DE NATIONALE RAMP. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE QMSTBFKEN. J. O. baron van Hardenbroektot burge meester van Houten, mr. H. J. J. Schol- tenstot burgemeester van Uithoorn, mr. D. F. Pont; zijn heibenoemd tot burge meester van Boxtel, F. W. v. Beek, Scbijn- del, J. J JanssensVlijmen, G. R. v. d. VenBodel, H. J. C. v. GinnekcnHattem, P. L. HonkoopRietveld, Waarder en Barwoutswaarder P. J. Brunt; Berkel, F. M. M. Vos de Wael; Berkhout, J. Best Nzn. Haarlenimerliede en Spaarnwoude L. H. Simons, Wormer, P. KooimanKrab- bendijke, J. Welleman, Leusden en Stouten- burg, mr. J. H. K. do Beaufort; Utingera- deel, J. Bleekers; Opsterland, M. J. Sel- h'erstWesterbork, J. K. Doornbos. Bd Kon. besluit is toegekend de eere medaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, in brons, aan H. Stillewagt, te De venter, ladingmeester bij de Geldersch-Over- ijselsche Stoomtram-Maatschappij, en Boerstoel, te Harfeen, gemeente Gorssel, ploegbaas-voorwerker bij die Maatschappij. Te 's-Gravenhagc is in den ouderdom Van 93 jaar overleden prof. dr. R. S. Tjaden Modderman, oud-hoogleeraar in de chemie aan de Rijksuniversiteit te Groningen. De Nederlandsche gezant bij den H. Stoel, jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, mevrouw Van Nispen tot Seve- naer, Hr. Ms. gezant te Washington, jhr. mr. A. O. D. de Graaff, diens echtge- aoote, en jhr. mr. A. van der Goes, gezant van Nederland te Cairo, hebben gisteren het middagmaal gebruikt ten paleize Het Loo. De kerk, welke mine zon blijven. Kerkvoogden der Ned.-Herv. Gemeente te Borculo hebben besloten een commissie in te stellen voor den wederopbouw der ver woeste kerk, waarvoor zij steun zullen vra gen aan de Synode, de Vereeniging van Kerkvoogdijen, het gemeentebestuur en hét Nationaal Steuncomité. Gevraagd zal worden Iemand aan te wijzen, die met voorzitter en secretaris der Kerkvoogdij in dit comité zal zitting nemen.-Een en ander is het uitvloei set van het onderhoud met ds. mr. Dartels, secretaris der Vereeniging van Kerkvoog dijen in Nederland. Brandgevaar. De commissie van herstel van Borculo wijst er op, dat in alle gemeenten, die het zelfde ongeluk getroffen heeft als de ge meente Borculo, het gevaar van brand veel grooter is dan voorheen. Daar waarschijn - lijk dezen winter nog véle families in houten huizen moeten wonen, zal bij het uitbreken van brand dadelijk ingegrepen moeten wor-. den, anders is het ongeluk niet te overzien, zoo schrijft zij. De brandbluschmiddelen zijn geheel of gedeeltelijk onbruikbaar geworden en de gemeenten zijn nauwelijks in staat, dadelijk voldoende maatregelen te treffen te gen brand, daar vooral in den drogen zomer bijna overal gebrek aan water is. Dus komt het in hoofdzaak hierop aan, dat er overal in de gemeente „handsnelspui- len" worden geplaatst. De brandweer moet dan volgens de Mirax sneldienst-organisalie ingericht worden, zooals reeds verschillen de gemeenten en fabrieken ingericht zijn. De Nederl. Mirax Mij., Amsterdam, heeft reeds gezorgd voor bescherming tegen brand in de gemeente Borculo met apparaten. Bij de beoordeeling van de plaatsen is gebleken, dat nog apparaten noqdig waren, welke de Mirax Mij. kosteloos beschikbaar heeft ge steld. De overige door den ramp geteisterde ge meenten kunnen op aanvraag ook kosteloos voorzien worden. Alle apparaten worden door de afdeeling controle van de Mirax Mij. kosteloos gecon troleerd en indien noodig wordt het aantal uitgebreid. In het algemeen staat de beveiliging tegen brand op het platteland op een laag peil, zoo dat er gegronde reden bestaat, dat een com missie uit de Kon. Ned. Brandweervereeni- ging met aangesloten provinciale bonden in het leven geroepen wordt, tot het geven van advies over het vraagstuk brandbestrijding op het platteland. De opbouw. De heer G. J. Postel Hzn. te Lochem, heeft de leiding van het bouwbureau voor den op bouw in geheel Gelderland overgenomen. Hulp voor den tninbonw en voor kippenhonders. De heer A. Schuitevaer, Rijkstuiinbouw- oonsulent te Zuiphen, heeft, na een bezoek Bam Borculo, het initiatief genomen tot een Oproep, gericht tot de Nederlandsche tuin ders en kweekers, met het doel, dat zij hun zwaar in hun bedrijf getroffen collega's te Borculo zullen helpen door finanoieelen steun, opdat zij dal bedrijf weer zullen kun nen voortzetten. Blijkens mededeeling van den Rijkstuin- bouwconsulent zou het den tuinbouw, bij ailgemeene deenemimg in een sleunactie, licht vallen hun beroejssgenooten te Bor- pulo op do been te helpen. De groep dier tuinbouwers is landelijk wel zoo groot, dat zij in staat zal blijken om een paar door de stormramp zwaar getroffenen onder hen den last te verlichten. Het Hoofdbestuur der Roermondsohe Eiermijn heeft aan de eierverzendvereeni- gingen een brief gericht met het verzoek om gedurende een week een cent per ei af te staan voor de slachtoffers van dien storm in N. Brabant. Voor ieder is dat betrekke lijk weinig en toch, als men ziet, dat op de Roennondscho ei er veiling op een dag ruim 8 millioen eieren worden aangevoerd (wat dus een afdracht van f 20.000 zou kunnen bekekenen), dan beteekant -deze cent per •d een belangrijke steun. Udt Olland meldt die correspondent van Bet blad, dat de Eierbond Zondag vergaderd» SC met algemeene stemmen besloot-in bet Verzoek te treden. Minister Bongaerts te Langenboom en Zeeland. jQoatermorgen bracht de Ministez van ^toretaa.1 IrBopgaerismet den tiommts- fbra dlaii Koningin bi NOOrd-Brabant een bezoek aan de geteisterde gemeenten Lan- genboom en Zeeland. Het Dagelijksch Bestuur van het Natio naal Steuncomité zal morgen deze streek bezoeken. De ,,'s-Hert. Crt." verneemt, dat dit Comité vergezeld zal zijn van het Pro vinciaal Comité tot Steunverleening bij rampen, dat dien dag weer te Zeeland zal vergaderen, ditmaal in tegenwoordigheid van het bestuur van het Nationale Steun comité. Langenboom en Zeeland. De deskundige commissie heeft, volgens de „Meier. Crt.", de R.-K. Kerk, de molen en tal van nog len deele overeind gebleven woningen in Langenboom, in Oventje, etc. afgekeurd. De kerk moet geheel worden af gebroken; zoo ook de molen in Oventje en bedoelde huizen. De kerk en de molen zijn thans met hout en draad afgerasterd. Men meldt aan de 's-Hert. Crt. uit Uden: De school te Langenboom zal gedeeltelijk worden afgebroken; het dak is thans ge heel verwijderd en binnen korten tijd hoopt men het bouwen te kunnen beginnen; ook te Langenboom zijn verschillende noodwo ningen ingericht en worden nog dagelijks nieuwe bijgebouwd. Het huis van den heer Schóonwater is men geheel aan heï ver nieuwen; steenen, pannen en verder be- noodigd materiaal zijn reeds aangevoerd. Met de kerk en klooster te Langenboom heeft men nog geen aanvang gemaakt. Wel is men op 't oogenblik aan het werk met het stichten van een tent, alwaar de Paterp tijdens de werkzaamheden verbonden aan de opbouwing van kerk en klooster zullen kunnen verblijven. Voorloojng wordt des Zondags en ook door de week de H. Mis ge daan in het patronaat, dat bijna niets door den storm heeft geleden. Ook te Zeeland wordt druk gewerkt. Over het werk der soldaten der genietroepen is men uitstekend tevreden. Dagelijks worden groote autovrachten planken en verder be- noodigd materiaal aangevoerd, voor het bouwen van noodwoningen in de verwoeste streek. Dit alles doet ons denken aan het voormalige vluchtelingenkamp te Uden. Ook de bevolking van Zeeland Is uitste kend over het werk der genietroepen tevre den, waarvoor dan ook een woord van lof hier zeer zeker op zijn plaats is. RECLAME. De ondraaglijke jeuk en pijn van aambeien worden onmiddellijk verzacht door aanwen ding van Foster's Zalf. Inderdaad een pro baat geneesmiddel. Per doos f 1.76; per tube f 1.3*91 Alphen. Zeker R., wonende alhier in een woonschip, is op last van den commis saris van politie alhier door den insp. van politie aangehouden als verdacht van diof- stal van een koralen beurs met zilveren beu-, gol en ter beschikking gesteld van zijn ambt genoot te Amsterdam. De heer H. Vooys, commissaris van po litie alhier, is benoemd tot lid van de exa mencommissie voor het politie-diploma. Voor dit examen hebben zich 1470 candidaten aangemeld. Op het gisteren te Woerden gehouden zongcocncoiira behaalde 'het Atphen's Man nenkoor „Kunst na Arbeid1' dn de 3de af-, deeltetg een eersten prijs. Op het gisteren te Woerden gehouden zangconcours behaalde de Ohr. Zangver- e omging „Sursum Corda" aihier èen eer- 1 sten prijs in de vierde afdeeling. Op de Prins Hendrikstraat kantelde' door het breken der achteras een tentwa- tfón om. Het paard werd dadelijk gegrepen. De 4 inzittenden kwamen met den schrik vrij. Het ongeval Liep behoudens de mate rieels eohade nog goed af. Het post- en telegraafkantoor aihier zal op Maandag 81 Augustus voor den postdienst opengesteld zijn tot 2 uur_ n.ra. De telegraaf- en telefoondiensten blij ven ongewijzigd. Boskoop. Gemeenteraad. Voorzitter: de heer P. A. Oolijn, burger meester. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde punt 2 der agenda: aan bieding door B. en W. voor onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw-benoemde raadslid, den heer P. D. Noest. De voorz. stelt voor om tot leden der commissie voor het onderzoek der geloofs brieven te benoemen de heeren Spruit, Boekraad en Leef. Hiertoe wordt besloten. Na een korte aanwezigheid der benoemde commissie deélt de heer Loef mede, dat de Commissie de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid heeft onderzocht en in orde bevonden. De Raad besluit vervolgens tot de toe lating. De heeren Spruijt en Boekraad leiden vervolgens het nieuwbenoemde lid binnen De voorz. spreekt den heer Noest toe. Het i9 voor U de tweede maal, dat gij Uw in trede doet in den Raad der gemeente Bos koop. Het is mij een genoegen U met deze wederverschijning geluk te wenschen. Was het voor twee jaar, toen gij afscheid naamt van den Raad, een verre van aangenamen tijd van bezuiniging en inkrimping op bijna elk terrein van de gemeentelijke zorg, thans heeft bed er den schijn van, dat een periode van bloei is aangebroken, zoodat wij weer iets ruimer kunnen ademhalen. Het heeft, zoo zedde ik, den schijn van opbloei, maar zelfs indien waar is, wat wij van harte hopen, dat de schijn hier niet ledriegt, ook dan nog is het betrachten van de uiterste voorzichtigheid bij de behandeling der ge meentelijke vraagstukken niet minder, ja misschien nog meer noodig dan in tijden van druk. Wij vertrouwen, dat die voorzichtigheid bij U wordt gevonden, en dat gij bij het bepalen van uw stem sleed# rekening hou- I den zult met wat bereikbaar is, opdat zoo Uw arbeid dienstbaar worde aan het welzijn van heel onze gemeente. De heer Noest legt hierna de vereischte beloften af. De voorz. zegt vervolgens het volgende: Ik had zoo gaarne een enkel woord van afscheid willen richten tot den heer Ver kade, die gemeend heeft als raadslid zijn ontslag te moeten nemen. Verkade heeft zich aan die woorden van dank en waai- deering willen onttrekken, heigeen hem in zooverre gelukt is, dat hij van het aan- hooren er van verschoond blijft, hetgeen mij" echter niet belet ze nochtans uit ie spreken. De heer Verkade was gedurende 6 jaren lid van dezen Raad. Hij sprak niet veel, slechts dan als hij meende, dat het noodig was, maar wat hij zeide, was aJltijd terzake en wel doordacht. Natuurlijk was hij partijman; dat heeft hij in den Raad nimmer bemanteld, maar bij de behandeling der verschillende voor stellen heeft hij altijd rekening gehouden met wat practisch uitvoerbaar was, waarbij toch ook weer bleek, dat hij bezat de on misbare eigenschappen om raadslid van Boskoop te kunnen zijn, n.l. de liefde voor deze plaats. Misschien meer dan in de Raadszaal Iieb ik in de Burgemeesterskamer uitvoerig de belangen der gemeente met den heer Ver kade besproken, waarbij hij steeds blijk gaf de zaken te bezien met zeer ruimen blik. Het taktische van Verkade was wellicht oorzaak, dat hij menigmaal het doel, dat hij stelde, bereiken mocht, want hij verstond uitnemend, wat het zeggen wil: Tijd en wijze kennen. (Teekenen van instemming). De notulen van de vergaderingen van 12 Juni en 18 Juli 1925 worden overeenkom stig concept vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van do ingekomen stukken, w.o. een adres d.d. 24 Juli 1925 van het bestuur der Vereeni ging van Sigarenwinkeliers voor Gouda en omstreken, houdende verzoek zoodanige maatregelen te treffen, dat de sigarenwin keliers in deze Gemeente worden bo- sohermd tegen een in dat adres nader aan- geduiden ODgewenschten vorm van concur rentie. B. en W. adviseeren dit adres te behan delen bij de herziening der Algemeene Po litieverordening. De heer Sprayt deelt mede, dat hij na gegaan heeft, in hoeverre en na winkel sluiting in café's sigaren en sigaretten ver kocht worden en is tot de conclusie geko men, dat dit heel weinig is. In verband hiermede is het dan z.i. ook niet noodig de gevraagde maatregelen te treffen. B. en W. doelen medo: a. dat de bouw van 26 woningen door „Patrimonium's Woningstichting" alhior, met hun goedkeuring, is opgedragen aan de firma Haaksma en Hagestein, aanne mers te Hoek van Holland, voor de som van f 72.877.14, welke som blijft beneden het bedrag, dat als maximum door do ge meente voor dezen bouw is toegestaan. b. dat de bouw van 20 woningen door de Bouwvereeniging ,,St.- Joseph" alhier, in dien het onderzoek naar do soliditeit der borgen geen bezwaren oplevert, met hun goedkeuring zal gorden opgedragen aan aen heer A. Voordouw, aannemer te Zwam- merdam, voor de som van f 52750, welke som het door de gemeente als maximum yoor dezen bouw toegestane bedrag niet overschrijdt. o. dat de bouw van 20 woningen door de bouwvereeniging „Onze Woning" alhier, indien het onderzoek naar de soliditeit der borgen geen bezwaren oplevert, met hun ?;oedkeuring zal worden opgedragen aan de Irma VergunstDaudig en Go. te Lisse, voor de som van f 64990, welke som het door de gemeente als maximum voor dezen bouw toegestane bedrag met f 21over schrijdt, hetgeen h,i. geen bezwaar ople vert, ook omdat deze Yereeniging in haar begrooting een ruimen post voor „onvoor ziene uitgaven' 'heeft opgenomen. Het voorstel van B. en W. tot het tref fen van een dading met den Staat der Ne derlanden voor de vordering op de N.Y. Oentraal Yerrekenkantoor van Brandstof fen wordt aangenomen. Eveneens wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om te besluiten tot onders- handsche verhuring van de woning, plaat selijk gemerkt, Kerkstraat No. 12 aan H. Wijnbeek. Vervolgens komt in behandeling het voor stel van B. en W. om te besluiten tot wij ziging van de overeenkomst met het Be stuur der Vereeniging tot Stichting en In standhouding van Ohr. Ned.-Herv. Soholen aangegaan, betreffende het ter besohikking stellen van het gemeentelijk schoolgebouw aan de Aohterk&de. De heer Sprayt vraagt verschillende in- liohtingen. O.a. of het juist is, dat het be stuur indertijd den concierge op een sala ris van f 300 heeft aangesteld, terwijl het nu niet meer bereid is deze kosten te dragen. De Voorzitter beantwoordt den heer Sprayt en deelt mede, dat de f 300 beloo ning voor den conoierge niet buiten B. en W. is omgegaan. Het is vastgelegd in het contract. Over het oude contract zijn des tijds heel wat besprekingen gevoerd. Over deze besprekingen zijn verschillende per sonen gehoord, die hieraan hebben deelge nomen. Allen kwamen hierin vrijwel over een, da/t door het sohoolbestuur er op aan gedrongen is om de f 300 belooning vast te leggen in het oontract. Met betrekking tot dit punt hebben er zioh geen wijzigingen in de Lager Onderwijswet voorgedaan. Het Bestuur is eohter van meening, dat het con tract in strijd is met de wet en heeft van" haar reoht van opzegging gebruik gemaakt,- Een nieuwe regeling is ontworpen, die voor de gemeente geen meerdere kosten met zicK zal brengen. De kwestie die over blijft, is, hoe het nu met de belooning van den concierge moet gaan. Het schoolbe stuur weigert voort te gaan met f 300 per jaar aan nem te betalen. Ook is Het niei bereid de helft 'der Belooning te [vergoe den, terwijl ae Gemeente de andere helft, aan Vóór fittaf rekening zal fiemeh Spreker wil dit allereerst vaststellen, dat de gemeente geen verplichtingen aan van der Kraats heeft. Doch B. en W. zijn van mee ning, dat' van der Kraats, de concierge, de dupe van de opzegging van het contract niet mag worden. Daarom hebben zij voorgesteld de f 300 loonderving voor rekening der Ge meente te nemen. De financieele Commissie maakt hiertegen bezwaar en stelt voor f 150 vergoeding per jaar voor loonderving aan van der Kraats toe te kennen. B. en W. heb ben dit voorstel van de Financieele Commis sie overgenomen. De heer Nijhoff, die lid van het Schoolbe stuur is, zegt, bij het opmaken van het oude contract niet in het Schoolbestuur te heb ben gëzeten. Het contract is altijd in strijd met de wet geweest, waarvan het Schoolbe stuur de dupe is geworden. Ook de andere Schoolbesturen waren hiervan de dupe, door dat de exploitatiekosten zeer laag waren, en de kosten der exploitatie in verband met sa mengaan der O. L. Schooi, zoodoende in vloed uitoefenden op de gemeentelijke uit- keeringen. Ook heeft het Gemeentebestuur indertijd aangedrongen op opname van de clausule in het contract, dat f 300 aan van der Kraats zou worden toegekend. Onmiddellijk hield hiermede verband een algemeene salarisver- hooging. Van der Kraats is in verhouding toen van gemeentewege niet zoo verhoogd als andere gemeente-ambtenaren, omdat reke ning werd gehouden met de f 300, welke hem vanwege het Schoolbestuur zouden worden toegekend. Na een langdurige discussie stelt de heer Van der Wolf voor om aan van der Kraats meerder werk op te dragen en hem een loonsverhooging van f 300 toe te kennen. Dit voorstel wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. om hem f 150 verhooging toe te kennen wordt aangenomen. Het voorstel tot wijziging van het con tract, wordt overeenkomstig het voorstel van B W. aangenomen. Het voorstel van B. en W. om te besluiten tot onderhandsche verhuring van een perceel boomkweekerijland aan E. Wor9t wordt aan genomen. Eveneens wordt aangenomen het voorstel yan B. en W. om, met intrekking in zooverre van het raadsbesluit van 12 Juni 1925, te besluiten tot nadere vaststelling van de door de Bouwvereenigingen verschuldigde annuï teiten van uit de gemeentekas te verleenen voorschotten. Het voorstel van B. en W. om te beslui ten tot het geven van namen Emmakade en Oranjestraat aan op het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade aan te leggen straten, wordt aangenomen. De rekening en verantwoording over het jaar 1924 van de Gasfabriek en Waterleiding welke door B. en W. worden aangeboden, worden gesteld in handen van de Commis sie voor het nazien der rekeningen. Vervolgens wordt besloten om uit de ge meentekas gelden toe te staan aan het R.K. Kerkbestuur, welke noodig zijn voor de eer ste inrichting eener school voor uitgebreid lager onderwijs. Het voorstel van B. en W. om te besluiten tot verlenging van den termijn, gesteld voor de ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woningen, Ridderbüurt 20 en 27 wordt aan genomen. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat heden de gemeente-rekening is klaargeko - men. In verband hiermede stelt hij namens B. en W. voor, deze te stellen in handen van de Commissie voor het nazien der rekenin gen, ter fine van rapport. Hiertoe wordt be sloten. Vervolgens worden uitgeloot' 3 obligaties a f 600 en 1 obligatie a f 100, van de leening, oorspronkelijk groot f 54000. Het voorstel van B. en W. om te besluiten tot aankoop van een huis met schuurtje vap den heer A. H. de Jong te 's-Gravenhage wordt aangenomen. Vervolgens komt in behandeling het voor stel van B. en W. om onteigening ten alge meene nutte aan te vragen van twee schuur tjes aan de Aohterkade. De heer Houdijk vraagt of met de betrok ken eigenaars onderhandeld is over den aan koop van deze schuurtjes en welk resultaat heeft dit gehad. De Voorzitter antwoordt, dat er lang on derhandeld is. De heer Houtman vraagt ech ter f 2700 voor het schuurtje en hiermede durven B: en W. niet bij den Raad te komen Toegegeven moet echter worden, dat bij e.v. afbraak van het schuurtje Houtman een huurderving krijgt van f 3.50 per week, daar hij dan een huisje achter zijn woonhuis, als pakhuis moet gaan inrichten. Na een langdurige discussie wordt ver volgens besloten om onteigening ten alge meene nutte aan te vragen, terwijl B. en W, voorts de bevoegdheid krijgen om 't schuur- j tje van den heer Houtman aan te koopen vcor een som met een maximum van f 2500. Hierna wordt de vergadering geschorst om over te gaan in geheime zitting. Na heropening der zitting wordt besloten tot aankoop van een stuk land van den heer N. Mesman aan de Boezemkad'e voor de soïfi van f 2000. De bedoeling is om dit land t.z.t. te gebruiken voor verbindingsweg van het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuicl- kade naar het te bouwen spoorwegstation. Vervolgens wordt vastgesteld het coHcept- besluit. strekkende tot verhaal van de helft van de inkoopsom voor tijdelijke dienstja ren, vergolden voor 1 Juli 1926 op de -be trokken ambtenaren. De heer Noest wil geaoht worden te heb ben tegengestemd. Thans is aan de orde een algeheele her ziening der Politieverordening. ODë bepalingen, die in de oude verordening voorkwamen, en waarvan d'e naleving bij kans toch niet verzekerd kon worden, zijn geschrapt. De heer Loef bepleitte opname van een artikel, waarbij het verboden wordt met twee personen 'een flets te berijden. Dit voorstel vond echter geen steun. Bij de behandeling van het betrekkelijk artikel over het venten werd allerwege aan gedrongen op een streng toezicht op verkap te bedelarij, hetwelk den laatste tijd sterk is toegenomen. Bij het artikel betreffende het zwemmen in openbare wateren, werd oenerzijds op eeü algeheel vrijgeven aangedrongen, terwijl derzijds werd aangedrongen op een zeer h perkte toelating van het zwemmen in ow bare wateren. Het voorstel van B. en W. een compr0ï tusschen deze uitersten is vervolgens aj genomen. Bij de bepalingen betreffende de winfcd sluiting stelde de heer Spruijt voor ook l koopers bij overtreding van de winkeHi ting, strafbaar te stellen. Dit voorstel ondervond echter bestrijdim. waarop het tenslotte na een heftige discoj sie, werd verworpen. Na nog eenige onbelangrijke bespreking, werd de concept-politieverordening, beho^ dens enkele wijzigingen, aangenomen. Bij de rondvraag kwam nog in debat d gedragslijn van het bestuur van het Sport, terrein, welke bestuur aan enkele anarchi». tische groepên uit Amsterdam vergunning heeft gegeven om op a.s. Zondag van hei Spotterrein gebruik te mogen maken. Day bij bleek echter, dat het bestuur van bei Sportterrein eenigszins om den tuin wa? geleid, waardoor de vergunning gegeven Leiderdorp; Het mond- en klauwzey onder het rundvee, waarvan onze gemeect gcruimen tijd verschoond was, heeft zi(J weer geopenbaard, en breidt zich sterk ui Burger 1. Stand. Geboren: Gij bertus, z. van J. Roos en J. van Voorbereei Getrouwd: W. Wille en A. K. Maat. De raad dezer gemeente vergadc morgenavond te half acht. De agenda luidt: 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding begio; ting 1926. 3. Wijziging begrooting 1925. Verordening openbare middelen van verve: 5. Verzoek beschikbaarstelling lokaal v« landbouw-boekhoudonderwijs. Waddinxveen. Het zoontje van den L„ H., die het slachtoffer werd van het ernst, auto-ongeluk op de Noordkade alhier, naar wij verdnemen, weer vooruitgaande,- zal, als alles goed blijft gaan over een we of zes het Ziekenhuis te Leiden weer ki nen verlaten. Als een bijzonderheid kan verrot worden dat een der ingeschrevenen voor d dienstplicht in deze gemeente als no. 44 w ingeschreven op het alphabetisch regisle ook onder no. 44 voorkwam op het insein vingsregister, terwijl hij eveneens no. 44u de flesch trok. Door de politie alhier is proces verba; opgemaakt tegen een veehouder wonendei het derde blok alhier, die in gebreke was bleven aangifte te doen van het sterven vi een varken dat aan vlekziekte had gelede en die dat cadaver zonder het vereischte to- zichUhad begraven. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen heeft de Oranjevereeniging te Rijk alhie! besloten om op Woensdag 2 September a.i ter viering van den verjaardag van H. M de Koningin een schoolfeest te organiseer* waaraan de leerlingen van school 10 (hori de heer Beetsma) en van de bijzonder; school aan den Slolerweg (hoofd de hea Kal) zullen deelnemen. Het fanfarekorps „Hoofddorp" hee Maandag met de gehouden collecte tot ver sterking van de kas in verband met ver nieuwing en aanvulling van het aantal in strumenten, het laatste gedeelte van hei dorp bewerkt en nog zooveel ingezameld dat de opbrengst van de collecte bijna f 50C bedraagt. Bij de nabij Lisse in deze gemeente gehouden schietoefeningen voor leden van den vrijwilligen landstorm werden prijzei behaald door A. Wijnhout met'363 p., P Duivenvoorden met 383 p., J. J Opstal mei 382 p., J. de Vries met 377 p., G. Clemen; met 374 p., N. v. d Eist met 369 p., L. Cle mens met 365 p. en J. van Leeuwen Czn met 364 p. Ze werden allen naar de over gangsklasse bevorderd. Naar ons wordt gemeld werden de ver moedelijke daders van de in den Haarlem- mermeerpolder nabij Benneboek gepleegd; bloembollendiefstallen S. en B. uit dezi gemeente heden ter beschikking van d? Justitie te Haarlem gesteld. Een hunner legde een volledige bekenU- nis af. Hiilegom. Burgemeester Wenllio.' heeft de weldadigheidsuitvoering ten hal; van de stormslachtoffers geopend met een korte toespraak, waarin hij nerinnerde aas de ellende in het Oosten van ons land. HH Haagsche Strijk-ensemble „Lidadihé" voer de een programma uit van opera-muzict welke zeer hoog stond. De bijval van d; toehoorders de zaal van Sistermans vfü tot in alle hoeken bezet was zeer warm Mej. van Houweninge uit Den Haag zorf eerst aria's van Haendel en Mendelssoht waarvoor zij bloemen kreeg en na de pauü Hollandsche liederen. In de pauze werdei vele tientallen prijzen verloot, hetgeen prijswinners in de eerste plaats, maar oö» de niet-winners een lijd lang aangennnr- bezig hield Een zeer gewilde medewerk* van. den avond was „Woutertje uit I>: Haag". Deze conferencier had veel succes Burgemeester Wentholt deelde mee. de opbrengst van den avond f 34-5,50 Hij bedankte recht hartelijk voor de vee-- vuldige belanglooze medewerking voor schitterend spel van het ensemble, d» zang van mej. Van Houweninge, de dee j' malie van „Woutertje", de gratis besef baar gestelde zaal, drukwerk, adverted* bloemen, panten, vazen, piano enz., ent en voor de talrijke door winkeliers schonken prijzen voor de verloting. Het was een succesavond. De prijs van de melk is weer mei cent verhoogd tot op 18 cent per liter. Katwijk aan Zee. Zullen de groote deren op 1 Sept. a.s. een feestelijke if gang door het dorp maken, de kleintjes, op de bewaarschool gaan, zullen in de meentezaal feestelijk samenkomen. Op tiatief van mevr. MeerburgHelders Voorzitster van de Commissie van t°ezu(l{ op de bewaarschool zal de zaal daavf

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6