze. Béhalve de prachtige, gekleurde Mm „La Sultane de l'Amour", waarover wij reeds een en ander mededeelden, welke in liet Casino-theater veler bewondering zal wekken, geeft dit theater een alleszins bezienswaardig, uitgebreid bij-programma. Gisternamiddag ongeveer 7 uur viel het ongeveer 10-jarige zoontje van de fami lie H., wonende in de Kloksteeg, dat met nog meerdere kameraden op het Rapen burg op een schuit aan het spelen was tusschen de schuit en den wal in het water. Druipnat werd hij door handreiking van een juiet passeerenden huisknecht op het droge getrokken. Door mej. Van W. is bij de politie aangifte gedaan, dat te haren nadeele uit een kast van haar woning een bedrag van f 85 is ontvreemd. Als verdacht van dezen diefstal is in verzekerde bewaring genomen de 22-jarige werkman A. R. alhier. Ten nadeele van den tuinder W. J. W. zijn door zekeren L. S. ongeveer 1700 jonge andijvieplanten ontvreemd. S. had van W. toestemming gekregen om 200 planten mee te nemen, doch deze maak- BINNENLAND. Kon. onderscheidingen bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. De Indologische colleges te Utrecht znllen begin October beginnen. Met ingang van 1 October wordt het port van de voor het buitenland bestemde brief kaarten verlaagd tot tien cents. Openbaarmaking omtrent Anton Jnrgens* Ver. Fabrieken. BUITENLAND, De tekst van de Duitsche- antwoord-nota aan Frankrijk. Kei Engeïsch-Mexicaansch geschil is bij- gelegd. Nabeschouwingen over Caillanx' bezoek aan Londen en toekomstmuziek over zijn bezoek aan Washington. te van dit aanbod misbruik door er liefst 1900 mee te nemen en in zijn tuin uit te zetten. Het gevolg was, dat de jonge plan ten thans ten tweede male uit den grond moesten worden gehaald en aan den recht- matigen eigenaar werden teruggegeven. Op de markt alhier is gisteren een zwartbont jong varken achtergebleven, waaromtrent inlichtingen te bekomen zijn aan het Bureau van Politie. Gistermiddag had op de in aanbouw zijnde Katholieke kerk aan den Heeren singel een ongeval plaats, dat wonder bo ven wonder goed is afgeloopen. Van een dricdeelige ladder, die haar steunpunt had in de dakgoot bezweken plotseling de beide bovenste gedeelten met het gevolg, dat de drie werklieden, die er op stonden langs het dak gleden on zeker op den grond te pletter zouden zijn gevallen, als zij niet in hun val gestuit waren door een steiger, ongeveer 1 Meter beneden de dakgoot, waarop zij thans alle drie bleven liggen. Het waren de timmerlieden A. S. en A. W., beiden alhier en O. M. B. te Rotterdam. Thans kwamen allen er betrekkelijk goed af. De beide laatsten werden voor een na der onderzoek naar het Elizabethsgesticht overgebracht. Gistermiddag had op de Oude-Vest een aanrijding plaats tusschen een handwagen en een met een paard bespannen brandstof- fonwagen, bestuurd door H. J. B., met het gevolg, dat het eerste voertuig zwaar werd beschadigd. B. had gedacht nog gemakke lijk te kunnen passeeren. Nic. van E., wonende in de Luythof- laan heeft zich bij de politie beklaagd ter zake van mishandeling van zijn hond door zekeren v. d. O., wonende aan de Rijnkade. Door de politio alhier zijn aangehou den de drie nachtverblijvcrs H. v. d. S., L. Z. en B. H., die allen nog eenige dagen hechtenis of geldboeten te goed hadden. Hedenavond opent de heer C. Kanbier in het perceel Haarlemmerstraat 196 een nieuwe zaak in ijzer- en emailwaren. Tot voor kort was dit pand een van de laatste gesloten huizen van deze straat. Thans heeft ook dit er aan moeten gelooven en is om gebouwd als winkel. De verbouwing ge schiedde onder leiding van den architect Nijk; het metselwerk werd geleverd door de heeren Van Rooyen en Zierikzee, terwijl de heer Van Weizen een en ander keurig in de verf zette. De electrische lichtinstallatie werd aangebracht door de firma Stigter. Het perceel ziet er werkelijk zoowel van binnen als van buiten keurig uit. De winkel. teven9 het magazijn, beval een groote menigte kachels in alle mogelijke vormen, voorts groote voorraden emailwerk alsmede allu- miniumgereedschappen, huishoudelijke arti kelen. enz. Zeer in het bijzonder vragen wij de aandacht voor een schitterende collectie lampekappen, waarvan de een al mooier i3 dan de ander. Kortom een winkel, waar men beschikt over een uitgebreide keuze van degelijke en onontbeerlijke artikelen. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gom.: Zondagmorgen, te tien uur, mej. ds. Jac. Boerlage, van Oud- Beierland. Eglise wallonne: Dimanche pas de servict Evang.-Luthersche Gem.; Zondagmorgen, te liallell, dr. C. de Meyere, Remonstrantsch Gerst Gem.: Zondagmor gen, to hallelf, dr. W. J. Lente. Ver. v. Vrijzinnig; Hervormden. Volkshuis: Zondagmorgen, to halfell, ds. A. van dr Wissel. Vrjje Kath. Kerk, Bonilaeiuskapel, Stille- Rrn la; Zondagmorgen, te halfelf, dienst

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1