No. 20078. DINSDAG 25 AUGUSTUS Anno 1925. BERICHT Voor de Slachtoffers. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van lieden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel, Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplelo Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekÏ0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ..ttst- „0.18, Franco per post 2.35 -f- portokosten. Dit nummer bestaa uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. [Wij ontvingen nog van: Jt R. f 0.75; Bob en Fientje f 0 50; lam. K, f 10; C. A. M. f 5; W. v. E. f 1, en Ör. f 5, allen ie Leiden. Tola-al f 22.25 In totaal ontvingen wij f 2707.05 en 10 M. DE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, lVisc-hmarkt 18, tel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar; SCHELVISCH a f 0.12f 0 20 SCHOL a f 0.16—f 0.26 en GEH. KABEL JAUW a f 0.25 per pond. 2443 N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. [Leiden, 25 Aug. 1925. DRANKWET. 'Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat: a. J. de Groot te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in bet per ceel Haarlemmerstraat No. 189; b. Wa. Ca. Feitkamp te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bckoming van ver lof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het prceel Bree- >traat No. 152. 2442 N. G. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 Aug. 1925. Het Stormramp-Comité. Bij den penningmeester van het Storm ramp-Comité zijn weder de volgende gilten ingekomen: Dr. II. I), v. G. 150; Van ons drieën f2.50; mej. P. H. 11; A. F. of N. F. f5; Ir. A. G. B. 1100; C A. de V. 110; SGH. f25; A W. D. v. II. f 10; G. A. V. K f 100; Prof. dr. W. v. d. W. f25; H. P. V. f 10; J. P. A. B. f 10; Mr J. J. N. d. L. f 10, P. S. f 10; mej. M. H. N. f 10, Dr. J. B. f25; Prof. dr. W. d. S. f25; mevr. J. H. H. fö; mr. H. A. S. f25; P. C. M. H. f 10. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Gironummer 57471. In de opgave van gisteren ontbreken de namen van: prof dr. Ph. S. v. R. f 5, en prof. mr. A. J. B. f 10. Legatum Stoipianum. Curatoren van het Legatum Stoipianum aan de Rijksuniversiteit alhier hebben op de door hen uitgeschreven prijsvraag: „Een uiteenzetting van de voorstellingen omtrent lotsbepaling en wereldheerschappij in de godsdiensten van de Babyloniërs, of van de Egyptenaren, of van die heide volken" geen antwoord ontvangen. Curatoren schrijven de volgende prijsvraag uit: „Het verzet legen en de onthouding van metaphysica, die kenmerkend waren voor do positivistische en voor de eenzijdig kencri- tische scholen der 19de-ecuw9che wijsbe geerte, hebben plaats gemaakt voor een her nieuwde belangstelling in metaphysica Ge vraagd wordt een crilisch onderzoek naar de opkomst van dit nieuwe streven en naar de resultaten, waartoe het reeds thans heeft geleid". Beperking van den omvang der verhan deling tot omtrent 50.000 woorden wordt aanbevolen. Antwoorden worden vóór 1 Januari a s. ingewacht bij den voorzitter van het cura torium, prof. dr. P. Ehrenfest, Leiden, Na tuurkundig Laboratorium. Zij moeten in 't Nederlandsch of in het Latijn getikt, met een spreuk geteekend. en vergezeld zijn van een verzegeld briefje, dat dezelfde spreuk draagt en waarin des schrijvers naam en adres zijn opgegeven. De prijs voor een goedgekeurd antwoord is de gouden medaille, ter innerlijke waarde van f250, en f 100 in geld, of wel, naar yerkiezing, de gcheclc som in geld. Het oordeel der curatoren zal in Juni 1926 worden bekend gemaakt. Benoemd is tot leeraar in de Engelsche taal en letterkunde aan de Chr. II. B. S. te Alphen aan den Rijn, de heer M. C. Jelier, leeraar aan de Chr. H. B. S. alhier. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis, dat in September en, zoo noodig, in de volgende baanden van dit jaar gelegenheid zal wor den gogeven tot het afleggen der examens ter verkrijging van een getuigschrift als apothekersassistent. Zij, die tot die examens wenschen te worden toegelaten, worden uitgenoodigd daarvan schriftelijk vóór 15 September e.k. te doen blijken aan de voor zitters der examencommissiën en wel o.a. aan dr. L. E. Goester, buitengewoon hoog leeraar aan de Rijks-universiteit alhier. De schaalcollecte, welke Zondag na alle godsdienstoefeningen in de kerken der Ned.-Herv. Gemeente alhier is gehouden ten bate van die gemeente te Borculo heeft op gebracht f1147,221/». In ons verslag van de ter-aarde-bestel ling van wijlen dr. P. J. Montagne wordt tbusievelijk als eerste spreker genoemd dr. loll van Charante. Dit moet zijn dr. G. L. Voerman, die namens de Nederlandsche Che mische Vereeniging het woord voerde. Eerst hierna sprak dr. Moll van Charante over den overledene als vriend. Met ingang van heden heeft de heer J. G. van Veldhuizen aan zijn café in het perceel Haven 44a een garage voor auto's en motoren verbonden. Te dien einde is een groot gedeelte van de vroegere paardenstal weggebroken cn ingericht voor stalling van het meer moderne middel van vervoer, de auto. De garage beslaat een oppervlakte van 115 vierk. Meter en biedt plaats aan onge veer tien auto's. Wij hebben zoo'n vermoe den, dat doze ruimte, gezien de gunstige lig ging aan een der voornaamste toegangs wegen tot de slad, vooral op marktdagen spoedig te klein zal blijken te zijn. De garage voldoet geheel aan de door de brandweer gestelde eischen en is gebouwd door de aannemers, gebrs. Abelman alhier, terwijl het schilderwerk werd geleverd door de Leidsche Schilderscoöperalie. Gistermiddag slipte mej. Jeanne P. in de Javastraat met het rijwiel, met het ge volg, dat zij haar knie llink bezeerde en de Ecrste-Hulpdienst haar per auto naar haar woning moest vervoeren. Gistermiddag halfeen had op den Morschweg een aanrijding plaats tusschen een brandstoffenwagen van den handelaar O. en een handwagen, bestuurd door de 33-jarige Joha. K., waarbij zij met haar lin kervoet onder een wiel van den eersten wagen terecht kwam. Met een lichte kneu zing in dit lichaamsdeel werd zij, na eerst binnengedragen te zijn bij de fa. Nieuwen- huizen, per auto van den E. H, D. naar haar woning vervoerd en aldaar verbonden. Gistermiddag kwart voor drie had de werkman J. P. uit Schiedam, terwijl hij be zig was werkzaamheden te verrichten aan de nieuwe spoorbrug over de Haarlemmer vaart, het ongeluk een misstap te doen, waardoor hij naar omlaag stortte en in een onder de brug liggende schuit terechtkwam, waar hij bewusteloos bleef liggen. De E. II. D. kon geen letsel constateeren cn ried den man aan een paar dagen rust te houden. Toen gistermiddag de bestuurder van de postaulo H. B. den uitgang op de Boom- markt wilde uilrijden, nam hij daarbij den draai tekort, waardoor een f ruil tentje van den koopman P. Z. het moest ontgelden en liet heerlijke ooft op de modderige straat terecht kwam. De tent bleek bij nader on derzoek slechts weinig averij bekomen te hebben, zoodat de schade zich lot het fruit beperkte Wij vragen de aandacht voor de aan kondiging per advertentie van een dans avond. Zaterdagavond in ..Zomerzorg" ten bate van de slachtoffers der stormramp te geven door „The Jolly Night Jasz". Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie. H. H. van Kol t Omtrent het auto-ongeval, dat den heer Van Kol overkomen is en zijn dood ten gevolge had, verneemt „De Voorwaarts" de volgende bijzonderheden: Door het missen van de treeplank kwam Van Kol te vallen. Het scheen alöof hij zich niet ernstig bezeerd had, en hij maakte zich dan ook niet bezorgd over de pijn, die hij gevoelde. Erg kleinzeerig is Van Kol nooit geweest. Al spoedig echter bleek een rib ernstig gekneusd en moest de patiënt naar Luik vervoerd worden, opdat oen Röntgen foto van hem zou kunnen worden gemaakt. De foto mislukte, zoodat de reis ten twee den male moest worden ondernomen. In middels verergerde de toestand en don doctoren bleek al spoedig, dat een der ade ren van het lichaam door een splinter van de gekneusde rib was getroffen .Daardoor was een. inwendige bloeding ontstaan, die den patiënt langzaam uitputte en onver biddelijk ten doode opschreef. Zaterdag middag is dan ook het einde gekomen, dat reeds enkele dagen kon worden te gemoet gezien. Uit Brussel meldt men aan de „N. R. Ct." dat het stoffelijk overschot van den heer Van Kol vanochtend om negen uur Re- mouchamps zou verlaten. De rouwstoet zou zou door treurmuziek vergezeld worden, maar redevoeringen zouden er op Belgisch grondgebied niet worden uitgesproken. Langs den weg, dien de stoet van. het sterfhuis naar het station moeten afleggen, zouden de roode vlaggen uithangen. Een delegatie der JBelzische zal Woensdag Van Kols stoffelijk overschot naar het crematorium [Weslerveld verge zellen. Het partij-bestuur van de S.DAJP. heeft, naar „Het Volk" meldt, een telegram van deelneming van de Belgische Werklieden partij ontvangen naar aanleiding van het overlijden van den heer Van Kol. Minister Vandervelde heeft een telegram aan de familie gezonden, zoo ook het partij-bestuur bovengenoemd. Naar uit Marseille aan dit blad wordt gemeld, heeft de heer Vliegen zich in ver band met het overlijden van den heer H. H. van Kol van daar naar Nederland be geven. Hanzebank voor het bisdom Haarlem. Gistermiddag werd een buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van de Hanze-bank voor !het Bisdom Haar lem gehouden. Na de opening deelde de voorzitter mede, dat alle crediteuren toegestemd hebben tot een minnelijke liquidatie hun medewerking te verleenen. Spreker verheugt zich er over, dat men tot dit resultaat gekomen is en acht dit ook den meest oeconomischen weg, zoowel voor crediteuren als voor aandeelhouders. Vervolgens werd het woord verleend aan eenige aandeelhouders, die vragen hadden te stellen, welke de directeur \&n. de Hanze-bank beantwoordde. Eenige aandeelhouders hebben er bij de discussie op aangedrongen, dat er een ter mijn zou worden gesteld, waarbinnen de zake afgewikkeld zouden moeten worden. De directeur van de Hamze-bank, de heer Perquin achtte echter het stellen van zulk een termijn niet mogelijk. Wel kon hij de vergadering meedeelen, dat binnen een tijdsverloop van 4 of 5 jaar de liquidatie afgeloopen zou zijn. Spr. wekte allen nog op, hen, die on willig waren te teekenen Voor minnelijke liquidatie, dat zij voor dezen weg, die de meest voordeelige lijkt, te vinden zijn. Na uitvoerige discussie werd het voor stel van commissarissen, om tot minnelijke liquidatie over te gaan, aangenomen. Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren. De afdeeling Zuid-Holland van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren heeft in Den Ilaag vergaderd onder leiding van mr. G. A. van Poelje, chef der afdeeling onder wijs ter secretarie van 's-Gravenhage. Uit het jaarverslag bleek, dat hel aantal leden der afdeeling steeds toeneemt. Na uitvoerige discussie werd besloten, niet accoord te gaan met het voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging van de statu ten. De meerderheid der vergadering wenschte den Bond strikt neutraal te hou den. Over de financiën van den Bond rap porteerde de heer Tolk. Aangedrongen zal worden op de invoering cener z.g. dubbele boekhouding. De Bondsrekening over 1924 dient nog nader te worden onderzocht. Voor onderzoek waren de stukken niet tijdig ge noeg bij het bestuur aanwezig. Aangedrongen werd op oprichting van oen cursus voor opleiding B. Tol afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Vlissingen werden benoemd de lieeren A. P. Tolk en K. de Boer; tot hun plaatsvervangers de lieeren D. Fil bert, ontvanger te Oud-Beierlamd, en II. de Haas van Dorsser secretaris van Sliedrecht. Het 25-jarig bestaan van den Ned. R. K. Bond van Schoenenlabrikanten. Met een plechtige H. Mis, om halflaen in de parochiekerk van „St.-Jan" te Waal wijk, opgedragen door den pastoor J. van Gelder, uit Tilburg, geestelijk adviseur van den Ned. R.-K. Bond van Schoenen fabri kanten werd gisteren de feestdag begonnen. Vele leden van den Bond waren aan wezig. Te ongeveer half elf weid door de leden der Vereeniging een algemeen bezoek ge bracht aan de tentoonstelling en werden met stijgende belangstelling de verschiilen- de stands bezichtigd. De receptie in de groole zaal van het tentconstellingslerrein was buitengewoon druk bezocht bijna alle leden der Vereeniging kwamen hun bestuur complimnteeTden, terwijl tevens bijna alle slandnemers hun opwachting maakten, Op de receptie werd het woord gevoeld door den burgemeester van Waalwijk, den lieer E. C. Mooren, die namens de gemeente Waalwijk, den zetel der Vereeniging, zijn gclukwenschen aanbood. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Mannaerts namens de Vereeniging van Tilburgsche Schoenenfabrikanten, den,wemsch uitspre-. kende, dat allen in een Bond mochten ver- eenigd zijn en geen afzonderlijke meer zouden beslaan, wat direct een applaus ontlokte. Daarna spraken nog de heer Ir. Van Waeiden, als directeur der Vakschool voor Schoenmakers en Leerlooiers, te Waalwiik, de heer A. J. M. van Lierapt, ais voorzitter van „Waalwijks Belang", de héér R. Tim mermans Verschuren, namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken van de Langstraat, de heer Mannaerls namens de Vereeniging van Schoen- en Lederbeurs te Amsterdam, de heer tW. Donker namens den Bond van Schoenen winketiers-vereeni- gingen, die tevens hierbij een gedenkboek aanbood, door heb -zelf saamgesteld, welk hrtc-lr w-A-g en in TYrgrfafy lederen band gevat, geteekend door mej. J. Ilyink, uit Rotterdam, en uitgevoerd door de Waal- wijksche Stoomdrukkerij An loon Tieten; verder pastoor N. II. J. van Riet, te Waal wijk terwijl levens aanwezig waren lal van geestelijken en verder notabelen, onder wie pastoor P. Kluylmans, als oud-kapelaan van Waalwijk. De voorzitter van den Ned. R.-K. Bond van Schoenenfabrikantcn bracht den vcr- schiiicnden sprekers hierna hartelijk dank, en ook den overigen hecren, die hun felici taties hadden aangeboden. Spr. hoopte, dat de wensch, juist door den heer Mannaerls geuit, in vervulling zou gaan, terwijl hij tevens hoopte, dat al de overige goed wen- schen, hier geuit voor den R.-K. Bond van Sdhoesnenfabrikanlen, verwezenlijkt moch ten worden. Naast een zeer groot aantal telegrammen waren tal van bloemstukken ingezonden als blijk van belangstelling, o.a. door de Schoenenfabriek „Hollandia", Tilburgsche Vereeniging van Schoenenfabrikanten, Ned. Bond van Lederfabrikanlen, Amslerdam- sche Leder-Mij., Lederfabriek „Oude Rije", Schoen- en Lederjaarbcurs Amsterdam, Firma Vincent Hof f mans, Firma Van Eersel Witlox Go., bestuur der Int, Tentoon stelling, de Waalwijksche Stoomdrukkerij Anton Tielen, enz. De fec6tver'gadering van den Nod. R -K. Bond van Schoenenlabrikanten werd in de groole zaal van het Tentoonstellingsterrein door den voorzitter der feestcommissie, den heer Verheij, omstreeks halfvier geopend. Hij bracht in zijn openingswoord dank aan den geestelijk adviseur pastoor Van Gelder voor het opdragen van de II. Mis, dien morgen en voor het gebed, daar gehouden voor de overleden leden van den Bond. Hierna sprak de heer E. W. Klijberg, va der van den tegenwoordigen en oud-voor zitter van den R.-K. Bond van Schoenen fabrikanten. Op zijn woorden volgde een hartelijk cn langdurig applaus, waarna de heer Jos- Klijberg, voorzitter van den Bond en Ton- ioonslellingsvoorziller, het woord nam en de feestcommissie in de eerste plaats har telijk dank zegde voor haar wenschen en ook voor het keurige geschenk van een voorzittershamer, welken hij, jammer ge noeg, spoedig zal moeten neerleggen. Ten slotte dankte spr. zijn vader, die hier de vele eere- en leden van verdienste heeft willen huldigen. De heer Klijberg hield daarna een rede. Aan H.M. de Koningin werd een telegram van eerbiedige hulde gezonden. Alle leden en genoodigde vereenigingen vereenigden zich aan een feestdiner. De tentoonstelling wordt druk bezocht. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Utrecht, ter standplaats Utrecht, J. C. Verhoeff, candi- daat-notaris to Utrecht. Twee studenten aan de Theol. School der Ger. Kerken to Kampen hebben deze inrichting verlaten, omdat zij met de belij denisschriften der Geref. Kerken niet langer konden instemmen. Bij de familie te Nijmegen is uit Mexi co bericht ingekomen dat aldaar op 411 jar. leeftijd is overleden ae heer D. J. C. Meije- ringh, hoofdingenieur der Bataafsche Pctro- leum-Mij. Het Vredespaleis in Den Haag is weer te bezichtigen van 2 tot 4 uur in plaats van een tot halfdrie. Te Rotterdam was Zaterdag uit Amerika een zending „Studcbakers" aangekomen, waarvan er veertien bestemd waren voor de Internationale Automobiel- Maatschappij te 's-Gravenhage. In kratten gepakt, zouden deze naar de plaats van bestemming worden vervoerd. De kisten waren op een dekschuit geladen, gesleept door de motorboot „Hendrika Elisabeth III", schipper A. van Wijk. In de Delfsha- vensche Sohie, een eind voorbij de spoor brug, onder Overschie, ging de dekschuit, ten gevolge van een rukwind, overhellen en van de veertien groote kisten gleden er tien te water. De vier andere schoven naar één kant van de schuit, waardoor deze sterk ging hellen. Zij bloef echter drijvende. De gezonden auto's veroorzaakten geen be lemmering voor de scheepvaart, daar het ter plaatse vrij diep is. Verschillende kis ten zijn met den stroom meegevoerd. Op het oogonblik van het ongeval bevond zich niemand aan boord van de schuit. De schade is aanzienlijk. Men zal trachten de auto's te lichten. In de afgeloopen week werd ingebroken in de tijdelijk onbewoonde villa van mevr. A. B., aan den Meerweg, te Bus- sum. De politie heeft thans den 17-jarigen loopjongen J. D. aangehouden, die zich aan deze inbraak heeft sohuldig gemaakt. Het gestolene, bestaande uit een partij tafel zilver, boeken en kleeren, had hij verbor gen. De politie heeft alles opgespoord. Een Amsterdamsch meisje, dat ia een van de tramrijtuigen van de E. S.M. zat, werd ten gevolge van het schom melen van den wagen onwel. Daar zij wil- BINNENLAND. Het voorstel van commissarissen der Hanze-bank voor het bisdom Haarlem om tot minnelijke liquidatie over te gaan iff aangenomen. Het 25-jarig bestaan van den Ned. R.-K. Bond van Schoenenlabrikanten. Het 300-jarig bestaan van Hoogeveen. BUITENLAND. De Fransche nota inzake het veiligheids* pact is gisteren te Berlijn overhandigd. De besprekingen van Caillanx te Londep. Dusseldorf is heden door de Franschen geheel ontruimd. De Australische regeering zal de onrust stokers in het zeeliedengeschil deporteeren, Wirth treedt uit de Rijksdaggroep van het Centrum. de overgeven, hield zij het hoofd een eind buiten het raampje. Nabij Sloterdijk stiet dit lichaamsdeel togen een trampaal, waar door zij bewusteloos terugviel. In ernsti- gen toestand werd zij naar het Binnen gasthuis vervoerd; cr werd hersenschud ding geconstateerd. Aan den weg van Alkmaar naar Bergen is Zondagnamiddag de heor K.. uit Bergen, met zijn motor over den kop geslagen, doordat hij in een bocht op een helling een zoo groote vaart had, dat hij de bocht niet goed kon nemen. De mo tor is vernieldde heer K. brak een been en de duo-rijder kwam met den schrik vrij. De eerste soort bloemkool werd te Langedijk aan do veiling der Qroen- tencentrale verkocht voor f 60.60 per 100 stuks, een prijs, die in het meer dan 30-jarig bestaan der veiling nog nimmer is voorgeko men. Inzake de verduistering, ge pleegd door den kantoorbediende E. D. der papierfabriek van de firma Yaü Gelder Zo nen, te Velsen, kan nog gemeld worden, dat het verduisterde bedrag ruim f 20.000 foedraagt. De verduisteringen moeten gej durende drie jaar gepleegd zijn. D. was reeds 22 jaar aan de fabriek werkzaam en als jongen van 11 jaar daar gokomen. Reeds verleden jaar wilde hij geen vacantie nemefi en ook nu weer. wilde hij dit niet, maar thans dwong men bem er toe. In die vacan tie is de fraude uitgekomen. D. bekende en zeide ongelukkig gespeculeerd te heb ben. Hij genoot een goed salaris en bad geen kinderen. Zaterdagmiddag is D. uit Haarlem naar Velsen overgebracht voot verder onderzoek. Het parket uit Haarlem vergezeld van rechercheurs üit Ymuiden, was overgekomen. Ten huize van D. en ook ten huize van diens schoonvader, zijd huiszoekingen gedaan. De Rijkspeilschaau te Gor* kum wees gisteren 0.26 N.A.B. aan. In de laatste acht dagen viel het water yan de Merwede 9 c.M., dat van den Boven- Rijn te Keulen viel in die periode 30 c.M. De Lek is voor diepgaande schepen nog onbevaarbaardeze moeten dus nog de Merwede en do Waal passeeren, waardoor de vaart hier zeer druk is. Te Losser is een blok van v ier woningen van B. in den Es totaal afge brand. De Hoofdcommissaris van Politie te 's-Gravenhage waarschuwt legen de Eerste Nederlandsche Verzekering van Rijwielbelaslingplaatjes, waarvan de onder nemer is Henri Joseph Deltenre, geboren 13 Februari 1879, ie Rotterdam, gepension- neerd korporaal, voorheen wonende Dreb- belslraai 324, thans Van Limburgh Sti- rumstraat 127, ie 's Gravenhage, daar in den laatsen tijd klachten inkwamen over het niet nakomen der verplichtingen bij het verloren gaan van belaslingmerken van verzekerden. De Commissaris van Po- litie te Zandrvoori waarschuwt een ieder geen goederen af ie geven, of handelsrela ties aan te knoopen met Johan de Schaaf, geboren te Amsterdam, 17 Maart 1899, koopman, laatst wonende Vechtstraat 26, te Amsterdam, en Mallhijs Wolf, geboren te 's Gravenhage, 18 Juni 1880, handels agent, laatst wonende Meerhui zenstraat 4, te Amsterdam, welke personen beiden thans woonachtig zijn aan het adres: Boulevard de Favauge No. 12 te Zandvoort, alvorens inlichtingen bij hem, C. v. P., te ihebb'en ingewonnen. De Commissaris van Po litie waarschuwt bij herhaling tegen het aangaan van relaties met C. W. Galjaard en Johannes Jacobus Daniël Rip. geboreü

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1