No. 20081. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 Augustus Derde Blad. Anno 1925. BUITENLANDSCH GEMENGD SPORT. DE NATIONALE RAMP. I. J. SLOOS, Accountant UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA Broeck, 53 j., gehuwd met A. E. Paans Jan Kooij, 85 j., wede. van M. A. Verploef; Adriana Markus, 74 j., gehuwd met P. Kooij. Hillegom. De gemeente-veldwachter Veen ontmoette 's nachts een zwerver, met een damesrijwiel aan de hand. Op de vraag, hoe hij aan dat karretje kwam, vertelde hij, dat hij het gevonden had. Deze uitleg kwam de politie wel wat verdacht voor, die daarom den man medenam naar het bureau. Daar verklaarde hij al heel spoedig, dat hij heb gestolen had bij den heer K. aan de Pas toorslaan. Het was dus een goede vangst. Katwijk. Naar we vernemen, lieeft de Katwijksche Bouwvereenlging alhier beslo ten bij het Rijk grond in koop te vragen voor den bouw van arbeiderswoningen. De 1 bedoeling is, dat binnen afzienbaren tijd oen 200-tal woningen van zeer eenvoudig type worden gebouwd, met een huurwaarde in ieder geval lager dan voor de reeds be staande huizen der vereeniging is verschul digd Ongetwijfeld zal dit besluit door velen met veel blijdschap worden begroet, daar de woningnood reeds sedert geruimen tijd zeer groot is. De vereeniging heeft voor den bouw haar aandacht gevestigd op den grónd, onmiddellijk grenzende achter de erven der huizen aan de Zuidzijde der Zuidstraat, zoo dat de woningen dan zullen komen te staan in het verlengde der Varkevisserstraat. Katwijk aan Zee. Het orgelconcert, door den heer Nic. van Beelen gisteravond in de Oude Kerk gegeven, werd door vele belangstellenden bijgewoond. Het goed ingestudeerde programma werd in alle deelen goed afgewerkt. Begonnen met Introduction Choral" van Boêllmann, werd dit gevolgd door ,,Kom, Heil'gc Geest" van Perosi dat bijzonder ef fectvol werd voorgedragen. De overige nummers werden mede op dit schoone instrument goed ten gehoore ge bracht, wat duidelijk bleek uit de spannen de aandacht waarmede hot publiek zat te luisteren. Tot slot kreeg men ten gehoore het breed opgezette Preludium en Koraal Dankt, dankt nu allen God" van J. Bonset. Het publiek ging dankbaar huiswaarts. Het muziekgezelschap Uitspanning na Inspanning zal Zaterdagmiddag bij goed weder, een rondgang met muziek door het dorp maken. Het saldo van de alsdan te houden collecte zal gebruikt worden tot reparatie der muziektent en tot aankoop van eenige hoog noodige instrumenten. Aan den vooravond van de feestelijk heden zal op Maandag a.s. 's avonds te half acht voor de Chr. Oranje-vereeniging Oranje Getrouw" in de Oude Kerk optre den ds. H. J. £ouwenhoven Dzn. van Lei den, die zal spreken over het onderwerp ,,Het huis van Oranje, door Gods genade, Symbool van vrijheid en vreugde". Noordwijk. Bij het alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidersbemidde ling waren dezen week als werkzoekende in geschreven 3 personen n.l. 1 visscher, 1 losse arbeider en 1 schilder. Burger 1. Stand. GeborenMaria PetroneHa, D. van F. Plug en M. Zuidhoek Franciscus Jeroen en Antonia Cornelia Thereaia, Z. en D. van P. Hoogervoret en M. P. v. d. Ham CaÖharina, D. van Jac. de Bruin en J M. C. van Spijk Arie, Z. v. D. v.d. Niet en C. v.d. Wiel Cornells, Z. van J. Klinkenberg en J. van Duin Jo hannes Wilhelmus, Z. v. G. A Vink en G. van Leeuwen Froukje, D. van U. van Remmorden en M. van Wijk Neeltje, D. van P. v. d. Zwan en IJ. Smit Ondertrouwd: Corneli9 van den Oever 29 j.. te Katwijk, en Weintje van der Niet 22 j., alhier. Getrouwd: H. W. G. van Uric 24 j. en G. P. Ruigrok 25 j. Overleden: Francisca Bejrghoff 61 j. Levenl. aangegeven kind van" het mann. ge slacht van H. CL Hartevelt en R. B. Schroe- der v. d. Kolk Franciscus Jeroen Hoo gervoret 5 d., Z. van P. Hoogervorst en M. P. v. d. Ham. Noordwijk Binnen. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk voorin. 10 uur ds. A. E. van Baaien van de Kaag. Door den bloemboiMenkweeker V., al hier, werd aangifte gedaan van diefstal van een zestands mestvork, welke zich bevond in een 9chuur. Tot heden is de dader nog niet kunnen worden opgespoord. Sassenheim. Kerkelijk bericht. Ohr.-Geref. Gem., KerklaanZondagmor gen, te tien uur, en 's nam., te vijf uur, Leeskerk. Ned. Prot. Bond Zondagmorgen haifelf in de zaal van den heer B. Hoogstraten, prof. dr. K. H. Roessingh van Leiden. Valkenburg. Kerkelijkbericht. Ned.-Herv. Gem.Zondagmorgen, te tien uur, en 'e nam. te vijf uur (Zondag 42), ds. Hermanides. Nadat eerst door hel bestuur der Chr. School besloten was kinderfeest te vieren op 31 Augustus, is dit op verzoek van het comité uit de burgerij voor dit jaar nog ver zet op 14 September. Er i9 n.l. een oproep gepubliceerd aan de inwoners om ook op 14 September feest te vieren. Een voorloo- pig programma is bekend gemaakt en nu zal veel van de offervaardigheid afhangen of de commissie de haar gedachte taak kan uitvoeren ja dan neen. Aangezien het hier de viering van den verjaardag van onze ge liefde Koningin geldt, zullen we hopen dat het feest schitterend moge slagen. Op bet Zionistisch Congres te Weenen is de eenheid ook niet volmaakt. Dientenge volge besloot de 'Zionistische executieve ai te treden. De*,,Peuple" is in staat het bericht van Trotsky's aanwezigheid te Spa beslist tegen te spreken, Er is slechts een „vreedzame Hollander" die erg op Trotzky lijkt. Te Berlijn had dezer dagen een schok kende gebeurtenis plaats. Een lange begrafenisstoet was hot kerk hof binnengekomen en de kransen werden van de kist genomen, toen eensklaps de weduwe van den overledene een luiden kreet slaakte en in zwijm viel, Toen "zij weer tot bewustzijn kwam, ver klaarde zij, dat de kist, die daar voor haar stond niet die was, welke het lijk van haar overleden man bevatte en zij stond er op, dat men de kist zou openen. Dit geschied de. Het deksel werd verwijderd en inder daad zagen de aanwezigen, dat het lijk niet was van dengene, wien zij de laatste eer dachten te bewijzen. Bij deze ontdek king vielen verscheidene omstanders even eons flauw. Men kon slechts veronderstellen, dat het lijk van den heer Baehring, zoo heette de overleden, den vorigen dag was begraven in plaats van dat van den heer Lux en dat diens lijk thans op het punt stond ter aar de te worden besteld. Het lijk, dat den vorigen dag als dat van den heer Lux was begraven, werd nu weer opgegraven en het vermoeden bleek juist: de kisten waren verwisseld. De beide begrafenissen moesten nu op nieuw plaats hebben, want de heer Baeh ring was protestant en lag op een Roomsch- Katholiek kerkhof begraven! Do twee kis ten werden naar de respectieve kapellen teruggebracht en den volgenden dag kon don de lijken naar de voor hen bestemde laatste rustplaats worden gebracht. De oorzaak van de verwisseling is nog niet bekend. Daar beide kisten op denzelt- den dag per spoor naar het kerkhof waren verzonden, vermoedt men, dat de verzon- ding8documenten tijdens de reis verwisseld zijn. In Frankrijk weer een spoorwegongeluk, zij het van bescheiden omvang. Een trein uit Juvisy is in de gare d'Orsay, tegen een atootblok geloopen. Er zijn een twintigtal reizigers licht gewond. Krassin, de gezant van de Sovjet-repu bliek te Parijs, vertoefde dezer dagen met zijn gezin te Villers aan zee. Toen hij daar in de Zeestraat voor een th'eegelegenheid zat, begon een troepje jongelui, dat hem herkend had, te joelen en roepen: „moor denaar van den Tsaar". Om een eind aan het incident te maken verliet de sovjet gezant de theeschenkerij, begaf zich naar zijn hotel en keerde nog 's avonds met den trein naar Parijs terug. Uit Halle wordt gemeld, dat het nood weer in het district van het Mannsfelder meer voor 1.200.000 mark schade aangericht heeft. De opnieuw losgebroken hevige re gens hebben die schade nog vergroot en steeds meer huizen zijn aan het verzakken. Wat het Nationaal Steuncomité doet In een onderhoud van een redacteur der ,N. R. Crt." met dr. N. M. Josephus Jilla, ders voorzitter van den Gezondheidsraad, te 's Gravenhage, in zijn functie van secreta ris van het Nationaal Steuncomité, over de werkzaamheden van deze organisatie, deel de deze mede, dal de taxatie van de storm schade in Gelderland en in Brabant thans officieel aan den gang is. Het Nationaal Steuncomité werkt hiertoe samen met de in die provincies gevormde commissies, die beide onder presidium van den Commissa ris der Koningin staan. Elk dezer commis sies heeft aan een architect opgedragen, om, met behulp van de plaatselijke autoriteiten, de kosten van wederopbouw en herstel te schallen Hieruit zal voorzeker blijken, dat de nood in Brabant niet minder groot is dan die in Gelderland. In Borculo heeft men wel te doen met een groolendeels verwoest stadje, waar ook in den omtrek velerlei ver nield en gehavend is, maar in Brabant en met name in de streek Zeeland, Langeboom, Escharen, komt de vernieling meer verspreid voor over toch zeker niet minder dan een honderdvijftig boerderijen en woningen. In Brabant zal echter het werk van het herstel minder gecompliceerd zijn, omdat de meeste van die boerderijen aan een bepaald type beantwoorden en dus in dienzelfden geest weer opgebouwd moeten worden. In een stad daarentegen, staat men voor allerlei verscheidenheid van woningen, die van villa's lot krotten varieeren, daar heeft men ook sloppen met heel slechte woningen gehad, wat allerlei kwesties stelt. Sommige dezer krotten zullen met weinig kosten weer in den ouden toestand te brengen zijn; maar ook bestaat' de mogelijkheid, om van de om sla ndigheid te profiteeeren en zulke slechte woningen door betere te vervangen. De vraag is dus: moeten zulke complexen kioljes weer op dezelfde wijze hersteld wor den? Deze moeilijkheid doet- zich ook voor bij oude huizen van betere soort, maar waarvan de waarde vóór den cycloon toch ook dikwijls minder was dan het benoodigd bedrag om ze behoorlijk te herstellen of in sommige gevallen geheel op te bouwen Moe ten ook de welgestelden vergoeding krijgen voor de stormschade aan have en goed? .Wanneer bij anderen een schoorsteen af waait, een plafond neervalt, moeten zij dit ook zelf betalen zeggen sommigen, die in principe ook bezwaar maken om het bedrag van den steun voor opbouw of herstelling grootcr te doen zijn dan de oorspronkelijke waarde van het bezit Maar wat moet men dan beginnen met een-oud huis, dat f600 waard was, dat omver gewaaid is, en waar van de opbouw f2000 zal kosten? Moet in zulke gevallen het meer noodige dan maar niet beschouwd worden als compensatie .voor het moreele leed. De provinciale com- niissies zullen al deze kwesties moeten op lossen. Bovendien is de kostenberekening heel moeilijk. Verscheiden, ook van de betere, huizen maken den indruk dat alleen het dak er afgewaaid is. Treedt men er binnen, dan blijken ze vaak inwendig totaal verwoest te zijn. In Gelderland is er, behalve Borculo, nog eenige schade geleden in Ruurlo, en ook te Didam en hier en daar verspreid. Ook in Overijsel heeft de cycloon nadeel berokkend onder meer in Hengelo. De commissaris der Koningin achtte het echter overbodig daar een provinciale commissie te vormen. Hier treedt het Nationaal Steuncomité dus di - reet op Een schatting van wat er noodig zal zijn, durfde dr. Jitta, nu het onderzoek nog gaan de is, niet aan. Hij voor zich, geheel vrij blijvend, stelde zich echter voor dat er zeker 'n twee-en-half millioen gulden mee ge moeid zal zijn. En tot nu toe wordt het totaal der overal ingezamelde gelden be groot op f 1.200.000. Er zal dus nog heel veel gegeven moeten worden. En bij den steun moet natuurlijk de bedoeling voorzit ten om de menschen zoo gauw mogelijk uit de ellende te helpen, en vooral te voorko men, dat er paupers gemaakt worden door de ramp. Het geleden nadeel in zaken is ook een heel moeilijke schatting. Er zijn werkloozen, omdat het bedrijf van den werkgever is ver weest. Er is veel van den oogst vernield, hier en daar wat vee omgekomen. In Bra bant heeft de Boerenbond hulp toegezegd om te redden wat er van den oogst te redden valt, en bet R.-K. Huisvestingscomité is daar ook hard doende om te helpen bij den opbouw. Hoeveel geld er bij het Nationaal Sleuncomité tot heden is ingekomen, had de secretaris nog niet van den penning - meester vernomen. Men weet dat de bedoe ling is om alle verzamelde giften aan dit centrale comité af te dragen. Hiertegenover zal dan. later bij de sleunverleening van zij nentwege in mindering worden gebracht wat reeds aanstonds in de centra van do ramp J9 afgedragen en natuurlijk ook reeds ten deele besteed. De vorige weck zijn de leden van het Na tionaal Steuncomité een dag in Borculo en in Ruurlo geweest. Morgen zullen zij de ge teisterde Brabanlsche gebieden bezoeken. Dc wederopbouw zal nu geschieden door ie provinciale commissie, in overleg met het Nationaal Steuncomité waarbij de dienst belast met het toezicht op de handhaving van de wettelijke bepalingen betreffende de volkshuisvesting, acTviseerend zal optreden. Be Rijksgebouwendienst, waaraan oorspron kelijk, met name te Borculo, deze taak was opgetreden, is dus teruggetreden. Elk der provinciale commissies belast nu een parti culieren architect met de uitvoering van het werk. In Brabant is dit dus al begonnen. In Gelderland wordt de wederopbouw zoo spoedig mogelijk ter hand genomen. Nu echter het gestadige zomerweer over is, en het telkens regent, moeten de dakloozen eerst lijdelijk in barakken en noodwoningen worden ondergebracht, om niet hals over kop te hoeven werken aan het herstel van hun woningen. De Gezondheidsraad heeft .drie barakken naar Borculo gezonden. Een mooi voorbeeld. „Het Vad." vertelt: Dezer dagen wilde een bekend industrieel met zijn auto Borculo binnenrijden. Men weet, dat dit nu niet meer altijd zoo gemak kelijk gaat en dat de marechaussee toeristen aanhoudt. Ool^ditmaal werd de auto tegen gehouden. De bezoeker legde zich onmiddellijk bij het verbod neer, doch vroeg om een collec tant, daar hij een gift wenschte af te dra gen. De collectant kwam al gauw en de be zoeker zei: Hier is f5001 En hier is 1500 van mijn vrouwl En hier is f500 van mijn dochter.... En hier is f500 van mijn chauffeur. De marechaussee kwam toen vlug lus- schenbeide en zei: O.maar dèn mag u natuurlijk wel passeeren! Neen antwoordde de bezoeker, ik wil mij aan de bepaling houden; dat, wa^r 't om gaat is nu afgedragen en als om 5 uur de versperring opgeheven wordt, kom ik wel terug! Een jnbileerend echtpaar. Het echtpaar Fransen, uit Borculo, dat sinds de stormramp, waarbij het alles ver loren heeft, in het ziekenhuis te Deventer wordt verpleegd, is morgen veertig jaar ge trouwd. Men wil in het ziekenhuis .trach ten, beiden dien dag iets van de ramp te doen vergeten en men hoopt daarbij hulp van buitenaf te krijgen. Een bijzonderheid. Als een bijzonderheid mag zeker wel ge meld worden, dat Woensdag bij een hevig onweer, dat zich boven Borculo ontlastte, de bliksem sloeg in den eenigen boom, die nog in de Burgemeester-Bloemenstraat overeind was blijven staan. RECLAME. Lid der Ned. Org. van Accountants NIEUWSTEEG 3 Ta! 2102 - LEIOEN 2531 Hazeiswonde. Tol opzichter van den Kleine Droogmakerij-Polder is benoemd de heer J Dekker en tol penningmeester de heer A. Heesterman, zulks in de plaats van den heer A. H. Goldberg, aan wien op zijn verzoek uit beide betrekkingen eervol ont slag is verleend. Mej. A. Luuring alhier is le Utrecht geslaagd voor de acte Fransch L. O. Voor 14 dagen terug slaagde genoemde dame voor de Engelsche acte. Als een bijzonderheid wordt ons mede- gedeeld, dat door den heer A. van Gilst, tuinder alhier, een struik aardappelen is gerooid, waaraan zich 6K.G. aardappelen bevonden. Op den Voorweg geraakte L. v. L. te water, die door den heer N. L. werd gered en met den schrik en een nat pak vrij kwam Kerke 1. bericht voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk, halelf en 7 uur ds. J. Luuring. Geref. Kerk, haifelf en halfacht de heer P. v. d. Marei, theol. cand. te Koudekerk. Maandagavond: Ned. Herv. Kerk, 8 uur, ds. de Geus van Waddingsveen. Rede voor de Chr. Oranje-Vereeniging. Haarlemmermeer. Tegen den slager T. v. d. P. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het frauduleus slachten van een var ken. Het vleeacR werd inbeslaggenomen en naar Haarlem vervoerd. In de Ringvaart van den Haarlemmer- meerpolder nabij den Spaarnwouderweg werd een schuitje, waarin twee mannen ge zet-en waren, door een passeerende motor boot aangevaren, met 't gevolg dat 't bootje omsloeg en de inzittenden in 't water terecht kwamen. De bemanning van het motorvaar- I tuig die 't ongeval opmerkte, slaagde er in tijds in de drenkelingen, die zich zelf niet konden redden, aan boord te brengen. Wegens zijne benoeming tot ambtenaar te-r secretarie der gemeente Nieuwer-Am- stel is aan den heer J. J. G. Boot op diens verzoek eervol ontslag verleend als adjunct- commies ter secretarie van deze 'gemeente met ingang van 1 September a.s. In het door ons geplaatst bericht om trent do opbrengst van het door het R.K. -Fanfarekorps „Hoofddorp" gehouden col lecte, staat abusievelijk vermeld f 500. Dit moet zijn f 150. Burgerlijke Stand. Geboren Catharina Geertruida, d. van G. A. Roubos en A. Bokhorst Klaas, z. van H. Wilner en A. Kool Catharina Maria, d. van J. Milatz en C. M. Korstjens Antje, d. van L. Tanis en M. Kemp Aaltje, d. van H. Zuetenhorst en M. D. T. Kooij Wilhelmus Everhardus, z. van W, E. Hennink en A. E. Filius Antonia Maria, d. van R. A. P. Süter en H. Lijs Adriana Maria, d. van J. de Berg en J. KorteBerendina, d. van G. Doppenberg en A. de Moor Neïis, z. van P. Kinkel en G. Boef Petrus Leonar- dus, z. van J. P. Snijders en J. E. Zegwaard Mij nardus Cornelia, z. van J. A. Aps- woude en A. Deen Johannes, z. van J. Appelman en C. C. van der Voort. Ondertrouwd: O. do Groot, 23 j. en R. J. Schuilenburg, 22 j. H. Worm, 25 j. en A. Middelkoop, 21 j. Gehuwd: J. A. Teeuwen, 25 j. en A. G. Verhaar, 21 j. H. van Leeuwen, 22 j. en J. M. Renting 22 j. D. Piet, 2 j. en A. van Veen, 25 j. J. Spaargaren, 25 j. en P. Rijken, 26 j. Overleden: Johannes, 20 mnd., z. van K. van Grootveld en J. M. Spaargaren Wil lem Jan, 11 mnd., z. van J. van Laar en W. H. Korenwinder Arie Albertus van den Noordwijk aan Zee. K e r k e 1 ij k bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk roorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. J. Vermeu len. Ger. Kerk, voorm. 10 lAir en nam. 5 uur ds. Koers. Van een der tennisbanen alhier werd een wollen kindenrestje ontvreemd. De po litie heeft de zaak in handen.» Door een auto, komende van den Pickéweg, werd een lantaarnpaal, staande op den hoek PickéwegRembrandtweg, aan gereden. De lantaarnpaal stond geheel scheef en eenige ruiten waren gebroken. De auto werd bschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Wederom waren eenige jongens in d9 duinen een vuurtje aan het stoken. Gelukkig werd dit door een aldaar surveilleerden agent van politie ontdekt. Deze liet de jon gens oogenblikkelijk het vuur blusschen, zoodat erger vooricomen werd. Oegstgeest. Burgerlijke Stand. Geboorten: Antje, d. van J. Paauw en M. J. de Haan Sophia Johanna, d. van J. Paauw en M. J. de Haan. Ondertrouwd: H.W. Rubenkamp te Oegst- geeBt en J. W. M. van Berkel te 'e Herto genbosch. Overlüde^E. J. Rozehdaal 72 ir. wede. H, van Heat, eerder weduwe J. L. Bonte. SCHIETEN. Leidsche Scherpschutters-Vereeniging. Bij de schietoefeningen te Katwijk van de Leidsche Scherpschutlererereeniging ver wierf de heer E. SchoneveW (Katwijk) het ondereóheidingsteeken voor scherpschutter, terwijl de heeren J. P. v. Brussel (Leiden). H. L. van Delft (Warmond) en W. v. d. Stoel (Wassenaar) den graad behaalden van meester-scherpschutter. WIELRENNEN. Jaap Meyer bevestigd zijn superioriteit. Op de Buffalobaan te Parijs zijn gister avond, naar de „Telegraaf" meldt, belang rijke wedstrijden gehouden zoowel voor amateurs als voor professionals, welke dit maal niet alleen als een reprise kondon wor den beschouwd voor de prof.-sprinters, maar gedeeltelijk ook voor de amateurs op deu korten afstand. De Hollandsohe wereldkam pioen, Jaap Meyer, reed weer in grootcn Stijl en won over alle liniën, daarmede ten overvloede bewijzende dat de hoogste titel bij hem in goede handen is. Moeskops kon het wederom niet verder brengen dan tot een dér demi finales, waarin hij door Michard werd geklopt. De amateurs Jaap Meyer, Oszmella, Gal- vaing en Revelly (Fransch kampioen) stre den in matches deux met de volgende uit slagen lste match: 1. Oszmella; 2. Revelly op Vfl lengte. 2de match1M e y e r; 2. Galvaing op V6 lengte. 3de match: 1. Galvaing; 2. Revelly, op 1/4 wiel. 4de match: 1. Oszmella; 2. Galvaing. op 1/2 wiel. 5de match: 1. Meyer, 2. Revelly, op 1 lengte. 6de match: 1. Meyér; 2. Oszmella, op 3/4 lengte. To taal-uilslag: 1. Meyer, 3 p.; 2. Oszmella 4 p.3. Galvaing, 5 p.4. Revelly, 6 p. De series der professionals brachten als overwinnaars: Kaufmann, Schilles, Moes kops, Michard, Degraeve en Walliez. De lierkansingsritten werden gewonnen door Rousseau, Germain en Devoissoux. Hierna werd Moeskops in de demi-finale met een wiellengte door Michard geslagen. In den eindstrijd kwamen Kaufmann, Mi chard en Degraeve. Wie daarbij winnaar werd staat in genoemd blad niet vermeld. Alleen lezen wij dat de eerste match door Kaufmann gewonnen werd CRICKET. All-HollandM.C.C. Op 2 en 3 Sef>L zal op het H.C.C.-terrein te Den Haag bovenvermelde 2-daagscln wedstrijd plaats vinden. VOOR ZATERDAG 29 AUGUSTUS. 8.50: Hamburg (302 M.) Morgenomroep 10.15; Amsterdam (1950 M.) Tijdsein vat het Persbur. Vaz Dias (Off. Amst. tijd). 10.50: Daventry (1600 M. 5XX)Weerbc richt- 12.20: Leipzig (ong. 400 M.) Middagcon- eert. 12.50. Cardiff (353 M. 5WA). Lunchtijd- rnuziek. 1.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 6XX). Tijdsein van Greenwich. Concert. 3.20: Cardiff (353 M. &WA). The 8t. Hil da Colliery Band. 3.35Manchestor (376 M. 2ZY). Band of H. M Qoldstream Guards. 3.50: Aberdeen (495 M. 2BD). The Wire less Orchestra. Ella M. Runcie (tweede so praan). Middagpraatje. 4.05: Birmingham (479 M. 5IT). The De cameron Dance Orchestra. Bournemouth (386 M. CBM). Praatje over tuinieren F. R. H. S. Orchestra. 4.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. öXZ). Tijdsein van Greenwich. Con cert; Het ,,2LO"-ootet, muziek en zang. Newcastle (403 M. öNO). Norah Wiggins (sopraan), F. Harrington (bariton). 4.50: Leipzig (ong. 400 M.) Concert der Hauskapelle. 5.20: Cardiff (353 M. 5WA). <(5WAV „Five o'Olocks". Manchester (378 M. 2ZY). Middagpraatje. 5.35: Birmingham (479 M. 5lT). Vertel lingen voer de kinderen. Bournemouth (386 M. GBM). Voor de kin deren: Liederen en vertellingen. 5.50: Cardiff (353 M. 5WA). Voor de kin deren. Manchester (378 M. 2ZY). Voor de kin deren. Newcastle (403 M. 5NO). Voor do kin deren. Aberdeen (495 M. 2BD). .Voor de kin deren. 6.20Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XZ). Voor de kinderen: Muziek door het Octet. ,,Mr. Beaver's Shop". Quessing competition. 7.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht. Nieuws. (Ook van uit de an dere stations). Mr. H. Q. Powell Jones: „De Prins in Zuid-Amerika". 8.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO on 1600 M. 5XX). Sociable „Songs and Or chestral Music". The Wireless Chorus and Orchestra. Birmingham (479 M. 5lT). „Outside con cert". The City of Birmingham Police-Band Harold Howes (bariton). Bournemouth (386 M. 6BM). „De baro-» meter". Winifred Ascott (sopraan), Gier dys James (tweede sopraan), Ann© Farnell-Wat8on. Kenneth M. Corners, Louis Hertel (voordrachtskunstenaar), Eir- nest Eady (bariton), Bob Stokes (bariton). The Wireless Orchestra. Cardiff (353 M. 5WA). „Muziek ed vroo lijkheid". Het Casano Octet. Charles Pen rose en Billie Gey (voordrachtskunstenaars) Manchester (378 M. 2ZY). „Van allefl wat". Het „2ZY" orkest. Newcastle (403 M.. 5NO). Populair pro gramma (Muziek en zaog). Aberdeen (495 M. 2BD). Margaret F. Sts- wart (sopraan). Reginald Whitehead (ba«). The Wireless Orchestra 8.45Londen, Daventry (365 M. 2LO efi 1600 M. 5XX). „Humoristisch tusschenspeF* Louis Hertel in „Pit Props". 9.05: Parijs (1780 M. SFR). Concert 9.20: Birmingham (479 M. 5IT). Sydney Coltham (tenor). Lewis Knight (bas), Al bert Daniels (voordrachtskunstenaar). Newcastle (403 M. 5NO). The Roosters Concert Party. Arthur Mackness (tenor), Septimus Hunt (bariton). Percy Merrimaa (voordrachtskunstenaar), W. Mack (humo rist). 10.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO oM 1600 M. 5XX). Tijdsein van Greenwich, Weerbericht. Nieuws. (Ook vanuit de an dere steden). 10.35Londen, Daventry (365 M. 2LO esi 1600 M. 5XX). The Savoy Orpheans and Savoy Havana Band. (Ook vanuit de atl- dere steden). Hilversumsche Draadiooze Omroep. 12.H. D. O. Politiebericht. 5.30—7.30 H D. 0 Voor-avond-conceit door het H D O Orchest onder Francoli Lupgens. 7.30 H. D. O. Politiebericht

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9